Észak-Magyarország, 1998. október (54. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

1998. október 5., hétfő Sport 11 BVSC-Zugló FC - Vasas D. Hotels 1-2 (0-0) Szőnyi út, 3000 néző. Vezette: Bukovics. BVSC-Zugló: Koszta - László - Molnár (Csillag), Bondarenko - Fűzi, Resko, Bajics (Usvat), Brov- csenko, Vincze - Kiss, Szegletes (Polonkai). Edző: Sándor István. Vasas: Végh - Mónos, Tóth (Herczeg), Juhár, Aranyos - Farkasházy, Szilveszter, Galaschek, Maczó (Nyerges)- Há­mori (Gricajuk), Pál. Edző: Gellei Imre. Gólszerzők: Bondarenko (77.), ill. Farkasházy (65.), Hámori (87.). Kiállítva: Farkasházy (80.), Bondarenko (90.). DVSC-Epona - Dunaferr SE 1-2 (0-0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Pillér. DVSC-Epona: Fekete - Stupar - Bodnár (Ba­goly), Vadicska, Bernáth - Dombi, Siklósi, Ben- csik (Sándor Cs.), Böőr - Kiss (Sabo), llea. Edző: Herczeg András. Dunaferr SE: Kovácsevics - Sa­lamon - Éger, Mikler - Popovics (Cseke), Jaki, Dudás (Vaskó), Rósa - Lengyel (Jeremejev) - Zavadszky, Nicsenko. Edző: Ebedli Ferenc. Gólszerzők: Dombi (85.), ill. Jeremejev (49.), Ni­csenko (51.). Újpest FC - Nyírség-Spartacus FC 1-0 (0-0) Megyeri út, 20ÖÖ néző. Vezette: Makai. Újpest: Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Je­néi, Pető (Bérczy), Szanyó (Kvasz), Fehér, Tóth N. (Lőw) - Kopunovics, Kovács. Edző: Várhidi Péter. Nyíregyháza: Celeszki - Czap - Ács, Szat- ke - Sira (László), Kondora, Szabó, Karkusz, Kiss Gy. - Kirchmayer (Janics), Novák. Edző: őze Tibor. Gólszerző: Tóth N. (57.). Győri ETO FC -Videoton FC 3-0 (0-0) ___ G yőr, 8000 néző. Vezette: (Hosszú. Győr: Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csató S., Somogyi, Salagean - Baumgartner (Fodor), Balia (Lazar), Vayer (Szarvas). Edző: Reszeli Soós István. Videoton: Milinte - Tóth, Makrickij, Csordás, Schindler - Máriási, Puskás, Lázár, Schneider - Vancsa (Waltner), Lukács (Kuntics). Edző: Csongrádi Ferenc. Gólszerzők: Somogyi (50. - 11-esből), Korsós (57.), Csató (65.). Siófok FC - Kispest-Honvéd FC 1-1 (1-1) Siófok, 2000 néző. Vezette: Szarka. Siófok: Posza - Kovács B., Bimbó, László - Ör­dög, Győri, Bozsér, Sallai, Perger (Szabadi) - Szabó Z. (Márkus), Soós (Pest K.). Edző: Nagy László. Kispest: Vezér - Plókai, Hungler, Müller (Dubecz), Gabala, Cseke - Tarlue, Bánföldi, Szántó - Borgulya (Csertői), Kabát (Holló). Edző: Gálhidi György. Gólszerzők: Szabó Z. (36.), ill. Szántó (7.). Zalahús-ZTE FC - Ferencvárosi TC 1-1 (0-1) Zalaegerszeg, 18 000 néző. Vezette: Vágner. ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Filó - Babati, Csóka (Casoltan), Molnár B., Szabó II., Németh (Varga T.) - Sebők, Szőke (Ferenczy). Edző: Strausz László. FTC: Udvarácz - Simon, Telek, Mátyus - Vincze O., Schultz, Lendvai, Kovács B. (Nyilas), Fűzi (Nagy N.) - Bükszegi, Szabics (Kriston). Edző: Nyilasi Tibor. Gólszerző: Kovács (13.), Ferenczy (48.). Gázszer FC - Haladás-Milos 4-0 (2-0) Akasztó, 1500 néző. Vezette: Juhos. Gázszer: Matus - Szalai - Korol, Salacz Z. - Nagy (Salacz J.), Simek, D.véri, Árki, Medvid (Szekeres) - Földes, Tiber. Edző: Hartyáni Gá­bor. Haladás: Németh - Tóth M. - Koller, Zu- gor, Balassa - Bonchis, Kovács (Tóth P.), Vidó- czi (Nagy), Balogh - Plókai M., Kocsis (Bodor). Edző: Mihalecz István. Gólszerzők: Dvéri (32.), Zugor (öngól 44.), Föl­des (51.), Tiber (62.) MTK - III, kér. TVE 5-0 (2-0) ____________ H ungária krt., 2000 néző. Vezette: Megyebró. MTK Hungária FC: Babos - Molnár, Komlósi, Szekeres, Szamosi - Erős, Halmai, Illés, Madar- Kenesei, Balaskó. III. kerület FC: Tóth I. - Varga - Gáspár, Kecs­kés, Tordai, Vincze - Kun, Bencze, Kovács N. - Lendvai, Wukovics. A PNB ÁLLÁSA 1. MTK Hungária 10 8 1 1 27- 7 25 2. Győri ETO 10 6 3 1 19-11 21 3. Diósgyőr 10 6 2 2 28-15 20 4. Ferencváros 10 5 4 1 14- 8 19 5. Dunaferr 10 6 1 3 16-13 19 6. Gázszer FC 10 4 5 1 15-6 17 7. Vasas DH 9 5 2 2 19-12 17 8. Újpest FC 10 5 2 3 18-16 17 9. ZTE FC 10 3 5 2 15-13 14 10. Vác FC 10 4 2 4 16-17 14 11. Kispest-HFC 10 4 2 4 12-16 14 12. Spartacus FC 10 3 3 4 15-16 12 13. DVSC-Epona 10 3 1 6 16-18 10 14. Videoton FCF 10 2 2 6 10-16 8 15. Haladás 10 2­8 7-24 6 16. Siófok 10­4 6 8-17 4 17. BVSC-Zugló FC 10­4 6 6-17 4 18. III. Kerület FC 9 1 1 7 7-26 4 A Vasas - III. Kerület (6-0) mérkőzés eredményét a Magyar Labdarúgó Szö­vetség fegyelmi bizottsága megsemmisí­tette. Az óvás után a három pontot - 3-0-ás gólkülönbséggel - a III. Kerület FC-nek ítélték oda. A határozat még nem jogerős, hiszen a Vasas vezetői fel­lebbeztek, ezért az eredmény nem sze­repel a táblázatban. Halász hálójában három fogás ficánkolt Labdarúgó PNB, 10. forduló: Vác-Zollner FC - Diósgyőri FC 1-3 (0-1) pj---------------------------------------! I_____- ^______-v____ V ác, 4000 néző. Vezette: Hajdó (Nyilas, Szabó Z., Vad). Vác: Halász (6) - Nagy T. (6) - Lévai (6), Schawarcz (6), Kasza (4) - Nyikos (5), Vojtekovszki (5), Vén (6), Vitelki (4) - Horváth (5) , Füle (4). Edző: Csank János. DFC: Nóta (7) - Szmiljanics (7) - Földvári (6). Kuttor (6), Ko­vács T. (6) - Babos (8), Kiser (7), Szabó T. (6), Búzás (6) - Kul­csár (6), Egressy (8). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. Csere: Vitelki helyett Romanek (5) a 46., Nagy T. helyett V. Ko­punovics (5) az 59., Füle helyett Andrássy (5) a 65., Kulcsár he­lyett Szabados (7) a 66., Búzás helyett Kákóczki (-) a 75., Szabó T. helyett Varga E. (-) a 87. percben. Sárga lap: Szabó T. a 37., Vojtekovszki az 52., Földvári az 54., Nyikos a 80. percben. Gólszerző: Egressy (0-1) a 31., Egressy (0-2) az 53., Schwarcz (1-2) az 58., Szabados (1-3) a 72. percben. Tudósítónk: Berecz Csaba 3. perc: A jobb oldalon Babos szöktette a felezővonalról a ki­ugró Egressyt, aki a kaputól 15 méterre a kifutó Halászba lőtte a picit hosszúnak tűnő indítást. 9. perc: Bal oldali vendégbedo­bást követően Kovács T. és Bú­zás összjátéka után utóbbi játé­kos tíz méterről a rövid felső sa­rokra lőtte a labdát, a kapus is­mét a helyén volt. 22. perc: Vén a jobbösszekötő helyéről végzett el szabadrúgást, beadása a túlsó oldalon az ötös sarkánál érkező Lévayhoz ke­rült, akinek jobb alsó sarokra tartó fejesét Nóta hárította. 25. perc: A bal oldalon Kuttor hámozta át magát két védőn, majd a vonal szélén álló Búzást indította. A középpályás az alap­vonalon sprintéit, de kecsegtető beadását a kapu torkában Nyi­kos szögletre mentette. 