Észak-Magyarország, 1997. május (53. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-25 / 120. szám

10 A Hétvége Sportja ....... zz Eredmények - Tudósítások ............................. 1997, Május 26., Hétfő Me gyei I. osztály, 29. forduló Olaszliszka - Encs 0-2 (0-1 1 Olaszliszka, 300 néző. Vezette: Fridély. Olaszliszka: Szakái - Szacskó (Osváth), Farkas, Tóth, Lukács A., Lukács F., Laczkó, Rácz, Ker­tész (Lukács V.), Dőry, Ftorváth. Edző: Osváth László, Laczkó Zoltán. Encs: Kiss - Márkus, Glonczi, Kövy, Orosz, Fülöp, Radaksz (Sotkó), Gulyás, Versényi, Adu (Molnár), Szegedi. Edző: Kőrössy Pál. G.: Versényi (2). Kiállítva: Rácz. Jók: Farkas, Tóth, Lukács A., Dőry, ill. Orosz, Gulyás, Versényi. Ifi: 1-2. Miskolc, 300 néző. Vezette: Kovács. Red-Devi!'s: Fehér - Juhász, Tamás (Szabó), Szobóczki, Kriston, Borbély, Bohán, Pachin- ger, Harsányi, Nagy (Mező), Szuba. Edző: Po- lényi Tamás. Siegel SE-Felsó'zsolca: Dezső - Tóth, Leskó, Óváry, Molnár, Putnoki, Lippai, Sramkó, Nagy Zs., Bém, Krompák. Edző: Hau- berger Pál. Jók: Kriston, Pachiger, Szuba, ill. Leskó, Lippai. Ifi: 0-0. Nyékládháza - Put nők 3-2 (1-1) Nyékládháza, 300 néző. Vezette: Kelemen. Nyékládháza: Grolmusz - Lukács F., Kerék­gyártó, Ludányi, Puskás, Kuzma, Bocsó, Bócli (Mihalkó), Ivánkái (Lakatos), Lukács J. (Máthé), Vidinczei. Edző: Győri József. Putnok: Káló - Szamosi, Lengyel, Florkai (Boros), Éles, Hajnal, Lázár, Kozma, Újvárosi, Bodnár, Kovács. Edző: Szabó János. G.: Bocsó (2), Lukács J., ill. Újvárosi, Lázár. Jók: Bocsó (a mezőny legjobb­ja), Lukács F., Puskás, Kuzma, ill. senki. Ifi: 3-1. 2-0(1-0 I Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Bozsóki. Sátoraljaújhely: Balázs - Rusznák, Szoták, Dó- kus, Bodnár, Demeter (Takács), Repka, Négye- si (Bordás), Jurkó, Pásztor, Janikó (Szabó). Csapatvezető Géza Barnabás. Prügy: Erdei - Papp, Gyurán, Hornyák, Szilágyi, Vadászi, Varga, Kuzmicskó (Gazdag), Sándor L. (Balogh A.), Vadászi A., Sándor J. Edző: Balogh András. G.: Demeter, Pásztor. Jók: Szoták, Dókus, De­meter, Pásztor, ill. Gyurán, Szilágyi. Ifi: 7-1. Edelénv - Taktaharkán 7-1-10-0) Edelény, 800 néző. Vezette: Pázmándy. Edelény: Dósa - Farkas, Göndör (Vanyó), Tur­csik, Ladányi, Simkó, Sándor (Almási), Bede, Harnócz (Zilahi), Flerczeg, Smolniczki. Szak­vezető: Molnár Oszkár. Taktaharkány: Udvari - Nagy A., Nagy T., Vajkó, Jámbor L., Jámbor K., Szabó, Aranyosi, Kovács, Joó, Ruszó (Ta­más). Edző: Madarasi János. G.: Smolniczki, ill. Kovács. Jók: Dósa, ill. Vajkó, Jámbor K., Aranyosi, Kovács. Ifi: 14-0. Sárospatak - Karcsa 1-1 (0-1) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Kujbus. Sárospatak: Papp - Tuss, Beimli, Krenyitzky, Tokár, Rák, Szedlák (Bütösi), Varga L., Sajtos (Vachter), Sikorszki, Frikker (Farkas). Edző: Zsófi József. Karcsa: Varga Zs. - Váracli, Baba, Lengyel, Benő, Kelemen, Takács (Góré), Nagy, Móré (Simon), Kovács, Vancza (Bá- nyácski). Edző: Baba János. G.: Bütösi, ill. Vá- radi (11-esből). Jók: Beimli, Rák, Varga L., ill. Varga Zs., Váradi, Baba, Lengyel, Nagy, Móré. Ifi: 2-0. Pálháza - Abaújszántó 1-0 (1-0) Pálháza, 250 néző. Vezette: Bárdos. Pálháza: Kovács A. - Tokár, Hajdú, Tóth (De­ák), Petercsák, Kovács B., Repka (Trembulyák), Fábián, Matusz, Pankpvics, Szabó S. Megbí­zott edző: Lesovics Miklós. Abaújszántó: Rap- csák - Soltész Z., Konyecsnyik, Kövér, Szikszai (Dudás), Bennárik (Sotkó), Szabó, Gaál, Ba­lázs, Kocsis, Soltész P. Edző: Huszák Géza. G.: Szabó. Jók: senki, ill. Szabó, Balázs. Ifi: 3-1. Halmaj - Bőcs 2-1 (2-1) Halmaj, 250 néző. Vezette: Szemán. Halmaj: Hanyecz - Turnyánszky, Bitó S., Ná- ni, Kecskés, Juhász T., Köteles (Majdanics), Makkai, Gregó (Kristóf), Juhász I. (Bitó ).), Spitzmüller. Edző: Becse László. Bőcs: Regős - Szabó, Tóth A., Egry, Balogh, Tóth I. (Nagy), Vachter, Zsiga, Koczka, Tímári, Tóth L. Edző: Lipcsei Imre. G.: Tóth I. (öngól), Juhász I., ill. Tóth L. Kiállítva: Regős. Jók: az egész csapat, ill. Szabó, Balogh, Tóth L. Ifi: 2-6. A Tomor-Lak csapata szabadnapos volt, mivel Mezőcsát visszalépett a bajnokság további küzdelmeitől. 1. Edelény 28 21 4 3 58-16 67 2. Encs 27 18 8 1 62-17 62 3. Bőcs 27 i6 8 3 61-24 56 4. Pálháza 28 12 10 6 36-26 46 5.Tonior-Lak 27 12 8 7 50 •37 44 6. Siegel SE 27 12 5 10 45­-33 41 7. Red Devil's 27 12 4 T1 45­■27 40 8. Sárospatak 28 11 6 11 42­-47 39 9 Halmaj 27 12 3 12 33­-48 39 10. Putnok 27 9 11 7 30­27 38 T1. S.újhely 28 9 . 5 14 26-43 32 12. Abaújszántó 27 9 3 15 47­■51 30 13. Karcsa 27 8 6 13 33­•54 30 14. Taktaharkány 27 6 9 12 28­-41 27 15. Prügy 27 5 5 17 24­■57 20 16. Nyékládháza 27 4 5 18 33­■64 17 17. Olaszliszka 28 4 4 20 22­63 16 Sárpöttyös pontszerző bringások A miskolci Sikter Zsuzsanna második lett kategóriájában Az esőzések következtében kialakult sártengerből szinte senki nem „menekült meg" tisztán Fotó: Gál Péter Bükkzsérc (ÉM - CSKA) - Or­szágos pontszerző downhill-fu- tamot szervezett a mezőköves­di Kolibri Sport Klub szomba­ton az MTB kerékpárosoknak Bükkzsércen. A fiatalok nyakig sárosán ugyan, de elégedetten hajtották végig a futamot. A szitáló és időnként zuhogó eső el­lenére is megtartották szombaton a bükkzsérci Odor várnál az országos MTB pontszerző versenyt, sőt még nézők is akadtak szép számmal. A több mint harminc nevező nem mindennapinak nevezhető pályán mérte össze tudását az erdő köze­pén, ahol a fák között volt kijelölve a pálya, melynek hossza 2500 mé­ter, szintkülönbsége pedig 350 mé­ter volt. Két futamot indítottak, s a jobbik eredményt vették figyelem­be, de a végén volt egy páros