Észak-Magyarország, 1998. augusztus (54. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-10 / 186. szám

1998. augusztus 10., hétfő lÜMírm jiüi A Sport 10 Ví ( i; r/(J :.í 0 ÍJ f, Ó Putnok - Encs 2-0 (1-0) Putnok, 400 néző. Vezette: Somossy. Putnok: Káló - Fenyvesi, Lengyel, Kozma (Hor- kay), Horváth, Kolenicska, Kéméndi, Paulovícs, Bodnár (Vaszily), Szabó, Balogh (Hajnal). Edző: Szabó János. Encs: Tóth - Márkus (Hajkó), Mó- zsik, Varga, Molnár D., Soltész (Kozma), Mol­nár Zs. (Lehotai), Gaál, Gregó, Adu, Fülöp. Edző: Deák István. G.: Balogh, Szabó. Jók: Koz­ma (a mezőny legjobbja), Paulovícs, Szabó, Ba­logh, ill. Mózsik, Varga, Molnár D. ifi: 1-3. Red Devil's-Taktaharkány 9-1(3-0) Miskolc, 3ÖÓ néző. Vezette: Gál. Red Devil's: Simon - Kerényi (Gével), Báli, Bor­si, Gonda, Szobóczki, Simonyi, Egri, Tamás (Mező), Nagy J., Bodnár (Nagy L.). Edző: Dőry Sándor. Taktaharkány: Németh - Ruszó, Vadá­szi (Tamás), Vajkó, Bállá (Mogyorósi), Tóth, Bó- di, Szilágyi, Kerekes, Joó, Rehóczki (Spisák). Edző: Gyöngyösi István. G: Simonyi (4), Nagy J. (3), Nagy L., Mező, ill. Tamás. Jók: az egész csa­pat, ill. senki. Sátoraljaújhely - Tomor-Lak 1-1 (0-0) Sátoraljaújhely, 600 néző. Vezette: Petus. Sátoraljaújhely: Krizsanovszki - Dókus, Barna, Bodnár, Szabó, Balogh, Trembulyák, Jurkó, Wakter, Szoták, Juhász. Edző: Szalánczi Tamás. Tomor-Lak: Hossó - Göndör B., Ladányi, Mo­gyoró II, Turcsik, Tőszegi, Zombori (Fazekas), Göndör L., Kádas, Kemény (Farkas), Kótai (Mi- kó). Edző: Szilvái Attila. G.: Juhász, ill Turcsik (11-esből). Jók: Bodnár, Juhász, ill. az egész csapat, ifi: 4-3. Hejőcsaba - Nyékládháza 1-11(1-5) Miskolc, 300 néző. Vezette: Tóth. Hejőcsaba: Juhos-Vodicska, Kavecsánszki, Ho- dai, Vasas (Nagy Z.), Mikola (Kiss), Jáborcsik (Resetár), Zsófi, Ferencsik, Béres, Karlecz. Edző: Szűcs István. Nyékládháza: Tamás - Lukács, Borbély, Lázár, Hallai, Puskás (Kerékgyártó), Kuzma (Lacza), Szántó, Braun, Balázs (Ivánkái), Tóth. Edző: Vidinczei Kálmán. G.: Béres, ill. Tóth (4), Hallai (3), Borbély, Braun, Balázs, Ivánkái. Jók: senki, ill. Tóth (a mezőny legjobb­ja) és az egész csapat. Ifi: 0-2. Halmaj - Arnót 6-1 (2-1) Halmaj, 400 néző. Vezette: Kurmai. Halmaj: Kerényi - Náni, Juhász, Ruszó, Kecskés, Szűcs, Staviárszki, Bódi (Makkai), Mida, Mol­nár. Játékos-edző: Kerényi József. Arnót: Sza­bó - Konkoly (Adorján), Takács, Vantal, Len­gyel, Bóni, Gál (Balogh), Karóczkai (Kovács), Asszony, Király, Budai. Edző: Milankov Vladko. Laczkó G.: Köteles (3), Molnár (2), Kecskés, ill. Asszony. Jók: az egész csapat, ill. Szabó, Van­tal, Asszony, ifi: 5-2. Mezőkeresztes - Szirmabesenyő 2-2 (0-1) Mezőkeresztes, 3Ö0 néző. Vezette: Jakkeí. Mezőkeresztes: Szvercsok - Dósa, Szilágyi, Sep- si. Csóka (Kozár), Molnár, Újj (Szendrei), Kiss, Farkas (Nyeste), Bohán, Gyükér. Edző: Sepsi Fe­renc. Szirmabesenyő: Kiss P. - Kiss J., Lakatos, Szépvölgyi, Képes, Farkas, Nagy, Szalóczy, Lasz- tóczi, Hornyák (Körtvélyesi), Herbák (Janockó). Edző: Dojcsák József. G.: Dósa, Bohán, ill. Sza­lóczy, Lasztóczi. Jók: Dósa, Sepsi, Molnár, ill. Farkas, Nagy, Szalóczy, Lasztóczi. ifi: 4-2. Karcsa - Hernádnémeti 2-0 (0-0) Karcsa, 200 néző. Vezette: Bozsóki. Karcsa: Papp (Veréb) - Váradi, Dakos, Nagy R., Benő, Bányácski (Hornyák), Takács (Nagy Zs.), Kelemen, Móré, Kovács, Simon. Megbízott edző: Viciczkó László. Hernádnémeti: Éliás - Murvai, Szilasi, Pálházi, Urbancsik (Berta), Ka- hancz O., Radics (Fukász), Kojsza (Varga), Irhás, Lakatos, Kahancz J. Edző: Nagy László. G.: Bá­nyácski, Kelemen. Jók: az egész csapat, ill. Koj­sza. Ifi: 11-0. Tolcsva - Sárospatak 0-0 Toícsva, 700 néző. Vezette: Dávid. Tolcsva: Mata - Pásztor, Sztahon, Bódi, Dem- kovics, Regős, Lukács, Tímári (Podlovics), Pot- hurszki, Büttösi, Milik (Sajtos). Edző: Sikorszki Gábor. Sárospatak: Szemán - Baranyi, Varga, Tuss, Repka, Rák, Szedlák (Tóth), Tokár (Ko­vács), Pásztor, Ablonczi, Dávida (Szabó). Tech­nikai igazgató: Zsófi József. Jók: Mata, Szta­hon, ill. Repka (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Ifi: 2-1. Siegel SE - Olaszliszka 3-0 (0-0) Felsőzsolca, 300 néző. Vezette: Kiss. Siegel SE: Szedlák - Magyari, Vonyigás, Birke, Takács, Tóth L., Lippai, Szuba (Planéta), Bém (Molnár L.), Putnoki (Kundráth), Konczwald. Edző: Takács József. Olaszliszka: Posta - Jed- licska (Porubszki), Lukács V. (Varga), Vadász, Rácz (Kaczúr), Urai, Kocsis, Lukács A., Laczkó, Lakatos, Horváth. Edző: Osváth László. G.: Mol­nár L., Lippai, Planéta. Jók: Takács, Lippai, Szu­ba, Molnár L., ill. Posta. Ifi: 4-1. A MEGYEI 1. OSZTÁLY ÁLLÁSA: 1. Nyékládháza 1 1­­11-1 3 2. Red Devil's 1 1­­9-1 3 3. Halmaj 1 1­­6-1 3 4. Siegel SE 1 1­­3-0 3 5. Putnok 1 1­­2-0 3 6. Karcsa 1 1­­2-0 3 7. Szirmabesenyő 1­1­2-2 1 8. Mezőkeresztes 1­1­2-2 1 9. Tomor-Lak 1­1­1-1 1 10. Sátoraljaújhely 1­1­1-1 1 11. Tolcsva 1­1­0-0 1 12. Sárospatak 1­1­0-0 1 13. Encs 1­­1 0-2 0 14. Hernádnémeti 1­­1 0-2 0 15. Olaszliszka 1­­1 0-3 0 16. Arnót 1­­1 1-6 0 17. Taktaharkány 1­­1 1-9 0 18. Hejőcsba 1­­1 1-11 0 Megingott a Tiszaújváros, nyert a Komló Labdarúgó NB I, 3. forduló: Komlói BSK - Tiszaújvárosi FC 1-0 (0-0) Komló (ÉM - MZ) - A labda­rúgó MB I 3. fordulójában a Tiszaújvárosi FC csapata tegnap délután Komlón