Észak-Magyarország, 1997. augusztus (53. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-04 / 180. szám

1997- Augusztus 4., Hétfő i : Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 □ A Diósgyőr „felnégyelte” a Zalahúst Labdarúgó NB I, 3. forduló: Diósgyőri FC - Zalahús-Zaiaegerszegi TE FC 4-0 (2-0) Diósgyőri stadion, i2 000 néző. Vezette:Márton (Lettrich, Hing). DFC: Rácz (7) - Téger (6) - Földvári (6), Farkas J. (7), Kovács (6) - Temován (6), Kiser (6), Buliga (7). Kákóczki (8) - Kulcsár (8), Jakab (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. ZTE: Vlaszák (6) - Szabó I (4) - Csóka (6), Molnár B. (4), Gaál (5) - Németh (5). Kovács N. (5), Szabó II (6), Molnár A. (5) - Sebók (4), Ca- soltan (5). Edző: Garámvölgyi Lajos. Csere: Kovács N. helyett Kocsárdi (5) a 46., Szabó I helyett Varga T. (5) az 57., Kulcsár helyett Kotula (-) a 68., Kiser helyett Búzás (-) a 71., Temován helyett Farkas A. (-) a 78. percben. Sárga lap: Sebők a 44., Molnár A. az 50., Földvári a 70. percben. Gólszerző: Kulcsár (1-0) a 24., Kákóczki (2-0) a 48., Kulcsár (3-0) a 46., Csóka-öngól (4-0) a 64. percben. Bánhegyi Gábor, Berecz Csaba Gyászszünettel kezdődött az összecsapás. A találkozó résztvevői a napokban el­hunyt Csáki Józsefre, a Diós­győr vezérszurkolójára emlé­keztek egyperces néma ('elál­lással. Ezt követően a csapat „halhatatlan" drukkerének unokája, a kétéves Eötvös Bence végezte el a mérkőzés kezdőrúgását. Jakab jubileuma. A DFC csa­tára Jakab Csaba az elmúlt fordulóban, a Tiszakécske FC - Diósgyőri FC (2-0) találko­zón játszotta 150. NB l-es mérkőzését. A jubileum kap­csán a ZTE elleni mérkőzés előtt a Diósgyőri Sportbarálok Egyesületének titkára, Fekete Zsuzsa köszöntötte a hazaiak támadóját. 2. perc: Szabó I Zsolt saját tizenha­tosa előtt Kulcsárnak fejelte le a lab­dát. A támadó rögtön Jakab elé tolta a bőrt, aki 20 méterről kapásból tü­zelt, de Vlaszák a bal alsó sarok elől szögletre tenyereit« a lasztit. 8. perc: Búliga a jobb oldalról ka- nyarított a vendégek tizenhatosán belülre. Jakab a kaputól 8 méterre állva rosszul találta el a labdát. A kipattanót Ternován küldte ismét a kapu felé, de a betömörülő védők­ről levágódott a lövés. 9. perc: Sebők kezezését „nézte el” Márton, így Csóka teljesen egyedül kiléphetett. A 16-os vonalára érve az egerszegi középpályás lőtt, de a labda a kifutó Ráczról visszapat­tant a mezőnybe. 14. perc: Ternován sprintéit egy elérhetetlennek látszó labdára. A középpályás az alapvonalról átívelt a bal oldalra, ahol Kákóczki várta a labdát, aki a háló helyett Németh Tamásba fejelte a bőrgolyót. 22. perc: Buliga ezúttal Kisert vá­lasztotta játszótársnak. A pontos passz után a középpályás 18 mé­terről ballal Vlaszák kezébe lőtt. 25. perc: Kulcsár közelítette meg a vendégek tizenhatosát, majd balra tálalt Jakab elé. A csatár hatalmas gólhelyzetben 12 méterről Vlaszák- ba lőtt, a kipattanó labda azonban Kulcsár elé került, aki 10 méterről habozás nélkül irtózatos erővel bal­lal félmagasan a kapu közepébe lőtt, 1-0. 