Észak-Magyarország, 1997. augusztus (53. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-25 / 197. szám

10 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások 1997« Augusztus 25., Hétfő „Megyei I. osztály 3. forduló. Hernádnemeti - Arriól 1-4 (0-2) Hernádnémeti, 150 néző. Vezette: Kiss. Hernádnémeti: Irhás M. - Pálházi, Bereczki (Budai), Béki, Szilasi (Radics), Fekete, Urban- csik, Csányi, Irhás Gy., Lakatos, Kahancz J. Edző: Nagy László. Arnót: Szabó B. - Majo­ros, Konkoly, Takács, Lengyel, Bóni, Budai, Bodnár, Asszony, Balogh, Kovács. Edző: Ma­joros László. G.: Fekete, ill. Bodnár, Asszony, Lengyel, Takács. Jók: Béki, ill. az egész csa- pat. Ifi: 3-1. _______________ ___ P ufnok -Karcsa 1-1 (1-0) Putnok, 300 néző. Vezette: Fischer. Putnok: Káló - Lázár (Tátrai), Lengyel, Magyari, Újvárosi, Boros (Kovács II), Kéméndi, Éles, Lázi (Kovács I), Shweitczer, Harnócz. Edző: Szabó Já­nos. Karcsa: Varga - Váradi, Dakos, Lengyel, Hornyák (Tóth), Kelemen, Takács, Nagy, Simon, Baba G., Vancza (Bányácski). Edző: Baba János. G.: Shweitczer, ill. Simon. .1-0 (0-0) STK-Pálháza -- Ff almai Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Samu. STK: Szakái - Hajdú, Erdei, Dókus (Repka), Bod­nár, Kovács (Balogh), Tokár, Szabó, Jurkó, Pász­tor, Pankovics (Szoták). Edző: Gál Béla. Halmaj: Tamás -Tumyánszky, Bitó S., Náni (Tasi), Juhász L, juhász T., Bitó )., Juhász E., Spitzmüller, Duli- bán, Bukovenszki. Edző: Becse László. G.: Pan­kovics, Pásztor, Szabó. Jók: Szakái, Repka, Bod­nár, Takács, ill. senki. Ifi: 3-0. Olaszliszka - Sárospatak 1-t (0-0) Olaszliszka, 300 néző. Vezette: Ortó. Olaszliszka: Posta - Gazsi (Jedlicska), Miklós, Vadász, Lakatos, Lukács F., Rácz (Lukács A.), Turbucz, Laczkó, Kaczúr, Dőry. Edző: Osváth László, Laczkó Zoltán. Sárospatak: Szemán - Pauleczki, Csáki, Tuss, Ablonczi, Rák, Kovács (Büttösi), Varga, Wächter (Sajtos), Tokár, Tóth (Krenyiczky). Edző: Zsófi József. G.: Dőry, ill. Sajtos. Kiállítva: Csáki (60.), Tuss (90.). Jók: Ga­zsi, Miklós, Vadász, Lakatos, ill. az egész csa­pat. Ifi: 1-3. Red Devil's - Prü Miskolc, 300 néző. Vezette: Váradi. Red Devil's: Cservenyák - Hernádi (Kutus), Ju­hász K., Tóth L., Mező (Horváth), Konczvald, Szerdi, Köpfner, Szabó K., Müller, Gondos (Ba­logh). Edző: Mihálszki József. Prügy: Gyurán B. - Balogh, Gyurán P., Nagy L., Sándor J., Marozs, Szilágyi (Kuzmicskó), Sándor L. (Gazdag), Vadá­szi E., Tóth S. (Albert), Vadászi A. Edző: Balogh András. G.: Konczvald (2). Jólc az egész csapat, ill, senki. Ifi: 1-1.