Észak-Magyarország, 1998. augusztus (54. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-17 / 192. szám

1998. augusztus 17., hétfő Sport 11 Kispest-Honvéd FC-Vasas DH 0-4 (0-2) Bozsik-stadion, 7000 néző. Vezette: Bukovics. Kispest: Vezér - Hungler - Farkas, Tarlue - Dubecz, Bánföldi (Holló), Cseke, Gabala (Pintér), Szántó - Kabát, Borgulya (Csertői). Edző: Gálhidi György. Vasas: Végh - Mónos, Geress, Tóth, Aranyos - Far- kasházy, Zombori, Pál (Maczó), Szilveszter (Sowun- mi) - Váczi (Juhár), Hámori. Edző: Gellei Imre. Gólszerző: Farkasházy (11.), Váczi (37.), Szilveszter (81.), Hámori (88.). DVSC-Epona - Győri ETO FC 1-2 (0-1) Debrecen, 6000 néző, Vezette: Hajdó. Debrecen: Fekete - Pető, Gojan, Szatmári - Dombi, Sándor (Bodnár), Bagoly (Stupar), Vadicska, Böőr (Siklósi) - Csehi, llea. Edző: Herczeg András. Győr: Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csa­tó S., Baumgartner (Szarvas), Somogyi, Salagean - Vayer (Rósa), Lazar. Edző: Reszeli-Soós István. Gólszerző: Dombi (70.), ill. Vayer (7.), Korsós (91.). Kiállítva: Vadicska (54.), ill. Lazar (54.). BVSC-Zugló FC - Zalahús ZTE FC 1-1 (0-1) Szőnyi út, iÓÖÓ néző. Vezette: Tóth V. BVSC: Koszta - Pomper - Bondarenko, Vincze - Sza­kos, Molnár (Aubel), Brovcsenko (Csillag), Resko, Us- vat - Kiss, Anghel (Polonkai). Edző: Sándor István. Zalaegerszeg: Vlaszák - Strasser - Csóka, Molnár B. (Kocsárdi), Filó - Babati (Szőke), Arany, Somfalvi, Németh (Molnár A.) - Kámán, Sebők. Edző: Strausz László. Gólszerző: Bondarenko (80.- 11-esből), ill. Sebők (17.). Haladás-Milos VFC -Dunaferr SE 0-1 (0-0) Szombathely, 45ÓÖ néző. Vezette: Kiss G. Haladás: Németh - Varga, Tóth M., Zugor - Bonchis, Kovács (Vidóczi), Koller, Balogh, Kocsis (Halmosi) - Plókai (Fehér), Sztrapák. Edző: Dajka László. Dunaferr: Kovacsevics - Éger, Salamon, Mikler - Po- povics (Cseke), Zavadszky (Milovanovics), Jaki, Len­gyel, Jeremejev (Rósa) - Tököli, Nicsenko. Edző: Ebedli Ferenc. Gólszerző: Tököli (87.). Gázszer FC - Ferencváros 1-1 (0-0) Akasztó, 8ÖÖÖ néző. Vezette: Varga S. Gázszer: Kövesfalvi - Szalai, Korol (Salacz J.), Salacz Z. - Nagy, Dulics, Árky, Dvéri, Bekő (Szekeres) - Föl­des, Tiber. Edző: Hartyáni Gábor. Ferencváros: Udvarácz - Telek, Szűcs, Mátyus - Nyi­las, Vámosi, Lendvai, Kovács (Kriston), Nagy - Selimi (Fülöp), Bükszegi. Edző: Nyilasi Tibor. Gólszerző: Szalai (88.), ill. Bükszegi (60.). Kiállítva: Dvéri (61.). Siófok FC - Vác FC-Zollner 2-4 (1-2) Siófok, 4ÓÖÖ néző. Vezette: Dubráviczky. Siófok: Posza - Juhász, Bimbó, Szabadi - Kovács B., Ördög, Győri, Sallai, László - Pest K. (Bozsér), Szabó Z. Edző: Nagy László. Vác: Halász - Lévai, Schwarcz, Nagy, Kasza - Vojte- kovszki, Kopunovics, Vén, Vitelki (Andrási) - Füle, Horváth. Edző: Csank János. Gólszerző: Kovács B. (15.), Győri (68.), ill. Horváth (17., 55.), Vén (33.), Nagy T. (86.). Kiállítva: Juhász (88,). III. kerület - Nyírség-Spartacus 2-2 (1-2) Hévízi út, 4000 néző. Vezette: Vágner. III. Kerület: Lippai - Gáspár, Varga, Metzger - Siba- ja, Kun, Tordai (Vincze), Bencze (Schultz), Kecskés (Kovács) - Lendvai, Vukovics. Edző: Ralf Wilhelms. Nyíregyháza: Celeski - Ács (Barna), Szatke, Kiss - Gradinariu (Besenyei), Kondora, Nagy S., Göncz, Kirchmayer (Capatina) - Szabó A., Baranyi. Edző: Öze Tibor. Gólszerző: Kun (15.), Lendvai (70.), illetve Szatke (24.), Baranyi (27.). MTK FC - Videoton FCF2-1 (1-0) Hungária körút, 4ŐÖÖ néző. Vezette: Hánacsek. MTK: Babos - Lörincz- Komlósi, Szamosi - Erős, Hal­mai, Illés, Szekeres, Madar- Kenesei, Preisinger. Edző: Egervári Sándor. Videoton: Milinte - Makrickij - Schindler, Tóth - Máriási, Puskás, Vancsa, Urbonas, Róth - Kuntic, Lu­kács. Edző: Csongrádi Ferenc. A bajnokság állása: 1. Diósgyőri FC 4 3 1­10- 5 10 2. MTK FC 4 3 1­8-4 10 3. Vasas DH 4 3­1 11-6 9 4. Újpest FC 4 3­1 9-6 9 5. Ferencváros 4 2 2­6-4 8 6. Győri ETO 4 2 2­5-3 8 7. Vác FC 4 2 1 1 7-6 7 8. Gázszer FC 4 1 3­4-2 6 9. Dunaferr SE 4 2­2 7-7 6 10. Kispest-HFC 4 2­2 6-9 6 11. Spartacus FC 4 1 1 2 7-9 4 12. Videoton FCF 4 1­3 6-5 3 13. Haladás-Milos 4 1­3 3-4 3 14. Zalahús ZTE 4­2 2 3-6 2 15. BSVC-Zugló 3­2 1 2-5 2 16. DVSC-Epona 3­1 2 3-5 1 17. Siófok FC 4­1 3 6-10 1 18. III. Kerület 4­1 3 3- 10 1 A DVSC-Epona - BVSC-Zugló FC mérkőzést szeptem­ber 7-én játsszák. Bajnokveréssel az első helyre Labdarúgó Professzionális NB, 4. forduló: Újpest FC - Diósgyőri FC 1-3 (0-0) L ^ j“: rf >:; p; df yr O fr\fV ■ v': ....... .......:........ _____üüíL_.... •........'... ..........;_L_________________;______.......•.. M egyeri úti stadion. 6000 néző. Vezette: Pulii (Bozóky, Mező). Újpest: Bíró (6) - Sebök (6) - Feliér (5). Tamási (5) - Jenei (5). Pető (6). Tóth N. (5), Szlezák (5) - Herczeg (4), Kovács Z. (5). Korsós (5). Edző: Várhidi Péter. DFC: Nóta (8) - Szmiljanics (6) - Földvári (7), Kuttor (7). Ko­vács T. (7) - Turóczi (7). Téger (7). Kiser (6). Búzás (8) - Kul­csár (6), Egressy (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. Csere: Földvári helyett Babos (6) az 58.. Herczeg helyett Kopu­novics (-) a 61., Kulcsár helyett Szabados (-) a 74., Korsós he­lyett Eszenyi (-) a 80.. Tóth N. helyett Szanyó (-) a 84.. Turóczi helyett Varga E. (-) a 89. percben. Sái'ga lap: Egressy a 13., Herczeg az 55., Fehér a 91. percben. Gólszerző: Téger (0-1) az 53.. Búzás (0-2) a 64., Kopunovics (1-2) a 68.. Szabados (1-3) a 78. percben. Tudósító : Berecz Csaba 8. perc: Fehér a kezdőkörben remekül vette észre a tőle balra üresen felfutó Tóth N.-t. aki mi­után átvette a labdát, Ígéretes lövést eresztett el 20 méterről a kapu fölé. 21. perc: Tóth N. középen ira­modott meg Nóta kapuja felé, majd pompás kényszerítöpasszt hozott össze Kovács Z.-vel, a visszakapott labdát nagy hely­zetben 18 méterről a balössze­kötő helyéről a jobb alsó sarok irányába lőtte, de Nóta bravúr­ral szögletre tenyerelte a játék­szert. 31. perc: Kovács Z. pontos lab­dát adott a jobb oldalon előre araszoló Petőnek, aki a 16-os sarkáról kecsegtető helyzetben csúnyán az égbe lőtt. 35. perc: Tóth N. jobb oldali szögletére a kapu torkában Ta­mási emelkedett a legmagasabb­ra, de 5 méterről leadott fejese a léc fölé szállt. 50. perc: Sebők a jobb oldalon jól ugratta ki a közelében, a 16- os sarkán toporgó Petőt, aki a kaputól 14 méterre nagy hely­zetbe került, de mielőtt lőhetett volna, Kuttor beérte és szögletre szerelte. 51. perc: Pető a jobb oldalról já­ró szabadrúgást a vele egy szé­len helyezkedő Kovács Z.-hez to­vábbította. aki a kaputól 10 mé­terre a rövid saroknál a bal fel­ső sarok felé perdített. 53. perc: Turóczi viharzott el a jobb szélen, jól adott középre, de Egressy lábáról a kivetődö Bíró elpaskolta a labdát, amely kö­zépre csörgött, és berobbanó Té­ger 10 méterről az üresen ma­radt kapu jobb oldalába lőtt. 0-1. 