szám is, ahol 4500 métert kellett leteker­ni a versenyzőknek. Az eső csúszóssá tette az amúgy is nehéznek nevezhető lejtős pá­lyát, ami néhol negyvenöt, sőt he­lyenként még hatvan fokban is lej­tett a fák, időnként sziklák között. Az esőzések következtében kiala­kult sártengerből szinte senki nem „menekült meg” tisztán, s az igen lelkes versenyzőket a futam végére felismerhetetlenné tette a rájuk csapódó latyakos föld. Még az sem keserített senkit, hogy a legmeredekebb szakaszokon a bringásoknak alig egy része tu­dott két keréken, vagy két lábon le­jutni, ugyanis legtöbbjük a bokáig érő, felázott sárban csúszva, repül­ve tette meg a néhol sziklák mel­Miskolc (ÉM - MI) - Súlyos ve­reséget szenvedett szombaton hazai vízen a Miskolci Vízmű­vek vízilabdacsapata a másod- osztályú bajnokság soros for­dulójában. Miskolci Vízművek - Kecske­méti VF. 3-12 (0-2,1-2,1-5,1-3) Miskolc, Selyemréti strandfürdő. Vezette: Olajos, Urbán. Miskolci Vízművek: Kis - Né­meth G., Hatvani T., Hatvani Z., Tóth Tibor (2), Tóth Tamás, Né­meth Z. Csere: Tóth G. (1), Tamás, Kovács G., Dobai. Edző: Hatvani János. Kecskeméti Villanó Fókák: Re­lett futó utat, a nézők hangos és lelkes biztatása közepette. Minden jó, ha a vége jó - szok­ták mondani -, s a versenyzők is így gondolhatták, mikor az ered­ményhirdetésre már verőfényes napsütésben vonultak a község kö­zepére, ahol a lakosságnak még egy kis bringás bemutatót is tartottak. Eredmények: Felnőtt férfiak: 1. Rácz Ferenc (Budapest), 2. Nagy Attila íMoson­hák -..Király, CSÁK (3), Deák, HE­GEDŰS (5), Simon (2),„Sárkány. Csere: Nagypál (1), ERDŐS (1), Pá­ré. Szakvezető: Garay Géza. Mindkét együttes sokat kapkodott, eladott labdák és gyengére sikere­dett lövések jellemezték az első perceket. A második negyedben megszületett a várva várt miskolci találat is egy családi alakítást kö­vetően: Tóth Tamás jobbról átívelt a másik oldalon két védője közt egekbe emelkedő testvér Tóth Ti­bor kezére, aki pontosan bombázta a passzt a hosszú sarokba. Innentől kezdve azonban mintha vége lett volna a hazaiaknak. A védekezés­újhely), 3. Czuczor Attila (Buda­pest) Nők: 1. Kiss Dalma (Budapest), 2. Sikter Zsuzsanna (Miskolc), 3. Klenk Eszter (Budapest) Junior: 1. Polgár Ákos (Budapest - abszolút győztes is) Páros futam: 1. Rácz Ferenc - Ga- lajda Péter (Budapest), 2. Berényi Zsolt - Somogyi Zsolt (Budapest), 3. Czuczor Attila - Soltész Bálint (Budapest, Mezőkövesd) ben a vendégcenterek eléggé szaba­don mozoghattak, míg ugyanez a kaputól távolabb sem volt megfele­lő, mert a balátlövó Csák is gyak­ran senkitől sem zavartatva tüzel­hetett Kis kapujára. Szombaton dé­lelőtt olyan csapnivaló produkciót nyújtott a Vízművek, amilyenre nagyon régen volt már példa a Se­lyemréti medencében. HATVANI János: - így