Észak-Magyarország, 1998. április (54. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-14 / 87. szám

1998. Április 14.. Kim EREDMÉNY« - TUDÓSÍTÁSOK Íszak*Ma«yarqrszA« Hl c VSC-Zugló FC - Győri ETO FC 1-0 (0-0) Szőnyi út. 3000 néző. Vezette: Abrahám. BVSC: Koszta - László - Zováth, Komlósi, Farkas (Ró- sa) - Usvat (Csillag), Csiszár, Erős, Fűzi - Kiss (Bükszegi), Anghel. Edző: Bognár György. Győr: Molnár - Lakos - Korsós, Stark - Mracskó, Csa­tó S., Somogyi, Gogh (Szarvas) - Fodor (Feren- czi). Fehér, Vayer. Edző: Reszeli Soós István. Gólszerző: Erős (51.). II VSC-Epoha - Videoton FC Fehérvár3-0 (1-0) Debrecen, 6000 néző. Vezette: Hajdó. Debrecen: Nagy Z. - Gojan - Stupar, Vadicska, Szatmári - Dombi, Böör, Szabó T. (Madar), Ulveczki - Ha­rangi (Sándor Cs.), I lea (Sira). Edző: Herczeg András. Videoton: Mitring - Schindler, Urbo- nas, Tóth (Takács), Szabó - Győrök (Simek), Horváth, Dvéri, Schneider - Waltner (Pálfi), Róth. Edző: Csongrádi Ferenc. Gólszerző: Gojan (18.), Szabó (91., öngól), Ulveczki (92.). Kiállítva: Horváth (43.). aáas DH - Kispest-Honvéd FC .1-1 (0-0) Fáy utca. 6000 néző. Vezette: Arany. Vasas: Végh - Mónós (Herczeg), Tóth A., Juhár, Ara­nyos - Szilveszter, Galaschek, Zombori, Maczó (Nyerges) - Kuntics, Pál (Geress). Edző: Gellei Imre. Kispest: Vezér - Hahn - Medgyesi (Urbá- nyi), Plókai, Mátyus - Dubecz, Kovács B., Bárá­nyos, Calin (Baranyi) - Csertői, Cipf (Jovano- vics). Edző: Komora Imre. Gólszerzők: Nyerges (65.), ill. Plókai (74.). Ferencváros - Békéscsaba 2-1 (l-O) Üllői út, 10 000 néző. Vezette: Hanacsek. Fe­rencváros: Hajdú - Dragoner - Lipcsei, Szűcs - Zavadszky (Schultz), Jagodics (Albert), Miriuta. Vincze, Nagy (Vámosi) - Nicsenko. Horváth. Edző: Nyilasi Tibor. Békéscsaba: Fülöp - Radu- cu - Dávid, Futaki - Fazekas, Brlázs, Czipó. Va- lentényi (Dobi), Vörös (Borbola), Vasas (Kasik) - Belvon. Edző: Pásztor József. Gólszerzők: Vincze (16.), Vámosi (62.), ill. Brlázs (67.). Kiállítva: Mi­riuta (36:). Ilzer-Stadler FC - Zalahús ZTE FC 0-1 (0-1) Akasztó, 2000 néző. Vezette: Szabó Zs; Stadler: Kiin - Kertész - Schultz, Resko, Vincze - Ko­rol, Molnár, Kun (Farkas) - Bajusz (Kovács), Lázár (Roska), Hleba. Edző: Linka József. Za­laegerszeg: Vlaszák - Szabó I. Zs. (Kocsárdi) - Kovács N., Molnár B., Csóka - Szőke. Arany, Gaál - Sebők, Casoltan (Varga T.), Kámán (Tóth Z.). Edző: Garamvölgyi Lajos. Gólszerző: Casoltan Siófok, 10 000 néző. Vezette: Bede. Siófok: Posza -Kriston, Bimbó, Győri, Juhász - Kovács B., Sallai (Szabó Z.), Szabadi, Perger - Ördög (Pest K.), Pest R. Edző: Nagy László. Újpest: Bíró - Pető (Monyé), Sebők, Tamási - Jenei, Fehér, Kozma, Kiskapusi - Szlezák, Herczeg, Tóth N. Edző: Várhidi Péter. Gólszerző: Kriston (35.), ill. Tóth N. (57.). Haladás-Milos - Tiszakécskei FC 1-0 (0-0) Szombathely, 6000 néző. Vezette: Márton. Hala­dás: Németh - Varga, Tóth M., Zugor - Bonchis, Baumgartner (Nagy Cs.j, Kovács (Koller), Balas­sa, Balogh - Negrau, Vidóczi (Fehér). Edző: Var­ga István. Tiszakécske: Nagy