Észak-Magyarország, 1997. szeptember (53. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-22 / 221. szám

TOTÓ, 38. hét 1. Ferencváros - Videoton 4-1 1 2. Haladás VFC - ZTE FC 0-2 2 3. Bremen - Dortmund ______2-1 1 _ A- Bje[efe|d_r Leverkusen__2-1 _ _ J 5 . Bochum - Wolfsburg 2-1 1 6. Rostock - Hertha BSC_____4-0 1 7 . Stuttgart - Mönchengladb. 3-0 1 8.1. FC Köln - B. München 1 -3 2 9. Bari - Bologna _______0-0 X 1 0. Internazionale - Fiorentina 3-2 1 11. Piacenza - Parma 1 -3 2 12. Roma-Lecce 3-1 1 13. Vicenza - Napoli 1-1 X +1 BVSC-Zugló FC - UTE 0-1 2 LABDARÚGÓ NB I DVSC-Epona - Kispest- Honvéd FC 4-1 (4-1). Gólszer­zők: Djurisics (10., 27.), Arany (21.), Dombi (44.), ill. Kabát (7.). Vasas Danubius Hotels - Tiszakécske 3-2 (2-1). Gól­szerzők: Juhár (39.), Hámori (40., 11 -esből), Pál (74.), ill. Nagy L.(25., 88.). Gázszer FC - MTK FC 1 -1 (0-1). Gólszerző: Tieber (70., 11-esből), ill. Halmai (7.). Vác - Békéscsaba 2-0 (1-0). Vác, 1500 néző. Gólszer­ző: Nagy T. (40., 64.). Stadler FC - Győri ETO 0-1 (0-1). Gólszerző: Szarvas (45.). Haladás VFC - ZTE FC 0-2 (0-1). Gólszerzők: Szőke (29.), Szabó II. (69.). Ferencváros - Videoton 4-1 (2-1). Gólszerzők: Hor­váth F. (19.), Nicsenko (43.), Vincze (64., 81.), ill. Róth (11.). Kiállítva: Dvéri (64.). BVSC T- ÚTÉ 0-1 (0-1). Gólszerző: Kovács Z. (17.). AZ NB I ÁLLÁSA 1. Gvőri ETO 9 8 1 17- 7 25 2. Vasas DH 9 7 1 1 23-11 22 3. Újpesti TE 9 6 2 1 17- 8 20 4. MTK FC 9 5 2 2 19-11 17 5. BVSC-Zuuló 9 4 4 1 19-12 16 6. DVSC-Epona 9 4 2 3 18-10 14 7. Ferencváros 9 4 2 3 17-13 14 8. Videoton FC 9 3 4 2 12-13 13 ' 9. Haladás VFC 9 4 5 14-13 12 10. Diósgyőr 9 3 2 4 13-10 11 11. Békéscsaba 9 3 1 5 6-22 10 12. Gázszer FC 9 2 3 4 , 14-12 9 13. ZTE FC 8 3 MAW: 5 12-14 9 14. Tiszakécske 9 2 3 4 17-22 9 15. Vác FC 10 2 2 6 14-24 8 16. Stadler. FC 9 1 4 4 7-14 7 Siófok 9 2 1 6 7-14 7 18. Kispest-HFC 9 1­8 7-23 3 Készéi csere- és nyerőembere: Szabó Z. Labdarúgó NB I, 9. forduló: Siófoki Bányász SE - Diósgyőri FC 1-0 (0-0) Jegyzőkönyv Siófok, 1500 néző. Vezette: Tóth V. (Makai, Tompos). Siófok: Posza (7) - Bimbó (6) - Juhász (6), Perger (6) - Kovács B. (7), Győri (5), Sallai (5), László (6) - Pest R. (5), Ördög (5), Pest K. (6). Edző: Készéi Ferenc. Diósgyőri FC: líácz (7) - Földvári (6) - Farkas J. (6), Nagy S. (5), Kovács T. (5) - Ternován (4), Kiser (5), Buliga (6), Rákóczid (5) - Kulcsár (6), Jakab (5). Szakmai, igazgató: Tornyi Barnabás. Csere: Pest K. helyett Szabó Z, (6) a 45., Ternován helyett Varga S. (5) az 51., Sallai helyett Soós (-) a 63., Ördög helyett Szabadi (-) a 84. percben. Sárga lap: Pest R. a 30., Juhász a 31., Földvári a 43., Perger a 87. percben. Gólszerző: Szabó Z. (1-0) a 77. percben. Berecz Csaba 11. perc: A DFC védőfala előtt csordogáló labda Kovács B. elé „cseppent”. A hazaiak középpályá­sa 17 méterről a bal alsó sarkot célozta meg, de Rácz vetődve mentett. 23. pere: A jobb oldalon a kaputól 24 méterre szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr. A pontrúgást Kákócz- ki végezte el, akinek jól helyezett, de nem túl erős lövését Posza a bal alsó saroknál szedte össze. 28. perc: Vendégkontra futott a pályán, melynek során középről Kulcsár ugratta ki a jobb oldalon a védők mögé került Kisert, aki nagy helyzetben 12 méterről a ka­pujából kivetődő Poszába lőtte a labdát. 