Észak-Magyarország, 1998. március (54. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-28 / 74. szám

1998. Március 28.. Szombat SPORT Észak-Maoyarorszáo ¥ Tisztes előny Miskolc (ÉM) - Nagy lépést tett az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 17. helyének megszerzé­séért folytatott csatában a Miskolci EAFC gár­dája, ugyanis a rájátszás első mérkőzésén huszonhat pontos pontos előnyt szereztek a Nagykőrös együttesével szemben. Miskolci EAFC - Nagykőrös 94-68 (41-31) Egyetemi körcsarnok, 150 néző. Vezette: Balogh, Bodnár. MEAFC: TVORDY (6), KOVÁCS (29/9), VAD­KERTI (14), TÓTH (23/3), SNEIDER (15/6). Csere: Vitális (6), Bene (1). Edző: Miien Vukicsevics, Ko­vács Péter. SZANISZLÓ Sándor, szakosztályvezető: ­Örülünk a győzelemnek, amely remélem elég lesz egy hét múlva a visszavágón. Puskás maradt Miskolc (ÉM) - A Miskolci Jegesmedvék Jégko­rong Sportegyesület tegnap tartotta éves közgyűlé­sét, amely egyben tisztújító közgyűlés is volt, mi­vel az elnök és az elnökség négy éves mandátuma lejárt. Az ülés első részében a résztvevők Puskás Gábor elnök pénzügyi, valamint Bíró Ignác szak­mai beszámolóját hallhatták, majd ezután követ­kezett a tisztségviselők megválasztása. A nyílt szavazás szoros végeredményt hozott: a tagság az MJJSE elnöki posztjára újabb négy esztendőre Puskás Gábort választotta, akinek helyettese Ma­yer Péter lesz. Az elnökség további tagjai: Bíró Ig­nác, Bodnár István, Egri István és Rácz Pál. A reménybeli feltámadás elmaradt Női kosárlabda-bajnokság, rájátszás az 5-6. helyért: BSE - DKSK-BC 79-72 (42-40) Budapest (ÉM - BCS) - Két nyert mérkőzésig tart az az összecsapássorozat, amely a női kosárlabda-bajnokság 6-6. helyét hivatott eldönteni a BSE és a DKSK-BorsodChem között. Az első mérkőzést teg­nap rendezték Budapesten, amelyen a hazaiak nyertek hét ponttal, így az összesítés­ben a BSE vezet 1-0-ra. Budapest, 700 néző. Vezette: Mis- sura, Forrai. BSE: BAGOLY (25/3), Csákány (4), Szumnyikova (7), Németh (16), Nagy (15). Csere: Andó (2), ÚJHELYI (10). Edző: Ránky Má­tyás. DKSK-BorsodChem: Molnár (11/3), Fodor (12), Anitics (4/3), KALMÁR-NAGY (23), Johnson (14). Csere: Balogh (8), Iványi (-). Edző: Áron Balázsné. Kipontozódott: Kalmár-Nagy a 40. percben. Johnson és Molnár talált a gyűrű­be az első percben, ami alaposan meglepte az álmosan kezdő hazai csapat tagjait, akik perceken ke­resztül futottak a DKSK után. Anitics erejéből ezúttal csak négy pontra futotta Fotó: F.M. Mindkét együttes szellősen véde­kezett. Ez a stílus a vendégeknek feküdt jobban, akik Anitics triplá­jával a negyedik percben már öt ponttal vezettek (6-11). Lassan éledni kezdett a BSE, aminek je­leként védekezésben javuló ten­denciát mutattak a hazaiak, és ha jobban összpontosítanak, akkor akár a vezetést is átvehették vol­na. A 7. percben Szumnyikova ko­sarával előbb kiegyenlítettek, majd Németh révén a vezetést is átvették (18-16). A közepes szín­vonalat csak ritkán elérő mérkő­zésen a nézők elgondolkodhattak azon, hogy ez a két csapat két hó­nappal ezelőtt Ronchetti-kupa nyolcaddöntó mérkőzést játszott. Bagoly kapta el a fonalat és „hirtelen” szerzett hat pontjával a 12. percben 32-23-ra alakult az eredmény. A hajrára összekapta magát a piros-fehér gárda, olyannyira, hogy a játékrész utol­só öt perce a vendégekről szólt. A Diósgyőr egyre közelebb került a hazaiakhoz, és