Észak-Magyarország, 1997. augusztus (53. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-12 / 187. szám

1997« Augusztus 12., Kedd Sport A Hétvége Sporttá 11 Rácz bravúrsorozata sem volt elég Labdarúgó NB I, 4. forduló: Győri ETO FC - Diósgyőri FC 1-0 (0-0) Jegyzőkönyv Győr, 6000 néző. Vezette: Megyebíró (Ákos, Kaibás). Győri ETO: Molnár (0) - Lakos (6) - Korsós (6), Stark (6) - Mracskó (5), Csató J. (5), Csató S. (5), Salagean (5) ~ Fodor (6), Fehér M. (7), Vnyer (6). Edző: Reszeli Soós István. Diósgyőri FC: Rácz (9) - Téger (6) - Varga (5), Farkas J. (6), Kovács T. (6) - Tcrnován (5), Kisor (5), Buliga (5), Kákóczki (6) - Jakab (5), Kulcsár (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. Csere: Csató S. helyett Gogh (5) az 59., Vayer helyett Szarvas (-) a 71., Jakab helyett Domokos (-) a 73., Csató J. helyett Puglits (-) a 79., Ternován helyett Turóczi (-) a 84. percben. Sárga lap: Farkas J. a 12., Lakos a 19., Salagean a 82. percben. Gólszerző: Fehér a 91. percben (1-0). Berecz Csaba JUBILEUM. H árom játékost köszöntöttek a mérkőzés meg­kezdése előtt. A hazaiak közül az elmúlt fordulóban játszotta 275. élvonalbeli mérkőzését Csató Sándor, Fodor Tibor pe­dig a 150. NB l-cs mérkőzésén szerepelt a múlt héten. A túlol­dalon is akadt égy jubiláns, mégpedig Kulcsár Sándor, aki tegnap lépett pályára 150. al­kalommal az NB l-ben. A hár­mas köszöntő érdekessége, hogy korábban az ünnepelt ' trió sokáig egy csapatban, a Békéscsabában kergette együtt a labdát. AZ ÚJONC. A találkozó játék­vezetője, Megyebíró jános élete első élvonalbeli mérkőzésén szerepelt tegnap. A 28 éves síp­mester 1992-ben Gyulán kezd­te pályafutását és Győrött ért a „csúcsra". A DÍSZVENDÉG. A hazai ve­zetők a mérkőzésen köszöntöt­ték a kezdőrúgást elvégző Hi­degkúti Nándort, az idén 75. életévét betöltött élő legendát, aki közel hetven alkalommal szerepelt a magyar válogatott­ban, és aki számos egyéb 'sportsikere mellett edzőként nyert Győrött NB l-es bajnoki aranyat 1963-ban. 13. perc: Kiser-Jakab-Kiser volt a labda útja, amely után a diósgyőri középpályás 19 méterről középről alig tüzelt a jobb sarok mellé. 20. perc: Farkas J.-t akasztotta Lakos sárgát érően közvetlenül a hazai tizenhatos előtt. A szabad­rúgást Kulcsár végezte el: a húsz méterről leadott lövést a jobb sa­roknál a gólvonalon álló Fodor fe­jelte ki röviden. A labda Jakab elé került, aki estében kapásból tizenkét méterről a bal felső sarok mellé lőtt. 31. perc: Fehér tört be a jobb olda­lon a vendégek tizenhatosára. Egy csellel elfektette Faj'kas J.-t, majd ballal bődületes erővel találta el a felső lécet. A labdát a győriek kapa­rintották meg, jobbra íveltek, ahol Mracskó kapásból tíz méterről a bal alsó sarokra tüzelt, de Rácz hárított. 38. perc: Fodor ugratta ki a bal ol­dalon Vayert, aki betört a 16-osra, majd ballal 12 méterről lőtt a rövid sarok irányába, de az elvetődő Rácz szögletre hárított. 44. perc: Csató J. 40 méterről vé­gezhetett el szabadrúgást. Hatal­mas lövése elzúgott a sorfal mel­lett, de Rácz a jobb saroknál meg­álljt parancsolt a labdának. 