Észak-Magyarország, 1998. március (54. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-02 / 51. szám

1998. Március 1, Hétfő EREDMÉNYEK TUDÓSÍTÁSOK LABDARÚGÓ NB I Békéscsabai EFC - Gázszer FC 1-2 (1-2). Bé­késcsaba, 6000 néző. Vezette: Cserna. Békéscsa­ba: Fülöp R. - Dávid, Raducu, Futaki - Balog, Brlázs (Dobi), Vörös (Stoica), Sándor, Valentényi (Fazekas) - Fülöp Z., Dani. Edző: Pásztor József. Gázszer FC: Kövesfalvi - Szalai, Lőrincz, Salacz Z. - Salacz J., Árki, Nagy (Puskás), Bekó, Medvid (Vincze) - Földes (Kovács), Tiber. Edző: Hartyánni Gábor. Gólszerzők: Fülöp Z. (2.), ill. Árki (20.), Föl­des (41.). Vác-Zollner FC - Haladás-Milos VFC 2-0 (0-0). Vác, 3500 néző. Vezette: Bede. Vác-Zollner FC: Hámori - Lévai, Strasser, Kasza, Boda - Vojte- kovszky, Schwarcz, Kriska (Sándor), Nyikos (Ba­bos) - Füle, Horváth P. (Rob). Edző: Strausz Lász­ló. Haladás-Milos VFC: Németh - Tóth M. - Horváth A., Varga - Baumgartner, Kovács (Balas­sa), Vidóczy (Nagy Cs.), Koller, Tóth P. - Fehér, Negrau (Rótt). Edző: Mihalecz István. Gólszerzők: Füle (61. perc, 11-esből), Schwarz (80.). DVSC-Epona - BVSC-Zugló FC 2-1 (1-1). Debre­cen, 10 000 néző. Vezette: Hanyecz. DVSC-Epona: Nagy - Gojan - Vadicska (Szabó T.), Szabó J., Pető- Dombi, Szanyó, Böőr, Szatmári (Madar) - Djurisic (Sándor Cs.), Ilea. Edző: Herczeg András. BVSC- Zugló FC: Koszta- Komlósi, László, Zováth, Fűzi - Csillag (Anghel), Csiszár, Erős, Farkas (Rósa) - Csordás, Kiss (Bükszegi). Edző: Bognár György. Gólszerzők: Ilea (45.), Szanyó (66.), ill. Csordás (15.). Tiszakécskei FC - Újpesti TE 0-0. Tiszakécske, 9000 néző. Vezette: Arany. Tiszakécskei FC: Tóth J. - Balia L. (Izsák), Barna, Thaly, Bujáid - Molnár, Major, Nagy L., Szántó - Holló (Maczkó), Nedelea (Bánföldi). Edző: Szurgent Lajos. Újpesti TE: Bíró- Fehér, Sebők, Tamási (Jenei) - Pető, Kozma, Vé- ber, Szlezák - Herczeg, Korsós, Tóth N. (Kvasz). Edző: Várhidi Péter. Kiállítva: Molnár (65.). Vasas Danubius Hotels - Ilzer-Stadler FC 2-0 (0-0). Fáy utca, 4000 néző. Vezette: Pillér. Vasas Danubius Hotels: Végh - Mónos, Tóth, Juhár, Aranyos - Szilveszter, Galaschek, Váczi, Zombori (Kuntic) - Hámori, Pál. Edző: Gellei Imre. Ilzer- Stadler: Kiri - Korol - Schultz, Molnár, Vincze - Farkas, Resko, Kovács (Ciprian) - Bocsan (Lázár), Kun (Károlyi G.), Károlyi R. Edző: Linka József. Gólszerzők: Galaschek (68., 11-esből), Hámori (71.). Zalahús ZTE FC - Győri ETO FC 4-2 (1-1). Zala­egerszeg, 13 000 néző. Vezette: Tóth V. Zalahús ZTE FC: Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Csóka (Gaál), Filó - Sebők, Molnár B., Arany, Németh (Mólnál') - Kómán, Casoltan (Szőke). Edző: Garam- völgyi Lajos. Győri ETO FC: Molnár - Korsós (Fe- renezi, Baji), Lakos, Stark - Mracskó, Gőgh (Csató S.), Somogyi, Salagean - Fodor, Fehér, Vayer. Edző: Reszeli-Soós István. Gólszerző: Arany (44.), Kámán (58., 74. - utóbbit 11-esből), Sebők (65.), ill. Mracskó (39.), Csató S. (90.). Kiállítva: Mólnál’ (73.). Videoton FCF - MTK Hungária FC 0-0. Szé­kesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Vágner. Video­ton: Milinte - Schindler, Makrickij, Szabó B. - Magyar (Takács Gy.), Vancsa, Urbonas, Dvéri, Róth - Waltner (Simek), Miklós (Tóth A.). Edző: Vágó Attila. MTK: Babos G. - Kuttor, Lőrincz E., Zimmermann - Farkasházy, Molnár Z. (Szekeres), Illés, Madar Cs., Szamosi (Zsivóczky) - Kenesei K (Preisinger), Orosz. Edző: Garami József. Kiállít­va: Zimmerman (87.), Preisinger (89.). A