Észak-Magyarország, 1997. szeptember (53. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-08 / 209. szám

10 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások 1997. Szeptember 8-, Hétfő .Megyei I. osztály 5. forduló Hernádnémeti - Taklaharkán Hernádnémeti, 300 néző. Vezette: Jakkel. Hernádnémeti: Dargai - Tamás J. (Budai), Pál- házi, Béki, Bereczki, Fekete, Csányi (Mozgó), Kahancz O., Irhás Gy., Szilasi, Kahancz J. Edző: Nagy László. Taktaharkány: Tóth - jám­bor D., Nagy, Aranyosi, Pós, Jámbor K., Ruszó, Szatmári, Kovács, Joó, Szabó (Tamás J.). Edző: Madarasi János. G.: Szilasi, Irhás Gy., Mozgó, ill. Kovács, Tamás J. Jók: Béki, Irhás Gy., Szila­si, ill. Aranyosi, Pós, Jámbor K. Ifi: 3-2. jlas-SVSE - Szirmabesenyő 6-2 (1-1) Sajószentpéter, 400 néző. Vezette: Kiss. Glas-SVSE: Brindzár - Lipták, Dindó (Bósa), Balogh, Auer, Takács, Fazekas, Somogyi, Dá- nyi, Hauberger (Csipke), Kótai Cs. Edző: Ko­csi Zoltán. Szirmabesenyő: Máté - Kui, Laka­tos, Szépvölgyi, Újvári, Farkas (Molnár), Ku- biczki, Szalóczi, Kopa, Tóth I., Kosa (Hor- nyák). Edző: Májer Zoltán. G.: DányiT3), Kó­tai Cs. (2), Fazekas, ill. Tóth I. (2). Jók: az egész csapat, ill, senki. Ifi: 6-1. Putnok ~ Siegel SE^Féfisőzsoicá Putnpk, 350 néző. Vezette: Vróbel. Putnok: Takács - Lázár, Lengyel, Kozma, Bo­ros (Horváth), Kovács L. II., Éles, Shweitczer, Magyari (Kéméndi), Kovács L. II., Harnócz. Edző: Szabó János. Siegel SE: Szedlák - Kal­már, Leskó, Szobóczki, Birke, Planéta, Lip- paí, Rácz (Szamosi), Molnár, Bém (Barkó), Krompák (Sramkó). Edző: Óvári Zsolt. Jók: Lázár, Lengyel, Shweitczer, Magyari, ill. Kal­már, Leskó, Szobóczki. Ifi: 2-6. STK-Pálháza - Arnót 2-1 (1-0) Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Kujbus. STK: Szakái - Juhász, Balogh (Szoták), Ko­vács, Bodnár, Tokár, Pankovics, Szabó, Jurkó (Repka), Pásztor, Hajdú. Edző: Gál Béla. Ar­nót: Szabó B. - Majoros (Boholy), Konkoly (Kovács), Takács, Lengyel, Bóni, Budai, Mol­nár, Asszony, Balogh, Bodnár. Edző: Majoros László. G.: Szabó (2), ill. Lengyel. Jók: Pan­kovics, Szabó, Repka, ill. Takács, Lengyel, Bóni, Bodnár. Ifi: 15-2. ílas/liszka — Prü Olaszliszka, 250 néző. Vezette: Boozsóki. Olaszliszka: Zsigus - Miklós, Turbucz, Va­dász, Lukács, Rácz (Regős), Kaczúr, Dőry, Laczkó, Lakatos, Horváth. Edző: Osváth László, Laczkó Zoltán. Prügy: Gyurán S. - Takács, Nagy, Sándor B., Vadászi E., Marozs, Sándor L., Balogh P., Vadászi A., Tóth S., Szilágyi (Albert). Edző: Balogh András. G.: Laczkó. Jók: Miklós, Turbucz, Vadász, Ka­czúr, ill. Nagy, Vadászi E.. Vadászi A. Ifi: 3-2. Rod-Devil's - Karosa 4-1 (2-0) Miskolc, 200 néző. Vezette: Bodnár. Red Devil's: Cservenyák - Juhász, Örfi; Tóth, Mező, Hernádi, Konczwald, Kutus (Gondos), Szabó (Szerbi), Müller, Balogh (Pásztor). Edző: Mihálszki József. Karcsa: Varga - Vára- di, Baba G., Hornyák, Dakos (Bányácski), Kelemen, Nagy, Lengyel, Takács, Kovács, Si­mon (Vancza). Edző: Baba János. G.: Szabó (2), Konczvald, Balogh, ill. Baba (11-esből). lók: Juhász, Örfi, Szabó, ill, senki. Ifi: 2-0. lomor-Lak­2-1 (1-0) Lak, 250 néző. Vezette: Dávid. Tomor-Lak: Drótos - Göndör, Ladányi, Ta­kács, Barbados, Tőszegi (Rákos), Mogyoró I., Szabó (Galyas), Kádas, Kemény (Mikó), Kótai. Edző: Szilvái Attila. Bocs: Balázs - Ocsenás, Kerényi, Vachter (Nagy), Balogh, Tóth A. (Tö­möri), Rácz, Zsiga, Csipke (Egry), Tímári, Tóth L. Edző: Balázsi István. G.: Kádas, Barbados, ill. Nagy Zs. Kiállítva: Barbados, ill. Balogh. Jók: Drótos (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Ocsenás, Balogh. Ifi: 5-1. Hernádkércs - Nyékládháza 2-3 (1-2) Hernádkércs, 150 néző. Vezette: Butka. Hernádkércs: Berzeviczi - Taksás, Geletócz- ki, Németh, Rontó, Pelles (Tóth), Ruszó, Un- tisz (Orosz), Paráda, Jordán, Mika (Hudopkó). Edző: Csákány Béla. Nyékládháza: Rácsok - Lukács F., Borbély, Kazár, Hallai, Puskás, Vi- dinczei, Szántó, Ivánkái, Balázs (Kuzma), Tóth (Lacza). Edző: Kapitány Béla. G.: Jordán (2), ill. Balázs, Tóth, Borbély. Jók: Taksás, Jor­dán, ill. Lukács, Borbély, Kazár, Tóth. Ifi: 0-9. Halmai - Sárospatak 0-1 (0-1) Halmaj, 300 néző. Vezette: Kelemen. Halmaj: Cservenyák - Turnyánszky, Bitó S., Juhász E., Juhász I., Juhász T., Majdanics (Makkai), Tasi (Bitó J.), Spitzmüller, Dulibán, Illési. Edző: Becse László. Sárospatak: Frikker - Pauleczki, Csáki, Tus, Ablonczi, Rák, Ko­vács (Büttösi), Varga, Tokár, Tóth, Vachter (Bajnok). Edző: Zsófi József. G.: Tóth. Jók: senki, ill. Tus, Varga, Tóth, Bajnok. Ifi: 2-4. A MEGYEI l OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Bocs 5 4­1 16- 5 12 2. Tomor-Lak 5 3 2­10- 5 11 3. Sárospatak 5 3 2­8- 4 11 4. Red Devil's ' 5 3 1 1 11- 7 10 5. Szirmabesenyő 5 3 _ 2 15-12 9 b. Nyékládháza ■ 5 3­2 12-11 9 Z. Sátoraljaújhely 5 2 2 1 7- 6 8 8. Karcsa 5: 2 2 1 9-10 8 9. Olaszliszka 5 2 2 1 8-10 8 10. GLAS-SVSE 5 : 2 1 2 15-12 7 11. Taktaharkány 5 2­3 13-13 6 12. Halmaj : 5 ' 1 2 2 8- 8 5 13. Siegel SE 5 ' 1 2 2 7-11 5 14. Putnok 5 1 2 2 4-10 5 15. Arnót 5 1 1 3 10-12 4 16. Hernádnémeti 5 1 1 3 7-15 4 17. Hernádkércs 5­1 4 9-13 1 18. Prügy 5 1 4 2- 7 1 Norvégia is biztosította franciaországi helyét A svájci Marco Walker arcáról pontosan leolvasható az eredmény: a hel­vétek hazai pályán szenvedtek vereséget Finnországtól, így elúszni lát­szik reményük, hogy kijussanak a jövő évi vb-re Fotó: AP Budapest (MTI) - Európa-szerte focipályáin viszont labdarúgó- világbajnoki selejtezőkön lép­tek pályára a csapatok. 