64. perc: Szmiljanics szerzett labdát, majd a bal oldalon Bú­zást dobta játékba. A vendégek középpályása nagy sprintet vá­gott ki. a védők üldözése köze­pette betört a 16-oson belülre, majd higgadtan. 14 méterről a kifutó Bíró mellett a hosszú sa­rokba gurított. 0-2. 67. perc: Tóth N. bal oldali szöglete után óriási kavarodás támadt a diósgyőri kapu előtt. Az ötösön belül tömörülő játéko­sok között a hazaiak voltak az „erőszakosabbak”, végül a labda a jobb oldalon álló Kopunovics elé került, aki 1 méterről lőtt a léc alá. 1-2. 69. perc: Sebők jól indította a bal oldalon Korsóst, aki 13 mé­terről laposan a rövid sarok felé lőtt. de kísérlete Nóta lábáról a mezőnybe pattant. 75. perc: Egressy lépett ki a bal oldalon, az alapvonalig sprin­téit, és pompásan adott az ellen­kező oldalra, a berobbanó Tu­róczi fejére, aki látványos moz­dulattal 14 méterről előrevetőd­ve fejelt a kapu jobb oldala felé, de Bíró nagy bravúrral hárított. 78. perc: Búzás indította a jobb oldalon a leshatáron toporgó Szabadost. A csatár teljesen egyedül törhetett kapura a jobb oldalon, majd amikor a 16-os vo­nalához ért jól helyezett „dugót” ragasztott Bíró kapujának jobb alsó sarkába, 1-3. 83. perc: Egressy a bal oldalról, a Turóczitól kapott labdát nem a túloldalon álló Szabadoshoz továbbította, hanem egyből ka­pura csavarta, s 14 méterről le­adott kísérlete Bíró kezét érint­ve pattant az alapvonalon túlra. Pulii játékvezető „világbajnoki" formában vezette a mérkő­zést, a pályán nem engedte elszabadulni az indulatokat. Búzás góljával a 64. percben 2-0-ra vezetett a DFC Fotó: Séllei Zsolt így láttuk Az összecsapás a kezdést, köve­tően nem a pályán, hanem azon kívül, a lelátón bontako­zott ki. A renitens szurkolókat messziről szemlélők nyugod­tan figyelemmel kísérhették a rendbontásokat, hiszen az első félidőben nem sok minden tör­tént a pályán. Egyik csapat sem mert, illetve nem akart túl nagy kockázatot vállalni a kitámadással, A hazai pálya miatt - amúgy illemből - az Újpest játszott enyhe mezőny- fölényben, de komoly gólhely­zetet csak egyszer tudott kiala­kítani - a 21. percben. A köze­pes színvonalú játék során a diósgyőri csatárduó nem ka­pott sok támogatást a közép­pályáról, ezért nem tudtak helyzetbe kerülni a vendégek. A két csapat felállása között az alapvető különbséget a csa­tárok és a védők száma jelen­tette, hiszen a hazaiak három, míg a vendégek két támadóval játszottak, s ennek következté­ben az Újpest kettő, míg a Di­ósgyőr három emberfogóval védekezett. Fordulás után kiderült, hogy a csapatok a második já­tékrészre tartogatták erejüket és futballtudásukat, s némi meglepetésre mindkettőben a vendégek kerekedtek felül. A DFC ekkor már a támadások­ra is megfelelő súlyt fektetett, s a két szélső középpályás ambi­ciózusjátéka hamar meghozta az eredményt: Turóczi és Bú­zás rövid időn belül „másfél” gólt hozott össze - nem kis döbbenetét okozva ezzel a győ­zelemhez szokott hazai, druk­kereknek. A DFC taktikusan és jól játszott, a védelem jól zárt, s ha a lilák helyzetbe ke­rültek, akkor a remekül védő Nótával találták szemben ma­gukat. A félidő közepén egy „klasszikus” préselős, bedará- lós újpesti gól után ismét nyílt, lett a mérkőzés, de a vendégek nem roppantak