Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-28 / 251. szám

10 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások i„.__ .................n 1996, Október 28-, Hétfő La bdarúgás, Megyei L osztály Miskolc (ÉM) - A labdarúgó megyei I. osztályban a hét végén a 13. fordulót bonyolították. Ered­mények: í 2-0 (1-0) Olaszliszka, 150 néző. Vezette: Kujbus. Olaszliszka: Fehér - Hajdú, Vadász Zs., Horváth A. , Rácz, Lukács, Laczkó, Kaczúr, Dőry, Horváth S., Kővári (Vadász Z.). Edző: Laczkó Zoltán. Me- zőcsát: M. Varga G. - Dósa, Tóth, Hadari, Amb­rus, Keresztúri, Hegedűs, Barna L., Gályász, Bar­na M. (Kulman), Koczka (Somodi). Edző: Tarsoly Ervin. G.: Dőry (2). Kiállítva: Horváth A. Jók: Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Petus. Sátoraljaújhely: Balázs - Szoták, Négyest Dudás (Bállá), Bodnár, Demeter (Markovics), Krenyitzky, Bordás, Juhász, Pásztor, Janikó. Edző: Szakái Miklós. Encs: Kónya - Márkus, Glonczi, Varga B. , Orosz, Molnár, Kozma (Szepesi), Gulyás1 (Kristóf), Varga E., Adu, Szegedi. Edző: Kőrössy Pál. Jók: Szóták, Bodnár, Janikó, ill. Glonczi, Var­sa B., Orosz. Ifi: 0-1. Halmaj, 200 néző. Vezette: Kiss. Halrnaj: Tamás - Turnyánszky, Bitó, Náni, Kecs­kés,.Mika, Köteles, Majdanics, Juhász, Illési, Var­ga. Edző: Becse László. Abaújszántó: Rapcsák — Sotkó L., Szilágyi, Bállá (Csengeri), Konyecsnyik,, Németh, Sotkó Zs., Gaál, Trubnyikov, Olejnyik (Szabó), Matisz. Edző: Huszák Géza. G.: Varga (2), ill. Sotkó Zs. Jók: Náni, Mika, Majdanics, Var­ga, ill. Rapcsák, Szilágyi, Konyecsnyik. lii' 2-4 öniür-Lak - Putnok ? 2*2 (1-2) Lak, 200 néző. Vezette: Pázmándi. Tomor-Lak: Regecz - Szabó (Mikó), Takács, Pé­kár, Barbarics, Tőszegi, Mogyoró I, Kótai N., Ká­das, Szalóczi (Kótai Cs.), Kemény (Göndör). Edző: Szilvái Attila. Putnok: Káló - Schweitzer, Lázár, Kozma, Szamosi, Boros, Kéméndy (Tátrai), Éles, Magyari (Lengyel), Menyhért, Lázi (Badalik). Edző: Szabó János. G.: Kótai Cs., Mogyoró I., ill. Menyhért, Lázi. Jók: Tőszegi, ill. Schweitzer, Kozma, Kéméndy, Éles, Menyhért. Ifi: 3-4. Nyékládháza - Siegel SE 0-1 (0-0) Nyékládháza, 300 néző. Vezette: Geró II. Nyékládháza: Dulházi - Ludányi, Lakatos J., Fe­jes, Kutasi, Puskás (Lacza), Tóth (Lukács), Kovács, Kertész, Lakatos Gy. (Mihalkó), Farkas. Edző: To- perczel Tibor. Siegel SE-Felsó'zsolca: Regős - Kal­már, Brahó, Óvári, Gonda (Tóth), Planéta, Lippai, Rácz, Nagy Zs., Molnár, Simonyi (Konczvald). Edző: Hauberger Pál. G.: Simonyi. Kiállítva: Nagy Zs. Jók: Ludányi, Kertész, Farkas, ill. Kal­már, Planéta, Rácz, Molnár, Simonyi. Ifi: 2-3. Red-Devil's-Sáta - Bocs 0-2 (0-0) Miskolc, 250 néző. Vezette: Vitányi. Red-Devil's: Fehér - Kerényi, Borbély, Juhász (Bohán), Borsi, Tamás (Bódi), Nagy J. (Kiss G.), Kriston, Sivák, Nagy Zs., Harsányi. Édző: Polényi Tamás. Bocs: Regős - Szabó, Tóth