nem le­het. Hibát-hibára halmoztunk. GARAY Géza: - Nehezebbre szá­mítottunk. Okos taktikánkkal azonban jól lelassítottuk a Miskol­cot, és a ziccreinket biztosabban ér­tékesítettük. Kézilabda NB II Miskolc (ÉM) - Folytódtak a küz­delmek a kézilabda bajnokság má­sodik vonalában, ahol megyénk csapatai az alábbi eredményeket érték el. Nők: Nyírbátor - Putno­ki VSE 25-19 (9-7). Ld.: Németh (6), Holló (4). Jó: Németh. A sok hi­bával játszó vendégek megkönnyít­ették a bátoriak dolgát. Férfiak: Mezőkövesd Gráf KC - Záhonyi VSC 34-26 (17-13). Ld.: Varga (14), Prókai (6), Debnár (5), Miku­lás (5). Jók: Varga, Prókai. A kö- vesdiek végig vezetve biztosan nyerték meg a találkozót. Nyírbá­tor - Miskolc KC 28-25 (14-13). Ld.: Virágh (5), Barnóczki (5), Orosz (4), Berényi (4). Jók: az egész csapat. A mérkőzés utolsó tíz percé­ben kerekedett felül ellenfelén a hazai gárda. Vác - Ózdvidéki Bá­nyász Orient KC 29-27 (16-13). Legjobbb dobók: Fügedi (9), Hor­váth (5), Papp (5), Tóth (4). Jók: Barta, Horváth Fügedi. Az érmes helyekért folyó harcban a szeren­csésebb együttes győzött. Magyar úszósikerek Bécs (MTI) - Három magyar arany született tegnap a bécsi úszógálán. Nyíry Anna az 50 méteres gyors-, Kovács Ágnes és Batházy István a 200 méteres vegyesúszásban dia­dalmaskodott. A győztesek: Nők: 50 m gyors: Nyíry Anna 27.39 mp., 200 m vegyes: Kovács Agnes 2:19.81 p. Férfiak: 200 m vegyes: Batházy István 2:07.29 p. Kispályás torna Miskolc (ÉM) - A Kelet-Magyaror­szági Kispályás Labdarúgó Liga a „Kupagyőztesek a Nemzeti Sport- Grafitéria kupáért” országos 5+1 rendszerű pénzdíjas kispályás lab­darúgó tornát rendez, amelynek te­rületi fináléját 1997. június 21-én bonyolítják le Miskolcon. A csapa­tok nevezését május 30-ig várják. Nevezési díj: 10 000 forint/csapat. Információ: 46/314-057, 56/425-011. Tenisz Kazincbarcika (ÉM) - Megyei korcsoportos teniszbajnokságot rendeztek Kazincbarcikán. Az eredmények, F12: 1. Péter Ádám (Junior), 2. Cséke Balázs (Strand- ker), 3. Szuhai Róbert (Strandker). F14: 1. Nyéki Zoltán (TTC), 2. Pé­ter Ádám (Junior), 3. Szamarasz Nikosz (Junior). F18: 1. Haviár László, 2. Kiss Gábor, 3. Kiss Ádám (mindhárom Strandker). L12: 1. Korompai Eszter, 2. Belez- nai Zsuzsanna, 3. Barsi Barbara. Gólokban villogó kecskeméti fókák Vízilabda OB l/B: Miskolci Vízművek - Kecskeméti Villanó Fókák 3-12 Labdarúgás, NB III Tisza csoport, 26. forduló Borsod Volán - Nagykálió 3-2 (2-2) Miskolc, 400 néző. Vezette.-Szilvást BVSE: Grolmusz - Balázs, Laszlóczi, Poós, Kepecs (Szabó V.), Szűcs, Szenti- ványi, Simkó, Agárdi, Molnár Cs. (Mol­nár K.)( Koszta. Edző: Bodnár József. A gólok története: 19. perc: Egy ven­dégkontra végén Vágót buktatták a 16- oson belül, s a játékvezető 11 -est ítélt. A büntetőt a sértett értékesítette, 0-1. 