Észak-Magyarország, 1997. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-16 / 242. szám

A NŐI RÖPLABDA NB I ÁLLÁSA Szarvast „vacsorázott” a Diósgyőr Női kosárlabda NB I: BSC Szarvas - DKSK-BorsodChem 63-91 (36-47) A Diósgyőr „kupán vágta” a Ferencvárost Labdarúgó Magyar Kupa, a 16 közé jutásért: Diósgyőri FC - Ferencvárosi TC 2-1 (1 -0) Domokos (Lipcsei mögött) keze már a magasban, a labda a hálóban. Diósgyőri stadion, 25 000 néző. Vezette:Vágner (Szabó J., Bajkai). DFC: Rácz (7) - Földvári (7) - Varga S. (7), Nagy S. (6), Ko­vács T. (7) - Farkas J. (6), Kiser (7), Búzás (6), Kákóczki (7) - Kotula (6), Kulcsár (6). Szak­mai igazgató: Tomyi Barnabás. FTC: Udvarácz (6) - Szűcs (6), Hrutka (6), Lipcsei (5) - Páling (5), Nyilas (5), Jagodics (6), Al­bert (4), Vincze 0. (6) - Za- vadszky (4), Horváth (6). Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Zavadszky helyett Ni- csenkó (5) a 46., Albert helyett Schultz (6) az 57., Kotula helyett Domokos (6) az 59., Kulcsár he­lyett Jakab (-) a 74., Búzás he­lyett Volár (-) a 89. percben. Sárga lap: Jagodics ; a 20., Nagy S. a 40., Földvári a 75., Szűcs a 78. porcben. Gólszerző: Kulcsár (1-0) a 9., Hrutka (1-1) a 80., Domokos (2-1) a 85. percben. Berecz Csaba, Pásztor Attila 9. perc: Kákóczki egy testcsellel „elküldte” Pálingot, majd rövid vágta után középre passzolt. A menteni igyekvő Udvarácztól Ko­tula elé pattant a labda, aki szem­fülesen és önzetlenül a még jobb helyzetben lévő Kulcsárhoz passzolt, aki 8 méterről a kapu közepébe helyezett, 1-0. 18. perc: Vincze O. iramodott meg a bal oldalon, s miután maga mögött hagyta a védőket az alap­vonalról középre kanyarított, s be­adásába Horváth csak újheggyel tudott beleérni, így a labda a bal kapufa mellé szállt. 36. perc: Lipcsei beívelését Jago­dics a DFC tizenhatosán belül az érkező Horváth elé fejelte. A zöld­fehérek támadója 5 méterről kisod­ródva lőtt, ám Rácz remekül zárta a szöget és szögletre hárított. 39. perc: Egy rövid hazai felsza­badítás után a kipattanó pöttyös Nyilas elé került, aki egy igazítás után 20 méterről tüzelt. Ráczról ugyan lepattant a labda, ám má­sodszorra biztosan ölelte magához a játékszert a gólra éhesen betörő Horváth elől. 47. perc: Kiser szerzett labdát a saját térfelén, majd remek ütem­ben tálalt Varga elé, aki 15 méter­ről, nagy helyzetben a jobb alsó sarok mellé bombázott. 55. perc: Farkas J. sokadszor ira­modott meg a jobb oldalon, majd az ötössel egymagasságban közép­re ívelt. A labda átszállt a védők felett, s a teljesen tisztán álló Bú­zás elé hullott, aki 10 méterről a jobb alsó sarok mellé durrantott. 60. perc: Nicsenko játszotta ma­gát tisztára a DFC tizenhatosá­nak bal sarkánál, majd a lendü­letből érkező Nyilas elé passzolt. Az FTC középpályása 17 méterről kapásból lőtt, a jobb kapufa mellé. 62. perc: Búzás egy leheletfinom bokamozdulattal csapta be őrző­jét, majd 24 méterről vállalko­zott lövésre. A kísérlet hatékony­ságát mutatja, hogy Udvarácz ujjheggyel szögletre ütötte a labdát. 77. perc: Vincze 0. kanyarította a játékszert a DFC kapujának elő­terébe, ahol Jagodics estében még belepiszkált a labdába. A fólpatta- nó pöttyöst Horváth 6 méterről bólintotta kapura, ám Rácz maga­biztosan hárított. 80. perc: A jobb oldalról Nyilas adott be. Az ötösön „tömörülő” já­tékosok fölött átszállt a labda, ám a túloldalon Hrutka érkezett, és 6 méterről védhetetlenül fejelt a ka­pu jobb oldalába, 1-1. 