40. perc: Lendületből érkezett a Siófok a vendégek kapuja elé. Pest R. 22 méteres lövése Farkas J.-ről Ördög elé vágódott, ám a hazaiak csatára 16 méterről óriási helyzetben laposan lőtt, s bombá­ját Rácz hárította. 42. perc: Röviden szabadított fel a diósgyőri védelem. A labda a kö­zépen helyezkedő Kovács B. elé pattant, aki 18 méterről dühöd- ten, kapásból, alig lőtt a léc fölé. 52. perc: Diósgyőri kapuskirú­gást követően a hazaiak által visszafejelt labdára Pest R. rajtolt rá, s a jobbösszekötő helyéről 16 méterről leadott - a jobb felső sa­rok irányába tartó - lövését Rácz bravúrral védte. 67. perc: Egy vendéghazaadást követően a 11-es pontnál közve­tett szabadrúgáshoz jutott a Sió­fok. A pontrúgást Kovács B. a sor­falba lőtte. Győri ismételhetett, de az ő lövése is elakadt a védőkön, végül László „triplázhatott”, de 17 méteres bombája hasonló sorsra jutott. 69. perc: Farkas J. bal oldali szögletét Nagy S. 8 méterről bó­lintotta kapura, de Posza a helyén volt és hárított. '70. perc: Kulcsár a bal oldalon játszotta tisztára magát, majd 13 méterről kissé kisodródva a rövid felső sarkot célozta meg, de Posza remek ütemben tenyerelte ki a labdát. 75. perc: Pest R. viharzott el a bal oldalon, majd az alapvonal kö­zeléből visszagurított a rövid olda­lon érkező Ördögnek. A hazaiak csatára tiszta helyzetből öt méter­ről a jobb kapufa mellé dur- rantott. 77. perc: A vendégtérfél közepén Ördög adta ki a labdát a bal olda­lon lyukra futó Szabó Z.-nek, aki egy rövid sprint után 12 méterről a kiinduló Rácz mellett a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 80. perc: Kontráztak a hazaiak: a balösszekötő helyéről Győri 18 méterről leadott lövése Ráczban akadt el. 81. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DFC. Középről 28 méterről Kul­csár bombázott kapura, ám a léc alá tartó lövését Posza óriási bra­vúrral paskolta szögletre. 86. perc: László a bal oldalról gyötörte középre a labdát, de Ko­vács B. 17 méterről a bal kapufa mellé lőtt. 88. perc: A siófoki 16-os vonalán Varga S. Kulcsárhoz játszott, aki középről Poszába lőtt. Az már a mérkőzés kezdete előtt kiderült, hogy egyik csapat sem szeretne vereséget szenvedni, en­Rácz ismét remekül védett, nem rajta múlt a vereség nek ellenére a pontosztozkodás nem tűnt tál valószínűnek. Ez csak a DFC számára lett volna el­fogadható, mert a hazaiak „égő házát” csak a győzelem olthatta el. Az hamarosan nyilvánvalóvá vált, a két csapat jól ismeri egy­más erényeit és gyengéit - köszön­hetően a két szakvezető szoros ba­rátságának. Mindkét csapat játé­kosai a kezdés után azonnal meg­találták helyüket és emberüket a pályán. Természetesen nem estek egymásnak a csapatok, hiszen a pontszerzés egyik alapfeltétele a higgadt, fegyelmezett játék, s ezt betartva óvatos, biztonsági játékot láthatott a gyérszámú publikum. A Siófok volt a kezdeményezőbb, de támadásaikat nem próbálták meg ziccerig játszani, és többször vállalkoztak távoli lövésekre, ám ezeket Rácz magabiztosan’hatás­talanította. Amikor védekezni kényszerültek a hazaiak, nagy fi­gyelmet fordítottak a DFC két szélső középpályásának a semle­gesítésére, és a szórványos vendég­akciókat gyakran taktikai faul­tokkal lassították le, állították meg. A DFC általában középen próbált meg, helyzetbe kerülni, de igazi gólszerzési lehetőséget csak egyszer sikerült