Észak-Magyarország, 1998. december (54. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-12 / 291. szám

1998. december 12., szombat ni! liHiiür Sport 12 • Új játékos. A PVSK-MiZo a jelenlegi bajnokság végéig leigazolta Joby McKen­zie kanadai kosárlabdázónőt. A 187 cen­timéter magas, 22 éves center két és fél hete érkezett Pécsre, majd részt vett a csapat tíznapos edzőtáborozásán. Mivel Rátgéber László, az együttes szakvezetője elégedett volt vele, és a klub képes kifi­zetni az érte járó összeget, a játékos a PVSK-MiZo csapatát erősíti a bajnokság végéig. • Téli Universiade. A szlovákiai Poprádon 1999. január 22. és 30. között megrende­zendő 19. Téli Universiadén nyolc magyar sportoló indul. Az egyetemista és főisko­lás világjátékokon 9 sportág 59 számában hirdetnek majd győztest. A tegnap kije­lölt magyar csapat a következő: Holló Mátyás - sífutás, Bekecs Zsuzsa és Barna Márta - biatlon, Czakó Krisztina - műkor­csolya, Lajos Zsolt, Szabó Krisztián, Szán­tó Kornél és Turmezei Péter - rövidpályás gyorskorcsolya. KÉZILABDA NB l/B Ózd (ÉM) - Az Ózdvidéki-BOKC NB I/B-s férfi kézilabdacsapata ma 17 órától az óz­di városi sportcsarnokban fogadja a Gö­döllő gárdáját. Miller Béla, a ÓBOKC szakosztályvezetője bizakodó a találkozó előtt:- Hazai környezetben mindenképpen győzelemmel szeretnénk búcsúzni közön­ségünktől. A tét és a teher ellenére a játé­kosok fogadkoztak, hogy mindent meg­tesznek a két pont megszerzésért. A Gö­döllő egy ponttal van lemaradva tőlünk, ezért nagy csatára, kemény küzdelemre számítok. Új edzővel, új felfogásban fo­gunk játszani, s ez remélem elég lesz ah­hoz, hogy feltegyük a koronát erre a na­gyon jól sikerült évre. Győztes búcsú Jászberény (ÉM) - Az idei utolsó baj­noki mérkőzésén idegenben aratott győzelmet a Bocsi KSC NB l/B-s női kézilabdacsapata. Jászberény - Bocsi KSC 31-33 (15-14) Bocs: Kovács - Oláh (5), Bak (-), BÁRDOS (11), STROIA (5), BÉRES (10), Rajna (2). Csere: ÁRVÁI (k), Németh (-), Kreisz (-), Szolnoki T. (-), Bonta (-). Edző: Halász Ferenc. Az első félidőben minimális különbséggel végig vezetett a hazai csapat, de a Bocs nem engedte meglépni a vendéglátókat. A fordulás után fordítottak Bárdosék, s a több jó egyéni teljesítmény mellett a csa­pat is remekelt, így megszerezték a győ­zelmet a tabella harmadik helyén álló Jászberény ellen. HALÁSZ Ferenc: - Ne várt jó játékkal nyertünk, gra.tulálok a lányoknak. irar.T-R.-ni.Rna—i Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztőségének játékára a héten 348 tippszelvényt küldtek be olvasóink. Közü­lük sorsolás után ezúttal is öt játékos tipp­jeit fizettük be. Az elmúlt héten befizetett szelvények között nem volt nyerő találat. Az e heti játékosok: 1. Duleba András (Miskolc, Kölcsey Ferenc út 11. 2/2). 2. Takács István (Tállya, Bánya-telep 27.). 3. Sándor Artúr (Kurityán, Ady Endre út 9.). 4. Tóth László (Miskolc, Középszer út 22. 7/3). 5. Busi Zoltánná (Miskolc, Jókai út 3. 3/3). 1 2 3 4 5 1. 1 1 1 1 1 2. 12 1X 1 X 1 3. 1 1 X 12 1 4. 1 X 1 1 2 5. 1 1 1X 1X 2 6. 1 2 1 1 1 7. 1X 12 2 X X2 8. 12 X 1X 1 1X 9. X2 12 1 12 1 10. 1 X 12 X 1X 11. 1 2 1 12 1 12. 1 2 2 X 12 13. 1 1X 12 1 1 + 1. 