Észak-Magyarország, 1998. október (54. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-19 / 245. szám

1998. október 19., hétfő SPORT 9 Sike bronzérmes a vk-döntőn Zürich (MTI) - Sike József 680.1 körös teljesítménnyel bronzérmet szerzett a futócéilö- vők 30 plusz 30 lövéses verseny­számában, a Zürichben zajló vi­lágkupa-döntőn. A német Manf­red Kurzer az alapversenyben 587 körrel új világcsúcsot ért el, s végül 687.1 körrel szerezte meg az első helyet. Világkupa­döntő, férfi futócél, 30 plusz 30 lövés: 1. Manfred Kurzer (né­met) 687.1 kör (587 - új világ­csúcs, 100.1), 2. Miroslav Janus (cseh) 683.1 (585, 98.7), 3. Sike József 680.1 (580, 100.1). A ma­gyar sportlövő az első 30, lassú lövésben 294 kört ért el, majd a gyors részben 286 körrel zárt. - Örülök a harmadik helynek, habár a lassú, majd a gyors részben is jobb lehettem volna. Az alapverseny első szakaszá­ban kétszer is nyolcast lőttem, majd a második részben négy­szer értem el ugyanezt - nyilat­kozta Sike József. Giupe „őrült” játékával sikerre vitte a Diósgyőrt Női kosárlabda NB I: DKSK-BorsodChem - FTC-Diego 68-63 (40-28) Miskolc (ÉM - BCS) - Az első 15 percben jobb játékot nyújtó, valamint a hajrában az izgalmakat jobban bíró diósgyőri csapat nyerte a női kosárlabda NB I szomba­ti rangadóját, a Ferencváros elleni presztízscsatát. Miskolc, 2500 néző. Vezette: Har­sányt Kóthay. DKSK-BC:20CIUPE (20), BA­LOGH (17/3), Brosovszky (11), Csávás (6), VOJNICS (14). Csere: Berkó (-), Iványi (-). Edző: Áron Ríllá7QTlP FTC-Diego: KÁROLYI (18/9), Kosjár (11), Veres (9/3), Seres (6), Németh (13). Csere: Molnár (- ), Török (-), Papp (6). Edző: Tur- sics Sándor. Az összecsapás a vendégek kosa­rával indult, de mégis a Diós­győr kezdett álomszerűén. A DKSK-BC lendületesen játszott, míg az ellenfél játékosai kábán, különösebb elképzelés nélkül mozogtak (5. perc: 12-4). A hazai gárda remekül szedte össze a vé­dő lepattanókat és védekezésben jól zárták ki a ferencvárosiakat. Támadásban Ciupe elemi erővel húzta a csapat szekerét, majd 15 pontos diósgyőri előnynél időt kért Tursics edző (7. perc: 21-6). Az FTC kezdő ötöséből ekkor már csak ketten voltak a pá­lyán, de a cserék sem hozták meg a várt fellendülést, mert a hazaiak irányítója egymás után szerezte pontjait, s amikor betö­résre vállalkozott, vagy akció­ból, vagy a vele szemben elköve­tett szabálytalanság után megí­télt büntetőből a gyűrűbe talált (15. perc: 38-16). A DKSK szipor­Ciupe(13) volt a hazaiak legjobbja a rangadón Fotó: Bujdos Tibor kázó játéka negyedórán át tar­tott. Á félidő hajrájában a hazai­ak átvették a vendégek addigi stílusát: kapkodva, pontatlanul játszottak, többnyire rosszul cé­loztak, így a védekezésben felja­vuló vendégek egyre inkább ma­gukra találtak. A második félidőt a Ferencvá­ros kezdte jobban, rövid időn belül 10 ponton belülre jöttek fel a zöld-fehérek. A pozíció játék­ban jobbnak bizonyultak a ven­dégek, majd amikor Károlyi megtalálta a gyűrűt, és triplái után kosárkülönbségre jött fel az FTC, a diósgyőri szimpatizán­sok által kipipált meccs ismét nyílt lett (28. perc: 50-47). Hol volt már ekkor a DKSK-BC len­dülete és hol volt már ekkor a hazaiak remek' védekezése? Azonban a Diósgyőr hihetetlen elszántsággal megpróbálta meg­őrizni előnyét, de az iparos mód­jára termelő ellenfél ellen ez túl­ságosan is nehéznek tűnt. A 34. percben bekövetkezett a nem várt fordulat: átvette a vezetést az FTC (58-59), majd néhány ap­ró játékvezetői tévedés vezette be az izgalmakban bővelkedő hajrát, amelyben a piros-fehérek bizonyultak jobbnak, mert kö­zönségükkel együtt valamivel jobban akarták a győzelmet. ÁRON Balászné: - Nagyszerű­en kezdtünk, talán túlságosan is erős iramban, s ettől már az el­ső félidő végére elfáradtunk. Azonban a végjátékban megér­demelten nyertünk és a csapat elsősorban küzdenitudása miatt dicsérhető. TURSICS Sándor: - Szakmai szempontból rendhagyó mérkő­zést játszottunk. Nagyon indisz- ponáltan, rossz