Észak-Magyarország, 1998. szeptember (54. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-21 / 221. szám

1998. szeptember 21., hétfő Sgort 10 : T'í''W'rt 1/ if 1 / t - I 4 f : ÜÜ'i'cJÍl'oU cú. Olaszliszka - Puínok 5-1 (1-1) Olaszliszka, 200 néző. Vezette: Bárdos. Olaszliszka: Posta - Lukács V., Turbucz, Varga A. , Rácz, Lakatos, Kocsis, Lukács A., Laczkó, Horváth, Dőry. Edző: Osváth László, Laczkó Zoltán. Putnok: Káló - Fenyvesi, Kolenicska, Horkay, Horváth, Hajnal, Kéméndi (Lengyel), Paulovics, Schweitzer (Bodnár), Szabó, Balogh. Edző: Szabó János. G.: Rácz (2), Horváth, Dőry, Lengyel (öngól), ill. Paulovics. Jók: Dőry (a me­zőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Káló. Ifi: 1-0. Hernádnémeti - Encs 3-2 (1-0) Hernádnémeti, 1Ö0 néző. Vezette: Samu. Hernádnémeti: Éliás - Murvai (Pálházi), Szilasi, Tamás, Kahancz O., Kojsza, Berta, Irhás, Laka­tos, Kahancz J., Urbancsik (Török). Edző: Nagy László. Encs: Tóth - Kozma, Mózsik, Varga, Márkus, Molnár D. (Molnár Zs.), Gregó, Gaál, Kárpáti (Bodnár A.), Adu, Soltész (Mika). Edző: Deák István. G.: Kahancz O., Irhás, Szilasi (11- esből), ill. Varga D., Adu. Jók: Kahacz O., Irhás, Szilasi, ill. Márkus, Molnár D., Gregó, Adu. Ki­állítva: Kozma, Bodnár A. Ifi: 0-2. Mezőkeresztes - Arnót 1-2 (0-1) Mezőkeresztes, 300 néző. Vezette: Kiss G. Mezőkeresztes: Szvercsok - Dósa, Szilágyi, Nyeste, Csóka, Molnár, Újj, Kiss J., Kozár, Bo- hán (Kiss Z.), Farkas. Edző: Sepsi Ferenc. Arnót: Szabó - Konkoly, Karóczkai, Takács, Gál (Lu- hály), Bóni, Király, Adorján (Milankov), Asz- szony, Kovács, Budai. Edző: Milankov Vladko. G.: Ujj, ill. Budai, Milankov. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 11-0. Karcsa - Hejőcsaba 0-3 (0-2) Karcsa, 200 néző. Vezette: Bodnár. Karcsa: Papp - Váradi, Dakos, Lengyel, Bá- nyácski (Nagy Zs.), Kelemen, Takács (Simon), Nagy R., Kovács, Móré, Pásztor. Edző: Móré Csaba. Hejőcsaba: Juhos - Vodicska, Sloszár, Kavecsánszki, Vasas, Jáborcsik, Zsófi, Resetár, Hodai, Ferencsik, Béres. Edző: Szűcs István. G.: Zsófi (2), Ferencsik. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Ifi: 0-3. Tolcsva - Red Devil's 2-2 (0-2) folcsva, 400 néző. Vezette: Ortó. Tolcsva: Mata (Olajos) - Pauleczki, Sztahon, Bódi, Demkovics, Kádas, Lukács, Milik (Sajtos), Pothurszky, Tímári, Büttösi. Edző: Koleszár György. Red Devil's: Simon (Lövei) - Kerényi R., Báli, Borsi, Adamovics, Szobóczki, Simonyi (Nagy L.), Egri, Molnár, Kerényi P. (Nagy J.), Bodnár. Edző: Dőry Sándor. G.: Büttösi, Dem­kovics, ill. Egri, Szobóczki. Jók: Sztahon, Pau­leczki, Büttösi, ill. Kerényi