25. perc: Kákóczki átkígyózott a bal oldalon az egerszegi védelmen, majd 15 méterről ballal elgurította labdát Vlaszák és a bal oldali kapu­fa mellett. 28. perc: Ismét Rákóczid robogott el a bal oldalon, de ezúttal 12 mé­terről Vlaszákba lőtte a labdát. 32. perc: Jakab kapott „forintos” labdát a vendégek tizenhatosán be­lül. A csatár megforgatta védőjét, majd 10 méterről gyengén Vlaszák kezébe emelt. 40. pere: Buliga jobb oldali szögle­te őrizetlenül találta a hosszú olda­lon Kákóczkit, aki 8 méterről a ka­pu fölé fejelt. 43. perc: Téger saját térfelén gyö­nyörű csellel hasaltatta el szabó II Zsoltot, majd megindult az egersze­gi kapu felé. Már a tizenhatos vo­nalánál járt, amikor lövés helyett balra ívelt Rákóczidhoz, áld mellel maga elé tette a játékszert és 6 mé­terről bal külsővel úgy perdített a felső léc alsó lapjára, hogy onnan a labda a gólvonal mögé majd a me­zőnybe pattant. Márton játékvezető a zalaiak tiltakozása ellenére hatá­rozottan középre mutatott, 2-0. 44. perc: Németh beadását Szabó I Zsolt 12 méterről a dermedten álló diósgyőri védők tekintetétől kísérve a bal kapufa mellé fejelte. 46. perc: Kiser a kezdőkör tájéká­ról dobta támadásba Kákóczkit a bal oldalon, aki a tizenhatos vona­lához érve egy kicsit befelé húzott, majd laposan középre gurított. A labda a túloldalon érkező Kul­csárt „találta meg”, aki az ötös sarkáról a bal felső sarokba bom­bázott, 3-0. 51. perc: Kulcsár csent el egy lab­dát, amellyel Ternovánt hozta játék­ba. A középpályás futtából 16 mé­terről tüzelt, de Vlaszák megállítót­tá a gólvonal mögé törekvő pety- tyest. 60. perc: A hazai 16-os bal oldali csücskénél végezhetett el szabad­rúgást a „Zete”. Szabó II ballal kö­zépre kanyarított, ahol az elmélázó védők közül Németh robbant ki és 12 méterről kapásból kapura lőtt. A felső léc alá tartó lövést Rácz ujj­heggyel tornázta a kapu fölé. 64. perc: Jakab vezetgette az eger­szegi térfélen a labdát. Temován és Kulcsár közül a középen tanyázó csatárt választotta. Kulcsár megkö­szönte a passzt, majd megcélozta a kapu közepét. Lövése a közbeugró Csókán irányt változtatott. Vla­szák még visszavetődött, de keze mellett a bal alsó sarokba vágódott a labda, (öngól), 4-0. 80. perc: Kákóczki tűnt fel a lab­dával a bal oldalon. Jakab a 16-os környékén a túloldalon toporogva várta az átadást. Kákóczki át is ívelt a csatár elé, aki nagy nekive- selkedés után kapásból 17 méterről a bal sarok felé tüzelt, de Vlaszák vetődve szögletre hárított. Vlaszák ment Kulcsár (9) elől Nagy utazók. A Zalaegerszeg és Miskolc közötti tisztes távol­ság miatt a vendégszurkolókat szállító autóbusz majd' félórát késett, így az „Armada 93" fe­dőnevű ultracsoporl az ered­ményjelző táblára nézvén szo­morúan tapasztalhatta, hogy kedvenceik már hátrányban vannak. A zalai drukkerek mintegy ötven percet tölthettek a diósgyőri arénában, mert a negyedik DFC-találat után nem sokkal elindultak hazafelé. Élvonalbeli újoncok, A szom­bati mérkőzésen két „újoncot" is avatott a Diósgyőri FC együttese, hiszen a csereként pályára lépett Kotula és Búzás is élete első élvonalbeli talál­kozóján szerepelt. A