31. perc: Babos iramodott meg a felezővonal tájékáról, majd kitűnő labdával indította az előtte lévő Egressyt, aki egy vé­dővel a nyakában néhány lépés után 15 méterről kapura lőtt, s bombáját nem tudta hárítani Halász, 0-1. 37. perc: Vojtekovszki jobb ol­dali szögletét a hosszú oldalon a diósgyőri védők kifejelték, a lab­da a jobbösszekötő helyén álló Vénhez pattant, aki 24 méterről a jobb felső sarok felé lőtt. 42. perc: A bal oldalon az alap­vonal közeléből Kulcsár gurítot­ta visszá a labdát Búzásnak, aki a jobb kapufával szemben 10 méterről a hosszú sarkot célozta meg. Labdája irányt tévesztett, s a bal kapufánál Egressy próbált meg belevetődni a lövésbe - si­kertelenül. 45. perc: A jobb szélről Vojte­kovszki remekül adott középre, ahol a kitűnő ütemben érkező Schwarcz emelkedett a legmaga­sabbra, de a kapu közepébe tar­tó fejesét Nóta védte. 48. perc: A felezővonal jobb ol­daláról Babos egy keresztlabdá­val hozta helyzetbe a túloldalon Egressyt, amelyhez kellett egy hazai védő nagy hibája is. A DFC támadója óriási helyzetbe került, miután a 16-oson belülre került, a kapujából kétségbee­setten kifutó Halászba vágta a labdát. 53. perc: Kovács T. a bal oldal­ról hosszan előrevágta a labdát, a hazai védők lesreállítással próbálkoztak, de Kasza bennra­gadt, míg Egressy 100 százalékos helyzetbe került, amelyet a ka­putól 17 méterre remekül oldott meg: a kifutó kapus felett a ka­pu bal felső sarkába emelt, 0-2. Hajdó játékvezető nyolcvan percig hiba nélkül vezette a mér­kőzést, aztán óriásit bakizott. Nyikosnak egy szabálytalanságért felmutatta a sárga lapot, majd mivel azt hitte, hogy a váci játé­kosnak ez a második ilyen figyelmeztetése, a piros kártyát is előhúzta. Aztán amikor a hazai játékosok hevesen reklamáltak emiatt, Hajdó előbb egyeztetett Vad István tartalékjátékvezető­vel, majd ezt követően visszahívta a pályára Nyikost! Kulcsár (fehérben) helyzeténél a váci kapus már vert helyzetben, de a labda is elsuhant a gólvonal előtt Fotó: Kántor László Vác FC - Diósgyőri FC 1-0 (0-0) Vác, 100 néző. Vezette: Vad. Vác: Hámori (Hisbéli) - Hahn J., Fejéregyházi, Gál, Boda - Hadár, Bábik, Grezsák, Krausz (Fekete) - Besenyei (Kovács), Szűcs. Edző: Hahn Áprád. DFC: Rácz - Nagy, Scholtz, Tósa - Téger, Farkas J. - Rémiás, Lipták, Buliga (Ternován), Dizmatsek - Lója (Tóth A.). Edző: Emir Dzsinovics. Gólszerző: Szűcs. Jók: Fejéregyházi, Gál, Bábik, Grezsák, ill. Téger, Farkas J„ Buliga. Egressy lábát már elhagyta a labda. Ezzel lett 0-1. Fotó: Kántor L. 58. perc: Vén jobb oldali szögle­te az egyik diósgyőri védő fejé­ről a 11-es pont környékén álló Schwarczhoz pattant, aki egy igazítás után a kapu torkában tömörülő játékosok között lőtt a hálóba, 1-2. 63. perc: Egressy viharzott el a bal oldalon, majd az alapvonal és a 16-os találkozásánál jól adott középre, de a rövid sarok­nál érkező Kulcsár lábáról, a ka­putól két méterre a jobb kapufa mellé pattant a labda. 67. perc: Szabó T. jobb oldali szabadrúgását követően a váci védők fölött átszállt labdára Eg­ressy érkezett, aki nagy' helyzet­ben a kaputól hét méterre a jobb kapufa mellé fejelt. 