R., Borsi, Egri, Si­mon. Ifi: 0-4. Siegel SE - Sátoraljaújhely 3-5 (1-2) Felsőzsolca, 400 néző. Vezette: Horváth. Siegel SE: Szedlék - Magyari, Vonyigás (Szabó B. ), Birke, Tóth L. (Németh I.), Planéta, Lippai, Szuba, Molnár L., Putnoki (Fink), Kundráth. Edző: Takács József. Sátoraljaújhely: Krizsa- novszki - Dókus, Bordás, Barna, Bodnár (Sipos), Rusznák, Szabó, Trembulyák, Jurkó, Szoták, Ju­hász (Balogh). Edző: Szalánczi Tamás. G.: Molnár L. (2), Lippai, ill. Juhász (2), Jurkó (2), Trembu­lyák. Jók: Szedlák, Kundráth, Lippai, Molnár L., ill. Szabó, Juhász, Bordás, Jurkó, Barna. Ifi: 4-1. Sárospatak - Halmaj 2-2 (1-1) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Kozdrony. Sárospatak: Szemán - Repka, Tuss, Hanuder, Rák, Pásztor (Szedlák), Tokár, Ablonczi (Géczi), Varga, Dávida, Tóth (Krenyitzky). Technikai igazgató: Zsófi József. Halmaj: Kerényi - Náni, Juhász T., Ruszó, Kecskés, Szűcs, Köteles, Stavi- arszki (Makkai), Bódi, Mida, Molnár. Játékos­edző: Kerényi József. G.: Tóth, Szedlák, ill. Mi­da, Molnár. Jók: senki; ill. Náni, Szűcs, Mida, Molnár. Ifi: 11-0. Szirmabesenyő - Tomor-Lak 1-2 (0-1) Szirmabesenyő, 200 néző. Vezette: Vróbel. Szirmabesenyő: Kiss P. - Kis L, Lakatos, Janoc- kó, Képes, Szépvölgyi, Körtvélyesi, Szalóczi, Lasztóczi, Hornyák, Kosa (Nagy). Edző: Dojcsák József. Tomor-Lak: Drótos - Farkas, Ladányi, Takács, Turcsik (Zombori), Tószegi, Mogyoró II, Fazekas (Mikó), Kádas, Kemény (Fűzi), Kótai. Edző: Szilvái Attila. G.: Körtvélyesi, ill. Takács, Kótai. Jók: Kiss P., Hornyák, Janockó, ill. Ta­kács, Kótai. Ifi: 1-1. Nyékládháza - Taktaharkány 5-0 (4-0) Nyékládháza, 200 néző. Vezette: Jávorszki. Nyékládháza: Rácsok - Lukács (Lacza), Borbély, Lázár, Hallai, Puskás, Kuzma, Vidinczei (Kerék­gyártó), Braun, Balázs, Tóth (Ivánkái). Edző: Vi­dinczei Kálmán. Taktaharkány: Skarupa - Ola­jos, Mogyorósi (Rehóczki), Vadász, Vadászi, Hi- sák (Bódi), Ruszó, Szilágyi, Kerekes, Joó, Ba­logh. Edző: Gyöngyösi István. G.: Tóth (3), Ba­lázs, Hallai. Jók: Tóth, Lázár, Balázs, ill. senki. Ifi: 3-2. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Red Devil's 13 7 1­28- 6 22 2. Halmaj 8 6 2­26- 9 20 3. Sátoraljaújhely 8 5 1 2 23-11 16 4. Siegel SE 8 5 1 2 22-14 16 5. Tolcsva 8 4 3 1 22-12 15 6. Arnót 8 5­3 14-17 15 7. Nyékládháza 8 4 1 3 21- 9 13 8. Sárospatak 8 3 3 2 11- 8 12 9. Putnok 8 3 2 3 15-10 11 10. Tomor-Lak 8 2 4 2 11-12 10 11. Karcsa 8 3­5 11-16 9 12. Mezőkeresztes 8 2 2 4 14-16 8 13. Encs 8 2 1 5 14-13 7 14. Hejőcsaba 8 2 1 5 12-27 7 15. Hernádnémeti 8 2­6 9-25 6 16. Olaszliszka 8 1 2 5 13-26 5 17. Taktaharkány 8 1 2 5 5-22 