Észak-Magyarország, 1998. február (54. évfolyam, 28-50. szám)

1998-02-16 / 39. szám

IM ÉSZAK-WUOYARORSZÄ« KREDMÉNYCK - TUDÓSÍTÁSOK . ■ á 1998» FrbruAr 18», Hétfő □ NB l/B Sopron (ÉM) - Tizenhét pontos vereséget szenvedett a Miskolci EAFC NB I/B-s férfi ko- sárlabdacsapata Sopronban, a bajnokság kö­zépszakaszának ötödik fordulójában. Ráját­szás a 13-20. helyért: Soproni Ászok - Miskolci EAFC 78-61 (45-42) Sopron, 400 néző. Vezette: Major, Csizmadia. MEAFC: Tvordy (-), Sneider (15), Tóth (9), Kovács (16), Vadkerti (7). Csere: Bene (7), Vitális (7), Do­hány (-), Balogh (-). Edző: Miien Vukicsevics, Ko­vács Péter. Kiválóan kezdett a MEAFC, és sokáig vezetett az első játékrészben, ám a félidő közepe táján Rado- vics, Kováts és Vujadinovics tripláinak köszönhe­tően kissé megléptek a vendéglátók. A MEAFC azonban tudta tartani a lépést így nem alakult ki nagy hátrány a szünetig. A második húsz perc ti­zennegyedik másodpercében a miskolciaknál Tóth bokasérülést szenvedett, és ezzel egyik legjobbját veszítette el az Egyetem. A huszonötödik, majd ké­sőbb a harminckettedik percben viszont még en­nek ellenére is MEAFC-előnyt jelzett az ered­ményjelző, de egy kisebb hazai színjáték megza­varta Benééket, akik az utolsó három percben nem tudtak a gyűrűbe találni, ellenben a soproniak 10 pontjával. Miien VUKICSEVICS: - Szomorú vagyok, hiszen harminchét percig jól játszottunk... Birkózás Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri birkózócsarnokban rendeztek meg 5 csapat részvételével az észak-ma­gyarországi területi diák-csapatbajnokság első for­dulóját. A regeredmény: 1. Diósgyőri BC, 2. Egri Vasas, 3. Don Bosco, 4. Ostoros, 5. Kazincbarcikai VSE. Csepelen serdülő szabadfogású válogató viadalt bonyolítottak le. A DBC versenyzőinek eredmé­nyei: 52 kg: 6. Doboczi József. 83 kg: 3. Sánta Krisztián. 95 kg: 1. Takács Ferenc, ...6. Bangó De­zső. +.95 kg: 2. Namesnyik László, ...4. Deák Péter. Felvételünk a miskolci diák-csapatbajnokságon készült . Fotó: Végh Csaba Teremlabdarúgó NB I Miskolc (ÉM) - A kispályás teremlabdarúgó NB I harmadik tavaszi fordulójában ma este mindkét miskolci csapat pályára lép. A DKFC-Borsod Zöl­dért gárdája 19 órától a Herman Ottó Gimnázium tornacsarnokában a HKFC Szuperinfo alakulatát fogadja, míg a Berek-Rolád Technika Háza együt­tese az Első Beton Szeged csapatához látogat. Vízilabdakupák Budapest (MTI) - Egygólos előnnyel utazhat Hor­vátországba a Vasas-Plaket férfi vízilabdacsapata, miután a LEN-kupa negyeddöntőjének első mér­kőzésén legyőzte a Slobodna Dalmacija Split együttesét. Az első két negyedben a vendég horvá- tok játszottak jobban és a félidőre kétgólos vezetés­re tettek szert. A Vasas Tóth László révén próbált lépést tartani a Splittel. A harmadik negyedben Regős Áron két góljával fordított a Vasas. LEN-ku- pa, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Vasas-Plaket - Dalmacija