Észak-Magyarország, 1998. október (54. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-12 / 239. szám

1998. október 12., hétfő Sport 12 1 Y'! ’ "-V / V/ ' ' -i 1. Olaszország - Svájc 2-0 1 2. Anglia - Bulgária 0-0 X 3. Oroszország - Franciaország 2-3 2 4. Törökország - Németország 1-0 1 5. Lettország - Grúzia 1-0 1 6. Észak-írország - Finnország 1-0 1 7. Ciprus - Ausztria 0-3 2 8. Málta - Horvátország 1-4 2 9. Dánia - Wales 1-2 2 10. Szlovénia - Norvégia 1-2 2 11. Bosznia-Herc. - Csehország 1-3 2 12. Jugoszlávia - Írország megáll er. X 13. Örményország - Izland 0-0 X 14. Portugália - Románia 0-1 2 Tiszaújváros, Budapest (ÉM) - A hazai pálya ezúttal előny volt a férfi kosárlabda NB I/B hatodik fordulójában, hiszen a Ti- szaújvárosi Phoenix KK otthonában nyert, míg a Miskolci EAFC idegenben Vereséget szenvedett. Tiszaújvárosi Phoenix KK - OSC 88-72 (44-32) Tiszaújváros, 250 néző. Vezette: Pázsitka, Kóthay. Phoenix: ELEZOVTCS (32), Jávorszki (9), Nagy Zs. (1), Brunyánszky (2), Bódi (11). Csere: Hajdú (4), FILÓTÁS (14/6), KOVÁCS (15/3), Lukács (-). Edző: Zoran Kmézics. A hazaiak az első félidő végén szereztek tízpontos előnyt a gyors leindításoknak köszönhetően, amit aztán jó játékkal vé­gig meg is tartottak. Zoran KMÉZICS: - Végre sikerült nyer­nünk. Remélem, ez a győzelem erőt ad a csapatnak. * MAFC - Miskolci EAFC 81-67 (41-36) Budapest, 100 néző. Vezette: Verbényi, Fe­kete. MEAFC: Balogh (7/3), Vujadinovics (14/3), DOHÁNY (17), Radenkovics (10), Tóth (14/3). Csere: Varga (2), Vadkerti (-), Tvordy (1), Vitális (2). Edző: Miien Vuki- csevics. Szoros első félidő után a második játék­rész közepén a vendéglátók egy nagyon jó sorozatot produkáltak, ami eldöntötte a találkozó kimenetelét. Miien VUKICSEVICS: - Támadásban és védekezésben is gyengébbek voltunk a megszokottnál. Totózzon Ön is! 2000 forint fölött - felezünk 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1. Vasas Debrecen 2. Videoton ZTE 3. Ferencváros Vác 4. Schalke 04 B. München 5. Frankfurt Leverkusen 6. VfB Stuttqart Hertha BSC 7. Bremen Freiburq 8. M.qladbach Nürnberq 9. Bari Udinese 10. Caqliari Milan 11. Empoli Bologna 12. Piacenza Sampdoria 13. Vicenza Juventus +1. Roma Fiorentina Indexszám: 0,4,9 16 oszlop, ára: 480 Ft Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország szerkesztősége játékának e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket pró­bára tenni vágyókat hívjuk. Játékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, és amennyiben 2000 forint fe­letti a nyeremény, akkor felezünk. A két­ezer forint alatti pénzek azokat az olvasó­kat illeti, akiknek beküldött tippjeit hétről hétre megjátsszuk. Minden héten öt olva­só tippsorát fizetjük be. Az indexszám 0 4 9, egy-egy kollektív szelvény ára tehát 480 forint. A fent látható szelvényen játé­kosainknak négy kétesélyből és kilenc fix- ből álló tippsort kell produkálniuk, azt cí­münkre (3526 Miskolc, Zsolcai kapu 3.) legkésőbb péntek délig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben vagy levele­zőlapon küldjék. A beérkezett szelvények közül pénte­ken délben sorsoljuk ki azt az ötöt, amit befizetünk, szombati számunkban pedig névvel és címmel közöljük a megjátszott tippeket. Nem okozott gondot a BEAC a DKSK-nak Női kosárlabda NB I, 5. forduló: BEAC - DKSK-BorsodChem 57-79 (29-35) Budapest (ÉM - FÁ) - Nem okozott gondot a DKSK-Bor- sodChem NB l-es női kosár­labdacsapatának az ötödik fordulóra kisorsolt ellenfél legyőzése. A piros-fehérek szombaton délután az újonc BEAC otthonában (is) jól mondták fel a leckét. Budapest, 100 néző. Vezette: Ba- gi, Zsigmond. BEAC: Fekete (4), BUJDOSÓ (12), KRANYECZ (18/3), Bérei (2), Pecséri (3/3). Csere: Cziffra (8), Vass (6), Csordás (-), Kovács (-), Fodor (4). Edző: Buttás Pál. DKSK-BC: CIUPE (16/3), Balogh (13/3), Brosovszky (17), Csávás (6), VOJNICS (20). Csere: Iványi (6), Bukovszki (-), Berkó (-), Szá- vuly (1). Edző: Áron Balázsné. Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy azt mindenki várta: az 5. percben már 8-12-re vezetett a DKSK. Talán csak annyi szép­séghibája volt a dolognak, hogy mindössze négy pont különbség volt a két csapat között, ráadá­sul ez az idő múlásával seho­gyan sem akart növekedni, sőt! A 10. percben a harcosan, lelke­sen játszó hazaiak 19-18-ra átvet­ték a vezetést! Többnyire mind­két palánk alatt övék lett a le­Ciupe (balra) és Vojnics (jobbra) összesen harminchat pontot szorgoskodott össze Budapesten Fotó: Farkas Maya pattanó, ráadásul jól célozták meg a gyűrűt, pontosan fejezték be akcióikat. A DKSK pontatla­nul dobott, így történhetett meg az, amin még a hazai szurkolók is csodálkoztak: vezetett a fővá­rosi gárda. Aztán fertőzőnek tűnt a pontatlan dobás, amely átragadt a hazaiakra is: percek teltek el találat nélkül. Ahogy általában a betegségeknél lenni szokott, aki hamarabb betegszik meg, hamarabb is gyógyul. Sze­rencsére ez most is így történt. A félidő végére összeszedte ma­gát a DKSK csapata, kilábaltak a pontatlan dobások időszaká­ból. A fordulópont a 18. percre tehető: ekkor egyenlően álltak a csapatok (29-29), míg előtte egy perccel 29-24, utána ugyan­annyival 29-33 volt az állás. A második játékrészben már a papírforma érvényesült. A fő­városiak kénytelenek voltak be­látni, hogy' számukra itt nem te­rem babér. A miskolci lányok játéka nagymértékben feljavult: harfcoltak a labdáért, figyeltek a védekezésre, és lényegesen pon­tosabban céloztak. Ez elégnek bizonyult ahhoz, hogy a félidő első hazai találata csak a 6. percben születhessen meg. 10 perccel a vége előtt 11 pont elő­nye volt a pirosban játszó borso­diaknak 44-55, s a hajrában az erőviszonynak megfelelően ez a különbség fokozatosan növeke­dett, s a játékrész végére a 11 pont a duplájára nőtt. A meccs egészét nézve, bele­értve az első félidei gyengélke­dést is, igazából nem forgott ve­szélyben a vendéggyőzelem, amely összeszedettebb játékkal sokkal nagyobb arányú lehetett volna. BUTTÁS Pál: - Ahhoz képest, hogy a két csapat milyen játék­erőt képvisel, elégedett vagyok az eredménnyel. ÁRON Balázsné: - Az első fél­időben nem figyeltünk a védeke­zésre, s a BEAC jól dobott. Az­tán a második játékrészre összeszedtük magunkat, és már nem volt kétséges a győ­zelmünk. Ózd, Bocs (ÉM - PA) - Mind­két megyei csapatunk hazai környezetben kapott ki mini­mális különbséggel a kézilab­da NB I/B küzdelmeiben. Ózdvidéki-BOKC - Újkígyós 30-31 (12-18) ÓBOKC: Farkas Zs. - Tóth L. (4), SCHEILI (14), Kocsis (-), Imre (-), Kovács (3), Kurusta (2). Csere: Jakabacska (k), Burg (3), JUHÁSZ (4). Edző: Nagy B. József. Álmosan, figyelmetlenül kez­dett a hazai együttes, s így az elején elhúztak a vendégek. Nem állt össze a védekezés, támadásaik végén pedig ren­geteg ziccert hibáztak az ózdi­ak. A végén még egy nagy haj­rát vágott ki a Bányász. NAGY B. József: - Első felidő­beli katasztrofális védekezé­sünk és számtalan kiállításunk miatt csak a végére tudtunk fel­állni, de akkor már késő volt Bocsi KSC - Hajdúnánás 22-24 (8-10) Bocs: Kovács - Oláh (3), Do­hány (1), Rigmányi (4), BÁRDOS (5), BÉRES (5,) Raj­na (3). Csere: Árvái (k), Gál (1), Kreisz (-), Bak (-), Németh (-). Edző: Halász Ferenc. Kiegyenlített küzdelem jelle­mezte az első perceket, 4-4-ig egymás mellett haladtak a csapatok. A hazai