47. perc: Fehér 20 méterről célozta meg Rácz kapuját. A lövés kipat­tant a hálóőrről az érkező Vayer elé, aki ajtó-ablak helyzetben a 11-es pontról a kapu fölé lőtt. 65. perc: Fodor tört be jobb oldalon a 16-osra, 10 méterről lövésre szán­ta el magát. Ráczról a labda a kapu télé pattant, de a gólvonal elől Far­kas J. mentett. 69. perc: Kulcsár kapott remek labdát a bal oldalon. Befelé indult, egy csellel hintába ültette Lakost, majd 16 méterről elcsavarta a lab­dát Molnár mellett, aki helyett a bal kapufa „hárított”. 70. perc: Fodor egy esemyócsellel kerülte meg Tégert, majd kapásból 17 méterről lőtt. A lövést Rácz a bal felső sarok elől ütötte szögletre. 73. perc: Gogh jobb oldali szabad­rúgását Fodor öt méterről fejfelte a bal felső sarokra. Rácz óriási bra­vúrral ujjheggyel tolta ki a léc alá tartó labdát. 78. perc: Kákóczki kapott remek labdát. A középpályás felnézett, látta, Molnár kifut elé, ezért 16 mé­terről kapura ívelt. A labda a felső léc mögött a háló tetején landolt. 90. perc: Domokos ugrott ki telje­sen tisztán. A 16-os vonalánál utol­Qdidaí5 Rácz bravúrhalmozása sem volt elég a pontszerzéshez érte védője, így a cserecsatár jobbra gurított, ahol Turóczi érkezett és 14 méterről gyengén Molnár kezé­be lőtt. 91. perc: Fehér forgolódott Téger- rel a nyakában a 16-os vonalán, majd középről bombagólt ragasz­tott a bal felső sarokba, 1-0. Kezdés után azonnal kiderült, hogy a hazaiak edzője csupán tréfának szánta a beígért kétcsatáros táma­dójátékot, és ezúttal is - az eddigi mérkőzésekhez hasonlóan - csatár­trióval sorakoztak fel a győriek. Persze ez a „húzás” egyáltalán nem volt meglepő a vendégek mestere számára, hiszen a diósgyőri védők hamar megtalálták embereiket, így mindössze csak egy-két percet vett igénybe a szokásos ismerkedés. A kezdeményezést a hazai csapat ra­gadta magához, de a diósgyőriek ezúttal sem vettek fel sündisznóál- lást, és a védőharmadban megszer­zett labdákkal elsősorban a jobbszé­len vezetett akciókkal próbáltak meg helyzetekig eljutni. Szembetű­nő volt, hogy a hazaiak sarokrúgá­sainál egy ETO-s játékos mindig a kapujából kiinduló Ráczra moz­dult, ezzel akadályoztatva a hálóőrt m unkájában. A félidő első negyed­óráját követően némileg beszorult a DFC, ám mihelyst kijöttek a „satu­ból”, óriási helyzetet dolgoztak ki, ám Farkas J.-t piros lapot érően „szerelte” Lakos, aki megúszta egy sárgával. A közepes színvonalon „mocorgó” mérkőzést a győriek ka­varták meg, akik a 32. percben két­szer is megszerezhették volna a ve­zetést. A meccshangulatot kozó fut- balljelenetek élénkítőleg hatottak az összecsapásra. Amíg a hazaiaknál a csatárok produkciója kezdett felfe­lé ívelni, addig a fehérben játszó vendégeknél az egy szem fekete me­zes Rácz adott bizonyságot szakmá­jának magas tudásáról. A második játékrész elején ismét gólszerzési lehetőséget hagyott ki­használatlanul a hazai együttes. Úgy tűnt, a lehető leghamarabb sze­retné kicsikarni a vezetést a győri gárda. A Diósgyőr ekkoriban meleg perceket élt át, hiszen hosszú időn keresztül a vendégek kapuja előtti 30 méteres körzetben folyt a játék. A miskolciak csak nagy ritkán tudtak labdát szerezni, és a ritka alkal­makkor