A., Egry, Ba-, logh (Koczka), Tóth I., Rácz, Zsiga, Csipke (Her- bák), Tímári, Tóth L. Edző: Lipcsei Imre. G.: Egry, Tójh L. Jók: Borsi, Sivák, ill. Regős, Szabó, Egry, Tóth i. Ifi: 7-0. Pálháza, 250 néző. Vezette: Geró I Pálháza: Kovács - Tokár Z., Hajdú, Tóth (Fábi­án), Repka, Tokár T., Kovács B. (Kovács Cs.), Var­ga, Matusz, Trenbulyák, Szabó. Edző: Tuza Lajos. • Karcsa: Varga - Dakos, Baba G., Hornyák, Móré, Baba J. (Góré), Kocsmárszki, Kelemén, Muha, Kovács, Simon. Edző: Baba János. G.: Hajdú, ill. Kocsmárszki. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: Sárospatak, 200 néző. Vezette: Hanzó. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demkovics, Bódi, Beimli, Rák, Szedlák, Büttösi (Végh), Tuss' (Sápi-Járdán), Sikorszki, Vachter. Edző: Zsófi Jó­zsef. Taktaharkány: Kun - Nagy A., Nagy T., Vajkó, Jámbor L. (Nagy L.), Jámbor K., Szabó, Szatmári, Nagy F., Joó, Bendik (Endrész). Edző: Gyöngyösi István. G.: Szedlák. Jók: Beimli, Rák, Sikorszki, ill. Nagy A., Nagy T., Vajkó, Szabó. Ifi:. 4-0. Edeiény, 500 néző. Vezette: Csukás. Edeiény: Hossó - Vanyó, Simon, Turcsik, Serfő­ző, Rákos (Bede), Sándor, Tiszóczki, Almási, Sim- kó, Kovács. Edző: Ragyina Béla. Prügy: Erdei - Balogh, Paksi, Gyurán, Tatárka, Szilágyi, Varga (Hidegh), Molnár, Tóth J., Babos (Tóth S.), Gaz­dag. Edző: Balogh András és Erdei Sándor. G.: Ti­szóczki (4), Sándor, Simkó. Jók: Tiszóczki (a me­zőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Gyurán. Ifi: 8-0. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Edeiény 13 .9: FM. I 24- 5 30 2. Bocs 13 7 6­29- 6 27 3. Eiics 13 7 (» 30- 9 27 4. Sárospatak 13 7 3 3 24-20 24 5. Tomor-lak 13 6 . 5. 2 29-16 23 6. Putnok 13 5 7 1 17-11 22 7. Siegel SE 13 6 3 4 25-15 21 8. Halmaj 13 6 2 5 23-26 20 9. Pálháza 12 4 6 2 13- 8 13 10. Sátoraljaújhely 13 5 3 5 13-18 18 ! 1. Karcsa 13 5. ■ 3 5 21-27 18 12. Prügy 13 4 5 4 17-20 17 13. Red Devil's-Sáta 12 5 1 6 16-10 16 14. Abaújszántó 13 3 2 8 19-22 11 15. Taktaharkány 13 2 ;5 6 12-23 TI 16. Olaszliszka 13 2 1 10 10-35 7 17. Nyékládháza 13 ... 3 I0 12-34 , 3: 18. Mezöcsát 13 1­12 8-37 3 A Diósgyőr kiütötte a bajnokot! Továbbra is bombaformában vannak a Király-lányok! Fotó: Végh Csaba Miskolc (ÉM) - Szombaton dél­után a miskolci városi sport- csarnokban a tavalyi női kosár­labda-bajnokság két döntőse - az aranyérmes Pécs és az ezüs­tös Diósgyőr - az idén először mérkőzött meg egymással. A hosszú évek során presztízscsa­tává avanzsálódott összecsa­pást ez alkalommal a DKSK-BC döntő fölénnyel nyerte. DKSK-BC - PVSK-Dália 108-84 (55-51) Miskolc, 2500 néző. Vezette: Valo- vics, Faidt. DKSK-BC: ZSOLNAY (20), AR- BUTINA (24/3), HOLLÓSY (8), MOLNÁR (18/6), MOSLEY (29). Cs.: RUSSAI (4), FODOR (5/3), Tóth (-), Orbán (-). Edző: Király Sándor és Áron Balázsné. PVSK-DÁlia: SZTOJKOVICS (19), Vilutyte (14), CSÁK (31), Kel­ler (6), Horváth (4). Cs.: Hofmann (4), Tahi (6/3), Goschi (-), Szamosi (-). Edző: Rátgéber László. A mérkőzés kezdete előtt az okozta a legnagyobb meglepetést, hogy a ven­dégek csapatából hiányzott Burge, az amerikai idegenlégiós, aki Rát­géber László szavai szerint: „hiva­talosan beteg, és emiatt a játékára a továbbiakban nem tartanak igényt Pécsen”. A hazaiak két külföldijének, Mos- leynak és Arbutinának a kosarai­val kezdődött a tavalyi bajnoki döntő „tükörmeccse”. A pécsiek el­ső találatát Sztojkovics szerezte, majd rövid időn belül Csák is do­bott egy duplát, ám eközben a Di­ósgyőr sem tétlenkedett, s elsősor­ban Mosley ponterősségének kö­szönhetően tartották egy-két pon­tos előnyüket. Az 5. perc Zsolnay kosarával indult, amelyre Csák vá­laszolt (11-10), de a Király-lányok a következő két percben megráz­ták magukat, s a minimális vezeté­süket 5 pontosra növelték (17-12). Támadásban mindkét csapat jól játszott, hiszen a pályán lévő játé­kosok ügyesen tették üresbe a lab­dákat, ahol a támadók szinte kivé­tel nélküí jól váltak le embereikről és értékesítették a helyzeteket. Természetesen ennél fogva a véde­kezéssel itt is, ott is bajok voltak, s amikor a Diósgyőr 3 pontos előnye „állandósulni” látszott, Zsolnay két védő lepattanót szerzett, amelyet pontokra váltott át a „királyi gár­Arbutina célozza meg a PVSK kosarát da”. A mérkőzés első triplájára 11 percet kellett várni, ekkor Arbuti- na találata repítette az egekbe a diósgyőri szurkolókat (36-26). A te­temes hazai vezetést szilárdan tar­tották Mosleyék, s a vendégek gyengébb dobószázalékuk miatt nem tudtak közelebb kerülni a pi­ros-fehérekhez. A 18. percben 10 pontos diósgyőri vezetésnél elsza­badult a pokol! A pécsiek visszaját­szását nem fújta be a játékvezetői kettős, s ezért Király Sándor heve­sen reklamálni kezdett Faidt já­tékvezetőnél. Emiatt a mérkőzés vezetője technikai hibával sújtotta a Diósgyőrt a közönség hangos „nemtetszésnyilvánítása” közepet­te. A „ziccert” remekük kihasznál­ta a PVSK, a büntetőket Vilutyte értékesítette, majd Sztojkovics is pontokat szerzett, s ezzel négy pontosra olvadt a hazai előny. Fordulás után az első félidő koreog­ráfiája szerint folytatódott a talál­kozó, hiszen ebben a játékrészben is Mosley dobta az első kosarat. A 23. percben 62-53-as állásnál Csák — büntetőkből - már a 22. pontját szerzte, míg a Diósgyőr legeredmé­nyesebb játékosa - az ebben a perc­ben is pontot szerző - Mosley volt, 21 ponttal. A DKSK agresszívan védekezett, s emiatt az átlagosnál több személyi hiba csúszott be a já­tékba. Ennek köszönhetően a pécsi­ek elsősorban büntetőből szerzett pontokkal 3 pontra jöttek fel. Ám innentől kezdve csak egy csapat volt a pályán! Molnár 2+1-es dobá­sa és triplája után már extázisbán szurkolt a közönség, hiszen az ad­digi legnagyobb különbséggel veze­tett á Diósgyőr (80-67). A 31. perc­ben a csereként beállt Fodor is csatlakozott a „hármasok táborá­hoz”, majd Arbutina dobott egy duplát és már 20 (!) ponttal veze­tett a Diósgyőr (89-69)! A hazaiak mérföldes vezetésénél már javában zúgott a „Százat nekik!”