gyors lero- hanásokba több hiba csú­szott, amit a vendégek ki­használtak, s így előnnyel vo­nulhattak az öltözőbe. A for­dulás után ismét a Bocs vette át az irányítást, s 17-17-re zár­kóztak fel, ám ezután rö­vidzárlat következett, s végül az ellenfél megszerezte a két pontot. HALÁSZ Ferenc: - Győzel­met vártam, vereség lett belő­le. Sokat kell még javítani a helyzetkihasználásunkon. Sandrine Testűd küldi vissza a labdát az amerikai Lindsay Davenport térfelére a filderstadti tenisz ATP-torna női egyesének döntőjében. A döntőt a francia Testűd nyerte 7-5, 6-3 arányban. Fotó: AP A rutin diadalmaskodott a lelkesedés felett Női röplabda extraliga, 3. forduló: Vasas-Budai Tégla - Miskolci VSC 3:1 (-3, 5, 2, 2) Budapest (ÉM - FÁ) - Az első játszmában szárnyalt a Vasút a Vasas otthonában a női röplabda extraliga harmadik fordulójában rendezett összecsapáson. Sajnos csak áz elsőben. Budapest, 150 néző. Vezette: Ka- rádi, Kisházi. Vasas: KASTNER, Török, BÁR­DI, Lombos, Szikora, Ivanov, Edző: Csákó Tamás. MVSC: Pallós, SIKE, Gergelyfí, Szurkos, PUSKÁS I., Balázs. Csere: Dobos, Puskás V., Kapos­vári. Edző: Torna Sándor. Lendületesen kezdtek a miskolci lányok, s ez szemmel láthatóan ellenfelüket is meglepte. Sike, a vendégek csapatkapitánya Ifi­nél kapta meg a nyitás jogát, s 1:7-ig ki se engedte azt a kezé­ből. Ez természetesen nemcsak az ő érdeme, hanem az egész csapaté volt. Ezt követően még két pontot engedélyeztek ebben a szettben ellenfelüknek (3:7), majd teljesen kisajátították a pontszerzés jogát. Aki látta a mérkőzést, az mondhatja, telje­sen jogosan. A vasutas lányok rengeteget mozogtak labda nél­kül, jól helyezkedtek, a sánc mö­A Vasútban Puskás I. (balra) és Sike igyekezete is kevés volt gött is volt mindig valaki, aki az odapattanó labdát nem engedte talajt érni. Szép labdamenetek­ből rendszerint a vendégek ke­rültek ki győztesen. Ezzel egy időben a hazaiak alig-alig mu­tattak valamit, ami extraligás röplabdához illő lett volna. Rosz- szul helyezkedtek, a sánc mögöt­ti területeket rendszerint lyuka­san hagyták, úgy tűnt, mintha kevésbé értenék meg egymást. Jól jellemzi a játékot az, hogy keveset forogtak a csapatok, a szett végére érték el először a lá­nyok a kezdő felállást. A második szettben aztán nemcsak helyet, hanem szerepet is cseréltek a csapatok. Ahol ed­dig rend volt a fejekben, egyet­értés a pályán, ott káosz lett, ahol pedig egyet nem értés, rossz helyezkedés, ott lassan minden a helyére került. Magá­hoz tért a Vasas (5:0-ra elhúztak a játszma legelején), és egyre többet hibázott az MVSC. A hi­báik ellenére azért még megvolt a remény a felzárkózásra, egy­részt az előző játszmabeli telje­sítmény, másrészt a megszerzett nyitásjogok miatt. Csak sajnos már pontot nem tudtak elérni a vasutas csapat tagjai, az egész szettben csak ötöt. A harmadik játékrészben 2:2- ig együtt haladtak, aztán még tíz perc és 13 pont a hazaiaknak, s vége is. Az utolsó játékrészre sem sike­rült összeszednie magát a ven­dégcsapatnak. Elgondolkodtató, hogy az első játszma megnyerése utáni három szettben összesen kilenc pontot értek el. Hová tűnt a lendület, az erő, az okos helyez­kedés, a jó nyitásfogadás? Hová lettek a pontok, az igazi játék? Egyáltalán hová tűnt a pályáról a miskolci csapat? Pedig olyan szé­pen indult. Ilyenkor lehet sajnál­ni igazán, hogy a játék nem egy szett megnyeréséig tart... CSÁKÓ Tamás: - Gratulálok a Miskolcnak az első játszmához, sokmozgásos, lelkes játékot pro­dukáltak. Végül mégis a rutin döntött. TOMA Sándor: - Az első szett­ben azt játszottuk, amit gyako­roltunk, s amit végig kellett vol­na. Sajnos szétesett a csapat.