uboarúoó NB !. áuása: 1. Győri ETO 18 11 5 2 27-15 38 2. Újpesti TE 18 11 4 3 32-16 37 3. Vasas DH 18 11 2 5 36-26 35 4. MTK Hungária 18 10 4 4 35-18 34 5. Ferencváros 17 9 4 4 31-21 31 6. Vác-Zollner 18 9 3 6 27-29 30 7. DVSC-Epona 18 8 4 6 28-21 28 8. Diósgyőr 18 8 3 7 26-17 27 9. Gázszer FC 18 5 9 4 29-21 24 10. Zalahús-ZTE 18 7 3 8 34-29 24 11. BVSC-Zugló 18 6 6 6 25-25 24 12. Videoton 18 5 6 7 27-23 21 13. Haladás VFC 18 5 4 9 24-29 19 14. Siófok 17 5 2 10 17-23 17 15. Tiszakécske 18 4 5 9 23-43 17 16. Kispest-HFC 18 5 1 12 17-33 16 17. Békéscsaba 18 4 4 10 13-36 16 18. Stadler FC 18 1 5 12 11-37 8 A Ferencvárosi TC - Siófoki BSE találkozót ma 18.30-tól játsszák. Az összecsapást a Duna TV élő adásban közvetíti. TARTALÉKBAJNOKSÁG Kispest HFC - Diósgyőri FC 2-1 (0-0) Budapest, 100 néző. Vezette: Győr. KHFC: Horváth - Biczi (Hoffmann), Farkas, Med- gyesi, Lóczi, Pintér, Balogh, Faragó, Czipf, Bara- nyi, Touati. Edző: Varga József. DFC: Nóta - Mar- tis (Sarlai), Nagy S., Pozder, Tósa, Temován, Far­kas A., Lipták, Harsányi, Kotula, N. Varga. Edző: Emir Dzsinovics. Góllövő: Baranyi, Hoffmann, ill. Nagy S. Jók: Farkas, Pintér, Czipf, Baranyi, ill. Nota, Pozder, Farkas A., Kotula. Egy órát késett a diósgyőri futballtavasz Labdarúgó NB I, 18. forduló: Kispest-Honvéd FC - Diósgyőri FC 2-1 (2-0) JEGYZŐKÖNYV Bozsik stadion, 4000 néző. Vezette: Vad (Bozóky, Mező). KHFC: Vezér (0) - Csábi (6) - Plókai (5), Hahn (6), Mátyus (6) - Dubecz (4), Bárányos (6), Kovács B. (7), Calin (7) - Csertői (6), Borgulya (6). Edző: Komora Imre. DFC: Rácz (4) - Földvári (4) - Varga (4), Téger (5), Kovács T. (5) - Turóczi (4), Buliga (5), Riser (6), Kákóczki (4) - Kulcsár (5), Jakab (4). Szak­mai igazgató: Tornyi Barna­bás. Csere: Dubecz helyett Urbá- nyi (*) a 46., Buliga helyet Búzás (6) a 61., Kákóczki he­lyett Ruskó (5) a 61., Urbá- nyi helyett Medgyesi (-) a 69., Jakab helyett Kotula (-) a 75., Borgulya helyett Bara­nyi (-) a 80. percben. Sárga lap: Hókai a 82. percben. Gólszerző: Báránvos (1-0) a 15., Calin (2-0) a 27., Kiser (2-1) a 86. percben. Ritka pillanat a mérkőzésről: Vezér vetődve hárít a diósgyőri támadók elől Fotók: Vajda János Berecz Csaba Támadás a meccs előtt A létszámát tekintve több mint ezer DFC szurkoló vonattal, gép­kocsikkal, buszokkal érkezett a fő­városba, de nem sikerült minden­kinek gond nélkül eljutnia a Bo­zsik stadionba. Az egyik buszt a Határ útnál 20-25 - feltehetően kispesti - drukker támadta meg, kőzápor alá véve a társasgépjár­művet - tudtuk meg a buszutazás egyik szervezőjétől, Deák Ottótól. Ezt látva a diósgyőri szurkolók le­szálltak a járműről, majd kisebb csetepaté után folytatták útjukat Kispestre. Egy másik buszt a Nép'-' ligetnél - nagy valószínűséggel - ferencvárosi szurkolók vártak be és az egyik forgalomirányító fény­jelző készüléknél megtámadták a diósgyőri drukkereket, s megron­gálták a gépjárművet is, 9. perc: Borgulya került a bal ol­dalon a védők mögé, majd középre gurított, azonban a Ráczon túlju­tott labdáról a túloldalon berobba­nó Csertői néhány centiméterrel lemaradt, így az üresen tátongó kapuba nem jutott el a játékszer. 11. perc: Kovács B. nyomta kö­zépre a labdát Csertőinek, aki testtel lefedezte az átadást, befor­dult védőjéről, majd 17 méterről kapura lőtt, de Rácz menteni tud­ta a lapos kísérletet. 