Észak-Magyarország, 1998. október (54. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

1998. október 5., hétfő Sport 12 '.l1 fj ,(; |):t . y: :4’|í ■ x i 1. Győr - Videoton 3-0 1 2. Siófok - Kispest 1-1 X 3. Vác - Diósgyőr 1-3 2 4. Zalaegerszeg - Ferencváros 1-1 X 5. Nürnberg - 1860 München 1-5 2 6. Leverkusen - Kaiserslautern 2-2 X 7. Freiburg - Hamburg 0-0 X 8. Rostock - Bremen 2-1 1 9. Duisburg - VfB Stuttgart 2-0 1 10. B. München - Dortmund lapzárta után 11. Bologna - Parma 0-0 X 12. Fiorentina - Udinese 1-0 1 13. Venezia - Milan 0-2 2 14. Liverpool - Chelsea 1-1 X .........-.........-............-........------------------------------­. // Törökszentmlklós, Füzesabony (ÉM) - Az Ózdvidéki-BOKC férfi csapata és a Bo­csi KSC női gárdája is idegenben szenve­dett vereséget a kézilabda NB I/B 3. for­dulójában. Törökszentmiklós - Ózdvidéki-BOKC 38-30(19-14) Ózdvidéki BOKC: Pirint - Tóth (3), Sche- Ui (3), Burg (6), Imre (2), KOVÁCS (8), Ku- rusta (4). Csere: Jakabacska (k), Józsa (k), KOCSIS (2), Csorna (1). Kérdő (1). Edző: Nagy B. József. NAGY B. József: - A két félidő hajrája döntötte el a nyílt küzdelmet, csapatom­nak azonban volt tartása. k Füzesabony - Bocsi KSC 25-20 (14-13) Bőcsi KSC: Árvái - Rajna (2), Béres (7), Cselényi (1), Bárdos (4), Dohány (2), Né­meth (-). Csere: Kovács (k), Oláh (2), Bak (-), Gál (2), Kreisz (-). Edző: Halász Ferenc. HALÁSZ Ferenc: - A második félidei gyenge játékunknak, és a sok kihagyott ziccernek köszönhetjük a vereséget. •:<(/.'] A :<• ir \ :< i>;V \'í '■} {'/•) ,__ ______'Ml-______________________Ml S iófok, Miskolc (ÉM) - Mindkét megyei csapatunk vereséget szenvedett a kosár­labda NB I/B-ben. Az eredmények: Traubi Siófok - Tiszaújvárosi Phoenix KK 80-75 (35-31) Siófok, 200 néző. Vezette: Smied, Gorka. Phoenix: Elezovics (17/3), Jávorszki (6), Nagy Zs. (12), BRUNYÁNSZKY (14/6), BÓDI (19/3). Csere: Filótás (2), Kovács (5). Edző: Zoran Kmézics. Zoran KMÉZICS: - Siska nagyon hiányzott k MEAFC - Szedeák 81-91 (43-42) Egyetemi körcsarnok, 250 néző. Vezette: Kóthay, Jobbágy. MEAFC: Bene (1), Balogh (8/3), VUJADI- NOVICS (35/18), Radenkovics (16), Tóth G. (11/3). Csere: Varga (-), Vadkerti (6), Tvordy (-), Vitális (2), Dohány (2). Edző: Miien Vukicsevics. Miien VUKICSEVICS: - Bár voltak jó peri­ódusaink, ezúttal nem voltunk igazi csapat. Totózzon Ön is! 2000 forint fölött - felezünk 1 X 2 1. csapat 2. csapat Svájc 1. Oiaszorszáq 2. Anqlia Bulqária 3. Oroszorszáq Franciaorszáq 4. Törökorszáq Németorszáq 5. Lettorszáq Grúzia 6. Észak-írorszáq Finnorszáq 7. Ciprus Ausztria 8. Málta Horvátorszáq 9. Dánia Wales 10. Szlovénia Norvéqia 11. Bosznia Csehorszáq 12. Juqoszlávia írorszáq 13. Örményorszáq Izland +1. Portugália Románia Indexszám: 0, 4, 9 16 oszlop, ára: 480 Ft Miskolc (ÉM) - Játékosaink dolga egysze­rű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, és amennyiben 2000 forint