Zs. - Balia L., Izsák, Barna, Molnár (Sipos) - Maczkó. Besser­mann (Nedelea), Nagy L., Bánföldi - Szántó (Bu- jáki), Török. Edző: Szurgent Lajos. Gólszerző: Negrau (82.). _____________________ t ma ¥ v Vác, 4000 néző. Vezette: Varga S. Vác: Hámori - Kovács - Kasza, Schwarcz, Boda - Vojtekovszki, Kádár, Vén, Nyikos (Sipeki) - Horváth (Ráki), Rob (Sándor). Edző: Strausz László. MTK: Babos - Lőrincz - Molnár (Balaskó), Korolovszky, Sze­keres - Farkasházy, Zimmermann, Madar (Eg- ressy), Szamosi -Kenesei, Orosz. Edző: Egervári Sándor. Gólszerző: Horváth P. (76.). 1 1 ; : £§§&§& :' ¥íí • ; Váá Üi §&» W *j ■- , AZ NB 1 ÁLLÁSA 1. Újpesti TE 25 16 6 3 42-20 54 2. Ferencváros 25 15 4 6 44-29 49 3. Vasas DH 25 44 4 7 50-33 46 4. Győri ETO 25 13 T 5 33 •20 46 III 5. MTK FC 25 12 6 7 41-24 42 6. Vác-Zollner 25 12 i 9 35-38 40 7. Gázszer FC 25 9 10 6 38-28 37 I . * 8. DVSC-Epona 25 10 7 8 36-30 37 9. BVSC-Zugló 25 10 :;7 8 35-29 37 10. ZTE FC 25 11 3 11 43-34 36 f|v 11. Diósgyőr 25 10 3 12 33­-29 33 12. Siófok 25 9 4 12 27­■31 31 13. Haladás 25 7 6 12 31­-36 27 14. Kispest-HFC 25 7 4 14 24 ■40 25 15. Békéscsaba ■25 A ' 6 6 13 18 •44 24 vii Ifi 16. Videoton 25 5 7 13 33­■41 22 17. Tiszakécske 25 5 7 13 27­•57 22 18 Stadler FC 25 ' 3 7 15 19­-46 16 Ezúttal sem termett babér Labdarúgó NB I 25. forduló: Gázszer FC - Diósgyőri FC 1-0 (1-0) 1« Jegyzőkönyv Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Vágnev (Ring, Tompos). Gázszer: Kövesfalvi (0) - Szalui (6) - Lőrincz (6). Árky (6), Salaez Z. (6) -Salaez J. (5), Puskás (5). Beké (6). Medvid (5) — Földes (5), Tiber (5). Edző: Hartváni Gábor. DFC: Nóta (6) - Földvári (6) - Volar (5), Téger (6), Kovács T. (6) - Búzás (6), Kiser (6), Buliga (51, Rá­kóczid (5) - Domokos (5), Kulcsár (5). Szakmai igaz­gató: Tornyi Barnabás. Cseiv: Domokos helyett Jakab (5) a 46., Salaez J. he­lyei! Bukva (-)'a 69.. Puskás helyett Vincze G. (-) a 73., Kovács T. helyett Farkas J. (-)a89. percben. Sárga lap: Kiser az 58., Buliga a 61., Földes a 74.. Lő-; rincz a 76. percben. Gólszerző: Beké (1-0) a 26. percben. m rn. >:v ' I g't I. perc: Tiber bal oldali beadása után a vendégvé­dőkről röviden pattant ki a labda, amely Árky elé ke­rült. A hazai védő 15 méte­res, jobb alsó sarokra tartó bombáját Nóta remek mozdulattal hárította. 4. perc: Domokos kevere­dett át a jobbösszekötö helyére, s két védő szo- rongatása közepette a 16- os vonaláról kapura lőtt, de Kövesfalvi könnyedén lehúzta a nem túl erős kí­sérletet. II. perc: Medvid vihar­zott el a bal szélen, majd a rövid oldalon érkező Ti­ber lábára varázsolta a labdát, aki az 5-ös bal sarkáról perditett a jobb kapufa mellé. 26. perc: Földes bal oldali szögletét a vendég védők ugyan kifejelték, de a lab­da a jobbösszekötő helyen álló Bökő elé került, aki 16 méterről kapásból lőtt a jobb sarokra irányába. A lapos bombába Nóta még bele tudott érni, de a já­tékszer a diósgyőri portás kezéről a kapu jobb felső sarkába perdült, 1-0. 