ha Kalmár-Nagy nem lépi el a DKSK utolsó táma­dását, akkor akár egál is lehetett volna. Fordulás után mindkét csapat összekapta magát. Már nyoma sem volt az első félidei hullámzó teljesítménynek. A kiegyensúlyo­zott küzdelemben egyik gárda sem tudott meglépni a másiktól. Hosszú perceken keresztül hol kettő, hol négy ponttal vezettek a hazaiak, majd a 28. percben Ba­goly hárompontosa után megug- rani látszott a BSE (59-54). Ekko­riban jónéhány diósgyőri támadás fejeződött be pont nélkül, míg a hazaiak palánkjuk alatt szinte ki­vétel nélkül összeszedték a lepat­tanókat, s gyors támadásaikkal lefutották a DKSK-t (63-56). A 30. percben Molnár triplája után is­mét felzárkózott a DKSK (63-61). Ekkor izzani kezdett a hangulat. A vendégek előtt több alkalommal is egyenlítési lehetőség adódott, de vállalkozó kedv hiánya miatt ez mindannyiszor kútba esett. Ezen a napon a Diósgyőrnél nem akadt olyan játékos, aid a kritikus pillanatokban magával tudta vol­na ragadni a csapatot. Ennek el­lenére a mérkőzés utolsó öt percé­ben a DKSK még felkapaszkodha­tott volna, de az izgalmakat a ha­zaiak bírták jobban, mivel a ven­dég csapatból többen is indiszpo­nál tan játszottak. A reménybeli feltámadás elmaradt. RÁNKY Mátyás: - Fogalmam sincs, hogy milyen szabályok sze­rint játszottuk ezt a mérkőzést. ÁRON Balázsné: - Ha egy kicsi pluszt hozzá tudtunk volna tenni ehhez a játékhoz, ha egyes játéko­sok - Anitics, Molnár és Fodor - azt hozzák, amit tudnak, akkor most mi örülhetnénk. Garami Győrött Győr (MTI) - A Győri ETO FC pénteken megálla­podott Garami Józseffel a labdarúgóklub szakmai igazgatói teendőinek ellátásáról. A szerződés 1998. április 1-jétől 2001. június 30-ig szól. Garami Jó­zsef, aki korábban az MTK Hungária FC vezető edzője volt, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapi­tányának megválasztott Bicskei Bertalant váltja fel ezen a poszton. Elmarad a Salgó Rallye Salgótarján (MTI) - A Salgó Rallye szervezőbi­zottsága március 25-i ülésén úgy döntött, hogy a bajnoki kiírásban május 8. és 10. közötti időpont­ban szereplő 25. nemzetközi autós Salgó Rallye-t nem rendezi meg. A szervezőbizottság döntésének indokai: „1. Az előkészítő munka során a bizottság csak a Total Hungária Kft. támogatását tudta megszerez­ni. További korrekt ajánlatok nem érkeztek, így a jubileumi verseny méltóképpen való megrendezése ellehetetlenült. 2. A lehetséges szponzorok felkuta­tása annyira elhúzódott, hogy a még rendelkezésre álló idő alatt a sportszakmai teendők megfelelő színvonalú elvégzését nem lehetett biztosítani. 3. A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség Rallye Bi­zottsága a pályabejárás során megváltoztatta a Salgó Rallye útvonalát. Ezzel olyan gyorsasági szakasz esett ki, amely jelentős bevételt hozott vol­na a rendezők számára, és olyan új szakaszok ke­rültek tervbe, melyek jelentősen megdrágították volna a verseny megrendezését. Ezen okok alapján a szervezőbizottság úgy döntött, hogy kéri a ver­seny törlését a szövetségtől.”- v TOTÓZZON ON IS! . '■! . :■ |||; 2000 forint felett: felezünk! Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szer­kesztőségének játékára a héten 343 tippszelvényt küldtek be olvasóink. Közülük sorsolás után ezút­tal is öt játékos tippjeit fizettük be. A szabály is­mert: amennyiben 2000 forint feletti a nyere­mény, felezünk, a kisebb összeg viszont olvasóin­kat illeti tejjes egészében. Az elmúlt héten befize­tett szelvények között nem volt nyerő találat. A heti játékosok: 1. Barna József (Köröm, Béke u. 20.). 