Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-14 / 240. szám

1996. Október 14», Hétfő ~ ......... i Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 13 Kocsmafoci a Vár Büfében Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri FC NB II -es labdarúgócsapatának szervezésében működtetett mini szurkolói ankét következő helyszí­ne a Vár Büfé lesz, amely Diósgyőr­ben a Nagy Lajos Király út 36. szám alatt található. A Kocsmafoci vendégeit - a Vár Büfé vezetője, dacsó Tibor - a szokott időpontban ma, 18 órára válj a. Itthon a kispályások Miskolc (ÉM) - Ma este a miskolci Herman Ottó Gimnázium torna- csarnokában két NB I-es teremlab­darúgó bajnoki mérkőzést láthat­nak a sportág kedvelői. A Keleti Régióban szereplő két miskolci csa­pat egyaránt hazai környezetben lép pályára. Az első mérkőzésen, 19.30. -tól a Meggy-Új-Zéland TKFC együttese a Nagyréde SE csapatát fogadja. Ezt követően, 20.30. -tól a Berek Rolád-Technika Háza gárdája a nyíregyházi Argen­tum FC-vel mérkőzik. Kézilabda kupamérkőzések Budapest (MTI) - A hétvégén négy magyar kézilabda klubcsapat /lépett pályára a nemzetközi kupa­küzdelmekben. Fölényes győzelmet aratott Madei­rában az FTC-Polgári Bank női ké­zilabda csapata BEK-mérkőzésen: Club Sports da Madeira - FTC- Polgári Bank 13-38 (8-19). Csalódást okozott az Elektromos férfi kézilabda csapata az EHF Ku­pa első fordulójának első mérkőzé­sén. A budapesti csapat a vártnál sokkal gyengébb teljesítményt nyújtott, s így be kellett érnie a nem túl sok reménnyel kecsegtető döntetlennel: Elektromos - Gorenje Velenje (szlovén) 25-25 (9-13). A férfi kézilabda BEK-ben a leg­jobb 16 közé jutásért küzdenek a csapatok. A magyar bajnok Pick Szeged az első mérkőzésen meg­nyugtató tízgólos előnyt szerzett a Steaua Bucuresti gárdájával szem­ben: Pick Szeged - Steaua Bu- curesti (román) 27-17 (16-5). Az esélytelenek nyugalmával ké­szülődhettek a győri férfi kézilab­dázók vasárnapi első City Kupa­mérkőzésükre, ugyanis a trófeát őr- 2ő drammeniekkel kellett össze­férniük tudásukat. A párharc nagyszerű hazai játékot és kétgólos győzelmet hozott, de még hátra van ® visszavágó: Győri Gardénia ETO KC - HK Drammen (nor­vég) 27-25(12-14). Akár első is lehetne a DFC Fekete nap Feketétől: KCFC-Hajdúszboszló - Diósgyőri FC 3-1 Molnár István Hajdúszboszló (ÉM) - Nem sike­rült a Diósgyőr labdarúgó csa­patának a bajnoki tabella élére ugrania! A vetélytársak veresé­ge miatt - győzelme esetén - el­léphetett volna a mezőnytől a DFC, de a Hajdúszoboszlói ki­rándulás balul sült élt, s az egy- gólos vezetés után 3-1 arányú vereséget szenvedett a piros-fe­hér együttes. Kábái Cukor FC - Hajdúszo­boszló - Diósgyőri FC 3-1 (0-1) Hajdúszobszló, 1500 néző, Vezette: Juhos (Győr, Nagy). KCFC: Vadon - Usmajev - Szent- miklósi, Kondás, Szilágyi, - Terno- ván, Fekete, Ulveczki, Kulcsár - Gréczi, Czipf. Edző: Eich László. DFC: Rácz - Dzsinovics, - Földvá­ri, Farkas A., - Varga, Nagy S., Bu- liga, Ruskó - Tóth Gy., Bozó, Kotu- la. Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Bozó helyett Chiratcu a 65., Buliga helyett Tábori a 80. percben. Sárga lap: Usmajev a 4., Varga a 27. percben. Gólszerzők: Nagy S. 32. perc (0-1), Ter- nován a 65. perc (1-1), Fekete a 67. perc (2-1), Ulveczki a 86. perc (3-1). Jók: Szentmiklósi, Fekete, Kondás, Ulveczki, Czipf, ill. Dzsinovics, Far­kas A., Nagy S., Ruskó. 1. perc: Czipf baloldali beadását Fekete jobbal 10 méterről, kapás­ból zúdította Rácz kapujára, a lab­da néhány centiméterrel elkerülte a jobb alsó sarkot. 15. perc: Buliga a baloldalon sza­badrúgáshoz jutott, a labdát legurí­totta Farkas A.-nak, aki állítgatás nélkül lőtt, s bombája a jobb felső sarok mellett zúgott el. 17. perc: Kulcsár jobbról az alap­vonal közeléből ívelt a Diósgyőr 16- osának környékére, ahol Ternován érkezett és fejjel kapura továbbí­tott, ám Rácz bravúrral szögletre tenyerelte a labdát. 25. perc: Ruskó baloldali szöglet­rúgását Farkas visszafejelte az ötös sarkán álló Nagy S.-hez, áld Vadon kezébe fejelte a játékszert. 32. perc: Szögletrúgáshoz jutott a Diósgyőr. Ruskó jobbal a baloldali szögletszázlótól középre kanyarin- tott. A hazai védők gyűrűjéből ki­lépve Nagy S. érkezett és 7 méter­ről a bámészkodó hazaiak között a kapu közepébe fejelt, 0-1. 33. perc: Gréczi lesgyanús helyzet­ben ugratta ki Ternovánt a vendég térfél közepén, aki néhány lépést vezette a labdát, majd a kapujából kilépd Rácz párduc ugrással vette le a lábáról a játékszert. Dzsinovics (jobbra) nem játszott rosszul, de a DFC mégis vesztesen uta­zott haza Hajdúszoboszlóról Fotó: HBN 38. perc: Farkas A. a hazai védők­ről kipattanó labdát 17 méterről kapásból zúdított a hajdúságiak kapujára, lövése azonban jó fél mé­terrel elkerülte Vadon „ketrecét”. 61. perc: Fekete 20 méterről szán­ta el lövésre magát, Rácz kezéről a labda azonban a gólvonalon túlra pördült, de a játékvezető nem ítélt gólt a hazaiaknak. 65. perc: Fekete ugratta ki a balol­dalon meglóduló Ternovánt, aki be­tört a vendégek 16-osának területé­re és ballal 10 méterről Rácz kezei között lőtt a hálóba, 1-1. 67. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a hajdúságiak a DFC kapujától 19 méterre. A nem sokkal ezelőtt gól­passzt adó Fekete állt a labda mö­gé és jobbal elegánsan csavart a jobb alsó sarokba, 2-1. 86. perc: Czipf óriási labdát adott Ulveczkinek, aki betört a büntető- területen belülre és a mellel maga elé tett labdát jobbal 13 méterről magabiztosan helyezte a jobb alsó sarokba, 3-1. Több száz diósgyőri szurkolótól volt hangos a hajdúszoboszlói sporttelep vasárnap délután. Bizta­tásuk csaknem alábbhagyott már a kezdés után 20 másodperccel, hi­szen Fekete ordító helyzetben a ka­pu mellé bombázott. Aki azt hiszi, hogy ez a helyzet a félelmetes ha­zai rohamok kezdetét jelentette, az tévedett, mert kiegyenlített küzdel­met hozott az első fél óra, amikor a piros-fehéreknek is nyílt alkalmuk a gólszerzésre. Úgy nézett ki, hogy Eich László gárdájában Ulveczkié lehet a fősze­rep, mert minden adandó alkalom­mal őt keresték a társak. A DFC­nél ezúttal Varga