Észak-Magyarország, 1997. január (53. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-06 / 4. szám

10 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások ~ ~ ....~~zr 1997. Tanuár 6., Hétfő □ To tó. 1. Hét 1. Atalanta - Verona 1-0 1 2. Cagliari - Piacenza 1-0 1 3. Fiorentina- Napoli 3-0 1 4. Internazionale - Roma 3-1 1 5. Parma - Juventus 1-0 1 6. Perugia - Reggiana 1-3 2 7. Udinese-Sampdoria 4-5 2 8. Vicenza - Bologna 2-0 1 9. Cosenza - Ravenna 1-2 2 10. Chievo - Padova 1-1 X 11. Castel di Sangro - Lecce 2-1 1 12. Torino - Reggina 4-2 1 13. Salernitana - Pescara 1-0 1 +1. Bari - Palermo 1-1 X OSK-selejtező Miskolc (ÉM) - Két napon keresztül a mis­kolci Fazekas úti Általános Iskola adott ott­hont a kosárlabda Országos Serdülő Kupa fiú selejtező A-csoportjának küzdelmeinek. Az eredmények: Nyíregyháza - Salgótar­ján 100-18 (60-11), Miskolci EAFC - Budafok 100-46 (63-18), Salgótarján - Diana SE 25-104 (9-55), Nyíregyháza - MEAFC 87-71 (56-36), Diana SE - Budafok 74-33 (38-12), Salgótarján - MEAFC 36-109 (18-57), Nyír­egyháza - Budafok 68-49 (36-15), MEAFC - Diana SE 69-93 (32-42), Budafok - Salgótar­ján 62-40 (27-21), Diana SE - Nyíregyháza 79-57 (32-29). A csoport végeredménye: 1. Diana SE, 2. Nyíregyháza, 3. MEAFC, 4. Budafok, 5. Sal­gótarján. Az első két csapat lépett tovább a középdöntőbe. Felvételünk a Salgótarján - Diana SE (25-104) találkozón készült Magas fal ellen nem megy Férfi röplabda extraliga: Kazincbarcikai VSE - Kecskemét 2:3 Veres (középen) üt el Somodi (5) és Shlakticsenko (3) között Bánhegyi Gábor Kazincbarcika (ÉM) - Parádés kezdés után gyenge végjáték - ez jellemezte a Kazincbarcikai VSE extraligás férfi röplabda­csapatának játékát tegnap Ka­zincbarcikán a Kecskemét elle­ni bajnoki mérkőzésen. A „hírősök” 0:2-ről fordítva vitték el 123 perces csata után a két pontot a vegyészek otthonából. Kazincbarcikai VSE - Kecske­mét 2:3 (14,10, -10, -5, -5) Kazincbarcika, 150 néző. Vezette: Hóbor, iß. Kiss. Kazincbarcika: VERES, Nagypál, JÁNOSI, Berzy, Kiss I Zsolt, Ben- csik. Csere: Toronyai I, Begov. Edző: Dudás András. Kecskemét: SHLAKTICSENKO, Kása, Szabó, Somodi, Torma, Sán­dor. Csere: SZEKERES, Szegedi, Csala. Edző: Karagics Mátyás. A mérkőzés első pontját három for­gás után Veres ásza jelentette. Ezt követően nekilendültek a kecske­métiek, és meg sem álltak 1:6-ig, amikor Jánosi ütött egy hatalmas outot. Öt forgás után Jánosi sánca jelentette a hazaiak második pont­ját, a harmadikat pedig egy kecske­méti átnyúlás (3:8). Ekkor szívós felzárkózásba kezdtek a kék-sár­gák: Kiss ászát Bencsik toldotta meg egy bombaütéssel, ismét egy Kiss-ász majd egy Jánosi-sánc kö­vetkezett. Áz egyenlítés azonban nem akart sikeredni, sőt, Berzy há­lóba maszatolásával ismét nőtt a vendég-előny (7:9). A hazaiak bal­kezesjátékosa ezt még egy rossz ej­téssel „fejelte meg”, majd Bencsik két ütése hozta ismét elérhető kö­zelségbe a kecskemétieket. A ven­dégek ettől annyira „megriadtak”, hogy néhány perc és pont múlva Szekeres sánca után már játszma­labdához jutottak. Az elsőt azon­ban ugyanúgy npm. tudták értéke­síteni mint az ötödiket, miközben a hazaiak a szenzációs ütőformában játszó Jánosi vezérletével a 26. percben utolérték a „hírősöket”. Et­től összeroppant a vendég társulat, és előbb Nagypál ászát, majd Tor­ma túlütését voltak kénytelenek el­viselni (16:14). A második szett Nagypál remek nyitásával kezdődött, majd hét for­gás után Berzy bombája jelentette a második hazai pontot. Ä vendégek először 3:4-nél vették át a