Észak-Magyarország, 1997. május (53. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-12 / 109. szám

10 A Hétvége Sportja izzz íz Eredmények - Tudósítások ___ 1997- MÁius 12., Hétfő ^ Megyei I. osztály, 27. forduló. Sáros!),Hak ­wmmm\ Sárospatak, 200 néző. Vezette: Nyitrai. Sárospatak: Papp - Tuss, Beimli, Bódi, Tokár, Rák, Szedlák (Bütösi), Varga, Krenyitzky (Saj­tos), Sikorszki, Vachter. Edző: Zsófi József. Bocs: Regős - Szabó, Tóth A. (Herbák), Egry, Balogh, Tóth I., Csipke (Nagy), Zsiga, Koczka, Tímári (Nyírcsák), Tóth L Edző: Lipcsei Imre. G.: Sajtos, ill. Egry (4), Tóth L., Zsiga. Jók: sen­ki, ill. Egry (a mezőny legjobbja), és az egész csapat. Ifi: 3-0. Miskolc, 100 néző. Vezette: Kujbus. Red-Devil's: Fehér - Gável, Borbély, Szobóczki, Juhász, Tamás (Örfi), Kriston, Nagy (Szabó), Si- vák, Harsányi, Bohán. Edző: Polényi Tamás. Putnok: Káló - Szamosi, Lengyel, Horkai, Éles, Hajnal, Boros (Bodnár), Kéméndy, Lázár, Bada- lik (Kovács), Lázi. Edző: Szabó János. G.: Bohán (2), ill. Éles. Jók: Fehér, Gável, Borbély, Szo­bóczki, Bohán, ill. Lengyel, Éles, Lázár. Ifi: 7-0. Olaszliszka - Taktaharkán Olaszliszka, 200 néző. Vezette: Kiss. Olaszliszka: Szakái - Szacskó, Farkas, Vadász, Tömöri, Lukács A., Lukács F. (Lukács V.), Ker­tész (Horváth), Kaczúr, Tóth, Dőry. Edző: Laczkó Zoltán. Taktaharkány: Udvari - Ra- bócz, Joó, Vajkó, Jámbor, Kerekes (Mogyoró), Aranyosi, Szatmári, Kovács (Szabó), Nagy, Ru- szó. Edző: Madarasi János. G.: Kaczúr (öngól), jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 4-0. Nyékládháza, 400 néző. Vezette: Vitányi. Nyékládháza: Grolmusz - Lukács F., Kerék­gyártó, Ludányi, Kuzma, Mihalkó (Lakatos), Bo- csó, Puskás, Bódi, Vidinczei (Ivánkái), Lukács J. Edző: Győri József. Encs: Kiss - Kozma (Már­kus), Kövy, Varga B., Orosz, Varga E. (Sotkó), Fülöp (Glonczi), Gulyás, Versényi, Adu, Szege­di. Edző: Kőrössy Pál. G.: Gulyás, Orosz. Jók: Grolmusz, Kerékgyártó, Lukács J., ill. Varga B., Orosz, Gulyás, Versényi, Szegedi. Ifi: 1-0. Tomor-Lak- Prü Lak, 300 néző. Vezette: Fisher. Tomor-Lak: Drótos (Regecz) - Pékár, Takács, Mikó, Barbarics, Tőszegi (Göndör), Mogyoró I, Kótai N., Kádas, Kemény (Mogyoró II), Kótai Cs. Edző: Szilvái Attila. Prügy: Erdei - Sándor, Gyu- rán, Papp, Szilágyi, Balogh Á. (Mátyás), Molnár, Varga, Vadászi, Balogh A., Iván. Csapatvezető: Fehérvári László. G.: Kádas (2), Kótai N. (2), Bar­barics, Kótai Cs., ill. Balogh A. Jók: Kótai N. (a mezőny legjobbja), Pékár, Takács, Mikó, Barba­rics, Kádas, ill. senki. Ifi: elmaradt. Edelény - Abaújszántó 3-0 11-0 Edelény, 700 néző. Vezette: Kalicz. , Edelény: Dósa - Farkas, Almási, Turcsik, Ladá­nyi, Simkó (Zilahi), Sándor, Bede (Szoták), Ti- szóczki (Harnócz), Herczeg, Smolniczki. Szak­vezető: Molnár