32. perc: Tiber jobb oldali sarokrúgását a vendégvé­dők ismét röviden fejelték ki, de ezúttal Kiser még el tudta kanalazni a labdat a berobbanó Puskás elől. 33. perc: Puskás szerezte meg a labdát a DFC térfe­lének bal oldalán, majd kapura húzott, s végül a jobb oldalról, 14 méterről leadott lapos lövését Nóta vetődve hárította. 35. perc: Bekó ugratta ki a bal oldalon Földest, aki védője mögé került és éles szögből leadott kapu­ra tartó 8 méteres kísér­letet Nóta szép mozdulat­tal hárította. 45. perc: Földes bal olda­li szöglete a hosszú olda­lon álló Árky fejére szállt, aki nem stukkóit kapura, hanem a középen álló Ti­ber felé továbbított. Ott azonban Volár szemfüle­sen kifejelte a játékszert a goira éhesen várakozó csatár elöl. 63. perc: A bál oldalról szállt be a labda a diósgyő­ri ketrec elé. A kaputól 8 méterre álló Tiber vissza­gurította a játékszert a iendületböl érkező Árky elé. aki 18 méterről senki­től sem zavartatva a léc fö­lé bombázott. 65. perc: Nóta kapujától 25 méterre, középen Árky kapta meg a labdát. Ä Gázszer védője egy igazi­Tuiiósitónk: Berecz' Csaba Ahogy a néző látta... Juhász István (24) egyetemi hallgató: - Az el­ső félidőben gyámoltalanul játszott a csapat, a já­tékosoknak jobban oda kellett volna tenniük ma­gukat. Nagy hiányosságnak tartom, hogy nem rúg­tunk kapura, és hogy a támadójátékunkban nem volt átütőerő. A második játékrészről ugyanezt el lehet mondani, bár a DFC legjobb teljesítményt nyújtó játékosának, Kisernek volt egy nagy helyze­te, s ha az bemegy, akkor... Sajnos, ez a lövés sem találta el a kaput, s a mérkőzés összképe alapján azt kell, hogy mondjam: a Gázszer megérdemelten tartotta otthon a győzelemért járó három pontot. Egyvalamit nem értettem még, Jakab becserélé­sét. Kotula gyorsasága lehet, hogy nagyobb hasz­nára lett volna a csapatnak. Vagner játékvezető volt a mezőny legjobbja. Né­hány apró hibát ugyan elkövetett, de végig remekül kézben tartotta a játékvezetői szempontból nem túl nehéz mérkőzést. Kulcsár a lehető legszorosabb székesfehérvári ó'rizetben. A miskolci támadó számára nem is termett sok babér a mérkőzésen. Fotó: Vajda János Már a kezdés után kide­rült, hogy mindkét csa­pat nagy taktikai fegye­lemmel kívánja megol­dani a rábízott felada­tot, hiszen mind a ha­zai-, mind pedig a ven­dégegyüttes óvatosan játszott. A Gázszer kez­deményezett többet, en­nek során mezőnyfólcnyt harcoltak ki, de a diós­győri középpá lyás sor jól látta el védőfeladatát és hátra vont védekezésük - kel jól zárták le a széle­ket, így a dunántúli együttesnek nem volt te­rülete az akciók kibon­takoztatására. Ennek hiányában a Gázszer já­tékosai rövid passzos átadásokkal próbáltak meg helyzeteket kialakí­tani, de sokáig nem ta­láltak rést a diósgyőri falon. A csapatok arra vár­tak. hogy egy egyéni hiba után előnyhöz jussanak, s úgy tűnt, hogy egy gól nagyot javítana a talál­kozó iramán. Feltűnő volt, hogy a hazaiaknál Árky - akit nagy valószí­nűséggel a védők előtti kisegítő munkával bízott meg edzője - meglehető­sen szabadon mozogha­tott és nagyon aktív volt a