Észak-Magyarország, 1998. augusztus (54. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-31 / 203. szám

1998. augusztus 29., hétfő Sport 11-1. v’OUOO'fi'): 5SÜ Mii ____________-_________ D VSC-Epona - Vác FC-Zollner 2-1 (1-0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Varga S. DVSC-Epona: Fekete - Stupar, Gojan, Pe­tő (Böőr) - Dombi, Bagoly. Sándor, Va- dicska, Szatmári - Kiss (Ilea). Csehi (Ma­dár). Edző: Herczeg András. Vác FC-Zoll­ner: Halász - Kasza, Nagy, Schwarz, Lé­vai - V. Kopunovics (Andrássy), Vojte- kovszki, Boda (Vitelki), Vén (Sipeki)- Hor­váth. Romanek. Edző: Csank János. Gólszerző: Gojan (35.), Böőr (68.), ill. Voj- tekovszki (74. - 11-sböl). Gázszer FC - Nyírség-Spartacus FC 0-0 Akasztó. 1500 néző. Vezette: Hanyecz. Gázszer: Kövesfalvi Szalai Korol, Sa- lácz Z. - Árky, Bekő (Dulics)- Nagy. Dvéri. Medvid (Szekeres)- Földes (Simek), Tiber. Edző: Hártyám Gábor. Nyírség-Sparta­cus: Celeski - Szatke - Nagy. Ács - László, Kondora, Kiss, Novák (Bessenyei) Szabó (Kirchniayer)- Baranyi (Karkusz). Sira. Edző: Öze Tibor. Újpest FC - Zalahús ZTE FC 2-2 (1-0) Megyeri út. zárt kapus. Vezette: Kiss B. Újpest: Bíró - Mogyorósi. Tamási, Sebők- Jenei, Pető, Tóth N., Szlezák Herczeg (Szanyó), Kovács Z.. Korsós (Eszenyi). Edző. Várhidi Péter. Zalaegerszeg: Vla- szák - Csóka. Molnár. Strasser. Kocsárdi Babati (Tóth), Somfalvi (Szabó II), Arany, Németh (Casoltan)- Szőke, Kámán. Edző: Strausz László. Gólszerző: Kovács Z. (23.), Sebők V. (91.). ill. Kámán (59.), Szabó II. (75.). Kiállítva: Pető (59.), Sebők V. (mérkőzés után). Siófok FC - Videoton FCF 0-0 Siófok, 5000 néző. Vezette: Ábrahám. Siófok: Posza - Juhász, Bimbó, László (Szabadi) - Kovács B., Sallai, Győri, Bo- zsér, Perger - Ördög (Márkus), Pest R. Edző: Nagy László. Videoton: Milinte - Tóth A. (Csordás), Makrickij, Schindler (Horváth)- Máriási, Puskás, Vancsa, Lázár, Zsivóczky Lukács, Kuntics (Waltner). Edző: Csongrádi Ferenc. Haladás-Milos - Kispest-Honvéd FC 0-2 (0-2) Szombathely. 5000 néző. Vezette: Szabó Zs. Haladás-Milos: Németh - Varga, Tóth M.. Zugor (Tóth P.), Balogh - Bonchis, Balassa. Kovács, Fehér (Vidóczi) - Sylla (Plókai M.). Kocsis. Edző: Dajka László. Kispest: Vezér- Plókai A., Bungler, Gabala Dubecz, Bánföldi. Tarlue, Müller, Szántó (Pintér) - Kabát (Holló), Borgulya (Cseke). Edző: Gál- hidi György. Gólszerzők: Borgulya (7.). Bánföldi (32.). Kiállítva: Tóth M. (89.). BVSC-Zugló FC - Ferencvárosi TC 0-1 (0-0) Szőnyi út, 5000 néző. Vezette: Bede. BVSC-Zugló FC: Koszta - Reskó. Pom- per, Bondarenko, Vincze Z. Molnár, Brovcsenko (Szakos), Csillag (Polonkai), Usvath - Kiss (Aubel), Anghel. Edző: Sán­dor István. Ferencváros: Udvarácz - Te­lek - Szűcs. Mátyus - Nyilas (Schultz), Vámosi, Lendvai, Vincze O. (Kovács), Fűzi - Bükszegi, Selim i. Edző: Nyilasi Ti­bor. . Gólszerző: Bükszegi (56.). Vasas