Oszkár. Abaújszántó: Rapcsák (Németh) - Soltész Z., Konyecsnyik, Kövér, Szikszai, Bennárik (Dudás), Szabó, Gaál (Sotkó), Balázs, Kocsis, Soltész P. Edző: Huszák Géza. G.: Smolniczki (2), Zilahi. Jók: Almási, Smol­niczki, ill. Konyecsnyik, Kövér, Szikszai. Ifi: 8-1. Sátoraljaújhely - Karcsa 3-2 (0-0 I Sátoraljaújhely, 500 néző. Vezette: Ortó. Sátoraljaújhely: Balázs - Rusznák, Szabó (Du­dás), Dókus, N'égyesi, Demeter, Repka, Bor­dás, Jurkó, Pásztor, Janikó (Balogh). Csapatvezető Géza Barnabás. Karcsa: Varga -- Váradi, Dakos, Lengyel, Baba, Bányácski, Ta­kács (Góré), Nagy, Móré (Vancza), Kovács, Ke­lemen. Edző: Baba János. G.: Demeter, Jurkó (11-esből), Pásztor, ill. Takács, Nagy. Kiállítva: Négyesi. Jók: Pásztor (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki. Ifi: 6-1. Pálháza - Halma Pálháza, 250 néző. Vezette: Horváth. Pálháza: Kovács A. - Szabó, Laczkó, Tóth, Pe- tercsák, Kovács B., Deák (Repka), Pankovics, Matusz, Trembulyák, Szabó S. Megbízott edző: Lesovics Miklós. Halmaj: Tamás - Bitó, Juhász T., Náni, Kecskés, Spitzmüller, Köteles, Makkai (Juhász E.), Kristóf, Illési, Gregó. Edző: Becse László. G.: Kovács B. (2), Trembulyák, ill. Köte­les (11-esből), Kristóf (11-esből). Jók: Kovács A., Laczkó, Kovács B., Matusz, Trembulyák, ill. Ju­hász T., Kecskés, Spitzmüller, Köteles. Ifi: 5-2. A Siegel SE-Felsőzsolca csapata szabadnapos volt, mivel Mezőcsát visszalépett a bajnokság további küzdelmeitől. 1, Edelény 26 20 3 3' 55-15 63 2. Encs 25 16 8 1 56-16 56 3.BŐCS 25 15 8 2 55-20 53 4. Tomor-Lak 26 12 8 6 49-33 44 5. Pálháza 26 11 10 5 33-21 43 6. Red Devil's 25 12 3 10 45-26 39 7. Siegel SE 25 12 3 10 45-33 39 8. Sárospatak 26 11 5 10 40-44 38 9. Putnok 25 9 10 6 28-24 37 10 Halmaj 25 10 3 12 30-47 33 Jl.S.újhely 26 ■ 8 f 5 13 ' 23-41 29 12. Karcsa 25 8 5 12 32-51 29 13. A.szántó '25 8 r 3; 14. 45-49 27 14. T.harkány 25 5 8 12 25-39 23 15. Prügy 25’ .5 5 15 23-53 20 16. Nyékládháza 26 3 5 18 30-62 14 17. Olaszliszka 26 3 4 19 20-60 13 Kapufák és kihagyott büntetők Vízilabda OB l/B: Miskolci Vízművek - Bertók Szentes 7-14 Fotók: Farkas Maya Molnár István Miskolc (ÉM) - A Miskolci Víz­művek vízilabdacsapata tarta­lékosán is partnere volt a szom­bat délutáni 19. bajnoki fordu­lóban a tabella első részében tanyázó szentesieknek. Miskolci Vízművek - Bertók Szentes SC 7-14 (2-3, 2-3, 2-4, 1-4) Miskolc, Selyemréti strandfürdő, 50 néző. Vezette: Denk, Lipovics. Vízművek: KIS - Németh G. (1), Hatvani T., Hatvani Z., Tóth T. (2), Németh Z. (1), Tamás. Csere: TÓTH G. (3), Dohai, Furaglyás (k). Edző: Hatvani János. Szentes: Ormai - Zentai, Szabó (1), Lantos (1), BERTÓK ZS. (3), OROSZ (5), Kajtár (2). Csere: Szécsényi, Haj­dú, Mészáros (2), Puskás, Bús, Ber­tók Gy. Edző: Pásztor Antal. Az első