Észak-Magyarország, 1998. április (54. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-06 / 81. szám

1998. Attius 6., Hiwé IRIDMÉNYIK - TUDÓSÍTÁSOK mssmsm i i Ü lékéscsahai EFC r- DVSC-Epona 1-1 (1-0! Békéscsaba, 6000 néző. Vezette: Vágner. Békéscsaba: Vámos - Czipó, Raducu, Dávid - Balog, Kerényi, Sán­dor M., Valentényi, Stoica (Pozsár) - Pülöp Z., Belvon (Vörös). Edző: Pásztor lózsef. DVSC: Nagy Z. - Stupar, Cojan, Vaclicska, Pető - Dombi, Szanyó (Harangi), Szabó, Szatmári - Sira (llea), Ulveczki (Madar). Edző: Herczeg András. Gólszerzők: Belvon (28. - 11-esből), ill. Ilea (54. - 11-esből). Bozsik-stadion, 3000 néző. Vezette: Bukovics. Kispest: Vezér - Csábi - Plókai, Mátyus - Dubecz, Farkas, Pintér (Touati), Bárányos (Kovács B.), Calin - Csertői, Borgulya (Medgyesi). Edző: Komora Imre. Haladás: Németh - Varga, Tóth, Koller (Vidóczi), Zugor - Bonchis (Király), Baumgartner, Kovács S„ Balogh - Fehér (Nagy), Neg- rau. Főző: Varga István. Gólszerző: Borgulya (40.). Megyeri út, 4500 néző. Vezette: Cserna. ÚTÉ: Bíró - Sebők - Pető, Kiskapusi - lenei, Kozma, Tóth N., Szle- zák - Herczeg (Babati), Eszenyi (Monyé), Korsós. Edző: Várhidi Péter. Gázszer: Kövestül vi - Szalai - Lő­rincz, Salacz Z. - Salacz )., Vincze, Nagy L, Bekő, Medvid - Földes (Puskás), Tiber (Bukva). Edző: Hartyá- nyi Gábor. Gólszerzők: Sebök (40.), Korsós (91.), ill. Nagy L. (51.). Ferencváros - Vác-Zollner FC mmam Üllői út, 9000 néző. Vezette: Ábrahám. Ferencváros: Hajdú - Dragoner - Milovanovics, Lipcsei - Za- vadszky (Vámosi), Albert (Schultz), Miriuta, Jagodics, Vincze - Horváth F., Nicsenko (Potemkin). Edző: Nyi­lasi Tibor. Vác: Hámori - Strasser - Lévai, Boda - Voj- tekovszki, Babos, Schwarcz, Vén, Nyikos (Sipeki) - Andrássy, Horváth P. (Rob). Edző: Strausz László. Gól­szerzők: Horváth F. (15., 63. - 11-esből), Nicsenko (20.), ill. Rob (71.), Lévai (74.). _________________ I Zalaluis ZTE FC - BVSC-ZukIó FC 1-0 (0-0: Zalaegerszeg, 8000 néző. Vezette: Tóth V. ZTE: Vla- szák - Kocsárdi, Szabó I., Filó - Szőke, Arany (Szabó II.), Csóka, Kovács N., Németh (Gaál) - Sebők, Kámán (Casoltan). Edző: Garamvölgyi Lajos. BVSC: Koszta - László - Zováth, Bondarenko, Fűzi - Csillag (Rósa), Erős, Csiszár, Farkas J. (Bükszegi) - Anghel (Usvat), Kiss. Fc/zó'.Bognár György. Gólszerző: Casoltan (53.). Videoton FCF - Vasas DH 1 -3 (0-2) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Szabó Zs. Video­ton: Mitring - Schindler, Urbonas, Szabó B. - Rehák (Simek), Győrök (Takács Gy.), Tóth A., Dvéri, Schnei­der- Pálfi (Waltner), Róth. Főző: Csongrádi Ferenc. Va­sas: Végh - Mónos, Tóth András, )uhár (Herczeg), Ma- czó (Aranyos) - Szilveszter, Galaschek, Kuntics, Zom- bori - Váczi (Pál), Hámori. Edző: Gellei Imre. Gólszer­zők: Róth (801 ill. Váczi (281 Hámori (36.,781 iGyŐri ETO FC-Siófok 2-1 (1-0) Győr, 7000 néző. Vezette: Márton. Győr: Molnár - Kor­sós, Lakos, Stark - Mracskó, Csató S., Csató J. (Böjté), Salagean - Fodor (Cseke), Fehér, Vayer (Szarvas). Edző: Reszeli Soós István. Siófok: Posza - Kriston, Bimbó, |u- hász, László (Bozsér) - Perger, Sallai (Regis), Kovács, Győri - Ördög, Szabó (Pest K.). Edző: Nagy László. Gól­szerzők: