Észak-Magyarország, 1997. március (53. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-03 / 52. szám

1997- Március 3., Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 r Kocsmafoci a Stadion étteremben Miskolc (ÉM) - A téli szünetet követően ismét újjáéled a Kocs­mafoci elnevezésű rendezvényso­rozat, amelynek első tavaszi szín­tere a miskolci Stadion étterem lesz. A ma este hat órakor kezdő­dő szurkolói összejövetelen a Diósgyőri FC részéről Földesi Ká­roly pályaedző, Farkas János és Rácz Róbert várja majd a drukke­rek kérdéseit. Tóth Krisztina mesterhármasa Budapest (MTI) - Tóth Krisztina, a Statisztika-Metalloglobus váloga­tottja lett három aranyérmével a 80. országos asztalitenisz-bajnok­ság legeredményesebb játékosa, míg a férfiaknál Németh Károly, a Postás-Matáv SE kiválósága szere­pelt bravúrosan, hiszen kétszer áll­hatott a győzelmi dobogó legmaga­sabb fokára. A döntők eredményei: Vegyespáros: Pagonyi, Tóth — Har- czi, Éllő 2:1 (17, -18, 13). A végered­mény: 1. Pagonyi Róbert, Tóth Krisztina, 2. Harczi Zsolt, Éllő Vi­vien, 3. Lindner Ádám, Fazekas Mária és Németh Károly, Braun Éva. Női egyes: Tóth - Éllő 3:2 (-18, 17, -15,10,19). A végeredmény: 1. Tóth Krisztina, 2. Éllő Vivien, 3. Braun Éva és Molnár Zita. Női páros: Éllő, Tóth (Statiszti­ka-Metalloglobus) - Braun, Mol­nár (BSE, Postás-Matáv SÉ) 2:0 (16, 14). A végeredmény: 1. Éllő Vivien, Tóth Krisztina, 2. Braun Éva, Molnár Zita, 3. Agárdi Ré­ka, Wirth Gabriella (BSE, Oros­házi MTK) és Fazekas Mária, Wirth Veronika (Statisztika-Me­talloglobus). Férfi egyes: Németh - Harczi 3:1 (-19, 14, 16, 14). A végeredmény: 1. Németh Károly, 2. Harczi Zsolt, 3. Lindner Ádám és Gárdos Róbert. Férfi páros: Németh, Varga (Postás-Matáv SE) - Bátorfi, Ge­rold (Postás-Matáv SE) 2:1 (-16, 24, 17). A végeredmény: 1. Né­meth Károly, Varga Sándor, 2. Bátorfi Zoltán, Gerold Gábor, 3. Holló Zsolt, Turbók Attila (Heu­senstamm, LRI-Malév SC) és Pázsy Ferenc, Varga Zoltán (LRI-Malév SC). Csakúgy, mint egy fél évvel ezelőtt Labdarúgó NB II: Tiszavasvári ASE - Diósgyőri FC 0-0 Berecz Csaba Tiszavasvári (ÉM) - A törté­nelem ismétli magát, már ami a Tiszavasvári és a Diósgyőr összecsapásainak eredmé­nyeit illeti. Az őszi első for­dulóban gólnélküli mérkőzés­sel kezdték az idényt az együttesek, s ez alkalommal is ugyanerre az eredményre jutottak. Tiszavasvári, 4000 néző. Vezette: Lettrich (Márta, Tamássy). Tiszavasvári: Szabó L. (7) - Len- key (6) - Horváth M. (5), Papp (5), Homann (5) - Lajkovics (6), Bánföl­di (7), Szarka (5), Bohács (5) - Er­dei (5), Rosu (5). Edző: B. Kovács Zoltán. DFC: Rácz (7) - Dzsinovics (5) - Farkas A. (5), Nagy S. (5), Farkas J. (5-2=3) - Földvári (5), Kiser (6), Buliga (6), Tóth D. (5) - Berecz (5), Kotula (5). Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Horváth M. helyett Sinka (5) a 60., Tóth D. helyett Danes (-) a 71., Berecz helyett Chiratcu (-) 71., Rosu helyett Szemán (-) a 76., Er­dei helyett Dencsuk (1) a 81., Föld­vári helyett Bozó (-) a 84. percben. Sárga lap: Lajkovics a 21., Farkas J. a 23., Horváth M. a 38., Kotula a 73., Nagy S. a 75. percben. Kiállítva: Dencsuk és Farkas J. a 86. percben. 12. perc: Tóth D.-t szerelte a félpá­lya környékén Bánföldi, aki Rosu elé tálalt. A hazaiak csatára senki­től sem zavartatva a kapuig „gyalo­golt”, majd önző módon nem Rácz kipasszolását választotta, hanem 10 méterről a tátongó kapu fölé lőtt! 31. perc: Középről Lajkovics ugrat­ta ki a bal oldalon Erdeit. Az üresbe adott labdára Rácz is kiindult a ka­pujából, de megcsúszott, így Erdei laza könnyedséggel elhúzta a por­tás mellett a labdát, majd egy igazí­tás után kisodródva az üres kapu helyett a felső lécét találta telibe. 35. perc: Bánföldi balról középre ívelt szabadrúgását Papp csúsztat­ta meg a kaputól 4 méterre álló Ro­su elé, aki ismét a rövid sarkot vá­lasztotta, de Rácz hatalmas bra­vúrral lábbal szögletre mentett. Rácz elvetődve hárít a tiszavasvári támadók elől. A DFC hálóőrének az első félidőben gyakran kellett közbeavatkoznia. Fotó: B.A. 42. perc: Kiser tört előre, és mi­után három védőt is maga mögött hagyott, a 16-os vonalán álló Kotu- lához passzolt, aki a jobb oldalon egy testesei után lefordult, majd a rövid felső sarok irányába lőtt, de Szabó L. kitenyerelte a labdát. 55. perc: Szögletből Buliga kanya- rította be a labdát, amely átszállt a hazai védelem felett és a túloldalon Berecz dőlhetett bele a lövésbe. A csatár 8 métees bombáját Szabó L. szögletre paskolta. 58. perc: Földvári egy sprint után középre adott, de a gólhelyzetben lévő Berecz a kaputól 7 méterre lyukat rúgott. A labda Tóth D. elé pattant, s a középpályás 12 méter­re a kaputól a bal oldalon megnézte a hosszú sarkot, majd néhány cen­timéterrel a kapufa mellé lőtt! 66, perc: Bánföldi sokadik jó lab­dáját adta, amellyel ezúttal a jobb oldalon Lajkovics viharzott el Föld­vári mellett. Amikor a hazai játé­kos a diósgyőri kaputól 16 méterre járt, s éppen lőtt - Rácz remek ki­futása után belevetődött a labdába, amely a testéről kipattant a me­zőnybe. 70. perc: A jobb oldalról Kotula adott be középre, Tóth D. egy gyö­nyörű mozdulattal a levegőben le­stoppolta a labdát, majd a kapu fö­lé fordult, és 16 méterről egyből lőtt, de a léc alá tartó suhintását Szabó L. káprázatos mozdulattal szögletre tenyerelte. 85. perc: A diósgyőri térfél közepé­nek bal oldalán Farkas J. vágta fel Dencsukot. A nemrég beállt játékos a földről felpattant, és meglökte Farkas J.