Észak-Magyarország, 1996. szeptember (52. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-30 / 228. szám

12 A Hétvége Sporttá Eredmények-Tudósítások zz ............... 1996, Szeptember 30.« Hétfő, Me gyei I. osztály Miskolc (ÉM) - A labdarúgó megyei I. osz­tályban a hét végén a 8. fordulót bonyolítot­ták. Eredmények: Eocs-Putnok 1-1 (1-1) Encs, 200 néző. Vezette: Nyikes. Encs: Kónya - Márkus, Glonczi, Kozma, Var­ga B., Molnár (Kristóf), Varga E., Gulyás (Sze­pesi), Versényi (Radaksz), Adu, Szegedi. Edző: Kőrössy Pál. Putnok: Káló - Lengyel, Lázár, Kozma, Szamosi, Hajnal, Kéméndy, Éles, Ba- dalik, Menyhért, Lázi. Edző: Szabó János. G.: Szegedi, ill. Menyhért. Jók: Kozma, Radaksz, Varga E., Szegedi, ill. az egész csapat. Ifi: 4-3. Prügy - Siegel SE 2-0 (1 -0) Prügy, 300 néző. Vezette: Bozsóki. Prügy: Erdei - Sándor, Paksi, Gyurán, Gaz­dag, Varga (Tóth S.), Molnár, Balogh P., Hi- degh (Iván), Tóth I., Babos. Edző: Balogh András és Erdei Sándor. Siegel SE-Felsó'zsol- ca: Dezső - Kalmár, Tóth, Barkó, Gonda, Planéta, Lippai, Konczvald (Kojsza), Gallyas (Nagy Zs.), Karóczkai (Brahó), Simonyi. Edző: Hauberger Pál. G.: Tóth I. (2). Jók: az egész csapat, ill. Dezső, Gonda. Ifi: 3-1. Abaújszántó - Olaszliszka 5-0 (3-0) Abaújszántó, 300 néző. Vezette: Faragó. Abaújszántó: Rapcsák - Bállá, Szabó, Erdősi Cs. (Sotkó L.), Konyecsnyik, Szilágyi (Sotkó Zs.), Matisz, Gaál, Balázs, Kocsis J. (Csenge- ri), Soltész. Edző: Huszák Géza. Olaszliszka: Fehér - Osváth, Durányik, Vadász Zs., Szacskó, Horváth (Kővári), Rácz, Hajdú, Laczkó, Lukács, Tóth (Vadász L.). Edző: Laczkó Zoltán. G.: Balázs (2), Gaál, Matisz, Kocsis J. Jók: Gaál, Balázs, ill. senki. Kiállít­va: Durányik. Ifi: 7-1. Bőcs - Sátoraljaújhely 3-0 (2-0) Bocs, 300 néző. Vezette: Geró G. Bó'cs: Regős - Szabó, Tóth A., Egry, Balogh (Koczka), Tóth L, Rácz, Zsiga, Csipke, Tímári, Tóth L. Edző: Lipcsei Imre. Sátoraljaújhely: Balázs - Rusznák, Erdei, Demeter, Bodnár, Janikó, Szoták (Négyesi), Krenyitzky (Bordás), Pásztor, Dókus, Repka. Edző: Szakái Miklós. G.: Tímári (2), Csipke. Kiállítva: Szabó. Jók: az egész csapat, ill. Bodnár, Dókus. Ifi: 0-1. Halmaj - Edelény 0-3 (0-0) Halmaj, 150 néző. Vezette: Nyitrai. Halmaj: Tamás - Turnyánszky, Bitó S., Juhász (Mika K.), Kecskés, Mika T., Náni, Köteles, Maj- danics, Illési (Bitó J.), Varga. Edző: Becse Lász­ló. Edelény: Hossó - Göndör, Ladányi, Kovács, Serfőző, Bede, Rákos, Tiszóczki, Vanyó, Zilahi, Turcsik. Edző: Ragyina Béla. G.: Tiszóczki (2), Kovács. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 0-5. Mezó'csát - Red-Devil's-Sáta 1 -3 (0-1) Mezőcsát, 300 néző. Vezette: Gombos. Mezó'csát: M. Varga G. - Dósa, Ambrus, Ha­darj, Gályász (Suba), Keresztúri, Barna L., Szombati, Bubenkó (Hegedűs), Barna M., Koczka (Barna A.). Edző: Tarsoly Ervin. Red Devil's-Sáta: Fehér - Kerényi, Juhász, Borsi, Kriston, Borbély, Bohán, Tamás (Szuba), Bó- di (Dávid), Kiss (Nagy), Harsányi. Edző:Po\é- nyi Tamás. G.: Keresztúri, ill. Bohán (2), Bor­bély. Jók: M. Varga G., ill. Borsi, Borbély, Bohán. Ifi: 0-6. Taktaharkány - Nyékládháza 1-1 (0-1) Taktaharkány, 350 néző. Vezette: Fischer. Taktaharkány: Kun - Nagy A., Nagy T. (Ke­rekes), Vajkó, Jámbor L., Jámbor K., Nagy N., Nagy F., Endrész, Szabó, Bendik (Nagy L.). Edző: Gyöngyösi István. Nyékládháza: Bori - Lacza, Kutasi, Ludányi, Fejes (Süveges), Pus­kás (Lukács), Tóth T., Lakatos J., Kertész (Mi- halkó), Lakatos Gy., Farkas. Edző: Toperczel Tibor. G.: Szabó, ill. Kertész. Kiállítva; Kuta­si. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-2. Karcsa - Tomor-Lak 0-0 Karcsa, 250 néző. Vezette: Vida. Karcsa: Varga - Váradi, Benő, Lengyel (Si­mon), Bányácski, Kocsmárszki, Kelemen, Nagy, Móré, Kovács, Takács (Baba J.). Edző: Baba János. Tomor-Lak: Regecz - Mogyoró II, Göndör (Mikó), Pékár, Barbarics, Tőszegi, Mogyoró L, Szabó, Kádas (Kótai Cs.), Szaló- czi (Tóth), Kótai N. Edző: Szilvái Attila. Kiál­lítva: Kótai Cs. Ifi: 3-0. Pálháza - Sárospatak 0-0 Pálháza, 400 néző. Vezette: Petus. Pálháza: Kovács A. - Tokár Z., Hajdú, Tóth, Tokár T., Barna, Kovács Cs., Varga, Matusz, Trembulyák N., Szabó (Fábián). Edző: Kol László. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demkovics, Bódi, Beimli (Büttösi), Rák, Szedlák, Takács, Frikker L., Sikorszki, Vach- .ter. Edző: Zsófi József. Jók: senki, ill. Frikker I., Demkovics, Szedlák. Ifi: 1-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Edelény 6 1 1 14- 4 19 2. Encs 4 4­18-3 16 3. Red Devil's 5 ' 1 2 16- 5 16 4. Tomor-Lak 4 3 1 18-11 15 5. Bőcs 3 5 15- 4 14 6. Karcsa 4 2 2 11-16 14 7. Halmaj 4 1 : 3 18-13 13 8. Pálháza 3 4 1 8- 4 13 9. Puínok 2 6­10- 6 12 10. Prügy 3 3 2 10- 9 12 11. Sárospatak 3 .3 2 11-13 12 12. Abaújszántó 3 2 3 16-12 11 13. Siegel SE 2 2 4 11-12 II: 14. S.újhely 2 2 4 6-12 8 15. Taktaharkány 1 4 .3 8-13 Bi 16. Nyékládháza­2 6 5-21 2 17. Olaszliszka flfll 1 7 3-23 ül 18. Mezőcsát — _ 8 4-21 Ö P. Balogh-parádé - a legrosszabbkor : Diósgyőri KSK-BC - BSE 80-88 (44-55) Arbutina (jobbra) viaskodik a BSE legjobbjával, Balogh Judittal (középen Női kosárlabda NB I Bánhegyi Gábor Miskolc (ÉM) - A női kosárlabda NB I hetedik fordulójában két veretlen csapat csapott össze szombaton délután öt órakor a miskolci városi sportcsarnok­ban. A DKSK-BC - BSE találko­zón a vendégek Balogh „Bubu” vezérletével nyolc ponttal le­győzték Király Sándor tanítvá­nyait. Diósgyőri KSK-BC - BSE 80-88 (44-55) Miskolc, városi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Gencsev, Hartyáni. DKSK-BC: ZSOLNAY (22/3), AR­BUTINA (21), Hollósy (4), Molnár (11/3), Mosley (18). Csere: Tóth (2), Papp (2). Edző: Király Sándor és Áron Balázsné. BSE: NÉMETH (17), Bagoly (4), BALOGH (48/3), Rausch (6), Nagy D. (9). Csere: Bakai (2), Andó (2), Besenyői (-). Edző: Saeed Armag- hani. Feldobás után a BSE szerezte meg a labdát - és az első öt pontot Nagy Dóra kettő plusz egyese és Bagoly duplája révén. Másfél perc eltelté­vel lehetett csak az első diósgyőri kosárnak örülni, amely a csapatka­pitány, Hollósy nevéhez fűződött. Ezután Mosléy két büntetője, majd Balogh horga plusz egy büntetője és Németh kettese következett. A hetedik percben^Rausch kosara után már kilenc ponttal vezetett a BSE (11-20), amit a hazaiak nem hagytak annyiban. Arbutina Ba­gollyal a nyakában talált a gyűrű­be, amelyet megtoldott még egy büntetővel is (18-20). Nagy vála­szára Molnár egyéni akciója jelen­tette a viszontválaszt. Ez azonban kevésnek bizonyult, mert Balogh „Bubu” beindította a „gólgépet”. Ar­butina és Zsolnay hiába dobálta szorgalmasan a BSE gyűrűjébe a labdát, Balogh szinte egyedül vitte a vállán a fővárosi csapatot, amely­nek eredményeképpen a 15. perc­ben már tizenhárom ponttal vezet­tek a vendégek (33-40). A Diósgyőr a félidő végéig már nem is tudott tízen belülre kerülni, amelyet nagymértékben befolyásolt a bírói kettős kissé enervált ténykedése, amely a BSE által elkövetett bele- menések és lépéshibák észre nem vételében nyilvánult meg. Ez azon­ban nem magyarázza a diósgyőri védőmunka hiányosságait, hiszen Balogh az első félidőben közel annyi pontot (25) gyűjtött, amennyit álta­lában egy egész meccsen szokott. A második játékrészben ismét a BSE hozta el a labdát, és szerezte az első kosarat Rausch révén. Erre Arbutina 2+1-e volt a válasz, majd Molnár egész pályás szólója nyolc pontnyi közelségbe hozta a DKSK-t a BSE-hez (49-57). Mosley duplája konzerválta a pontkülönbséget, majd Zsolnay pillanatai következ­tek: egy dupla után ellopott egy labdát a fővárosiaktól, majd a 26. percben bedobta a mérkőzés első tripláját, végül egy kettessel három pontra csökkentette a hátrányt (60-63). Ettől érthetetlenül a hazai­ak lettek idegesebbek, és Balogh kapott szárnyakat, mert Bubu két perc alatt tíz pontot dobott, amely­re csak Arbutina tudott „válaszol­ni” egy betörés után (62-71). A 33. percben Nagy Dóra megszerezte ötödik személyijét, ezzel kipontozó­dott. Ezt követően lassú, de szívós felzárkózásba kezdett a hazai csa­pat. Zsolnay duplája, Arbutina két büntetője, Molnár triplája és Papp kettese után ismét közel került egymáshoz a két csapat (71-75). Németh előnynövelését Mosley csökkentette ismét négy pontra, ami megint „beindította” Baloghot, aki a 