Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-24 / 248. szám

12 ESZAK-Magyarország Sport 1996. Október 24., Csütörtök .Megyei L osztály, 12. forfoló- Red-Devils's-Sáta 1-0 (1*0 Felsőzsolca, 500 néző. Vezette: Szelényi. Siegel SE-Felsőzsolca: Regős - Kalmár, Brahó (Barkó), Óvári, Gonda, Planéta, Mol­nár, Rácz, Nagy Zs. (Karóczkai), Kojsza (Konczvald), Simonja. Edző: Hauberger Pál. Red-Devil’s: Fehér - Kerényi, Juhász, Borsi, Kriston, Borbély, Bohán, Sivák, Nagy Zs., Kiss G. (Bódi), Harsánjd (Müller). Edző: Polé- nyi Tamás. G.: Óvári. Jók: Regős, Kalmár, Óvári, Gonda, Molnár, ill. Borsi, Kriston, Si­vák. Ifi: 0-0. Putnok - Nyékládháza . 3-0 (2-0) Putnok, 300 néző. Vezette: Váraljai. Putnok: Káló - Lengyel, Lázár, Kozma (Ma- gyari Zs.), BadalikíVaszily G.), Schweitzer, Kéméndy (Tátrai), Éles, Boros, Menyhért, Lá­zi. Edző: Szabó János. Nyékládháza: Dulhá- zi - Ludányi, Lakatos J., Gyenge, Kutasi, Puskás, Tóth (Fejes), Kovács, Lakatos Gy. (Lukács), Kertész, Farkas (Máté). Edző: To- perczel Tibor. G.: Menyhért (2), Éles. Kiállít­va: Gyenge. Jók: az egész csapat, ill. Ludányi, Puskás. Ifi: 0-0. ES ezó'csát- T omor-Lak 0-4 (0-4) Mezőcsát, 150 néző. Vezette: Fischer. Mezőcsát: M. Varga G. - Dósa, Tóth, Hadari (Barna, Somodi), Ambrus, Keresztúri, M. Varga Cs. (Suha), Szombati, Hegedűs, Barna, Koczka. Edző: Tarsoly Ervin. Tomor-Lak: Regecz - Kemény (Göndör), Takács, Pékár, Szabó, Tószegi, Mogyoró I (Mikó), Kótai N., Kádas (Mogyoró II), Szalóczi, Kótai Cs. Edző: Szilvái Attila. G.: Szabó, Kótai N., Kótai Cs., Tőszegi. Jók: Hegedűs, ill. Szabó, Tőszegi, Kó­tai Cs. Ifi: 1-2. laszliszka 5-1 (1-1) Encs, 150 néző. Vezette: Samu. Enes: Kónya - Márkus (Szepesi), Glonczi, Varga B., Örösz, Radaksz (Kristóf), Molnár, Gulyás, Varga E., Adu, Szegedi. Edző: Kő- rössy Pál. Olaszliszka: Fehér - Osváth, Hor­váth A., Vadász, Hajdú, Tóth (Horváth S.), Rácz, Lukács, Laczkó, Kaczúr, Dőry. Edző: Laczkó Zoltán. G.: Szegedi (3), Kristóf, Varga E., ill. Kaczúr. Jók: Szegedi (a mezőny leg­jobbja), Varga B., Orosz, Gulyás, Varga E., ill. Prügy, 200 néző. Vezette: Fekete. Prügy: Erdei - Balogh, Gyurán, Szilágyi, Gazdag, Sándor, Tatárka (Tóth S.), Varga (Hidegh), Molnár, Tóth L, Babos. Edző: Ba­logh András. Sátoraljaújhely: Balázs - Szo- ták, Erdei, Dókus, Bodnár (Bordás), Demeter, Krenyitzky (Rusznák), Négyesi, Juhász, Pásztor, Janikó. Edző: Szakái Miklós. G.: Gazdag, Tóth I., Balogh, Molnár. Jók: Erdei, Taktaharkány, 300 néző. Vezette: Pecze. Taktaharkány: Kun - Nagy A., Nagy T., Vajkó, Nagy F., Jámbor, Szabó, Szatmári, Nagy L. (Endrész), Joó, Bendik (Répási). Edző: Gyöngyösi István. Edelény: Hossó - Göndör, Lipták, Turcsik (Bede), Serfőző, Rá­kos, Sándor, Tiszóczki, Almási, Simkó (Ladá­nyi), Kovács. Edző: Ragyina Béla. Kiállítva: Göndör. Jók: Nagy A., Nagy T., Vajkó, Szabó, ill. Bede, Rákos, Sándor, Almási. Ifi: 0-2. Karcsa - Sárospatak 3-5 (3-2) Karcsa, 250 néző. Vezette: Fridély. Karcsa: Varga - Benő, Dakos, Bányácski, Baba G., Móré, Kocsmárszki, Kelemen, Mu- ha, Kovács, Takács (Simon). Edző: Baba Já­nos. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Végh (Sápi), Bódi, Beimli, Rák, Büttösi, Ta­kács, Tuss (Frikker L.), Sikorszki, Vachter (Szemán). Edző: Zsófi József. G.: Muha, Ko­vács, Kocsmárszki, 01. Vachter (3), Sikorszki, Sápi. Kiállítva: Benő, Bányácski. Jók: Móré, Kelemen, Muha, Kovács, 01. Rák, Büttösi, Ta- - kács, Vachter. Ifi: 2-4. Búcs-nMjtfma Bocs, 300 néző. Vezette: Pázmándy. Bocs: Regős - Szabó, Tóth A., Egry, Balogh (Nyircsák), Tóth L, Rácz, Zsiga (Herbák), Csipke (Nagy J.), Tímári, Tóth L. Edző: Lip­csei Imre. Halmaj: Tamás - Turnyánszky, Bitó, Náni, Kecskés, Mika, Spák (Majdanics), Köteles, Parkánszki (Juhász), Illési, Varga. Edző: Becse László. G.: Tóth L. (2), Egry, Ba­logh, Herbák, Nagy J., Tímári, 01. Köteles. Jók: Tóth L. (a mezőny legjobbja), Szabó, Egry, Rácz, Tímári, 01. senki. Ifi: 2-0. Abaújszántó - Pálháza (0-2) mérkőzést a Pál- háza tegnapi Magyar Kupa szereplése'miatt már a múlt héten lejátszották. 1. Edelény 12 8 3 1 18- 5 27 2. Encs 12 7 5­30- 9 26 3. Bocs 12 6 ; 6 27- 6 24 4. Tomor-Lak 12 6 4 2 27-14 22 5. Putnok 12 5 6 1 15- 9 21 6. Sárospatak 12 6 3 3 23-20 21 7. Siegel SE 12 5 3 4 24-15 18 8. Pálháza 11 4 5 2 12- 7 17 9. Prügy 12 4 5 3 17-14 17 10. Halmaj 12 5 2 5 21-25 17 11. Sátoraljaújhely 12 5 2 5 13-18 17 12. Karcsa 12 5 2 5 20-26 17 13. Red Devil's 11 5 1 5 16- 8 16 14. Abaújszántó 12 3 2 7 18-20 11 15. Taktaharkány 12 2 5 5 12-22 11 16. Olaszliszka 12 1 1 10 8-35 4 17. Nyékládháza 12 3 9 12-33 3 18. Mezőcsát 12 1 11 8-35 3 Paksi kupagyógyír a bajnoki sebekre Labdarúgás, Samsung MK: Paksi ASE - Diósgyőri FC 3-0 (1-0) Paks, 500 néző. Vezette: Vad. Paks: Mausz - Jenei, Jávorka, Éger, Barna - Ignácz, Bubucz, Orosz, Osztermájer — Répási, Va- yer. Edző: Reszeli Soós István. Diósgyőri FC: Rácz - Dzsinovics - Földvári, Nagy S., Farkas A. - Chi- ratcu, Buliga, Ruskó - Tóth Gy., Bozó, Kotula. Edző: Tornyi Barna­bás. Csere: Rácz helyett Czeglédy a 7., Éger helyett Bábik a 33., Oszter­májer helyett Búzás a 68., Bozó he­lyett Tábori a 70., Buliga helyett Tóth D. a 82., Ignácz helyett Fejes a 88. percben. Gólszerzők: Répási a 12., Gubucz a 69., Vayer a 78. percben. Jók: Gubucz, Répási, Vayer, Ig­nácz, Barna, ill. Buliga, Churatcu, Ruskó. 7. perc: Az előretörő Éger ütközött Rácz-cal. A kapus karja megsérült, így nem tudta folytatni a játékot. Információink szerint a DFC portá­sa kartörést szenvedett az esetnél, így rá az őszi szezonban már nem számíthat Tornyi Barnabás. 13. perc: Osztermájer beadását Gubucz fejjel tovább csúsztatta Ré­pásinak, s a csatár 12 méterről okosan a kapus meOett a jobb sa­rokba helyezett, 1-0. 25. perc: Ignácz húzott el a jobb szélen. Már az ötös környékén járt, amikor Czeglédy lábra vetődéssel szögletre tenyerelte a labdát. 34. perc: Bozó ugrott ki a védők közül, de a diósgyőri támadó 12 méterről leadott lövését Mausz re­mek érzékkel hárította. 39. perc: Vayer beadását Répási tovább csúsztatta a tizenegyes pon­ton álló Osztermájer elé, de a kö­zéppályás holtbiztos ziccerben Czeglédybe lőtte a labdát. 