Észak-Magyarország, 1999. február (55. évfolyam, 26-49. szám)

1999-02-27 / 49. szám

1999. február 27., szombat Sport 12 HÍRCSOKOR • Kék Hullám. Vasárnap a 14. fordulóval folytatódik az OB l/B-s férfi vízilabda-baj­nokság. A Miskolctapolcai Kék Hullám SC együttese 12 órától a Selyemréti strand­fürdőben a ceglédiek ellen száll vízbe. • Kompromisszum. Kompromisszum szü­letett az MLSZ vezetése és az élvonalbeli klubcsapatok között a válogatott jövőbe­ni edzőtáboraival kapcsolatban. A megál­lapodás értelmében a tavaszi idény alatt - a válogatott gerincét adó klubok kérésére - nem három-, hanem csak kétnaposak lesznek a válogatott közös gyakorlásai. TÚRAAJÁNLATOK 1999. FEBRUÁR 28., VASÁRNAP Útvonal: Miskolc-Tapolca - Nagy Kőmázsa - Vö- rös-kő - Sűrű-bérc - Bükkszentkereszt - Kaán forrás - Bükkszentlászló, autóbuszmegállóhely Táv: 16 km Indulás: a Miskolc-tapolcai autóbuszvégállomás­ról, 9.00-kor Túravezető: dr. Gulyás József A túrát Miskolci Helyiipari Természetbarát Egye­sület Szervezi. Útvonal: Ómassa - Jubileumi forrás - Farkas nyak - Kapu-bérc - Nvír-kő - Ördöq-oldal - Bán­kút - Száraz völgy - Ómassa, autóbuszmegálló- hely Táv: 12 km Indulás: a 15-ös autóbusz diósgyőri végállomá­sáról, 8.05-kor A túrát a Miskolci Helyiipari Természetbarát Egyesület szervezi. Útvonal: Bükkszentkereszt - Alsó-Bagolyhegy - Sűrű bérc - Nagy Kőmázsa - Miskolc-Tapolca Táv: 11 km Indulás: a lillafüredi autóbuszvégállomásról, 9.03-kor induló Volán járattal Túravezető: Hornyák Balázs A túrát a Diósgyőr Természetjáró Sport Kör szervezi. Világcsúcsok. A mozambiki Maria Mutola (képünkön) 2:30.96 perccel a női 1000 méteren futott új rekordot, míg a német Nicole Humbert 4.56 méterre javí­totta a női rúdugrás fedettpályás világ­csúcsát a Stockholmban rendezett atléti­kai versenyen. Fotó: AP> TOTÓZZON ÖN IS! Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztő­ségének totójátékára ezen a héten 741 tippszel- vényt küldtek be olvasóink. Közülük sorsolás után ezúttal is őt játékos tippjeit fizettük be. Az elmúlt héten befizetett szelvények között Szabó István tállyai olvasónk 11 találatot ért, nyereményét pos­tán küldjük. Pregun Istvánná tiszújvárosi olvasónk tíz helyes tippet adott, de mivel a 10 találatosok nyereményösszege a nettó 60 forintot nem érte el, ezért a Szerencsejáték Rt. ennek a nyeremény- összegét a 11-esek között osztotta fel. Az e heti játékosok: 1. Nagy Miklós (Bükkaranyos, Ifjúság út 1.). 2. Kovács János (Miskolc, Vörösmarty út 5.). 3. Fekete Carmen (Miskolc, Dankó Pista út 3.). 4. Mészáros Attiláné (Tiszaújváros, Bartók Béla út 6.). 5. Indre Csaba (Rakacaszend, Rózsadomb út 4.). 1 2 34 5 1.1X 1X X2X 1 2.X2 1X 1 X 1X 3. 2 2 2X2 2 4. 1 1 11 1 5.X X XX 2 6. 1X 1XX1 7. X2 2 2X2X2 8. X2 X XXX 9. X 1X 1X1 10. 1 111 1X 11.X X2X21XX2 12. 