feletti a nyeremény, akkor felezünk. A kétezer forint alatti pén­zek azokat az olvasókat illetik, akiknek be­küldött tippjeit hétről hétre megjátsszuk. A fent látható szelvényen játékosainknak négy kétesélyből és kilenc üxből álló tipp- sort kell produkálniuk, azt címünkre (3526 Miskolc, Zsolcai-kapu 3.) legkésőbb péntek délig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben vagy levelezőlapon küldjék. Könnyen lehetett volna fordítva is Női röplabda extraliga, 2. forduló: Miskolci VSC - Nyíregyháza 1:3 (11, -0, -15, -11) Miskolc (ÉM - BG) - Kis híján bravúrt könyvelhetett el a Miskolci VSC női extraligás röplabdacsapata, hiszen csak hatalmas küzdelemben ma­radt alul hazai pályán a do­bogóra is jó eséllyel pályázó Nyíregyháza ellen. Miskolc, 350 néző. Vezette: Si­mái, Varga. MVSC: Pallós, SÍKÉ, Gergelyfi. SZURKOS, PUSKÁS, BALÁZS. Csere: Kaposvári, Dobos. Edző: Torna Sándor. Nyíregyháza: VARGÁNÉ. Gaál, ERDŐSNÉ, KALINYUK. FORGÓ, Szabó J. Csere: Lőrincz- né. Edző: Szekér László. Bár a vendégek vezettek sokáig, az MVSC nem hagyta ellépni a Nyíregyházát. A szomszéd megye­beliek hihetetlen magabiztosság­gal verték be centerben a labdá­kat, ráadásul nyitásaikkal is meg­zavarták a hazaiakat, a miskolci csapat azonban kőkemény volt a szélső blokkokkal, valamint Ba­lázs és Szurkos fűikás ütései mel­lé a játszma második részében kő­kemény bombákkal zárkózott fel Puskás. 6:9-nél indult be a vas­utas henger és a pörgős játék meg is hozta a részeredményt. A második szettben nagyon Sike (középen) blokkolja Erdősné ütését Fotó: Farkas Maya nehezen született meg a vendég­siker annak ellenére, hogy a Vasút nem ért el pontot. Erdős­né és Forgó vitte a hátán a ven­dégcsapatot és a lanyhábban működő hazai blokknak ez ellen nem volt ellenszere. A harmadik szettben 10:12- nél főszerepet kért a jegyző- könyvvezető Juhász Gyula. Forgásnál pontot írt be a nyír­egyháziaknak, majd Balázs pontot érő ütését figyelmen kí­vül hagyta. Ezért 11:12 helyett 10:13 jelent meg az eredmény- jelzőn. Hiába tiltakoztak a játé­kosok. a hazai edző és a nézők nagy része. Juhász Gyula meg volt győződve arról, nem köve­tett el hibát. Pedig de. így for­dulhatott elő, hogy ll:13-nál játszmalabdához jutott a ven­dégcsapat, hiszen a táblán 10:14 állt. Később korrigált 12:14-re, amivel még teljesebb lett a ká­osz. A vasutasok ennek ellené­re fordítottak, de a Nyíregyhá­za sem maradt rest. Ezt a szet­tet a valóságban 14:16-ra nyerte a nyírségi csapat, bár a hivata­los jegyzőkönyv szerint 15:17 volt az eredmény. A negyedik szettben végig a vendégek vezettek, és csak há­romszor volt egál a játszma során (2:2, 5:5, 11:11). Ekkor ismét Er­dősné és Forgó következett, így jöhetett a meccs végi kézfogás. TOMA Sándor: - Ezt a meccset megnyerhettük volna. Sajnos a harmadik szettben történtek megzavarták a lányokat. SZEKÉR László: - Meglepően jó csapat az MVSC. Néha igen kellemetlen