44. perc: Répási került nagy hely­zetbe. A lövés pillanatában azon­ban a labda lecsúszott a lábáról, így a bőrgolyó elkerülte a diósgyőri­ek kapuját. 49. perc: Répási labdájával Oszter­májer iramodott meg a jobb szélen, de beadása elszállt a felső léc fölött. 53. perc: Vayer beadását Gubucz öt méterről Czeglédybe lőtte. 56. perc: Chiratcu lövését hárítot­ta némi nehézségek árán Mausz. 62. perc: Ignácz tört előre, de nagy Qdidas • • Rácz (balra) sérülés miatt korán kiváll a küzdelemből, a helyére beállt Czeglédy (balra) nem tehetett a gólokról Fotók: Bujdos Tibor erejű lövését biztosan hárította a diósgyőri portás. 69. perc: Répási remek labdát tá­lalt Gubucz elé, aki a tehetetlen Czeglédy mellett 8 méterről tovább növelte a hazaiak előnyét, 2-0. 78. perc: Búzás ugrott ki védője mellett, okosan középre adott, s a tisztán álló Vayer a 11-es pontról a hálóba helyezett, 3-0. A hazaiak már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeménye­zést, mindent elkövettek az idegen­ben szerzett hátrányuk ledolgozá­sára. A vezető gól megszerzése után sorra dolgozták ki a ziccere­ket, de a befejezéssel adósak ma­radtak a támadók. Szünet után tovább rohamoztak a Duna-partiak, s támadásaik a mérkőzés hajrájában újabb gólokat eredményeztek. A vendégek szór­ványos támadásait a hazai védők Mausszal az élen rendre hatástala­nították. 3-1-es összesített ered­ménnyel a Paks jutott tovább. RESZELI SOÓS István: - Úgy látszik, a kuparendszer jobban fek­szik a csapatomnak. Egy rendkívül jól felkészített, erős csapatot ját­szottunk túl a mai napon. TORNYI Barnabás: - Sokkal job­ban sajnálom Rácz elvesztését mint a kiesésünket. Samsung Magyar Kupa további eredményei: Ferencváros - Dunaszekcső 7-0 (3-0). Továbbjutó: Ferencváros 7-1-el. Matáv SC Sopron - Besenyőtelek 4-0 (3-0). Tj.: Matáv SC Sopron, 6-0-al. Innstadt Stadler FC - Salgótarjáni BTC 2-1 (2-1). Tj.: Salgótarjáni BTC, 3-2-vel. Budafoki LC - MTK FC 1-2 (0-1). Tj.: MTK, 4-1-el. Tiszavasvári ASE - Soproni FAC 2-0 (1-0). Tj.: Tiszavasvári ASE, 2- 1-el. Dorogi SE - Újpesti TE 1-0 (0-0). Tj.: UTE, 4-1-el. Hajós - Soroksári TE 2-3 (1-2). Tj.: Soroksár, 4-2-vel. Haladás VFC - Kecskeméti TE 1-0 (1-0). Tj.: Haladás, 2-0-al. ZTE FC - BVSC 0-2 (0-0). Tj.: BVSC, 4-3-al. Győri ETO FC - Kábái Cukor FC- Hajdúszoboszló 2-3 (2-2). Tj: Kaba, 3- 2-vel. Siófoki Bányász SE - Vác FC-Sam- sung 2-2 (1-0). Tj: Vác, 4-3-al. Videoton FCF - Csákvár FC 5-1 (1-1). Tj: Videoton, 5-1-el. Kropkó Hawaiiban Miskolc (ÉM) - Kropkó Péter, aki nemrég megnyerte a japán Iron- mant, ezen a hétvégén szombaton Hawaiiban áll rajthoz, ahol az Ironman Világbajnokságot rende­zik majd meg. Péter egyébként au­gusztus óta Floridában készült erre a megmérettetésre, és saját beval­lása szerint ez az edzőtábor reme­kül sikerült. A magyar idő szerint este hét órakor rajtoló versenyen 1500 fő indul, akik mindegyike a kitüntető „vasember” titulust sze­retné magáénak tudni. Péteri focitorna Sajószentpéter (ÉM) - Az elmúlt