Észak-Magyarország, 1998. május (54. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-04 / 103. szám

1998. MAjus 4.. Hfrtó ' ' 7 EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK- , / ‘» Í$zak-Ma«ya»okszAo 11 □ r-------------------------------» ......................-...i I Iumuiúoóiíbí-----------------------1 Ferencváros - Zalahús ZTE 3-2 (1-1) Békéscsaba - Tiszakécske 3-3 (2-1) DVSC-Epona - Győri ETO FC 1-2 (1-1) Üzer-Stadler - MTK-H+ungária 0-1 (0-0) BVSC-Zugló FC - Gázszer FC 3-1 (1-0) Vác-Zollner FC - Siófoki BSE 1-1 (1-0) Videoton FCF - Kispest HFC 2-1 (0-1) Vasas DH - Újpesti TE 0-0 AZ NB 1 ÁLLÁSA ' 1. Újpesti TE 29 19 7 3 49-21 64 2. Ferencváros 29 18 5 6 54-34 59 3. Vasas DH 29 17 5 7 58-33 56 4. Győri ETO 29 15 8 6 38-24 53 5.MTKFC 29 15 6 8 50-31 51 6. Vác FC 29 13 6 10 39-41 45 7. Gázszer FC 29 10 11 8 45-37 41 8. BVSC 29 11 8 10 41-35 41 9.ZTEFC 29 12 4 13 48-39 40 10. DVSC-Epona 29 11 7 11 40-40 40 11. Diósgyőr 29 11 6 12 39-34 39 12. Siótok 29 10 6 13 33-37 36 13. Haladás 29 7 8 14 33-41 29 14. Videoton 29 7 8 14 37-47 29 15. Kispest-HFC 29 8 5 16 31-47 29 16. Békéscsaba 29 7 8 14 25-49 29 17. Tiszakécske 29 5 8 16 31-67 23 18. Stadler FC 29 3 8 18 21-55 17 ......... '< ,y -/ ' *• ' L 1 Bajnok a Kaiserslautern Hamburg, London (MTI) - A Kaiserslautern szerezte meg az aranyérmet a német labdarúgó Bundesliga 1. osz­tályában, miután hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Wolfsbur- got, és egy fordulóval a bajnokság vége előtt 4 pontos előnyre tett szert a címvédő Bayern Münchennel szemben. Bundesliga, 33. forduló: Kaiserslautern - Wolfsburg 4-0. G.: Marschall (24., 55.), Wagner (52.), Rische (88.). Duisburg - Bayern München 0-0. Werder Bremen - Bochum 1-0. G.: Makszimov (80.). Borussia Dort­mund - Hamburger SV 0-1. G.: Szalihamidzsics (1.). Mönchengladbach - Hansa Rostock 5-2. G.: Lupescu (39.), Wynhoff (43.), Pflipsen (72.), Voronin (90.), Petters- son (90.), ill. Neuville (25.), Rehmer (57.). Bayer Lever­kusen - Hertha BSC 0-1. G.: Rekdal (65.). Arminia Bi­elefeld -1. FC Köln 2-1. G.: Fuchs (55., 74.), ill. Munte- anu (16.). 1860 München - Schalke 04 1-0. G.: Gorges (8.). Karlsruher SC - Stuttgart 4-2. G.: Hengen (8.), Regis (48.), Hassler (75.), Metz (90.), ill. Akpoborie (46.), Ristic (90.). Az élcsport állása: 1. Kaiserslautern 67, 2. Bayern München 63,3. Leverkusen 54,4. Bremen 50. Premier League, 37. forduló: Bolton Wanderers - Crystal Palace 5-2. G.: Blake (6.), Fish (20.), Philips (30.), Thompson (70.), Holdsworth (79.), ill. Gordon (8.), Bent (16.). Coventry City - Blackburn Rovers 2-0. G.: Dublin (20.), Boateng (34.). Leicester City - Barns­ley 1-0. G.: Zagorakisz (57.). Liverpool - West Ham United 5-0. G.: Owen (4.), McAteer (21., 25.), Leonhard- sen (45.), Ince (61.). Newcastle United - Chelsea 3-1. G.: Dabizasz (39.), Lee (42.), Speed (59.), ill. Di Matteo (77.). Sheffield Wednesday - Aston Villa 1-3. G.: Sa- netti (89.), ill. Yorké (21.), Hendrie (25.), Joachim (50.). Southampton - Derby County 0-2. G.: Dailly (50.), Sturridge (88.). Wimbledon - Tottenham Hotspur 2-6. G.: Fear (21., 30.), ill. Ferdinand (18.). Klinsmann (4L, 55., 58., 60.), Szaib (79.). Az élcsoport állása: 1. Ar­senal 75 (35 mérkőzés), 2. Manchester United 71 (36), 3. Liverpool 62 (36), 4. Chelsea 60 (37). LABDARÚGÓ NB l/B Pécsi MFC - Nyíregyházi FC 0-1 (0-1) Dorog - Szeged-Dorozsma 2-3 (1-0) Paks - HI. ker. TVE 0-1 (0-0) Csepel SC - Dunaferr SE 0-1 (0-0) Kecskeméti TE - Komlói Bányász 0-1 (0-1) Nagykanizsa - Matáv SC Sopron 2-0 (2-0) Tiszavasvári - Rákóczi FC 1-0 (1-0) Szolnok - KCFC-Htgdúszoboszló 0-0 Érdi VSE - Salgótarjáni BTC 2-0 (1-0) AZ NB l/B ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 33 20 9 4 56-22 69 < 2. III. ker. TVE 33 20 7 6 71-30 67 3. Dunaferr 33 20 7 6 54-29 61 4. Matáv SC 33 17 7 9 57-31 58 5. Érdi VSE 33 14 11 8 54-38 53 6. Nagykanizsa 32 15 4 13 43-39 49 7. Sz.-Dorozsma 33 13 9 11 52-49 48 8. Soproni FAC 33 12 11 10 33-37 47 9. Rákóczi FC 33 13 8 12 37-47 47 10. H.szoboszló 33 12 9 12 33-30 45 11. Salgótarján 33 12 7 14 36-41 43 12. Pécsi MFC 33 10 11 12 29-27 41 13. Kecskemét 33 12 5 16 33-43 41 14. Szolnok 33 10 10 13 39-49 40 15. Paks 33 9 13 11 27-31 38 ' 16. Tiszavasvári 33 9 11 13 28-39 38 17. Komló 33 10 5 18 30-57 35 18. Csepel SC 33 6 9 18 25-48 27 19. Tiszaújváros 33 7 5 21 33-63 26 20. Dorog 32 5 8 19 29-49 23 Szombati sziporka Szombathelyen Labdarúgó NB \, 29. forduló: Haladás VFC-Milos- Diósgyőri FC 1-2 (0-1) JEGYZŐKÖNYV Szombathely, 7000 nézó. Vezette: Hanacsek (Hosszú, Kovács P.) Haladás: Németh (5) - Tóth M. (5) - Varga K. (5), Balassa (4), Zugor (5) - Bonehis (5), Baumgartner (6), Kovács (5), Balogh (5) - Fehér (4), Negrau (4). Edző: Varga István. Diósgyőr: Nóta (5) - Földvári (6) - Volár (6), Téger (6), Kovács T. (6) - Temován (5), Kiser (7), Buliga (7), Kákóezki (5) - Domokos (6), Kotula (5). Szakmai igaz­gató: Tornya Barnabás. Csere: Balassa helyett Király E. (5) a 46., Domokos helyett Jakab (5) az 59., Temován helyett Farkas J. (-) a 72., Zugor helyett Nagy Cs. (-) a 79., Kákóezki he­lyett Búzás (-) a 83. percben. Sárga lap: Bonehis a 9., Téger a 62., Kákóezki a 68. percben. Gólszerző: Domokos (0-1) a 37., Varga (1-1) az 52., Bu­liga (1-2) a 66. percben. 4. perc: Volár hozta fel a labdát a Haladás térfelé­nek közepén majd amikor már lőtávolba ért, megcé­lozta Németh kapuját. A labda a tizenhatoson belül álló Balogh lábáról Domo­kos elé perdült, aki másod­szorra 7 méterről jobbal laposan lőtt, ám a sarkot jól záró hazai portás láb­bal szögletre tisztázott. 17. perc: Baumgartner a DFC büntetőterületének előterében összecsapott a labdát birtokló Ternován- nal, akinek sikerült is megkaparintania a játék­szert. A hazaiak középpá­lyása nem gondolkodott sokat, de 18 méterről le­adottjobblábas bombája jó egy méterrel eltévesztette a kaput. 