20. perc: Jobb oldali szögletrúgás után Vágó eszmélt a leghamarabb és lapo­san a kapuba lőtt, 0-2. 41. perc: Egy bal oldali szabadrúgásból Koszta a há­lóba lőtt, 1-2. 43. perc: Formás hazai támadás befejezéseképpen Koszta 16 méterről a bal felső sarokba bombá­zott, 2-2. 71. perc: Bodnár beadását Koszta a jobb sarokba fejelte, 3-2. A hazai csapat lelkes játékkal fordította meg a vesztésre álló találkozót. lók: Koszta (a mezőny legjobbja), Sza­bó V., Bodnár. Ifi: 2-1. BODNÁR József: - Fitatal csapatom egyre jobban összeérik, ezt bizonyítan­dó: ma is vesztes állásból tudtak fordí­tani a fiúk. Miskolci VSC - Mátészalka 6-0 (3-0) Miskolc, 250 néző. Vezette: Pesel. MVSC: Bán - Szakos (Csáki), Lehotai, Rákos (Tóth), Schnek, Császári, Kalász, Mihalovszki, Jáger, Pothurszky, Hallai. Edző: T operczer Tibor. A gólok története: 15. perc: Hallai szögletét Pothurszky közelről a kapuba lőtte, 1 -0. 39. perc: Pothurszky a kive­tődő kapust megelőzve lőtt a hálóba, 2- 0. 42. perc: Hallai beívelését Pot­hurszky fejelte a kapu jobb oldalába, 3- 0. 69. perc: Kapu előtti kavarodás után a szemfüles láger gurított a kapu­ba, 4-0. 78. perc: Pothurszky védőjéről lefordulva már a negyedik gólját sze­rezte, 5-0. 90. perc: Pothurszky alap­vonalról visszagurított labdáját Hallai a léc alá vágta, 6-0. A hazaiak nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. lók: Pothurszky (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Ifi: 6-0. TOPERCZER Tibor: - Végre felszaba­dultan és jól játszottunk, de a neheze csak ezután következik. Tiszaújvárosi SC - Demecser 1-0 (1-0) Tiszaújváros, 2500 néző. Vezette: Szabó. TSC: Molnár - Vámosi, Czövek, Vi­rágh, Járai, Fige, Hegedűs, Bordás (Adorján), Pap (Gulácsi), Mészáros (Nyeste), Loós. Edző: Szép Imre. A gól története: 20. perc: Pap vezette kapura a labdát, majd indította Mészá­rost, akinek visszadását egy védő kézzel hárította. A megítélt 11 -est Járai értéke­sítette, 1-0. A vendégek csak a mezőny­ben voltak egyenrangú ellenfelek. lók: Czövek, Vámosi, Flegedűs, Loós, Pap. Ifi: 4-0. SZÉP Imre: - Taktikus csatában, nagy­szerű közönségünk biztatása mellett megérdemelten jutottunk a nagyon fontos 3 ponthoz. Baktalórántháza - Mádi KSE 5-1 (0-0) B.háza, 1000 néző. Vezette: Nagy G. Mád: Mag - Olajos, Turbucz, Furka, Haraszin, Varga Zs., Kocsis (Miklós), Csizi, Lelt (Tatárka), Cselószki, Búzás. Edző: Oláh Ferenc. A gólok története: 68. perc: Csizi hibá­jából Gdovin 6 méterről lőtt a kapuba, 1-0. 72. perc: Olajos a bal oldalon ment el, majd középre adott, s Búzás 5 méterről a hálóba lőtt, 1-1. 76. perc: Gdovin ismét Csizi mellett húzott el, s 8 méterről helyezett a kapuba, 2-1.80. perc: Ártalmatlannak tűnő helyzetben a visszafutó Olajos saját kapujába ívelt (öngól), 3-1.83. perc: Knoblok szerzett labdát és a bizonytalankodó védők kö­zött Mag kapujába lőtte a labdát, 4-1. 