____ ______________ y irmabesenyő - Taklaharkánv 5-0 (2-0) Szirmabesenyő, 500 néző. Vezette: Kujbus. Szirmabesenyő: Máté - Kis, Szépvölgyi, Lakatos, Újvári (Ólán), Farkas, Kubiczki, Nagy (Kosa), Szalóczi, Kopa, Tóth (Hornyák). Edző: Májer Zol­tán. Taktaharkány: Guth - Nagy A., Nagy T., Aranyosi, Gyöngyösi Gámbor D.), Jámbor K., Ru- szó, Szatmári, Kovács (Tamás), Joó, Szabó. Edző: Madarasi János. G.: Tóth (2), Kosa (2), Kubiczki. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 3-1. Hernádkércs - Bocs 0-1 (0-0) Hernádkércs, 300 néző. Vezette: Kálmán. Hernádkércs: Berzeviczi - Taksás (Tóth), Gele- tóczki, Németh, Králik, Pelles, Rontó, Untisz (Hudobkó), Paráda, Jordán, Mika (Ruszó). Edző: Csákány Béla. Bocs: Lukács - Tömöri, Kerényi, Vachter, Balogh, Tóth A., Rácz, Egry (Herbák), Nagy Zs. (Zsiga), Tímári, Tóth L. Edző: Balázsi István. G.: Tímári. Jók: Geletóczki, Pelles, Ber- zevczi, Králik, ill. Balogh, Rácz, Tóth L., Tímári. Ifi: 0-7 Nyékládháza - Siegel SE 3-2 12-D Nyékládháza, 300 néző. Vezette: Geró I. Nyékládháza: Rácsok - Lukács F., Borbély, Ka­zár, Hallai, Puskás, Vidiriczei, Szántó, Zöld, Ba­lázs (Ivánkái), Tóth (Kuzma). Edző: Kapitány Bé­la. Siegel SE: Szedlák - Kalmár, Leskó, Szobócz- ki, Birke, Planéta (Túróczi), Lippai, Rács (Szamo­si), Molnár, Bém, Sramkó (Krompák). Edző: Óvári Zsolt. G.: Borbély (2), Szántó, ill. Lippai, Kalmár. Kiállítva: Zöld (65. perc). Jók: Borbély (a mezőny legjobbja), Balázs, Szántó, Kazár, Puskás, ill. Lip- pai. Rács, Krompák. Ifi: 0-1._____________ I omor-Lak - GLAS-SVSE 4-1 (l-l) Lak, 200 néző. Vezette: Csukás. Tomor-Lak: Drótos - Göndör, Ladányi, Szabó, Barbarics, Tőszegi, Mogyoró L, Rákos (Tóth), Ká­das (Mikó), Kemény, Kótai N. (Galyas). Edző: Szilvái Attila. GLAS-SVSE: Brindzár - Lipták, Ha- uberger, Balogh, Miklós (Bósa), Takács, Auer (Csipke), Fazekas, Dányi, Somogyi (Koczka), Kó­tai N. Edző: Kocsi Zoltán. G.: Kádas (3), Kemény, ill. Somogyi. Jók: Kádas (a mezőny legjobbja), Drótos, Tőszegi, Rákos, Kemény, ill. Lipták, Faze­kas. Ifi: 5-2. 1. Bocs 3 3 _ _ 10- 2 9 2. Tomor-Lak 3 2 1­7- 3 7 3. Karcsa 3 2 1 _ 7- 5 7 ; 4. Szirmabesenyő 3 2­1 11- 5 6 5. Olaszliszka 3 1 2­6- 4 5 6. Sárospatak . 3 1 2­4- 3 S 7. Sátoraljaújhely 2 1 1­4- 1 4 8. Halmaj 3 1 1 1 7- 6 4 9. GLAS-SVSE 3 1 1 1 8- 8 4 Í0. Red Devil's 3 1 1 1 5- 5 4 11. Putnok 3 1 1 1 3- 5 4 12. Arnót 3 1­2 8- 9 3 13. Nyékládháza 3 1­2 6- 9 3 14. Taktaharkány 3 1­2 5- 9 3 15. Hernádkércs 3 _ 1 2 5- 7 1 16. Prügy 3 _ 1 2 1- 4 1 17. Hernádnémeti 3 _ 1 2 3-10 1 18. Siegel SE 2­2 3- 8 0 Focikörkép - Bundesliga, Premier League Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában: Blackburn - Liverpool 1-1, Coventry - Bolton 2-2, Everton - West Ham 2-1, Leeds - Crystal Palace 0-2, Leicester - Manchester United 0-0, Newcastle - Aston Villa 1-0; So­uthampton - Arsenal 1-3, Tottenham - Derby 1-0, Wimbledon - Sheffi­eld Wednesday 1-1. A német labdarúgó-bajnokság élvonalának szombati játéknapján, a 4. fordulóban valamennyi győztes csapat három vagy nagyobb arányú gól- különbséggel verte soros ellenfelét. A VfB Stuttgart - újfent Lisztes Krisz­tián nélkül - idegenben győzte le 3-0-ra az MSV Duisburgot. - Eredmé­nyek: MSV Duisburg - VfB Stuttgart 0-3, 1. FC Kaiserslautern - FC Shalke 04 3-0, Borussia Dortmund - VfL Bochum 5-2, Bayer Leverkusen - Karls­ruher SC 6-1, Arminia Bielefeld - Werder Bremen 3-0, Borussia Mön­chengladbach - 1. FC Köln 4-1, Hamburg - Bayern München 0-2. A német labdarúgó-bajnokság második vonalában: Stuttgarter Kickers - KFC Uerdingen 2-2, Düsseldorf - Unterhaching 1-1, Zwickau - St. Pa­uli 4-0. Képünkön a Tottenham játékosa, Calderwood csapata egyetlen gólját fe­jeli a Derby elleni meccsen. Ez a találat azonban a végelszámolásnál há­rom pontot ért. Fotó: AP „Labdarúgás, NB n« Keleti csoport, 3. forduló. Kazincbarcika, Demecser (ÉM, KM) - A labdarúgó NB II Keleti csoprotjában felemás hétvégét tudhattak maguk mögött me­gyei csapataink, A Kazincbarcikai SC hazai környezetben 3-0 Szünet után indult be a KBSC Kazincbarcika - SZEAC 3-0 (04)) Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Marcsok J. KBSC: Kiss Á. - Sztahon - Ta­kács, Szabó Zs. - Lukács, Har­nócz, Kundrák, Körösi (Gál, 80.), Vitelki (Implom, 85.) - Fekete (Deák, 72.), Hanyecz. Edző: Kole- szár György. Szegedi EAC: Sulyovszky - Vár­szegi - Némedi, Polaneczki - Vándor, Kerekes, Rau, Lévai, Katzenbach (Simon, 46.) - Lehota (Szabad, 75.), Kothencz (Majoros, 46.). Edző: Híres Gábor. 14. perc: Vitelki ugartta ki Ha- nyeczet, aki teljesen egyedül ve­zette a kifutó Sulyovszkyra a lab­dát, de 8 méterről a kapusba lőtt. A kipattanó labdára Fekete érke­zett, de 16 méterről kapásból cen­timéterekkel a léc fölé bombázott. 51. perc: 25 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutottak a hazai­ak. Vitelld kanyarította középre a labdát, amelyet az érkező Lukács 8 méterről lőtt kapura. A „sűrűben” a partjelző beintésére adta meg a gólt Marcsok játékve­zető, amelyet a vendégcsapatjáté­kosai nem is vitattak, 1-0. 63. perc: Vitelki végzett el szögletrú­gást a jobb oldalról. Azt élesen be­lőtt labdára nagy lendülettel ér­kezett Lukács és 10 méterről for­dulásból, kapásból lőtt a jobb alsó sarokba, 2-0. 