Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-07 / 234. szám

1996, Október 7., Hétfő Sport A Hétvége Sportja 11 Kispályás focitorna Putnok (ÉM) - A helyi Serényi László Általános Iskola Sportcsar­nokában kispályás focitornára ke­rül sor. A mérkőzések november hó­nap szombatjain és vasárnapjain kerülnek megrendezésre. Nevezési díj csapatonként 2500 Ft. Határidő: 1996. október 25. Sorsolás: a ren­dezvény színhelyén 1996. október 30-án 16 órakor. Nevezni a sport- csarnokban lehet munkanapokon 8 és 16 óra között. További felvilágo­sítást a (48) 430-347-es telefonszá- mon kaphatnak az érdeklődők. Kocsmafoci Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri FC NB Il-es labdarúgócsapatának szervezésében működtetett mini szurkolói ankét következő helyszí­ne a Gilde étterem-söröző lesz, amely Miskolcon a Kossuth utca 1. szám alatt (a volt Palotás Étterem helyén) található. A piros-fehér szurkolókat - a szokásoknak meg­felelően - ma este 18 órára váiják. Játékvezető-toborzó Miskolc (ÉM) - Labdarúgó-játék­vezetői tanfolyamot indít a Miskol­ci Városi Labdarúgó-szövetség já­tékvezetői bizottsága. Az ingyenes tanfolyamra jelentkezni - október 23-ig - keddenként a miskolci váro­si sportcsarnokban 15 órától lehet. Kispályás NB I Miskolc (ÉM) - Ma este újabb for­dulót játszanak az NB I-es terem­labdarúgó-bajnokságban. Az első osztály Keleti régiójának 3. forduló­jában két miskolci csapat egyaránt idegenben lép pályára. A ÍVIeggy- Üj-Zéland TKFC együttese Tisza- földváron az Homoki SE vendége­ként, míg a Berek Rolád-Technika Háza gárdája Gyöngyösön a Nagy- réde SE otthonában küzd a bajnoki pontokért. Feloszlatott válogatott Kartúm (AFP, MTI) - A szudáni labdarúgó-válogatott hazai gyepen súlyos vereséget szenvedett az Afri­kai Nemzetek Kupája selejtezőjé­ben. Az 1. csoportban Zimbabwétől kikapott 3-0 arányban. A szudáni illetékesek azonnal feloszlatták a válogatottat, s menesztették a szö­vetségi kapitányt, Mohammed Ab- dallahot. A válogatottat érintő dön­tést kormánykörökben hozták meg. Yousouf Abdoul Fattah tábornok felkérte az A1 Hilal nevű futball- klub vezető edzőjét, a jugoszláv Merslavot, hogy alakítson ki egy új nemzeti tizenegyet. A diósgyőri szív diadala Bozó-recept: szerdán egyet, szombaton kettőt Bozó első gólja már túljutott a gólvonalon Fotó: Dobos Klára Berecz Csaba Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő Diósgyőri FC együttese szom­baton délután - a megszámlál­hatatlan sérült ellenére - fölé­nyes győzelmet aratott a Haj­dúnánás ellen. Az újabb siker azt is jelenti, hogy a piros-fehé­rek zsinórban negyedik bajno­ki mérkőzésükön gyűjtötték be a győzelemért járó három baj­noki pontot, s jelenleg a bajno­ki tabella második helyén áll­nak. DFC - Hajdúnánás 2-0 (1-0) Diósgyőri stadion, 2500 néző. Ve­zette: Vida (Jenei, Veres). DFC: Rácz - Farkas A. - Varga, Nagy S., Farkas J. - Chiratcu, Bu- liga, Ruskó - Tóth Gy., Bozó, Rus- kó. Edző: Tornyi Barnabás. HFK: Békési - Vacsilja - Nagy I., Vonyigás, Tar - Kondora, Pribék, Kanál, Csiszár - Mangel, Szkunc. Edző: Teliinger Vilmos. Csere: Farkas J. helyett Sarlai a 11., Nagy S. helyett Tábori a 23., Szkunc helyett Fazekas a 46., Ka­nál helyett Boros a 68., Tar helyett Nagy II. a 69., Bozó helyett Czeg- lédy a 86. percben. Sárga lap: Szkunc a 8., Mangel a 66., Vacsilja a 70., Pribék a 72., Ko- tula a 76., Chiratcu a 86. percben. Kiállítva: Pribék a 72. percben. Gólszerző: Bozó a 40. percben (1-0), Bozó a 48. percben (2-0). Jók: Fai-kas A, Varga, Sarlai, Buliga, Ruskó, Tóth Gy., Bozó, ill. Vacsilja. 