Észak-Magyarország, 1998. július (54. évfolyam, 152-178. szám)

1998-07-13 / 162. szám

1993. július 13., hétfő t<\ : j V :h\U (■ i1 j- ■ Sp®n 12 Gaag második Gamagori (MTI) - Az ITU triatlon világ­kupa-sorozat negyedik állomásán Gama- goriban (Japán) remekül szerepelt a TVK- Mali TK kazah légiósa, Dmitrij Gaag, aki a férfiak mezőnyében a második helyen érkezett a célba. A nőknél az ausztrál Ri­na Hill győzött. Végeredmény: Férfiak: 1. Alexandre Manzan (brazil) 1:48.53,, 2. Dmitrij Gaag (kazah) 1:49.03., 3. Hamish Carter (új-zélandi) 1:49.04. Nők: 1. Rina Hill (ausztrál) 1:58.32., 2. Michellie Jones (ausztrál) 1:59.09., 3. Joanne King (auszt­rál) 1:59.13. Tour de France - doppingbotrány Dublin, Párizs (MTI) - A 85. Tour de France kerékpáros verseny rajtja előtt a francia határőrök jelentős mennyiségű doppingszerre bukkantak a francia kör­versenyen részt vevő Festina csapat egyik kísérő autójában. Az ír fővárosból rajtolt el szombaton az idei Tour de France. Lil- le-nél, a belga-francia határon a francia színeket képviselő Festina csapat orvosi kocsijában csaknem négyszáz flakonnyi hormonkészítményt találtak. A Festina színeiben versenyez az esélyesek között emlegetett svájci Alex Zülle és a francia Richard Virenque. A brit Chris Boardman nyerte a Tour de France profi kerékpáros körverseny prológját. Az Írország fővárosában, Duó­imban megtartott 5.6 km-es etapot Board­man 6:12.36 perc alatt teljesítette, ez órán­kénti 54.19 km-es átlagsebességnek felel meg. Második helyen, négy másodperc hátránnyal, a spanyol Abraham Olano, a harmadikon pedig a francia Laurent Jala- bert végzett. Az elmúlt évi győztes, a né­met Jan Ullrich hatodik lett. Beckemek nem sikerült Gstaad (MTI) - A harmadik helyen ki­emelt spanyol Alex Corretja nyerte az egyéni versenyt a svájci Gstaadban meg­rendezett 550 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztornán, mivel a vasárnapi döntőben 2:24 órás mérkőzésen legyőzte a német Boris Beckert. A mérkőzésen nem csak a végső győzelem volt a tét, Becker pályafu­tása 50. tornagyőzelmére készült és elő­ször diadalmaskodhatott volna salakpá­lyás viadalon. A döntőben: Alex Corretja (spanyol, 3.) - Boris Becker (német) 7:6 (7-5), 7:5, 6:3. Boris Becker Fotó: AP Magyarok a világban Tirana (MTI) - Két ezüst- és egy bronzér­met szerzett a magyar junior birkózóválo­gatott az Albániában zajló kötöttfogású korosztályos Európa-bajnokságon. Az 56 kg-ban Bóna László, a 90 kg-os Hajdú Ba­lázs lett második. A 65 kg-ban Lengyel Ro­land bronzérmet szerzett. Laval (MTI) - A magyar női röplabda-vá­logatott Lavalban 3:2-es vereséget szenve­dett Franciaországtól Európa-bajnoki se­lejtező mérkőzésen: Franciaország - Ma­gyarország 3:2 (5, -12, 9, -8, 11). Moszkva (MTI) - Moszkvában megkez­dődtek az Ifjúsági Világjátékok, a nyitó­napon a magyar női koárlabda-válogatott nagykülönbségú győzelmet aratott Finn­ország csapata fölött: Magyarország - Finnország 79:55 (40:32). Óbecse (MTI) - Kér győzelmet könyvelhe­tett el a magyar férfi vízilabda-válogatott a jugoszláviai Óbecsén zajló nemzetközi tornán. Magyarország - Egyesült Álla­mok 9-6 (1-1, 2-1, 4-3, 2-1), Magyaror­szág - Ausztrália 9-8 (2-3, 2-2, 2-2, 3-1). Mountain