68. perc: Nagy len­dülettel támadott a hazai csapat, amely góllal fejeződött be. Szabó Zs. robogott el a bal oldalon, pon­tos beadására Körösi érkezett és 5 méterről a rövid saroknál lőtt a kapu jobb oldalába, 3-0. 87. perc: Harnócz vezette fel a labdát, és mivel senki nem támadta meg, 25 méterről óriási lövést eresztett meg, amely a felső lécen csattant. Jól szervezett védekezésből ügyesen kontrázott a Szeged csa­pata. Helyzetek mindkét oldalon kialakultak, de a befejezés egyik csapatnak sem sikerült. A máso­dik félidőben ritmust váltottak a hazaiak, lényegesen pontosabbá vált középpályás játékuk és erőn­létileg is az ellenfelük fölé nőttek. A második játékrészben nyújtott jobb teljesítménye alapján a Ka­zincbarcika megérdemelten nyer­te a mérkőzést. Jók: Kundrák, Harnócz, Lu­kács, Vitelki, ill. Katzenbach, Po- leniczki. Ifi: 3-0. KOLESZÁR György: - Volt egy remek félidőnk, és erőben is sok­kal jobban bírtuk a meccset. Egy­re felszabadultabban játszunk. HÍRES Gábor: - Teljesen meg­érdemelt hazai győzelem. arányban verte a Szegedi EAC csapatát. A Demcser - Borsod- Volán mérkőzésen is három gól született, de számunkra ked­vezőtlen elosztásban. A Volán első „defektje” Demecseri Kinizsi - Borsod Volán 3-0 (1-0) Demecser, 1000 néző. Vezette: Márta. Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs S., Drobni, Hudák - Ba­logh T. (Mónus, 81.), Brankovics, Balogh, J., Seres (Lente, 71.), Szilágyi (Hajnal, 78.) Gombkötő S. Edző: Eszenyi Dénes. BVSE: Grolmusz - Drótos (Dobos, 45.), Agárdi, Szaniszló, Szabó V. (Ba­lázs, 77.) - Szűcs, Nyeste J., Simkó, Nyeste Cs. - Koszta (Bo­ros, 85.), Lehoczki. Edző: Balázs András. 43. perc: Horváth lőtt kapura, a kapusról kipattanó labdát Balogh J. a kapu közepébe fejelte, 1-0. 57. perc: Egy előrevágott labdára Gombkötő csapott le, és 10 méter­ről Grolmusz mellett a hálóba he­lyezett, 2-0. 82. perc: Brankovics jobb oldali szögletét Drobni 4 mé­terről bólintotta a verndégkapu- ba, 3-0. Az első félidőben is már a ha­zaiak akarata érvényesült, és ez helyzetekben is megmutatko­zott. A demecseriek az első gólt a Volán szempontjából a lehető legrosszabbkor lőtték. A második játékrészben egyre inkább állandósult a két csapat közötti különbség, és ilyen arányban is megérdemelt hazai siker született. Jók: Grolmusz, Simkó. ESZENYI Dénes: - Ma először „NB Ill-as” felfogásban és stílus­ban játszottnük, és nyertünk. BALÁZS András: - Megérde­melt hazai győzelem. További eredmények: Palotás — Eger 1-1, Nyírbátor - Kiskőrös 2-2, Kiskunfélegyháza - Hatvan 0-0, Kalocsa - Soroksár 1-3, Tiszafüred - Dunakeszi 2-1, Rákospalotai EAC - Hajdúnánás 2-2. A CSOPORT ÁtlÁSA 1. Soroksár 3­­7-2 9 2. Demecser 