is csak rövid ideig sikerült birtokolni a játéksert. A vendégeknél nem akadt, aki összekapta volna a. csapatot, és karmester híján a szélső középpá­lyások gyorsaságát nem tudta ka­matoztatni a DFC. A piros-fehérek középső sora ezen az estén a szo­kottnál jóval kevesebb labdát szer­zett és az agresszív győri támadójá­ték következtében Rácz sorozatban nagy igénybevételnek volt kitéve. Azonban a kapus, aki a mezőny legjobbja volt, számtalan bravúrt mutatott be, még a gólba tartó lab­dába is belepiszkált, hárítani saj­nos nem tudott. A játékvezető kicsit elnéző volt a nagyobb győri szabálytalanságok­kal szemben és indokolatlanul hosszabbította meg a mérkőzést. RESZELI SOÓS István: - Több volt a ziccerünk, sajnos kicsit gör­csös volt a játékunk. A Diósgyőr nagyon jó ellenfél volt. TORNYI Barnabás: - Újabb olyan meccsen vagyunk túl, ahol az ellenfelünk nem tudott minket lefo­cizni. Mezőnyfölényben játszott a Győr, ám kontrából elég veszélyes támadásokat vezettünk. Partiban voltunk, de nem igazán éreztem a meccs közben a pályán az egyenlő feltételeket. 1. MTK FC 4 4 - -13- 412 2. Gvflri ETO 4 4 - - 8- 412 3. Vasas DH 4 3-112-69 4. BVSC 4 2 2 - 8- 4 8 5. Ferencváros 4 2 2 - 7- 5 8 6. Újpesti FE 4 2 11 9-6 7 7. Békéscsaba 4 2 11 5-6 7 8. Diósgyőr 4 2 - 2 9- 4 6 9. Haladás 4 2 - 2 5- 5 6 10. Gázszer FC 3 111 11. Videoton 3 111 12. Tiszakécske 4 112 13. DVSC 3 1-2 14. Kispest 4 1 -Í3 . 15. Stadler FC 3-12 3-61 16. Siófok 4-13 2- 61 17. VácFC 4-13 6-12 1 4 - - 4 2- 9 ;« .Visszapillantó. Elsőre eleget tettek Tiszaújváros (ÉM - MI) - A hét végén hazánkban a Forma-l­es Magyar Nagydíj mellett volt egy másik rangos nemzet­közi verseny is, mégpedig az ITU Triatlon Világkupa 6. fu­tama Tiszaújvárosban. Ne­künk viszont ez utóbbi talán még közelebb állt a szívünk­höz, hiszen ilyen mérvű nem­zetközi sporteseményt még nem rendeztek megyénkben. Az egész jó pár hónappal ezelőtt kezdődött, amikor a Nemzetközi Triatlon Szövetség odaítélte a rendezési jogot Tiszaújvárosnak. Az öröm természetesen nagy volt, de Márkus Gábor, a verseny fő­szervezője már akkor tudta: sokat kell dolgozni azért, hogy megfele­lő színvonalon rendezzék meg a futamot. A viadal vasárnap délu­tán véget ért, és a jelenlévők első benyomása egyöntetűen az volt: elsőre igazán kitett magáért a vá­ros, szinte hiba nélkül, gördüléke­nyen zajlott minden. A VERSENY: A nőknél az auszt­rál Emma Carney győzött. Mond­hatnánk, nincs ebben semmi kü­lönös, hiszen jelenleg ő a világ el­ső számú triatlonos hölgye. Az úszás még nem ment neki igazán, de utána folyamatosan küzdötte egyre feljebb magát. A férfiaknál úgyszintén az „auszik” voltak a legjobbak, hiszen a dobogó mind­három fokát a „kenguruk” foglal­ták el: Craig Walton tulajdonkép­pen úgy lett első, hogy már az úszás után az élen állt a francia Benjamin Sansonnal, de a futás­ban úgy otthagyta vetélytársát mint gyorsvonat az éticsigát. A vi­lágranglistavezető Chris McCor­mack „csak” a harmadik lett, pe­dig a célba érkezésnél nem lát- szódtak rajta a fáradtság jelei: fújtatott kettőt, majd elsétált, mintha mi sem történt volna. A férfiak mezőnyében legjobb magyarként