2. Molnár László (Szirmabesenyő, Petőfi u. 64.). 4. Egry Zoltán (Miskolc, Árpád u. 34.). 4. Szabó Pál (Szerencs, Ondi u. 8.). 5. Baraté Lajos­1 2 3 4 5 : / 1. 12 IX 1X 1 1X II 2. • 1X ' i: IX X2 ' X2 < 3. 12 1X 1 1 2 II 4/ ‘ vv. 1 ’■ h. 2: ' 1 2 X2 5. X X 1X 1 •V pl x 6. 1 !I 12 X2 1X 7. 12 1X 1 2 1 Ä 8. ' 1 / X 1 IX 9. 1 1 1 1 1 II 10. X 1 1 1 1 11. 1 2 , 2 1X 1 12. X 1 I 1 1X X 13. 2 1 X X X +1 2 ■ X 2 2 2 ' ' ' I I „Életmentő” pontokat szerzett az ÓKC Férfi kézilabda NB I: Ózdi Kézilabda Club - Százhalombatta 26-23 (15-11) Ózd (ÉM - TJ) - Hazai környe­zetben aratott győzelmet az Ózdi KC, s ezzel a piros-ké- kekl gyakorlatilag biztosítot­ták bennmaradásukat az első osztályban. Ózd, 1100 néző. Vezette: Rózsa, Szabó. Ózdi KC: TEREMY - JAKAB (6), ÖRDÖGH (3), FÜGEDI (4), Papp (1), Kalinka (-), KUN (7). Csere: Pereverzia (k), Krasznij (5), Kere­kes P. (-), Bidlek. Edző: Závodszky István. Százhalombatta: Hemela - Ke­resztes (-), GYÓRFFY (6), Adóiján (3), Molnár (3), KOSTYUK (5), Lehel (3). Csere: KEREKES K. (k) , Novák (k), Salogug (-), Elek (l) , Grundmann (2), Kende (-). Edző: Koller János. Jakab vízijabdacenter módjára húzta be Ördögh passzát, s ez meg is adta a találkozó alaphang­ját. Győrffy még átlövésból egyen­lített, ám ettől kedve már végig az ÓKC vezetett. A hazaiak könnyedén lőtték góljaikat, s az­zal szereztek előnyt, hogy kapu­jukban Teremy jónéhány lövést hárított. A fizikailag erősebb ven­dégek igyekeztek megszűrni az ózdi támadásokat, ám a piros-ké­kek egészen a 18. percig nem tud­tak hibázni, s minden akciójukat góllal fejezték be. Ekkor Fügedi fúttából eleresztett egy bombát, s 11-7-re vezetett az ÓKC. A battai időkérés használt, mert zsinórban estek a vendéggólok, s csak Kun nagyszerű egyéni megoldásainak köszönhetően tudta tartani elő­nyét a Závodszky-legénység. A le­fújás előtt sokáig állt a játék egy rossz csere miatt, de Ördögh négyre növelte a különbséget. A szünet után megint a hazai átlövő nyitotta a gólok sorát, s to­vább nőtt az ÓKC előnye. Különö­sen Kun remekelt, aki akkor lőtt gólt, amikor akart Jakab is villo­gott, így negyedóra elteltével gya­korlatilag eldőlt a találkozó. Kun kiállítása után azonban jött egy hullámvölgy, s a három battai gólt követően Krasznij, majd Fügedi a legjobbkor talált be. Az ózdiak magabiztosan őrizték előnyüket egészen az utolsó percekig, ami­kor elfáradtak, s így a vendégek mérsékelni tudták vereségük ará­nyát. ZÁVODSZKY István: - A ta­vasszal kiéheztetett közönség már megérdemelte a győzelmet, amely a lehető legjobbkor jött. KOLLER János: - Azt hittük, tudunk nyerni, s az, hogy ez nem sikerült, az nem rajtunk múlt Vác - Diósgyőri FC: helycserés támadás? Miskolc, Vác (ÉM - BCS, MI) - A labdarú­gó NB I 23. fordulójában ma 19 órától a váci stadionban játsszák a Vác-Zollner FC - Diósgyőri FC mérkőzést A találkozó játékvezetője Márton Sándor lesz, segítői pedig Cserna és Varga L. asszisztensek lesznek. Az összecsapás előtt a két együt­tes szakvezetője a következőképpen látja az esélyeket Diósgyőri tapasztalatok • Bármennyire is előre nem várt forgatóköny­ve volt az UTE elleni összecsapásunknak, a mérkőzés játék elemében gyengébbek voltunk ellenfelünknél