14. perc: Ruskó jobb oldali szögle­tét Nagy S. a kaputól 10 méterre, középen felugorva Békési kezébe fejelte. 31. perc: Szkunc futotta le a DFC jobb oldali védelmét, s a 16-os ma­gasságában keresztbe ívelt Man- gelhez. A csatái' nem sokat teketó­riázott - meg sem várta, hogy lees­sen a labda - s ballal, kapásból 17 méterről gyönyörű lövést eresztett el, amit Rácz óriási bravúrral a léc alól szögletre tornázott. 37. perc: A hazaiak középpályás sora a vendég kapu előtt 25 méterre tologatta a labdát. Buli- ga-Tábori-Chiratcu volt a labda út­ja, melynek végén az utóbbi játékos a jobbösszekötő helyéről bődületes bombát küldött kapura, de Békési a levegőben úszva szögletre mentett. 40. perc: Jobb oldali szögletrúgást végzett el Ruskó. Labdáját középen Tóth Gy. fejelte vissza az ötösön be­lül álló Bozóhoz, aki 4 méterről a hálóba pöckölte a játékszert, 1-0. 47. perc: A bal oldalon Ruskó a kö­zépen lévő Tóth Gy.-t próbálta megjátszani, ám a védők kifejelték a labdát - pontosan Varga elé -, aki 16 méterről magasan a kapu fö­lé bombázott. 48. perc: Tóth Gy. középen áthá­mozta magát a nánási védelmen, majd jobbra passzolt Bozóhoz. A csatár 18 méterre a kaputól hagyta, hogy egyet pattanjon előtte a labda, s kapásból fantasztikusan nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2-0. 70. perc: Ruskó ugratta ki a bal szélen Kotulát, aki két védőt be­csapva már a 16-oson belül járt, amikor kapura lőtt. Békési nagy bravúrral még beleért a gólba tartó labdába, amely a jobb oldalra csör­gött le Tóth Gy. felé. Ám a csatár hiába „nyúlt meg” rétes hosszúsá­gúra, a labda a vert helyzetből pár­duc módjára felpattanó Békési zsákmánya lett. 72. perc: Chiratcut a kaputól 25 méterre Pribék terítette le. A játék­vezető ezt a produkciót sárga lap­pal díjazta, majd a tovább reklamá­ló vendég játékosnak a piros lapot is felmutatta. A legbátrabb gombfoci megszállott­nak is becsületére vált volna, ha van mersze ilyen összeállításban felrakni csapatát az asztalra, mint ahogyan azt Tornyi edző tette a szombati mérkőzésen. Am a hazai­ak trénere kényszerhelyzetben volt, hiszen a kezdőcsapaton kívül mindössze három olyan játékosa volt, akit nevezni tudott a mérkő­zésre. Azonban ezek közül két lab­darúgó már a mérkőzés első negye­dében pályára lépett, ugyanis a két súlyos sérülés miatt (Farkas J. ke- resztszalag-szakadást, Nagy S. pe­dig térdsérülést szenvedett) kény­telen volt cserélni Tornyi edző, s így a 23. percben már csak eg}' em­ber - a cserekapus Czeglédy ült a kispadon. A vendégek összetévesz­tették a keménységet a durvaság­gal, és ezt a játékvezető eltűrte. A Nánás fél óra elteltével tette tiszte­letét Rácz kapuja előtt - s innentől kezdve beindult a DFC, nagy erő­ket mozgósított a vezető gól meg­szerzésére. A félidő hajrájában ez sikerrel járt - s csak úgy, mint szerdán - ezúttal is Bozó volt meg­nyugtató gól szerzője. A második játékrész első perceiben ismét hazai gólt láthattak a nézők. Bozó duplázott, s a hazai drukke­rek aggodalma csökkent, hiszen egy újabb játékos