a miskolci Kuttor Csaba harmincadik helyen ért célba Fotó: Végh Csaba A MAGYAROK: Molnár Erika második lett a lányoknál, amiért mindenfajta gratuláció kijár neki. Emma Camey-hez hasonlóan ó is taktikázott, tudta, be kell osztani az erejét, és akkor kell odaérnie az elejére, amikor már a célsza­laghoz közelít a mezőny. A többi­ek közül Edöcsény Nóra (20.) és Füri Csilla (27.) is megtett min­dent, viszont Varga Zsuzsanna, Harangi Petra és Molnár Adél nem tudta befejezni a Világkupát. A fiúknál a miskolci Kuttor Csa­bának (30.) jött ki legjobban a lé­pés, bár ha végig bírja saját, esz­méletlen tempóját, a húszba fu­tott volna - meglepetésre. Héczey András, Hóbor Péter, Márkus Gá­bor és Gazdag Péter a középme­zőnyben zárt, míg Páncsity Ba­lázs 57. helyezése sem csalódás, de ettől többet akart kihozni ma­gából. A KÖZÖNSÉG: Az írtóztató me­leg mágnesként vonzotta a töme­get, amelynek létszáma szerény becslések szerint is elérte a tízez­ret. Kiváló volt a hangulat a Ti- sza-parton és a célban egyaránt, amiben nem kis szerepe volt Pé­ter Attilának, a verseny műsor­közlőjének, aki különböző fura mutatványokkal hozta tűzbe a publikumot. A fő elismerést „munkájáért” akkor kapta Pat­rick Robertsontól, Ausztrália bu­dapesti nagykövetétől, amikor egyik pantomimjátéka alkalmá­val egy ugráló kengurut formá­zott meg. Minden egyes elhaladó versenyzőt hatalmas tapsvihar, és hangorkán biztatott, ha pedig nem volt „elhaladó”, akkor ismét jött Péter Attila, és hullámzást „írt elő” a nézőseregnek. A KISZOLGÁLÁS: Igazán nem lehetett panasz erre sem. A VIP- személyeket és a sajtó munkatár­sait autóbuszok szállították a bel­városból az úszás rajtjáig és visz- sza. Aztán ha valaki frissítővel szerette volna csillapítani szomját, vagy egyszerűen csak megéhezett és harapni akart egy szendvicset, szorgos pincérek lesték kívánsá­gát. A szervezők azonban másra is adtak: a külföldi vendégek mellé egy legalább angolul beszélő csi­nos hostesst „vezényeltek”, de a célban is állt egy fiatal úr, akinek az volt a dolga, hogy mindenféle tájékoztatást megadjon. A ver­senyzők már a beérkezésük pilla­natában az édenben érezhették magukat, hiszen nem messze a céltól állt egy fehér sátor, ahol di­nnyét, narancsot, citromot, ba­nánt, barackot, és különböző vita­minitalokat fogyaszthattak. A RENDEZŐK: így utólag talán bevalhatjuk: a rajt előtt kissé fél­tettük őket, mondván, mivel ilyen nemzetközi rangú verseny még nem volt sem Magyarországon, sem pedig Kelet-Euróban, előjön­nek majd a tapasztalatlanság hi­bái. Nem jöttek, így Márkus Gá­bor és csapata magasan eleget tett annak a színvonalnak, amit ez ITU (Nemzetközi Triatlon Szö­vetség) elvárt tőlük. _Tartalékbainokság Győri ETO FC - Diósgyőri FC 5-1 (3-1) Győr, 300 néző. Vezette: Horváth. Gyón Balogh (Nagy K.) - Böjté, Pinczés, Pék, Zahorán - Kutich (Gede), Bognár, Csenteri (Gollovitzer), Kulcsár (Nagy Sz.) - Balea, Sü­tőn (László). Edző: Gunyhó Ferenc. DFC: Re­gős (Dávid) - Volár (Sarlai), Panghy, Nagy S., Tóth D. - Harsányi, Lipták, Lippai (Szilágyi), Ruskó (Martis) - Kotula, Rák (N. Varga). Edző: Emir Dzsinovics. Gólszerző: Balea (2), Sütöri (2) Kuti, ill. Ruskó. Jók: Böjté, Balea, Sütöri, ill. Harsányi, Lipták. Kezdett a DKSK-BC Kassa (ÉM) - Lejátszotta első edzőmérkő­zését a DKSK-BorsodChem NB I/A-s női ko­sárlabdacsapata Kassán: Lokomotív Kosice -DKSK-BC 74-73 (32-40). Kupaforduló Budapest (MTD - Ezen a héten az európai labdarúgó kupaselejtezők első fordulói jönnek soron. A magyar érdekeltségű mérkőzések: UEFA-kupa (kedd): Újpesti TE - Aarhus (dán). Megyeri út, 19.00. Jv: Vorias (görög). Helsingborgs IF (svéd) - Ferencváros. Hel- singborg, 19.00. Jv: Poll (angol). Tábori: nem Miskolc (ÉM - MI) - Korábban már hírül ad­tuk, hogy két megyei férfi kosárlabdaklub, az NB I tavalyi idényében 22. helyen végzett DKSK-Tabori és az NB IJ3 osztályozóján elbu­kott tdszaújvárosi Phoenix KK egyesült, így a tiszaújvárosiak a szeptember 14-én induló új szezonban már egy osztállyal feljebb kezdenek. A Tábori elnöke, Szász László azonban azt öt- lötte ki, hogy az NB Il-ben mégis elindulnak: □ Akkor mégiscsak indul a DKSK-Tabori? • Nem fogadták el a nevezésünket. Sajnos a határidő lejárta után adtuk be a kérelmet, de nem csak ez volt az egyetlen kizáró ok. Már telített az NB II mezőnye, sőt az esetleges visszalépők helyére is megvannak a csapatok. □ Nem lehetett hamarabb beadni a kérelmet? • Úgy gondoltuk, az egyesülés után többjáté­kosunkra is igényt tart majd a Phoenix KK. Mindvégig bíztunk ebben, de Hajdún kívül más nem került Újvárosba. Az idő haladt, a játékosaim itt maradtak, én viszont szeret­tem volna játéklehetőségek adni nekik, ezért jelentkeztünk. □ Most mi lesz a kosarasokkal? • Remélen, a másik miskolci csapat, a MEAFC lát valamelyikükben fantáziát. .Totósarok, 33. hét. 1. Érd - Dunaferr Egyszer már sikerülnie kell. 2. Matáv-Sourön - Csepel A szigetországiak nem most kezdik meg a felzárkózást. ______________________ 3 . Salgótarján - Sz.-Dorozsma A nógrádiak otthon acélosak. 4. Rostock - Leverkusen A két „kiscsapat" közül a vendégek győzel­me valószínű. 5. Eisenhültenstadf- Hertha BSC Nagy a tudáskülönbség. í». Reutlinuen - Bieleteld A kicsik talán összekapják magukat, de az el­ső osztályú tagság diadalmaskodhat. ____ / . Lübeck - Düsseldorf Gond nélkül. m— A nagy akarás meghozhatja az eredményét. 9. Neukirchen - Uerdingen Másodosztály ide vagy oda, az esély nem az otthoniaké. 10. Halle - Eintrach Frankfurt ni^sJFtwkfurtlwíJhítiák a sikert. Hazai elszántság, vendégrutin. 12. Chievo - Castel di Sangro Szép nyitány. 13. Cosenza - Fog Egyenlő erők ha találkoznak... 13+1. Treviso - Reggiana A mérleg a vendégek javára billen. TOTÓNYEREMÉNYEK A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 32. heti totónyeremények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként 3 581 Ö28 forint, 13 találatos szelvény 7 da­rab, nyereményük egyenként 693 102 forint. A12 találatos szelvényekre egyenként 12 076 forintot, all találatos szelvényekre egyen­ként 960 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyenként 228 forintot fizetnek. GÓLTOTÓ 4 találatos 2 darab, nyereményük egyenként 115 875 forint, 3 találatos 75 darab, nyeremé­nyük egyenként 3090 forint. A közölt adatok nem véglegesek. □