kialakítaniuk az első játékrészben. A második félidőben egyre több és egyre gyakoribb apró hibát vétet­tek a csapatok. A mérkőzés „leült”, és az unalomba fulladás elől né­hány szurkoló a félidő felénél elin­dult hazafelé. Azonban elszámítot­ták magukat, mert ezután követke­zett a játék. Az események - mint­egy varázsütésre - a 11-es pontról járó szabadrúgással kezdődtek. Úgy tűnt, a DFC-nek nem elég a döntetlen. A vendégek egyre bát­rabb támadójátékba kezdtek. Le­het, hogy fizikálisán akarták meg­fogni a hazaiakat, de tény, hogy a vendégvédők a felezővonalnál a hátralévő időben már nem „húzták be a kéziféket”, és az addi­ginál sokkalta gólratörőbben ját­szottak. Ez azonban azzal a ve­széllyel járt, hogy kinyiladozó di­ósgyőri védelemmel szemben na­gyobb esélye volt a hazai csatárok­nak a gólszerzésre. Egy ilyen lehe­tőséget kihasználva jutottak előny­höz a siófokiak, s ezt követően már nem pontokért, csak pontért fut­hattak a fehér mezes vendégek. A hajrában a DFC nagy erőket moz­gósított a hátrány lefaragására, de Posza is igazolta, hogy - Rácz kol­légájához hasonlóan - mestere a szakmájának. Tóth Vencel játékvezető „szarvas- inba” nélkül vezette a mérkőzést, de néhányszor nem torolta meg kellőképpen a mezőnybeli sza­bálytalanságokat. KÉSZÉI Ferenc: - Rettenetesen elszánt volt a csapatom, és határ­talan lelkesedéssel ellensúlyozta az ellenfél összeszokottabb csa­patjátékát. A nagy igyekezetben több szabálytalanság is becsú­szott, de bőven kialakítottunk annyi gólhelyzetet, hogy megérde­melten nyeljünk. TORNYI Barnabás: - A mai mérkőzés a játékvezető személyes bosszújáról szólt, mert egy régebbi nyilatkozatom után megígérte, hogy azt nem felejti el, és most be is tartotta a szavát. Tartalékbajnokság Siófok - Diósgyőri FC 3-3 (1-3) Siófok, 100 néző. Vezette: Beidek. Siófok: Brakszatórisz - Varga (Cseresznyés), Lajtos, Sánta, Ba­logh (Horváth T.) - Pókos, Bozsér, Gyurákovics (Bakó), Roik - Ho­sszú, Szári (Horváth I.). Edző: Mészáros József. Diósgyőri FC: Regős - Sarlai, Labbancz, Volár, Tóth D. - Turó- czi, Lipták, Lippai, Ruskó - Kotu- la, Rák. Edző: Emir Dzsinovics. G.: Lajtos, Horváth T., Roik, ill. Kotula, Turóczi, Ruskó. Jók: Laj­tos, Horváth T., ill. Volár, Turóczi, Lipták. Az idegen föld - továbbra is - bénító hatású Négygólos vereség a labdarúgó NB l/B 9. fordulójában: Szeged-Dorozsma - Tiszaújvárosi SC 5-1 (2-0) Szeged (ÉM - MI) - A labdarúgó NB I/B 9. fordulójában idegen­ben vendégszerepeit a Tiszaúj­városi SC labdarúgócsapata. A kiruccanás négygólos vereséget hozott. Szeged, 2500 néző. Vezette: Farkas (Kormos, Nyilas). Dorozsma: Demeter (0) - Magyar (6), Stredie (6), Szentmiklósi (6) - Barna (6), Ferenczi (6), Farkas (7), Krajczár (6), Udvari (7) - Stafanov (8), Kenesei (6) . Edző: Vágó Attila. TSC: Molnár (4) - Vámosi (4) - Czö- vek (4), Pipó (4), Bordás (4), Szabó L. (4) - Járai (5), Márkus (4), Loós (4) - Pap (6), Dobos (4). Edző: Varga Zoltán. Cserék: Szentmiklósi helyett Miklós (7) az 59., Márkus helyett Gulácsi (5) az 59., Stefanov helyett Molnár (-) a 68., Ferenczi helyett Oláh (-) a 76. percben. Sárga lap: Vámosi a 73., Járai a 80. percben. Gólszerző: Barna (1-0) a 8., Stefanov (2-0) a 41., Stefanov (3-0) a 47., Miklós (4-0) a 65., Miklós (5-0) a 67., Pap (5-1) a 77. percben. 