Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-24 / 248. szám

1996- Október 24» □ Birkózás Miskolc (ÉM) - Tegnap Tiszacse- gén birkóztak a DBC ifjú titánjai, akik a Cserkész-Kupán 15 egyesü­let 139 versenyzője között az alábbi eredményeket érték el: Diák „A” korcsoport, 28 kg: 3. Ferencz Ádám. 30 kg: 1. Fux Roland, 3. Pet- rovics Gábor. 35 kg: 1. Lipták Já­nos, 3. Tóth László. 41 kg: 1. Ju­hász Csaba. 66 kg: 1. Kéri Attila. Diák „B” korcsoport, 73 kg: 2. Csantavéri Attila. +73 kg: 1. Ta­kács Ferenc. A 14 fős diósgyőri gár­da ezzel a teljesítménnyel a máso­dik helyet szerezte meg a csapat- versenyben. Kézilabda MK Orosháza (ÉM) - Tegnap a Sáros­pataki TC NB 11-es férfi kézilabda­csapata Orosházán lépett pályára Magyar Kupa mérkőzésen: Oros­házi MTK - Sárospataki TC 31-21 (16-13). Az STC góldobói: Nagyházi (5), Jován (5), Debnár (3), Czili (3), Csendes (2), Papp (2), Koppány. A hajrára elfáradó Sáros­patak ilyen arányú veresége túl­zott, csak az utolsó negyedórában dőlt el a mérkőzés. Továbbjutott a Diósgyőr Szolnok (ÉM) - A DKSK-Borsod- Chem ifjúsági leány kosárlabda csapata a közelmúltban Szolnokon Országos Ifjúsági Kupa csoportse­lejtező tornán vett részt! A bajnok­ságban eddig remekül szereplő gár­da (7 győzelem, 1 vereség) sikerrel vette a kupa-akadályt; is. Áron Ba- lázsné edző csapata a szombati első összecsapáson a Szolnokot 104-67- re győzte le, majd ezt követően - fél­órás pihenő után - a Kecskemét együttesét 87-61-re páholták el a piros-fehérek. A középdöntőbe ju­tott - Molnár, Bukovszki, Gita, Thúróczi, Szopkó, Trecsánszki, Jancsó, Szávuly, Miskolczi, Fejes - összetételű együttes, a december 28-án és 29-én megrendezendő négycsapatos középdöntőbe jutott. Országos súlyemelő­bajnokság Szerencs (ÉM) - A Magyar Súly­emelő Szövetség és a Szerencsi Vá­rosi Sportegyesület rendezésében országos ifjúsági, junior női és férfi súlyemelő versenyt rendeznek 1996. november 1-3. között az új Szerencsi Városi Sportcsarnokban. A háromnapos viadalon az ország 46 egyesülete képviselteti magát 196 indulóval. E rangos eseményre meghívást kapott László Imre is, a Magyar Súlyemelő Szövetség elnö­ke. A megnyitó november 1-jén 15.45-kor lesz, amelyet Magda Gá­bor Szerencs Város polgármestere tart meg. Lövészet - a puska jobban sült Miskolc (ÉM) - A közelmúltban rendezték meg a Köztársasági Ván­dorkupa légpuska-kispsuska orszá­gos döntőt, amelyen a borsodi ver­senyzők a következő eredményeket érték el: Légpuska: Serdülő leány: 2. András, 164 kör (Lyukóbányai Bányász LK). Serdü­lő fiú: 4. Gál, 171 kör (BEFAG FETE LK). Ifjúsági leány: 5. Ju­hász, 171 kör (Diósgyőri LK), 6. Be- recz, 170 kör (Diósgyőri LK). Ifjú­sági fiú: 6. Kovács, 170 kör (BE­FAG FETE LK). Junior fiú: 3. Si- vák, 176 kör (BEFAG FETE LK), 5. Serfőző, 170 kör (Diósgyőri LK). Felnőtt, női: 6. Kérésziné, 170 kör (Diósgyőri LK). Csapat: 5. B.-A.