Split (horvát) 7-6 (1-1,1-3,3-2, 2-0). Vereséggel kezdett Oroszországban a BVSC- Westel férfi vízilabdacsapata. A Bajnokok Ligája Kék-csoportjában szereplő Szőnyi úti gárda szom­baton három góllal kikapott a házigazda Lukoil Szpartakusz Volgograd együttesétől. A BL Kék­csoportjában: Szpartakusz Volgograd (orosz) - BVSC-Westel 8-5 (2-0, 4-3,2-0, 0-2). A férfi vízilabda LEN-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén négygólos vereséget szenvedett az ÚTE-Office and Home. A magyar csapat Firenzé­ben, a helybéli Florentiától kapott ki 8-4-re. Az FTC-Vitalin férfi vízilabdacsapata háromgó­los előnyt szerzett a jugoszláv Budvanska Rivijera csapatával szemben a KEK-negyeddöntő első mér­kőzésén. FTC-Vitalin - Budvanska Rivijera (jugoszláv) 9-6 (2-0,3-2,3-2,1-2). Megérdemelt barcikai győzelem Férfi röplabda extraliga, 27. forduló: Csepel - Kazincbarcikai VSE 0:3 Budapest (ÉM - FÁ) - Nyugod­tan várhatja a bajnoki ráját­szást a férfi röplabda extrali­gában szereplő Kazincbarci­kai VSE csapata, hiszen teg­nap délután három játszmá­ban nyertek a Csepel otthoná­ban, így biztos, hogy a vasár­napi vendégek bent marad­nak a felsőházban, míg a házi­gazdáknak osztályozót kell játszaniuk majd az extraligás tagság meghosszabbításáért. Csepel - Kazincbarcikai VSE 0:3 (-14, -12, -3) Budapest, 150 néző. Vezette: Ort- ner, Szalay. Csepel: Budai, LISZI, Torma, Fogl, Rácz, Csikós. Csere: Tamás, Pajor. Edző: Oláh János. KVSE: Nagypál, Bencsik, JÁNO­SI, Kiss, GROZER, POLENCSIK Csere: Toronyai, Bagó. Edző: Du­dás András. Az ismerkedési idő eltelte után a vendégeknek sikerült egy ici-pici előnyre szert tenniük, három ponttal vezettek (5:8). De ezt nem Jánosit nem tudták semlegesíte­ni a csepeliek Fotó: Farkas M. hagyta annyiban a csepeli gárda, előbb felzárkóztak, majd el is hagyták a Barcikát, s 13:8-ra is vezettek már. Ezek voltak azok a percek, amikor a borsodiaknak semmi nem jött be: a rossz nyitá­sok és nyitásfogadások mellett a sáncolás sem hozott kellő ered­ményt, ráadásul Grózer bombái is rendszerint rossz helyen értek ta­lajt. így történt, hogy a már emlí­tett 13:8-nál a hazai szurkolók (s talán már a játékosok is) zsebük­ben érezték a szettgyőzelmet. Sze­rencsére a KVSE nem így véleke­dett, az időkérés után percek alatt behozták lemaradásukat, sőt má­sodik játszmalabdájuk értékesíté­sével elkönyvelhették maguknak az első részgyőzelmet is. A második játékrészben már igazi röplabdát láthatott a hangos csepeli szurkolósereg. Számukra egyetlen szépséghibája volt a do­lognak, az, hogy a játékot a na­rancssárga mezes vendégek irá­nyították. Grózer vezetésével ha­ladt a KVSE a második részsikere felé. A szett közepe táján enged­tek kissé a szorításból, így a Cse­pel egy pontra felzárkózott, (6:7). Ezután ismét meglépett a Barci- ka, s 7:14-nél játszmalabdájuk is volt, de ekkor összeszedte magát a piros-kék együttes, és zsinórban