vendégszerepeit, ahol a 74. percben lőtt góllal a hazai csapat otthon tartotta a három bajnoki pontot. Komló, 1000 néző. Vezette: Szök- rény. Komló: Ádám (5) - Mosonyi (5), Augustin (6), Schuszter (5), Ha­lász (5) - Kolesánszky (5), Dár­dai B. (5), Dömény (6), Geisz (5) - Szymczyk (6), Szabó Zs. (6). Edző: Dárdai Pál. Tiszaújváros: Sinescu (5) - Vá­mosi N. (5) - Tóth (5), Sipos (5), Varga S. (5) - Kovács (5), Farkas (5), Forgó (6), Nagy (5) - Ruskó (5), Lajkovics (6). Edző: Szentes Lázár. Csere: Kolesánszky helyett Pörs (5) a 32., Dárdai B. helyett Gálffy (-) a 63., Kovács helyett Szirtesi (-) a 66., Ruskó helyett Pap (-) a 72., Schuszter helyett Sieja (-) a 78., Nagy helyett. Loós a 84. percben. Sárga lap: Mosonyi a 30., Dár­Püspökladány (ÉM) - Egy pontot szerzett idegenben a labdarúgó MB I! nyitófordu­lójában a Borsod Volán gár­dája. Püspökladány ­Borsod Volán SE 1-1 (0-0) Püspökladány, 400 méző. Vezet­te: Vida. BVSE: Regős - Drótos, Kund- rák, Szabó V. (Lója), Szaniszló, Bocsó, Sipos, Nyeste Cs., Nyeste J., Dobos, Császári, Koszta. Edző: Bodnár József. 2. perc: Egy vendégszabályta­lanság után 11-eshez jutott a ha­zai csapat. A büntetőt Kondás a jobb kapufára lőtte, ahonnan a labda Regős sarkát érintve pat­tant a mezőnybe 63. perc: Szaniszló végzett el sa­rokrúgást a jobb oldalról, beadá­sára Koszta érkezett, aki a jobb alsó sarokba fejelt, 0-1. 74. perc: Szabadrúgáshoz készü­lődött a vendégcsapat. A sorfal­dai B. a 44., Nagy a 45., Lajko­vics a 64., Sipos a 67., Augustin a 69. percben. Gólszerző: Szabó Zs. (1-0) a 74. percben. 9. perc: Lajkovics végzett el sza­badrúgást jobbról, az alapvonal­tól öt méterre. Az ötösön Farkas emelkedett a legmagasábbra, de fejesét Ádám kitornázta a léc alól. 14. perc: Mosonyi 25 méteres középre tartó szabadrúgását Si­nescu könnyedén fogta meg. 20. perc: Mosonyi jobb oldali partdobását Kolesánszky fejjel tovább csúsztatta, a kifutó Si­nescu mellett azonban Geisz fejese elkerülte a jobb alsó sarkot. 21. perc: Dömény jobb oldali szögletét Szymczyk az ötösről alig fejelte a léc fölé. 40. perc: Lajkovics jobb oldali szöglete a kaputól négy méterre álló Sipos fejéről került centi­méterekkel a jobb alsó sarok mellé. 74. perc: Dömény végzett el ban Császári lökdösődött, majd belekönyökölt az egyik hazai já­tékosba, s ezért a játékvezető ki­állította. 