Észak-Magyarország, 1996. december (52. évfolyam, 281-304. szám)

1996-12-09 / 287. szám

1996» December 9», Hétfő zz ................~ Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 Nem csak szerencse Szerencsen Férfi kosárlabda NB l/B: DKSK-Tabori - Budafok 96-79 (55-37) Ricks zsákolása a budafokiak kosarában Fotó: Puskár Tibor Kosárlabda NB II Miskolc (ÉM) - A kosárlabda NB II-ben mindkét megyénket képvise­lő csapat győzelmet aratott. Az eredmények: Mezőcsáti DSE - Debreceni Prí­ma SE 09-54 (28-22). MDSE: Krá- lik (18), Kormos (16), JÁSZKA (12), SZŰCS (11/3), Varga (10). Csere: Kiss (-). Mikó (-), Ketskés (2). Edző: Kondrák Mihály. A hazai csapat könnyed, magabiztos játékkal nyert a lelkes Debrecen ellen. KONDRÁK Mihály: - Mintaszerű játékvezetés mellett közepes telje­sítménnyel nyertünk. Nagvkállói SE - Tiszaújvárosi SC 68-69 (.38-23). TSC: Bru- nyánszky (15), Szabó (15/9), Faze­kas (-), Pogonyi (3), Fejes (20). Cse­re: Soltész (9/3), Dohány (7). Edző: Szendrey Tibor, Pogonyi Sándor. A fordulás után óriási lelkesedéssel és pontosabban játszva fordított a vendéggárda. SZENDREY Tibor: - Ha elvesz­tettük volna a mérkőzést sem tud­tam volna gratulálni az ellenfe­lünknek, hiszen „ázsiai” körülmé­nyek között játszottunk. Kikapott a Chicago New York (MTI) - Óriási megle­petést hozott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapja. A Chicago Bulls - Miami Heat összecsapást a vendégek nyerték. A Miami Heat 1988-ban csatlakozott az NBA-hez, az azóta eltelt időszakban 39-szer mérte össze erejét a Chicagóval, ám mindössze hatszor tudott dia­dalmaskodni. A mostani siker is csak a nagy szerencsének köszön­hető, hiszen Dan Majerle 1.9 má­sodperccel a találkozó vége előtt, 80:80-as állásnál szerzett három­pontos kosarat a Heat számára, ami megpecsételte a Bulls sorsát. Eredmények: Atlanta Hawks - To­ronto Raptors 101:75, New York Knicks - Los Angeles Clippers 89:80, Washington Bullets - Mil­waukee Bucks 118:126, New Jer­sey Nets - Detroit Pistons 69:95, Chicago Bulls — Miaroi-Heat-8Q;83-, Dallas Mavericks - Vancouver Grizzlies 96:85, Houston Rockets - Philadelphia 76ers 123:108, Den­ver Nuggets - Utah Jazz 91:104, Seattle SuperSonics - Charlotte Hornets 92:94. A houstoni Villis (balra) és a philadelphiai Coleman (jobbra) összecsapása Houston Rockets - Philadelphia 76ers (1 23:108) mérkőzésen Szerencs (EM - PA) - Az alap­szakasz utolsó meccsét Szeren­csen játszotta le a férfi kosár­labda NB I/B-ben szereplő DKSK-Tabori csapata. Az ellen­fél a Budafok volt. Szerencs, 250 néző. Vezette: Szalon- tai, Balogh. DKSK-Tabori: BEDE (14/12), Hajdú (10), Áron (12/3), RICKS (35/12), Szőke (18). Csere: Féderer (2), Ragyina (1), Jánosi F. (2), Ka­rácsonyi (2), Kaáli (-). Edző: Bau­mann Gáspár. Budafok: Kuluncsics (7/3), MOL­NÁR (16), Lugosi (2), LIKAVCSÁN (35), Fábián (6). Csere: Kovács (2), Hajdú P. (-), Kiss (-), Banna (4), Já­nosi J. (7). Edző: Szóráth Emil. Feldobás után Ricks tempója majd triplája révén 5-0-ra elhúzott a Di­ósgyőr. A vezetés azonban tiszavi­rág-életűnek bizonyult, hiszen a vendégek zsinórban 6 pontot dob­va megfordították az állást. Ezt nem hagyták annyiban a hazaiak, és Bede, valamint Ricks triplájá-* val fordítottak. Ezután némi kap­kodás, és Fábián majd Molnár büntetői után ismét a vendég együttes vezetett. Bede ismét hár­mast dobott, majd Szőke labda- szerzését Hajdú értékesítette, aminek eredményeként már 16-12 volt a DKSK-Tabori javára. Meg­zavarodott a Budafok, több táma­dásukat is pontatlanul fejezték be, amit a DKSK-Tabori könyörtele­nül kihasznált. A budafokiak kö­zül ebben az időszakban egyedül Kuluncsics tudta felvenni a ver­senyt a miskolciakkal. 