bike-hétvége Miskolcon Sikter Zsuzsának két bronzérem jutott az országos bajnokság 4. fordulójában Miskolc ÍÉM - PA) - Két na­pon keresztül Miskolcon ran­devúzott egymással a ma­gyar mountain hike-verseny- zők színe-java, hiszen két or­szágos bajnoki futam negye­dik fordulóját rendezte meg az MVSC-Kcndenzgyíkok Ma- rikoo SE. A viadalok rangját emélte, hogy a hazai élmezőnynek az utolsó megmérettetési lehetőse volt a héten megrendezendő Európa- bajnokság előtt. Szerencsére a korábban kicsit változékony időjárás a kegyeibe fogadta a résztvevőket, hiszen nem esett az eső, s a nagy meleg sem nyomta rá a bélyegét a viada­lokra. Szombaton a downhill ob-n álltak rajthoz a verseny­zők, s a Vaskaputól rajtoló 2.5 kilométeres pályán „végig- száguldva” a Diósgyőri Strand­nál értek célba. A férfiak mező­nyében Nagy Attila szerezte meg az első helyet, aki - a ver­senyzőtársak szerint is - jelen­leg a legjobb. Downhill orszá­gos bajnokság 4. forduló, férfi­ak: 1. Nagy Attila (GT-George KTSE), 2. Gulyás Mihály (Gör- dögök Magellán), 3. Somoghy Szlalomosok csatája egymással és a másodpercekkel Fotó: Farkas Maya Tamás (San-Team Nagyma­ros). Nők: 1. Bóér Júlia (Pos- tás-Matáv), 2. Kiss Dalma (Bu­dakeszi Lavina), 3. Sikter Zsu­zsa (MVSC-Kondenzgyíkok Marikoo SE-Oakley). Vasárnap a Tatárdombon a dual szlalom ob 4. futamán mér­ték össze erejüket hegyikerékpá­rosok. A „kettesek” versenyé­ben, borult a papírforma, az esé­lyesek „elhulltak”. A végered­mény, férfiak: 1. Halász Kriszti­án (Heavy Tools-Fox Auner SE), 2. Rácz Ferenc (Jamis SE- SMITH), 3. Gulyás Mihály (Gör­dögök Magellán), 4. Árvay Gá­bor (Szlalom Klub). Nők: 1. Kiss Dalma (Budakeszi Lavina), 2. Bóér Júlia (Postás-Matáv), 3. Sikter Zsuzsa (MVSC-Kondenz­gyíkok Marikoo SE-Oakley), 4. Galambos Anikó (George KTSE). Schumacher nyerte a „flúgos futamot’5 London (MTI) - A Fcrma-1-es autós világbajnokság Brit IMagydíját a német Michael Schumacher nyerte a téve­désből egy körrel később le­intett „flúgos futamon" Sil- versione-ban a finn Mika Häkkinen előtt. Az élről a finn Mika Häkkinen (McLaren) indulhatott, mellőle a német Michael Schumacher (Ferrari) vágott neki a 60 körös silverstone-i versenynek. A har­madik helyről a világbajnoki címvédő kanadai Jacques Ville- neuve (Williams) indult. Itt még Häkkinen vezet Schumacher előtt Fotó: AP A 38. körben csak egy McLa- ren-versenyző maradt a pályán, mert David Coulthard a zuhogó esőben nagy sebességnél meg­csúszott, a kavicságyban állt meg. Az eső kitartóan hullott. Az élen haladó Häkkinen az 51. körben végzetes hibát követett el. Az egyik kanyarba túl gyor­san ment be, aminek következ­tében kicsúszott. Hiába tudott ismét visszajutni a pályára, a mögötte autózó Michael Schu­macher azonnal megelőzte. Mi­chael Schumacher 10 mp-es bün­tetést kapott, mert a tiltó jelzés ellenére, előzést hajtott végre a verseny közben. Úgy döntött, hogy a büntetést az utolsó kör­ben tölti le. Gyakorlatilag a cél­vonalon a boxutcában haladt ke­resztül. Sokak számára csak ak­kor derült ki, hogy ki nyerte a futamot, amikor Schumacher a dobogó tetejére állt. A Brit Grand Prix végeredmé­nye: 1. Michael Schumacher (né­met, Ferrari) 1:47:02.450 ó (172.541 km/órás átlagsebesség), 