Észak-Magyarország, 1998. november (54. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-02 / 256. szám

1998. november 2., hétfő Sport 11 0 :.í O í.í f, (> I---1—.____- -- ' < ..... D unaferr SE - Zalahús ZTE FC 2-0 (1-0) Dunaújváros, 3500 néző. Vezette: Hosszú. Dunaferr: Kovacsevics - Éger, Salamon, Milova- novics (Tököli) - Popovics, Zavadszky, Jaki, Len­gyel (Rósa), Mikler (Dudás) - Nicsenko, Jereme- jev. Edző: Ebedli Ferenc. ZTE: Vlaszák - Nagy A. (Babati), Csóka, Filó - Sző­ke, Molnár B., Arany (Casoltan), Kocsárdi, Né­meth T. (Somfalvi)- Sebők, Ferenczi. Edző: Stra- usz László. Gólszerző: Jeremejev (31.), Zavadszky (90.). Nyirség-Spartacus FC - Vác FC-Zollner 3-4 (2-1) Nyíregyháza, 6000 néző. Vezette: Varga S. Spartacus: Celeszki - Ács, Cap, Szatke, Kiss - Kar- kusz. Szabó (Gradinariu), Nagy S. (László), Novák- Janics (Baranyi), Kirchmayer. Edző: Őze Tibor. Vác: Hámori - Lévai, Nagy T., Nyikos - V. Kopu- novics (Füle), Vojtekovszki, Kovács, Vén, Roma- nek (Vitelki) - Horváth, Grezsák (Boda). Edző: Csank János. Gólszerző: Kirchmayer (32. - 11-esből), Szatke (36.), Novák (77.), ill. Lévai (30.), Vojtekovszki (57.), Horváth (86.), Vitelki (89.). Kiállítva: Kirchmayer (79.), ill. Nyikos (63.). Kispest-Honvéd FC - Újpest FC 2-3 (0-1) Bozsik-stadion, 4000 néző. Vezette: Hajdó. Kispest: Rótt - Csábi - Plókai, Müller - Pintér, Dubecz, Farkas (Szántó, Holló), Bánföldi, Lóczi - Csertői, Borgulya. Edző: Gálhidi György. Újpest: Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Jenei (Kvasz), Pető, Fehér, Tóth N. (G. Kopunovics) - Herczeg (Bérczy), Kovács Z., Korsós. Edző: Várhidi Péter. Gólszerző: Bánföldi (50.), Csertői (52.), ill. Pető (42.), Herczeg (49.), Korsós (75.). Videoton FCF - Ferencvárosi TC 1-3 (0-1) Székesfehérvár, 8000 néző. Vezette: Makai. Videoton: Milinte - Mester (Fogarasi), Makrickij (Csordás), Urbonas, Schneider - Szalai, Lázár (Djurisics), Tóth A., Zsivóczky - Waltner, Kuntics. Edző: Verebes József. Ferencváros: Udvarácz - Mátyus, Telek, Nagy N. - Nyilas (Jagodics), Vámosi, Schultz, Lendvai, Vin- cze - Fülöp (Fűzi), Szabics. Edző: Nyilasi Tibor. Gólszerző: Djurisics (75.), ill. Fülöp (14., 67.), Fűzi (85.). Haladás-Milos- DVSC-Epona________1-1 (0-0) S zombathely, 4500 néző. Vezette: Bede. Haladás: Németh - Koller, Tóth M., Zugor - Hor­váth A., Kovács S., Balassa, Vidóczi (Nagy), Ba­logh - Bodor (Sylla), Plókai (Tóth P.). Edző: Miha- lecz István. DVSC-Epona: Fekete - Bodnár, Gojan, Pető - Ber- náth, Böőr, Bagoly, Csehi Z., Szatmári (Madar T.)