és a nem szabályos körülmé­nyek között esett gólok, valamint a szabályos gólunk meg nem adása ellenére nekünk újra csak a tapasztalat maradt - mondta Tornyi Barnabás, a DFC szakmai igazgatója. □ Mik ezek a tapasztalatok ? • Hirtelen négy jut az eszembe. Az egyik: to­vábbra is keresnünk kell azt az utat, amelyre rálépve nyugalommal nézhetünk farkassze­met ellenfeleinkkel idegenbeli mérkőzésein­ken. A másik: legyünk stabil idegzetűek és ak­kor a külső körülményeknek nem lesz negatív hatása a teljesítményünkre. A harmadik: segí­tenünk kell Nagy Sándornak, hogy minél ha­marabb kikeveredjen a lelki válságból. A ne­gyedik: össze kell fognunk és a szurkolóinkkal Ez volt.. A Diósgyőr ez idáig mindössze kétszer ját­szott NB I-es mérkőzést a Duna-parti város­ban, és mindkét találkozót elveszítette, úgy hogy a 180 perc alatt csupán egy gólt szerez­tek a piros-fehérek. Az egyke találat Huszák Géza nevéhez fűződik, aki 1991. szeptember 7-én 0-0-ás állásnál talált a kapuba, de azon a mérkőzésen végül 5-1-re nyert a váci gár­da. A DFC másik vereségének dátuma: 1993. március 24. Ekkor 2-Ö-ra kapott ki a miskolci együttes. együtt be kell bizonyítanunk, hogy az esemé­nyek soha nem ragadtathatnak el bennünket és mi nem csinálhatunk csatateret a stadio­nokból. □ A múlt heti „tapasztalatszerző” útjuk tanul­ságait ma Vácott hasznosíthatják. • Valami hasonlóra készülünk... Egy picit büszkék vagyunk magunkra, hogy a bajnok­ság ezen szakaszában szomszéd pozícióban le­hetünk mai ellenfelünkkel. Évek óta stabil él­csapat a Vác, korábban a bajnoki címet is megszerezték, s büszkeségünk joggal nőhetne, ha nem tudnának bennünket legyőzni. Ideje lenne már idegenből ponttal vagy pontokkal hazautazni. □ Vannak-e jelei annak, hogy vidám szombat esti hazautazás előtt állnak? • A klubon belül nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy látom és érzem a hét­köznapokon, hogy „na most pörögnek a gyere­kek, nem lehet baj”. A fellépéseken pedig ide­gen, számunkra nem igazán szívet melengető húrokat üt meg a csapat. A hitünk még él, de jó lenne egy visszaigazolással - itt a pontszer­zésre gondolok - ezt megerősíteni. Rangadó Vác nem az a hely, ahol túlzottan nagy „ollézás” lenne csapatuk szereplése miatt, vi­szont az is igaz: Strausz László vezetőedzőnek egy kiegyensúlyozott gárdát sikerült össze­hoznia, amely a bajnoki táblázaton jelenleg a hatodik. • Helyosztó mérkőzés a mai, mivel „csak” egy ponttal előzzük meg a hetedik helyen tanyázó Diósgyőrt - jelentette ki a váciak mestere. - Az ilyen találkozókat illik már rangadónak is titulálni, és nemcsak az előbb felvázoltak mi­att, hanem azért is, mert két azonos játékerejú csapat méri össze tudását. Ebből következően nagy fegyverténynek tartanám, ha be tudnánk gyűjteni a három pontot, ami részint kárpótol­na az ősszel, Miskolcon elveszített kettőért is. Tulajdonképpen egyszerű a dolgunk, mert csu­pán eggyel több gólt kell rúgnunk ellenfelünk­nél, amelyhez viszont az kell, hogy a megbe­szélt taktika mellett a kiharcolt pontrúgásokat is jól elvégezzük. Labdarúgó NB 123. forduló Szombat: BVSC - Tiszakécske 15.00., Stad­ler FC - Kispest-Honvéd 17.00., Gázszer FC - Győri ETO 17.00., Siófoki BSE - Za­laegerszeg 17.00., Vasas DH - Békéscsaba 17.00., Haladás-Videoton FCF 19.00., > Vasárnap: DVSC - FTC 14.30. (Duna TV!) Hétfő: MTK-Újpesti TE 18.45. (Duna TV!)