hétvégén megkezdődtek a sajó- szentpéteri Városi Sportközpont­ban a III. Péteri Kupa kispályás te­remlabdarúgó torna küzdelmei. Az első játéknap eredményei: A csoport: Habart Kacsák - Csa­bagyöngye 5-5; Maxigáz - Tenno- vill 5-2; Csabagyöngye - Maxigáz 6-3; Termovill - Habart Kacsák 3-4; Maxigáz - Habart Kacsák 8-4; Termovill - Csabagyöngye 9-3. B csoport: Tüzép Junior - Kézmű­ves Kamara 2-2; Lescot KFT - Té Rádió 4-3; Kézműves Kamara - Lescot KFT 6-2; Té Rádió - Tüzép Junior 5-0; Lescot KFT - Tüzép Ju­nior 3-2; Té Rádió - Kézműves Ka­mara 3-8. C csoport: Kópé Had - Holt Idő 2- 6; Winchester United - Cunder 5-3; Holt Idő - Winchester United 3- 2; Cunder - Kópé Had 2-3; Win­chester United - Kópé Had 6-2; Cunder - Holt Idő 4-6. D csoport: Csillag - Rico 2-3; Tü­zép Trans - Avas Wolves 4-3; Vic­toria - Csillag 2-4; Rico - Tüzép Trans 3-1; Avas Wolves - Victoria 8-2; Csillag - Tüzép Trans 3-2; Rico - Avas Wolves 8-4; Victoria - Tü­zép Trans 1-3; Csillag - Avas Wol­ves 1-7; Rico - Victoria 4-0. Tornafesztivál Miskolc (ÉM) - A Borsod-Abaúj- Zemplén Megyei Torna Szövetség és a MEAFC Torna Szakosztálya Millecentenáriumi Tornafesztivált rendez a Miskolci Herman Ottó Gimnázium tornacsarnokában (Miskolc, Tizeshonvéd út 21.) 1996. október 26-án, szombaton délelőtt 10 órától. Labdarúgás, NB III Tisza csoport, 12. forduló MVSC - Nagykálló M (1-1) Miskolc, 400 néző. Vezette: Vígh. Miskolci Vasutas SC: Rus - Ka­lász, Márkus, Takács, Schnek - Kazár (Kántor), Kovács (Soltész, Podhurszky), Bocsó - Jáger, Csá­szári, Hallai. Edző: Deák István. A gólok története: 2. perc: Egy le­pattanó labdát Krasznai értékesí­tett, 0-1. 4. perc: Formás hazai akció után Jáger egyenlített, 1-1. Alacsony színvonalú mérkőzésen a mutatott játék alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jó: Schnek. Ifi: 1-2. DEÁK István: - A szezon leg­gyengébbjátéka mellett az első fél­idei helyzeteink alapján meg kel­lett volna nyernünk a mérkőzést. 8VSE - Tiszaújváros 1-1 (1-1) Miskolc, 350 néző. Vezette: Lö- rincz. Borsod Volán SE: Kerényi - Szűcs - Drótos, Balázs, Pós - Bodnár (Kepecs), Szentiványi, Si­pos (Szabó V.), Agárdi - Molnár (Pásztor), Koszta. Edző: Bodnár József. Tiszaújváros SC: Kiss Cs. - Szűcs - Czövek, Pipó, Vi- rágh - Járai, Adorján (Molnár I), Nyeste Cs. - Papp, Loós, Bordás. Edző: Szép Imre. A gólok történe­te: 18. perc: Szentiványi a jobb ol­dalról adott be egy szögletet, a be­adásra Sinkó érkezett és a rövid saroknál 5 méterről a léc alá fe­jelt, 1-0. 33. perc: A hazai kaputól 22 méterre szabadrúgáshoz jutott a TSC. A labdának Papp futott neki, és jobb lábbal a bal felső sa­rokba csavart, 1-1. Közepes színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győ­zelmet. Jók: Szűcs, Pós, Szentiványi, ill. Pipó, Virágh, Nyeste. Ifi: 0-1. BODNÁR József: - Egyenlő erők küzdelmében igazságos pont- osztozkodás született. SZÉP Imre: - Mezőnyfölényün­Kapu előtti jelenet a BVSE - Tiszaújváros (1 -1) mérkőzésen két nem tudtuk gólokra váltani, ezért igazságos eredmény a