Észak-Magyarország, 1999. március (55. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-13 / 61. szám

.1999. március 13., szombat Sport 14 Izgalommentesen Tiszaújváros (ÉM) - A férfi kosárlabda NB I/B középszakaszának utolsó forduló­jában tegnap simán győzött a Tiszaújvá- rosi Phoenix KK csapata. Tiszaúj városi Phoenix KK - Veszprémi Egyetem 106-69 (57-26) Tiszaújváros, 500 néző. Vezette: Hegedűs, Földházi. Phoenix: ELEZOVICS (18/3), SISKA (11/6), NAGY ZS. (36), Filótás (-), KOVÁCS (27/9). Csere: Brunyánszky (6/3), Hajdú (-), ifj. Bráz (-), Lukács (8/3), Ma­gyar (-). Edző: Zorán Kmézics. A Phoenix már a találkozó elején magá­hoz ragadta a kezdeményezést, s a 15. percre 24 pontos előnyre tettek szert (42-18). A hazaiak remekül szedték a le­pattanókat, s szinte minden támadásukat kosárral fejezték be. A 35. percben már 94-55 volt az újvárosiaknak, akik Nagy Zs. pazar játékának köszönhetően simán ver­ték a veszprémieket. Zorán KMÉZICS: - Örülök, hogy jó já­tékkal sikerült győznünk, s ezért dicséret jár csapatom minden tagjának. Eb-sorsolás Párizs (MTI) - A magyar férfi kosárlabda­válogatott a franciaországi Európa-bajnok- ság B-csoportjában Oroszország, Spanyol- ország és Szlovénia együttesei ellen lép pályára. A-csoport: Jugoszlávia, Francia- ország, Izrael, Macedónia. C-csoport: Olasz­ország, Törökország, Horvátország, Bosz­nia-Hercegovina. D-csoport: Görögország, Litvánia, Németország, Csehország. Megyei rangadó Kazincbarcika, Miskolc (ÉM - PA) - A labdarúgó NB II Keleti csoportjában vasárnap 14.30-tól megyei rangadót rendeznek Kazincbarcikán ahová a Borsod Volán együttese látogat.- A két csapat találkozója bárhol is állja­nak a tabellán mindig rangadó - mondta Kádár Zsolt, a KBSC edzője. - így a vasár­napi találkozón is nagy küzdelemre, jó mérkőzésre számítok. A Volánnak sok ta­pasztalt játékosa van, míg mellettünk a Csepel elleni győztes rajt adta lökés, és a hazai pálya szól. Véleményem szerint a mérkőzést apróságok fogják eldönteni, mint például az, hogy a kulcsjátékosokat melyik csapatnak sikerül jobban kikap­csolnia, és melyik gárda fog az adott pilla­natokban jobban koncentrálni. Kezdőcsa­pattal még nem szolgálhatok, de nem na­gyon fog változni a Csepel elleni felállás.- Mivel minden rajt nehéz, nem lehet tudni, hogy mire képes a csapat élesben - jelentette ki Kőrössy Pál, a BVSE trénere.- Az igaz, hogy sok előkészületi mérkő­zést játszottunk, de nem igazán ideális pá­lyákon, így a Játékrendszer még nem száz százalékos. Azt tudom, hogy jó erőben va­gyunk, s az is biztos, hogy mindent meg­teszünk majd a jó szereplésért. Kundrák és Sípos eltiltása miatt nem játszhat, Csá­szári pedig sérüléssel bajlódik, így ő sem léphet pályára. A kezdőcsapatunk a kö­vetkező lesz: Regős - Bocsó, Szabó V., Drótos, Agárdi - Nyeste J., Nyeste Cs., Dobos, Szaniszló - Lója, Koszta. TOTÓZZON ÖN IS! Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztő­ségének totójátékára a héten 531 tippszelvényt küldtek be olvasóink. Közülük sorsolás után ezúttal is öt játékos tippjeit fizettük be. Az elmúlt héten befizetett szelvények között nem volt nyerő találat. Az e heti játékosok: 1. Nagy László (Nemesbikk, Ta­tárdomb út 2.). 2. Kántor Gyula (Abaújvár). 3. Agócs Piroska (Miskolc, Thököly út 3.). 4. Koscsó Árpád (Büttös, Kossuth út 2.). 5. Szakos László (Alacska, Pe­tőfi út 1.). 1 23 4 5 1. X2X2 X1X1 2. 