öt pontot értek el. 12:14-nél azon­ban már nem hibázta el játszma­labdáját a vendégcsapat, s így 0:2 állhatott az eredményjelzőn. Az egész mérkőzésen nagyon sokat forogtak a csapatok, s a har­madik szettben ezt sikerült a ma­ga javára fordítania a Barciká- nak. Ok egy-egy pontot mindig „megcsíptek”, ellenfelüknek vi­szont csak annyira futotta az ere­jéből, hogy a nyitás jogát megsze­rezzék. Pontot szinte alig értek el, így történt, hogy az utolsó játék­rész közel 25 perce alatt mind­össze három pontot szerzett a Csepel, akik nem tudtak mit kez­deni Grózer erős ütéseivel. A mér­kőzésen egyértelműen jobb volt a Barcika, s a csapat minden tagja kivette a részét a győzelemből. Ha kellett szemfülességgel, bravúros labdamentéssel (Bencsik nem egyszer tett ilyet), erős leütéssel, vagy éppen ejtéssel. A KVSE kö­zelmúltbeli budapesti látogatásai alkalmával nyert már gyengébb teljesítménnyel, veszített jó játék­kal, így éppen ideje volt a megér­demelt győzelemnek. OLÁH János: - Gratulálok a Barcikának. DUDÁS András: - A mérkőzésen a hosszú forgásokból mi tudtunk meglépni, mi indultunk előbb. Ennyivel jobbak voltunk. Könnyed Pick-siker a szerelmesek napján Férfi kézilabda NB I: Pick-Szeged - Ózdi Kézilabda Club 32-14 (15-7) Szeged (ÉM - KME) - A vára­kozásoknak megfelelően ma­gabiztos hazai siker született Szegeden az NB I-es bajnoki kézilabda-mérkőzésen, ahol a hazaiak visszavágtak az Óz- dón elszenvedett veresé­gükért. Szeged, 1600 néző. Vezette: He- gyesi, Kisfalvi. Pick-Szeged: RAPOVEC - Kuz­ma (3), Gröber (-), NAGY L. (5), Doros (-), BARTÓK (8), Avar (2). Csere: TYETYÁK (k), SZOTYORI (7), Cseh (2), Berta (4), Borsodi (-), Sándor (-), Buday (1). Edző: Ska- liczki László. Ózdi KC: Pereverzia - Jakab (-), Kerekes (4), Ördögh (3), Kalinka (-), Kun (1), Kurusta (-). Csere: Te- remy (k), Papp (1), Fügedi (4), Mé­száros (1), Bencze (-). Edző: Zá- vodszky István. A hét elején Molnár, majd Krasz- nij is megsérült, így a két játékos nem tartott az ÖKC-val arra a szegedi összecsapásra, melyet a Pick a jövő hét szombati Nettel­stedt elleni City-kupa mérkőzés főpróbájának tekintett, ennek megfelelően majdnem telt ház előtt kezdődött a találkozó. Pereverzia remek védéseivel in­dult a meccs, az elején az ÓKC szervezetten védekezett, de a tá­madások befejezésébe rendre hiba csúszott. A hazai szurkolóknak a hetedik percig kellett várniuk, hogy kedvenceik Cseh révén meg­szerezzék a vezetést. A piros-ké­kek szokatlanul későn, csak a 18. percben találtak be először a ta­valy még Ózdon szereplő Rapovec hálójába, de addigra azonban a „szalámisok” már ötnél jártak. A játékrész utolsó harmadában már potyogtak a gólok, ebben Fügedi és Kerekes próbált meg lépést tar­tani a szegedi sztárokkal - kevés sikerrel. A Pick könyörtelenül ki­használta az Ózd minden hibáját, és a szünetre 15-7-es magabiztos előnyre tettek szert. A játék képe a folytatásban