83. perc: Egy előrevágott labdá­nál az elalvó vendégvédők mögé került Berecz, majd a kifutó Re­gős mellett a bal alsó sarokba gurított, 1-1. A végig többet kezdeményező vendégcsapat a rekkenő hőség­ben is irányította a játékot, és egy megnyertnek tűnő mérkő­zést két fegyelmezetlenség miatt döntetlenre hozott. Jók: Bocsó, Dobos, Koszta, Sipos. BODNÁR József: - A nagy meleg­ben győzelmet szalosztottunk el. A csoport további eredményei: Szegedi EAC - Tápiószecső 2-1, Hatvan - Nyírbátor 1-1, Kiskun­félegyháza - Dunakeszi 3-1, Rá­kospalotai EAC - Kalocsa 4-1, Kiskőrös - Eger 1-1, Gyula - Pa­lotás 0-3. szabadrúgást jobbról, a 16-os vo­nalával egymagasságban. A be­lőtt labda a felszabadítani igyekvő Sipos támaszkodó lábá­ról a kapu felé pattant, Szabó Zs. résen volt és a hálóba helye­zett, 1-0. 87. perc: Lajkovics lódult meg a jobb oldalon, a kifutó Ádám mellett középre tette a labdát, de a visszafutó Sieja a kapu tor­kában kikanalazta a játékszert a berobbanó Pap elől. DÁRDAI Pál: - Nagyon nehéz mérkőzésen egy fegyelmezetten játszó ellenfelet, lelkes játékkal, úgy érzem megérdemelten győz­tünk le. SZENTES Lázár: - Egyszer hi­báztunk egy nagyot, s ezt a Komló kihasználta. A forduló további eredményei: Érdi VSE - Pécsi MFC 6-1, Sal­gótarjáni BTC - Komáromi FC 2-1, Lombard FC Tatabánya - Kaposvári FC 0-0, Soproni Dre­her FAC - ASE Tiszavasvári 2- 2, Soroksári FC - Előre FC Bé­A CSOPORT ÁLLÁSA 1. REAC 1 1­­4-1 3 2. Palotás 1 1­­3-0 3 3. Kiskunt. 1 1­­3-1 3 4. SZEAC 1 1­­2-1 3 5. P.ladány 1­1­1-1 1 6. Nyírbátor 1­1­1-1 1 7. Kiskőrös 1­1­1-1 1 8. Hatvan 1­1­1-1 1 9. Eger 1­1­1-1 1 10. B. Volán 1­1­1-1 1 11. K.barcika 0 >­­0-0 0 12. Csepel 0­­­0-0 0 13. T.szecső 1­­1 1-2 0 14. Dunakeszil­­1 1-3 0 15. Kalocsa 1­­1 1-4 0 16. Gyula 1­­1 0-3 0 A Kazincbarcika - Csepel mér­kőzést a fővárosi gárda külföldi túrája miatt későbbi időpontban játsszák. késcsaba 2-0, Szolnoki MÁV- Neusiedler - Tiszakécskei FC 0-0, Kecskeméti FC - Szeged LC 0-1, Demecseri FC - Matáv SC Sopron 3-2, Nagykanizsa - Hajdúszoboszló 5-0. Az NB I állása: 1. Tatabánya 3 3­­9-3 9 2. Salgótarján 3 3­­7-3 9 3. Soroksár 3 3­­6- 2 9 4. Szeged 3 2 1­8- 2 7 5. Komló 3 2 1­3- 1 7 6. Demecser 3 2­1 6- 8 6 7. Szolnok 3 1 2­2- 1 5 8. Érd 3 1 1 1 6- 2 4 9. Nagykanizsa 3 1 1 1 8- 5 4 10. M. Sopron 3 1 1 1 7- 7 4 11. Tiszakécske 3 1 1 1 1-1 4 12. Tiszavasvári 3­3­2-2 3 13. Tiszaújváros 3 1­2 4- 5 3 Békéscsaba 3 1­2 4- 5 3 15. Kaposvár 3­2 1 1- 5 2 16. Soproni D. 3­1 2 5- 7 1 17. Komárom 3­1 2 4- 6 1 18. Kecskemét 3­1 2 1-4 1 19. H.szoboszló 3­­3 2-9 0 20. Pécs 3 3 4-12 0 Második hely Budapest (MTI) - Magyaror­szág 16 évesekből álló kor- osztályos válogatottja 5-2-re kikapott Jugoszláviától a Ráckevén és környékén meg­rendezett nemzetközi ifjúsá­gi labdarúgótorna döntőjé­ben, így a második helyet szerezte meg a hét résztve­vős mezőnyben. A magyar válogatott háromgólos