-rigmus, s ebben az időszakban a Pécs csak el­vétve találta a gyűrűbe. A piros-fe­hérek sziporkáztak, szemet gyö- nyörködtetően játszottak, és re­mekbe szabott támadásokkal szó­rakoztatták a nézőket. A 36. perc­ben 97-74-nél Tahi dobta a Pécs el­ső hárompontosát, amire Molnár triplával válaszolt és megszerezte ezzel csapata 100. pontját (100-77). A végjátékban mindkét oldalon „beletörődtek” a megváltoztatha- tatlanba, s az edzők a kispadon ülőket is bevetették. Ám ez már sem nem osztott sem nem szorzott. KIRÁLY Sándor: - 25 percig fe­gyelmezetlenül játszottunk, ám ne­gyedórát úgy kosaraztunk, ahogy mostanában szoktunk. Nagy öröm számomra, hogy a közönség végig teli torokból biztatott minket és a játékosaim meghálálták a bizal­mat. Egyébként nem emlékszem, hogy a Diósgyőr vagy valamelyik másik csapat valaha is 20 ponttal győzött volna a Pécs ellen. RÁTGÉBER László: - Összesé­gében jobb volt a Diósgyőr. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de a második játékrészben egyér­telműen fölénk kerekedett a DKSK. A mérkőzés végkimenetelé­nek szempontjából döntőnek bizo­nyult, hogy a hazaiak csereemberei jobbak, mint akiket én a kispadról a pályára tudok küldeni. Sakk Miskolc (ÉM) - A nemzeti csapat- bajnokság első osztályában a Mis­kolci Sakk SC versenyzői Kőbá­nyán a Törekvés ellen ültek asztal­hoz, ahonnan győztesként állhat­ták föl: Kőbányai Törekvés SE - Miskolci SSC 5-7. További eredmények: NB I/B: Sá­rospataki Elektromos - Derecske 11-1. NB II: Miskolci Közúti Igaz­gatóság - Tiszavasvári 4-8, Mező­kövesd - Karcag 6-6, Edelényi VSE - Tiszaújváros 8,5 - 3,5 (Gy.: Zeto- cha, Barva, Bai, Dúzs, Dudás, Csa­bai ill. Bolgár. Remi: Dede, Bene­dek, Csukerda, Petró, Galkó ill. Szilágyi Zs., Boér, Orbán, Makra, Szilágyi Gy.). Kosárlabda NB II Miskolc (ÉM) - Felemásra sikere­dett megyénk NB Il-es kosárlabda- csapatainak hétvégéje. A férfiak mezőnyében a Tiszaújváros elszen­vedte első vereségét, a nők között a Mezöcsát idegenben diadalmasko­dott. Debreceni ASE - Mezőcsáti DSE 37-38 (25-21). Mezöcsát: Králik (21), JÁSZKA (10/6), Varga (3/3), Szűcs (4), Kor­mos. Csere: Kecskés, Mikó, Csótka. Edző: Kondrák Mihály. Az elmúlt évi bajnok egyetemi baj­nok hazai csapat már 16-2-re is ve­zetett a pontatlanul játszó Csátiak ellen, akik a félidő végére „összeszedték” magukat, és felzár­kóztak. A fordulás után küzdelmes játék után a vendégeknek sikerült a győztes kosarat megszerezniük. KONDRÁK Mihály: - A DASE el­leni meccseken mindig jól játszot­tunk és vesztettünk, most