21-14-nél a 12. percben időt kért Szóráth-mes- ter, de á pályára visszatérve nem változott a játék képe. Bede és Ricks sziporkázott, amikor 42-29- nél Áron is feliratkozott a triplá- sok táborába. A különbség csak nőtt, s a félidőt - ugyanúgy mint Nyíregyháza (KM - MCS) - Szin­te ugyanazon forgatókönyv sze­rint zajlott a Tanárképző-Iso- bau - MEAFC kosárlabda-mér­kőzés vasárnap este Nyíregyhá­zán, mint a két csapat őszi mis­kolci találkozója: a 19 pontos hátrányban lévő MEAFC sze­mélyi hibák gyűjtésével tördel­te szét a játékot és így próbálta a győzelmet kiharcolni, csak­úgy mint a nyíregyházi gárda Miskolcon. Sem akkor, sem most nem vált be ez a kockáza­tos taktika. Nyíregyháza, 350 néző. Vezette: Gorka, Bodnár. Nyíregyháza: KOZMA (17/3), az elején - Rick két kosara fejezte be, amelyek közül az egyiket lát­ványos zsákolással érte el az ame­rikai idegenlégiós. A fordulás után mindkét oldalon több pontatlan kísérletet jegyezhet­tünk fel, amiből a vendég gárda éb­redt hamarabb, és Molnár betörés után szerzett kettesei után 59-45-re hozta fel csapatát. Féderer kosará­ra Likavcsán pontjai érkeztek, ami­kor időt kért a Tábori. Ám a Buda­fok tovább folytatta a felzárkózást, és ismét Molnár volt eredményes, ami után „mái- csak” tíz volt a Tábo­ri előnye (68-58). Ekkor ritmust vál­tottak a piros-fehérek, és Szőke két középtávoli dobása után Ricks volt OROSZVÁRI (17/6), DUNAI (20/3), KAMRÁS (18), Gergely (13). Csere: Sárosi (2), Lakatos (-), Kovács (3). Edző: Kamarás György és Varga Sándor. MEAFC: BOROSNYAI (22/12), KOVÁCS S. (22), Szupper (11), La- latovics (15), Vadkerti (10). Csere: Bene (-), Bükki (3), Tóth G. (-), Vi­tális (2). Edző: Miien Vukicsevics és Kovács Péter. Az első húsz perc adok-kapok játé­kot hozott, hiszen mindkét csapat főleg a támadással foglalkozott, kevésbé a védekezéssel. A nyíregy­háziaknál Dunai szórta a kétpon­tosokat, a másik oldalon Boros- nyai főleg a triplák szerzésében, eredményes, majd Karácsonyi is a gyűrűbe talált. Á különbség a két csapat között egyre nőtt, Szőke duplája után már 91-71 volt az ál­lás, amikor még egyszer rákapcsolt a vendéggárda. De ez csak arra volt elég, hogy a húszpontos határon be­lülre kerüljenek. BAUMANN Gáspár: - Lényege­sen jobban játszottunk mint szer­dán. Jobban akartuk a győzelmet ellenfelünknél, és mind a védeke­zésben, mind a támadásban jó tel­jesítményt nyújtottunk. SZÓRÁTH Emil: - Gratulálok a Diósgyőrnek, ma jobban játszottak mint mi. Kovács S. pedig a palánk alatti csatákban jeleskedett. A félidő kö­zepén 36-28-ra, majd a játékrész vége előtt 49-37-re vezetett a ha­zai csapat. A második játékrész elején tel­jesen állva hagyta a miskolciakat a hazai gárda, bár a vendegek kö­zül Borosnyai is „feliratkozott” két triplával. Á különbség egyre nőtt a két csapat között (70-55). Hét perccel a lefújás előtt a miskolciak egész pályás letámadásos zónával próbálkoztak és folyamatosan csökkentették hátrányukat. 