Észak-Magyarország, 1999. március (55. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-16 / 62. szám

1999. március 16., kedd ÍSZM-HGWWIIte# Sport 13 PNB 20. FORDUL MTK Hungária - Ferencváros 2-0 (1-0) Hungária krt., 8000 néző. Vezette: Hanacsek. MTK: Babos G. - Lőrincz - Babos Á., Szekér, Szamosi - Balaskó, Halmai, Illés, Madar- Kené­sei (Czvitkovics), Preisinger (Farkas). Edző: Egervári Sándor. FTC: Udvarácz - Telek - Kriston (Schultz), Nagy N. - Szűcs, Nyilas, Lendvai, Vincze, Fűzi (Bjelics)- Selimi, Szabics (Kulcsár). Gólszerzők: Kenesei (41.), Madar (82.). BVSC-Zugló FC - Győri ETO FC 2-1 (0-0) Szőnyi út, 1000 néző. Vezette: Hanyecz. BVSC: Koszta - Bérczy - Szakos, Bondarenko - Rósa D., Forrai (Polonkai), Détári, Fűzi K., Usvat- Aubel (Csillag), Potemkin (Anghel). Edző: Tajti József. Győr: Baji - Lakos - Korsós Gy., Stark - Bognár (Böjté), Csiszár, Somogyi, Salagean - Baum- gartner, Lázár (Bállá), Szarvas (Vayer). Edző: Reszeli-Soós István. Gólszerzők: Rósa (68.), Détári (74.), ill. Bállá (63.). Kiállítva: Fűzi K. (89.). DVSC-Epona - Újpest FC 0-2 (0-1) Debrecen, 7500 néző. Vezette: Bukovics DVSC: Fekete - Gojan, Vadicska, Sándor (Ba­goly), Pető Z. - Dombi, Bodnár, Böőr, Szatmári (Siklósi) - Csehi (Madar), Sabó. Edző: Garam- völgyi Lajos. ÚTÉ: Bíró - Tamási, Urbán, Szekeres - Pető T., Kiskapusi - Jenei, Szanyó, Tóth N. - Kovács Z., Herczeg. Edző: Várhidi Péter. Gólszerzők: Herczeg (31.), Kovács Z. (64.). Kiálltiva: Urbán (23.). Siófok FC - Zalahús ZTE FC 0-2 (0-2) Siófok, 3000 néző. Vezette: Szabó Zs. Siófok: Posza - Kovács B., Bimbó, Sallai (Ju­hász), László - Őrdög (Pest K.), Csoknay, Győri, Szabadi (Kun) - Lukács, Szabó Z. Edző: Nagy László. Zalaegerszeg: Vlaszák - Csóka (Tóth Z.), Strasszer, Szabó I., Molnár B. - Babati, Szabó II. (Varga), Arany, Németh (Molnár Á.) - Se­bők, Ferenczi. Edző: Strausz László. Gólszerzők: Strasszer (3.), Sebők (45.). Gázszer FC - Vác FC-Zollner 1-0 (1-0) Akasztó, 1000 néző. Vezette: Szabó J. Gázszer: Kövesfalvi - Szalai - Dulics, Bekő - Sí­rnék, Urbonas, Dvéri, Kőről, Medvid - Földes (Király), Tiber. Edző: Hartyáni Gábor. Vác: Hámori - Nagy - Kasza, Nyikos - Vojte- kovszki, Romanek, Vén (Kriska), Bábik (Gre- zsák), Kovács - Horváth, Füle. Edző: Csank Já­nos. ­Gólszerző: Dvéri (40.). Haladás-Milos - Nyírség-Spartacus 3-2 (1-2) Szombathely, 4000 néző. Vezette: Cserna. Haladás: Németh - Horváth, Balassa, Zugor, Tóth P. - Fehér, Bonchis, Kovács, Kocsis (Necz- pál) - Kosztics (Vidóczi), Jakoba (Jovanovics). Edző: Mihalecz István. Nyíregyháza: Celeszki - Ács, Markovics, Szatke, Kiss Gy. - Bessenyei (Márkus), Szabó A. (Nagy S.), Gradinariu, Karkusz - Baranyi, Kirchmayer (Azoitei). Edző: Őze Tibor. Gólszerzők: Fehér (22.), Zugor (53.), Bonchis (73.), ill. Szabó