- Siklósi (Ulveczki), Sabo (llea). Edző: Garamvöl- gyi Lajos. Gólszerző: Koller (49.), ill. Ulveczki (78.). Kiállítva: Balassa (41.). MTK-Hungária FC - Siófok__________1-0 (1-0) H ungária körút, 2000 néző. Vezette: Csema. MTK: Babos - Lőrincz - Molnár, Komlósi, Szeke­res- Madar, Halmai (Erős, Farkas V.), Balaskó, Szamosi - Kenesei (Preisinger), Illés. Edző: Eger­vári Sándor. Siófok: Posza - Bimbó - László, Juhász - Perger, Sallai, Bozsér, Győri, Pest K. (Soós) - Pest R. (Már­kus), Szabó Z. Edző: Nagy László. Gólszerző: Kenesei (36.). Vasas DH - Győri ETO_________1-4 (0-4) F áy utca, 5000 néző. Vezette: Vágner. Vasas: Végh (Gróf) - Mónos, Geress, Juhár, Ma- czó - Farkasházy (Tóth), Váczi, Galaschek, Szil­veszter (Koltai) - Hámori, Pál. Edző: Gellei Imre. Győr: Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner (Böj­té, Balia M.), Szarvas (Lazar), Vayer. Edző: Resze- li-Soós István. Gólszerző: Hámori (86.), ill. Vayer (6.), Mracskó (40.), Szarvas (43.), Csiszár (45.). Kiállítva: Pál (89.). III. Kerület FC - BVSC-ZuglóFC___________0-0 H évzi út, 300 néző. Vezette: Arany. III. Kerület: Lippai - Gáspár, Varga, Metzger - Kovács, Tordai, Kecskés (Schultz), Kun - Vincze G.- Lendvai, Bencze (Wukovics). Edző: Ralf Wil­helms. BVSC: Koszta - László - Vincze Z., Resko, Bonda­renko - Polonkai (Csillag), Brovcsenko, Sza- szovszky, Fűzi - Aubel (Szegletes), Kiss I. (Szilá­gyi). Edző: Sándor István. Kiállítva: Resko (66.). A PNB ÁLLÁSA 1. MTK Hungária FC 13 10 2 1 32- 9 32 2. Győri ETO FC 13 8 4 1 25-13 28 3. Diósgyőri FC 13 8 3 2 35-19 27 4. Dunaferr SE 13 8 1 4 21-15 25 5. Ferencvárosi TC 13 6 5 2 22-15 23 6. Újpest FC 13 7 2 4 23-20 23 7. Vác FC-Zollner 13 6 3 4 24-23 21 8. Zalahús ZTE FC 13 5 5 3 18-16 20 9. Vasas DH 13 6 2 5 22-21 20 10. Gázszer FC 13 4 5 4 17-13 17 11. Kispest-Honvéd FC 13 5 2 6 17-24 17 12. Nyirség-Spartacus FC 13 3 4 6 18-21 13 13. DVSC-Epona 13 3 2 8 17-23 11 14. BVSC-Zugló FC 13 2 5 6 13-19 11 15. III. Kerület FC 13 3 2 8 13-29 11 16. Haladás-Milos 13 3 1 9 11-28 10 17. Videoton FCF 13 2 2 9 13-23 8 18. Siófok FC 13 1 4 8 11-21 7 Megfogyva bár, de törve nem Professzionális Nemzeti Bajnokság, 13. forduló: Diósgyőri FC - Gázszer FC 2-0 (2-0) Diósgyőri stadion, 3000 néző. Vezette: Puhl (Ring, Bozóky, Szabó Zs.) DFC: Nóta (0) - Szmiljanics (6), Téger (6), Kuttor (6), Kovács T. (5) - Turóczi (5), Kiser (6), Szabó T. (0), Búzás (6) - Kulcsár (5), Egressy (5). Szakmai igazgató: Tomyi Barnabás. Gázszer: Kövesfalvi (6) - Szalai (6) - Korol (5), Salacz Z. (5) - Sí­rnék (5), Forrai (4), Dulics (4), Dvéri (6), Bekő (5), Medvid (4) - Ti­ber (4). Edző: Hartyáni Gábor. Csere: Szabó T. helyett Babos (6) a 9., Dulics helyett Móri (5) a 29., Medvid helyett Szekeres (4) a 60., Turóczi helyett Kákóczki (-) a 78., Egressy helyett Szabados (-) a 81. percben. Sárga lap: Korol a 26., Forrai a 33., Bekő a 45. percben. Sárga lap: Búzás - ll-esből (1-0) a 26., Kuttor (2-0) a 43. percben. Tudósítónk: BERECZ CSABA Jubileumok A diósgyőri nevelésű Kut­tor Attila, aki egy nagy ka­nyar után tért vissza egyko­ri együtteséhez nagy „lakodalmat ülhetett”. A vá­logatottat is megjárt védő a Gázszer FC ellen játszotta 250. élvonalbeli bajnoki mérkőzését, amelyet egy szép fejesgóllal tett emléke­zetessé, s ezzel 22-re növelte a legjobbak között elért ta­lálatainak számát. A másik ünneplő