89-85- nél kétszer is támadhattak a ha­zaiak, de kihagyták helyzeteiket, a hazaiak pedig okosan tartották a labdát. A végére öt pont mínusz maradt Férfi kosárlabda NB l/B: Nyíregyháza - MEAFC 90-85 (55-43) Arbutina negyvennégy(!) pontjával Női kosárlabda NB I: Bajai TK-Elma- DKSK-BC 81-105 (40-59) Biya (ÉM - ZI) - A DKSK-Bor- sodChem női kosárlabda együttese szombaton délután idei 17. bajnoki mérkőzésén lépett pályára. A Király-lá­nyok az erőviszonyoknak megfelelően ezúttal is győz­tek, így továbbra is a második helyen állnak a bajnoki táblá­zaton. Baja, 600 néző. Vezette: Görgényi, Szakáll. Baja: NEDILIA (27/12), PARA- DISZ (23), Merecicki (9), Völgyesi (16), Berkó (3/3). Csere: Katanich (-), Horváth (-), Bobvos (-), Ácsai (3). Edző: Pump Gábor és Schmidt Lajos. DKSK-BC: MOSLEY (29), Mol­nár (5/3), ARBUTINA (44/6), Hol- lósy (13), Fodor (2). Csere: Russai (-), Tóth (12), Orbán (-). Edző: Ki­rály Sándor és Áron Balázsné. A közelmúltban még a diósgyőri színekben játszó Rátvay, a hazai­ak centere sérülés miatt nem lép­hetett pályára, így a vendég együttes a mérkőzés folyamán vé­gig magassági fölényben játszott. Á DKSK „erősen” kezdett, s első­sorban a jól és ponterősen játszó két idegenlégiós, Arbutina és Mosley vezetésével az 5. percben 7-14-re vezettek. A hazaik részé­ről szintén a két külföldi, Nedilia és Paradisz vitte a prímet, s pró­bálta meg tartani a lépést a jobb képességű vendég gárdával szem­ben. Ez azonban csak az első fél­idő közepéig sikerült - ekkor 23-29 volt az eredmény -, majd Arbutina és Mosley „beindult”, és ekkor a Baja már nem tudta sem­legesíteni a vendégek ponterős já­tékosait. A 15. percben (32-47) egy pillanatra úgy tűnt, hogy a bajai csapat fel tud állni és a fél­idő végére szorossá tudja tenni a mérkőzést, de a Diósgyőr két kül­földije hamar lehűtötte a hazai reményeket. Arbutina és Mosley szenzációsan játszott, s ennek kö­szönhető, hogy az 59 vendég pont­ból ötvenkettőt ők szereztek. A második félidőben a szemé­lyi hibák kaptak teret, ekkor Arbutina 44 pontjával a mezőny legjobbja volt Baján Fotó: F.M. mindkét csapat játékosai szapo­ra fault-gyűjtésbe kezdtek. A 25. percre a hazaiak az új játékrész­ben mindössze 4 pontot tudtak összegyűjteni, míg a diósgyőriek ennek a kétszeresét hozták ösz- sze, így 20 pont fölé nőtt a két csapat közötti különbség (44-67). A következő öt percben a vendé­gektől ketten is a „fault áldoza­taivá” váltak, és így Király Sán­dor kénytelen volt a cserékhez nyúlni. Ä játék ekkor némileg ki­egyenlítődött, hiszen ebben az időszakban megfordult a máso­dik félidő első öt percének pont­szerzési aranya. A hazaik 8, míg a vendégek 4 pontot gyűjtöttek, így a 30. percre visszaállt a fél- időbeli különbség (52-71). A 33. percben a harmadik diósgyőri já­tékos is kipontozódott, de Árbuti- na, és a csereként pályára lépett Tóth pontjaival a „megcsonkí­tott” Királyi-gárda növelni tudta előnyét, s „kétség sem fér hozzá” győzelmet aratott. PUMP Gábor: - Ez jó erőpróba volt a következő mérkőzésre, hi­szen nekünk nem a Diósgyőrt kell legyőznünk. A jövő héten Rátvay- val kiegészülve már a győzelem esélyével léphetünk pályára. KIRÁLY Sándor: - A játékveze­tői ítéletek alapján úgy tűnhet, hogy agresszíven védekeztünk s ezért dicsérnem kellene a játéko­saimat. Azonban ezt nem teszem, mert az ellenünk megítélt 33 fa­ult a gyenge védekezés és játék- vezetés eredménye. Totó, 49. Hét 1. Bielefeld - VfB Stuttgart 2-0 1 2. Bay. München - Mönchengl. 