kényszerű kivá­lása, s a cserekapus Czeglédy be­cserélése esetén már biztos előny­nyel rendelkezett a DFC. A Hajdú­nánás csak olyan ritkán jutott el Rácz kapuja elé, mint a 70-es évek­ben az NDK-s állampolgárok Nyu­gatra. A 72. percben Pribék telje­sen fölösleges szabálytalanságát, szöveggel is „megspékelte”, s máris tíz főre fogyatkoztak a vendégek. A létszám- és mezőnyfölényben ját­szó piros-fehér együttes szórakoz­tatta közönségét, amibe még az is belefért, hogy a két gól szerzőjét le­cserélje Tornyi edző, és a csereka­pus Czeglédyt csatárposzton debü- táltassa. Összeségében a létszám­problémákkal küzdő DFG minden játékosa dicséretet érdemel, hiszen a nehéz helyzetben minden játékos a szívét és lelkét adta a DFC győ­zelméért. TORNYI Barnabás: - Soha nem játszott még csapatom ilyen alatto­mos társaság ellen. Nagyon örülök, hogy játékosaim sportemberként válaszoltak - bár nehéz volt elvisel­ni a két súlyosan megsérült embe­rünk miatt ért sokkot. TELLINGER Vilmos: - Gyenge produkciót nyújtottunk, a Diósgyőr jobb volt nálunk. Totó, 40. Hét 1. Bielefeld - Bremen 3-1 1 2. Bayern München - Hamburg 2-1 1 3. Duisburg - 1. FC Köln 3-0 1 4. Schalke 04 - Karlsruhe 0-1 2 5. Brescia - Cesena 1-1 X 6. Chievo - Castel di Sangro 2-0 1 7. Lecce - Empoli 2-0 1 8. Padova - Palermo 4-0 1 9. Pescara - Foggia 4-0 1 10. Ravenna - Lucchese 0-0 X 11. Reggina - Venezia 1-1 X 12. Salemitana -Cremonese 1-0 1 13. Torino - Cosenza 3-1 1 +1. Kaposvár - Budafok 1-1 X Hír- és Forró-verés Forró (ÉM) - Szombaton Forrón hírverő edzőmérkőzést játszott a BVSC NB I-es lab­darúgócsapata. Forró - BVSC 0-8 (0-6). Forró 600, néző. Vezette: Kurmai. Forró: Nyitrai (Tirpák J.) - Varga, Ferenczi, Laka­tos, Orosz (Hanyecz), Urbán J., Urbán P., Tő- készki (Tarr), Tirpák I., Barta, Lutian (Sza- kálas). Edző: Tókészki Ferenc. BVSC: Végh - Bondarenko, László (Horváth), Pomper (Her- bály), Fehér, Farkas, Szokai, Müller, Potem­kin, Werle (Polonkai), Egressy. Edző: Dajka László. G.: Egressy (3), Farkas (2), Potemkin (2), Müller. Veretlen utánpótlás-seregek Zalaegerszeg (ÉM) - Az NB I-es utánpót­lás labdarúgó-bajnokságban szereplő borsodi csapatok a hétvégén Zalaeger­szegen játszottak, ahonnan mindkét csa­pat pontokkal távozott. Zalaegerszegi TE - Stadler-Gömörmag FC 0-1 (0-1) Zalaegerszeg, 50 néző. Vezette: Kovács. SGFC: Lövey - Németh (Takács), Kovács R., Helgert, Szántó - Balogh (Engi), Zabos, Köpf- ner, Tóth Zs. (Gábor) - Fekete, Dávid. Edző: Kádár Zsolt. Gólszerző: Helgert a 22. percben. Jók: Lövey, Kovács R., Helgert, Köpfher. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat egy olyan pályán, amely niéltatlan volt az NB I-hez. KÁDÁR Zsolt: - Örülök annak, hogy végre megszakadt a döntetlensorozatunk. Zalaegerszegi TE - Stadler-DFC 0-0 Zalaegerszeg, 100 néző. Vezette: Szabó. S-DFC: David - Harsányi, Scholtz, Szilágyi - Dévai, Rebecsák, Nagy, Lippai - Halász (Me­der), Nagy-Varga, Vodila. Edző: Váradi Ottó. Jók: Scholtz, Szilágyi, Rebecsák, Nagy, Vodi­la. Edző: Váradi Ottó. A vendégek jól és fölényben játszottak, de gólt nem sikerült rúgniuk, így csak döntetlent tudtak elérni. VARADI Ottó: - Dicséret illeti a fiúkat a jó játékért. Két perc alatt elment a csoda Elmaradt a bravúr: Tiszakécskei FC - Kazincbarcikai SC 2-1 Karajz Miklós Tiszakécske (ÉM) - Közel