15. perc: A vendég térfél közepé­nek bal oldalán Kovács B. átadá­sát Bárányos vette át. A középpá­lyás felpörgette a labdát, majd egy félfordulat után a jobb felső sarok irányába küldte a bőrgolyót, amelynek hárítására Rácznak jó esélye volt, hiszen a közelben állt, de amikor elindult' a labda felé megtorpant, így már csak beljebb tudta segíteni a 22 méterről érke­ző lövést, 1-0. 18. perc: Plókai és Csábi össze­futása után a labda a vendégtérfé­len árválkodó Buliga és Vezér kö­zé pattant. A két játékos nagy versenyfutásba kezdett a játék­szer megszerzéséért, de ezt a csa­tát Vezér nyerte a lassú diósgyőri középpályással szemben. 21. perc: Borgulya került a ven­dégvédelem mögé, s remekül gurí­tott keresztbe a kapu előtt, de a túloldalon érkező Csertői 6 méter­ről a kapu mellé durrantott. 22. perc: A bal oldalon Kovács B. a gól előtti szituációhoz hasonlót alakított, s 18 méterről leadott léc alá tartó sistergős lövését Rácz bravúrral tenyereit® szögletre. 27. perc: Ismét a bal oldalon fu­tott a Kispest akciója. Kovács B. mesterien emelt a vendégvédelem vonalából kilépő Calin elé. A ro­mán idegenlégiós a kaputól 10 méterre felnézett, s a kiinduló Rácz felett pompás mozdulattal emelt a hosszú sarokba, 2-0. 33. perc: A bal szélen Kovács B. ugratta ki Csertőit, aki 18 méter­ről gyatra lövőkísérletet eresztett meg, amelyet a középen behátráló Téger lekapcsolt, de rövid felsza­badítása után Borgulyához került a játékszer, s a honvédos csatár lapos kísérletét Rácznak bravúr­ral kellett hatástalanítania. 45. perc: Borgulya - ki tudja, há­nyadszor - ment el a bal oldalon, majd a 16-oson belül Calin fejére varázsolta a labdát, de az a cím­zett fejéről a bal kapufa mellé szállt. 50. perc: Téger a 16-os jobb olda­lán várakozó Kulcsárhoz továbbí­tott, aki az alapvonalig verekedte le magát, majd 8 méterről laposan a rövid sarkot célozta meg, de Ve­' zéf ä helyen volt*. r 51. perc: Kákóczki nagy sprintet vágott ki a bal szélen, s miután le­futotta őrzőjét, az alapvonaltól 10 méterre középre gurított, de a ha­zai védők lekapcsolták a Kulcsár felé tartó beadást. 60. perc: Turóczi bal oldalról vég­zett el szögletrúgást, amelyet a rö­vid saroknál Téger bólintott fél- magasan a kapu jobb oldalának irányába, de Vezér belepiszkált a fejesbe, s alkarjáról az alapvona­lon túlra pattant a labda. 71. perc: Kiser-Kulcsár-Varga volt a labda útja, a vendégek vé­dője a jobb oldalon az alapvonalig futott, s beadását a hosszú olda­lon két támadó közül fejelte szög­letre Plókai. 86. perc: Kiser tört előre a bal- összekötő helyén, majd a 16-os vo­nalánál Búzással kényszerítőzött és a visszakapott labdát 12 méter­ről úgy lőtte a kapuba, hogy abba Vezér még bele tudott érni, de há­rítani már nem tudott, 2-1. Támadás a meccs után A találkozó lefújása után a kispes­ti táborból mintegy húszán ugrot­tak át a nézőteret a pályától elvá­lasztó kerítésen, és a diósgyőri szektor felé szaladtak. A vendég drukkerek egy csoportja szintén be akart mászni a pályára, de a ké­szenlétben álló rohamrendőrök könnygázt vetettek be, s ennek ha­tására a DFC tábor kihátrált a szektorból. Az egyik vendégszurko­lóhoz - akin korábban gégemet­szést végeztek el - mentőt kellett hívni, de végül ő is a saját lábán hagyta el a Bozsik stadiont. Napsütéses, remek labdarúgó idő­ben és májusi hónapokra emlé­keztető hőmérsékletben kezdődött el a mérkőzés. Mindkét csapatot jelentős számú drukkerhad biz­tatta, így aztán a hangulatra sem lehetett panasz. Öt perc „helyke­resés” után a Kispest nagy erővel kezdett támadni, s a hazaiak fölé­nye szögletekben és helyzetekben