2. Mika Häkkinen (finn, McLa- ren-Mercedes) 12.465 mp hát­rány, 3. Eddie Irvine (brit, Fer­rari) 19.199 mp h., 4. Alexander Wurz (osztrák, Benetton-Playli- fe) 1 kör h., 5. Giancarlo Fisi- chella (olasz, Benetton-Playlife) 1 kh., 6. Ralf Schumacher (né­met, Jordan-Mugen-Honda) 1 kh. A vb-pontverseny állása: 1. Häkkinen 56 pont, 2. M. Schu­macher 54, 3. David Coulthard (brit, McLaren-Mercedes) 30, 4. Irvine 29, 5. Wurz 17, 6. Fisichel- la 15. Nemsokára húsz nagydíj A Forma-l-es gyorsasági autós világbajnoki sorozat verseny- naptára már jövőre megváltozik, mert a Nemzetközi Automo­bil Szövetség (FIA) tervezi a kínai és a dél-afrikai futam felvé­telét is a vb-küzdelmek közé, amelyekkel 18-ra bővülne a grand prix-viadalok sora. Alain Prost, a négyszeres vb-győztes pilóta tájékoztatása szerint a FIA brit elnöke, Max Mosley ha­marosan 20 futamot szeretne a világbajnokságban látni. Karczagi László a B-döntőbe motorozott Adorján Zoltán győzött a salakmotoros ob 3., gyulai futamán, és vezet a bajnokságban Gyula (ÉM) - Adorján Zoltán nyerte a salakmotoros ob 3., gyulai futamát szombaton, így továbbra is fölényesen vezet a magyar bajnokság­ban. A miskolci versenyzők közül Karczagi a 8., Szatmári a 9., Frecskó a 10., Bencze a 11. helyen végzett. Gyulán sem borult a papírfor­ma, hiszen az A-döntőbe Ador­ján Zoltán, Tihanyi Sándor, Nagy Róbert és Bódi László ke­rült. A négy kör lemotorozása után is ez volt a sorrend, így a nézőknek nem kellett lerágniuk a körmüket izgalmukban. A Borsod Volán versenyzői közül egyedül Karczagi Lászlónak si­került beverekednie magát a B-döntőbe. Köszönhette mindezt annak, hogy motorja végig meg­bízhatóan működött, és a ver­senyző is igen taktikusan gyűj­tögette az előfutamokban a pont­jait. A B-döntőben is vérmes re­ményekre jogosítóan rajtolt Karczagi, majd a második kör végén a célkanyar előtt bukott. Többek elmondása szerint eb­ben közrejátszott az is, hogy Ma- gosi és Fekete picikét zárt a miskolci salakmotoros előtt, de a versenybíróság nem látott okot a futamismétlésre, így Karczagi végül a nyolcadik he­lyen zárta a versenyt. A volánosok közül Szatmári Lászlónak és Frecskó Sándor­nak csak a C-döntőben jutott hely. Szatmárinál a szakvezetés szerint ennek az volt a magyará­zata, hogy a fiatal versenyző ki­csit eltaktikázta magát. A ver­seny előtt átállította a gyújtást és megváltoztatta az áttételeket, emiatt a motor nem üzemelt a kellő hatásfokkal. A C-döntő előtt aztán visszaállították a gyújtást, aminek az lett az ered­ménye, hogy Szatmári mintegy félkörös előnnyel futott a célba. Frecskó Sándor szereplése a technikának tudható be, hiszen a fiatal salakos szinte egyedüli­ként versenyez állóhengeres mo­torral, így nála tulajdonképpen emiatt reális a 10. hely. A Mis­kolci Speedway Club versenyző­je, Bencze Zsolt ezúttal nem a legjobb formáját futotta, így kénytelen volt megelégedni a 11. helyezéssel. A bajnokság állása 3 forduló után: 1. Adorján Zoltán (Ador­ján Speedway Club), 2. Tihanyi Sándor (Simon&WolQ, 3. Nagy Róbert (Simon&Woh), 4. Fekete Sándor (Gyula), 5. Bódi László (Hajdú Volán), 6. Szatmári Lász­ló (Borsod Volán). Adorján (balra) első, Frecskó (jobbra) tizedik lett Gyulán Fotó: F.M.