1 1 121X1 13.1 1111 +1.2X XX2 A Miskolc megtanult győzni Női kézilabda NB I: Miskolci Honvéd-Humán - Szekszárd 24-21 (14-13) Ritka pillanat a mérkőzésen: Szabót (14) szerelik Fotó:Séllei Zs. Miskolc (ÉM - PA) - Hazai környezetben küzdelmes mérkőzésen szerezte meg idei első győzelmét a Mis­kolci Honvéd-Humán csapata az NB I küzdelmeiben. Miskolc, 300 néző. Vezette: Ka- nyók, Sziklai. Miskolc: PATAKI - Demeter A. (1) , SALISTEAN (9), Hollóné (-), Balázs (1), SZABÓ T. (10), Szántó (2) . Csere: Nagy V. (k), Stroia (1), Jámbor (-). Edző: Jéki Zoltán. Szekszárd: Petrovics - Köbli (2), Károlyi (4), Virág (3), Ora- vecz (5), Csáki (2), Popov (-). Cse­re: Mátyás (k), PÁDÁR (5). Cse­re: Katona Sándor. A miskolci szélső Demeter indította a gólgyártást, amire gyors vendég­válasz érkezett. Ezt követően Salis- tean lőtt egy ficakot, majd Szabó másolta le csapattársa produkció­ját, így már kettő volt a hazai előny, 3-1. A Szekszárd azonban rendezte sorait, és Köbli vezérleté­vel egyenlítettek. Ezután gólváltás következett, majd a Miskolc ismét rákapcsolt, és a Salistean-Szabó duó találataival háromgólosra nö­velték a különbséget, 7-4. Pádárék azonban lemásolták előző mutatvá­nyukat, s egalizálták az állást, sőt Károlyi gólja után először veze­tettek: 7-8. A Humán ekkor vissza­vette a vezetést, amit a fébdő végé­ig meg is tudtak tartani. A fordulás után két és fél percet kellett várni az első gólra, amit Szabó dobott, majd Pataki pilla­natai következtek, aki 10 másod­percen belül két ziccert hárított. Szabó klasszikus átlövésgólja után azonban rákapcsolt a ven­dégegyüttes, s a 42. percben is­mét egyenlítettek, 17-17. Ekkor időt kért a hazaiak edzője, azon­ban úgy tűnt, hogy a pauza után egyik csapat sem tud felpörögni, hiszen 19-19 után hosszú perce­kig nem tudtak a hálóba találni a csapatok. Ekkor ismét a me­zőny legjobbja, Szabó zörgette meg a hálót, és miután Pataki hárított egy hétméterest, biztos­ra lehetett venni, hogy a hazai­ak megszerzik első győzelmüket. A vendéglátók bátran vállalkoz­tak, s a támadások végén min­dig volt egy játékos, akinek nem remegett a keze. A hajrában a vendégek egész pályás letámadá­sa sem zavarta meg Balázsékat, és a dudaszó előtt Szántó állítot­ta be a végeredményt. JÉKI Zoltán: - Na végre elin­dultunk... Megvan az első, ami remélem nem az utolsó lesz. KATONA Sándor: - Megérde­melten nyert a miskolci csapat azért, mert sokkal jobban küz­döttek, mint mi. Dávid egy pontja Chicago (MTI) - Az észak­amerikai profi kosárlabda­bajnokságban, az NBA-ben Dávid Kornél csapata, a Chi­cago Bulls csütörtökön este otthonában fogadta a Phila­delphia 76ers együttesét és ismét vereséget szenvedett. A magyar fiú 13 percet töl­tött a pályán és ez idő alatt egy pontot dobott. Az NBA még nem közölt eredményei: Chicago Bulls - Philadel­phia 76ers 80-98, Washington Wizards - Sacramento Kings 105-115, Cleveland Cavaliers- Indiana Pacers 74-81, New York Knicks - Minnesota Timberwolves 115-113 (hosszabbítás után), Dallas Mavericks - Denver Nuggets 90-81, Houston Rockets - At­lanta Hawks 87-93, Vancou­ver