1. csoport: Horvátország - Bosz­nia 3-2 (2-1). Gólszerzők: Bilic (27.), Marie (40.), Boban (80.), ill. Ladic (18., öngól), Salihamidzic (55.). Szlo­vénia - Görögország 0-3 (0-0). Gólszerzők: Alexandris (54.), Kons- tantinidis (89.), Machlas (90.). 3. csoport: Azerbajdzsán - Norvé­gia 0-1 (0-1). Gólszerző: Tore Andre Flo (43.). Svégc - Finnország 1-2 (0-1). Gólszerzők: Kunz (91.), ill. Lit- manen (16.), Sumiala (79.). A 3. CSOPORT ÁLLÁSA 1. Norvégia 7 5 2 - 16- 2 17 2. Finnország 7 3 1 310-11 10 3. Magyarország 6 2 2 2 6- 6 8 4. Svájc 6 2 1 3 6- 7 7 5. Azerbajdzsán 6 1 - 5 2-14 3 4. csoport: Lettország - Észtor­szág 1-0 (0-0). Gólszerző: Zsem­linszkij (87., 11-esből). Ausztria - Svédország 1-0 (0-0). Gólszerző: Herzog (76.). 4. csoport: Skócia - Fehéroroszország 4-1 (1-0). Gól­szerzők: Gallacher (5., 56.), Hopkin (54., 87.), ill. Kacsurov (73.11-es). 5. csoport: Luxemburg - Ciprus 1-3 (1-1). Gólszerzők: Amodio (7.), ill. Papayassiliou (6.), Iónno'u (55., 79.) 6. csoport: Feröer-szigetek - Cseh­ország 0-2 (0-2). Gólszerzők: Smi- cer (16.), Kuka (32., 11-esből). 7. csoport: Hollandia - Belgium 3-1 (1-0). Gólszerzők: Stam (32.), Kluivert (53.), Bergkamp (84.), ill. Staelens (67., 11-esből). 8. csoport: Örményország - Al­bánia 3-0 (0-0). Gólszerzők: Var- danjan (60.), Aszaturjan (82.), Avaljan (88., 11-esből). Izland - Írország 2-4 (1-1). Gólszerzők: Björn Gunnarsson (44.), Sigurds- son (47.), ill. Connolly (13.), Kea­ne (53., 65.), Kennedy (79.). Lit­vánia - Macedónia 2-0 (1-0). Gólszerzők: Ivanauskas (26.), Preikshaitis (88.). Liechten­stein - Románia 1-8 (0-6). Gól­szerzők: Frick (64.), ill. Moldovan (6.), Craioveanu (10., 32.), Dobos (36.), Munteanu (44., 45., 69.), Barbo (55.). 9. csoport: Németország - Portu­gália 1-1 (0-0). Gólszerzők: Kirsten (81.), ill. Barbosa (71.). Labdarúgás, NB IL Keleti csoport, 5. forduló. A második félidőben borult a pálya Most itthon sem sikerült nyerni SZEAC - Borsod Volán 1-3 (1-0) Szeged, 300 néző. Vezette: Sápi. SZEAC: Szulyovszky - Polanecz- ki, Várszegi N., Némedi - Vársze­gi R. (Szabó), Vándor, Rau (Kiss), Lévai (Lehota), Magyar - Hűvös, Kerekes. Edző: Híres Gábor. Borsod Volán: Grohnusz - Ba­lázs, Szabó V. - Drótos (Dobos) - Szűcs, Agárdi, Boros, Szaniszló - Koszta, Lehoczki, Simkó (Sípos). Edző: Balázs András. A gólok története: 5. perc: Lé­vai ívelte be a labdát a bal oldal­ról, amelyet Hűvös az ötösön meg­csúsztatott, Rau pedig 5 lépésről a kapuba bólintott, 0-1. 57. perc: Koszta egy kipattanó labdát 14 méterről a hálóba bombázott, 1-1. 80. perc: Boros egyéni szóló után 17 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 1-2. 