diósgyőri játékosok és szurkolók újra élvezhették a hazai pálya im­már szokásosnak mondható elő­nyét, hiszen az elmúlt bajnoki mér­kőzésekhez hasonlóan ezúttal is eső­áztatta, csúszós, vizes talajon kellett harcba szállniuk a csapatoknak. Tempósan és hazai, helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, de a vendé­gek sem álltak be védekezni és en­nek köszönhetően nekik sikerült ki­dolgozni. az első negyedóra legna­gyobb ziccerét. Ebben az időszak­ban a csapatok kielégítették a nagy­számú nézősereg magas igényeit, hi­szen a. támadó futballra helyezték a hangsúlyt, s eme vevő volt a lelátó né­pe. A kezdeti rohamokat a középpá­lyás sorok vészelték át a legnehezeb­ben, hiszen ekkoriban sűrűn előfor­dult, hogy kettészakadt a pálya és mindkét oldalon védekezőkre és tá­madókra bomlottak a csapatrészek. A félidő közepe táján úgy tűnt, hogy leült a mérkőzés de a pilledés pilla­natait Kulcsár gólja szakította meg, s ahogy azt várni lehetett: ettől a talá­lattól újra megélénkült az összecsa­pás. A ZTE - magától értetődően - szerette volna kiegyenlíteni hátrá­nyát, míg a túloldalon a DFC nem érte be az egygólos vezetéssel, és a szélső középpályások, gyorsaságát ki­használva futószalagon építgette tá­madásait. A „futok a gólért"-verseny­ben a hazaiaknak több ziccerük volt, s a „legodaérőbb” Kákóczki előtt zsákszámra adódtak a lehetőségek. A félidő hajrájában a hazaiak rendkí­vül aktív középpályása negyedik nagy gólhelyzetét értékesítette, és így a biztos vezetés tudatában vonulha­tott az öltözőbe a DFC. A második játékrész elején Alf­red Hitchcock nevét emlegették az egerszegiek, hiszen számukra thril- lerszerűen kezdődött az újabb fél­idő. Még egy perc sem telt a máso­dik negyvenöt percből, s mialatt a vendégek a szünetben történt át­szervezés utáni új helyüket keresték a pályán, Kulcsárnak már a máso­dik találatát kaparhatta ki a gól­vonal mögül Vlaszák kapus. A há­romgólos előny birtokában a hazai­ak parádéztak, míg vendégek mara­dék önbizalma szellő fújta kártya­várként omlott össze. Á mérkőzés remek színvonala ekkor sem esett vissza, mert a diósgyőri játékosok újabb gólok elérésére törekedtek, a túloldalon pedig a becsületgólért hajtott a ZTE. A vendégek a máso­dik félidőben igyekeztek nagyobb fi­gyelmet fordítani a DFC két szélső középpályásnak a semlegesítésére, de amíg Ternovánnal és Kákóczki- val voltak elfoglalva, addig a ha­zaiak két belső középpályása, Buliga és Kiser szabadon szervezhette közé­pen a játékot. A Garamvölgyi-fiúk- nak negyedórára volt szükségük ah­hoz, hogy gólhelyzetet alakítsanak ki, de ezt értékesíteni nem tudták, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellenfél a következő valamirevaló tá­madásból gólt ért el. Az öngól követ­keztében a zalaiaknál beütött a krach és ha a negyedik találat utáni percben Márton játékvezető Kiser 16- oson belüli buktatatását nem „nézi el”, akkor akár egy katasztrofális ve­reségbe is beleszaladhattak volna a vendégek. Azonban a biztos vezetés tudatában a DFC egy sebességi foko­zattal visszakapcsolt és ez már „csak” a