Észak-Magyarország, 1997. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-13 / 239. szám

Észak-Magyarorsiág EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK 1997. Októísr 10*. Hétfő Megvan az első Kazincbarcika (ÉM - DP) - Megszerezte első győzelmét a Kazincbarcikai VSE extraligás férfi röplabdacsapata. A szenvedő alany a Csepel volt. KVSE - Csepel 3:1 (5, 7, -13,14) Kazincbarcika, 150 néző. Vezette: ifi. Kiss, Pelikán. KVSE: Nagypál, JÁNOSI, TORONYAI, Kiss I Zs., BENCSIK, Torna. Csere: Bagó. Edző: Dudás And­rás. Csepel: Csíkos, Liszi, Pajor, Torma, Rácz, Budai. Csere: Nagy, Fogl, Patran. Edző: Oláh János. Kombinatív, gyors és lelkes játékkal szinte pilla­natok alatt hozta az első két szettet a Kazincbarci­ka. A csepeliek csak a harmadik játékrészben ocsúdtak fel. Ekkor már a fáradtság jelei kezdtek mutatkozni a hazai társaságon. Nyitásváltások so­rozata, pontról pontra „lépegető” játék jellemezte a szettet, amelyben a végjáték a vendégeknek sike­rültjobban. Ä negyedik játszma elejére sikerült át­menteni a fáradtságot, amelynek következtében l:4-re elhúzott a Csepel. 5:5-nél volt először egyen­lő az állás, amely után fokozatosan elhúztak a bar- cikaiak. 12:12-nél ismét egált mutatott az ered­ményjelző, sőt, 12:14-nél a vendégek játszmalab­dához jutottak. A lelkesedésüket időközben ismét megtaláló vendéglátók azonban ezt az örömet már nem engedték át a fővárosiaknak és sorozatban szerzett három pontjukkal a maguk javára fordí­tották a mérkőzést. DUDÁS András: - Magunknak tettük nehézzé a találkozót. OLÁH János: - Gratulálok. LABDARÚGÓ NB II Nyírbátor - Kazincbarcikai VSE 1-0 (1-0) Nyírbátor, 300 néző. Vezette: Farkas. Nyírbátor: Kormos - Lengyel (Csapos, 82.), Ba­logh, Kosán, Lukács T., Gubányi, Erdélyi, Szabó, Kovács (Szilvási, 63.), Bandies (Szarka, 89.), Már­ton. Edző: Baracsi János. KVSE: Kiss Á. - Takács, Sztahon (Kőrössy, 70.), Kundrák, Implom (Gál, 53.), Hamócz, Balogh (Fekete, 63.), Vitelki, Lukács I., Deák, Hanyecz. Edző: Koleszár György. 45. perc: A hazaiak végeztek el szabadrúgást a vendégtérfél közepéről az oldalvonal mellől. A ke­resztbe lőtt labdánál egymásra vártak a barcikai védők, ezt Lukács T. jól használta ki, és előreve­tődve fejelt a jobb felső sarokba, 1-0. Jók: Lukács T., Kormos, ill. Lukács, Kundrák. Ifi: 0-3. BARACSI János: - A csapat ezúttal is 100 száza­lékot nyújtott. KOLESZÁR György: - Tipikus döntetlenszagú meccsen védelmünk összehozta az ellenfél számá­ra a győztes gólt. Dunakeszi - Borsod Volán 2-3 (1-0) Dunakeszi, 500 néző. Vezette: Mezei. Dunakeszi: Bíró - Szalai - Tóth Gy., Róza - Lő- rincz (Mikessy, 76.), Simon, Gráczki, Varsányi (Szűcs, 58.), Ránits - Törteli, Kalina (Erdélyi, 67.). Megbízott edző: Kárpáti Imre. BVSE: Grolmusz - Balázs, Drótos (Lehoczki, 46.), Szűcs, Szabó V. - Agárdi (Nyeste J., 61.), Szaniszló, Simkó, Nyeste Cs. - Koszta, Lója (Tábori). Edző: Balázs András. 35. perc: Gráczki futott el a bal oldalon, beadását Kalina 8 méterről a bal alsó sarokba helyezte, 1-0. 48. perc: Koszta28 méterről végzett el szabadrú­gást, lövése védhetetlenül vágódott a bal felső sa­rokba, 1-1. 54. perc: Nyeste Cs. futott el a jobb ol­dalon, középre gurított, ahol Lehoczki érkezett, és nyolc méterről a kapu közepébe perdített, 1-2. 61. perc: Lója iramodott meg a bal oldalon, beadását Koszta tíz méterről rúgta a bal alsó sarokba, 1-3. 