-t. A helyszínre erkező já­tékvezető mindkét játékosnak a pi­ros lapot mutatta fel. A mérkőzés megkezdése után a ha­zai csapat lépett fel kezdeményező- leg, S a Bánföldi dirigálta középpá­lyás sor hasznos labdákkal tömte a két fős vasvári csatársort. A DFC csak nagy ritkán jutott el a hazaiak 16-osáig, de ezen kivételes alkal­makkor sem tudott lövőhelyzetbe kerülni a csapat. A vasváriak kö­zéppályás alakulata sokkalta ötlet- dúsabban játszott, mint a vendégek hasonló csapategysége, amelyből az első játékrészben a két szélső em­ber produkciója hagyott kívánniva­lót maga után. A DÉC csak a félidő hajrájában „tért észhez”, s csak a 42. percben sikerült először kapura lőni. Szünet után gyökeres változást állt be a játék képében, hiszen a Diósgyőr ezúttal az „öltözőben hagyta” könnyed játékát. A ven­dégek sokkal nagyobb hittel és elánnal vetették magukat a küz­delembe, s most már a támadás­vezetésre is maradt energia. A hajrában a Diósgyőr koreográfiája •szerint zajlott a játék, az utolsó negyedórában a vendégek csak el­vétve jöttek át a felezővonalon, gólt azonban nem eredményzett a vendégek jobb erőnléte. B. KOVÁCS Zoltán: - Még most sem tudom elhinni, hogy az első fél­időben kidolgozott 6 helyzetünkből egyet sem tudtunk értékesíteni. TORNYI Barnabás: - Amennyivel mi az első félidőben passzívabbak voltunk, a második félidőben ellenfe­lünk ugyanennyivel lett passzívabb. Az ellentétes játékrészek után igaz­ságos eredmény született. Totó. 9. Hét 1. Bremen - VÍB Stuttgart 2-2 X 2. Düsseldorf - Leverkusen 0-0 X 3. Atalanta - Perugia 2-2 X 4. Lazio - Fiorentina 1-0 1 5. Milan - Roma 1-1 X 6. Parma-Cagliari 3-2 1 7. Piacenza - Internazionale 0-3 2 8. Sampdoria - Bologna 1-2 2 9. Verona - Reggiana 2-4 2 10. Bari - Genoa 1-1 X 11. Cosenza - Torino 1-2 2 12'. Empoli - Lecce 1-1 X 13. Palermo - Padova 1-3 2 +1. Juventus - Vicenza 2-0 1 Magyar győzelmek a Bocskai-versenyen Debrecen (HBN) - 12 döntővel véget ért Debrecenben a 41. Bocskai István Nemzetkö­zi Ökölvívó-emlékverseny. Ahogy a torna ko­rábbi napjain, ezúttal is a külföldiek játszot­ták a főszerepet, elsősorban az orosz váloga­tott vitte a prímet, A házigazdák sem marad­tak győzelem nélkül, három mérkőzés után is magyar versenyző kezét emelte magasba a vezetőbíró: 54 kilogrammban Koczák Sándor, 71 kilogrammban Buzgó Sándor, 91 kilo­grammban Kiss Zoltán diadalmaskodott. A torna különdíjasai 67 kilogramm alatt Ko­czák Sándor az ÚTÉ, 67 kilogramm felett Kiss Zoltán a balatonboglári csapat verseny­zője lett. Matoícsi magatehetetlenül fekszik a földön. Edzője, Szántó József (balról) féltérdre eresz­kedik, miközben Dankó Zsuzsa doktornő a sportolót élesztgeti. Fotó: Fi. K. (FiBN) Körösi Gábor lába nem remegett Labdarúgó NB II: Kazincbarcikai SC - Hajdúnánás 1-0 (0-0) Bánhegyi Gábor Kazincbarcika (ÉM) - Győzelem­mel rajtolt a Kazincbarcikai SC labdarúgócsapata az NB II Keleti csoportjának tavaszi nyitányán. A hazaiak igencsak megküszköd­tek a lelkes hajdúnánásiakkal, hiszen csak a 92. percben tudták kicsikarni a fontos győzelmet Kö­rösi lövésével. Kazincbarcika, 1500 néző. Vezette: Farkas (Veres, Szabó). Kazincbarcikai SC: Fülöp (0) - Sztahon (6) - Földeák (5), Implom (4) - Takács (4), Lukács (6), Szabó Zs. (5), Körösi (5), Szaniszló (5) - Reme- nár (4), Hanyecz (5). Edző: Kálmán Vilmos. Hajdúnánás-Tedej: Szén (6) - Nagy I (5) - Pribék (4), Tar (4) - Mangel (5), Vonyigás (5), Kondora (6), Hleba (3), Csiszár (5) - Bajusz (5), Vass (4). Edző: Terlinger Vilmos. Csere: Mangel helyett Boros (-) a 67., Implom helyett Harnócz (-) a 67., Hleba helyett Tóth A. (-) 1 76., Ta­kács helyett Szőke (-) a 82. és Vass helyett Vigh (-) a 88. percben. Sárga lap: Tar a 10., Bajusz az 51., Nagy I a 85. percben. Gólszerző: Körösi (17 méteres lövés) a 92. percben. 