-Z. megye I. csapata (András, Gál, Brecz, Kovács, Stankóczi, Serfőző, Kérésziné, Stankóczi), 1336 kör. Kispuska: Ifjúsági leány: 4. Juhász, 160 kör (Diósgyőri LK). Ifjúsági fiú: 2. Ben- kő, 175 kör (Diósgyőri LK). Junior fiú: 2. Serfőző, 187 kör (Diósgyőri LK), 6. Czifra, 174 kör (Diósgyőri LK). Felnőtt, férfi: 5. Pintér, 191 kör (Ózdi Meteor LK). Csapat: 2. B.-A.-Z. megye I. csapata (Juhász, Dolenszky, Kérésziné, Butykai, Serfőző, Kérészi), 1043 kör. Az összetett csapatbajnokságban a légpuska és a kispuska eredmé­nyek alapján a B.-Á.-Z. megye csa­pat a második helyen végzett. Csütörtök Sport ESZAK-Magyarország 13 A lelkesedés überelheti a képességét Röplabda extraliga, férfi: KVSE - Dunaferr 1:3 (-12, -8, 9, -7) Kazincbarcika, KVSE-munkacsar- nok, 300 néző. Vezette: Mocsnik, Donkó. KVSE: Berzy, Kiss I Zs., Nagypál, Veres, BENCSIK, JÁNOSI. Csere: Toronyai, Kiss II. Edző: Dudás András. Dunaferr: FORGÓ, Gelencsér, GUBIK, Nagy A., SZŰCS, Klimen­ko. Csere: Szabó. Edző: Kelemen István. A magasságbeli különbség mar az első másodpercekben nyilvánvaló volt. Forgó és Jánosi ütései válto­gatták egymást. 4:4-ig együtt ha­ladtak a csapatok, bár a házigaz­dák igen sokat birkóztak a dunai sánccal. Néhány rossz fogadással a hazaiak mégis hagyták elhúzni a vendéget, amit aztán ideig-óráig tartott is a Dunaferr. 5:9 után vi­szont 10:10 következett, s Kelemen edző kiáltásokkal próbálta felpör­getni fiait. Ez nyilván hatott, mert a Barcika ettől kezdve nem merte vállalni az ütéseket, s 12:14 után a 26 perces első szett utolsó két ron­tásával bebiztosította a vezetést az ellenfélnek. Fej-fej mellett kezdték a máso­dik játékrészt a csapatok. Jánosi remek formáját továbbra is tartot­ta, és Nagypál is villant néha, bár rajta erősen látszott sérülése. 3:3 után kezdett alapvető ritmuszavar mutatkozni a hazai oldalon, és ezt a kis bizonytalanságot rögtön ki is használta a Dunaferr. Minden el nem vállalt ütés megbosszulta ma­gát a narancsmezes oldalon. A jól játszó dunaújvárosiak pedig szám­talan lyukat találtak az ellenkező térfélen. 5:12 után hirtelen feloldó­dott a hazai görcs, és három pontot ütött sorozatban a házigazda csa­pat. Kelemen edző időkérésé és né­hány rossz barcikai fogadás után azonban gyorsan pontot tett a 25 perces szett végére a Dunaferr. Három jó nyitás, három pont a hazai oldalon a harmadik játszma elején. Az újonc vezetőbíró néhány vitatható döntése a Dunaújvárost hozta zavarba. Kelemen István tíz másodperc alatt kikérte mind a két idejét. Mindent megpróbált Szűcs- Klimenko sánc. Néha Nagy Attila is villant, de Bencsik formáját ez nem befolyásolta, és három pontot is köszönhetett neki a KVSE, amely végül pattanásig feszült hangulatban hazai győzelmet jelen­tett. Birkózással kezdődött a negye­dik szett is, ám a játékbeli képessé­geivel előnyben levő Dunaferr ütés­ben és sáncban egyaránt felülmúl­ta a Veres lecserélésével féloldalas­sá vált hazai csapatot. Bár nagyon akart a KVSE, számos rontott, nyi- tásfogadásaval gyakorlatilag áten­gedte a győzelmet az ellenfélnek. DUDÁS András: - Nagy magas­sági fölényben játszó, jo ellenfél el­len becsületünkre válik a szoros IY10CCS. KELEMEN István: - A Barcika egyre jobb játékot mutat. Nem két­séges azonban, hogy a tudás többet ér a lelkesedésnél. Zalaegerszegen is túl a százon Női kosárlabda NB l/A: Zala Volán - DKSK-BC 84-103 (41-58) Zalaegerszeg, 300 néző. Vezette: Balogh, Gorka. Zala Volán: Molnár A.