A. (25.), Kirchmayer (30.). III. Kerület - Videoton FCF 1-2 (1-2) Hévízi út, 3000 néző. Vezette: Bede. III. Kerület: Kiss Sz. - Vincze - Gáspár, Filó - Ko­vács N., Lendvai (Lázár), Tordai (Sági), Kilik, Pálfi - Wukovics, Juhos (Gyura). Edző: Schróth Lajos. Videoton: Milinte - Kozma - Kuttor, Schindler- Szalai (Győrök), Nagy L., Horváth Cs., Vancsa, Mikóczi - Kiss I., Waltner (Mester). Edző: Vere­bes József. Gólszerzők: Tordai (43.), ill. Waltner (10.), Nagy L. (28.). Kispest-Honvéd FC - Dunaferr SE 0-0 Bozsik-stadion, 3000 néző. Vezette: Ábrahám. Kispest: Vezér - Csábi - Plókai, Medgyesi, Ga- bala - Dubecz, Bánföldi (Némethy), Zováth, Lóczi (Schulcz) - Kabát, Borgulya. Edző: Gálhidi György. Dunaferr: Nóta - Éger - Salamon, Milovanovics- Zavadszky, Jaki, Lengyel, Rósa H. (Nagy T.), Jeremejev - Tököli (Cseke), Nicsenko. Edző: Ebedli Ferenc. A PNB állása 1. MTK Hungária2016 2 2 47-15 50 2. Győri ETO FC 20 116 3 36-2239 3. Zalahús ZTE FC 20 115430-19 38 4. Újpest FC 20 122 637-27 38 5. Dunaferr SE20 1145 36-2437 6. Diósgyőri FC 20 106443-32 36 7. Vác FC-Zollner20 104 6 34-29 34 8. Ferencvárosi TC 199 6437-24 33 9. DVSC-Epona 20 8 3930-26 27 10. Vasas DH 2075827-29 26 11. Gázszer FC 206 7 7 22-2425 12. Nyírség-Spartac.20 65 9 33-36 23 13. Kispest-HFC 20569 22-3621 14. Haladás-Milos1952 1217-35 17 15. Videoton FCF203512 24-37 14 16. Siófok FC202 7 11 16-3013 17. BVSC-Zugló FC20261215-3112 18. III. Kerület FG 2033 1419-4912 A Haladás - FTC összecsapást később játsszák. Egykapuzó házigazda, pontmentő Rácz kapus Labdarúgó PNB, 20. forduló: Vasas Danubius Hotels - Diósgyőri FC 0-0 JEGYZŐKÖNYV Fáy utca, 3000 néző. Vezette: Kiss G. (Kovács, Répássy). Vasas: Végh (0) - Mónos (6), Gricajuk (5), Juhár (6), Maczó (5) - Szilveszter (4), Váczi (6), Galaschek (5). Aranyos (5) - Há­mori (5), Pál (5). Edző: Gellei Imre. DFC: Rácz (8) - Földvári (5) - Téger (5), Kiser (5), Kovács T. (5) - Turóczi (6), Szabó T. (4), Búzás (5), Kákóczki (0) - Szaba­dos (4), Egressy (4). Edző: Szapor Gábor. Csere: Kákóczki helyett Ternován (5) a 16., Szilveszter helyett Farkasházy (4) az 59., Szabados helyett Domokos (-) a 64., Bú­zás helyett Farkas J. (-) a 78., Aranyos helyett Sowunmi (-) a 78. percben. Sárga lap: Kovács T. a 20., Aranyos a 29., Kiser a 48., Mónos a 92. percben. Tudósítónk: JUHÁSZ-LÉHI ISTVÁN Ez is a meccs • Régen kísérte el ilyen ke­vés szimpatizáns a piros-fe­héreket idegenbeli mérkő­zésre: a vendégszektorban körülbelül 50 miskolci druk­ker foglalt helyett. • Több olyan labdarúgó is ki­látogatott a borsodiak főváro­si kiruccanására, akik az ösz- szel még piros-fehérben szere­peltek: Babos Ádám és Kul­csár Sándor is a lelátóról szo­rított az egykori társaknak. 