Danubius Hotels - III. Kerület FC 6-0 (2-0) Fáy utca. 2000 néző. Vezette: Megyebíró. Vasas: Végh - Mónos, Geress, Tóth, Ara­nyos - Farkasházy, Galaschek (Zombori). Váczi, Szilveszter - Hámori (Sowunmi), Pál. Edző: Gellei Imre. III. Kerület FC: Lippai - Gáspár, Vincze G., Metzger - Lendvay, Kovács N.. Tordai, Kun (Filó), Sibaya (Schultz)- Vittitoe (Johnson), Wu- kovics. Edző: Ralf Wilhelms. Gólszerző: Váczi (83., 43.), Hámori (56.), Pál (61.), Farkasházy (90.). Aranyos (92.). Kiállítva: Metzger (36.). Az MTK - Dunaferr összecsapás lapzár­tánk után ért véget. A PNB ÁLLÁSA 1. Győri ETO 6 4 2­13- 8 14 2. Ferencváros 6 4 2­9-4 14 3. MTK FC 5 4 1­11- 5 13 4. Vasas DH 5 4­1 17-6 12 5. Diósgyőri FC 6 3 2 1 14-10 11 6. Gázszer FC 6 2 4­6-2 10 7. Újpest FC 6 3 1 2 12-11 10 8. Vác FC 6 3 1 2 9-8 10 9. Kispest-HFC 6 3 1 2 8-9 10 10. Dunaferr SE 5 3­2 10-7 9 11. Zalahús ZTE FC 6 1 3 2 8-8 6 12. Spartacus FC 6 1 2 3 8-12 5 13. Videoton FCF 6 1 1 4 6- 7 4 14. DVSC-Epona 5 1 1 3 5-9 4 15. Haladás-Milos 5 1­4 3-6 3 16. BVSC-Zugíó FC 4­2 3 2-7 2 17. Siófok FC 6­2 4 6-12 2 18. III. Kerület FC 6­1 5 3-19 1 Az 1. fordulóból elhalasztott DVSC-Epona - BVSC-Zugló FC mérkőzést szeptember 7-én játsszák. Az ötödik fordulóból elhalasztott Vasas Danubius Hotels - Haladás-Milos talál­kozót szeptember 16-án rendezik meg. Rege a zöld-fehér „csodaszarvasról” Professzionális Nemzeti Bajnokság, 6. forduló: Győri ETO FC - Diósgyőri FC 5-4 (2-3) Győr, 15 000 néző. Vezette: Juhos (Vámos. Kiss) Győri ETO: Molnár (5) - Lakos (4) - Korsós (5). Stark (4) - Mracskó (6), Csató S. (6). Somogyi (8), Salagean (6) - Baumgart­ner (6). Bállá (5), Vayer (6). Edző: Reszeli-Soós István. Diósgyőr: Nóta (5) - Szmiljanics (4) - Földvári (4), Kuttor (4), Kovács (5) Turóczi (5). Kiser (7). Téger (6). Búzás (5) - Kul­csár (6). Egressy (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. Csere: Bállá helyett Szarvas (8) az 51., Kulcsár helyett Szabados (-) a 64.. Vayer helyett Lazar (-) a 70., Búzás helyett Babos (-) a 78.. Turóczi helyett Domokos (-) a 89., Baumgartner helyett Csiszár (-) a 91. percben. Sárga lap: Kiser a 43.. Csató S. a 44., Kovács a 65. percben. Gólszerző: Vayer (1-0) a 4., Kiser (1-1) a 19., Kulcsár (1-2) a 32., Somogyi (2-2) a 40.. Téger (2-3) a 45.. Egressy (2-4) a 61., Korsós (3-4) a 83.. Szarvas (4-4) a 85., Szarvas (5-4) a 89. percben. Tudósító : Molnár István 4. perc: Somogyi indította a vé­dőfalból ügyesen befelé mozgó Vayert, aki a kiinduló Nóta mel­lett 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába gurított, l-o. 19. perc: Kiser vállalkozott egyé­ni akcióra a kezdőkör tájékán. Több jó csellel átkígyózott a győ­riek teljes védelmén, majd Korsós kíséretében 17 méterről iszonyú­an nagy gólt ragasztott Molnár kapujának bal felső sarkába, 1-1. 