(6/6), Nvirő (21), HORVÁTHNÉ (19/6), Kalá­csévá (5), Nitulscu (14). Cs: Krasz- nai (3), Joó (12), Csécs (2). Pintér (-), Varga (2). Edző: Farkas Sándor. DKSK-BC: ZSOLNAY (29), ARBUTINA (23/3), Hollósy (12), Molnár E. (5/3), Mosley (18). Cs: Tóth (1), Orbán (8), Gita (-), Fodor (4), Russai (3/3). Edző: Király Sán­dor és Áron Balázsné. Az első negyedóra kiegyenlített já­tékot hozott, felváltva vezettek a csapatok. 19-20-as állás után rövid­zárlat következett be a hazaiaknál: a vendégek 10 pontot dobtak válasz nélkül. A DKSK támadásban és a palánk alatt is remekül játszott. A második félidő elején ismét szorosabbá vált a küzdelem, mivel az egerszegiek egyre többet hibáz­tak, könnyen adtak el labdákat, s néha pontatlanul dobtak. Ismét a Király Sándor dirigálta gárda vette át az irányítást. A 30. percben Ka­lácsévá, nem sokkal később pedig Nitulescu is kipontozódott, s ez ér­zékenyen érintette a volánosokat. A vendégek ekkor már nagyon ma­gabiztosan vezettek. Talán éppen emiatt kissé figyelmetlenebbé vál­tak, hiszen a szokottnál többet hi­báztak, ennek ellenére teljesen megérdemelten nyertek. FARKAS Sándor: - Az első félidő­ben hatékonyabban kellett volna védekeznünk. Ekkor ment el a mérkőzés. Egyébként védekezé­sünknek sokat kell javulnia. KIRÁLY Sándor: - Zalaegersze­gen kötelező volt számunkra a győ­zelem. Nem szeretem ezeket a fel­adatokat, de sikeresen túljutottunk rajta. A kapott 84 pontot sokallom. Győzelem helyett mínusz két pont Férfi kosárlabda NB l/B: DKSK-Tabori - Szedeák 94-96 (48-40) Miskolc, 150 néző. Vezette: Vasvári, Ádám. DKSK-Tabori: Bede (13/9), FAR­KAS (15/6), HAJDÜ (12), RICKS (35/9), Bozi (8). Cs.: Szőke (8), Ka­rácsonyi (3/3). Edző: Baumann Gáspár. Szedeák: Parády (7/3), BÚZÁS (30/21), Varga (-), Nyilas (2), PÁV- LICZ (21). Cs.: Vitaszek (8), ZÖLDI (13/3), Klein (2), ANTAL (13/9). Edző: Molnár Csaba. A hazaiak kezdtek jobban: Bede először egy „sima” kettessel, majd egy triplával mutatkozott be, inig a túloldalról csak egy dupla volt a vá­lasz Parády részéről (5-2). A Tábori megbecsülte a szerzett labdákat, és jó dobószázalékkal hajtotta végre dobásait. A 6. percben Farkas fel­húzta magát, s 16-9-es állásnál gyors egymásutánban háromszor is betalált. Ebben az időszakban re­mekül védekezett a Diósgyőr, s ál­landósította 10 pont feletti vezeté­sét. A 16. percben már 46-30-ra volt a Tábori javára. A félidő hátra­levő részében „lecsendesedett” a hazaik játéka, s 4 perc alatt mind­össze két(!) pontot dobtak. Ekkor a vendégeket a center Pávlicz pontjai éltették, aki a hajrában három duplát hozott össze. A második félidőben cserélt elő­ször a hazaiak mestere. A vendé­geknél is változások álltak be, s Búzás három perc alatt három trip­lát dobott, majd ezután Antal is szórt egy hárompontost, így a 24. percben kiegyenlített