5. perc: Kondora vezetgette a labdát a barcikai kapu felé, majd 20 méter­ről megcélozta Fülöp ketrecét. A jobb alsó sarokra tartó labdát a hazai ka­pus magabiztosan hárította. 20. perc: Szaniszló Remenárt ugrat­ta ki. A hazai csatár már csak a ka­pussal állt szemben, ám 15 méterről emelés helyett a lövést választotta, így a labda elakadt a kivetődő Szén lábában. 26. perc: Szaniszló robogott el a bal szélen. Középre ívelt, a labda átszállt a kapus fölött, de a túloldalon érkező Remenár is alacsonyabbnak bizo­nyult a bőrgolyónál. 45. perc: Csiszár forgolódott a hazai 16-oson belül, majd 10 méterről for­dulásból lőtt a kivetődő Fülöpbe. 56. perc: Csiszár vezette a labdát Sztahonra, A hazai söprögető sarká­ról ismét a vendég középpályás elé pattant a labda, aki nyolc méterről megcélozta a jobb sarkot, de Fülöp lá­báról szögletre pattant a labda. 57. perc: Egy barcikai ajándéklabda teljesen üresen találta Vasst, aki 14 méterről senkitől sem zavartatva csúnyán a kapu mellé bombázott. 59. perc: Lukács kígyózott át a ná- nási védelmen, majd Remenár elé gu­rított, aki 15 méterről szinte hazaad­ta a labdát Szénnek. 83. perc: Kondora 23 méteres sza­badrúgását a bal felső sarok előtt fog­ta meg Fülöp. 92. perc: Szaniszló forgolódott a ven­dég 16-os bal oldali sarkánál, majd Körösihez passzolt. A hazai középpá­lyás amolyan minden mindegy ala­pon két lépés után 17 méterről meg­célozta a bal alsó sarkot. A lövés Szént, igencsak meglepte, mert későn vetődött, így a labda a hálóban kötött ki, 1-0. Hamisítatlan tavaszelő fogadta a já­tékosokat és a szurkolókat Kazinc­barcikán. A hirtelen jött melegfront mintha azonban rányomta volna a bélyegét a játékra is, mert nehezen melegedtek be a csapatok. Mindkét gárda a lescsapdák tökéletes végre­hajtására fordította a legnagyobb fi­gyelmet, így a partjelzők igencsak gyakran voltak kénytelenek lengetni zászlóikat. A támadásvezetésekben a barcikaiak igyekeztek a szélekre ki­tett labdákkal operálni, de az ékek­hez nem nagyon jutott el a bőrgolyó, hiszen a nánási emberfogók egy pilla­natra sem mozdultak el mellőlük. A vendégek támadásai általában Kon­dorától indultak ki, de a vendégek tá­madói ezúttal nem álltak feladatuk magaslatán. Szép lassan kényelmes labdázgatássá fajult az első félidő, in­kább a mezőnyben gyötörték egymást a csapatok, a kapuk csak elvétve fo­rogtak veszélyben. A második játékrészben jobban darált a Barcika, amiben Lukács mellett egyre jelentősebb feladatot vállalt a hazai söprögető, Sztahon is. Tehette, mert a nánásiak teljesen