86. perc: A teljesen megzavarodott vendégvédőktől Knoblok vette el a lab­dát és közelről a léc alá lőtt, 5-1. Az utolsó 20 percig jól játszott a vendég együttes, ám a hajrában érthetetlen módon leblokkoltak. Jók: Mag, Búzás. Ifi: 3-1. OLÁH Ferenc: - A mérkőzés utolsó harmadában nem csak a meccset, de a tartásunkat is elveszítettük. Ózdi FC - Karcag 2-0 (1-0) Ózd, 200 néző. Vezette: Tomasovszky. Ózd: Erdős - Agócs, Kertész, Mező, Paulovics, Drozdik (Szokolai A.), Szo- kolai R. (Füleki II), Magyar, Kovács, Makrai, Bíró (Bartus). Edző: Bíró István. A gólok története: 17. perc: Magyar jobb oldalról ívelt a kapu elé, Drozdik 6 méterről fejelte a labdát a jobb felső sarokba, 1-0. 67. perc: Szokolai szer­zett labdát a félpályánál, egyedül kapu­ra tört és a kifutó kapus mellett 20 mé­terről lőtt a hálóba, 2-0. A többet táma­dó hazaiak számos helyzetükből kettőt értékesítettek. lók: Kertész, Makrai, Kovács. Ifi: 1 -1. BÍRÓ István: - Nehéz meccsen, a helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. Szikszó - Mezőkövesdi SE 0-1 (0-0) Szikszó, 800 néző. Vezette: Sinka. Szikszó: Simon - Kobolák, Báli, Kiss G., Gonda, Kerényi (Bódi), Csorba, Or- tó, Nagy L. (Dulibán), Mida, Varga M. Edző: Paál János. MSE: Póta - Nagy, Bádea, Molnár (Hajdú), Bodnár, Szen- tidai, Báder (Jablonkai), Papp, Vígh, Koczka, Pelyhe (Petrik). Edző: László István. A gól története: 70. perc: Egy beívelést követően Bádea küldte kapura a lab­dát, amelyet Kobolák vágott ki a gólvo­nalról, s a játékvezető gólt ítélt, 0-1. Végig küzdelmes mérkőzésen kiegyen­lített erők csatáztak, de a játékvezető hibái tönkretelték a találkozót. lók: Simon, Kobolák, Ginda, Varga M., ill. Póta, Bádea, Bodnár. Ifi: 1-1. PAÁL János: - Szikszó - Sinka: 0-1! LÁSZLÓ István: - A tavasz legnehe­zebb mérkőzésén vagyunk túl, hála Is­tennek sikerrel. Egyéb eredmények: Kisvárda - Nyírbá­tor 1-2, Rakamaz - Balmazújváros 2-2. 1 2 3 4. 5 6 7 8, 9 10. 11. 12. 13, 14. 15, 16. T.ú ivaros Demecser B. Volán M. kövesd Nyírbátor Ózdi FC Baktalór. Kisvárda Mádi KSE MVSC Karcag Szikszó B.újváros Nagykálió Rakamaz 6 4 6 5 8 5 3 9 8 6 14 210 Mátészalka 26 13 4 9 11 6 9 10 511 8 711 7 712 511 10 5 1110 5 912 5 912 2 420 S«í 55-26 54 44-25 51 39- 29 47 46-28 45 38-25 44 33-31 44 55-28 43 40- 32 39 40-33 35 36-32 31 42-50 28 26- 35 26 29-40 26 27- 39 24 18-39 24 15-91 10 Megjegyzés: az NB III Tisza csoportjá­nak versenybizottsága pénteken este tárgyalta a Rakamaz fellebbezését, amelyet a szabolcsi csapat a fegyelmi bizottság döntése ellen nyújtott be. A vb pénteki ülésén a tárgyalást elnapol­ták, ezért táblázatunkban a fegyelmi bi­zottság által első fokon hozott döntés szerepel.