állt a csodához a Kazincbarcikai SC NB Il-es labdarúgócsapata az él­lovas Tiszakécskei FC otthoná­ban. A kék-sárga együttes sokáig partiban volt a tavaly osztályozót játszott hazai csapattal szemben, ám a hajrában mégis vereséget szenvedett Kálmán Vilmos legénysége. Tiszakécskei FC-Eurobusz - Ka­zincbarcika SC 2-1 (0-0) Tiszakécske, 2400 néző. Vezette: Ha­nyecz (Hrabovszky, Majoros). TFC: Nagy Zs. - Izsák - Barna, He­gedűs - Czipper, Molnár, Besser­mann, Mike, Szántó - Bállá, Török. Edző: Szurgert Lajos. KBSC: Kiss - Saíló, Takács, Szabó - Hanász, Földeák, Gál, Körösi, Sza- niszló - Remenár, Farkas. Edző: Kál­mán Vilmos. Csere: Török helyett Maczkó az 53., Izsák helyett Csernák a 65., Farkas helyett Harnócz a 81. percben. Sárga, lap: Salló a 13., Hanász a 63., Csernák a 74., Farkas a 76., Mike a 78., Hegedűs a 84. percben. Gólszerző: Gái a 60. percben (0-1), Bessermann a 80. percben (1-1), Bal­ia a 82. percben (2-1).. Jók: Barna, Bessermann, Mike, Szántó, ill. Kiss Á., Takács, Szabó, Remenár. 3. perc: Az első hazai veszély. Czipper harcosan viharzott el a jobb oldalon, beadása átszállt a túlsó oldalra, ahol Balia M. érkezett. A csatár igazított egyet a kaputól 10 méterre, de lövésé­be Szabó Zs. vetődött be önfeláldozóan. 9. perc: Újabb roham a jobb szélen... Két Czipper-csel, kis szerencsével előtte maradt a labda, amelyet „izom­ból” lőtt középre. A lövésszerú labda elsuhant az ötössel egy magasságban, a berobbanó társak és a védők között a túlsó oldalra, és bedobás lett a vége. 23. perc: Egy szórványos ellentáma­dás szabadrúgást eredményezett... Farkas T. terelgette a bőrgolyót a ka­putól 25 méterre, és sikerült egy sza­badrúgást „Összehoznia”. A nehéztü­zérek közül Körösi volt a végrehajtó, és jól eltalált „húzós” lövését vetődve hárította Nagy Zs. kapus. 29. perc: A 16-os közvetlen előteré­ben kispályás focihoz hasonlító táma­dást épített a hazaiak sokat mozgó középpályás sora. Bessermann-Balla volt a labda útja, aki Szántót ugratta ki a balösszekötő helyén. A fürge fiú megcélozta a hosszú sarkot, de Kiss Á. bravúrral mentett. 46. perc: A jobb oldalon Török futott el, de az alapvonal közelében védője megállította. Az élesen belőtt labdára Balia M. emelkedett a legmagasabb­ra, de 5 méterről a jobb sarok mellé csúsztatott. 50. perc: Takács ügyesen húzott el a jobb oldalon, beadására egy védő kilé­pett a 16-oson belül, de Gál egy férfi­as összecsapásban megmentette a labdát. A kínálkozó lehetőség meg­lephette Gált, mert a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről elhamarkodot­tan durrantott a bal kapufa mellé. 60. perc: Gólöröm a vendégeknél... Hazai támadások közepette megló­dult Farkas T. a jobb oldalon, és mér­nöki pontossággal tálalt a támadást követő Gál elé a balösszekötő helyén. A középpályás nem cifrázta a dolgot, hanem 12 méterről egyből kilőtte a bal sarkot: 0-1. 61. perc: Remenár jobb lábában ma­radt a második gól... A középkezdés után azonnal labdát szereztek a ven­dégek, amellyel Remenár indult a fele­zővonaltól a kécskei kapu felé. Jobbról befelé húzott, és már a 16-oson belül járt, amikor 12 méterről lövésre szán­ta el magát. A lövést a kapuvonalon Nagy Zs. vetődve hárította, miközben a támadást középen Földeák jó ütem­ben követte, és várta a középre gurí- tást, amely nem érkezett.. 