jeleskedett több jó elfutással, de Tóth Gy. is sokszor hagyta faképnél Szilágyit. A nagy küzdelemben fél óra után megszü­letett a DFC vezető találata, amely egy begyakorolt, tudatos figura tö­kéletes végrehajtása volt. Tornyi edző eztán nyugalomra intette fia­it, kérve őket arra, ha lehet,ját­szók a focit”. A tanácsot jól hajtotta végre a társaság, mert a vendéglá­tók elvétve jutottak csak labdához. A második negyvenöt percben Földváriék védóállásba vonultak, s szemmel láthatóan kontrák meg- játszásra törekedtek. Ez annyiban jött be, hogy Czipfék szüntelenül ostromolták Rácz kapuját, de a Tornyi-legénység kevés lehetőség­hez jutott. A középpályán a hazai­aknál feljavult Fekete, Ulveczki és Kovács is, s más ritmusban vezé­nyelték csapatukat, mint tették azt az első játékrészben. Fölényük 20' perc után érett góllá, s a egy perc múlva újabb hidegzuhany követke­zett. A második hazai találat után sem ébredtek föl Kotuláék, tovább­ra sem találták helyüket a játékté­ren. A hajdúságiak ezzel szemben taktikusan játszottak, könyörtele­nül kihasználták azt, hogy a Diós­győr padlón volt. A lefújás előtt né­hány perccel Ulveczki ért el újabb találatot, amellyel bebiztosította csapata számára a győzelmet. EICH László: - Nagyszerű mérkő­zésen, vesztett állásból sikerült for­dítanunk. Gratulálok a fiúknak. TORNYI Barnabás: - Az első fél­időben mutatott játékunkban nem volt benne a vereség. A második félidő alapján azonban megérde­melt hazai siker született. Totó. 41. Hft 1. Ferencváros - Vasas 1-0 1 2. III. kér. TVE-Csepel 5-3' 1 3. Siótok-MTK 0-3 2 4. Bremen - Schalke 04 3-0 1 5. Karlsruhe - Leverkusen i-1 X 6. 1. FC Köln - Bayern München 2-4 2 7. Rostock - VfB Stuttgart 2-2 X 8. Bologna - Sampdoria 2-1 1 9. Cagliari - Parma 0-1 2 10. Fiorentina-Lazio 0-0 X 11. Napoli - Udinese 1-1 X 12. Perugia - Atalanta 3-1 1 13. Reggiana - Verona 2-2 X +1. Vicenza - juventus 2-1 1 Labdarúgó NB I. Budapest (MTI) - Az első osztályú lab­darúgó bajnokság 10. fordulójában több meglepetés is született. A BVSC gárdája otthonában győzte le a ,,Lokit”, a Békés­csaba a Kispestet gyűrte le idegenben, míg a III. kér. gólgazdag mérkőzésen győzött a Csepel ellen. DVSC-Epona - BVSC 1-4 (0-3). Debrecen, 7000 néző. G.: Sándor T., ill. Egressy, Erős, Bondarenko, Bükszegi. PMFC-Titán - Videoton FC Fehérvár 1-1 (1-0). Pécs, 2000 néző. G.: Pest R., ill. Peíö. Győri ETO FC - Innstadt Stadler FC 2-0 (0-0). Győr, 4000 néző. G.: Csató S., Zahorán. Zalaegerszegi TE FC - Vác FC-Samsung 1-0 (0-0). Zalaegerszeg, 5000 néző. G.: Sebők. Ferencváros - Vasas Casino Vigadó 1-0 (0-0). Üllői út, 10 000 néző. G.: Nicsenko. III. kér. TVE - Csepel SC 5-3 (0-2). Hévízi út, 4000 néző. G.: Lendvai (2, egyet 11-esből), Szeitl, Krecska, Gyura, ill. Keresztúri, Bara- nyi, Varga A. Kispest-Honvéd TIG FC - Békéscsaba 0-1 (0-1). Bozsik-stadion, 1500 néző. G.: Kulcsár S. Siófoki Bányász - MTK FC 0-3 (0-1). Sió­fok, 3000 néző. G.: Illés B. (2), Zsivótzky. AZ NB I ÁLLÁSA 1. MTK FC 10 10 - - 31- 6 30 2. Ferencváros 10 8 1 1 20-10 