72. perc: Babos szerzett labdát a saját térfelének közepén, majd remekül indította a jobb oldalon a csereként beállt Szabadost. A DFC csatára betört a tizenhato­son belülre, ahol egy' lövőcsellel elfektette védőjét, majd ballal la-j posan a kapu jobb alsó sarkába csavarta a labdát. 1-3. 79. perc: Vojtekovszki a bal- összekötő helyéről elvégzett sza­badrúgását Horváth csúsztatta meg az ötösön, de fejese néhány centivel a bal kapufa mellé szállt. A mérkőzés kezdetétől nagy iramot diktált a két csapat, s az első negyedórában, amikor azért küzdöttek, hogy melyi­kük tudja akaratát, játékstílu­sát ráerőltetni a másikra, a DFC-nek voltak komolyabb helyzetei. A vendégek higgad­tan és éretten játszottak, s nem engedték, hogy a váciak megszállják térfelüket. A játék többnyire a két 16-os között folyt, s ez kevésbé szolgálta a nézők szórakoztatását, akik ekkoriban legfeljebb a küzde­lemben gyönyörködhettek. Vi­szont feltűnő volt Egressy erő­től duzzadó játéka, aki a Lé­vaival szembeni párharcokat rendre megnyerte, s ezért a fé­lidő derekán Csank János úgy döntött, hogy a válogatott csa­tár őrzését Nyikosra bízza. A hazaiak edzőjének húzása nem jött be, mert miután a DFC félóra elteltével nyomasz­tó fölénybe került, s beszorítot­ta térfelére a hazaiakat, egy gyors támadás végén Egressy második nagy helyzetéből be­vette Halász hálóját. Az egyéb­ként sportszerű összecsapáson, vezetése birtokában kényelmi pozícióba került a DFC, de a vendégek ettől nem kényelme- sedtek el, s a tanácstalan váci játékosokkal szemben tovább­ra is uralták a játékot, s jel­lemző módon a Csank-csapat csak a félidő utolsó percében tudta első komoly gólhelyzetét kialakítani. Fordulás után az első játék­részhez hasonlóan ismét Eg­ressy lőhetett volna gólt. De ami nem sikerült a 48. perc­ben, az összejött öt perccel ké­sőbb. A szép találat után azt lehetett, érezni, hogy ezen a na­pon nem kaphatnak ki a ven­dégek. Izgalmak azonban akadtak, hisszen a DFC máso­dik találata után öt perccel szépített a Vác. A piros-kékek szokásukhoz híven egy rögzí­tett játékhelyzet után vették be Nóta kapuját. A hazaiak előtt megcsillant az egyenlítés lehe­tősége, de különösebb elképze­lés nélküli játékukat nem ko­ronázta siker, hiszen a Szmil­janics irányította védelem jól állta a sarat. A DFC nem vál­toztatott játékán, s nem álltak vissza védekezni, hanem a megszerzett labdákkal gyors támadásokat vezettek. Aztán amikor a küzdelembe belefá­radni látszó Kulcsár kihagyott egy ziccert és néhány perc múl­va Szabados állt be a helyére, a vendégek csatára eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. A 3-1- es diósgyőri vezetés tudatában a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de görcsössé- gük nem eredményezett, nem eredményezhetett sikert, a kul­turáltan és tetszetősen játszó DFC ellen. A találkozó lefújá­sa után a vendégek méltán ün­nepelhették újabb idegenbeli győzelmüket a mintegy 500 fős diósgyőri szurkolótáborral. ■ tf tíf ^ ' " y.-------, , CSANK János: - A DFC minden tekintetben gyorsabb volt, még fejben is. A találko­zóul az történt, amit ők akar­tak, mi pedig olyan gólokat kaptunk, amit ezen a szinten nem lehet. TORNYI Barnabás: - Megle­pően jól játszottunk és megérdemelten nyertünk. Nyílt, sportszerű meccset ját­szott a két csapat, és ez jó propagandája volt a labdarú­gásnak.