is megmutatkozott. Ä Honvéd szinte szárnyalt, játékosai minde­nütt ott voltak, nem ismertek el­veszett labdát és sokat mozogtak üresbe. Akcióik során igyekeztek széthúzni a diósgyőri védőfalat és nem játszottak egyoldalasán, ha kellett, gyors érintésekkel tették át egyik szélről a másikra a lab­dát. Ä DFC várta, hogy elmúlja­nak a hazai rohamok, de azok nem akartak csillapulni. A legna­gyobb gond az volt, hogy a vendé­gek védelme nem pendült egy hú­ron és többször előfordult, hogy a vonalban védekező diósgyőri játé­kosok mögött az utolsó me­zőnyember nem mert lesreállítás- sal kísérletezni, s emiatt a védőfa­lon átemelt labdákra rajtoló gyors hazai csatárduó gyakran került helyzetbe. Azonban gól mégsem ebből született, hiszen Borgulya "és Csertői egynias üfári’hagyta ki a helyzeteket, míg Bárányos egy váratlan távoli lövéssel meglepte Ráczot, aki százból 99-szer hárít egy ehhez hasonló lövést. A vezető gól birtokában sem állt vissza a Honvéd, továbbra is nagy kedvvel játszottak és ennek rövid időn be­lül meg lett az eredménye. Kétgó­los hazai vezetés után sem válto­zott a koreográfia, úgy tűnt, a Di­ósgyőrt semmi sem zökkentheti ki komótos tempójából. A piros-fehé­rek az első játékrészben egyszer sem veszélyeztették Vezér kapu­ját, s a felezővonalat is csak rit­kán lépték át. Fordulás után egy „másik” Di­ósgyőr futott ki a pályára, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hazaiak a második félidőre bizton­sági játékot választottak és kont­rákból próbáltak meg eljutni a vendégek kapuja elé. Ebben az időszakban mái' nem futkároztak olyan lelkesen a kispesti labdarú­gók núnt ahogy azt az első játék­részben tették. A DFC védői is ha- tározottabbaknak tűntek, ám míg a piros-fehérek az idő múlásával egyre gyámoltalanabb Honvéd­akciókat szinte gond nélkül tiszta eszközökkel állították meg, addig a túloldalon egyre több taktikai fault szabott gátat a folyamatos játéknak. A Diósgyőr nem őrlődött fel ebben a csatában, a középpá­lyások sokat mozogtak és a két friss erő is hasznára volt a csapat­nak. Az utolsó 20 percre teljesen elkészült erejével a hazai együt­tes, a DFC hosszú percekre beszo­rította térfelére ellenfelét, komoly helyzetet azonban nem sikerült kialakítania, mert a kispesti játé­kosok lelkesedése nem hagyott alább, és fegyelmezett játékkal, valamint jó helyezkedéssel pró­bálták meg kompenzálni a keve­sebb futást. A jobb erőnléttel búé vendégeknek viszonylag késón si­került gólra váltani fölényükéi, s ezt követően a mérkőzésből hátra­lévő időben a Kispest a felezővo­nal környékén tudta tartani a lab­dát, bebiztosítva ezzel a győzel­met. Vad játékvezető a második félidő­ben a Kispest mezőnybeli szabály­talanságait jól „tűrte”, ezt leszá­mítva nagyobb hiba nélkül vezette a mérkőzést. KOMORA Imre: - Küzdelmes és izgalmas mérkőzést játszott a két csapat. Az első félidőben helyen­ként remekül játszottunk. Sajnos a második játékrészre visszaes­tünk. A találkozó összképe alap­ján azonban az a véleményem, hogy megérdemelten nyertük meg az összecsapást. TORNYI Barnabás: - Az első félidőben nem volt hite a csapa­tomnak, enerváltan játszottunk és valószínűleg napokig kell majd vizsgálnunk, hogy miért produ­káltunk ilyen minősíthetetlen tel­jesítményt. Szünet után már egy másik DFC lépett pályára, de et­től függetlenül teljesen abnormá­lis dolog lett volna, ha mi ezen a mérkőzésen pontot szerzünk. Buliga gyömöszöli középre a labdát Mátyus szoros védőrizetében