percekben a kapufák ját­szották a főszerepet, ugyanis az egyik oldalon Orosz, míg a másikon Hatvani Z. löketénél sietett a léc a portások segítségére. Két perc múl­tán a vendégcenter Orosz másod­szor már nem volt kegyes, miután most már megszánta ót az ácsolat. A miskolciak rövid időn belül egali­záltak, de egy ellentámadás és egy kipattanó labda értékesítése révén kisebb előnyre tettek szert a vendé­gek. Eztán Tóth Tamás szép jelene­tét láthatták a nézők, aki Németh Z. passzát jutatta kapuba, annak háttal állva. A folytatásban sem adták meg magukat a hazai legé­nyek annak ellenére, hogy három Ebből a lövésből nem született gól standard kezdőjátékosuk nem lu­bickolt a vízben. Dési Ausztriában tartózkodott, Batta betegen feküdt otthon, míg Tóth Tibor ugyan ott volt az uszodában, de nem lehetett társaival, mivel az előző meccsen kiállították, és ezért egy találkozó­ra szóló eltiltás automatikusan ki­járt neki. A tabella harmadik he­lyén álló Bertókéknak izgulniuk is kellett, hiszen gyengécskén pólóz­tak, és a második negyed vége felé a nagy akarással játszó borsodi tár­sulat egy gólra zárkózott fel (4-5). A vízilabdában kulcsposztként számon tartott centerhelyen a Víz­műveknél Németh Gábor igyeke­zett, de a tőle látszatra is jóval idő­sebb és testesebb Orosz túl nagy feladat volt számára. Támadásban sokat birkózott, de a rutinos csong­rádiak keményen fogták, amit Li­povics bíró is hagyott. A kapusok­nál egyértelműen Kisé a pálma, hi­szen Órmai olyan gólokat is besze­dett, amely után másodpercekig a víz alatt maradt szégyenében. A Hatvani-társulat talán még szorosabbra is hozhatta volna a négyszer hét percet, ha nem hagy ki Németh G. és Tóth Tamás is egy-egy négyest. A Szentes képte­len volt megmutatni valódi erejét. Hatvani János tulajdonképpen elé­gedett lehet, hiszen nála mindössze két mezőnyjátékos és egy kapus ücsörgött a cserepadon, ezzel szem­ben kollégájánál egy komplett má­sodik csapat. HATVANI János: - Tartalékosak voltunk. Helytálltunk. PÁSZTOR Antal: - Irtó gyengét nyújtottunk. Labdarúgás, NB Hl Tisza csoport, 24. forduló Az MVSC - Nyírbátor mérkőzés gól nélkül ért véget Borsod Volán - Karcag 4-3 (2-1) Miskolc, 300 néző. Vezette: Kerezsi. BVSE: Kerényi - Balázs, Szűcs, Poós (Bodnár), Drótos, Szentiványi, Nyes­te, Kepecs (Szabó V.), Simkó, Lasz- tóczi (Lója) Koszta. Edző: Bodnár Jó­zsef. A gólok története: 5. perc: Koszta a bal oldalról 16 méterről végzett el egy szabadrúgást, és a jobb sarokba csavart, 1-0. 11. perc: Korszerű ha­zai támadás után Nyeste a jobb ol­dalról 10 méterről a rövid felső sa­rokba lőtt, 2-0. 14. perc: Egy lecsor- gó labdát az elalvó hazai védők kö­zött Binder kotorta a hálóba, 2-1.47. perc: Binder cselezte végi az egész Volán védelmet, majd a jobbössze­kötő helyéről talált Kerényi kapujá­ba, 2-2. 