Szabó T. volt, akinek közel sem sike­rült ilyen szépre a jubileuma. A jugoszláv állampolgárságú középpályás a 25. élvonalbeli bajnoki mérkőzését játszotta Magyarországon, de ezen az összecsapáson sérülése miatt csak 9 perc játék jutott neki. 4. perc: Dulics a balösszekötő helyén tört be a 16-oson belülre, majd pompás keresztlabdával az ötös vonalának jobb sarká­nál Dvérit hozta óriási helyzet­be, akinek lapos lövését Nóta parádés mozdulattal hárította. 15. perc: Egressy remek csellel játszotta magát tisztára a 16-os bal oldali vonalán, majd paza­rul adott be, s Kulcsár a jobb szélről fejelhetett kapura, de Kövesfalvi parádés mozdulattal hárította a gólba tartó kísérle­tet. Szabó T. „kinyílt” A diósgyőriek fiatal középpá­lyásának szombaton csak 8 percet engedélyezett a fortuna, no és a Gázszer-védelem. Sza­bó Tibort első kapuratörésénél szabálytalanul tartóztatták fel, s ennek következtében a föl­dön maradt. Játékostársai, lát­ván hogy szétnyílt a lába, azonnal kérték az ápolást és je­lezték, hogy cserére lesz szük­ség. Az apró termetű játékost mentő szállította a vasgyári kórházba, ahol a röntgenezés után kiderült, hogy nincs csonttörése. így miután né­hány öltéssel összevarrták a sérült lábát, a mentő vissza­fuvarozta Szabó T.-t a stadion­ba, s a 68. perctől ismét részese volt a mérkőzésnek - igaz, im­már nézőként. 18. perc: Egressy ezúttal a jobb oldalon kavarta meg a vendégek védelmét, s két Gázszer-játékos szorítása közepette is be tudta adni a labdát az alapvonalról, amelyet a befutó Babos 5 méter­ről a rövid sarokra lőtt, de Kö­vesfalvi szögletre mentett. 24. perc: Búzás jobb oldalról a 16-ossal egymagasságában vé­gezhetett el szabadrúgást. Lövé­se a jobb felső sarok irányába szállt, ahonnan a vendégek cer­berusa piszkálta ki a ravasz csa­varást. A fejpárbaj diósgyőri résztvevői: Kuttor (balra) és Téger Fotó: Séllei 26. perc: Egy hosszan előrevágott indítást Egressy szelídített meg a 16-os környékén, középre, majd a bal oldalon felfutó Babos elé tá­lalt. A középpályás betört a bün­tetőterületen belülre, ahol Korol buktatta. Puhl játékvezető a vé­dőt sárga lappal, míg csapatát 11- essel büntette. Az ítéletvégrehajtó Búzás volt aki a balra mozduló kapust becsapva laposan, a jobb alsó sarokba bombázott 1-0. 43. perc: Búzást buktatták a bal oldalon az alapvonal közelében. A pontrúgást Turóczi végezte el, akinek beadását a hosszú olda­lon berobbanó Kuttor 4 méterről fejelte a kapu közepébe, 2-0. 61. perc: Egy bal oldali beadás után röviden fejelték ki a labdát a vendégek. A játékszer a kaputól 12 méterre álló Kulcsárhoz pat­tant, aki estében nem túl erős lö­vést küldött a rövid sarokra, ame­lyet Kövesfalvi hárított 67. perc: Dvéri a bal szélen ka­varta be magát a 16-oson belül­re, majd remekül gurított vissza Bekőnek, aki 17 méterről ballal a jobb kapufa mellé lőtt. 87. perc: Dvéri ívelt be egy sza­badrúgást a jobb oldalról, s ä keresztlabdát Nóta Korol elé te- nyerelte, de a vendégek védője az ötös sarkáról a kapu jobb fel­ső sarka felé perdített. 