1-0 1 3. Duisburg -St. Pauli 1-0 1 4. Hamburg-Düsseldorf 2-1 1 5. Bologna - Piacenza 1-1 X 6. Cagliari - Reggiana 1-1 X 7. Fiorentina - Perugia 4-1 1 8. Lazio - Roma lapzárta után 9. Milan - Udinese 2-1 1 10. Napoli - Verona 1-0 1 11. Parma - Atalanta 0-0 X 12. Lucchese - Palermo 0-0 X 13. Torino-Genoa 3-3 X +1. 1. FC Köln - Dortmund 1-3 2 KVSE-vereség Dunaújváros (ÉM) - A férfi röplabda ext­raligában szereplő Kazincbarcikai VSE tegnap délután Dunaújvárosban lépett pályára. A hazai csapat három játszmá­ban nyert. Dunaferr - Kazincbarcikai VSE 3:0 (4, 8, 11) Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Horváth, Mocsnik. Kazincbarcika: Nagypál, Bencsik, Veress, Jánosi, Kiss I Zsolt, Toronyai. Edző: Dudás András. Az első szettben villámrajtot vettek a hazai­ak, a Barcika csak 9:l-nél érte el első pontját. Ekkor átmeneti javulás következett be a ven­dégek játékában, de ez csak 13:4-ig tartott. A második szett első pontját a barcikaiak sze­rezték és egy darabig még tartani tudták a lé­pést a vendéglátókkal. A harmadik szett, szo­rosabb volt az első kettőnél, 5:0 után felzár­kóztak a vendégek, végül azonban a hazaiak magabiztosan nyertek. Ami azért nem megle­petés, mert az eddig eltelt fordulókban az el­lenfelek kitapasztalták a barcikaiak gyenge pontjait, így a dunaújvárosiak is zömmel kö­zépen támadtak. A vendégek nem tudták átütni a hazai blokkot, és ezen a napon a nyi­tásfogadásban sem jeleskedtek. Jürgen Klinsmann élre lőtte a Bayer nt Miskolc (ÉM - BGY) - „Helyreállt” a rend a Bundesliga 17. fordulójára. A Bayern Mün­chen vezeti az élvonal focitabelláját, mögötte csak rosszabb gólaránnyal foglal helyet a baj­nok Dortmund. A listavezető Daum-társulat csak magát okolhatja azért, hogy lecsúszott a dobogó élé­ről a harmadik helyre. Dariusz Wosz szabad­rúgása szertefoszlatta a leverkuseniek álmát, hogy az élen teleljenek. Ä Leverkusen pénteki botlása után csak annyi dolga akadt a bajoroknak, hogy meg­szokott környezetükben elgázolják a szebb napokat megélt Gladbach gárdáját. Ez a fel­adat végül teljesült, de csak nagy nehézségek árán. A bőrnadrágosok tartalékosán álltak ki, hiszen Kahn, Scholl, Helmer, Rizzitelli és Strunz hiányát megérezték. Dahlin kétszer is a kapufát találta el. Az ősszel csak vergődő Klinsmann viszont egy klasszis mozdulattal ünnepelhette 100. Bundesliga-gólját, mely azt is jelenti, hogy maguk mögé utasították a me­zőnyt. Ennek az lett még a következménye, hogy az alsórajnai zöld-fehér-feketéknél be­telt a pohár és útilaput kötöttek Bernd Kra- uss talpa alá. A 16. fordulóból elmaradt Sankt Pauli-Bochum mérkőzést 1997. február 11-én játsszák le. A tavaszi nyitány pedig február 15-én lesz. 17. forduló: Bochum - Leverkusen 2-2, Bremen - 1860 München 1-1, Karlsruhe - Freiburg 3-0, Schalke 04 - Rostock 2-0, Ba­yern München - Mönchengladbach 1-0, Biele­feld - Stuttgart 2-0; Hamburg - Düsseldorf 2-1, Duisburg - St. Pauli 1-0, Köln - Dort­mund 1-3. AZ ÉLCSOPORT ' ' . T S"'V" 'ű T 1. Bayern München 10 6 1 27-14 36 2, Dortmund TO 4 ; 3 36-18 34 3. Leverkusen 10 4 3 38-22 34 4. Stuttgart 9 4 4 : 39-19 31 Klinsmann éppen 100. Bundesliga-gólját lövi a Mönchengladbach hálójába Fotók: AP