sem változott. Igaz, hogy Teremy há­rom büntetőt is hárított, de a Ti- sza-parti csapat jóformán akkor dobott gólt, amikor csak akart. Különösen Bartók, Szotyori és a fiatal Nagy volt elemében (24-13). Az utolsó tíz percben teljesen szét­esett a borsodi csapat, a védeke­zésre nem összpontosítottak, a tá­madások szétszórtak, a lövések pontatlanok voltak. Ezt az alkal­mat nem is szalasztotta el a Pick, s lelkes közönségét szebbnél- szebb gólokkal elkápráztatva örömkézilabdát játszva nyerte meg a meccset. SKALICZKI László: - A máso­dik félidőben a kevesebb cserével rendelkező Ózdot teljesen fel­őröltük. ZÁVODSZKY István: - Átlövők nélkül ezt a játékot nem lehet ját­szani. Már nem meglepetés, hogy kikapott a Diósgyőr Női kosárlabda NB I: Soproni Postás - DKSK-BorsodChem 97-74 (57-39) Sopron (ÉM - TZ) - A di­ósgyőri női kosárlabda- csapat ismét vereséget szenvedett a hét végén. A szombaton este Sop­ronban lejátszott bajno­ki találkozón, az alap­szakasz utolsó mérkő­zésén a helyi Postás győzte le a piros-fehére­ket 22 pontos különb­séggel. Ez egyben azt is jelenti, hogy a DKSK- BC együttese a 6. he­lyen végzett, míg a Di­ósgyőrt verő Soproni Postás a 3. helyre futott be, s a február végén kezdődő rájátszásban, a négy közé jutásért zajló csatában egymás ellen mérkőzik a két gárda­Sopron, 1500 néző. Vezette: Szamos, Valovics. Postás: Veres (6), SZE­NES (24/12), EÖRDÖGH (22/3), BELLOVAI (16), AMBRUS (14). Csere: Ör­dög (9), Szőke (2), Kovács (2), Kiss (2). Edző: Meszlé- nyi Róbert. DKSK-BC: Molnár (7/3), Balogh (12/3), Fodor (10/3), ANITICS (18/3), JOHSON (20). Csere: Tóth (2), Berkó (2), Turóczi (4/3), Iványi (-), Szopkó (-). Edző: Áron Balázsné. Némi meglepetést okozott, hogy a vendégcsapat válo­gatott játékosa, Kalmár- Nagy Dóra nem lépett pá­lyára. A center a mérkőzés előtti napon megbetege­dett, így az egyik kulcsjá­tékosa nélkül futott ki a pályára a Diósgyőr. A ta­lálkozó első kosarát a pi­ros-fehérek szerezték Johnson révén, de ezzel el is lőtte puskaporát a DKSK. Mint utóbb kide­rült, a mérkőzés folyamán először és utoljára vezetett a vendég gárda, hiszen a hazaiak repülőrajtot vet­tek a gyengén védekező Diósgyőrrel szemben (12-4). A piros-fehérek rendkívül sok faulttal játszottak, s hat perc után már hét sza­bálytalanságot jelzett a vendégoldalon az ered­ményjelző. A folytatásban nagy csatát vívtak a csa­patok, s amikor a Postás­nál egy üresjárat állt be, Johnson vette a hátára csapatát, s öt perc alatt szerzett hét pontjával elér­hető közelségbe hozta a soproniakat (20-15). Ekkor a hazaiak mestere időt kért, s ezt követően való­ságos dobócsata alakult ki. A játékosok szétíutották a pályát, s bátran kísérletez­tek dobásokkal, azonban ez a stílus a Postásnak fe­küdt jobban. Fodor össze­szedte negyedik személyi hibáját, s ez nem vált csa­patára hasznára, hiszen Áronnénak a cserékhez kellett nyúlnia, akik nem