5 18. Szirmabesenyő 8 1 2 5 10-28 5 Kettős siker ezúttal házon kívül Hatvan, Kiskőrös (ÉM) - Bra­vúrosan sikerült megyénk két NB ii-es labdarúgócsapa­tának hétvégi túrája, hiszen a Kazincbarcika Kiskőrösről, a Borsod Volán Hatvanból hozta el a három pontot. FC Hatvan - Borsod Volán SE 0-2 (0-0) Hatvan, 500 néző. Vezette: Far­kas Gy. Hatvan: Berecz - Buzma, Ora- vecz (Károly), Szabó Z. - Pil- csuk, Balázs, Góhér, Tóth, Bre- zovszky - Hídvégi (Vadas), Szántó. Edző: Bozai Gyula. BVSE: Regős - Bocsó, Szabó V. Kundrák - Szaniszló, Sipos, Nyeste Cs., Császári, Dobos (Agárdi) - N. Varga (Lója), Kosz- ta. Edző: Bodnár József. 74. perc: Nyeste lecselezte ma­gát a jobb oldalon az alapvonal­ra, majd nagyszerűen tálalt a középen érkező Császári elé, aki 6 méterről ballal a bal alsó sa­rokba továbbított, 0-1. 83. perc: Brezovszky szabályta­lankodott Kosztéval szemben, s a játékvezető immár másodszor mutatta fel a hatvani játékosnak a sárga lapot, amely után auto­matikusan előkerült a piros kár­tya is. 85. perc: Császári került a ha­zai védelem mögé, majd balra fordulva kicselezte az utolsó me­zőnyjátékosként előtte álló Ká­rolyt, s ezt követően 10 méterről laposan a kapu rövid sarkába lőtt, 0-2. A vendégek jól megszervez­ték védelmüket, és már az első félidőben is több veszélyes kontrát vezettek, ám ekkor még nem sikerült a kapuba ta­lálniuk. A hazaiak a középpá­lyán némi fölényt harcoltak ki, de Regősnek csak ritkán kellett játékba avatkoznia. Az utolsó húsz percben kidomborodott a vendégek nagyobb rutinja, s ekkor már a támadások befeje­zése is jobban sikerül, majd amikor a hatvani gárda 10 főre olvadt, a Volán kihasználta az emberelőnyt és eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Berecz, Góhér, Pilcsuk, ill. Regős, Szabó V., Nyeste Cs., Császári. BODNÁR József: - Örülök az idei első idegenbeli győzelmünk­nek és gratulálok játékosaim­nak. BOZAI Gyula: - Nagy iramú, kemény mérkőzésen a jobban koncentráló vendégcsapat meg­érdemelten nyert. Kiskőrös - Kazincbarcika 0-1 (0-0) Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Ta­kács Zs. Kiskőrös: Glinkó - Závoda, Sza­bó, Somlyai (Boda) - Kincses, Rumán, Somogyi, Pecznyik - Csehi, Sztojanovics (Szabó K.), Farkas (Sárközi). Edző: Földesi János. KBSC: Venczel - Takács, Poz- der, Harnócz, Kovács - Simkó, Balogh, Gál, Szögedi (Deák) - Hanász (Körösi), Szőke (Fekete). Edző: Kádár Zsolt. 