11. perc: Pál lódult meg közé­pen Kiser mellett, majd a be­mozduló Hámori elé játszott, aki az ötös jobb oldaláról, éles szög­ből Ráczba küldte a pettyest. 14. perc: Kiser ívelt a Vasas ti­zenhatosának jobb sarkánál fel­tűnő Szabadoshoz, ám Maczó előnyösebb helyzetben volt, s úgy tűnt övé lesz a labda. A vé­dő azonban nem találta el a já­tékszert, így Szabados tisztán lő­hetett, de a középre tartó félma­gas bombát Végh biztosan fogta. 37. perc: Hámori-Váczi összjáté- kot követően a hazaiak középpá­lyása tört be a büntetőterületen belülre, ahol az oldalról érkező Kiser „gyanúsan" szerelte. A laszti továbbcsorgott Pál elé, aki öt méterről ballal a jobb felső sarok mellé bombázott. 39. perc: Pál végzett el szabad­rúgást középről, a DFC kapujá­tól 26 méterre. A hazaiak táma­dója a bal alsó sarkot nézte ki magának, ám labdája nem kö­tött ki a hálóban, mivel azt Rácz a gólvonal előtt ügyes mozdulat­tal megfogta. 48. perc: A DFC térfelének kö­zepén Váczi kerülte meg Kovács T.-t, majd elhúzott Téger mellett is, majd Kiser állta útját, aki a tizenhatoson belül buktatta, ll­es! A büntetőpontra leállított labdának maga a sértett futott neki, ám félmagas, a kapu bal oldalába tartó lövését Rácz re­mek vetődéssel hárította. 53. perc: Földvári könyökölt be­le Aranyos tarkójába, amiért szabadrúgást rúghattak a ven­déglátók. A leállított labdát Vá­czi küldte 28 méterről Rácz ket­recére, ám az elsuhant a jobb kapufa mellett. Kiss G. játékvezető jogosan ítélte meg a büntetőt a Vasas javá­ra. A 90 perc során nem volt nehéz dolga, asszisztensei jól segí­tették munkáját. Egressy (balra) ezúttal nem volt veszélyes a Vasas kapujára Váczi (balra) Búzással csatázik az oldalvonal mellett Fotó: J.L.I 62. perc: Mónos-Váczi-Hámori volt a labda útja. A Vasas táma­dója 12 méterről a kapujából ki­lépő Ráczon leheletfinoman át­emelte a játékszert, ami a jobb kapufáról pattant a gólvonal irá­nyába. Ott termett azonban Föld­vári, akinek a melléről a vissza­futó Rácz kezébe pattant a laszti. 66. perc: Pál jobboldali szögleté­re Juhár emelkedett a legmaga­sabbra három diósgyőri védő között, ám 7 méterről a jobb ka­pufa mellé fejelt. 68. perc: Búzás által vezetett kontrát a Diósgyőr a bal olda­lon. A vendégek középpályása Mónos mellett az ellenkező olda­lon érkező Egressyhez játszott, aki Galaschek kíséretében nem találta el jól a labdát, így odalett a lehetőség. 75. perc: Mónos kanyarintotta be a jobb oldalról a labdát, ame­lyet Hámori 14 méterről jobbal, kapásból továbbított kapura. A jobb alsó sarok felé tartó löket Ráczról kipattant, ám Téger se­gített, s kivágta a lasztit a veszé­lyes zónából. így láttuk A vendégek mestere, Szmiljanics eltiltása miatt kénytelen volt fel­forgatni csapata hátsó alakza­tát. Az idegenlégiós helyén ezút­tal Földvári söprögetett és Kiser is egy sorral visszalépett