84. perc: Simon harmincméteres szabadrúgást ívelt be balról, Szűcs emelkedett a legmagasabbra, és a jobb felső sarokba bólintott, 2-3. Jók: Törteli, Szűcs, ill. Grolmusz, Balázs, Szanisz­ló, Koszta, Nyeste Cs. Ifi: 1-1. KÁRPÁTÉI Imre: - Rengeteg helyzetet alakítot­tunk ki, de ezek kimaradtak. BALÁZS András: - Tudatosan, jól játszottunk és megérdemelten nyertünk. A csoport további eredményei: Tiszafüred - Kalocsa 2-3, Kiskunfélegyháza - Demecser 1-0, REAC - Palotás 2-0, Hajdúnánás - SZEAC 0-1, Hatvan - Eger 1-0, Kiskőrös - Soroksár 1-2. A CSOPORT ÁLLÁSA • 1. Demecser ' 10 7 2 1 15- 5 23 2. REAC 10 10 5 4 1 14- 9 19 19 3. Soroksár 5 4 1 11- 7 4. Borsod Volán 10 4 4 2 15-14 16 5. Kazincbarcik 110 4 3 3 14- 9 15 6. Kiskőrös 10 4 3 3 12-10 15 7. Hatvan 10 4 3 3 12-12 15 8. Nyírbátor 10 3 4 3 15-13 13 : 3 9. Kalocsa 10 3 3 4 14-18 12 10. K.félegyháza 10 3 3 4 7-11 12 11. Palotás 10 . 3: : 2 I 5 :: 12-13 11 irt 12. Dunakeszi 10 2. 4 4 14-14 10 1 13. Tiszafüred 10 ‘ 3 1 6 15-20 10 14. Eger 10 1 6 3 5- 7 9 15. Hajdúnánás 10 2 2 6 14-19 8 16. SZEAC 10 2 2 6 5-13 8 A DKSK-BorsodChemet nem lehet leírni Női kosárlabda NB I, 6. forduló: DKSK-BorsodChem - BSE 102-82 (44-33) Hardmon (fehérben) a levegőben. A miskolciak idegenlégiósa 20 ponttal terhelte meg a BSE kosarát. Fotó: Vajda János RANKY Mátyás: - A mérkőzés Miskolc (ÉM - BCS) - A miskol­ci városi sportcsarnokban nem voltak túl sokan kíván­csiak a diósgyőri kosaraslá­nyok fellépésére, de a televí­zió országos nyilvánosságá­nak köszönhetően remélhető­leg sokan látták, hogy az el­múlt időszak rossz sorozata el­lenére a piros-fehéreket nem lehet leírni. Miskolc, 1200 néző. Vezette: Sza­mos, Szabó Gy. DKSK-BC: HARDMON (20), ANITICS (15/3), Fodor (4), Kal- már-Nagy (13), PALMER (42/3). Csere: Balogh (2), Molnár (-), Tóth (1), Hegedűs (1), Iványi (4). Edző: Király Sándor és Áron Balázsné. BSE: Szumnyikova (11), Andó (10), Csákány (11), Nagy D. (9), Bakai (8). Csere: Németh (4), BAGOLY (17), Újhelyi (8), Bese­nyői (4), Eperjessy (-). Edző: Ránky Mátyás. Szédületes tempóban kezdett a DKSK: az első percekben Hard­mon egy duplát-, míg honfitársa, Palmer egy triplát szórt, majd Csákány „közbeszólása” után is­mét a mezőny legeredményesebb­je, Palmer következett faultos ko­sarával (8-2). A Diósgyőr alaposan meglepte a vendégeket, s a hazai­ak elsősorban kitűnő védekezé­süknek köszönhették tisztes elő­nyüket. Ránky időkérése után nem pörgött fel a BSE, hanem to­vábbra is a DKSK két idegenlégi­ósa száguldott a pályán, s külön dobópárbajt vívtak. Ä 7. percben 19-4-es állásnál Kalmár-Nagy ke- zemunkája után született meg a hazaiak első „magyar” pontja. A vendégek dobásbiztonsága ka­tasztrofális volt, s hiába cserélge­tett Ránky edző, játékosai nem tudták elkapni a fonalat. A két csapat között többnyire 20 pont - és egy Palmer - volt a különbség (27-7), de 39-19-nél „lefagyott” az eredményjelző, hiszen több mint két percen át egyik csapat sem tudott a gyűrűbe találni. A nega­tív sorozatot a Diósgyőr szakítot­ta meg, de ami ezután, a félidő utolsó öt percében törtétít, az nem a hazaiak tündökléséről szólt. A DKSK ebben az időszak­ban csupán egy(!) kosarat szer­zett, míg a BSE 14 pontot szor­goskodott össze. Fordulás után sem támadt fel a fővárosi csapat, a piros-fehérek­ben erősebb tűz égett. Hardmon kapott szigorúbb védőőrizetet, de emitt a Diósgyőrnek mindig volt egy szabad, megjátszható embere, aki bedobta a helyzeteket. A 25. percben előbb Kalmár-Nagy, majd Hardmon hozott össze egy faultos kosarat, s ezzel