fordult a kocka... Biogál Vadkakasok - Tiszaújvá- rosi TC 112-79 (52-34). TSC: Vitális (10), Jávorszki (13/6), Fazekas (7/3), Sneider (15), Szabó (9/3). Csere: Brunyánszky (6), Lu­kács (5), Nagy (7), Benőcs (4), Sol­tész (3/3). Edző: Szendrey Tibor és Pogonyi Sándor. Nagy meglepetést okozott a TSC csapatának a Biogál összeállítása, akik öt volt NB I-es játékossal erő­sítettek. Ez eredményezte a gyors és tudatos játékukat. Hamar elhúz­tak a vendégektől és 20 pontos előnyre tettek szert. A TSC a máso­dik félidőben még egyszer felzárkó­zott 11 pontra, de végjáték ismét a hazaiaké volt. SZENDREY Tibor: - Megérde­melten nyertek a sokkal rutino­sabb debreceniek. Bajnokesélyes­hez méltóan játszottak, a látot­tak alapján a különbség nem túl­zott. _Labdarúgás, NB III Tisza csoport, 13. forduló Miskolc, Mezőkövesd, Szikszó, Ózd (ÉM) - A hét végén a lab­darúgó NB III Tisza csoportjá­ban a 13. fordulót bonyolítot­ták. Az eredmények: Tiszaújváros - M VSC 2-1 (0-1) Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Resán. Tiszaújváros SC: Kiss - Czövek, Szűcs, Pipó (Gulácsi), Virágh, Molnár, Nyeste (Adorján), Járai, Papp (Kurucz), Lente, Bordás. Edző: Szép Imre. Miskolci Vasutas SC: Rus - Ka­lász (Kazár), Márkus, Takácsj Schnek, Pothurszky, Kovács, Bo- csó, Jáger, Császári (Soltész), Hal- lai (Mihalovszki). Edző: Deák Ist­ván. A gólok története: 19. perc: Hal- lai a jobb oldalról ívelt be egy lab­dát, ami Kiss kezei között a háló­ban landolt, 0-1. 38. perc: Papp ti­zenegyesét Rus hárította. 47. perc: Papp sarkalását Járai 14 méterről vágta a kapuba, 1-1. 68. perc: Járai az alapvonalról ívelte be a labdát, az érkező Lente 5 mé­terről a kapuba továbbított, 2-1. A második félidőben erőseny nyo­mott a TSC, bár nehezen de meg­érdemelten nyert. Kiállítva: Jáger (54.). Jók: Czövek, Virágh, Járai, ill. Rus,, Márkus, Kovács. Ifi: 2-0. SZÉP Imre: - A mérkőzésen fe­gyelmezetten, 90 percig kell ját­szani, és akkor ki kell hogy jöjjön a tudásbeli különbség. A borsodi ellenfelektől, azt kérem, ne csak a Tiszaújváros legyen a célpont. DEÁK István: - Súlyos sérülés, kiállítás sújtotta csapatomat, en­nek ellenére végig nyílt volt a mérkőzés. Balmazújváros - Szikszó 2-2 (1-0) Balmazújváros, 200 néző. Vezette: Sinka. Szikszó-Szatev: Simon - Szo­bóczki, Mező, Szabó, Budai, Kövy, Nagy (Csorba), Báli, Smolniczki (Mezei), Mida, Koppány. Edző: Budai Tibor. A gólok története: 32. perc: Nagykaposi szólót követően a lab­da a kapust érintve jutott a jobb alsó sarokba, 1-0. 51. perc: Mida 20 méterről szabadrúgásból vette be a hazaiak kapuját, 1-1. 73. perc: Nagy 15 méterről a hosszú sarokba bombázott, 1-2. 