25 3. Újpesti TE 9 7 1 1 23- 7 22 4. Vasas CV 10 6 2 2 14- 7 20 5. DVSC-Epona 10 6 1 3 23-14 19 6. Győri ETO 10 5 2 3 10-12 17 7. Haladás VFC 9 4 2 3 14- 8 14 8. BVSC 10 4 2 4 15-12 14 9. Kispest-HFC 10 4 2 4 16-15 Í4 10. Videoton FC 10 3 4 3 12-10 13 11. Zalaegerszeg 10 4 1 5 12-17 13 12. Békéscsaba 10 3 3 4 13-13 12 13. Ili, kér, TVE 10 3 2 5 16-23 11 14. Vác FC 10 2 1 7 12-19 7 15. Csepel SC 10 - 5 5 10-20 5 16. Stadler FC 10 1 2 7 4-17 5 17. Pécsi MFC 10 1 2 7 7-24 5 18. Siófok 10 1 18 3-21 4 Az ÚTÉ - Haladás mérkőzést ma 19 órától játszák, a mérkőzést a TV2 közvetíti. FC Hatvan: két gól három pontot ér A Barcikának most sem sikerült: Kazincbarcika - FC Hatvan 0-2 Körösi (sötétben) kilátástalan harca a hatvani védelemmel Fotó: Vajda j. Berkcz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - A labdarú­gó NB II Keleti csoportjában, a Kazincbarcikai SC a 10. forduló­ban újabb vereséget szenvedett. A kék-sárgák az alsóházi csapa­tok mérkőzésén - hazai környe­zetben - a Hatvan csapatától kaptak ki. Kazincbarcika - Hatvan 0-2 (0-0) Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Hajdó (Vida, Veres). KBSC: Kiss Á. - Salló - Takács, Sza­bó Zs. - Hanász, Harnócz, Gál, Körö­si, Szaniszló - Lukács, Remenár. Edző: Kálmán Vilmos. Hatvan: Nagy I. — Gephard - Gom­bos, Szabados - Ágh, Andrássy, Ká­roly, Győri, Bessenyei - Szedlacsek, Hanyecz. Edző: Bóna Zoltán. Csere: Hanász helyett Szőke a 60., Szedlacsek helyett Szúcs a 66., Ká­roly helyett Nagy Gy. a 81., Ágh he­lyett Zavara a 86. percben. Sárga lap: Remenár a 27., Gombos a 39-, Ágh a 49., Győri a 80. percben. Gólszerző: Győri a 69. percben (0-1), Hanyecz a 82. percben (0-2). dók: Körösi, ill. Gephard, Károly. 13. perc: Szedlacsek viharzott el a bal szélen, egy csellel becsapta őrzőjét, fájd a 16-oson belül néhány lépés után - amikor már csak Kiss Á.-val fit szemben, 10 méterről óriási hely­zetben a hosszú sarok mellé gurított. 14. perc: Remenár a bal oldalon egy átlépős csellel tisztára játszotta ma­gát, majd az alapvonal közeléből visszagurított a második hullámban érkező Lukácshoz, akinek 12 méterről leadott jobblábas lövését a jobb alsó saroknál Nagy I. „stoppolta”. 33. perc: Gál a jobboldalról, a 11-es pont környékére ívelte a labdát, amelyre Körösi érkezett, s előreve­tődve a jobb alsó sarok irányába fe­jelt, de Nagy I. bravúrral védett. 52. perc: Á jobböszekötő helyén Re­menár ugratta ki a jobboldalon Körö­sit. A középpályás betört a 16-oson be­lülre, ám az éles szögből nem vállalko­zott lövésre, így oda lett a helyzet. 60. perc: Baloldalon a felezővonal kö­zeléből Körösi keresztlabdával a 16-os sarkán álló Lukácsot hozta játékba, aki átvétel után lerázta védőjét, majd 6 méterről az oldalhalóba lőtt. 64. perc: Körösi és Remenár ki­passzolta a vendég védelmet, mely­nek után Körösi abszolút gólhelyzet­ből 14 méterről a bal kapufa mellé „spitz-celte” a labdát. 69. perc: Ágh a baloldalról végzett el szögletrúgást, labdája a hosszú olda­lon felugró Győrit „találta meg”, aki 10 méterről úgy fejelt a kapuba, hogy a labda a jobb kapufáról vágódott a gólvonal mögé, 0-1. 