27. perc: Baumgartner a jobb összekötő helyéről, a 16-ossal egy magasságban élesen a hosszú sarok irá­nyába csavarta a bórgo- lyót, amelyről a berobbanó Varga Krisztián egy ütem­mel késett csak le, de ez éppen elég volt ahhoz, hogy 3 méterről fejjel ne tudja bevenni a piros-fehé­rek hálóját. 37. perc: Balassa, mint a Haladás utolsó embere ép­pen azon gondolkodott, va­jon kinek passzoljon, ami­kor a nagy rössel érkező Domokos hirtelen ott ter­mett, és elvette tőle a lab­dát. A DFC csatára egyből kapura húzott, majd mi­után látta, hogy jön ki elé­je Németh, jobbal 12 mé­terről lőtt. A bórgolyó a fel­ső léc lapját érintve pat­tant a gólvonal mögé, majd onnan a hálóba, 0-1. 47. perc: Kákóezki ellen Bonehis követett el sza­bálytalanságot, amelyért szabadrúgást kapott a Di­ósgyőr. A 30 méterről járó pontrúgást Buliga végezte el, aki ballábas lapos lö- kettel kínálta meg Német- het. A szombathelyi hálóőr azonban résen volt, s ma­gához ölelte a küldeményt. 52. perc: Kovács a bal ol­dalról végzett el sarokrú­gást, amely veszélyesen a hosszúsarok irányába csa­varodott. A labda kiment volna az alapvonalon, de éppen ott tartózkodott a csereként beállt Király, áld visszafejelte a pettyest a „sűrűbe”. Ott nem tud­tak felszabadítani a ven­dégek, nem így Varga K, aki hamar észlelt, s négy lépésről laposan bebelsóz­Domokos (balra) rúgta az első-, Buliga (jobbra) a második gólt, ami összesen három pontot hozott te a lasztit a DFC kapujá­ba, 1-1. 56. perc: Buliga nyomult fel a „Hah” térfelének bal oldalán, majd tőle megszo­kott módon egy ügyes csellel elküldte a rátáma­dó védőt. Ezzel együtt jól ismerte fel, hogy középen érkezik Kiser, akinek re­mek volt a passz, és azt egyből, gondolkodás nél­kül kapura szúrta. A 18 méterről leadott életerős bomba csupán néhány araszzal süvített ki a léc fölött a pályáról. 66. perc: Kotula és a tel­jes Haladás védelem vívott ádáz harcot egymással a hazai kapu előterében, amelynek következménye egy diósgyőri szabadrúgás lett. A 22 méterről járó pontrúgás mögé Buliga állt, aki ballal úgy csavart a jobb felső sarokba, hogy a labda a kapufát is érin­tette, 1-2. 78. perc: A bal oldalon Ja- kab-Kotula-Jakab volt a labda útja, amit a DFC csereként beállt támadója sarokkal úgy vett át, hogy azzal becsapta a rátámadó Vargát. Jakab ezzel a moz­dulattal tiszta gólhelyzet­be került, s öt méterről ép­pen lőni készült, amikor a vasiak védője a mezénél fogva lerántotta. Hana­csek játékvezető nem lá­tott okot a közbeavatko­zásra... Tudósítónk: Molnár István Ahogy a néző látta.,. ro. Martini Emil (43), miskolci rokkantnyugdí­jas: - A DFC inkább a védekezésre fektette a hangsúlyt, hagyta, hogy a Haladás irányítsa a já­tékot. A taktika végül bejött, mert a hazaiak hibáit könyörtelenül kihasználta a DFC és két szép góllal megszakította régóta tartó rossz sorozatát. Baricska Csaba (29), miskolci területi képvi­selő: - Nekem rejtély ez a győzelem, pontosabban nem ez, hanem a zalaegerszegi vereség, ahol szin­tén ott voltam. Ha ott is felállt védekezéssel ját­szottunk volna, akkor biztosan