85. perc: Boros sarkalta vissza a 16-oson belül a labdát Lehoczkinak, aki kapásból a kapuba lőtt, 1-3. Az első percekben a letámadá- sos szegedi taktika eredményre vezetett, a helyzetek sokaságát dolgozták ki Némediék. Döntőnek bizonyult a későbbiekben Vársze­gi Norbert korai kiállítása, a mert a 10 játékosra olvadt SZEAC játé­kából sokat kivett az emberhiány. Ráadásul a hazaiak trénerét, Hí­res Gábort is - egy beszólást kö­vetően - a lelátóra száműzte a já­tékvezető. A második játékrészben az egyenlítő gól után a ziccerek töm­kelegét hagyták ki a hazaiak, Hű­vös és a csereként beállt Lehota a döntő pillanatokban hibázott. És ahogy az a futballban lenni szo­kott, a vendégek könyörtelenül ki­használták a kínálkozó lehetősé­geket. Jók: Boros, Koszta, Szabó V. Kiál­lítva: Várszegi N. (21. perc). HÍRES Gábor: - Ha korrektül vezetnék a bírók a meccseket, ak­kor talán sikerülne nyernünk is... BALÁZS András: - A második félidőben nyújtott jó és főként eredményes játékunknak köszön­hetjük a győzelmünket. Kazincbarcikai SC - Eger 0-0 Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Mezei. Kazincbarcikai SC: Kiss Á. - Földeák, Sztahon, Szabó Zs. (Imp- lom) - Takács, Harnócz, Gál, Kö­rösi, Vitelki (Deák), Lukács - Ha- nyecz. Edző: Koleszár György. Eger: Molnár - Holtner (Kovács), Márton, Baranyai - Andrási, Nagy, Markóczi (Kónya), Telek, Zentai - Klátyik, Honti (Bajzáth). Edző: Zsiday József. A hazaiak a mérkőzés elején beszorították az Egert. A vendé­gek az első játékrészben csak két­szer jutottak el a barcikai kapu elé, de helyzetet még akkor sem tudtak kialakítani. A barcikaiak a legnagyobb ziccereket is képesek voltak kihagyni. A második negy­venöt percben az egriek már java­részt csak a rombolással foglal­koztak és ez meg is hozta szá­mukra a várt eredményt. Jók: Földeák, Gál, Harnócz, ill. Molnár, Márton, Baranyai. KOLESZÁR György: - Helyze­teink alapján nyernünk kellett volna, de ezt a játékot nem erre, hanem gólra játsszák. ZSIDAY József: - Egy pontért jöttünk. Sikerült. További eredmények: Palotás - Soroksár 0-0, Nyírbátor - Hatvan 0- 1, Kiskunfélegyháza - REAC 1- 0, Demecser - Kiskőrös 2-1, Ka­locsa - Dunakeszi 1-1, Tiszafüred - Hajdúnánás 3-2. A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Demecser 4 1 _ 8- 2 13 2. Soroksár 3 2­7-211 3. Borsod Volán 3 1 1 10- 9 10 4. REAC 2 2 1 6- 5 8 5. KBSC 2 1 2 8- 6 7 6. Hajdúnánás 2 1 2 11-10 7 7. Kiskőrös 2 1 2 7- 6 7 8. Tiszafüred 2 1 2 8- 8 Z 9. K.félegyháza 2 I 2 3- 5 7 10. Dunakeszi 1 3 1 8- 6 6 11. Palotás 1 2 2 6- 6 5 12. Eger 1 2 2 5- 6 .5 13. Hatvan 1 2 2 3- 6 5 14. Kalocsa 1 1 3 5- 9 4 15. Nyírbátor­3 2 5- 8 3 16. SZEAC 1 — 4 2- 8 3 „Labdarúgás, NB Dl Tisza, Mátra csoport, 5. forduló MÁTRA CSOPORT izzuzzm ________ M ezőkövesd, 1100 néző. Vezette: Nagypál. Mezőkövesd: Póta - Bádea (Kormos), Szo­bóczki (Baranyi), Molnár, Bodnár, Szentidai, Vígh, Bocsó, Rontó, Koczka, Császári (Báder). Edző: László István. A gólok története: 7. perc: Koczka jobb oldali szögletét Molnár 5 méterről a bal felső sarokba fejelte, 1-0. 