pillanatokat éltem át a kispadon. Ha a miskolciak továbbra is ilyen jól játszanak, a Pulzus és a Szeged már készül­het az osztályozóra. Jó az ukrán kormányos a dunai hajón Férfi röplabda extraliga, 1. forduló: Dunaferr - Vegyész RC 3-1 (6, -13,12, 7) Dunaújváros (ÉM - SZN) - A Dunaferr első győzelme a kazincbarcikai Vegyész második veresége. A szom­bat esti, igencsak verejté- kés meccsen a tavalyi bronzérmes, s azóta csak javult dunaújvárosi gárda a vendég borsodiak min­den gyenge pontját kímé­letlenül megtalálta és ki­használta. Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Hóbor, Donkó. Dunaferr: GUBIK. NAGY A., FORGÓ, Szúcs I., Mikanovics, Kiss T. Liberó: Szabó G. Csere: TÓTH T., Gőczi, Rabi. Edző: Viktor Boldarev. Vegyész: Polencsik, KISS, Hul- mann, Vincze, Nagypál, GRÓZER. Liberó: VERES. Csere: Bencsik, Toronyai. Edző: Dudás András. Összeszedett, szép játékkal indí­tott a vendégcsapat, de résen voltak a hazaiak, s nem hagyták elhúzni a Vegyészt. Nagy szere­pe volt ebben a műtétje után lá­badozó válogatott Schildkraut Krisztiánt remekül helyettesítő feladónak, Gubik Jánosnak. A nagy vehemenciára és az azonos erőviszonyokra jellemző, hogy 10 perc játékidő elteltével még 3-3-at mutatott az eredményjel­ző. ám 6-6-os állásnál zavar ke­letkezett a barcikai hálónál, a hazai csapat ráérzett Hulmann betlis napjára és Nagypál osztás­taktikájára, s a támadásokat kö­zépen sorozatban visszaverte a remek hármas sánc. A második játékrészben Du­dás edző Bencsiket küldte a fel­adó posztra Nagypál helyett. A dolog bejött, remek mezőnymun­kával, Kiss és Veres ragyogó nyitásfogadásaival, jó bejátszá­saival már könnyen boldogult az új feladó és Grózer nem pi­henhetett. Húzós, kemény harc kezdő­dött a harmadik, mindent eldön­tő játszmában, jól érzékelték a csapatok, hogy aki itt felülkere­kedik, viheti a meccset. 12-12-es állásnál Hóbor bíró, majd Vin­cze, végül Veres ajándékozott pontot, s ezzel szettet a Duna- ferrnek, amely a negyedik játsz­mában már képtelen volt lépést tartani a lelkes és újra összeállt vendéglátókkal. Viktor BOLDAREV: - Az első bajnoki győzelem lélektanilag igen fontos, ha javulna a nyitá­sunk, minden gondunk megol­dott lenne. DUDÁS András: - Négyen hat játékos ellen az extraligában nem lehet nyerni. Egy nagyon jó csapattól kaptunk ki. V. Vasutas Kupa Miskolc (ÉM) - Ómassa és Szentlélek között rendezték meg tegnap délelőtt az V. Vasutas Kupa kerékpárver­senyt, amelyen Mezőkövesd­ről, Kazincbarcikáról és Miskolcról összesen 40 ke­rékpáros állt rajthoz - tud­tuk meg Mihail Shutkótól, a megyei kerékpárosszövetség elnökétől. Eredmények: Or­szágúti kerékpár: Férfi: 1. Simkó (MVSC-Energotech- nik) 18.33 p. Női: 1. Molnár (Miskolc) 32.11 p. Senior: 1. Sóvári ‘ (Miskolc) 22.41 p. Mountain bike: Férfi: 1. Ta­kács T. (Kazincbarcika) 20.54 p. Női: 1. Barta A. (Miskolc) 32.11 p. Senior: 1. Kiss B. (Kazincbarcika) 24.26 