össze, rutino­san oldották meg az adódó fel­adatokat. Nem álltak be bek- kelni, hanem továbbra is gól- ratörö kontrákat vezettek, s ennek meg is lett az eredmé­nye. A befejezés előtt, bő tíz perccel ismét kétgólosra nőtt a DFC előnye, s a fáradt, széteső és vezér nélküli csapat benyo­mást keltő Újpest FC már nem tudott újítani, A második fél­időben érett játékkal előrukko­ló és Vasas elleni formát mu­tató DFC megérdemelten jutott, a három ponthoz a bajnoki cím védőjének otthonában, s ezzel a piros-fehérek megőriz­ték veretlenségüket, míg ugyanettől, megfosztották az eddig százszázalékosan teljesí­tő Újpest FC-t. A lelátó „tükre” Rengeteg diósgyőri szurkoló „vette a bátorságot”, és eluta­zott a nem éppen a vendég­szeretetéről híres újpesti sta­dionba. A közel ezer piros-fe­hér szimpatizáns az első perctől kezdve kitett magá­ért. és nagymértékben hozzá­járult ahhoz, hogy a DFC já­tékosai ne érezzék magukat egyedül a „nagy újpesti éjsza­kában". Azonban a diósgyőri táborból nem mindenki érke­zett békés szándékkal, s ugyanez az ellenfél szurkolói­ra is igaz volt. A találkozó 12. percében az ÚFC kemény magja beszakította a diósgyő­ri táborhoz legközelebb eső. a pályára vezető menekülőka- put, és néhány hazai „drukker” megindult a DFC szektor felé, ahonnan egy vendég „szurkoló" ugrott át a kerítésen. A lelátói csatát a rendőrök és rendezők együttes erővel fé­kezték meg, az újpestieket ekkor könnygázzal szorítot­ták vissza, majd nem sokkal később a DFC tábor is meg­érezhette a könnygáz „ízét” egy. a rendezőkkel kialakult konfliktus után. A találkozó előtt illetve után összesen tizenegy sze­mélyt állított elő a rendőrség, de meghallgatásukat követő­en valamennyiőjüket elen­gedték - tájékoztatta az MTI-t Jármy Tibor főhadnagy, a BRFK sajtóirodájának mun­katársa. Harcra készen Fotó: S. Zs. Megszakadt sorozatok A szombati mérkőzést megelő­zően. diósgyőri labdarúgók kö­zel 44 (!) évvel ezelőtt. 1954. ok­tóber 3-án győztek utoljára a Megyeri úton. Azon az ominó­zus, több mint négy évtizeddel ezelőtti összecsapáson a Diós­győri Vasas - Dobó (2) és Po- csai góljaival - 3-2-re verte a Budapesti Dózsát. Azonban tegnapelőtt nem csak ezt a ne­gatív sorozatot, hanem az Újpest hosszú bajnoki veret­lenségi sorozatát is megszakí­tották Buzásék. A lila-fehérek ugyanis legutóbb 1997. novem­ber 3-án kaptak ki - akkor ha­zai pályán a Ferencváros győz­te le őket 2-1-re - s azóta 23 bajnokin sikerrel őrizték meg veretlenségüket, mígnem jött a Diósgyőri FC. VÁRHIDI Péter: - Az első félidőben jóval jobban játszot­tunk, mint ellenfelünk, de már ekkor sorra elhibáztuk helyzeteinket. A második fél­időben a DFC kétgólos előnye és a fizikai fáradság „meg­törte” a csapatot, s bár volt esélyünk a pontszerzésre - nem tudtunk élni a lehetőség­gel. Egyébként a vendégek a második félidőben taktikusan és jól játszottak, és megérde­melten nyerték meg az összecsapást. TORNYI Barnabás: - Az el­ső félidőben a támadójáté­kunk rendkívül passzív volt, s csupán kétszer tudtunk a hazaiak kapuja elé kerülni. A szünetben arra kértem a játé­kosokat, hogy fussanak töb- ‘ bet, és minél többször kész­tessék versenyre az ellenfelet. Fordulás után belelendül- ' tünk, és egyre többször ke­rült sakk-matt helyzetbe az újpesti védelem. Ezúttal is si­került gólokat lőni, s ez ered­ményezte ezt a szép sikert.