32. perc: Mracskó huzigálta a bal összekötő helyén megiramo- dó Búzást, amiért szabadrúgást kapott a DFC. A leállított labdát Turóczi ívelte a hosszú oldalon feltűnő Kulcsár irányába, aki azt 4 méterről a magas győri vé­dők között a kapu bal alsó sar­kába csúsztatta. 1 -2. 40. perc: Mracskó a diósgyőri térfél közepéről, a jobb oldalról remekül játszott a középen érke­ző Somogyi elé, aki nem kezel- gette a játékszert, hanem 16 mé­terről kapásból Nóta felett a léc alá bombázott, 2-2. 45. perc: A bal oldalon Kovács T. vállalkozott felfutásra, és bal­lal be is kanyarintotta a labdát. Az ETO ötösének bal oldali sar­kánál Téger és Stark küzdött egymással, az agilisabb a diós­győri védő volt, aki a Molnár mellett a jobb alsó sarokba bel- sőzte a lasztit, 2-3. 61. perc: Az előremerészkedő Lakos útközben „elhagyta” a labdát, amelyet Kiser egyből, la­posan a bal összekötő helyén megiramodó Egressyhez kül­dött. A piros-fehérek támadója 8 méterről, ballal Molnár alatt a kapu közepébe lőtt, 2-4. 83. perc: Somogyi végzett el ballal sarokrúgást a jobb oldal­ról. A beadás átszállt mindenki felett - Nóta sem jött így' Kor­sós 6 méterről szabadon fejelhe­tett a kapuba. 3-4. 85. perc: A csereként beállt La­zái' húzta meg a jobb oldalt. A légiós egészen az alapvonalig fu­tott. majd pontosan centerezett vissza a támadást kísérő Szar­vas elé. A csatár nem állítgatta a játékszert, 7 méterről jobbal egyből a léc alá bombázott, 4-4. 89. perc: Mracskó a jobb oldal­ról remekül ívelt a 16-oson belül teljesen egyedül árválkodó Szar­vashoz, aki lekezelte a labdát, megnézte a bal felső sarkot, s 13 mérterről odaküldte a bőrgo­lyót. 5-4. Juhos játékvezető a bajnokság eddigi legjobb összecsapását ve­zethette. Ha produktuma nem is volt jobb, mint a mérkőzés színvonala, eredményt döntően befolyásoló hibája nem akadt. Kiser (8) mellett húz el a két gólt lőtt Szarvas (21) Fotó: K.L. N •, , , . , , , , , , ,• v /. .............i...........—---------—---­G yőri ETO FC - Diósgyőri FC 4-1 (2-1) Győr, 300 néző. Vezette: Kassai. Győr: Baji - Bognár, Keller, Tereny - Segovits, Gollovitzer. Nagy (Erős), Csonka. Károlyi - Oross (László), Sütöri. Edző: Gunyhó Ferenc. Diósgyőr: Rácz (Dávid) - Dizmalsek, Schölte (Nagy). Farkas J.. Tósa - Temo- ván, Tóth (Buliga), Lipták, Szabó T.. Kákóczki Lója. Edző: Emir Dzsinovics. Gólszerző: Sütöri, Nagy, Oross, Bognár, ill. Lója. Jók: Segovits. Bognár, Gollovitzer, Oross. Sütöri, ill. Rácz. Lipták, Szabó. Az első győri gól szerzőjét, Vayert (balra) figyeli Búzás Fotó: K.L. Valami volt szombaton a leve­gőben. Nem tudni, mit érzett az a 14 700 győri és az a há­romszáz miskolci drukker, mindenesetre hömpölygőit a nép az impozáns ETO-stadion- ba. Mi lehetett ennek az oka? Talán az, hogy két vidéki csa­pat, két, a táblázat elején álló vidéki csapat játszott. Talán az, hogy magyar szinten jó­nak, sőt remeknek mondott já­tékosok csaptak