vere­ségét azt követően szenvedte el, hogy a csoportmérkőzése­ket - Jugoszláviához hason­lóan - százszázalékos telje­sítménnyel zárta. A korábbi három találkozón két gólt kapott, a fináléban viszont újabb ötöt, ami különösen a jugoszláv együttes előzőleg összesen elért négy találatá­nak tükrében volt sok. A dön­tőben: Magyarország - Ju­goszlávia 2-5 (1-2). Gólszer­zők: Kanta (11-esből), Czvitko- vics, ill. Lovre (2), Petrovics, Misimovics, Mrdakovics. Döntetlennel kezdett a Borsod Volán L,V3i);\:,U'LL) Híj ÍSMÜ #3 U W-& ;\ OUá1 OUÜÍ/I',0 TISZA CSOPORT Bocsi KSE - Edelényi VSE 2-2 (1-1) Bocs, 400 néző. Vezette: Nyikes. Bocs: Balázs F. - Ocsenás, Mező, Balázs A., Tóth L., Menyhért, Nagy G., Nagy Zs. (Zsiga), Csipke (Bíró), Balogh (Glonczi), Hanyecz. Edző: Kapitány Béla. Edelény: Roza - Bede, Földeák, Zi­lahi (Krompék), Rákos, Vígh, Kovács (Vodila), Szabó (Simkó), Sándor, Lippai, Farkas. Edző: Kocsi József. Gólszerző: Szabó a 15. percben (a kapu közepébe helyezett), 0-1. Hanyecz a 44. percben (kapásból lőtt a jobb alsó sarokba), 1-1. Bíró az 53. percben (közelről perdített a hálóba), 2-1. Vodila a 75. perc­ben (rossz kirúgásra csapott rá, és nem hibázott), 2-2. Jók: Mező, Balázs A., Nagy G., ill. Roza, Földeák, Vígh. Ifi: 0-8. KAPITÁNY Béla: - Mindkét csapat qyőzelemre játszott, döntetlen lett belőle... KOCSI József: - Kiváló játékveze­tés, idény eleji forma, igazságos eredmény. Hajdúböszörmény-Ózd 1-1 (0-0) Hajdúböszörmény, 300 néző. Ve­zette: Szabó. Ózd: Venczel - Agócs, Juhász, Tóth Zs., Kiss, Farkas (Szántó), Oláh (Horváth), Füleki A., Harnócz, Konyha, Badalik (Tóth B.). Edző: Bíró István. Gólszerző: Konyha a 47. percben (Harnócz átadását 16 méterről vágta a hálóba), 0-1. Darányi a 71. percben (lövése egy vendégjátéko­son irányt változtatva került a ka­puba), 1-1. Jók: az egész csapat. Ifi: 8-0. BÍRÓ István: - Fegyelmezett, lelkes já­tékunkkal értékes pontot szereztünk. Miskolci VSC - Hajdúnánás 0-0 Miskolc, 1200 néző. Vezette: Lő­rincz. MVSC: Kiss-Tóth D., Márkus, Ka­lász, Schnek, Harsányi, Kovács, Oleár, Jáger (Soltész), Koppány, Pachinger. Edző: Huszák Géza. Jók: Schnek, Tóth D. Ifi: 0-0. HUSZÁK Géza: - Végig egykapura játszottunk, de sajnos ordító gól­helyzeteinket elpuskáztuk. OLÁH Ferenc: - Megérdemelten nyertek a hazaiak, bár a gólkü­lönbséget túlzottnak tartom. Re­mélem a mai mérkőzés után játé­kosaim levonják a megfelelő kö­vetkeztetéseket. Vásárosnamény - Mádi FC4-0 (2-0) Vásárosnamény, 1000 néző. Vezet­te: Szilvássi. Mád: Mag - Tatárka, Szabó Zs. Furka, Haraszin (Csizi), Toplenszki, Farkas, Szekrényes (Szikora), Varga Zs., Lelt, Smolniczki (Babos). Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Pitács a 13. percben (Gombkötő beadását a tétovázó védők között lőtte a kapuba, 1-0. Pitács a 37. percben (kilépett a les­re játszó védők közül és a bal alsó sarokba lőtt), 2-0. Pitács az 55. percben (az elmélázó védők kö­zött a bal felső sarokba lőtt), 3-0. Pitács a 60. percben (kapu előtti kavarodás után), 4-0. Jók: senki. Ifi: 4-2. Rakamaz - Szikszó-Szatev 0-0 Rakamaz, 400 néző. Vezette: Csonka Kiss. Szikszó: Meczkó - Szita, Martis, Orosz, Mezei, Szabó, Ortó (Tóth), Gulyás (Kobolák), Vass, Szegedi, Ba- zsányi (Dévai). Edző: Kőrössy Pál. Jók: Meczkó, Szabó, Szegedi, ifi: 3-1. KŐRÖSSY Pál: - Bár a 18. percben büntetőt hibáztunk, az eredmény igazságos. További eredmények: Nagykálló - Ibrány 0-3, Hajdúdorog - Kisvárda 2-1, Baktalórántháza - Balmazúj­város 2-1. rucz), Szobóczki, Járai, Bodnár, Szentidai, Báder, Tábori, Pelyhe (Rontó, Jablonkai), Papp, Bédea. Edző: Kubinyi József. Gólszerző: Báder a 20. percben (Tábori 40 méteres indítása után, a kapust kicselezve talált a hálóba), 0-1. Varró a 42. percben (7 méter­ről a lőtt a kapuba), 1-1. Járai az S3, percben (Bodnár 20 méteres szabadrúgása után a felső lécről levágódó labdát pofozta a kapu­ba), 1-2. Füle a 68. percben (jobb oldali beadást után fejelt a kapu­ba), 2-2. Jók: Bádea, Szobóczki, Bodnár, Já­rai. Ifi: 0-3. KUBINYI József: - Jobb helyzetki­használással győzhettünk volna. MATRA CSOPORT Monor - Mezőkövesdi SE 2-2 (1-1) Monor, 500 néző. Vezette: Tóth S. Mezőkövesd: Póta - Baranyi (Ku­További eredmények: Heves - Ba­lassagyarmat 5-0, Besenyőtelek - Jászberény 0-1, Selyp - Tiszafüred 0-0, Gödöllő - Poroszló 2-1, Salgó Öblös - Rákóczifalva 1-2, Mátrano- vák - Karcag 1-3, Újszász - Pásztó 0-0. Az NB III Tisza csoportjának állása: Az NB III Mátra csoport állása: 1. Vásárosnamény 1 1­­4-0 3 1. Heves 1 1­­5-0 3 2. Ibrány 1 1­­3-0 3 2. Karcag 1 1­­3-1 3 3. Baktalórántháza 1 1­­2-1 3 3. Rákóczifalva 1 1­­2-1 3 4. Hajdúdorog 1 1­­2-1 3 4. Gödöllő 1 1­­2-1 3 5. Edelény 1­1­2-2 1 5. Jászberény 1 1­­1-0 3 6. Bocs 1­1­2-2 1 6. Mezőkövesd 1­1­2-2 1 7. Ózd 1­1­1-1 1 7. Monor 1­1­2-2 1 8. Hajdúböszörmény 1­1­1-1 1 8. Újszász 1­1­0 0 1 9. Szikszó 1­1­0-0 1 9. Tiszafüred 1­1­0-0 1. 10. Rakamaz 1­1­0-0 1 10. Selyp 1­1­0-0 1 11. Miskolci VSC 1­1­0-0 1 11. Pásztó 1­1­0-0 1 12. Hajdúnánás 1­1­0-0 1 12. S.tarjáni Öblös 1­. ­1 1-2 0 13. Kisvárda 1­­1 1-2 0 13. Poroszló 1­­1 1-2 0 14. Balmazújváros 1­­1 1-2 0 14. Besenyőtelek I­­1 0-1 0 15. Nagykálló 1­­1 0-3 0 15. Métranovák 1­­1 1-3 0 16. Mád 1­1 0-4 0 16. Balassagyarmat 1­­1 0-5 0