Grizzlies - Phoenix Suns 86-94, Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 100-115, Philadelphia 76ers - Sacra­mento Kings 94-81, Boston Celtics - Orlando Magic 111-79, Indiana Pacers - To­ronto Raptors 104-84, Detroit Pistons - Cleveland Cavali­ers 89-73, Charlotte Hornets- Miami Heat 83-91, New Jersey Nets - Portland Trail Blazers 85-94, San Antonio Spurs - Seattle SuperSonics 99-81, Denver Nuggets - Utah Jazz 97-87. Tovább tartani a jó formát Férfi kézilabda NB I: Kiskőrös KKC - Ózdi KC Ózd (ÉM - PA) - Újabb erő­próba vár ma az Ózdi KC csa­patára, a piros-kékek 18 órá­tól Kiskőrösön vendégszere­peinek. A házigazdák a kö­zépmezőny biztos tagjai, ezért Závodszky István, az ÓKC edzője nem is számít könnyű mérkőzésre. • Az biztos, hogy nem lesz séta­galopp a mai találkozó. Ellenfe­lünknél nem sok saját nevelésű játékos található, viszont ehe­lyett igazoltak néhány jónevű játékost. így lett egy jó csapa­tuk, amely leginkább hazai kör­nyezetben remekel. Példának okáért: a Dunaferr mindössze egy góllal nyert Kiskőrösön, az Elektromos és a Győr pedig döntetlent játszott. □ Milyen információik vannak ellenfelükről? • A hírek szerint nem fog el­lenünk játszani két meghatározó játékosuk Kuzmicsov, s a koráb­bi gólkirály Fenyő. Ez minden­képpen jó hír számunkra. Egyébként a játékukat kielemez­tük. A védekezésben a hatos fa­lat, valamint a zavarós felállást is alkalmazzák, így mindkettőre rákészültünk, a támadásaiknál pedig az a legfontosabb, hogy ne tudjanak lerohanni minket. □ Egy hosszú sorozat végére érnek. • Két héten belül a negyedik bajnokinkat játsszuk. Továbbra is úgy érzem, hogy jó formában van a csapat, ám felborult az eredi hadrendünk, hiszen Ör- dögh megsérült, s nem valószí­nű, hogy pályára lép. Ha a mini­málisan kitűzött célunkat, az osztályozós helyek valamelyiké­nek megszerzését el akarjuk ér­ni, akkor idegenben is kell pon­tot, vagy'-pontokat szereznünk. Ez bár nem lesz könnyű, de ma is megpróbáljuk. A fiaskó ellenére dicséret Női röplabda extraliga: Szeged - MVSC 3:1 Szeged (ÉM) - Kilencvenhét perces mérkőzésen szenve­dett vereséget tegnap Sze­geden az MVSC női extrali­gás röplabdacsapata. Szegedi DRE - Miskolci VSC 3:1 (7, 10, -16, 4) Szeged, 100 néző. Vezette: Kiss, Pelikán. Szeged: Mezősi, Kiss, Héjas, Dobos I., Huff, Vakulya. Csere: Mózes, Kádár. Edző: Nagy Attila. MVSC: Pallós, Sike, Kaposvá­ri, Szurkos, Puskás I„ Balázs. Csere: Dobos E., Németh A. (li­beró). Edző: Torna Sándor. Az első szettben hatszor nyi­tottak hálóba a vendégek, s ez­zel tulajdonképpen el is dőlt a játszma kimenetele. A folyta­tásban feljött a Vasút, ám szo­ros csatában a második szettet is elveszítették. A harmadik játékrészben az MVSC-nek sike­rült újítania, amely elsősorban Sike hét ász nyitásának, és Ka­posvári jó játékának volt köszön­hető. A harminchárom perces harmadik játszmát egy viszony­lag simább záró szett követte, fá­rasztó nagy csatában végül a