Csató S. (341 Fehér (74.), ill. Ördög (881 [Tiszakéeske - Ílzer-Stadler FC 1 -0 (0-0! Tiszakéeske, 4000 néző. Vezette: Kiss B. Tiszakéeske: Nagy Zs. - Balia L., Izsák, Barna, Bujáki - Holló (Maczkó), Molnár I., Besserman, Szántó (Bánföldi) - Balia M. (Nedelea), Török. Edző: Szurgent Lajos. Stad­ler: Nagy G. - Schultz, Kertész, Vincze - Boksán (Ká­rolyi G.), Resko, Molnár Z., Rosta, Kun - Bajusz (Ko­rol), Lázár (Károlyi R.). Edző: Unka József. Gólszerző: Besserman (66.). AZ NB 1 ÁLLÁSA 1. Úinesli TE 24 16 5 3 41-19 53 2. Ferencváros 24 14 4 6 42-28 46 3. Gvőri ETO 24 13 7 4 33-19 46 4. Vasas DH 24 14 3 7 49-32 45 5. MTK FC 24 12 6 6 41-23 42 ' 6. Vác-Zollner 24 11 4 9 34­•38 37 7. Gázszer FC 24 8 10 6 37­-28 34 8. BVSC-Zugló 24 9 7 8 34­-29 34 9. DVSC-Eoona 24 9 7 8 33­•30 34 : ' 10. ZTE FC 24 io 3 11 42­-34 33 11. Diósevőr 24 10 3 11 33­-28 3.3 12. Siófok 24 9 3 12 26­■30 30 13. Haladás 24 6 6 12 30­•36 24 14. Kispest-HFC 24 7 3 14 23­■39 24 15. Békéscsaba 24 6 6 12 17-42 24 16. Videoton 24 5 7 12 33­-38 22 17. Tiszakéeske 24 5 7 12 27­•56 22 18. Stadler FC 24 3 7 14 19­■45 16 Diósgyőr - MTK-Hungária FC 1-5 (0-2) Diósgyőr, 150 néző. Vezette: Szabó J. DFC: Dávid - Pozder - Sarlai, Farkas A. (Scholtz), Tóth D. - Nagy G., Lipták, Búzás, Ruskó - Kotula, Domokos. Edző: Emir Dzsinovics. MTK: Rabóczki - Korolovszky (Adamcsek) - Tí­már (Farkas V.), Elek - Farkas A., Kovács, Balas- kó, Natorov (Tóth A.), Egressy (Tóth Cs.) - Kin­cses, Szabados. Edző: Turtóczky Sándor. Gólszerző: Domokos, ill. Kincses (2), Szabados, Ko­vács, Balaskó. dók: senki ill. az egész csapat. A bajnok egy klasszissal jobb volt Labdarúgó NB I 24. forduló: Diósgyőri FC - MTK Hungária FC 1-3 (0-1) JEGYZŐKÖNYV Diósgyőri stadion, 18 000 néző. Vezette: Vad (Bajkai, Nyilas). DFC: Nóta (6) - Téger (5) -Farkas J. (3), Turóczi (5),' Kovács T. (4) - Varga S. (3), Kiser (6), Buliga (5). Rá­kóczid (4) - Jakab (3), Kulcsár (5). Szakmai igazgató: ■ Tornvi Barnabás. MTK: Babos (6) - Lőrincz (6) - Szekeres (6), Kuttor (6) — Farkasházy (6), Madar (5), Zimmermann (5), Il­lés (6). Zsivóczky (4) - Kenesei (8), Orosz (7). Edző: Egervári Sándor. Csere: Zsivóczky helyett Szamosi (5) a 46., Buliga he­lyett- Búzás (-) a 78., Jakab helyett Domokos (-) a 79. percben. Sárga lap: Varga S. a 18., Illés a 25., Zsivóczky a 45.., Téger az 54. percben. Gólszerző: Kenesei (0-1) a 15., Kenesei (0-2) a 47., Orosz (0-3) a 72., Kulcsár (1-3) a 75. percben. 15. perc: Farkas J. iramo­dott volna előre saját tér­feléről, ám hosszan indí­totta magát, így a labda Il­lése lett. A vendégek kar­mestere Orosszal együtt Nóta kapuja félé indult, majd egy oda-vissza kény­szerítőt követően máris gólhelyzetben találta ma­gát az MTK csatára, a ha­zaiak tizenhatosának bal oldalánál. Tizenöt méte­res, jobblábas, a bal felső sarok irányába tartó he­lyezett lövését Nóta még nagy bravúrral hárította, viszont a kipattanó labda a teljesen üresen érkező Kenesei elé került, akinek nyolc méterről nem oko­zott gondot az üres kapu­ba passzolni, 0-1. 