alaposan lehűtöt­ték a lelkesedő vendégeket (60-43). A robbanékony Fodor egy­két labdaszerzése után szerzett pontokat követően Anitics is egyre többször „élt együtt” a támadások­kal, s ebben az időszakban már nem csak a védőmunkája volt ki­emelkedő. A 32. percben a váloga­tott Nagy D. felőrlődött a Palmer elleni harcban. A BSE játékosá­nak kipontozódása után Király edző is feladta „hatemberes” szisz­témáját (kezdő ötös+Balogh), s kollégájához hasonlóan ő is min­den játékosát pályára küldte. A mérkőzés hajrája, a találkozó utolsó öt perce a diósgyőri „fiatalok” rutinszerzését szolgálta, s ekkor már csak az volt a kérdés, hogy megdobja-e a 100 pontot a hazai csapat, illetve 20 ponton be­lüli vereséggel megússza-e a BSE. KIRÁLY Sándor: - Úgy érzem, sikerült felráznom a játékosokat. Megleptük az ellenfelünket: ne­gyedórán keresztül fegyelmezet­ten védekeztünk, s megnyugtató előnyhöz jutottunk. Azonban tá­madásban még ettől is többet vá­rok a csapattól, s remélem, a játék ezen része a jövőben mérkőzésről mérkőzésre fokozatosan javulni fog. Palmer a mai összecsapáson kitűnően játszott, s ez külön öröm számomra. előtt úgy éreztem, nekünk van na­gyobb esélyünk a győzelemre, hi­szen mi „összerendezettebbek” va­gyunk. Aztán a találkozó elején pont az ellenkezője történt annak amit vártam: nem mi, hanem a Diósgyőr robbantott, s tulajdon­képpen ezzel meg is nyerte az összecsapást. Rossz játékkal szerzett két pont Női röplabda NB I: Szombathely - MVSC 1:3 Szombathely (ÉM - KR) - Ha játékban nem is, de eredményben jelen­tősen feljavult a Miskol­ci VSC NB I-es női röp­labdacsapata, hiszen Szombathelyen 100 per­ces csatában sikerült begyűjteniük a vasuta­soknak a két bajnoki pontot. Szombathely - Miskolci VSC 1:3 (-11,11,-11,-15) Szombathely, 200 néző. Vezette: Hamádi, Dravecz. Szombathely: Osztovics, Bajkó J„ ZALAVÁRI, Kő­halmi, Ivies, Bajkó Enikő. Csere: Székely, Kálmán. Edző: Göczi István. Miskolci VSC: Bazan, Puskás, Gergelyfi, Pallós, Sike, Kaposvári. Csere: TÓTH CS. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Az első szettet huszonhá­rom percnyi játék után „zsebelte” be a miskolci együttes. Az NB I újonca remekül tartotta magát, főleg a Kaposvárról igazolt Zalavári kitűnő játékának köszönhetően. Közülük a második szettben Sike már nem is játszott sokáig. Az MVSC csapatkapitánya erőtelje­sen kifogásolta Dravecz néhány ítéletét, emiatt a miskolciak edzője behozta első ütőbe a sérüléssel baj­lódó Tóthot, és center­posztra állította Gergely­ük A hazaiak azonban nem az átszervezés miatt hozták a játszmát, hanem elsősorban azért, mert a vendégek kapkodóan, fel­tűnően idegesen játszot­tak. A harmadik szettben is sikerült folytatni a nyög­venyelős röplabdát. A ne­gyedik játékrészben már a kezükben volt a győzelem, amikor 10:14-ről „sikerült” felhozniuk a szombathelyi­eket, majd 15:15 után be­leerősített a miskolci tár­saság. GÖCZI István: - Ennyi- veljobb a Vasút. KŐHALMI Richárd: ­Katasztrofális játékot pro­dukáltunk. A kispad ilyen­kor merő gyötrelem. KOSÁRLABDA NB l/B Miskolc, Tiszaújváros (ÉM) - A férfi kosárlabda NB I/B-ben egy győzelem és egy vereség sikeredett megyénk csapatainak a hétvégén. A miskolci egye­temisták az újonc TFSE-t gyűrték le, míg a tisza- újvárosiak hazai pályán kaptak ki a Nyíregyháza gárdájától. MEÁFC - TFSE 83-60 (41-27). Egyetemi kör­csarnok, 100 néző. Vezette: Kékesi, Balogh. MEAFC: Jávorszki (14/6), Kovács (14), Vadkerti (4), SNEIDER (14), TÓTH (22/3). Csere: BENE (8), Vitális (2), Tvordy (3), Dohány (2), Balogh (-). Edző: Miien Vukicsevics, Kovács Péter. Miien VUKI- CSEVICS: - Három vereség után szükségünk volt erre az önbizalomnöveló győzelemre. Remélem, a következő héten is hasonlóan fogunk játszani. Phoenix KK - NYTK-Isobau 69-94 (38-43). Ti- szaújváros, 500 néző. Vezette: Földházi, Szalontai. Phoenix KK: SAFTESCU (28), Siska (14/3), Nagy Zs. (8), Brunyánszky (2), Filótás (11/3). Csere: Sza­bó Z. (5/3), Hajdú (-), Nagy N. (-), Fazekas (-), Sol­tész M. (-). Edző: Szendrey Tibor, Pogonyi Sándor. SZENDREY Tibor: - Megérdemelten nyertek a szabolcsiak. Többször volt lehetőségünk az egyen­lítésre, de ezeket mindig elhibáztuk. Dózsa ükunokái rendre nevelve Férfi kézilabda NB I: Debreceni Dózsa-Ózd 23-24 (12-16) Debrecen (ÉM - TJ) - Idegen­ben szerezte meg első bajnoki győzelmét az Ózdi KC a férfi kézilabda NB I-ben. A piros-ké­kek Debrecenben arattak egy- gólos győzelmet. Debrecen, 300 néző. Vezette: Dzsi- poff, Szalay. Debrecen: KENYERES - Leh­mann (-), KOTENKO (9), Hideg (1), Szabó (2), VERESS (9), Vágó (1). Csere: Oláh (1), Vass (-), Ke­mény (-). Edző: Benyáts Balázs. Ózdi KC: PEREVERZIA - Jakab (4), ÖRDÖGH (5), Kerekes (3), Vi­tális (-), Kalinka (1), Csörgő (4). Csere: Teremy (k), György (k), KRASZNIJ (7), Papp (->. Edző: Zá- vodszky István. Nagy gólpárbajjal indult a találko­zó, mindkét oldalon a támadójáté­kot erőltették, a védekezéssel nemigen törődtek a csapatok. A 10. percben Kotenko egy lerohanás végén 6-4-re növelte a hazai csa­pat előnyét, ám erre három ózdi találat jött válaszként, így a 17. percben először vezetett az ÓKC. Veress, majd Kotenko találatával még egyszer fellángolt a Debrecen, ám ezt követően már csak nézhet­ték a vendégek hátát. Főleg a két átlövővel, Ördögh-gel és Krasznij- jal gyűlt meg a bajuk. Néhány lab­daszerzés révén melyben Csörgő jeleskedett, elhúzott az ózdi csa­pat, és mivel a védekezésük is fel­javult, a 27. percben már 3 gólra nőtt a különbség. A Debrecen Ve­ress és Kotenko góljaival tartotta magát. A fordulás után főként Perever- zia védéseinek köszönhetően meg­tartotta a négygólos különbséget az ÓKC, sőt Kerekes szép egyéni akciója után már 15-20 állt az eredményjelzőn. Ekkor kettős em­berfogásra tértek át a hajdúsági­ak, Krasznijt és Ördöghöt próbál­ták kizárni a játékból. Öt perccel a vége előtt Kerekes újabb bombájá­val még mindig négy gól volt köz­te, ám a Debrecen nem adta fel, és az ózdi kihagyott ziccereknek kö­szönhetően felzárkózott. Szoros lett a vége, és csak Teremy hetes­hárításának volt köszönhető, hogy nem egyenlített a jól küzdő hazai csapat. BENYÁTS Balázs: - A rutino­sabb csapat nyert. ZÁVODSZKY István: - Amikor simának tűnt a meccs, akkor kezd­tünk idegeskedni. A vége igen iz­zadságszagúra sikerült, de most az a lényeg, hogy nyertünk. Kettő mínusz Miskolc (ÉM) - Kétgólos veregséget szenvedett szombaton délelőtt a Mis­kolci Vízművek OB I/B-s férfi vízilabdacsapata. Miskolci Vízművek - Neptun SC 5-7 (0-1, 1-1, 3-2, 1-3). Vízművek: Fu- ruglyás - Németh Z. (1), Hatvani T., Hatvani Z., Tóth Tibor, Szileczky (1), Habzsánszki (2). Csere: Kis (k), Tóth Tamás, Ta­más Zs. (1), Dobai, Né­meth G., Kisely. Edző: Hatvani János. Dávid debütált Chicago (MTI) - Dávid Kornél bemutatkozott az észak-amerikai profi ko­sárlabda-bajnokságban! A játékos a Chicago Bulls já­tékosaként 8 percet töltött a pályán a Seattle elleni (79-100) előbgjnokin.