37. percben már a negyven- harmadiké) pontját dobta (73-81). Zsolnay betörése után ismét Ba­logh válaszolt, akinek a játékked­vét az sem lohasztotta le, hogy elő­ször a végig határtalan lelkesedés­sel játszó Arbutina „tessékelte” ki a pályáról egy kétkaros „válldobás- sal”, majd szó nélkül tűrte, hogy egy diósgyőri védőolló laza csípő­mozdulattal „felkente” a palánktar- tó vas védőszivacsára. A vendégek az utolsó két percben minden tá­madóidejüket az utolsó másodper­cig kihasználták, amelynek végén Bagoly egy kettessel, Balogh pedig egy triplával oszlatta el a kétsége­ket, szombaton melyik volt a pá­lyán a jobb csapat. Molnár záró duplája csak annyi vigaszt hozott a szurkolóknak, hogy csapatuk végül tízen belül fejezte be a mérkőzést (80-88). KIRÁLY Sándor: - Csak a kö­zönség hitette el velem, hogy ezt a meccset nem a BSE pályáján ját­szottuk. Néhány játékosomnak úgy látszik, még fel kell nőnie az ilyen feladatokhoz. Azt még hozzá kell tennem, hogy a bírói páros ma a kézilabdaszabályok szerint ve­zette a mérkőzést. Gratulálok a BSE-nek. Saeed ARMAGHANI: - A csapat azt játszotta, amit előzetesen meg­beszéltünk. Annak külön örülök, hogy az első félidőben megszerzett előnyünket a második játékrészben tapasztalt hatalmas hazai nyomás ellenére is sikerült megtartanunk. Diósgyőri atléta-diadalok Balassagyarmat (ÉM) - A DIAC gyaloglógárdája Nógrád megyében állt rajthoz a hét végén. A 10. Ipoly Gyaloglógálán tíz nemzet képvise­lői versengtek, és e népes mezőny­ben a „borsodi gyorslábúak” igazan jól szerepeltek, mert begyűjtötték néhány érmet a legfényesebből is. Eredmények: felnőtt férfi 20 km gyaloglás: Váróczi (13.), Cszibulya (18.), Márton (20.). serdülő „A” ,fiu 10 km: Újházi (15.). Ifjúsági leány 5 km csapat OB: Turbák, Ferencz, Szabó, Szigeti (2.). serdülő fiú 5 kin csapat OB: Varga, Újházi, Szabó, Janokik (1.). Egyéni: 1. Varga 2- Újházi 5. Szabó, serdülő leány 4 km: Erdélyi (4.) Plaskó (7.). Miskolci Vízművek: szegény embert.... Cegléd (ÉM) - A múlt heti súlyos hazai vereség után, szombaton Ceg­lédre utazott a Miskolci Vízművek OB I/B-s férfi vízilabdagárdája. Hat­vani János fiai helytálltak, de ezút­tal nem csak rajtuk múlt a siker. t Ceglédi VSE - Miskolci Vízmü­vek SC 11-5 (1-1, 3-2, 2-1, 5-1) . . Cegléd, 200 néző. Vezette: Maijai, Bujka. t Vízművek SC: KIS - HATVANI Z. (2), TÓTH TIBOR, Bata (2), Né­meth Z. (1), DÉSI, Kovács Csere: Németh G., Hatvani T., Ha*3' zsánszky, Dobai, Tóth Tamás, Fn- ruglyás (k). Edző: Hatvani János A miskolciak taktikus és érett já­tékkal rukkoltak ki, és a hazaiak­nak nemes ellenfelei voltak. A cég' lédiek csak a negyedik negyedben tudták eldönteni a bajnoki pontok sorsát, igaz ehhez némi játékvezetői segédlet is párosult. Mindez azért