58. perc: Jobb oldali ven­dégtámadás után Binder kapásból 8 méterről lőtt a hálóba, 2-3. 71. perc: Lója kapura lőtt, a kipattanó labdát Koszta közelről rúgta a vendégket­recbe, 3-3. 88. perc: A jobbösszekö­tő helyéről 20 méterről járó szabad­rúgást Koszta a jobb ficakba helyez­te, 4-3. Jó iramú és izgalmas mérkő­zésen a hazai csapat megérdemelten szerezte meg a bajnoki pontokat. Jók: Koszta (a mezőny legjobbja), Drótos, Nyeste, Simkó. Ifi: 0-0. BODNÁR lózsef: - A csapat és én a héten elhunyt szertárosunk emléké­nek, Bodnár Józsefnek ajánljuk ezt a győzelmet. Tiszaújváros - Mátészalka 8-0 (3-0) Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Kormos. TSC: Molnár - Virágh, Vámosi, Fige, Czövek (Gulácsi), Nagy (Nyeste), Lo- ós (Adorján), Járai, Pap, Mészáros, Bordás. Edző: Szép Imre. A gólok története: 12. perc: Bordás 22 méterről ballal a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-0. 26. perc: Nagy Csaba visszagurított, az érkező Bordás 14 méterről a bal alsóba lőtt, 2-0. 27. perc: A közép­kezdés után Mészáros Paphoz ját­szott, aki a kifutó kapus felett emelt a hálóba, 3-0. 46. perc: A kezdést kö­vetően Pap Mészároshoz passzolt, aki 7 méterről a léc alá lőtt, 4-0. 56. perc: Vámosi visszafejelt labdáját Czövek 1 méterről gyömöszölte a szálkái ketrecbe, 5-0. 81. perc: Bor­dás jobb oldali szögletét Pap közel­ről a kapu közepébe fejelte, 6-0. 86. perc: Nyeste jobb oldali beadása, a menteni igyekvő Máriánról jutott a hálóba, öngól, 7-0. 89. perc: Bordás lépett meg a bal oldalon lövésébe a vendégportás még beleért, de mente­ni már nem tudott, 8-0. A hazai csa­pat nagy akarással kezdett, az első félidőben még nem sikerült a helyze­teket értékesíteni, a második játék­részben viszont már a gólok is jöttek. Jók: Vámosi, Fige, Czövek, Pap, Mé­száros, Bordás. Ifi: 13-0. SZÉP Imre: - Gólokban gazdag mécs­esét játszottunk, a lelkes sereghajtó ellen. Csapatomnak hasonlókat kívá­nok a folytatásra is. Miskolci VSC - Nyírbátor 0-0 Miskolc, 300 néző. Vezette: Né­meth. MVSC: Bán - Szakos, Schnek, Hal- lai, Lehotai, Mihalovszki, Rákos, Császári, Kovács, Jáger, Pothurszky. Edző: Toperczer Tibor. Végig me­zőnyfölényben játszott a hazai csa­pat, ám a győzelem elmaradt, mert lehetőségeikkel nem tudtak élni. Jók: az egész csapat. Ifi: 8-0. TOPERCZER Tibor: - Az ezen a hé­ten történtek után ez a döntetlen fel­ér két győzelemmel. Volt tartása a csapatnak. Ózd - Balmazújváros 1-0 (0-0) Ózd, 150 néző. Vezette: Márta. Ózd: Erdős - Bartus, Kertész, Paulo- vics, Kiss, Agócs, Mező, Magyar (To­kár), Kovács (Füleki Cs.), Makrai, Bí­ró. Edző: Bíró István. A gól története: 75. perc: Bíró lépett meg a bal olda­lon, lapos beadására Füleki érkezett, aki az ötösről a jobb alsó