85. perc: Kákóczki a bal oldalon ismét remek ütemben lépett ki a vendégek között, majd hosszú vágta után középre lőtte a labdát. Az ívelésbe Jakab még beleért, így a játékszer Domokos elé került, aki 13 méterről a kivetődő Udva­rácz mellett a jobb alsó sarokba helyezett, 2-1. 87. perc: Nyilas egy jó csel után a jobb oldalról lőtte be a labdát a DFC kapujának előterébe, ahol az ötös jobb sarkánál a szorongatott helyzetben lévő Horváth még ka­pura „küldte” a játékszert. A pöttyös a bal kapufáról „kitekere- dett”, majd centiméterekkel a jobb kapufa mellett suhant el. A mérkőzés előtt minden adva volt ahhoz, ami egy jó meccshez szük­séges: két feljövőben lévő csapat, a nézők fokozott érdeklődése, s ezzel együtt jó hangula t. Negyedszázezer futballdrukker fiesztája közepette indult útjára a labda, s csak pár percet kellett várni az első komo­lyabb helyzetre, amely mindjárt góllal végződött. A DFC találatá­hoz Kákóczki remek elfutására és Kotula „keselyűségére”, valamint kitűnő helyzet felismerésére is szük­ség volt. Az előnyhöz jutott hazaiak a folytatásban kulturáltan adogat­tak, de a vendégek sem vesztették el a fejüket, s alkotó módon próbálták meg ledolgozni hátrányukat, Azon­ban a ferencvárosi középpályások túlságosán is a biztonságra töre­kedtek, és így a támadások során a csatárok nem kaptak kellő támoga­tottságot. A DFC két szélső közép­pályása révén igyekezett az FTC vé­delme mögé kerülni oly módon, hogy a hazai védők hosszú ívelések­kel próbálták meg kiugratni Ká- kóczkit és Farkas J.-t. A félidő haj­rájában tompa mezőnyfólénybe ke­rült a vendégcsapat, de ennek so­rán csak egy komoly helyzetet tud­tak kialakítani, s azt is elhibázták. A második félidő már sokkal jobban lüktetett, mint az első já­tékrész. A Ferencváros nagy erővel támadott, míg a Diósgyőr a szer­zett labdákkal a kontrajátékot he­lyezte előtérbe. Fertályára alatt Varga S. és Búzás lábában volt a továbbjutás bebiztosítása, majd a kimaradt hazai ziccerek után több, góllal kecsegtető távoli lövés­sel kísérleteztek a vendégek. Az idő előrehaladtával, a DFC esélyei Fotó: Bujdos Tibor nőttön-nőttek, mígnem a rendes játékidő befejezése előtt 10 perccel bejött Nyilasi edző húzása: a védő­feladat alól „felmentett” Hrutka, fe­jelő tudományát és önzetlenségét kihasználva gólt szerzett, ledolgoz­va ezzel csapata hátrányát. Az egyenlítéstől még jobban felizzott a hangulat, s amikor a nézők kezdték elkönyvelni a döntetlent, Kákóczki újból megiramodott és a kontra ak­ció befejezéseképpen Domokos ismét a hazai csapatot jutatta előnyhöz. A „maradék” időben a vendégek minden erejüket mozgósították egy újabb találat megszerzése érdeké­ben, de próbálkozásaik során „csak” a kapufáig jutottak. Vágner játékvezető több apró hi­bával vezette a mérkőzést. Az első félidőben közepeset nyújtott, de a második játékrészre „feltámadt”. TORNYI Barnabás: - Küzdel­mes mérkőzésre számítottunk és azt is ,kaptunk”. A lényeges elem az volt, hogy külső zaj ne kerüljön a játékosok fejébe, a gondolatok tisz­ták maradjanak és a pályán lévők őrizzék meg lelki nyugalmukat. Örülök a továbbjutásnak, de ma nem történt több, mint hogy a ku­pában a 32-ból a 16 közé jutottunk, úgy hogy közben a legnépszerűbb honi együttest búcsúztattuk. NYILASI Tibor: - Rettentően csalódott vagyok, hiszen súlyos egyéni hibák miatt elúszott a to­vábbjutás. Hiába irányítottuk a já­tékot a győzelem eléréséhez „ka­parni” is kell. Sajnos, csapatom vá­logatottjátékosai