1X2XX 1 3.21 X22 X2 4. 1X X111 5.1 1X12X 6.1 1111 7.X2X2 X212X 8. 1111X2 9. 1X1X 1X XX 10.1 1111X 11.1 111X2 12.X 1 ,1X1X 13. 22XX1X 14.1 1X11 Hát még ha a ziccerek is bementek volna... Női kézilabda NB I, 17. forduló: Miskolci Humán-Humán - Kiskunhalas 18-17 (12-8) Stroia ziccere is kimaradt Fotó: Séllei Zsolt Miskolc (ÉM - PA) - Küzdel­mes mérkőzésen nagyon fontos két pontot szerzett hazai környezetben a Mis­kolci Honvéd-Humán csapa­ta a női kézilabda NB I 17. fordulójában a Kiskunhalas ellen. Miskolc, 350 néző. Vezette: La- diszlai, Tavarnay. Miskolc: PATAKI - DEMETER A. (4), SALISTEAN (7), Hoüóné (2), Stroia (-), Szabó T. (4), Szán­tó (-). Csere: Nagy V. (k), Balázs (-), Jámbor (1). Edző: Jéki Zol­tán. Kiskunhalas: Vörös - Kurgyis (2), TAKÁCS (9), Pucsli (1), Tóth (2), Huba (-), Katkó (-). Csere: Szarka (1), Szilágyi (2), Kosa (-), Sütő (-). Edző: Szabó Károly. Hétméteres-váltással kezdődött a találkozó, és mindkét oldal „végrehajtója”, Salistean vala­mint Takács a kapuba talált. 2-2 után megindult a miskolci hen­ger, a gólgyártásban Salistean jeleskedett, aki egymás után há­romszor lőtt a kapuba, majd De­meter növelte tovább a hazai előnyt, 7-2. A vendégek mestere ezután időt kért, s úgy tűnt a pauza alatt sikerült ráncba szed­nie csapatát. Kosa emberfogás­sal vette ki a játékból a miskol­ciak átlövőjét, ami kisebb zavart is okozott a Humán támadójáté- kában. A Halas szívós játékkal zárkózott fel, de ehhez hozzájá­rultak a miskolciak is, aki ren­geteg ziccert hibáztak, 8-6. Pata­ki a legjobbkor védett egy óriá­sit, amitől társai is magukhoz tértek, és Szabó két találata után már négy volt a két csapat közötti különbség (11-7), ami a félidő végéig meg is maradt. A fordulás után egy ember­hátrányt gyorsan kihasznált a vendégcsapat, majd 12-9 után „megfagyott” az eredményjelző. Mindkét csapat érthetetlenül kapkodni kezdett, és sok techni­ka hiba tarkította a találkozót. Ennek eredménye az lett, hogy sokáig nem esett gól, amit De­meter unt meg, és a bal szélről kétszer is mattolta Vöröst. Állandósult a 3-4 gólos hazai előny, majd 18-15 után elfogytak a hazai gólgyárosok. Bár sokáig szőtték a támadásaikat - a szek­szárdi meccsel ellentétben -, nem volt egy biztos kézű befeje­ző ember. Egy perccel a vége előtt, 18-16-os állásnál időt kért a Kiskunhalas, ám már csak a zárkózásra futotta az erejükből. A játék képe alapján megérde­melt hazai siker született, hiszen a Miskolc végig vezetett. A siker nagyobb arányú is lehetett vol­na, ha a ziccereket jobb százalék­ban értékesítik a vendéglátók. JÉKI Zoltán: - Roppant küzdel­mes mérkőzésen úgy érzem megérdemelten nyertünk. SZABÓ Károly: - A második félidőben nyújtott teljesítmé­nyünk alapján nem érdemel­tünk vereséget. Pontszerzés Jakab időntúli hétméteresével Férfi kézilabda NB I., 22. forduló: Pécsi Mecsek KC - Ózdi KC 24-24 (10-10) Pécs (ÉM - KME) - Idegenben szerzett nagyon fontos pon­tot az osztályozó elérése szempontjából az Ózdi KC csapata. Pécs, 500 néző. Vezette: Dobro- vits, Tájok. Pécs: Szente - Serfel (4), SZÖGI (5), Diaz (3), Horváth (4), NÉ­METH (7), Hőgye (-). Csere: Ba­rabás (k), Becskei (-), Katzirz (-), Frey (-), Cseh (1). Edző: Füzesi Ferenc. Ózd: TEREMY - JAKAB (5), ör- dögh (3), Vitális (-), Bucseszki (2), FÜGEDI (9), Bialaszek (3). Csere: BOCZÁK (k), Kerekes (1), Kaplonyi (-), Csörgő (1), Papp (-). Edző: Závodszky István. Amint arra számítani lehetett a Pécs az egyik kubai légiós Perez nélkül vette fel a harcot az ÓKC-val. A borsodi csapatban Teremy és Ördögh bajlódott ki­sebb sérüléssel, de végül vállal­ták a játékot. A találkozó elején mindkét együttes nyitott és ke­mény védekezést játszott. Szögi betörésgóljával szerzett vezetést a Pécs, de a hazai találatokra az ÓKC rendre válaszolt. A közön­ség részéről az első nagyobb taps Fügedi kínai figurából szer­zett találata után volt hallható, 3-3. A piros-kékek először a féli­dő közepén vezettek, de Bucsesz­ki kétperces kiállítása után ha­mar fordított a Pécs, köszönhe­tően annak, hogy ekkor már az ötödik büntetőjét lőtte a mecsek- aljai csapat. Jó tíz percre állan­dósult a hazaiak kétgólos vezeté­se, de a játékrész vége mégis az ózdiaké volt: Teremy remek vé­dései, Fügedi átlövése és Ör­dögh betörése nyomán döntet­lennél vonulhattak pihenőre a csapatok. Á fordulás után Csörgő irá­nyította az ózdiakat és ez sokáig ez eredményre is vezetett. A pé­csiek csak a meccs vége előtt 15 perccel tudtak ismét egyehlíte- ni, addig a Závodszky-legénység volt előnyben. Azonban a hiába került a Pécs kettős emberelőny­be, az ÓKC kemény és masszív védekezéssel átvészelte a nehéz időszakot, így a hajrában még nyitott volt a bajnoki pontok sorsa. 22-23-nál az 58. percben Cseh egyenlített beállóból, majd egy perccel a vége előtt Szögi is betalált az ózdi kapuba. 20 má­sodperc volt már csak a meccs­ből amikor Závodszky István időt kért, és a jó formában lévő Boczákot lehozta, így az utolsó támadásnak plusz egy mezőny- játékossal vághatott neki az Ózd. Nyolc másodperccel a vége előtt Szögit kiállították, így hét az öt ellen kellett megoldani az utolsó támadást a vendégeknek. A labdát Bialaszek lőtte kapura, de a hatoson belül szabálytalan­kodtak vele, s a jogos büntetőt Jakab értékesítette. FÜZESI Ferenc: Csak saját ma­gunkat okolhatjuk, gratulálok az Ózdnak. ZÁVODSZKY István: Amennyire örülök, annyira bosszankodom is az elvesztett pont miatt. Előny a miskolci maciknál Vasárnap Szegeden folytatják a csapatok Kazincbarcika (ÉM - JLI) - A jégkorong OB l-ben a bronz­éremért folyó rájátszásban a pályaválasztó Miskolci Je­gesmedvék JSE együttese le­győzte riválisát, és így előnnyel várja a két győzele­mig tartó párharc vasárnapi, szegedi találkozóját. Miskolci JJSE - Tisza Volán- Szeged 6-4 (2-1, 2-3, 2-0) Kazincbarcika, 100 néző. Vezette: Incze, Baróti. MJJSE: RÁCZ - Nagy A., Nyes­te, Petricskó, Wintersteiner, TARDI1 (1), Mayer, Egri, Szent- kuti (1), VERBA 2, Hutter G. 1, Puskás, Hutter Sz., Polányi, SIKE 1 (1), Lukács 1, Halász, Lé- nárt (k). Edző: Bíró Ignác. Tisza Volán: Porkoláb - Ser­dült, Tőzsér, BÚZÁS 3, KŐVÁGÓ (2), Fodorv (1), Bonto- vics, Gerő, Pásztor 1, Báli, Vass, Horváth, Feil, Redler, Varga, Wilcsek. Edző: Kalocsa László. Kiállítások: 6, illetve 24 perc. Nem sokat teketóriázott a hazai csapat, hiszen Hutter G. révén már a huszadik másodpercben előnyt szerzett és a gól után is a macik kezdeményeztek többet. Fölényük a 14. percben érett gól­lá, amikor Sike passzát Lukács értékesítette. Azonban a Jeges­medvék nem sokáig örülhettek, mert Fodor átadásából Búzás ta­lált a kapuba. A második húsz percet is a miskolci csapat kezd­te jobban, és Tardi egyéni akció­ja után már 3-1 volt az állás. A folytatásban a kimaradt MJJSE helyzetek megbosszulták magu­kat: Kővágó passzát Búzás vágta a kapuba, majd a harmad dere­kán ugyanilyen felállásból szer­zett újabb gólt a vendégcsapat. Aztán a 31. percben Pásztor ta­lálata után már a Tisza-parti együttesnél volt az előny, amit a játékrész végéig sikeresen őriz­tek meg, de néhány másodperc­cel a dudaszó előtt Szentkuti átadását Verba a ketrecbe lőtte. A befejező harmadban is jobb volt a borsodi csapat, aminek a 44. percben érett be a gyümöl­cse: ekkor Tardi korongját Ver­ba ütötte a kapuba. Aztán folyta­tódtak a miskolci gólhelyzet­gyártások, eredmény nélkül. Négy perccel a vége előtt kettős emberelőnybe került az MJJSE, ám ekkor még nem sikerült a kapuba találniuk, de a hajrában esett Sike-gól végleg lerendezte a vitás kérdéseket. A mérkőzés után a vendégek mestere kere­setlen szavakkal illette a játék­vezetőket, de ez nem változtatott a lényegen. BÍRÓ Ignác: - Végre mezőny- fölényünk gólokban mutatkozott meg, ma kiderült, hogy nem felejtettünk el hokizni. Gratu­lálok a fiúknak. KALOCSA László: - Úgy látom, ebben a bajnokságban nem nyerhetünk meccset. Ezúttal a szerencsésebb csapat nyert Kazincbarcika (ÉM - BG) - Az erőviszonyok alapján a Szegednek sima győzelmet kellett volna aratnia Ka­zincbarcikán a férfi röplab­da Magyar Kupa negyed­döntőjének első mérkőzé­sén. Végül azonban némi szerencsével tudta csak megszerezni a győzelmet a házigazda Vegyész RC-Ka- zincbarcika ellen. Vegyész RC - Szeged 2:3 (-4, 4, -13, 4, -16) Kazincbarcika, 600 néző. Vezet­te: Csizmarik, Bodrogi. Vegyész RC: NAGYPÁL, Ben- csik, Karassev, Hulmann, CSERNENKO, Polencsik. Cse­re: BAGÓ (liberó), Kiss. Edző: Dudás András. Szeged: Petheő, SOLOYID, Ur- fi, Torma, NEIZER, Nirka. Csere: Jánosi, Péterfi. Edző: Karagics Mátyás. Az első két szettről ugyanaz mondható el, csak ellenkező előjellel. Az első játszmában a Barcika fogadott katasztrofáli­san, a másodikban a szegedi bejátszások voltak csapnivaló- ak. A harmadik játszmában vé­gül már a játék kapott főszere­pet. A hazaiak 2-6 után kezdték meg a kapaszkodást. 8-8-nál si­került az egyenlítés is, majd Csemenko ütésével és Nagypál Urfira húzott ászával a veze­tést is megszerezte a Vegyész. 10-10-nél egy vitatott játékveze­tői ítélet borzolta a kedélyeket (pedig a labda tényleg Hul- mannról vágódott outra), s en­nek következtében Dudás edző sárga lapot kapott. 13-13-nál egy kicsit dologtalanná vált az eredményjelző, majd Soloyid unta meg az állandó forgásokat és Urfi blokkverése jelezte az .újabb térfélcserét. A negyedik játékrészben 1-4- re elhúzott a szegedi csapat. Ekkor talán még ők sem sej­tették, hogy ez volt az utolsó pontjuk, amit a szettben elér­tek. A vendégek újból előszed­ték a tarsolyból a második szettben mutatott nyitóformát, hiszen 5-4 után zsinórban hét Nagypál által prezentált nyi­tással nem tudtak mit kezde­ni, majd pár perccel később Bencsik ejtése meghozta a rö­vidítést. Az ötödik szettben 12-11-ig csak a Vegyész RC ve­zetett, köszönhetően többek között a rendkívül nagy kedv­vel játszó Csernenko látvá­nyos és eredményes ütéseinek. 14-13-nál Soloyid egy hatalmas bombával hárította az első szettlabdát, de a vendégeknek is csak a harmadik meccslabdát sikerült értékesíteni egy Neizer által bemutatott blokkal. DUDÁS András: Az első szettben aludtunk és sajnos a végén ennek ittuk meg a levét. KARAGICS Mátyás: - Az el­ső játszma után azt hittem, si­mán nyerünk.