sarokba he­lyezett, 1-0. Alacsony színvonalú mérkőzésen egy helyzetét kihasznál­ta a hazai csapat. Jók: Erdős, Paulovics. Ifi: 5-0. BÍRÓ István: - Nehéz mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Kisvárda-Mád 3-1 (2-0) Kisvárda, 600 néző. Vezette: Szabó I. Mád: Mag - Olajos (Szikora), Thury (Béres), Cselószki, Csizi, Furka, Ko­csis (Tatárka), Varga, Turbucz, Lelt, Búzás. Edző: Oláh Ferenc. A gólok története: 87. perc: Dudás 12 méterről bom­bázott a kapu közepébe, 1-0. 30. ere: Furka bizonytalankodását ki- asználva Papp egyedül törhetett a vendégek kapujára, majd a kapus mellett a jobb alsó sarokba helye­zett, 2-0. 51. perc: Hermann bal ol­dali beadását egy hazai játékos to­vább csúsztatta, és az érkező Kántor I. 2 méterről pöckölt a hálóba, 3-0. 56. perc: Búzást buktatták a hazai büntetőterületen belül. A megítélt 11 -esből Lelt helyezett a kapu jobb sarkába, 3-1. Helyzetei alapján a hazai csapat győzelme megérde­melt. A vendégek csak kapusuknak köszönhetik viszonylag tisztes vere­ségüket. Jók: Mag, Cselószki, Furka, Búzás. Ifi: 4-1. OLÁH Ferenc: - Az első félidőt át­aludtok, a kései hajrá már kevésnek bizonyult. Rakamaz - Mezőkövesd félbeszakadt Rakamaz, 800 néző. Vezette: Vígh. MSE: Póta - Szentidai, Nagy A., Bod­nár, Szobóczki, Vígh, Bádea, Molnár (Pelyhe), Koczka, Báder, Rontó. Edző: László István. 61. perc: A kilépő Rontót Juhász kö­nyökkel megütötte. A játékvezető ki­állította a rakamazi játékost. Ekkor egy hazai néző befutott a pályára és az eseményeket könyvelő Vígh játék­vezetőt megütötte, akinek az ütleg következtében az orra vérezni kez­dett. Az incidens után Vígh haladék­talanul lefújta a mérkőzést. Kiállítva: Szobóczki, ill. Csorna. Ifi: 1-1. Baktalórántháza - Szikszó 4-0 (4-0) Baktalórántháza, 250 néző. Vezette: Kóród i. Szikszó-Szatev: Simon - Gonda, Ko- bolák, Mezei (Bódi), Báli, Kiss G., Mida, Kerényi (Dulibán), Csorba, Kézilabda NB II Miskolc (ÉM) - Folytatódtak a küzdelmek a kézilabda NB Il-ben. .Az eredmények, férfiak: Mezőkö­vesdi Graf KC - Miskolci KC 30-29 (15-16). Ld.: Mikulás (9), Var­ga (8), Tóth (5), ill. Virág (6), Popo- vics (5), Tilaji (5). Jók: Tóth, Miku­lás, Ináncsi, ill. Trézsi, Barnóczki, Tilaji. A küzdelmes megyei ranga­dón a jobban akaró Mezőkövesd nyert. Nők: Putnoki VSE - KME Miskolc 23-21 (10-11). Ld.: Holló (11), Paulovicsné (3), Molnár (3), Fü- kő (3), ill. Jámbor (8), Gál (5), Kis- gergely (4). Jók: Holló, Paulovicsné, Fükő, Árvái, ill. Szabó, Jámbor. Ide­ges hangulatú mérkőzésen a máso­dik félidőben nyújtott jobb teljesít­ményével nyert a hazai csapat. Mohamed második Párizs (MTI) - Mohamed Aida ezüstérmet szerzett a Párizsban megrendezett tőrvívó Világkupa­versenyen. Az MTK fiatal tőrözőnő- je az elődöntőben a Vk-pontver- senyben vezető