vezetést, amit még megtoldottak négy pont­tal. Bencsik unta meg az alföldiek brillírozását, ami után Karagics mester időt is kért. Ezzel azonban csak annyit ért el, hogy hat forgás következett, majd Veres iszonyatos bombája, Jánosi hatalmas ütése és Bencsik ravaszul az üresen hagyott sarokba tolt labdája következett. Somodi ejtése még egyszer a vendé­geket juttatta előnyhöz, de Veres rögvest egyenlített és a játszma 24. percében a vezetést is átvette csa­patának. A játszma utolsó kecske­méti pontját Jánosi hálóba vert lab­dája jelentette, majd Veres látvá­nyos ejtése, Bencsik ásza és Berzy ütése jelezte a szett végét (15:10). A harmadik játszmában a ven­dégek szerezték az első pontot Csa­la sáncával, majd ugyanő ajándé­kozta az első hazai pontot is 1:3- nál. Ezután hat vendégpont követ­kezett, amit Veres unt meg a játsz­ma 12. percében. A lassú felzárkó­zás Jánosi két látványos pontjával torpant meg 7:9-nél, de a hazai csa­pat Kiss „oxi-áthúzásával” még egyenlített. Ekkor hazai hibahal­maz következett: két Bencsik-out között egy Toronyai kettős érintés. Az utolsó két pont már a kecskemé­tiek érdeme volt: először Shlakti­csenko, majd Torma sáncolt pontot érően (10:15). A negyedik játékrész elején az „öregek” tartották a frontot. Kiss ásza és Nagypál három pontja még a kecskemétiek közelében tartotta a csapatot, akik 4:5 után begyújtották a rakétákat (4:12). Ekkor még egy Jánosi-bomba következett, majd a 22. percben az első vendég játszma­labdát Veres „értékesítette” egy vo­nal mellé ejtett labdával (5:15). A befejező szett villámjátékot hozott. Shlakticsenko beállt a nyi­tóhelyre és 1:8-ig be is betonozta magát oda. Ekkor Kiss ütése még a felzárkózás reményét hordozhatta volna magában, de a barcikaiakon kiütköztek a fáradtság jelei, hiszen ebben a játékrészben javarészt a kék-sárga rontások jelentették a kecskeméti pontokat. Az első mér­kőzéslabda után pedig örülhettek a vendégek, hiszen Bencsik outra ütötte a lasztit (5:15). DUDÁS András: - Az első két játszmában helyenként még jól is játszottunk. Az döntött, hogy a ven­dégek több bevethető cserével ren­delkeztek, mi pedig elfáradtunk. KARAGICS Mátyás: - Az első két játszmában mintha megijedt volna a csapat attól, hogy nyerhetünk, az idegességünket pedig a Barcika re­mekül kihasználta. Ezután kényte­len voltam kulcsjátékosokat lecse­rélni azért, hogy magasítsam a sáncot, ettől viszont a hazaiak megzavarodtak, amit pedig mi használtunk ki. Vörösök az élen Miskolc (ÉM) - Vasárnap a Zrínyi Ilona Gimnázium tornatermében első ízben rendezték meg a Kézmű­ves Kamara kupa nevet viselő kis­pályás teremlabdarúgó tornát. A végeredmény: 1. Vörös Sárkány Ét­terem, 2. JPT Centrál, 3. Megyei Kórház, 4. Arisona. A médiumok közötti „csatában” a City Rádió fut­ballistái szerepeltek a legjobban, megelőzve az Észak-Magyarország és a Déli Hírlap vegyes együttesét, valamint a Non-Stop Rádiót. Kispályás NB I Miskolc (ÉM) - Ma folytatódik a kispályás NB I Kelet-magyarorszá­gi régiójának küzdelemsorozata. Mindkét megyei csapatunk hazai környezetben a miskolci Herman Gimnázium tornacsarnokában lép pályára. 