közönségszórakoztatáshoz és az örömfocihoz volt elegendő. Márton játékvezető az első fél­idő első felében nem állt feladata magaslatán, de „idegessége a diós­győriek vezetógólja után elmúlt, s ezt követően - a Kiser buktatásá­ért meg nem ítélt 11-estól eltekint­ve -jól vezette a mérkőzést. TORNYI Barnabás: - Örülök a csapat teljesítményének, annak, hogy teljes odaadással, koncentrál­tan, fegyelmezetten, alázattal ját­szották a focit és ezzel kiszolgáltuk a közönségünket. A négygólos kü­lönbség már „csak” hab a tortán. GARAMVÖLGYI Lajos: - A DFC sokkal többet futott, sokkal többet tett a sikerért és megérdemelten nyert. Mi csak poroszkáltunk és ha kapusunk nem véd ilyen jól, akkor még nagyobb gólkülönbséggel kap­tunk volna ki. SZAKÉRTŐI SZEMMEL . GYÜREK IMRE, a Diósgyőri FC utánpótlás szakágvezetője: ­Mezőnyben nem tűnt rossznak a ZTE, de Kiserék még náluk is jobbak voltak. Az első gól megnyugtatta a fiúkat, míg a második, szünet előtti találat megint a legjobbkor jött. A folytatásban a mieink teljesen felő­rölték a zalaiakat, s már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Kiváló volt Kákóczki baloldali szélsőjátéka és sokat nyomott a latban az is, hogy a héten teljes edzésmunkát végezni nem tudó Kulcsár klasszis teljesít­ményt nyújtott. Mellettük a védősor is jól működött, mert Téger, vala­mint Földvári lehetőségeihez mérten igyekezett segíteni a támadáso­kat és a kapuban Rácz is bemutatott egy-két bravúrt. Örülök annak, hogy hazai pályán már másodszor voltmik ilyen eredményesek. Labdarúgó NB I iGá/szer FC - Kispest-Honvéd 3-0 (3-0) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Molnár L. Gázszer FC Agárd: Matus - Varga, Füzesi, Lőrincz - Toldi, Salacz )., Nagy L, Vincze G. (Szalai), Bekő - Tieber (Salacz Z.), Medvid (Földes). Edző: Hartyányi Gábor. Kispest- Honvéd FC: Vezér - Medgyesi, Hungler, Má- tyus - Balog Zs. (Cipf), Kovács B., Plókai, Forrai (Balog G.), Pintér - Jovanovic (Hoff­mann), Bárányos. Menedzserigazgató: Kré- mer Károly. Gólszerzők: Tieber (8., 27.), Medvid (38.). Kiállítva: Mátyus (41.). IBVSC - Békéscsaba 3-0 (Ö»Ö) Szőnyi út, 1000 néző. Vezette: Szabó Zs. BVSC: Koszta - Komlósi (Rósa D.), László, Bondarenko, Fűzi - Csillag, Csiszár, Erős, Usvath - Kiss I., Potemkin (Csordás). Edző: Mezey György. Békéscsabai EFC: Fülöp - Balog Z., Diczkó, Erdei, Valentényi - Faze­kas (Dani), Raducu, Takács (Balázs), Kálai (Dobi) - Todorovics, Stoica. Edző: Pásztor Jó­zsef. Gólszerzők: Csordás (49.), Usvath (74.), László (82.). IStacüer FC - Ferencváros 2-2 (2-2) Akasztó, 9000 néző. Vezette: Vágner. Stad­ler: Nagy G. - Korol - Kertész, Resko - Schultz László, Jeremejev, Molnár, Helba, Nagy S. (Farkas) - Borgulya, Holló (Hadár). Edző: Sándor István. Ferencváros: Szeiler - Dragoner - Szűcs, Lipcsei - Nyilas (Schultz Levente), Vincze O., lagodics (Páling), Al­bert, Nagy N. - Nicsenko (Sitku), Zavadszky. Edző: Nyilasi Tibor. Gólszerzők: Borgulya (33.), Farkas (45.), ill. Lipcsei (21.), Nicsenko (39.). Kiállítva: Szűcs (49.). ________________ ( esti TF - Győri FTP 2-3 (1-0) Megyeri út, 