55. perc: Deák kapott jó labdát a balösszekötő helyén, betört a 16-osra, kapura lőtt, Glinkó csak kiütni tudta a játékszert az ér­kező Simkó elé, aki 5 méterről passzolt az üres kapuba, 0-1. Az első félidő egy-egy nagy helyzettel kezdődött, az egyik ol­dalon Szőke, a másikon Rumán hagyott ki nagy helyzetet, utána inkább mezőnyjáték folyt a pá­lyán. A második játékrészben a Kazincbarcika ráérzett a lehető­ségre, és az egyik kontratáma­dást siker is koronázta. FÖLDESI János: - Gratulálok a vendégeknek. KÁDÁR Zsolt: - Úgy érzem, jobban akartuk a győzelmet, amit meg is érdemeltünk. Jók: Glinkó, Rumán, Somogyi, ill. Venczel, Pozder, Kovács, Simkó. További eredmények: Tápiósze- cső - Csepel 1-2, Nyírbátor - Ka­locsa 6-2, SZEAC - Palotás 0-0, Kiskunfélegyháza - Gyula 2-1, REAC - Püspökladány 2-1, Du­nakeszi - Eger 2-1. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. K.félegyháza 7 5 1 1 16-11 16 2. Palotás 7 4 3­15- 3 15 3. Csepel 7 4 1 2 13- 7 13 4. Dunakeszi 6 4 1 1 8- 5 13 5. Nyírbátor 7 2 4 1 11- 7 10 6. Kazincbarcika7 2 4 1 9- 7 10 7. Gyula 7 3 1 3 5- 8 10 8. Borsod Volán 7 2 3 2 7- 5 9 9. Eger 7 1 5 1 15-13 8 10. REAC 7 2 2 3 10- 9 8 11. Püspökladány7 1 5 1 8- 7 8 12. Hatvan 7 1 4 2 14-17 7 13. SZEAC 7 2 1 4 6-11 7 14. Kiskőrös 7 1 3 3 4- 8 6 15. Tápiószecső 7 1 2 4 15-14 5 16. Kalocsa 6 6 6-30 0 Szuperharmadik a Dunaferr Silkeborg (MTI) - A Duna­ferr SE IHK-kupa-győztes női kézilabdacsapata a harmadik helyen végzett a dániai Silke- borgban rendezett szuperku­pa négyes döntőjében. A ma­gyar bajnok dunaújvárosiak vasárnap 28-23-ra verték az osztrák Hypo Niederösterre­ich együttesét - jelentette az APA osztrák hírügynökség. Eredmény: a 3. helyért: Duna­ferr SE - Hypo Niederöster­reich (osztrák) 28-23 (14-13). Doohan győzelme Michael Doohan (jobbra), az 500 kcm-es kategória címvédője győ­zött a gyorsasági motoros világ- bajnokság Katalán Nagydján, Bar­celonában. A Honda versenyzője sikerével átvette a vezetést az összetettben. A legnagyobb érdek­lődés az 500 kcm-esek megméreté­sét kísérte, mivel a pontverseny­ben az olasz Massimiliano Biaggi négy ponttal vezetett Doohan előtt. A spanyol viadalon aratott győzelmével az ausztrál versenyző 21 pontos előnyre tett szert a 250 kcm-es kategória korábbi többszö­rös világbajnoka előtt. Fotó: AP üü *5*1 ..... .. . C i:imMM 'V hM \ .: ; < , ­TISZA CSOPORT Hajdúdorog - Bocs 1-3 (0-1) nyes), 3-1. Marjai az 57. percben MÁTRA CSOPORT Miskolci VSC - Rakamaz 3-1 (2-0) Hajdúdorog, 500 néző. Vezette: Éva. (20 méterről nagy gólt lőtt a bal felső saroba), 4-1. Jók: Tóth, Orosz, Bazsányi. Ifi: 7-1. KŐRÖSSY Pál: - Tartalékos csapa­tomtól ennyi tellett. Ibrány - Mád 3-3 (2-2) Mezőkövesd- Poroszló 4-2 (1-1) Miskolc, 600 néző. Vezette: Kiss. MVSC: Kiss - Kalász, Schnek, Már­kus, Sivák, Kovács