22. perc: Rontó jobb oldali átívelé­sét Molnár 7 méterről fejelte a bal alsó sarok­ba, 2-0. 75. perc: Koczka bal oldali beadását Molnár előrevetődve a kapu közepébe fejelte, 3-0. Kiállítva: Tábori (52. perc), Fekete (81. perc). Jók: Molnár, Koczka, Szentidai. Ifi: 2-2. LÁSZLÓ István: - Égy nagyszerűen küzdő el­lenféllel szemben Molnár szenzációs góljai döntöttek. További eredmények: Besenyőtelek - Jászbe­rény 2-1, Balassagyarmat - Füzesabony 1-1, Gyöngyös - Pásztó 0-6, Újszász - Poroszló 1-2, Tápiószecső - Rákócziiéivá 6-1, Gödöllő - Szé- csény 3-0, Salgó Öblös - Monor 1-1. A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Tápiószecső ,2. Mezőkövesd 5 5 5 4 1­19- 5 15- 5 15 13 3. Besenyőtelek 5 4­1 11- 5 12 4. Balassagyarmat 5 3 2 — 16- 6 11 5. Salgótarjáni Öblös 5 3 1 1 9- 5 10 6. Gödöllő 5 3 _ 2 12- 5 9 7. Jászberény 5 2 _ 3 11-12 6 8. Újszász 5 1 2 2 7- 6 5 9. Pásztó 5 1 2 2 10-10 5 10. Poroszló 5 1 2 2 6- 8 5 11. Rákóczifalva • 5 1 2 2 7-13 5 12. Selyp 5 1 : 1 3 7-13 4 13. Monor 5­3 2 5-10 3 14. Füzesabony 5­3 2 5-11 3 15.Szécsény 5 1­4 5-14 3 16. Gyöngyös 5 1 4 3-20 1 TISZA CSOPORT IMiskolci VSC ~ Encs ______ 3-1 (2-0) M iskolc, 500 néző. Vezette: Horváth. MVSC: Fehér - Szakos, Sivák, Kalász, Schnek, Kriston, Pothurszky (Soltész L.), Soltész P. (Nagy), Jáger, Lehotai, Simonyi (Pachinger). Edző: Huszák Géza. Tincs: Ke­rényi - Kövy (Adu), Glonczi, Varga B., Orosz, Varga E., Radaksz (Molnár Cs.), Far­kas, Gregó, Fülöp, Szegedi (Molnár D.). Edző: Orlóczki Tibor. A gólok története: 13. perc: Pothurszky beadá­sát Jáger értékesítette, 1-0. 40. perc: Kriston szögletét Pothurszky fejelte a hálóba, 2-0. 55. perc: Kriston szögletét ezúttal Soltész P. bó­lintotta a kapuba, 3-0. 65. perc: Fülöp beadá­sát Molnár Cs. 5 méterről jutatta a hazai ket­recbe, 3-1. Kiállítva: Jáger (17.), ill. Varga E. (78.). Jók: Sivák, Schnek, Kriston, Pothurszky, Si­monyi, ill. Varga B., Orosz, Gregó. Ifi: 1-1. HUSZÁK Géza: - Nagyszerű játékunkat bizo­nyítja, hogy 60 perces emberhátrányunk elle­nére is biztosan nyertünk. ORLÓCZKI Tibor: - Megérdemelt hazai siker. |Mád - Ózd 3-1 (2-o; Mád, 600 néző. Vezette: Nyitrai. Mád: Mag - Tatárka, Csizi, Olajos, Szikora (Gaál), Furka, Kocsis, Varga (Haraszin), Lelt, Toplenszki (Fenyvesi), Smolniczki. Edző: Oláh Ferenc. Ózd: Venczel - Mező, Kertész, Paulo- vics, Búd (Drozdik), Agócs, Kovács (Bíró), Konyha, Tribol (Füleki), Magyar, Menyhért. Edző: Kasza János. A gólok története: 2. perc: Smolniczki beadását Szikora a védőket megelőzve a kapufára fejel­te, a labda pedig a gólvonal mögé pattant, 1-0. 35. perc: Smolniczki bal oldali beadását Lelt 10 méterről vágta a léc alá, 2-0. 