88. perc: Tiber küzdött Kovács T.-vel, s a párharcot a Gázszer játékosa nyerte. A tavalyi gólki­rály immár a 16-oson belül csa­pattársát Mórit hozta helyzetbe, de a vendégek középpályása a kaputól 8 méterre a léc fölé emelt Puhl játékvezető legszebb napjaira emlékeztetőén vezette a mérkőzést: eseményközelből, a szabályokat jól alkalmazva bí­ráskodott. Kiser (sötétben) határozott volt a középpályán Fotó: Séllei Zsolt Az első negyedórában ügy tűnt, hogy jó meccs lesz, hiszen a Gázszer nem ásott bunkert ka­puja elé, hanem megpróbáltak pontos passzokkal helyzetekig építkezni. A vendégek söpröge- tős, két emberfogás védelme előtt hat(!) középpályás sorakozott fel, akik közül a két szélsőnek a balon, illetve a jobbon felfutó di­ósgyőri középpályásokat kellett megfogniuk, míg Dulicsnak az egyedüliként csatároskodó Tiber mellé kellett felzárkóznia a ven­dégtámadások alkalmával. A hazaiak megszokott hadrendjde (1-3-4-2) Szabó T. kényszerű ki­válása után sem változott meg, és öröm volt nézni, hogy a DFC középpályásai milyen remekül alkalmazkodtak az új helyzet­hez, amelyet a kényszerű csere okozott. Az összecsapás első helyzetét a vendégek alakították ki, majd a Diósgyőr következett, s amikor a piros-fehérek jelentős mezőnyfölénybe kerültek, né­hány perc után teljesen megér­demelten vezetéshez is jutottak. Ez egyben a nyugodtságukat is eredményezte. Fordulás után a Gázszer kez­dett aktívabban, ami a vendégek szempontjából nagyon is érthető volt, hiszen ők voltak hátrány­ban, s ezt szerették volna ledol­gozni A vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki s ebben a játékrész­ben már a faultokkal is szűk­markúbban bántak. Persze tak­tikai szabálytalanságokra ekkor nem is volt nagyon szükség, mert a DFC biztos vezetése tuda­tában kissé kényelmesen játszott, s a középpályásoknak nem iga­zán sikerült megszervezniük a támadójátékot, mert a Gázszer jól játszotta a labdás letáma­dást Azonban hiába uralták a pálya középső részét a vendégek, helyzetekig nem jutottak ei mert a hazai védők megfelelően látták el feladatukat A második fölidő az idő múlásával egyre érdekte­lenebbé vált, s a lelátóról úgy tűnt, hogy a DFC nem tudja nem megnyerni a mérkőzést, míg a vendégek nem tudják egálra hozni a meccset. Az első félidőben mutatott érett játéká­val megérdemelten gyűjtötte be az újabb három pontot. . -V . • V ", • ............... •M ;'i u•>i', . 1 >N.-y:v^<N TORNYI Barnabás: - Az első félidőben „csakazértis” han­gulat jellemezte a játékunkat, s a legjobb ütemben szereztük a gólokat. A második játék­rész túl biztossá tetté a csapa­tot, aminek tanulsága, hogy így nem lehet játszani. HARTYÁNI Gábor: - Az el­ső félidőben határozottabb, agresszívebb volt a DFC, ezért megérdemelten szerzett vezetést. A folytatásban med­dő mezőnyfölényre tettünk szert, ám ez ezúttal kevés volt ahhoz, hogy gólt lőjünk.