47. perc: Farkasházy küz­dött a diósgyőriekkel a jobb oldalon az oldalvonal közelében, majd remek labdát adott a kirobbanó Kenéseinek. A játékszert Téger még megkaparint­hatta volna, de az éppen átpattant rajta, így Kene­sei egyedül vihette azt a DFC kapujára. A kék-fe­hérek támadója higgadtan megoldotta a helyzetet, mert tizennyolc méterről jobbal a kapu jobb oldalá­ba helyezett, 0-2. 68. perc: Buliga a felező­vonalnál elcsúszott, akitől Kenesei előbb elszedte a pettyest, majd kapura hú­zott vele. A büntetőterüle­ten belülre érve már ő is gólt rúghatott volna, de mivel Turoczi szorongatta, laposan átpasszolt a jobb oldalon tisztán érkező Oroszhoz. Az „éktárs" oda rúghatta volna a labdát ahová akarja, ő azonban kilenc méterről a futópá­lyát választotta... 72. perc: A fővárosiak ka­pujának előterében az alapvonalnál a csereként beállt Szamosi szerelte Farkas J.-t, majd Illéshez ívelt a középpályára. A vá­logatott irányító egyből a bal oldalon nyargaló Oroszhoz játszott, aki húszméteres vágta után. a kapujából kiinduló es leiig fekvő Nóta fölött tizenkét méterről a kapu közepébe emelt, 0-3. 75. perc: Lőrincz lábáról egy suta mozdulatot köve­tően hazafelé perdült a labda, amelyet - mivel nem volt szándékos haza­adás - Babos magához ölelt, ám Vad játékvezető általános meglepetésre közvetett szabadrúgást Ítélt a diósgyőrieknek az lakab középen próbál fejelni Farkasházy (jobbra) és Kuttor között. A diósgyőri támadónak ezen a mérkőzésen nem sikerült a kapuba találni. Fotó: Vajda János ötös jobb oldali sarkáról. A leállított labdát Kákóczki legurította a tőle egy mé­terre álló Buliganak, aki megállította azt Kulcsár­nak. A DFC csatára nem teketóriázott, és jobbal bő- dületes erővel a léc alá bombázott, 1-3. 90. perc: Farkas J. a bal oldalon nem értette meg magát Tégerrel, és átfe- jelte a játszótárson a lab­dát. A passzt a közelben ólálkodó Kenesei köszön­te szépen és megindult a piros-fehérek kapujára. Jó negyven métert vezet­te a bórgolyót, majd az eléje kifutó Nóta mellett is előtte a labdát, de az a jobb kapufa tövén csattant. Vad játékvezető jól „mezönyözött” ezen a mérkőzésén. Kisebb tévedései ugyan voltak, de. 75 percen át jól lát­ta el feladatkörét. Azonban a hazaiak szépítő gólja ' előtt a DFC iránti szimpátiájáról tett tanúbizonyságot, amikor hazaadásnak minősítette Lőrincz megmozdu­lását, s ezért közvetett szabadrúgást ítélt a piros-fehé­rek javára. Igaz, hogy ezzel az eredményt döntően be­folyásoló hibát nem követett el. Tudósítóink: Berecz Csaba, Molnár István AHOGY A NÉZŐ LÁTTA Gácsi Péter (27) miskolci telepvezető: - Vérzik a szivem ettől a vereségtől. Ezen a meccsen ti­zennyolcezer ember vérnyomása ment föl a határ­érték fölé. Azt hiszem, egy edzőt a legjobban az mi­nősít, hogy amikor csapata szenved, akkor sem kiabál be a játékosainak semmit, és nem cserél, amikor kellene. Tomyi Barnabásnak ezért el kelle­ne gondolkodnia azon, hogy a szakmai igazgató ti­tulusából elhagyja a szakmait... Karabinszki István (54) miskolci rokkant- nyugdíjas: - Az első húsz percben voltunk csak igazán partnerei az MTK-nak. Akkor kis szeren­csével gólt is rúghattunk volna, ám ez sajnos nem sikerült. Innentől kezdve az történt a pályán, amit a kék-fehérek akartak, s ugyan fáj kimonda­ni, de örülni kell annak is, hogy csak három