nem kapunk ki. Remélem, ez a siker önbizalmat ad a fiúknak a Vasas ellen. Hanacsek játékvezetőnek csupán egv nagy hibát le­het felróni a mérkőzés kapcsán. A 78. percben Jakab lerántásánál büntetőt kellett volna adnia a Diósgyőr javára. VARGA István: - Szé­gyen hazai pályán úgy kikapni, hogy az ellenfél kétszer lőtt a kapunkra. TORNYI Barnabás: - A bajnokság előtt azt a célt tűztük ki, hogy har­Tornyi Barnabás már a találkozót megelőzően beharangozta”, hogy több helyen is változtatni fog csapatán a szerdai­hoz képest. A védelemből ezúttal kimaradt Túró- czi, a középpályáról Bú­zás, míg elöl a teljes csa­társort „ felújította ” a di­ósgyőriek mestere. Ezek­kel a lépésekkel egyértel­művé vált a piros-fehé­rek taktikája, vagyis: az gárda zártan fog véde­kezni, és sikeres labda- szerzés esetén lendületes támadásokkal igyekszik majd eljutni Németh ka­pujáig. A meccs első pillana­taiban a DFC kezdemé­nyezett többet, ám nem sokkal később helyre állt rend, azaz a saját kör­nyezetben játszó Hala­dás átvette az irányítást. Baumgartneréknél leg­többször egy-egy ember igyekezett bevinni a bőr- golyót. a kapu előtti zóná­ba, de ha ez nem ment, akkor szélről beívelt lab­dákkal kísérleteztek. Ezt az egyszerű, feladatot váltakozó niegoldások- kai könnyedén hiúsította meg a borsodiak védel­me. Földváriék ha kellett felrúgták a labdát a lelá­tóra, de ha a helyzet úgy kívánta, akkor higgadt passzolgatásokkal pró­báltak meg előre építkez­ni. A DFC első találata ezért némileg váratlanul érkezett, amelyhez kellett egy felelőtlen védő, vala­mint egy agilis támadó Domokos személyében. A vasiak ezen csapatrésze ezzel szemben képtelen volt áttörni a diósgyőriek utolsó „vonalát”, Fehér és Negrau is csak birkó­zott, kevés lendületet tudtak belevin ni az akci­ókba. Varga István, a szom­bathelyiek edzője a szü­netben a hibázó Balassa helyett Királyt hozta be, aki a pálya közepén pör­gette társait. Folytató­dott tehát tovább a Hali­invázió, bár mindez in­kább csak mezőnyfólény- ben mutatkozott meg. A sokadik zöld-fehér szög­let azonban meghozta az egyenlítést, amely után az volt a kérdés, hogy Bonchisék képesek-e be­darálni. a DFC-t, vagy Kiserék továbbra is nyu­godtak tudnak maradni. Utóbbi következett be, bár a záró félóra kezdeté­nél egy még elszántabb Haladást .láthatott a publikum a zöld gyepen, A hazaiak azonban úgy mentek előre, hogy köz­ben gőzük nem volt ar­ról, miként is kellene azt a győzelemhez szükséges egyetlen találatot bepré­selni Nóta kapujába. Aztán milyen az élet! Buliga szabadrúgásból pompás gólt ragasztott a jobb felső sarokba amely lyel még jobban elhitette társaival, a győzelem igenis meglehet. Negrau- ék lehajtott fejjel, elkese­redetten megpróbáltak tenni a hátrány ellen, de ezen a szombaton a tak­tikusan és szervezetten futballozó DFC-vel nem tudtak mit kezdeni, így megszületett a Tornyi- alakulat első tavaszi ide­genbeli győzelme. Egy pont, de lehetett volna három is Labdarúgó NB l/B, 32. forduló: Soproni FAC - Tiszaújvárosi SC 0-0 Weisz Ferenc Sopron (ÉM) - A hétkö­zi, hazai pályán elszen­vedett vereség után szombaton idegenben javított a Tiszaújvárosi SC NB I/B-s labdarúgó- csapata, amely egy pon­tot rabolt a Soproni FAC-tól. Sopron, 1000 néző. Vezet­te: Kassai (Molnár, Ré- pássy). SFAC: Bíró (0) - Nagy A (6) - Varga K. (5), Müller (6) - Ferenczy (4), Kele­men (5), Hornyák (5), Györkös (5) - Mikóczi (5) - Taródi (4), Tikosi (5). Edző: Markó Zsolt. Tiszaújváros: Szabó II L. (0) - Szabó I L. (5) - Ko­vács T. (5), Bordás (0) - Bocsi (5) - Tóth (5), Nagy Cs (5), Lilinger (6), Loós (6) - Pap (5), Dobos (6). Edző: Mucha József. Csere: Bordás helyett Ko­vács L. (5) a 29., Györkös helyett Fekete (-) a 61., Taródi helyett Mayer (-) a 69., Ferenczy helyett Sipos (-) a 80., Pap helyett Mé­száros (-) a 84. percben. Sárga lap: Ferenczy a 34., Nagy A. a 45. percben. 7. perc: Bordás végzett el szabadrúgást 25 méterre a hazaiak kapujától. A nagy erejű löket a felső léc felett zúgott ki a „küzdőtérről”. 23. perc: Loós 40 méteres tértöleló átadással futtatta Papot a jobb oldalon. A vendégcsatár lesgyanús helyzetből 16 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg, ám a labda néhány centiméterrel elkerülte a hazaiak ketrecét 48. perc: Lilinger két csel után 18 méterről, balról hatalmas lapos bombát eresztett meg Bíró kapujá­ra, a pettyes azonban ki­csivel a bal sarok mellett csörgött ki a pályáról. 53. perc: Dobos kitűnően hozta helyzetbe Lilingert a hazaiak büntetőterületén belül. A középpályás a sop­roniak „szerencséjére” 14 méterről a kapu mellé lőtt. 71. perc: A csereként be­állt Kovács L. 20 méterről tette próbára a soproniak portását, aki előrevetődve hárította a támadó „csí­pős” löketét. 86. perc: Mészáros két re­mek cselt követően 15 mé­terről a jobb alsó sarkot nézte meg magának, de kevéssel elszámította ma­gát, így labda elkerülte a kaput. A szakadó eső miatt fel­ázott pálya fogadta a csa­patokat, s várható volt, hogy a csúszós talaj alapo­san próbára teszi majd a játékosokat. Már az első félidőben is egyértelmű a vendégek fölénye, hiszen mind fizikálisán, mind pe­dig mentálisan felülmúl­ták a fáradt soproniakat, akikből sokat kivet a Ma­táv elleni szerdai mérkő­zés. Mucha József csapata okosan játszott, a labda el­vesztése után azonnal visszazártak, ahol három sávban próbáltak meg vé­dekezni. Tették ezt olyan jól, hogy Tikosiék jófor­mán lövéshez sem tudtak jutni. A második játékrészben - ha lehet - még veszélye­sebbé váltak a borsodiak ellenakciói, de hogy nem szereztek végül három pontot, az annak köszön­hető: az irányzókkal ezút­tal baj volt. MARKÓ Zsolt: - Az, hogy szerdán és szombaton négy pontot tudtunk sze­rezni, nem más mint való­ságos csoda. MUCHA József: - Hely­zeteink és a játék összképe alapján győzelmet szalasz­tottunk el mincnyolc pont, és tíz-ti­zenegy győzelem kell a bennmaradáshoz. Ez ma teljesült. A Haladás az első együttes, amelytől hat pontot sikerült be- gyújtenünk.