8. perc: Magyar végzett el nagy bedo­bást a tizenegyes ponttal egymagas- ságban a jobb oldalon. A játékszert Stredie csúsztatta meg a rövid sarok­nál, ami a hosszú oldalon érkező Bar­na elé került. A hazaiak játékosa a jnagasan érkező lasztit 6 méterről a ^apn bal oldalába fejelte, 1-0. 41. perc: Barna a 16-os jobb oldali csücskéről váratlanul lapos lövést eresztett meg, amelyet Molnár csak kiütni tudott. Szerencsétlenségére ezt éppen középre tette, és a berobbanó Stefanov az ötös vonaláról a hálóba gurított, 2-0. 47. perc: Udvari-Szentmiklósi volt a labda útja a bal oldalon. A hazaiak vé­dője jól látta meg Vámosi és Bordás között a büntetőterületre belépő Stefa- novot a jobbösszekötő helyén, aki 13 méterről, félmagasan, a kapujából ki­lépő Molnár mellett a jobb sarokba he­lyezett, 3-0. 65. perc: Farkas a bal oldali szöglet- zászló közeléből élesen középre lőtte a bőrgolyót. A pár perccel korábban be­állt Miklós belül jól helyezkedett, és mielőtt a vendégvédők észbe kaptak volna, 4 méterről a kapu közepébe pöc­költ, 4-0. 67. perc: Kenesei 15 méterről elenge­dett bombáját Molnár hárította, de a pettyes csak a közelben álló Udvariig jutott. A dorozsmaiak szélsője jobbról keresztbe előtte a labdát a kapu előtt, de az nem ment mellé, mert a jobb ol­dali kapufa közelében ott állt Miklós és két lépésről besegítette a játékszert, 5-0. 77. perc: Pap lépett ki középen egye­dül a szegediek védőfalából, majd 12 méterről kapura célzott. A löket kijött Demeterről, vissza az újvárosiak cen­tere elé, áld másodszorra már nem hi­bázott, és lágy emeléssel megszerezte a becsületgólt, 5-1. Varga Zoltán, a vendégek mestere egész héten azt próbálta beleverni já­tékosai fejébe, hogy vigyázzanak a meccs első perceiben, mert a hazaiak minden valószínűség szerint óriási lendülettel fognak kezdeni. Stefanovék brasztoltak is Molnár kapuja felé, de a vendégek az edzői intelem ellenére sem tudták átélni a nehéz időszakot. Úgy látszik Tiszaújvárostól távol vala­mi miatt mindig „berezelnek” Vámosi­ék, mert eddigi négy idegenbeli fellé­pésük egyaránt vereséggel zárult. VÁGÓ Attila: - Nagyon örülök a győ­zelemnek, de különösen az öt rúgott gólnak. VARGA Zoltán: - Teljesen megérde­melt a hazaiak győzelme. További eredmények: Soproni FAC - Salgótarjáni BTC 1-1 (0-1), Kecskemé­ti TE - Hajdúszoboszló 0-2 (0-2), Pécsi MFC - Rákóczi Kaposcukor FC 1-2 (1-0), Dorog - III. kér. TVE 1-1 (0-1), Csepel - Tiszavasvári 0-0, Paks - Szol­nok 2-1 (1-1), Nagykanizsa - Érd 0-0, Dunaferr - Matáv Sopron 3-1 (1-0), Nyíregyháza - Komló 3-1 (2-0). V. : .fi . 1 Jfp Stefanovot Vámosi (balra) és Loós (jobbra) fogja közre. A hazai csatár ennek ellenére két gólt is szerzett. AZ NB l/B ÁLLÁSA 1. III. kér. TVE 9 6 3­23- 6 21 2. Rákóczi FC 9 5 2 2 12-12 17 3. Nyíregyháza 9 4 4 1 14- 6 16 4, Szolnoki MÁV 9 4 3 2 12- 9 15 5. Kecskeméti TE 9 5 4 6-10 15 6. Matáv SC 9 4 2 3 15- 8 14 7. Dunaferr SE 9 4 2 3 13- 8 14 8. SoDroni FAC 9 3 5 1 8- 7 14 9. Paksi ASE 9 4 3 2 7- 6 13 10. Szeszed 9 3 3 3 19-16 12 11. Pécsi MFC 9 3 3 3 9- 9 12 Hajdúszoboszló 9 3 3 3 9- 9 12 13. Salgótarján 9 3 2 4 8-11 11 14. Naevkanizsa 9 3 i 5 11-14 10 15. Dorogi SE 9 2 3 4 9- 8 9 16. Érdi VSE 9 2 3 4 12-13 9 17. Komló 9 3 6 9-19 9 18. Tiszaúiváros 9 2 1 6 8-19 7 19. Tiszavasvári 9­6 3 4- 9 6 20. Csepel SC 9 1 3 5 4-13 6 Az MLSZ fegyelmi bizottsága két pontot levont a Paksi ASE-töl. X-A­sann