gólt kaptunk. Kulcsár próbálja megoldhatatlan feladat elé állítani Babost. Ekkor még nem sikerült, a 75. percben azonban már igen. Fotó: Vajda János A hazaiak összeállítása nem okozott különösebb meglepetést, az viszont annál inkább, hogy Tu­róczi új szerepkörben, az előszűrő posztján buk­kant fel. A fiatal játékos eddig csak a középpá­lyán jutott szóhoz, s egy sorral hátrább való ke­rülése csak részben ma­gyarázható vcdőhiány- nyal. Nagy S. eltiltását tölti, míg Volár és Far­kas A. bevethető lenne, de a hazaiak mestere még a kispadra sem ül­tette le az említett kétjá­tékost. A kezdés után a DFC lépett fel kezdemé- nyezőleg, a piros-fehérek mezőnyfólényt harcoltak ki, de helyzeteket nem sikerült kialakítaniuk. Az MTK középpályásai tangóharmonikaszerüen mozogtak a labda irá­nyába, s a posztfelada­tokat rugalmasan látták el, Ezen já tékstílus ellen pontos keresztlabdák­kal, tértölelő átadások­kal lehetett volna vala­mit kezdeni, de mire er­re rájöttek volna a hazai játékosok, az MTK ke­gyetlenül kihasználta a DFC első hibáját. A pi­ros-fehérek nagy erőkkel rohamoztak - egy per­cen belül két nagy lehe­tőséget puskáztak el, s a bajnokcsapat sem állt vissza védekezni. A Diósgyőri FC térfélki­ürítése gyakran nehéz­kes és komótos volt, s mire a kapu elé értek a hazai támadások, lét­számfölénnyel találták szemben magukat. Csak feltételezhető, hogy a második félidő elején a DFC az egyenlí­tés érdekében nagy erők­kel támadni akart. Azonban Kenesei gólja meghatározta a játék ké­pét, s a piros-fehérek mintha már elkönyvel­ték volna a vereséget. Az MTK negyedórán keresz­tül folyamatosan ve­szélyhelyzetet teremtett Nóta kapuja előtt, hi­szen játékosai ekkor már remekül használták ki a támadások során ren­delkezésükre álló szabad területeket, A két ven­dégcsatár sokat futott, s a kék-fehér középpályá­sok alkalmazkodtak az időjárási viszonyokhoz, az erős szél ellen lapos passzokkal „védekeztek”, míg a túloldalon a DFC játékosai nem döbbentek rá, hogy a magas lab­dákba „belefúj” a szél. A hazaiak az idő múlásá­val egyre szétesőbben futballoztak, több olyan képzetlenségi hiba is be­csúszott a játékukba, amire az utóbbi időben nem volt példa, Mind­eközben úgy tűnt, mint­ha a pályára lépett 11 diósgyőri játékos ezen a napon játszott volna elő­ször együtt. Az utolsó fertályórában a Diós­győr megpróbálta to­vább csökkenteni a hát­rányát, de az MTK egy­két villanása jelezte, hogy ezen a napon nincs partiban a két csapat. A mérkőzésről mindennél többet mond, hogy a vendégek szurkolótábora 10 perccel a befejezés előtt hazaindult, hiszen ők már ekkor elkönyvel­ték a győzelmet és az ezért já ró három bajnoki pontot. TORNYI Barnabás: - Szerettünk volna bravúrt bemutatni, de nem sikerült. Kva- btásbeli különbségek döntöttek az MTK javára, amely főleg a második játékrész­ben ütközött ki. Az ellenfél jobb volt, ezért nem marad más hátra, minthogy gratuláljunk nekik jogos győzelmükhöz. EGERVÁRI Sándor: - Sikerült az'el­múlt hetek negatív sikerélményein túl­lépni, aminek nagyon örülök. Ä helyze­teink alapján jobbak voltunk a Diós­győrnél, s ezért úgy érzem, megérde­melten gyűjtöttük be a három bajnoki pontot. \