felfogásban kezdtünk, s ellenfelünk „őrült” kosárlabdát játszó irányítója tu­lajdonképpen már az első félidő közepére eldöntötte a mérkő­zést. Ennek ellenére egy kis sze­rencsével a második félidőben akár a meccset is megnyerhet­tük volna. Gólzáporos meccsek Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) leg­utóbbi játéknapjának eredményei: Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 2-5, Washington Capitals - Montreal Ca- nadiens 2-2, Buffalo Sab­res - Florida Panthers 2- 2, New York Rangers - New Jersey Devils 1-2, Detroit Red Wings - St Louis Blues 4-1, Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 3-7, Los Angeles Kings - Boston Bruins 2-1 hosszabbítás után. Felvé­telünk a Calgary Flames - Toronto Maple Leafs (3- 7) összecsapáson készült. A képen a vendégek játé­kosa, Juskevics (kékben) küldi jégre a Calgary jég- hokizőját, Pankewiczet. Fotó: AP Tájfutó csb Zsana (MTI) - A férfiaknál a Pécsi VSK, a nőknél pedig a Miskolci EAFC nyerte meg a Bács-Kiskun megyei Zsana mellett megrendezett tájfutó országos csapatbaj­nokságot, amelyen közel ötszázan álltak rajthoz. Eredmények: Férfiak: 1. Pécsi VSK (Vonyó, Viniczai, Pavlovits, Kovács), 2. Nyíregyházi VSC, 3. Miskolci EAFC. Nők: 1. Miskolci EAFC (Bokros Andrea, Bíró Alma, Martina Rakajova), 2. Szegedi VSE, 3. Pécsi VSK. Marcelo RlOS nyerte a férfi egyest a Singapore Heineken Open elnevezésű tenisz­tornán. A chilei versenyző a döntőben a vi­lágranglista harmadik helyén álló Woodfor- de-ot verte €Í-4, 6-2 arányban. Fotó: AP Farkas ezüstje Tampere (MTI) - Farkas György, a Vasas 54 kg-ös bokszolója a második helyen vég­zett Tamperében a Tammer-kupán, mi­után a kategória döntőjében 8-7-es ponto­zásos vereséget szenvedett a román Crino Olteanutól - tájékoztatta az MTI-t vasár­nap Klein Csaba, az ökölvívó edzője. Ben Johnson, az egykori világhírű kanadai sprinter talán élete legkülönlege­sebb versenyét futotta a kanadai Charlotte- townban tartott jótékonysági rendezvé­nyen. Az atléta két lóval és egy autóval fu­tott versenyt és a két paci mögött a harma­dik helyen végzett. A rend kedvéért: a ké­pen látható ló neve Lloyd Duffy. Fotó: AP Old Boys and Girls tomaverseny Békéscsaba (MTI) - Ötödik alkalommal rendezték meg az Old Boys and Girls el­nevezésű tornaversenyt. Ezúttal a békés­csabai városi sportcsarnok adott otthont a rendezvénynek, ahol második alkalom­mal már a hölgyek is porondra léptek. A 21 férfi és 10 női csapat több mint 100 egykori tornásza, olykor mókás szerelé­sekben ugyan, de igen mutatós tornát mu­tatott be három korosztályban (25-35, 35- 45, 45 fölött). Nagy taps fogadta Montreal (1976) és Moszkva (1980) olimpiai bajno­kát, Magyar Zoltánt, Szöul (1988) aranyér­mesét, Borkai Zsoltot és a többi kiválósá­got, köztük Guczoghy György kétszeres Európa-bajnokot és Csisztu Zsuzsát. Zanardi nyerte a CART ausztráliai futamát Surfers Paradise (MTS) - Az olasz Alessandro Zanardi nyerte a CART autós gyorsa­sági-bajnokság ausztrál futa­mát, az IndyCarnivalt - jelen­tette vasárnap az AP. A hatvankétkörös versenyben győztes harminckét éves Za­nardi idei hetedik futamgyő­zelmét aratta, és 271 pontjával biztosan áll a pilóták rangsorá­nak élén. A futamot összesen kilencvenháromezer néző látta a helyszínen, mg a verseny négy napja alatt összesen 245 ezren látogattak ki a pályára, meg­döntve a tavalyi 226 ezer fős né­zőcsúcsot. Végeredmény: 1. Alessandro Zanardi (olasz, Reynard-Honda), 2. Dario Franchitti (brit, Rey­nard-Honda), 3. Christian Fitti­paldi (brazil, Swift-Ford), 4. Scott Pruett (amerikai, Reynard- Ford), 5. J.J. Lehto (finn, Rey- nard-Mercedes), 6. Adrian Fer­nandez (mexikói, Reynard- Ford). Az egyéni pontverseny ál­lása: 1. Zanardi 271 pont, 2. Franchitti 160, 3. Jimmy Vasser (amerikai, Reynard-Honda) 148, 4. Fernandez 142, 5. Greg Moore (kanadai, Reynard-Mercedes) 124, 6. Pruett 120. Zanardi kétszer, az élen (balra) és a kupával (jobbra) Fotó: AP