3­­6-1 9 3. KBSC 2 _ 1 7-4 6 4. REAC 1 2­4-3 5 5. Dunakeszi 1 1 1 6-4 4 6. Hajdúnánás 1 1 1 8-7 4 7. Palotás 1 1 1 3-2 4 8. Kiskőrös 1 1 1 4-4 4 9. Borsod Volán 1 i 1 3-5 4 10. K.félegyháza 1 j: 1: 2-4 4 11. Tiszafüred 1­2 4-5 3 12. Kalocsa 1 2 4-6 3 13.SZEAC 1 ~ 2 1-4 3 14. Nyírbátor­2 1 4-6 2 15. Eger­1 2 4-6 1 16. Hatvan­1 2 1-5 1 ■Labdarúgás« NB Hl Tisza, Máira csoport« 3. forduló. Mátészalka - Szikszó 0-4 (0-3) Mátészalka, 200 néző. Vezette: Szabó. Szikszó: Kiss (Jóczik) - Vass, Bab (Kecskés), Mezei, Gonda, Szabó, Csorba (Ortó), Gulyás, Bohán, Mida, Varga M. Edző: Kőrössy Pál. A gólok története: 8.perc: Bohán 5 méterről, éles szögből lőtt kapura, a labda egy védő lá­bát érintve jutott a kapuba, 0-1.13. perc: Gu­lyás 17 méterről a kifutó kapus mellet gurított a hálóba, 0-2. 22. perc: Varga M. egyéni akció­ból a bal felső sarokba bombázott, 0-3. 65. perc: Egy cselsorozat végén Csorba közelről passzolt a kapu közepébe, 0-4. Jók: Mezei, Szabó,. Gulyás, Bohán, Varga M. Ifi: 4-1. KŐROSSY Pál: - Könnyed játékkal megérde­melten nyertünk. Mád - Balmazújváros Mád, 300 néző. Vezette: Szilágyi. Mád: Mag - Tatárka, Csizi, Olajos, Gaál (Ba­bos), Furka, Kocsis, Toplenszki (Varga), Búzás (Haraszin), Lelt, Smolniczki. Edző: Oláh Fe­renc, Jók: Mag, Furka. Ifi: 1-1. OLÁH Ferenc: - Ül rajtunk a hazai átok, a gyenge támadójátékunk miatt nem tudtunk nyerni. . ___________________ M iskolci VSC - Ozd Miskolc, 400 néző. Vezette: Nyikes. MVSC: Fehér - Szakos, Kalász, Konyecsnyik, Sebnek, Kriston, Pothurszky (Nagy J.), Soltész P. (Soltész L.), Jáger (Koppány), Lehotai, Si- monyi. Edző: Huszák Géza. Ózd: Erdős - Me­ző, Kertész, Paulovics, Makrai, Agócs, Tribol, Bíró (Füleki), Konyha, Magyar, Menyhért (Ko­vács). Edző: Kasza János. Kiállítva: Kriston. Jók: Szakos, Kalász, Lehotai, ill. Erdős, Ker­tész, Agócs, Tribol. Ifi: 4-0. HÚSZAK Géza: - Lassan megszokjuk, hogy jogtalanul 60 percet emberhátrányban ját­szunk, de így is győzelmet érdemeltünk volna. KASZA János; - Játékunk alapján ajándék­pontot szereztünk. ták), Ihos, Vígh, Simon, Zilahi (Szabó), Sán­dor, Herczeg, Kovács (Vanyó). Edző: Matusz Gyula. A gólok története: 36. perc: Bede ugratta ki Sándort, aki a bal felső sarokba vágta a lab­dát, 1-0. 55. perc: Egy jobb oldali beívelés után Sándor a hálóba sodorta a bőrgolyót, 2-0. 