formán kívül ját­szottak. Szarvas (ÉM - VL) - A papírformának megfe­lelően magabiztos győ­zelmet aratott a DKSK- BorsodChem gárdája a női kosárlabda NB I- ben. A piros-fehérek Palmer és Fodor nélkül is 28 pontos sikert arattak. Szarvas, 300 néző. Vezette: Görgényi, Gorka. Szarvas: Pasek (9), Fran­kó A. (3/3), PAPP (16), Kit- linszkaja (11), Sándor (10). Csere: FRANCIA (8/3), FRANKÓ K (6/6), Bobvos (-), Kondacs (-), Sztricskó (- ). Edző: Novák Gábor. DKSK-BorsodChem: Ba­logh (2), Tóth (2), ANI- TICS (24/6), HARDMON (30), Kalmár-Nagy (14). Csere: MOLNÁR (10/6), Hegedűs (1), Iványi,(8). Edző: Király Sándor, Áron Balázsné. kőzést, és a lelkesen játszó Frankó Katalin tripláival és Sándor „ketteseivel” va­lamelyest sikerült is, mert a diósgyőriek „csak” 11 pontos előnnyel zárták a félidőt. A szünet után egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok (45-55), ám négy­szer is eladták a labdát a hazaiak, amit Kalmár- Nagy és Anitics rendre ki­használt. Fél óra elteltével elfáradtak a szarvasiak, támadásaikba egyre több hiba csúszott, a kezek „be­remegtek” s a vendégek fokozatosan növelték elő­nyüket. A hajrában a Szarvas Papp kosaraival még próbálta csökkenteni hátrányát (58-80), ám az utolsó percben Hardmon és Anitics kedzett el szor­goskodni a hazaiak pa- lánkja alatt, amelynek végül nagy különbségű DKSK győzelem lett a vége. A szarvasi lányok nem ijedtek meg a Diósgyőrtől, a hazaiak önmagukhoz ké­pest jól játszottak, és kis szerencsével akár még szo­rosabb is lehetett volna az eredmény. A realitás vi­szont az, hogy a Diósgyőr egyénileg sokkal jobb játé­kosokkal rendelkezik, és így győzelme teljesen meg­érdemelt. NOVÁK Gábor: - A kö­rülményekhez képest jól teljesített a csapat. Abban azonban nem vagyok biz­tos, hogy a következő baj­nokira el tudunk majd utazni... KIRÁLY Sándor: - A Szarvas harminc percig jól játszott, mi viszont időn­ként fegyelmezetlenül ko­saraztunk. Ennek ellenére győzelmünk nem forgott veszélyben. Anitics Lívia A jobb erőkből álló Diós­győr kezdett a várakozá­soknak megfelelően job­ban, elsősorban Hardmon remekelt. Aniticsék nagy iramot diktáltak, remekül védekeztek, és ezzel sok Molnár Enikő Fotó: Végh hibára kényszerítették a hazai csapatot. A félidő vé­géig Hardmon „nagyon élt”, összesen 18 pontot szerzett. A BSC a körül­ményekhez képest igyeke­zett szorossá tenni a mér­Szerencsi tanácskozás Szerencs (ÉM - BCS) - Területi és városi sport­vezetők vettek részt tegnap azon a konferencián, amelynek a szerencsi polgármesteri hivatal adott otthont. Elsőként „Az önkormányzat és a sport” címmel, Bodnár Béla Szerencs aljegyzője tartott előadást a város sportéletéről, majd ezt. követően több témakörben hangzottak el előadások, hozzá­szólások. Úrvári Sándor, a belügyminiszter szak- referense a nemrégiben Amszterdamban megtar­tott európai sportkonferencián elhangzottakról tá­jékoztatta a jelenlévőket, majd Kislászló Csaba, a balatonfüredi nemzeti mozgásprogram konferenci­án hallottak egy részét adta át a hallgatóknak. Káló Andrásné, a Megyei Szabadidősport Szövet­ség főtitkára az Életmód klub mozgalom fejlődésé­ről számolt be, valamint Perényi István elnök a Sporttársulások vetélkedőjének előkészületeit foglalta össze. A meghívott vendég Kormos Dénes, a megyei közgyűlés alelnöke felszólalása után Rónai Kál­mán, a Megyei Sportszövetségek Szövetségének képviseltében a közelmúltban megtartott „Hang­verseny a megye sportjáért” elnevezésű