össze. Talán az, hogy két agilis, célratörő szakember ült a győri, illetve a diósgyőri kispadon. Nem tud­ni. Viszont ettől ma nemigen kell több a futballszurkoló- nak. No és persze gól, gólok. Vayer már korán, szinte az el­ső valamire való zöld-fehér ak­ció után tapsra ingerelte a ha­zai publikumot, az előadás azonban mégsem vált egyolda­lúvá. A DFC nem esett szét, nem került padlóra, okosan építgették saját akcióikat. Ezt jól, és pánikmentesen tették, te­hették Kiserék, hiszen ekkor még nyolcvanhat percük volt a javításra. Ez be is következett, de ami ezután jött, az minden ókori görög drámát felülmúlt. Az ember csak kapkodta a fe­jét, annyira pörgő ritmusúvá vált a találkozó: vezetés itt. előny ott, egyenlítés... Az első negyvenöt percben mindkét ol­dal inkább a támadásokat erőltette, sem a hátsó alakza­tok, sem a kapusok nem tud­tak sokat hozzátenni saját te­rületükön a játékhoz.- Mi jöhet még? - kérdezte a pihenő alatt az egyik helyi szimpatizáns a másikat. - Hát nyerünk - mondja emez. Ezek? - rivallt a másik. Átjáróház a védelmünk! - Hát az tényleg az volt, ám ennek ellenére sokszor ment előre a Korsós-Lakos-Stark hármas valamelyik tagja. A zöldeket egyébként a rutinos Somogyi mozgatta, aki remek lövések­kel, indításokkal, és nem utol­sói sorban káprázatos góllal került a reflektorfénybe. A borsodi gárda nyolcvanhárom percig jogosan hihette magát győztesnek, bár a Szarvassal felfrissített hazai együttes mindent egy lapra feltéve ro­hamozta Nóta kapuját. Tisz­tában lehettek vele, hogy 3-4 az már nem 2-4. s egy nagy hajrával még bármi lehet az eredmény. Veszélyes volt a Győr, kereszt bemozgó támadó­ik szinte minden egyes alka­lommal gondot okoztak az ez alkalommal saját teljesítmé­nyétől elmaradó, a kiosztott embereikről lemaradó diós­győrieknek. A ritmust elkapó zöld-fehéreket, talán néhány taktikai faulttal, esetleg több labdatartással meg lehetett volna törni, de ezt nem sike­rült megvalósítani. A meccs utolsó pár percére teljesen szétszakadt a piros-fehérek vé­delme. rossz megoldásaikkal pillanatok alatt lerombolták az őket elkísérő szurkolók há­rom pontba vetett hitét. A DFC játékosai csakis magukat okolhatják ezért a vereségért, hiszen idegenben négy gólt. rúgtak, s ezzel sem tudtak nyerni. A Győr - akárcsak egy éve - végig kitartó akarásá­nak valamint a csereként ma­ximumot teljesítő Szarvasnak köszönheti azt. hogy tovább őrizheti veretlenségét. RESZELI-SOÓS István: ­Bíztam benne, hogy győzni tudunk, és ebben akkor is hittem, amikor vezetett az el­lenfél. Emelt fővel hagyhat­tuk el a stadiont, hiszen a já­tékosok mindent megtettek a győzelemért. TORNYI Baxnabás: - Nehéz ilyenkor okosat mondani. A mérkőzés hajrájáról nem aka­rok beszélni, mert nem szeret­nék senkit sem megbántani. Az olyan egyéni hibákat, mint amelyek a győriek góljait meg­előzték azonban vállalni kell.