támadásokban. A túloldalon a góllövő lista éllovasát, Tibeti Té­ger vette „védőszárnyai” alá, s ha a Gázszer táma­dója középről kihúzódott a bal oldalra, akkor a di­ósgyőri védő vele tartott, s ilyenkor Volárnak kellett védenie a középső „folyosót”. Amikor a 26. percben megszerezte a w- zetést a hazai csapat, a gól után nem álltak visz- sza a térfelükre, hanem több alkalommal meleg helyzeteket teremettek a DFC kapuja előtt. A pi­ros-fehérek a játékrész utolsó 10 percében kapa- citálták magúkat, de el­lenakcióik nem jelentettek veszélyt Kövesfalvi kapu­jára. A második félidőre - a támadójátékot javítandó - csatárcsere mellett döntött a vendégek mes- teiv, s ebből arra lehetett következtetni, hogy a DFC a hátrány lefaragá­sa érdekében változtat az első félidőben látott játé­kán. Ez részben sikerült is, hiszen fordulás után a vendégek lettek kezde­ményezőbbek, de óvato­san játszottak, nem ron­tottak fejjel a falnak, fel­tehetően nem akarták megadni a sanszot a ha­zaiaknak a gyors kont­rák vezetésére. A játék továbbra sem lüktetett, de az első hely­zetek a hazaiak labdarú­gója. Árky előtt adódtak, aki picit jobb összponto­sítással tovább növelhet­te volna csapata előnyét. Nem tette, s ez a DFC malmára hajtotta a vi­zet, hiszen Kiserék a fél­idő közepétől egyre bát­rabban játszottak és egy­re többször tűntek fel Kö­vesfalvi kapujának előte­rében, A 72. pereben egyenlí­tési lehetőség adódott a vendégek előtt, s tulaj­donképpen ez volt az első - s mint utóbb kiderült az utolsó - diósgyőri zic­cer. A mérkőzés záró fer­tályórájában már a pi­ros-fehérek védői is fel­tűntek a Gázser térfelén, de a masszív hazai csa­pat ekkor sem esett két­ségbe, és megbízható vé­dőmunkával hatástala­nították a nem túl meg­győző támadásokat. . N\ \ ,\ X \ * Volár lódul meg a hazai védők mellett. Ebből a tá­madásból sem született gól. Fotó: Vajda János HARTYÁNI Gábor: - Nagyon-nagyra értékelem ezt a győzelmet, hiszen egy jól felkészült csapat ellen sikerült be- gvűj lenünk a bárom pontot. Nem volt látványos a mérkőzés, de nagy taktikai csata dúlt a pályán. TORNYI Barnabás: - Nem érdemel­tünk vereséget, mert ezen a mérkőzésen az első félidő passzív, de harcos játéka ; után a második játékrészben marnem-, csak hasznosan, de mezőnyfölényben is játszott a csapat. tás után a kapu jobb olda­lát célozta meg, s lövése csak néhány centiméterrel tévesztett célt. 72. perc: A jobb oldalról Búzás nyomta középre a labdát, ahol két vendégjá­tékos is várta az átadást, amely végül Kiserhez ke­rült. A középpályás nagy helyzetbe került - a kapu­tól 17 méterre csak Köves­falvival állt szemben - majd kinézte magának a ketrec bal oldalát, s haj­szállal a kapufa mellé csa­varta a bőrgolyót. 78. pépe: A hazaiak kapu­jától 20 méterre Kiser a jobb oldalon kilépő Jakab­hoz továbbított, aki 12 mé­terről laposan lőtt, de Kö­vesfalvi nagy nyugalom­mal, lábbal mentett. 82. perc: Kulcsár a jobb oldalon szerezte meg a labdát, majd Búzáshoz passzolt, aki a 16-os jobb sarkáról a bal felső sarok mellé csavart.