75. perc: Herczeg passzát ismét Sándor jut­tatta a kapu közepébe, 3-0. Jók: az egész csa­pat. Ifi: 6-0. MATUSZ Gyula: - Szervezett játékunkkal megérdemelten nyertünk, a győzelmet szpon­zoruknak és lelkes közönségünknek ajánljuk. Mezőkövesd - Füzesabon 5-2 (2-0) Karcae -- Encs 2-0 (1-0) Karcag, 800 néző. Vezette: Veres. Encs: Tóth - Kövy (Molnár), Glonczi, Varga B., Orosz, Varga E., Radaksz, Farkas (Már­kus), Molnár (Geró), Adu, Szegedi. Edző: Or- lóczki Tibor. A gólok története: 27. perc: Varga átadását Czi- nege 16 méterről védhetetlenül lőtte a léc alá, 1-0. 68. perc: Binder beadását Bemát sodorta a kapuba, 2-0. Jók: Orosz, Varga E. Ifi: 6-2. ORLÓCZKI Tibor: — Jó kezdés után vissza­estünk, nem tudom, hogy ezt mi okozta. További eredmények: Kisvárda - Rakamaz 0-1, Hajdúböszörmény - Vásárosnamény 5-2, Mezőkövesd, 1500 néző. Vezette: Rózsavölgyi. Mezőkövesd: Póta - Baranyi (Báder), Szo- bóczki, Molnár, Bodnár, Szentidai, Vígh, Bo- csó, Kormos (Rontó), Koczka, Császári (Papp). Edző: László István. A gólok története: 16. perc: Koczka szögletét Császári 4 méterről fejelte a hálóba, 1-0. 27. perc: Bodnár fejesét Molnár közelről lőtte a kapuba, 2-0. 66. perc: Sűrű büntetőből talált a hálóba, 2-1. 73. perc: Rontó 8 méterről emelt a vendégketrecbe, 3-1. 75. perc: Lasz- tóczi lépett ki, majd Póta mellett a bal sarok­ba gurított, 3-2. 76. perc: Vígh a jobb oldalról, 20 méterről óriási gólt ragasztott a felső sa­rokba, 4-2. 89. perc: Rontó egyéni akciója vé­gén nem hibázott, 5-2. Jók: Vígh, Rontó, Kocz­ka. Ifi: 0;3. LÁSZLÓ István: - A nagy meleg rányomta a bélyegét a játékra, igazán csak az eredmény­nek örülhetünk. További eredmények: Besenyőtelek - Szécsény 4-0, Balassagyarmat - Jászberény 6-2, Gyön­gyös - Monor 2-2, Újszász - Pásztó 4-1, Tápió­Edelény - Baktalórántháza 3-0 (1-0) Edelény, 700 néző. Vezette: Sós. Edelény: Róza - Göndör, Almási, Bede (Szó­Natjykálló - Püspökladány 3-2. Gödöllő - Saleó Öblös 3-0. A CSOPORT ÁUASA WWMMM: A CSOPORT ALLÁSA ÉP! > 1. Rakamaz 3 3­­12- 0 9 1. Balassagyarmat 3 3 _ _ 13- 3 9 2. Ózd 3 2 1 — 6- 2 7 2. Tápiószecső 3 3 _ _ 9- 2 9 3. H.böszörmény 3 2­1 10- 6 6 3. Mezőkövesd 3 2 1­9- 4 7 A. Szikszó 3 2­1 6- 3 6 4. Gödöllő 3 2 1 8- 1 6 5. Edelény 3 1 1 1 3- 1 4 5. Besenyőtelek 3 2 _ 1 6- 3 6 6. Nagykálló 2 1 1­3- 2 4 6. S.tarjáni Öblös 3 2­1 6- 4 6 7. Karcag 3 1 1 1 5- 5 4 7. Ujszász 3 1 1 1 6- 4 4 8. Püspökladány 3 1 1 1 4-4 4 8. Selyp 3 1 1 1 5- 6 4 9. Miskolci VSC 3 1 1 1 3- 4 4 9. Szécsény 3 1 — 2 5- 9 3 10. Mád 3 1 1 1 3- 4 4 10. Jászberény 3 1­2 5-10 3 11. Encs 2 1­1 4- 3 3 11. Poroszló 3 — 2 1 3- 4 2 12. Baktalórántháza 3 1­2 5- 8 3 12. Monor 3 2 1 3- 6 2 13. Balmazújváros 3­2 1 0- 2 2 13. Rákóczifalva 3­2 1 2- 6 2 14. Kisvárda 3­1 2 0- 2 1 14. Füzesabony 3­1 2 4-10 1 15. Vásárosnamény 3­1 2 5-11 1 15. Gyöngyös 3 — 1 2 3- 9 1 16. Mátészalka 3 — 1 2 1-13 1 16. Pásztó 3­1 2 2- 8 1