a vendég gár­da (55-55). A diósgyőri játékosok gyengén védekeztek, nem léptek ki a távolról dobókra, míg a vendégek remek dobószázalékkal értékesítet­ték helyzeteiket. A 26. percben a találkozó folyamán első ízben a vendégek szereztek előnyt (58-60), majd az ezt következő hat percben egy-egy ponttal felváltva vezettek a csapatok. Szoros volt a mérkőzés, a Táborit ekkor Ricks vezérelte, a színes bőrű játékos szinte minden­honnan betalált. Két perccel a vége előtt 92-92-es állásnál Karácsonyi két büntetőt is elhibázott - két perccel korábban ez Hajdúnak is „sikerült” -, s a vége előtt, tíz má­sodperccel a vendégek két ponttal nyerésre álltak. Ekkor a DKSK hozhatta játékba a labdát, minden vendég játékos a ponterős Ricksre figyelt, ő azonban a tripla helyett ziccerpasszt adott Bedének, aki a gyűrű szélét találta el, így hosszabbítás helyett a vendégek örülhettek a győzelemnek. BAUMANN Gáspár: - Le vagyok törve... Az első félidőben jól véde­keztünk, a második játékrész ele­jén volt egy rövid rövidzárlatunk, ekkor ellenfelünk kintről nagyon jól dobott. Ennek ellenére is azt mondom, hogy ilyen mérkőzésekre lenne szüksége a kosárlabdának. MOLNÁR Csaba: - Gratulálok a Táborinak, jól játszottak és ők is győzelmet érdemeltek volna. Ám ebben a sportágban nem lehet két, győztes. Túlerőben a hazai védők a palánk alatt Vásárhelyen sem sikerült Hódmezővásárhely (EM) - A férfi kosárlab­da NB I/B-ben szereplő MEAFC gárdája teg­nap Hódmezővásárhelyen lépett, pályára baj­noki mérkőzésen. Az egyetemisták négypon­tos vereséget szenvedtek. Hódmezővásárhely - MEAFC 84-80 (51-44). Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezet­te: Kral. Nagy. Hódmezővásárhely: Gémes (28), Kiss (17/3), Borbáth (4), Jáhni (13), Deák (2). Cs.: Polányi (16/6), Popovics (4), Molnár (-). Edző: Faragó István. MEAFC: Borosnyai (18/6), ADAM'(17). LALATOVICS (14). Já- vorszki (10), Vadkerti (4). Csere: Kovács (17). Edző: Miien Vukieevic és Kovács Péter. Lalatovics kosarával a miskolci csapat szer­zett vezetést, ezt követően az 5. percben 7-9-re már a MEAFC-nál volt az előny. 29-28-ig fej­fej mellett haladt a két csapat, egészen a 12. percig. Innentől 8 ponttal elhúzott a Vásár­hely, és az első félidőt végül 7 pontos elöny- nyel zárta. Ebben az időszakban Borosnyai volt a miskolciak legjobbja, aki 14 pontot köz­te két. triplát szerzett. Szünet után az első percekben úgy tűnt, hogy a Vásárhely elhúz, és nagyobb győzel­met. arat. 64-51-re, majd 74-60-ra is vezettek. A vendégek nem adták fel, s kihasználva a hazaiak sorozatos védelmi hibáit, fokozatosan csökkentették a hátrányt, és a 38. percben 82-78 volt az állás. Ekkor kipontozódott Gé­mes, de a miskolciak nem tudták kihasználni ezt az előnyt, és a 4 pontos előny a hártalévó időben megmaradt. A miskolciak egységesebb csapat benyomását keltették, a hazaiak meg­lehetősen sok hibával játszották, de győzel­mük végülis nem forgott veszélyben. FARAGÓ István: - Továbbra is gödörben vagyunk. Miien VUKICEVIC: - Meg vagyok elégedve a csapattal, rutintalanságunk