P. (Konyecsnyik), Oleár, Varga E., Koppány, Harsányi (Kriston), Soltész P. (Jáger). Edző: Bőcs: Balázs F. - Balázs A., Glonczi, Kapitány, Ocsenás, Menyhért, Mező, Tóth L., Kepecs (Nagy Zs.), Hanyecz, Zsiga (Bíró). Edző: Kapitány Béla. Gólszerző: Mező a 42. percben (11­Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Sulyok. Mezőkövesd: Bukta - Szobóczki, Bodnár, Papp, Bádea (Jablonkai), Jérai, Tábori, Szentidai, Pelyhe, Bá­Huszák Géza. Gólszerző: Koppány a 7. percben (a kapusról kipattanó labdát vágta a léc alá), 1-0. Márkus a 41. perc­ben (6 méterről fejelt a hálóba), 2- 0. Kozák a 65. percben (10 méter­ről helyezett a kapuba), 2-1. Jáger a 70. percben (a kapust is kicselez­ve nem hibázott), 3-1. Kiállítva:20Koppány. Jók: Kovács, Varga E., Koppány, Oleár. Ifi: 2-2. HUSZÁK Géza: - Jó mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Ózd - Hajdúnánás 2-3 (1-2) esből), 0-1. Gönczi a 65. percben (11-, esből), 1-1. Mező a 79. percben (10 méterről fejelt a hálóba), 1-2. Bíró a 86. percben (egyéni akció után 12 méterről lőtt a kapuba), 1-3. Jók: Mező, Hanyecz, Bíró, Kepecs. Ifi: 3-3. KAPITÁNY Béla: - Megérdemelten nyertünk. Hajdúböszörmény - Szikszó 4-1 (3-1) Ibrány, 1000 néző. Vezette: Németh. Mád: Mag - Tatárka, Szabó Zs., Haraszin, Babos, Furka, Toplenszki, Túri (Szívós), Szekrényes, Farkas, Smolniczki. Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Erdei a 3. percben (16 méterről lőtt a kapuba), 1-0. Ónodi a 27. percben (5 méterről fejelt a kapuba), 2-0. Smolniczki a 35. perc­ben (közelről lőtt az alsó sarokba), 2-1. Smolniczki a 42. percben (zic­cerben gurított a hosszú sarokba), 2-2. Smolniczki a 48. percben (szög­let után volt eredményes), 2-3. Papp a 62. percben (16 méterről a der. Rontó (Petrik). Edző: Varga Zoltán. Gólszerző: Bádea a 27. percben (3 méterről fejelt a kapuba), 1-0. Nagy I. a 38. percben (10 méterről nem hi­bázott), 1-1. Tábori a 48. percben (kapufáról kipattanó labdát értéke­sített), 2-1. Rontó a 64. percben (egyéni akció végén volt eredmé­nyes), 3-1. Dajka a 74. percben (20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt), 4- 1. Tábori a 80. percben (10 méterről gurított a kapuba), 4-2. Jók: az egész csapat. Ifi: 5-0. Hajdúböszörmény, 300 néző. Ve­zette: Ficze. Szikszó: Kiss - Tóth, Bazsányi, Orosz, Mezei, Szabó, Csorba, Gu­Ózd, 250 néző. Vezette: Bendlik. Ózd: Dancsok - Agócs, Juhász, Kiss N. (Szántó), Kiss L., Füleki, Har­nócz, Farkas, Budai (Oláh), Bada- lik, Konyha. Edző: Bíró István. Gólszerző: Nagy I Z. a 10. percben (15 méterről a jobb sarokba lőtt), 0-1. Papp a 38. percben (öngól), 1- 1. Lórász a 42. percben (8 méterről perdített a hálóba), 1-2. Farkas az 58. percben (6 méterről talpalt a kapuba), 2-2. Nagy I Z. a 83. perc­ben (kavarodás után közelről volt lyás. Dévai (Forgács), Dobondi, Vass. Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Bazsányi a 23. percben (4 méterről fejelt a hálóba), 0-1. Fazekas a 34. percben (a felső sa­rokba bombázott), 1-1. Kocsis a 42. percben (18 méterről, szabad­rúgásból lőtt a kapu bal oldalába), 2-1. Fazekas a 44. percben (kapu előtti kavarodás után volt eredmé­A TISZA CSOPORT ÁLLÁSA kapu közepébe lőtt), 3-3. VARGA Zoltán: - Reméljük ezzel Jók: Szabó Zs., Haraszin, Farkas, | győzelemmel elindultunk fel- Smolniczki. Ifi: 1-1. OLÁH Ferenc: - Jól játszottunk, eb- Tov,ábbi. eredmények: Heves - Ti- ben a meccsben benne volt a győ- ^fured 3-0 Besenyőtelek - Go- ze|em is dollo 1-1, Balassagyarmat - Karcag 0-1, Salgó Öblös - Újszász 0-2, Mo- További eredmények: Baktalóránt- nor - Pásztó 5-0, Mátranovák - háza - Vásárosnamény 2-1, Kisvár- selyp 2-1, Rákóczifalva - Jészbe- da - Balmazújváros 0-0. rény 1-0. A MÁTRA CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ibrány 7 5 1 1 21- 9 16 1. Újszász 7 4 3­14- 2 15 eredményes), 2-3. 2. Hajdúböszörmény 7 4 2 1 16-13 14 2. Karcag 7 4 2 1 17- 6 14 Jó: Farkas. Ifi: 4-1. BÍRÓ István - Súlyos egyéni hibák miatt vesztettünk. Nagykálló - Edelény 1-1 (0-1) 3. Bőcs 7 3 4­14- 9 13 3. Jászberény 7 4 1 2 24- 4 13 4. Szikszó 7 4 1 2 7-11 13 4. Poroszló 7 4 1 2 15-10 13 5. Baktalórántháza 7 4 ­3 15-10 12 5. Heves 7 4­3 14-10 12 6. Vásárosnamény 7 3 2 2 12-8 11 6. Monor 7 2 5 14-8 11 Nagykálló, 300 néző. Vezette: Dobi. Edelény: Róza - Vígh, Földeák, Va- nyó, Simon, Zilahi (Turcsik), Sán­7. Miskolci VSC 7 3 2 2 8-511 7. Pásztó 7 3 2 2 9-11 11 8. Kisvárda 7 3 2 2 12-10 11 8. Rákóczifalva 7 3 1 3 11-14 10 dor, Bede, Krompák (Simkó), Ko­vács, Szabó (Vodila). Edző: Kocsi József. 9. Mád 7 3 1 3 11-14 10 9. Besenyőtelek 7 2 3 2 7-8 9 10. Edelény 7 2 3 2 13-9 9 10. Balassagyarmat 7 2 2 3 10-16 8 Gólszerző: Krompák a 28. percben 11. Balmazújváros 7 2 2 3 8-11 8 11. Mezőkövesd 7 2 2 3 10-18 8 (5 méterről passzolt a rövid sarok­ba), 0-1. Tóth a 75. percben (25 méterről lőtt a hálóba), 1-1. Jók: Krompák, Róza. Ifi: 0-6. KÓCSI József: - Nagy küzdelem­12. Rakamaz 7 2 1 4 10- 9 7 12. Gödöllő 7 1 4 2 10-11 7 13. Hajdúdorog 7 2 1 4 7-16 7 13. Tiszafüred 7 1 3 3 4-7 6 14. Hajdúnánás 7 1 2 4 9-16 5 14. Selyp 7­5 2 8-12 5 15. Nagykálló 7 1 1 5 9-14 4 15. S.tarjáni öblös 7 1 2 4 4-10 5 ben igazságos eredmény született. 16. Ózd 7 - 3 4 11-19 3 16. Mátranovák 7 1 * 6 5-29 3