86. perc: Nagykaposi 17 méteres szabadrú­gása a felső lécről került Simon kapujába, 2-2. Küzdelmes mérkő­zésen igazságos eredmény szüle­tett. Jók: Mida, Simon. Ifi: 4-1. BOHOLY György, szakosztály- vezető: - Kevesebb helyzetből kétszer is betaláltunk, de most nem volt szerencsénk. Mád - Mezőkövesd 1 -0 (0-0) Mád, 800 néző. Vezette: Toma- sovszky. Mád: Mag - Furka, Haraszin, Csizi, Lelt, Kundrák (Kobolák), Lengyel (Vidinczei), Varga (Ko­csis), Turbucz, Balogh, Csíki. Edző: Oláh Ferenc. Mezőkövesd SE: Póta - Baranyi, Horváth, Jablonkai, Bodnár, Lója, Báder, Papp, Rontó (Demeter), Koczka (Petrik), Pelyhe. Edző: László István. A gól története: 77. perc: Len­gyel szabadrúgása Csízi elé pat­tant, akinek beadását Kocsis 5 méterről lőtte a hálóba, 1-0. A so­kat támadó hazai csapat megér­demelten győzött egy jól felkészült ellenféllel szemben. Kiállítva: Turbucz, ill. Bodnár, Pelyhe. Jók: Furka, Haraszin, Kundrák, Balogh, Csíki, ill. Póta, Baranyi, Horváth, Papp. Ifi: 0-2. OLÁH Ferenc: - Most a három pont a legfontosabb, a játék remé­lem lesz még jobb is. LÁSZLÓ István: - Gratulálok a hazaiaknak. Nagykálló - Ózd 1 -0 (0-0) Nagykálló, 350 néző. Vezette: Pe- sán. Ózd: Erdős - Bartus, Kertész, Pa- ulovics, Majtényi (Kiss), Agócs, Füleki A., Makrai, Drozdik (Far­kas), Magyar (Füleki Cs.), Tokár. Edző: Bíró István. A gól története: 75. perc: Barczi 20 méterről csavart a jobb-felső sarokba, 1-0. Változatos, jó iramú mérkőzésen nehezen született meg a hazai siker. Jók: Erdős, Bartus, Tokár. Ifi.; 2-1. BÍRÓ István: - Nagy csatában egy pontrúgás döntött a hazaiak javára. Demecser - Borsod Volán 3-2 (2-0) Demecser, 600 néző. Vezette: Szabó. Borsod Volán SE: Kerényi - Pós, Simkó, Drótos (Szabó V.), Agárdi, Balázs, Szűcs, Sipos (Pásztor), Szentiványí (Nyeste), Molnár, Koszta. Edző: Bodnár Jó­zsef. A gólok története: 14. perc: Szatke büntetőből vette be Keré­nyi kapuját, 1-0. 35. perc: Nagy kavarodás után Búzás 8 méterről lőtt a kapuba, 2-0. 65. perc: Kosz­ta 25 méteres szabadrúgásból a jobb felső sarokba csavart, 2-1. 70. perc: Egy hazai kontrát követően Lehóczki gurított a kifutó kapus mellett a kapuba, 3-1. 73. perc: Koszta szabadrúgása a kapufáról kipattant, az érkező Pós 11 méter­ről helyezett a hálóba, 3-2. Jó erőkből álló hazaiak nagy küzde­lemben nyertek. Jók: Szűcs, Koszta. Ifi: 1-4. BODNÁR József: - Óriási csatá­ban vesztettünk. A csoport további eredményei: Nyírbátor - Baktalórántháza 0-3, Karcag - Rakamaz 0-0, Mátészal­ka - Kisvárda 1-2. A TISZA CSOPORT ÁLLÁSA 1. T.újváros 13 8 4 1 29-15 28 2. Kisvárda. 13 8 2 3 24-12 26 3. Baktat 13 0 1 4 27-16 25 4. Demecser 13 7 4 2 23-13 25 5. Nyírbátor 13 7 4 2 21-11 25 6. Ózdi FC 13 6 1 6 16-21 19 7. Mádi KSE 13 5 2 6 18-16 17 8. Rakamaz 13 4 5 4 14-12 17 9. M.kövesd 13 5 1 7 18-20 16 10. MVSC 13 4 3 6 18-20 15 11. B. Volán 13 3 6 4 16-18 15 12. Karcag 13 3 5 5 20-26 14 13. Nagykálló 13 3 4 6 16-23 13 14. Sz.ikszó 13 1 8 4 16-19 11 15. B.újváros 13 2 4 7 15-28 10 16. M.szalka 13 2 2 9 12-33 8 D