2 X 1 X 1 Simán megvolt a kötelező Férfi kézilabda NB I: Ózdi KC - Tatabánya Tatai Cserép KC 32-26 (16-11) Ózd (ÉM - KME) - A papírfor­ma érvényesült Ózdon, hi­szen az ÓKC hazai pályán si­mán megverte az utolsó he­lyezett Tatabányát. Ózd, 800 néző. Vezette: Dzsipoff, Szalai. Ózd: TEREMY - Jakab (5), Fü- gedi (5), TIRNOVAN (10), Ör- dögh (5), Csörgő (1), Bucseszki (4). Csere: Vitális (-), Papp (1), Bialaszek (-), Novák (1), Bencze (-). Megbízott edző: Deák Sándor. Tatabánya: Nagy P. - Bognár (-), Molnár (3), Tóth (-), TRIZ (5), Lengyel M. (1). Lengyel P. (4). Csere: Czérna (k), HIMMER (7), Szappanos (-), ZECK (4), Báthori (2). Edző: Kanyó Antal. A szokásosnál sokkal keveseb­ben voltak kíváncsiak a Tatabá­nya ózdi fellépésére. Ez köszön­hető a vendégek, és az ÓKC idei gyengébb szereplésének is. Zá- vodszky István betegsége miatt nem tudott részt venni a csapat őszi utolsó hazai mérkőzésén, ezért az ÓKC-t Deák Sándor, az ifjúsági csapat edzője irányítot­ta. Ördögh befutásból és Molnár átlövésből nyitotta a gólok so­rát, 1-1 után viszont bombarajtot vett az ÓKC, hiszen 6-1-ig meg sem álltak a hazaiak. A játékve­zetők már a meccs elején pró­bálták megfékezni az indulato­kat, ezért mindkét oldalon sorra állították ki a játékosokat. Az ÓKC harciasságáról mindent el­mond, hogy Jakab még kettős emberhátrányból is gólt tudott lőni. Időt kért a vendégcsapat, s Kanyó Antal megpróbálta felráz­ni tanítványait. Ez sikerült is, mivel az ÓKC a játérész köze­pén hullámvölgybe került, s jó- néhány helyzetet elszórakozott. A Tatabánya ezt kihasználva 12-11-re zárkózott föl, de ezután ők is sokat hibáztak. A hajrában a piros-kékek ugyanúgy „pörög­tek”, mind a játérész elején, ezért megnyugtató előnnyel zár­ták az első harminc percet. A folytatásban mindkét olda­lon potyogtak a gólok, de a két csapat között maradt a 4-5 talá- latnyi különbség. A Tatabánya mivel nem tudott tiszta lövő­helyzetet teremteni a beállósjá- tékot erőltette, általában sikere­sen. A félidő derekára Bucseszki is elkapta a fonalat, s a szipor­kázó Tirnovan mellett ő is szór­ta a gólokat. 30-20 után hétméte­reshez jutott az ÓKC, amit Deák Sándor az ifista Novákkal löve­tett, aki megszerezte élete első hazai NB I-es találatát. A végén már csak az ÓKC győzelmének aránya volt kérdéses, a vendé­gek csak hat gólra tudtak felzár­kózni a végéig. DEÁK Sándor: - Ezzel a győze­lemmel kívánunk jobbulást Zá- vodszky Istvánnak, és kellemes ünnepeket lelkes szurkolóink­nak. KANYÓ Antal: - Fiatal csapa­tom ma ennyire volt képes. Sikeres nyitány az Eb-n Budapest (MTI) - Győzelem­mel mutatkozott be a ma­gyar női kézilabda-váloga­tott a hollandiai Európa-baj- nokságon. Mocsai Lajos szö­vetségi kapitány együttese az A-csoportban 28-24-re verte Romániát: Magyarország - Románia 28-24 (14-11). Magyarország: Farkas - Ba­logh (3), Siti (3), Simics (1), Kö­kény (2), FARKAS (10), Takács (4). Csere: Pálinger (k), Kulcsár (4), Németh (1), Pádár (-). Szövet­ségi kapitány: Mocsai Lajos. Idegesen kezdtek a csapatok, amit az is bizonyított, hogy mindkét oldalon sok ziccer ki­maradt. A magyarok nyugodtak meg előbb és háromgólos előnyt szereztek, (5-2). A magyar együt­tes minden posztról próbálko­zott a góllövéssel, míg az ellen­fél inkább átlövésekkel kísérle­tezett, de a kapuban Farkas Andrea ezeknek többnyire útját állta. A magyar csapat, Németh ki­állítása miatt emberhátrányban kezdte a második 30 percet, de a románok nem tudtak élni a le­hetőséggel. A 36. percben a mér­kőzés folyamán először vezetett hat góllal (17-11) a magyar gár­da, melynek védelme továbbra is jól zárt, így a románok nem tudtak felzárkózni. Farkas sok­szor biztoskezú végrehajtó volt, teljesítményével nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy állandó­sult a 3-4 gólos magyar előny. Balogh a hajrában két gyors gólt dobott, így 25-20 lett az ál­lás. A lefújásig a román együt­tes már csak egy gólt tudott le­faragni hátrányából, ami azt je­lentette, hogy Magyarország si­kerrel vette a csoport első aka­dályát. Vakherda a döntőben Budapest (MTI) - Az ózdi Vakherda Sándor a döntőbe jutott, míg a mezőkövesdi Csóka kikapott a Nemzeti