váltották be hozzájuk fű­zött reményeket. A félidő végén Szenes harmadik triplájával eldőlni látszott a mérkőzés, hiszen ekkor a két csapat közötti kü­lönbség már 20 pont kör­nyékén mozgott. Fordulás után mintha már a diósgyőriek sem hittek volna a sikerben, s ezt kihasználva a Postás örömkosárlabdába kez­dett. A hazaiak egymás után érték el szebbnél szebb találataikat, s ehhez a DKSK csak asszisztálni tudott. A 24. percben már 65-41 volt az eredmény, s ekkor a soproni publikum - a DKSK legutóbbi „nyugati” fellépése során zsákmányolt piros-fehér lobogót lengetve - a „100- at nekik!”-rigmusba kez­dett. Azonban Meszlényi edző nem gondolkodott háromszámjegyű ered­ményben, mert 77-47-es állásnál a kispados embe­reket küldte pályára, akik tartani tudták a két csa­pat közötti tetemes kü­lönbséget. A hajrában egyre in­kább ellaposodott a talál­kozó, hiszen a Diósgyőr cserepados emberei is pá­lyára léptek, s bár a mér­kőzés színvonala nem zu­hant vissza, de az össze­csapás végkimenetele már régen nem volt kér­déses, s ezért kevés volt az izgalom. MESZLÉNYI Róbert: ­Az első félidő dobóversenyt hozott, de ennek a játék­résznek a hajrájában felja­vult a védekezésünk és megnyugtató előnyt sze­reztünk a folytatásra. Szü­net után már örömkosár­labdát játszottunk. ÁRON Balázsné: - Ka­tasztrofálisan védekez­tünk, s elkeserít amit ma láttam. Bízom benne, hogy két hét múlva bebizonyít­juk Sopronban, hogy nem csak ennyire vagyunk ké­pesek. Az NB I még nem között eredményei: GYSEV-Ringa- BSE-Esma 74-68, PVSK- Dália - BSC Szarvas 109-52, Cofinec Petőfi Nyomda KKC - KSC Szekszárd 66-70, Bajai TK-Zala Vo­lán 77-96, OSC-Közgáz - Soproni Postás 71-82, BSE-Esma - Zala Volán TE 81-95, PVSK-Dália - Cofinec Petőfi Nyomda KKC 66-45, BSC Szarvas- KSC Szekszárd 48-68, OSC-Közgáz - FTC-Diego 50-68, Bajai TK-GYSEV- Ringa 79-86. AZ NB I ALAPSZAKASZÁNAK VÉGEREDMÉNYE 1. GYSEV-Ringa 22 20 2 1945-1411 0.955 ; 2. PVSK-Dália 22 19 3 1822-1409 0.932 l j 3. Sooroni Postás 22 15 7 1700-1475 0.841 ! 4. BSE-Esma 22 15 7 1901-1585 0.841 5. FTC-Diego 22 14 8 1694-1351 0.818 f 6. DKSK-BC 22 13 9 1787-1717 0.795 ' 7. KSC Szekszárd 22 11 11 1518-1751 0.750 i 8. Zala Volán TE 22 9 13 1680-1685 0.700 1 9. Petőfi Nvomda 22 8 14 1538-1626 0.682 : 10. OSC-Közgáz 22 5 17 1416-1825 0.614 • 11, BSC Szarvas 22 2 20 1266-1890 0.546 { 12. Bajai TK 22 1 21 1348-1890 0.523 fii A február végén kezdődő rájátszás párosítása a kö- Áj vetkező: 1-8. helyért: GYSEV-Ringa - Zala Volán TE, PVSK-Dália - KSC Szekszárd, Soproni Postás - : DKSK-BorsodChem, BSE-Esma - FTC-Diego. 9-12. f helyért: Cofinec Petőfi Nyomda KKC - Bajai TK, OSC-Közgáz - BSC Szarvas. A párharcok három nyert mérkőzésig tartanak. Az el- / ső mérkőzéseken az elöl álló gárdák kezdenek ottho­nukban, míg a folytatásban váltakozó pályaválasztói « joggal döntenek a továbbjutásról a csapatok. ■ -..-..fi ■ - ____ ■_________________