3000 néző. Vezette: Puhl. UTE: Szűcs Lajos - Sebők - Fehér, Szlezák - Jenei, Véber, Monyé (Babati), Szanyó, Tóth N. - Kovács Z., Herczeg (Eszenyi). Edző: Nagy László. Győr: Molnár - Lakos - Stark, Korsós - Salagean, Csató S., Csató J. (Gogh), Mracs- kó (Puglits) - Vayer (Szarvas), Fehér M., Fo­dor. Edző: Reszeli Soós István. Gólszerzők: Szanyó (4.), Salagean (80., öngól), ill. Vayer (46.), Fodor (54.), Mracskó (91.). MTK FC - Tiszakécske 5-2 (4-1) Hungária körút, 1000 néző. Vezette: Buko- vics. MTK: Babos - Csábi - Kuttor, Szekeres (Zimmermann) - Farkasházy, Halmai, Illés, Szamosi (Madar), Egressy - Kenesei, Orosz (Preisinger). Edző: Garami József. Tiszakécs­ke: Nagy Zs. - Barna - Balia L., Thaly — Szar­vas (Nagylaki), Molnár (Cimpian), Nagy L., Unyatinszki, Szántó - Maczkó, Balia M. Edző: Szurgent Lajos. Gólszerzők: Orosz (6., 29.), Kenesei (18., 52.), Egressy (33.), ill. Szántó (17., 51.)._______________________ | Vác FC - Vasas Danubius Hotels 2-6 (0-4) Vác, 2500 néző. Vezette: Kiss G. Vác FC: Halász - Lévai, Nagy T., Kasza, Boda ]. (Ko­vács P.) - Vojtekovszki, Babos Á., Schwarcz, Nyikos (Sándor T.) - Horváth ?., Füle (And- rássy). Edző: Steidl Sándor. Vasas DH: Végb - Mónos, Geress, Juhár, Aranyos I. - Szil­veszter, Váczi Z., Galaschek, Maczó (Simon A.) - Hámori (Koltai), Pál (Kuntics). Edző: Géléi Imre. Gólszerzők: Lévai (53.), Horváth P. (86.), ill. Szilveszter (17.), Váczi Z. (25., 35., 44.), Mónos (69.), Hámori (79.). [Haladás VFC - DVSC-Epona_____0-1 (0-0) S zombathely, 7000 néző. Vezette: Tóth V. Haladás VFC: Németh - Horváth A. (Gabala), Tóth M., Varga K. - Baumgartner A., Kovács, Koller, Vidóczi, Balogh - Fehér Cs. (Király), Plókai M. (Unchis). Edző: Miha- lecz István. DVSC-Epona: Téglási - Pető (Sándor Cs.), Gojan, Szatmári - Dombi, Bö- őr, Arany, Szabó ). (Vadicska), Madar T. - Si­ra, Djurisics (llea). Edző: Herczeg András. Gólszerző: Sira (80.). AZ NB I ÁLLÁSA 1. MTK FC 3 3­­12­4 9 2. Győri ETC FC 3 3- '­7­4 9 3. BVSC 3 2 1 — 7­3 7 4. Diósgyőri FC 3 2 i 9­3 6 5. Vasas DH 3 2­i 10­5 6 6. Újpesti TE 3 2­i 7­4' 6 7. Haladás VFC v 3 2­1 4­3 6 8. Ferencváros 3 1 2 _ 5­4 5 9. Békéscsabai EFC 3 1 1 i 4­6 4 10. GázszerFC 2 1 i 4­2 3 11. DVSC-Epona 2 1­i 2­2 3 12. Tiszakécske FC 3 1 ‘ 2 4­8 3 13. Siófoki BSE 2 _ 1 1. 2­3 1 14. Stadler FC 2 _ 1 t: 3­5 1 15. Videoton FCF 1 _ 1 1­3 0 16. Zalahús-ZTE FC 3 ~. 3 2­8 0 17. Vác FC 3 _ _ 3 4­10 0 18. Kispest-Honvéd FC 3­­3 2­12 0 _Tartalékbainokság Diósgyőri FC - Zaláhűs-ZTE FC 2-1 (0-0) Diósgyőr, 400 néző. Vezette: Veres L. DFC: Regős - Panghy - Volár, Nagy S., Sar- lai - Turóczi, Lipták, Lippai, Tóth D. - Rák, Ruskó. Edző: Emir Dzsinovics. ZTE: Kópicz (Lendvai) - Szente, Filó, Káldi - Farkas (Nadrai), Somfalvi, Nagy A., Tóth Gy., Hadrik - Molnár, Tóth Z. Edző: Balázs Zsolt. Gólszer­ző: Rák (11-esből) a 78., Nagy S. a 87., ill. Nagy A. a 74. percben. Kiállítva: Tóth Gy. a 77., a Mólnál- a 79., a Filó a 90. percben, jók: Volár, Turóczi, Lippai, Rák, ill. Szente, Nagy A. Fotók: Dobos Klára Kákóczki (középen) teljesítménye egy gól és egy gólpassz