volt döntő fontosságú, mert a y1' művek játékosaival szemben négy" szer annyi szabálytalanságot fújtak a bírók mint pest megyeieknek. . HATVANI János: - A csapat jól játszott, de a sok helytelen bíró’ döntés megakadályozott bennünket a szorosabb eredmény elérésében. Kibirkózott helyezések Budapest (ÉM) - Szombaton dél­előtt sok fiatal birkózó hangjától volt hangos a Vasas Fáy utcai csar­noka, ahol a Müller Ferdinánd em­lékversenyt rendezték meg. A Diák ,A” kategóriás kötöttfogású viada­lon a DBC versenyzői ismét kitet­te k magukért, és érmekkel tértek haza. Eredmények: 30 kg: Fux Bo­land 2. hely, 41 kg: Juhász Csab0 3. hely, 60 kg: Vancsó Viktor 4. hely, 66 kg: Kéri Attila 4. hely. Labdarúgó NB IP, Tisza csoport, 8. forduló Miskolc, Tiszaújváros, Ózd, Nyíregyháza, Debrecen (ÉM) - A lab­darúgó NB III Tisza csoportjában a 8. fordulót bonyolították le: Eredmények: MVSC - Balmazújváros 3-0 (2-0) Miskolc, 500 néző. V.: Sinka. MVSC: Rus - Csáti, Márkus, Kazár, Sebnek, Soltész, Kovács (Miha- lovszky), Bocsó, Jáger, Pothurszky (Kántor), Sándor. Edző: Deák István. A gólok története: 12. perc: Pothurszky beadását Jáger 5 méterrről továbbította a kapuba, 1-0. 29. perc: Egy, a védőkről lepattanó labdát Sándor 22 méterről vágta a bal alsó sarokba, 2-0. 49. perc: Jáger be­adását Soltész helyezte a hálóba, 3-0. A hazai csapat irányította a játékot, és biztosan gyűjtötték be a bajnoki pontokat. Jók:. Jáger, Soltész. Ifi: 1-0. DEÁK István: - Az első félidőbeli já­tékunknak köszönhetően megérde­melten nyertük meg a mérkőzést, Borsod Volán - Nyírbátor 0-0 Népkerti sporttelep, 400 néző. V.: Kormos. Borsod Volán: Kerényi - Drótos (Ba­lázs), Nyeste (Kepecs), Sipos, Szabó V., Szűcs, Agárdi, Szentiványi (Pós), Koszta, Simkó, Molnár. Edző: Bodnár József. Az első félidőben a hazaiaknak, míg a második játékrészben a vendégek voltak gólszerzési lehetőségei. Jók: Kerényi^ Szűcs, Simkó. Ifi: 0-0. • BODNÁR József: - A listavezető el­len győzelmi lehetőségünk is volt. Tiszaújváros - Karcag 6-0 (3-0) Tiszaújváros, 400 néző. Vezette:Kerezsi. Tiszaújváros: Kiss - Czövek (Keserű), Szűcs, Lente, Virágh (Tömöri), Mol­nár, Nyeste, Járai (Nagy Cs.), Papp, Loós, Bordás. Edző: Szép Imre. ' A gólok története: 8. perc: Molnár jobb oldali beadását Bordás 10 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtte, 1-0. 23. perc: Bordás hozta fel a labdát, passzát Lente 7 méterről ■ kisodródva értékesítette, 2-0. 25. perc: Loós beívelését Papp 8 méterről a bal alsó sarkba fejelte, 3-0. 49. perc: Bordás lövése lepattant a vé­dőkről, amire Lente csapott le, és a kapuba továbbított, 4-0. 56. perc: Papp lövését még védte a kapus, ám a kipattanó labdára Nyeste rajtolt a leghamarabb, és a hálóba helyezett, 5-0. 