Sportcsarnokban zajló 75. felnőtt férfi magyar ökölví­vó-bajnokságon. Az ob harmadik versenynap­ján legelőször a 48 kg-os kate­góriában dőlt el a szombati fi­nálé párosítása. A címvédő Lakatos Pál harcolta ki elő­ször a döntőbe jutást, mivel el­lenfele, a mezőkövesdi Csóka Csaba a negyedik menetben feladta a mérkőzést. A Vasas bokszolója horgokkal és egye­nesekkel operált, míg Csóka közbeütésekkel próbálta ellen­súlyozni riválisa jóval na­gyobb tudását. A következő menettől egyre inkább meg­mutatkozott Lakatos fölénye, egyenesei és horgai többször is eltalálták a derekasan har­coló mezőkövesdit, akire a me­net befejezése előtt rászámolt a vezetőbíró. A harmadik me­netben a címvédő erőteljes harcmodorával teljesen fel­őrölte riválisa ellenállását és Csókára ismét számolt a mér­kőzésvezető. Az egyoldalú küzdelem a negyedik menet­ben ért véget, a mezőkövesdi sportoló edzője feladta a talál­kozót. Az 51 kg-os súlycsoportban az ózdi Vakherda Sándor mindössze 20 másodpercet töl­tött a szorítóban, mivel ekkor egy hatalmas horoggal kiütöt­te Kanizsa BK öklözőjét, Tö­rök Krisztiánt, s ezzel bejutott a fináléba. Az ellenfele a dön­tőben a címvédő Ladányi Ró­bert lesz, aki 9-1-es pontozásos győzelmet aratott a szombat- helyi Szibler Gábor felett. A miskolci egyetemisták helye már tuti A Phoenix-nek csoda kellene a felsőházhoz az alapszakasz zárófordulójában A MEAFC (fehérben) mór a felsőházban van Fotó: Juhász-Léhi Miskolc, Tiszaújváros (ÉM - Ml) - A férfi kosár­labda NB l/B-ben ma befe­jeződnek az alapszakasz küzdelmei, amelytől me­gyénk csapatai hazai fellé­péssel búcsúznak. A Miskolci EAFC együttese 17 órától az Egyetemi körcsarnok­ban a Nyíregyházi TK-Isobau gárdáját látja vendégül.- Nekünk nem kell számol­gatnunk ahhoz, hogy a legjobb négyben zárjunk - mondta Szaniszló Sándor szakosztály- vezető. - Amennyiben kika­punk a nyírségiektől, s a to­vábbi eredmények úgy alakul­nak, akkor akár négy csapat­nak (MEAFC, MAFC, Siófok, Tiszaújváros) is 8:6 lehet a mutatója. Na most ebben az esetben az egymás ellen leját­szott mérkőzések eredményei számítanak. Ez nálunk négy győzelmet és két vereséget je­lent, amivel az éllovas Nyír­egyháza és a Szeged mögött harmadikok vagyunk. Ettől függetlenül szeretnénk nyerni, mert akkor azt továbbvinnénk a középszakaszba. A mai összecsapáson Vuja- dinovics biztosan hiányozni fog, mivel az elmúlt heti, MAFC elleni meccsen kiállí­tották. A Tiszaújváros! Phoenix KK alakulata ugyancsak 17 órától a Városi Sportcsarnok­ban a Salgótarjánt fogadja.- Nagyon-nagyon kevés az esélyünk arra, hogy a négybe jussunk - jelentett ki Zoran Kmézics vezetőedző. - Ha sike­rülne, akkor azt mondanánk van csoda! Azonban maradjunk a földön, s lássuk reálisan a dol­gokat. Azt el tudom képzelni, hogy a Szedeák nyer Budapes­ten, de azt már kevésbé, hogy a Siófok otthon kikap az OSC-től- Most fájlalhatjuk igazán az első fordulóban hazai pályán elveszí­tett MEAFC elleni találkozón­kat. Az alapszakasz második felét mindenképpen sikeresnek ítélem, mert látszik, vannak el­képzeléseink, összeszoktunk. Ezt hallom a szurkolóktól is, s már csak amiatt a 800-900 ember mi­att sem engedjük meg, hogy úe verjük meg a tarjániakat. Nem kaphatunk 60 pontnál többet! A forduló további párosítása (szombat): MAFC KE - Szedeák- Akutherm 17.00., Traubi Siófok - OSC 17.00. A PIROS CSOPORT ÁLLASA ­í . NYTK 10 3 1095-964 Z. Szedeák 9 4 To9ä¥78^ 2jL 3. MEAFC 8 S~ ~1026-976 2l_ 4. MAFC-KE 7 6 1085-1007 ___20 5 . Phoenix 7 6 947-929 20 6. Siófok 7.........6 953-975 20. 7 . S.tarján 2 11 995-1179 Jl 8. OSC 2 11 996-1187 15 Bucseszki (középen, sötében) hajt a labdáért Fotó: Vajda János