miatt veszí­tettünk. A DFC-nél tilos az éjszakai tivornya Miskolc (ÉM - MI) - A Kiskundorozsma elle­ni hazai győzelem után az 1-es villamos vég­állomásánál található Arizona Pub-ban jöttek össze hétfőn este hat órakor a piros-fehér ér­zelmű szurkolók, valamint a DFC részéről Tornyi Barnabás vezetőedző és két „fia”, Tóth György és Petre Chiratcu. A „country kocsmában” már néhány perc­cel hat óra előtt, telt ház volt, jelezve mindez­zel azt, hogy a DFC vezető helye a tabellán sok embert elindított az újabb ankét, helyszí­nére. Bevezetőjében Tornyi mester szokásá­hoz híven megköszönte a szurkolótábor egész mérkőzésen át tartó biztatását, aminek vég­eredménye lett az újabb, bár egyesek szerint sovány és szerencsés siker. A vezetőedző ezekre a hangokra válaszolván kifejtette, hogy' a csapat jelen állapotában legfontosabb a három pont begyűjtése, amely a végére köny- nyen lehetett volna 2-3 gólos is, majd így' foly­tatta: - Kevesen vagyaink, így hálát adok az Úrnak azért, hogy' ezt a pozíciót ilyen gondok­kal elértük. Most már valahogy' kihúzzuk ezt az őszt. A szombati találkozóhoz visszaka­nyarodva szóba került Nagy „Sanyinak” az utolsó pillanatokban kimaradt „ezerszáza- lekos” helyzete is, amivel kapcsolatban Tor­nyi vezetőedző elmondta: beszélgetett erről Sanyival, aki kifejtette neki, hogy miután megkapta a labdát, felnézett, és ívelni szere­tett volna a kapura, és ez nem jött össze. A vörös hajú játékos még „főnökének” eszmecse­réjük közepette állítólag mosolygósán megje­gyezte: Amennyiben ez 0-0-nal történik, a drukkerek valószínűleg háromszor körbeza­varták volna Borsod megyén. Az elhangzottak után Csáki Józsi bácsi kért a szót, áld elismerő hangon méltatta azt, miszerint a gárda képes volt egy' vereséget kö­vetően talpra állni, majd javasolta a trénernek és a játékosoknak, hogy továbbra is gyakorol­ják szorgalmasan a sarokrúgásokat, hiszen ez már sokadszor előnyére vált az együttesnek. Ezt követően Horváth István gratulált a Diós­győr jelenlegi bajnoki elsőségéhez, s remélte, mindezt sikerül az idény végéig megtartani. Elismerő szavai után Horvath úr Tóth Gyuri­hoz fordult, akitől azt kérte, hogy' az edzése­ken mutatott bivalyerős távoli lövéseit jó len­ne, ha a mérkőzéseken is alkalmazná» A következő szimpatizáns Chiratcutól azt kérdezte, vajon mi a különbség a keleti es a nyugati csoport között. A légiós középpályás szerint „nyugaton” sokkal inkább játsszák a focit., „keleten” pedig nagyobb figyelmet fordí­tanak a védekezésre. A fekete hajú Peter el­mondotta azt is, hogy' örül a szombati jól vég­rehajtott szögletének, amely végül a győztes találatot eredményezte. A Kecskeméti TE el­leni hétvégi derbihez kapcsolódván elmondot­ta: Győzni akar a csapat, de a DFC mindig és mindenhol erre törekszik. Zárásképpen egy' érdeklődésre válaszolva Tornyi Barnabás je­lezte: A Diósgyőrnél senkinek sem megenge­dett az éjszakai élet, azaz kihágás, tivornya és ivászat teljes mértékben kizárva. Berzy ütését egytagú sánc próbálja blokkolni Fotók: Farkas Maya