78. perc: Szaniszló baloldali sarokrú­gására, a rövid oldalon Lukács érke­zett, aki két védővel a nyakában, a kapu mellé fejelt. 80. perc: Az első átlövés a mérkőzé­sen... Harnócz 25 méterről középről, csak néhány centiméterrel lőtt a jobb kapufa mellé. 82. perc: Gephard a lesre játszó ha­zai védelem között Győrit remekül ugratta ki középen, aki ügyesen a bal­oldalon meglóduló Hanyecz elé tálalt. Az egykori barcikai játékos kapura húzott, majd 14 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda Kiss á.-t. érintve landolt a jobb alsó sarokba, 0-2. Az alsóházi csapatok összejövetelén mindkét csapat számára nagy volt a tét, hiszen amelyik együttes győzte­sen kerül ki a párharcból az valame­lyest fellélegezhet, de a vesztes együt­tes még mélyebbre zuhan. A pályán a játékosok hangosabbak voltak, mint a lelátó népe, de harsányságuk csak a 16-osig tartott, ugyanis ennél a kriti­kusnak tűnő vonalnál elfogyott a tu­domány. Mindkét csapat középpályás sora gyenge védekezésével tűnt ki, s bár a hajtásra nem lehetett panasz, a játékosok lelkesedésénél csak az el­adott labdák száma volt nagyobb. Az első játékrészben mindössze 3 (!) olyan helyzetet alakítottak ki a két csapat, amely góllal kecsegtetett. Á második félidőben valamivel ve­hemensebben vetették magukat a közdelembe a pályán lévők, de labda­kezelési, átvételi hibák, pontatlansá­gok ebben a játékrészben sem szüne­teltek. Ahogy teltek a percek egyre jobban lehetett érezni, hogy amelyik együttes gólt lő, az valószínűleg a há­rom pontot is megszerzi. Ez a vendég együttesnek sikerült, egy pontrúgás után, s ezt követően a KBSC-nek még égetőbb lett a támadások erőlte­tése. Ázonban a Hatvan nem állt be védekezni, őrizni a minimális előnyt, hanem a kapujától a lehető legtávo­labb igyekezett terelni a labdát. A ha­zai játékosok görcsöltek és ötlet sze­gények voltak, így Nagy1 I.-nek nem kellett sokszor közbeavatkoznia. A hajrában a mindent egy lapra feltevő Barcikát lekontrázta a vendég együt­tes, s Hanyecz megadta a kegyelem­döfést volt csapatának. KALMAN Vilmos: - Számomra tel­jesen érthetetlen a csapatom enervált játéka. Nagyon el vagyok keseredve... BÓNA Zoltán: - Küzdelmes mérkő­zésén, úgy érzem, a második félidő­ben nyújtott jobb teljesítményünk döntött. Tpvábbi eredmények: SBTC - Tisza- kécske 3-2, K TE - Nyíregyháza 0-1, Kiskundorozsma - FC Éger 2-0, Haj­dúnánás - Szolnoki MÁV 2-1, Tisza­füred - KSC-RSC 0-0. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: í. Ttszakécske 10 6 - 4 17-12 18 2. Diósgyőr 9 5 2 2 14- 9 17 3. KCFC-Hajdusz. 9 4 4 1 10- 6 16 4. Szolnoki MÁV 9 5 1 3 10- 8 16 5. Nyíregyháza 9 4 3 2 .13- 8 15 6. K.-dorozsma 9 3 5 1 12- 9 14 7. Tiszavaswári 9 4 2 3 13-12 14 8. Salgótarján 9 4 2 3 8- 8 14 9. KSC-RSC 10 2 6 2 11-10 12 10. Hajdúnánás 9 3 3 3 6- 6 12 11. Kecskeméti TE 9 3 1 5 11-1110 12. FC Hatvan 9 3 1 5 11-14 10 13. Tiszafüred 10 2 3 5 7-13 9 14. Kazincbarcika 10 2 2 6 11-18 8 15. FC Eger 9 1 3 5 5-15 6 K