dön­tetlen. Szikszó- Mád 1-1 (0-0) Szikszó, 550 néző. Vezette: Ben­dik. Szikszó-Szatev: Simon - Mezei (Kövy), Mező, Kiss G. - Budai, Báli, Csorba Cs.. (Szobóczki Z.), Szabó J., Nagy L. - Mida, Kop­pány. Edző: Budai Tibor. Mád: Mag - Olajos, Kundrák, Csizi, Haraszin - Furka, Lengyel, Var­ga (Vidinczei), Turbucz (Kobolák) - Balogh, Kocsis (Lelt). Edző: Oláh Ferenc. A gólok története: 60. perc: Gyors vendégtámadás után Kocsis ka­pura gurítását a menteni igyekvő Kiss saját kapujába rúgta (öngól), 0-1. 73. perc: Koppány jobb oldali beadását Szabó J. fejelte a jobb sarokba, 1-1. Számtalan hazai helyzet ellenére a vendégek érték el a vezetést. A gól után erősített a Szikszó, de a hazai fölény csak egyenlítést hozott.. Jók: Báli (a mezőny legjobbja), Koppány, Mező, ill. Mag. Ifi: 3-0. BOHOLY György, szakosztály- vezető: - A fejekben rendet rak­tunk, de a helyzeteinket nem tud­tuk kihasználni. Lesz még jobb is. OLÁH Ferenc: - Gyengén játszot­tunk, nem érdemeltünk többet. Mezőkövesd - Demecser 0-2 (0-1) Mezőkövesd, 1400 néző. Vezette: Kormos. Mezőkövesd SE: Póta - Bara- nyi, Bádea, Nagy A. (Bóta), Bod­nár - Szentidai, Báder, Papp, Rontó - Koczka (Nagy G.), Lója. Edző: László István. A gólok törté­nete: 27. perc: Lehóczki 25 méte­res szabadrúgásból kilőtte a bal felső sarkot, 0-1. 54. perc: Branko- vics kisszöglet-szerű szabadrúgá­sát Lehóczki közelről a kapu jobb alsó sarkába rúgta, 0-2. Nagy iram, két pontrúgásos vendéggól. Kiállítva: Póta a 87. percben. Jók: Bádea, Szentidai, Papp. Ifi: 9-1. LÁSZLÓ István: - E zen a mérkőzésen nagyon keményen éreztették velünk, hogy újoncok vagyunk. Ózd - Mátészalka 3-0 (1-0) Ózd, 500 néző. Vezette: Kóródi. Ózd: Erdős - Bartus, Kertész, Agócs, Paulovics (Farkas Zs.) - Majtényi, Füleld Cs. (Albert), Makrai, Magyar - Füleld A., To­kár (Tóth II). Edző: Bíró István. A gólok története: 19. perc: A szem­füles Füleki szerzett labdát, kö­zépre passzolt, s Makrai egy csel után hat méterről a kapuba lőtt, 1-0. 46. perc: Majtényi remek ütemben ugratta ki Makrait, aki az ötös sarkáról a bal sarokba lőtt, 2-0. 64. perc: Egy bal oldali beadás után a berobbanó Agócs négy méterről fejelt a kapuba, 3-0. A hazai csapat végig egyka- puzta a mérkőzést, de számos helyzete közül összesen csak hár­mat tudott értékesíteni. Jók: Makrai, Kertész, Agócs, Fraks Zs. Ifi: 1-0. BÍRÓ István: - Nagyon értékes három pontot szereztünk. A csoport további eredményei: Ra- kamaz - Nyírbátor 2-0, Kisvárda - Karcag 0-1, Baktalórántháza - Balmazújváros 3-0. A TISZA CSOPORT 1. Tiszaújváros 12 7 2. Nyírbátor 12 7 3. Kisvárda 12 7 4. Demecser 12 6 5. B.-lórántháza 12 7 6. Ózdi FC 12 6 7. Rakamaz 12 4 8. Mezőkövesd 12 5 9i. Miskolci VSC12 4 10. Borsod Volán 12 3 IT.MádiKSE 12 4 12. Karcag 13. Szikszó 14. Nagykálló 15. B,újváros 16. Mátészalka 12 3 12 I 12 2 12 2 12 2 ALLASA 4 1 27-14 25 4 1 21- 8 25 2 3 22-11 23 4 2 20-11 22 1 4 24-16 22 1 5 16-20 19 4 4 14-12 16 1 6 18-19 16 3 5 17-18 15 6 3 14-15 15 2 6 17-16 14 4 5 20-26 13 7 4 14-17 10 4 6 15-23 10 3 7 13-26 9 2 8 11-31 8