19 órától a Meggy Új-Zé- land gárdája az Azzuro SE-t fogad­ja, míg 20.30-tól a Berek-Rolád Technika Háza csapata a PFC He­vederrel játszik. DKSK-bérletek Miskolc (ÉM) - A DKSK-Borsod- Chem női kosárlabdacsapatának 1997. évi mérkőzéseire szóló bérlet a mai naptól 2500 forintos áron megvásárolható. Ma a Soproni Postás elleni kupameccs előtt a miskolci városi sportcsarnok pénz­táraiban, valamint holnaptól a klub székházában (Miskolc, And- rássy út 61.). Nyert a Fradi Bréma (MTI) - Nagy különbségű, 26-17-es győzelmet aratott a Herz- FTC női kézilabdacsapata a Bajno­kok Ligája D-csoportjának 3. for­dulójában. Ráadásul azt a német TuS Walle Brement sikerült két- vállra fektetnie, amelyik a korábbi években egy KÉK-győzelemtöl és BEK-finálétól fosztotta meg az FTC-t. TuS Walle Bremen (né­met) - Herz-FTC 17-26 (10-14). Bréma, 3000 néző. Vezette: For- bord, Jortstad (norvégok). Herz- FTC: FARKAS A. - BECZ (4), Tóth (4), KÖKÉNY (4), Pádár (1), Kertész (4), Takács (2). Csere: Hoffmann (k), Szarka (1), FIED­LER E. (2), PÁSZTOR (4). A néme­tek legjobb dobói: Wagner (6), Tesch (4). Két meccs, három győzelem! A hét végén gólarányt javítottak a Miskolci Jegesmedvék Miskolc (ÉM - BCS) - Az elmúlt hét végén kétszer lépett pályára a Mis­kolci Jegesmedvék OB II-es jégko­rongcsapata, ám ennek ellenére há­rom győzelmet tudhatnak maguké­nak. A szombati Ice-Lehel és a vasár­napi Szombathelyi Pingvinek felett aratott győzelem mellett a Magyar Jégkorong Szövetség az 1996. decem­ber 7-én lejátszott Miskolci Jeges­medvék - MAC-Népstadion SE 1-1-es állásnál - a játékvezető bántalmazása miatt - félbeszakadt bajnoki mérkő­zés 2 pontját 5-0-ás gólkülönbséggel a miskolciak javára igazolta. SZOMBAT Miskolci Jegesmedvék - Ice-Lehel 5-1 (2-0,1-0,2-1) Miskolc, 300 néző. Vezette: Fridéli, Tikász, Paluch. MJJSE: RÁCZ - NAGY 1, JUHÁSZ, Szentkuty, VERBA 1, Világi. Csere: Lé- nárt (k), TARDI 1, Nyeste, Hutter, Kor­mos, Mayer 1, Lövei, Bamóczky (1), LU­KÁCS 1, Bíró (1), Újhelyi, Dobai, Gergely. Edző: Lukács György. Ice-Lehel: Barami - Bujdosó, Oláh, Bagi, SZERDAHELYI 1, CSONTOS. Csere: Szabados, Kovács P., Szajka, Kovács B., Oskola, Jovanov, Baksa, Jánosi, Kovács Á. Edző: Basa János. Kiállítások: 20 perc, ill. 8 perc. Első harmad: A mérkőzés kezdetén azt lehetett hinni, hogy kemény mérkőzés lesz a szombati, hiszen Szajka hamar a büntetőpadon találta magát. Az első hazai gólra közel 5 percet kellett várni. Tardi három védő között ugrott ki, de miután ziccerbe került a kapuson nem tudta túl­juttatni a korongot, ám a jászberényi ka­pu előtere nem szabadult fel, s végül Bar- nóczky átadását Tardi a hálóba kotorta (1-0). Nem egészen négy perc elteltével újabb hazai gólnak örülhettek a miskolci nézők. Nagy, a kékvonal közeléből óriási lövést küldött kapura, amely a kapu mö­gött vált ismét láthatóvá, ám a közelben álló Fridéli játékvezető gólt jelzett, hiszen a miskolci védő bombája átszakította a hálót (2-0). A folytatásban Kormos, Hut­ter és Lukács hibázott ziccerben, ám a ka­pus eszén egyikük sem tudott túljárni. A félidő hajrájában Világ emberhátrányban is gólhelyzetbe tudott kerülni, ám elvára- kozta a lehetőséget. Második harmad: Ez a játékrész is mis­kolci fölénnyel kezdődött, amely 25 perc 21 másodpercnél érett góllá. Ekkor Lu­kács egyedül korcsolyázott be a támadó harmadba, majd félmagasan nagy gólt lőtt a jobb oldalról a hosszú sarokba (3-0). Ezt követően hazai keménykedési hullám söpört végig pályán, Juhász és Nagy is büntetőpadra került. Am a vendégek nem tudtak mit kezdeni a lehetőséggel és a kettős emberelőnyből sem tudtak gólt sze­rezni. A miskolciak erőszakosabban ját­szottak, s fizikai fölényüket remekül ka­matoztatták a lehelesekkel szemben. Úgy tűnt a vendégek maguk sem hitték el, hogy lehet keresnivalójuk ezen az össze­csapáson. Harmadik harmad: A befejező részben a 44. percben Verba vágta be a negyedik ha­zai gólt (4-0), s végleg eldőlni látszott a ta­lálkozó, a