megszállták saját térfelüket, a pálya középső harmadában időnként hatal­mas volt a tumultus. A hazaiak egyre nagyobb fölényt harcoltak ki a me­zőnyben, de a 16-os előtt elfogyott a tudomány. Hiányzott a vállalkozó­kedv, mintha mindenki a másiktól Keleti csoport, 15. forduló: Nyíregyhá­za - Szolnoki MAV-Neusiedler 0-0, Tiszakécskei FC-Eurobusz - FC Eger-Egertej 3-1 (1-1), Hatvan - Kecskeméti TE 0-0, Kecskeméti SC- RSC - Kiskundorozsma 3-2 (3-1), Ti- szafüredi-City Gas - Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló 0-2 (0-1). A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Diósgyőri FC 9 4 1 21­11 31 2. Tiszakécske 9 1 5 24­-15 28 3. Nyíregyháza 7 6 2 20 • 9 27 4. Tiszavasvári 7 4 4 21­16 25 5. Salgótarján 7 4 3 14­■10 25 6. K.dorozsma 6 6 3 18-13 24 7. Kaba-Hajdúsz. 5 7 3 17­•13 22 8. Szolnoki MÁV 6 4 5 17­14 22 9. Kecskeméti SC 4 7 4 17­■18 19 10. FC Hatvan 4 5 6 17­16 17 11. Hajdúnánás 4 4 7 11­•19 16 12. Kecskeméti TE 4 3 8 15­■ 18 F5 13. Kazincbarcika 4 3 8 1 ii­■23 15 14, Tiszafüred 3 3 9 lS­■23 12 15. FC Eger 1 3 11 8-31 (> Szabadnapos: Salgótarjáni BTC várta volna az akciók befejezését, többször előfordult, hogy a hazai kö­zéppályások kicselezték magukat a vendégek 16-osán belülről. Már min­denki a megváltó sípszót várta, a ha­zai szurkolók szép csendben elindul­tak hazafelé. Csak Körösi Gábor gon­dolta úgy, hogy mégis itthon kellene tartani a három pontot, és egy kicsit dühből is leadott lövése után neki lett igaza, mert az addig remek formában védő Szén hiába vetődött, nem érte el a labdát. Összességében megérdemel­ten jutott a bajnoki pontokhoz a győ­zelmet jobban akaró Kazincbarcika. KÁLMÁN Vilmos: - Az alapozás megkezdése óta most voltunk másod­szor füvön. Eleinte még a talajt is szokni kellett, nem is beszélve az el­lenfelünk kellemetlen harcmodoráról. Szerencsénk is volt, de nem hiszem, hogy érdemtelenül nyertünk. TELLINGER Vilmos: - Egy pontért jöttünk, már a kezünkben is volt, amikor egy pillanatnyi kihagyás a hazaiak javára döntött. Sajnálom. Nyugati csoport, 16. forduló: Balaton- fiired - Matáv 0-2 (0-0), Tatabánya - BKV Előre 1-2 (1-0), Rákóczi - Érdi VSE 2-0 (1-0), Soproni FAC - Veszp­rém 3-0 (0-0), Nagykanizsa - Paks 1-3 (1-2), Százhalombatta - Dunaferr 0-1 (0-0), Budafok - Pécs ’96 FC 0-1 (0-1), Soroksár - Gázszer 0-2 (0-1). A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Gázszer FC 9 5 2 27­■13 i 32' 2. Dunaferr SE 8 6 2 27-1 3 30 3. Soproni FAC 8 5 3 21­-13 29 4. Pécs '96 FC 8 4 4 15-10 28 5. BKV Előre 7 5 4 20-13 26 6. Rákóczi FC 6 8 2 18-1 3 26 7. Matáv SC m 4 5 18­•12 25 8. Érdi VSE <> 6 4 21-20 24 9. Nagykanizsa 7 2 7 26­•24 23 10. Budafok 4 9 1 18-1 2 21 11. Paks 5 6 5 21­17 21 12. Százhal. 4 8 4 17-1 5 20 13. Soroksár* 4 5 m 23­■28 • 14 14. Tatabánya 1 5 10 11-33 8 15. Veszprém 1 4 1 H 15­■34 16. B.íüred 1 2 13 5-33 5 *: A Soroksártól 3 büntetőpont levonva. A labda a hálóban, Szén már hiába vetődik Fotó: Farkas Maya