olasz Valentina Vezzalit legyőzve jutott a döntőbe, ahol kikapott. Az olimpiai ezüstér­mes román Roxana Scarlat verte. Pedig Mohamed Aida remekül küz­dött a fináléban. Scarlat már 9-5-re vezetett, amikor a magyar vívónő följött 12-10-re. Innen azonban már több találatot nem tudott bevinni Mohamed, a végén biztos sikernek örülhettek a román szurkolók. Scarlat a legjobb négy között egyébként a sokszoros olimpiai és világbajnok olasz Giovanna Trilli- nit győzte le. Végeredmény: 1. Ro­xana Scarlat, 2. Mohamed Aida, 3. Valentina Vezzali és Giovanna Trillini, 5. Szabó-Lázár Réka (ro­mán) 8. Lantos Gabriella. Varga, Nagy Zs. (Nagy L.). Edző: Pa- ál János. A gólok története: 15. perc: Maries 14 méterről lőtt a jobb felső sarokba, 1 -0. 25. perc: Is­mét Marics volt a főszereplő, aki ezúttal 20 méterről bődületes erővel lőtt a bal felső sarokba, 2-0. 35. perc: Soós beadását Knoblok 3 méterről perdítette a kapuba, 3-0. 45. perc: Soós a 16-oson kívülről az alapvonal közeléből ívelt Simon felett a hálóba, 4-0. A Szikszó az első félidőben tel­jesen átengedte a kezdeményezést a hazaiaknak, akik ezt könyörtelenül ki is használták. Kiállítva: Mezei a 70. percben a kispadról, sorozatos rekla­málás miatt. Jók: senki. Ifi: 3-1. PAÁL János: - Ez a játék mind akarat­ban, mind taktikában kevés a jövőre nézve. Változtatni kell. További eredmény: Nagykálló - De- mecser0-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Demecser 14 6 4 42-23 48 2. T.újváros 13 6 4 50-26 45 3. Nyírbátor 11 8 5 35-22 41 4. Baktalór. 12 4 8 48-24 40 5. B. Volán 10 8 5 30-27 38 6. M.kövesd 1 1 3 9 39-26 36 7. Kisvárda 10 6 8 35-29 36 8. Ózdi FC 11 2 10 26-30 35 9. Mádi KSE 9 5 10 36-28 32 10. Karcag 7 7 10 42-43 28 11. Rakamaz 6 8 6 17-19 26 12. MVSC 6 7 11 25-32 25 13. B.újváros 510 9 26-34 25 14. Nagykálló 5 9 10 25-35 24 15. Szikszó 411 9 22-33 23 16. Mátészalka 2 4 18 15-82 10 Megjegyzés: A félbeszakadt Raka­maz - Mezőkövesd mérkőzést nem vettük figyelembe. A labdarúgó NB III Tisza-csoportjának Versenybizott­sága ismét foglalkozott a rakamazi „Csorna Dezső üggyel". A Rakamaz SE szabályszerű fellebbezéssel élt a Fegyelmi Bizottság korábbi határoza­ta ellen, mely szerint a Rakamaznak a Borsod Volán SE, a Tiszaújvárosi SC és az Ózdi FC elleni mérkőzései­nek 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel a borsodi csapatok kapták. A Ver­senybizottság a fellebbezést elfogad­ta és a következő határozatot hozta: A Fegyelmi Szabályzat idevonatkozó pontja alapján a Fegyelmi Bizottság első fokú döntését hatályon kívül he­lyezi és kötelezi új eljárás lefolytatá­sára, valamint a jogerős határozat megszületéséig a három mérkőzés eredménye függőben marad, s azo­kat a bajnoki táblázat elkészítésekor nem kell figyelembe venni. ( I