54. perc: Jobb oldali szüglet után a bizonytalankodó védők között Konyha a jobb alsó sarokba fejelt, 2-1. 63. perc: Jobb oldali kontra végén Lelet a ka­pust is kicselezve a hálóba bombázott, 3-1. Jók: Mag, Tatárka, Csizzi, Kocsis, Varga, Fur­ka, lelt, ill. Venczzel, Mezző, Magyar. Ifi: 2-0. OLÁH Ferenc: - Csapatom jól játszzott, meg­érdemelten nyertünk. KASZA János: - Hiába támadtunk többet, a hazaiak könyörtelenül kihasználták megingá­sainkat. [hcielény - Vásárosinnnúny l-l (0-0) Edelény, 600 néző. Vezette: Pesel. Edelény: Róza - Almási, Göndör, Vígh, Zilahi (Viszóczki), Ihos, Simon (Farkas), Vanyó, Sán­dor, Herczeg (Kovács), Simkó. Edző: Matusz Gyula. A gólok története: 48. perc: Tanyi éles szögből, a beadásra váró kapus melett, a rövid sarokba lőtt, 0-1. Krasznai három védőt kicselezett, majd a kifutó kapus mellett 7 méterről az üres kapuba gurított, 0-2. 61. perc: Kovács a közé­pen lepattanó labdát a jobb alsó sarokba vágta, 1-2. 79. perc: Sándor az ügyetlenkedő védők elől a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 2-2. Kiállítva: Róza (77. perc). Jók: Kovács, Vígh. Ifi: 3-3. MATUSZ Gyula: - A mai mérkőzzésen tom­pán játszott a csapat a jó fizzikumú és kemé­nyen játszó vendégek ellen. Az egy pontot a második félidei lelkes játékunknak köszönhet­jük. [Püspökladány - Szikszó 3»2 (1 *1) Püspökladány, 250 néző. Vezette: Sinka. Szikszó: Kiss - Forgács (Bohán), Gonda, Kecskés (Ortó), Mezei, Mida, Szabó, Gulyás, Vass, Csorba, Varga (Nagy). Edző: Kőrössy Pál. A gólok története: 28. perc: Gulyás jobb oldali beadását Mida 3 méterről fejelte a bal alsó sa­rokba, 0-1. 35. perc: Nagy Cs. jobb oldali be­adását az elalvó védők mellett a kapuba fejelt, 1-1. 50. perc: Kapu előtti kavarodás után Sik­lósi közelről a hálóba lőtt, 2-1. 80. perc: Gonda 40 méterről egy erős lövést küldött kapura, a hazzaik kapusa pedig elnézte a labdát, 2-2. 87. perc: Nagy védelmi hiba után Balogh 10 mé­terről lőtt a jobb alsó sarokba, 3-2. Kiállítva: Méhes (53. perc), Gonda (89. perc). Jók: senki. Ifi: 2-0. KŐRÖSSY Pál: - Gyenge játékunknak csak ez lehetett az eredménye. Igaz, ebben a játék­vezetők is közreműködtek. További eredmények: Mátészalka - Baktaló- rántháza 0-1, Kisvárda - Balmazújváros 3-0, Hajdúböszörmény - Karcag 4-2, Nagykálló - Rakamaz 1-0. A CSOPORT ÁLLASA- y. 1. Hajdúböszörmény 5 4­1 16- 8 12 2. Rakamaz 5 3 1 1 12- 1 10 3. Szikszó 5 3­2 10- 6 9 4. Baktalórántháza 5 ',3 2 9-10 9 5. Ózd 5 2 2 1 7- 5 8 6. Püspökladány 5 2 2 1 7- 6 8 7. Karcag 5 2 1 2 14- 9 7 8. Mád 5 2 1 2 8- 8 7 9. Miskolci VSC 5 2 1 2 7- 7 7 10. Nagykálló 4 2 1 1 4-9 7 11. Edelény 5 1 3 1 5- 3 6 12. Balmazújváros 5 1 2 2 2- 6 5 1.3. Vásárosnamény 5 1 2 2 9-14 5 14. Kisvárda 5 1 1 3 3- 4 4 15. Encs 4 1 _ .3 5- 8 3 16. Mátészalka 5 1 4 2-16 1 Mezőkövesd -Sei 3-0 (2-0)