80. perc: Jobbról szállt egy beadás a 16-oson belülre, először lepattant a labda, majd Földeák fejjel csúszta­tott a mezőnybe. A kapuval szemben magas ívben lehulló labdára Besser­mann érkezett, és kapásból, bódüle- tes erővel lőtt a bal sarokba 1-1. 82. perc: Helyére billen a papírfor­ma, odalett a meglepetés. Egy bal ol­dali Szántó-akció után a labda Cser­nák fejéről került a befutó Balia M. elé, aki védőjéről leválva 7 m-ről emelte át a labdát a kapujából kifutó Kiss Á. fölött a bal alsó sarokba. 2-1. A Tiszakécske csapata nagy lendület­tel kezdett, és az első kapu előtti le­hetőségeik után egyre távolabb szorí­tották őket a kaputól a barcikaiak. A rohamok alábbhagylak, mert a kitű­nően működő KBSC-védőfal, vala­mint a jól szűrő középpálya megbe­csülte a labdákat. Változatos, jó ira­mú első félidő után vonultak a csapa­tok az öltözőbe, mindenki hasonló folytatást remélt a találkozótól. A második félidő hazai rohamokkal kezdődött, és ahogyan teltek a mér­kőzés percei, úgy váltak egyre pon­tatlanabbá a támadásépítésben. Égy- síkúan próbálkozott építkezni az esé­lyesebb gárda, rendre a széleken fut­tatták a gyors embereiket, akik kiis­merhető módon keresték Balia M. felbukkanását és eredményességét. A folyamatosan támadó Tiszakécske védelme fellazult, mert középpályá­saik is elsősorban a támadást segítet­ték. Egy' ilyen szituációban született meg a vendégek vezető gólja, amely iskolapéldája volt a gyors és pontos kontrajátéknak. A következő percben eldőlhetett volna a mérkőzés sorsa, amikor a barcikaiak lemásolták a gól előtti akciójukat, de Remenár pontat­lanabb volt, mint Farkas T., és nem a jobbik megoldást választotta. A mér­kőzés hajrájában a győzelemre játszó hazaiak rohamai eredményesek vol­tak, elegendő volt két figyelmetlen­ség, és máris tombolt a közönség, ün­nepeltette magát a vendéglátó csa­pat. Az utolsó percekben kitámadott a Barcika, és két alkalommal a sze­rencse mentette meg a hazaiakat a góltól. A mérkőzés színvonala, irama messze meghaladta az NB II átlagát, egyes időszakokban vetekedett jó né­hány elsóosztályú találkozóval. A ka­zincbarcikai csapat kulturáltan és lelkesen futballozva közel volt a pont- és meglepetésszerzéshez, de a mérkő­zés utolsó perceiben a hazaiak jobban tudták mozgósítani tartalékaikat, amely döntőnek bizonyult a végered­mény szempontjából. SZURGENT Lajos: - Győzelemre játszottunk, amelyet a véghajrában nehezen sikerült kicsikarnunk. KÁLMÁN Vilmos: Becsülettel küz­döttünk, de rutintalanságunk miatt veszítettünk. További eredmények: FC Eger - KCFC-Hajdúszoboszló 0-0, Nyíregyházi FC - Kecskeméti SC- RSC 1-1, Kecskeméti TE - Kiskundo- rozsma 2-3, FC Hatvan - Tiszafüred 1-0, Tiszavasvári - Salgótarján 2-0. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. TISZAKÉCSKE 9 6 -315-918 2. Diósgyőri FC 3 5 2 1 13-6 17 3. Szolnoki MÁV 8 5 1 2 9-6 16 4. Tiszavasvári 9 4 2 313-12 14 5. KCFC-HaiDÚSZ.8 3 4 1 7- 5 13 6. Nyíregyháza 8 3 3 2 12-8 12 7. KSC-RSC 9 2 5 211-10 11 8. K.oorozsma 8 2 5 1 10-9 11 9. Salgótarián 8 3 2 3 5- 6 1 1 10. Kecskéméi 8 3 1 411-10 10 11. Haidúnánás 8 2 3 3 4- 5 9 12. KcbarcikaiSC 9 2 2 511-16 8 13. Tiszafüred 9 2 2 5 7-13 8 14. FC Hatvan f> 2 i 5 9-14 7 15. FC Eger 8 1 3 4 5-13 6--------------------------------------------------­-­r