Ti- sza-partiak diadalmaskodtak. A zöld-fehérek ezen a napon jól fo­gadták a nyitásokat, viszont az­zal veszítettek, hogy ezekből a labdákból nem tudtak megfelelő hatékonysággal visszatámadni a szegediek térfelére. NAGY Attila: - Jó meccs volt. TOMA Sándor: - A vereség ellenére is az idény eddigi leg­jobb játékát nyújtottuk. * A Szeged elleni visszavágót vasárnap 14 órától a Csokonai úti sporttelepen játssza a Mis­kolci VSC csapata. Biztos továbbjutás Kazincbarcika (ÉM) - A férfi röplabda Magyar Kupa nyolcad- döntőjének második mérkőzésén hazai pályán is győzelmet ara­tott a Vegyész RC csapata, így bejutott a legjobb nyolc közé. Vegyész RC - MAFC 3:1 (-12, 5, 11, 2) Kazincbarcika, 250 néző. Vezet­te: Csizmarik, Bodrogi. Vegyész RC: Nagypál, Bencsik, Karaszev, HULMÁNN, Cser- nyenko, Polencsik. Csere: VE­RES, Vicze, Kiss, Toronyai, Ba­gó. Edző: Dudás András. MAFC: NYITRAI, NOVÁK, Tóth, Nagy, Sárig Z., Sárig A. Csere: Farnady. Játékos-edző: Novák László. Sokat hibáztak az első játszmá­ban a hazaiak, talán idegileg is megviselte őket a csütörtöki Nyíregyháza elleni bajnoki fias­kó. Ennek köszönhető, hogy az első játszmában a lelkesen ját; szó fővárosiak feladták a leckét a Vegyésznek. A második szett elején hibáztak a hazaiak, de végül simán hozták a játszmát. A harmadik felvonásban 8-0 után zárkóztak a vendégek, de 11-11 után állva maradtak. DUDÁS András: - Tompán ját­szottunk. NOVÁK László: - A nagyobb ütő­erő és a magasabb sánc döntött. ^Pfanntr] NOKIA ÉszaklSI-vb. Nagy versenyben, mindössze 0.2 másod­perccel megelőzve az esélyesebb norvég együttest, a Márkus Gandler, Alois Stadlober, Mikhail Botwinov, Christian Hoff- mann össztételű osztrák sífutócsapat (képünkön) nyerte a férfiak 4x10 kilométeres váltóját az ausztriai Ramsauban zajló északisí-világbajnokságon. Az északi összetett csapat- verseny síugró számában Finnország diadalmaskodott, míg a nők 4x5 kilométeres váltószámát Oroszország csapata nyerte. Fotó: AP Szakaszzárás Miskolc (ÉM) - Középsza- kaszbeli utolsó mérkőzésén kilencpontos győzelmet ara­tott a Miskolci EAFC NB I/B- s férfi kosárlabdacsapata, de mindettől függetlenül cso­portjában a nyolcadik helyen végzett és a 17-20. helyért folytathatja a rájátszást. Miskolci EAFC - Soproni MAFC 95-86 (43-36) Egyetemi körcsarnok, 200 néző. Vezette: Nagy, Jobbágy. MEAFC: Tvordy (4), Raden- kovics (9), Tóth (23/6), Vitális (16), Sneider (8/3). Csere: Be- ne (8), Balogh (18/6), Varga (4), Szojka (1), Dohány (4). Edző: Miien Vukicsevics. A miskolci egyetemistáknak sikerült visszavágniuk a sop­roni kiskülönbségű veresé­gért egy olyan találkozón, amelyen végig jobbak volt el­lenfelüknél. A hazaiak sikere egy percig sem forgott ve­szélyben, és teljesen megérde­melten nyerték meg középsza- kaszbeli utolsó találkozójukat. SZANISZLÓ Sándor, szak­osztályvezető: - A nehézsé­geket leküzdve a csapat is­mét nagy küzdenitudásról tett tanúbizonyságot, amihez gratulálnom kell.