a kö­zéppályáról. A mérkőzés elején elmaradtak a várt hazai roha­mok, a Vasas az első kapura lö­vését egészen a 10. percig halo­gatta. Egyébként pedig mindkét csapat játékán érezhető volt a biztonság. A diósgyőriek elsősor­ban Egressyt keresték a megszer­zett labdákkal, aki éktársával, Szabadossal nem sok vizet za­vart. A félidő derekán teljesen beszorult a DFC, mivel a piros­kék védők is felzárkóztak a tá­madásokhoz, de hiába játszott fölényben a fővárosi együttes, Hámoriék képtelenek voltak Rácz kapuját bevenni. A második játékrész elején Kiser Váczit szabálytalanul szerelte a 16-oson belül, ám a sértett büntetőjét Rácz bra­vúrral hatástalanította. Köz­ben feltűnő volt Egressy ma­gányossága a vendégtérfélen, hiszen a Diósgyőr jórészt csak a védekezésre, a rombolásra rendezkedett be, ha mégis lab­dát szereztek játékosai, akkor azt megpróbálták a Vasas tér­felén tartani - kevés sikerrel. Hámori kapufája után már a vendéglátók sem hitték el, hogy ezen a találkozón gólt szerezhetnek. Hiába egykapu- zott a mérkőzés lefújásáig a Gellei-csapat, hiába tüntetett a gyérszámú hazai publikum: a motiválatlan, tűz nélkül ját­szó Vasas ugyanúgy nyeretlen maradt az első három forduló után, mint a pontot rabló DFC. MESTERSZEMMEL GELLEI Imre: - Nehéz bár­mit is mondani egy ilyen mérkőzés után. A meccs iga­zolta a két csapat közötti kü­lönbséget, ám adódó lehetősé­geinkkel nem tudtunk élni. A DFC védekezett, mi pedig büntetőből sem tudtunk gólt szerezni. SZAPOR Gábor: - A mérkő­zés bizonyította, hogy a csa­pategység töretlen, a játékosok tudnak egymásért küzdeni. A pontszerzéshez hozzájárultak a jóegyéni teljesítmények és Rácz bravúrja is. A Vasas hiá­ba játszott mezőnyfölényben, lehetőségekig jutott. IFJÚSÁGI BAJNOKS A-korosztály (U18): PMFC - Diósgyőri FC 5-1 (0-0) DFC: Molnár T. (Stumpf) - Sajgó (Kristóf), Labbanc, Tóth K. (Illovai), Szabó P. - Dizmat- sek, Márton (Szkálosi), Gável, Rémiás - Varga Z. (Borsodi), Lója. Edző: Borbély Péter. Gólszerző: Lója. Jó: Gável. B-korosztály (U 16): PMFC - Diósgyőri FC 1-2 (0-2) DFC: Molnár Sz. - Halász, Van- czák, Deáki, Pataki - Szombati (Juhász T.), Madarász, Nagy, Var­ga P. - Takács, Lázár (Simon). Edző: Sárréti Géza. Gólszerző: Madarász (2). Jók: Molnár, Ha­lász, Vanczák, Madarász, Takács. PNB-S JUNIORBAJNOKSAG Vasas Danubius Hotels - Diósgyőri FC 3-0 (1-0) Budapest, 200 néző. Vezette: Tagyi. Vasas: Gróf - Eipl, Herc­zeg, Tóth A., Vitok (Víg) - Sowunmi, Tari (Zoltay), Zombori, Sallai - Koltai, Nyerges. Edző: Komjáti András. DFC: Nagy Z. (Dávid) - Me­der (Nagy Cs.), Scholtz, Lip- ták, Tósa - Dizmatsek, Varga E., Buliga, Rémiás (Takács V.) - Márton (Tóth A.), Lója. Edző: Emir Dzsinovics. Gólszerző: Lipták (öngól), Nyerges, Koltai. Jók: Tóth A., Nyerges, ill. Lipták.