rendez­vény anyagi oldalát ismertette, majd bejelentette, hogy az idén megrendezik a megyei sportbált (no­vember 29-én, a lillafüredi Palota Szállóban). Befe­jezésként Takács József számolt be a Hegyaljai Sporttársulás eredményeiről, majd Vincze István- né, a Megyei Testnevelési és Sportintézet igazgató­ja az elkövetkező év feladatait vázolta fel, s az idén elvégzett munkát éltékelte. MVSC: +1 pont Miskolc (ÉM) - Amint arról már több ízben is be­számoltunk, a Miskolci VSC NB I-es női röplabda­csapata megóvta a Kaposvárott október 5-én leját­szott bajnoki mérkőzését, amelyen a somogyiak nyertek 3:2 arányban. Az óvás indoka az volt, hogy a kaposváriaknál pályára lépett nyolc játékos kö­zül hat nem rendelkezett az idei szezonra érvényes játékengedéllyel. A Magyar Röplabda Szövetség fe­gyelmi bizottsága azonban nem foglalkozott az üggyel, mert a versenybizottság hivatalból meg­semmisítette a pályán elért felnőtt- és junior mér­kőzés eredményét és azt 3:0-ás játszmaaránnyal és 45:0-ás pontaránnyal a Miskolci VSC javára írta a két bajnoki pontot. Miután a versenybizottság megállapította, hogy a kaposváriak jóhiszeműen hibáztak, ezért a somogyi egyesület is megkapta a vereségért járó egy pontot. Ä döntés értelmében az MVSC nem három, hanem négy bajnoki ponttal rendelkezik az első két forduló után. Az eddig lejátszott bajnoki mérkőzések eredmé­nyei: 1. forduló: Kaposvár - Miskolci VSC 0:3 (-0, -0, -0), Ajka - Salgótarján 2:3 (-12, 12, -10, 13, -11), Pulzus - Szombathely 1:3 (2, -14, -13, -13), Debrecen - Angyalföld 1:3 (-1, -11,15, -5), Kecske­mét - Békéscsaba 3:0 (8, 6, 5). 2. forduló: Angyal­föld - Kaposvár 3:0 (0, 0, 0), Békéscsaba - Debre­cen 2:3 (-8,10,13, -15, -6), Salgótarján - Kecskemét 1:3 (-7, 8, -10, -8), Pulzus - Ajka 3:1 (-12, 13, 7, 8), Szombathely - Miskolci VSC 1:3 (-11,11, -11, -15). LABDARÚGÓ MK Budapest (MTI) - A Diósgyőri FC - Ferencváros mérkőzés mellett tíz másik Magyar kupa mérkő­zést játszottak tegnap. Az eredmények: Szabad- egyháza - Újpesti TE 0-4 (0-1). Gólszerzők: Eszenyi (12.), Tamási (61.), Szanyó (70.), Fehér (84 ). in. kér. TVE - BVSC-Zugló FC 3-1 (1-0). Gólszerzők: Bencze (43.), Kovács (63.), Tordai (73.), ill. Erős (86.). Paksi ASE - Szeged-Dorozsma 0-2 (0-0). Gólszerzők: Farkas (82.), Molnár (88.). Salgótarjáni BTC - Csepel SC 3-1 (1-1). Gól­szerzők: Győri (11., 49.), Palaticzky (64.), ill. Ne­mes (24 ). Százhalombattai FC - Vasas DH 1-1 (0-1, 1-1), 11-esekkel: 3-4. Gólszerzők: Károlyi (86.), ill. Koltai (12.). Kispest HFC - Alkaloida SE Tiszavasvári 2-1 (2-0). Gólszerzők: Bárányos (8.), Némethy (11.), ill. Szemán (87.). Videoton FCF - Nyíregyházi FC 4-0 (2-0). Gólszerzők: Korsós (23.), Takács (26.), Vancsa (54.), Tóth A. (76.). Janossomorja - Siófok 1-6 (1-2). Gólszer­zők: Görgics (20.), ill. Ördög (33.), Bozsér (36.), Pest R. (50., 61.), Gyurákovics (57.), Rozsos (59., - ön­gól). A győztesek jutottak a legjobb 16 közé. A Győr - Nagykanizsa és a Stadler FC - Szolnok találko­zók lapzártánk után értek véget. A Haladás VFC, a Gázszer FC, a Zalaegerszeg, az MTK és a Vác FC már korábban kiharcolta helyét a 16-os mezőnyben. 1. Angyalföld 2 2 6:1 4 : 2. Miskolci VSC 2 2­6:1 4 3. Kecskemét 2 2­6:1 4 4. Pulzus 2 1 1 4:4 3 5. Szombathely 2 1 1 4:4 3 S 6. Salgótarján 2 1 1 4:5 3 7. Debrecen 2 1 .1 4:5 3 8. Ajka 2­2 3:6 2 9. Békéscsaba 2­2 2:6 2 10. Kaposvár 2 2 0:6 2 I 1997. Oktöbir 16., Csütörtök SPORT Észak-MagyarorszAg