p. Legfiatalabb résztve­vő: Tömör Tibor (9 éves) 42.40 p. Legidősebb résztve­vő: Fábri Ferenc (67 éves) 33.03 p. Balogh J. és a soproni cserék veretlenek maradtak Női kosárlabda NB I, 4. forduló: GYSEV-Ringa - DKSK-BorsodChem 79-58 (39-33) Sopron (ÉM - BCS) - A máso­dik félidei jobb játékával a GYSEV-Ringa nyerte a veret­len csapatok csatáját. Sopron, 1500 néző. Vezette: Valo- vics, Benczúr. GYSEV-Ringa: Orehova (4), BALOGH J. (34/6), Anitics (3), Radnóty (8), Béres (5). Csere: BAGOLY (5), Hollósy (5), KUR- TINAITIENE (8), Dénes (4), Hor­váth (3). Edző: Saeed Arma- ghani. DKSK-BC: Ciupe (5/3), Balogh G. (3/3), Brosovszky (11/3), CSÁVÁS (25), VOJNICS (11). Csere: Berkó (3/3), Iványi (-). Edző: Áron Balázsné. Kipontozódott: Vojnics a 30., Brosovszky a 31., Béres a 34. percben. Az első félidőben a hazaiak sztárjátékosa, a felemás cipőben játszó Balogh Judit vitte a prí­met, aki 22 pontot szorgoskodott össze az első játékrészben. A DKSK nem tudta tartani a sop­roni bedobót, hiába próbálkozott meg őrzésével Brosovszky, Ciu­pe és Berkó. A vendégek ennek ellenére nem játszottak aláren­delt szerepet, a 8. percig vezettek a találkozón, azonban négy per­A DKSK-ból Csávás (balra) és Vojnics nyújtott jó teljesítményt ces pontatlanságukért alaposan megfizettek: 9-12-ről 21-12-re jöt­tek fel a soproniak. A GYSEV magassági fölényben játszott, azonban ez az előnyt nem tudta érvényesíteni, mert a DKSK cen­terei - s különösen Csávás - na­gyon ambiciózusan játszottak. A hazaiaknak a 16. percben sike­rült utolérniük a védőlepattanók szerzésében erős piros-fehéreket, s az utolsó négy percben a GYSEV - köszönhetően a cserék élénkítő hatásának - megugrott. A fordulás után sokkal lendü­letesebben kezdtek a zöld-fehé­rek, s mivel rendkívül jól véde­keztek, hamarosan megdupláz­ták félidei előnyüket. Aztán Bro­sovszky pillanatai következtek, de 51-45-nél jött Balogh J. és a GYSEV első triplája, majd nem sokkal ezután két diósgyőri játé­kos is kipontozódott. Közülük Vojnics kiválása volt érthetet­len, hiszen a 4. faultja után Áronné a kispadra ültette, majd amikor vissza akart jönni, a zsűriasztalnál felmutatták az ötödik személyi hibát mutató táblát... Öt perc heves reklamá­lás után sem változtatott dönté­sén a zsűri, s innentől kezdve kissé morálisan is visszaesett a Diósgyőr. Tíz perccel a vége előtt 65-49-es állásnál tulajdon­képpen már csak az volt a kér­dés. hogy mekkora különbséggel nyeri ezt az összecsapást a cse­resorában sokkal erősebb hazai gárda. Saeed ARMAGHANI: - Ami­kor a cseréink léptek pályára, eldőlt a mérkőzés, hiszen mi friss embereinkkel folyamato­san élénkíteni tudtuk a játékot, míg ellenfelünk ugyanezt nem tehette. ÁRON Balázsné: - Nagyon akartunk, de gyámoltalanul ját­szottunk, mind támadásban, mind védekezésben. A GYSEV ellen nagyobb határozottságra van szükséges azt nem bírjuk el, hogy két játékosunk is kipon­tozódjon. j