kérdés már csak az volt, hogy vajon a vendégek erejéből telik-e egy be­csületgólra. A Jegesmedvék egy-két játé­kosa ismét „eltévedt” a keménységet ille­tően és vendégek ennek köszönhetően so­káig előnyben játszhattak - különösebb eredmény nélkül. Hat perccel a találkozó végét jelző dudaszó előtt a Lehel is gólt szerzett, Szerdahelyi kavart a kapuba egy „üres” korongot (4-1). A végeredményt Bí­ró passzából Mayer állította be, s így a Miskolci Jegesmedvék négy gólos különb­séggel győzték le az egykori OB I-es baj­nokot. LUKÁCS György: - A csapat hozta a for­máját, a megforgatott sorok közül a har­madik sor ma jó volt, mert Bíró remekül fogta össze a fiatalokat. BÄSA János: - Kiegyensúlyozott mérkő­zés volt, amelyen nekünk is megvoltak a ziccereink, ám ezeket kihagytuk. Az em­berelőnyös helyzeteink kihasználása olyan gyenge volt, mint a játékvezetés. VASÁRNAP Miskolci Jegesmedvék - Szombathe­lyi Pingvinek 10-1 (5-0,3-0,2-1) Miskolc, 300 néző. Vezette: Tóth, Füzesi, Fridéli. MJJSE: Rácz - Nagy 1, Juhász 1, Szent­kuty, VERBA 2 (1), Világi 1 (1). Csere: Lé­náit (k), TARDI, Nyeste, Lukács, BÍRÓ 2, MAYER 2 (2), HUTTER 1, Kormos (1), Lövei, Bamóczky, Újhelyi, Dobai, Gergely. Edző: Lukács György. Szombathelyi P: Karvalits - Jávorics, Varga, Csergő (1), ILLÉS, HELESFAI 1. Csere: Kőhalmi, Házi, Koltai, Göncz, Soós, Barancsi, Erős. Edző: Illés Tibor. Kiállítások: 12+10 perc fegyelmi, ill. 8 perc. Első harmad: A tegnapi derbin Nagy nyitotta meg a gólok sorát, már az első percben - a szombati találatához hasonló­an - a kék vonal közeléből talált az ellen­fél kapujába (1-0). Az 5. percben Világi passzát Verba küldte a „gólba” (2-0), majd pár perc múlva felcserélődtek a szerepek és Verba adott gólpasszt Világinak (3-0). A folytatásban Bíró - gólt érő - egyéni ak­ciója után tapsolhatott a közönség (4-0), majd a 13. percben Mayer is a gólvonal mögé juttatta a korongot (5-0) és a miskol­ciak azután már csak ültek az eredmé­nyen. Második harmad: A tetemes hazai veze­tés tudatában a cserekapus Lénárt állt a ketrec elé, s 6 perc elteltével már gólnak örülhetett a jégen. Miskolci emberelőnyös helyzetben a fiatal sor „öregje”, Bíró a tá­madó harmadban felállította a sort, majd Mayer átadását elementális erővel vágta a kapuba (6-0). A 34. percben Verba szóló­zott a vendég védők között, majd miután három védőt is kicselezett, a jobb oldalról a hosszú sarokba lőtte a pakkot (7-0). A harmad utolsó percében emberhátrányból is gólt tudott ütni a miskolci együttes, Mayer laza passzát Hutter értékesítette (8-0). Harmadik harmad: 41 perc 2 másod­percnél - a közönség kedvence - Juhász, alias Paprika is feliratkozott a gólütők kö­zé, miután egy kapu előtti kavarodás so­rán elsőként eszmélt, s a hálóba vágta a korongot (9-0). Négy perccel később, a macska-egér párharc újabb fejezeteként, csiki-csuki helyzetben - mintha a hazaiak emberelőnyös helyzetben játszottak volna - Kormos átadásból ismét Mayer szerzett gólt (10-0). 47. percben a vendégek sike­rült a szépítés, Helesfai gondoskodott ar­ról, hogy legyen miről beszélni a hazafelé tartó hosszú úton (10-1). LUKÁCS György: - Számítottam a győ­zelemre, s ez sikerült is. A lényeg az volt, hogy ma mindenki játék lehetőséghez ju­tott, s a fiatalok teljesítményével ma is elégedett vagyok. ILLÉS Tibor: - Sejtettük, hogy a Miskolc jobb csapat nálunk, s ők ezt be is bizonyí­tották. Lukács lövése után a korong már a jászberényiek kapujában a szombati Miskolci leges­medvék - Ice-Lehel (5-1) mérkőzésen Fotók: Bujdos Tibor