59. perc: az előretörő Szűcs 14 méterről hatalmas gólt rúgott, 6-0. A fölényben játszó Tiszaújváros ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: az egész csapat. Ifi: 7-0. SZÉP Imre: - Közönségünket nagy­szerű játékkal örvendeztettük meg. Rakamaz - Szikszó 2-2 (2-1) Rakamaz, 200 néző. V.: Csonka. Szikszó: Simon - Szobóczki Cs., Me­ző, Szobóczki Z., Budai, Kövy (Sza­bó), Csorba (Mezei), Báli, Nagy, Mi- da, Koppány. Edző: Budai Tibor. A gólok története: 26. perc: Kozma 17 méteres lövése egy vendégvédőn megpattanva jutott a jobb alsó sarokba, 1-0. 36. perc: Nagy lépett ki a hazai védőfal közül, és a kapust is kicselezve helyezett a hálóba, 1-1. 38. perc: Szekrényes ka­pott jó labdát a tizenhatoson belül, és a lest reklamáló védők között emelt a halóba, 2-1. 71. perc: Koppány 25 méterről lőtt a bal felső sarokba, 2-2. Jók: Szobóczki Cs., Szobóczki Z., Ba­li, Koppány. Ifi: 0-5. BUDÁI Tibor: - Nagy csatában igaz­ságos döntetlen született. Kisvárda - Mezőkövesd 4-1 (3-0) Kisvárda, 1300 néző. V.: Nagy. Mezőkövesd: Bán - Bádea, Horváth, Nagy, Bodnár, Szentidai, Báder, Papp, Rontó, Koczka, Pelyhe (Lója). Edző: László István. A gólok története: 19. perc: Herczeg 12 méterről bom­bázott a léc alá, 1-0. 25. perc: Hor­váth beadását Kocsis 12 méterről to­vábbította a kapuba, 2-0. 32. perc: Seres szabadrúgása után Herczeg 12 méterről a bal felsőbe továbbított, 3-0. 50. perc: Báder 18 méteres szabadrú­gása a bal alsó sarokban kötött ki, 3-1. 80. perc: Kántor lövése Nagyon megpattanva került a hálóba, 4-1. Mindkét kapu előtt sok helyzet adó­dott, amelyből a hazaiak többet hasz­náltak ki, így megérdemelten nyertek. Jók: Bodnár, Báder. Ifi: 1 -1. LÁSZLÓ István: - Egy félidőnyi előnyt nem lehet ledolgozni. Ózd-Mád 1-0 (0-0) Ózd, 300 néző. V.: Szemán. Ózd: Erdős - Majtényi, Tokár (Ker­tész), Agócs, Paulovics, Füleki A., Kiss, Farkas Zs., Makrai, Magyar (Fü­leki Cs.), Császári. Edző: Bíró István. Mád: Mag - Olajos, Miklós, Kundrák, Haraszin, Kobolák, Lengyel, Vidin- czei (Tatárka), Turbucz, Furka, Varga Zs. Edző: Oláh Ferenc. A gólok története: 85. perc: Császári forgolódott a tizen­hatoson belül, a labda az üresen ha­gyott Füleki A. elé került, aki 12 mé­terről a hálóba lőtt, 1-0. A Mád biz­tonságos védekezésre rendezkedett be, míg az Ózdiak végigtámadták a mérkőzést. Az első játékrészben négy ziccert hibáztak a hazaiak, de a for­dulás is maradt az ózdi fölény, ami győzelmet eredményezett. Jók: Tokár, Füleki A., Makrai Császá­rig ill. Mag, Kundrák, Miklós. Ifi: 4-0. BÍRÓ István: - Taktikai csatában egy szerencsés góllal kerekedtünk felül. OLÁH Ferenc: - Nem érdemeltünk vereséget. További eredmények: Baktalóránthá- za - Demecser 1-2, Nagykálló - Má­tészalka 4-0. A TISZA CSOPORT ALLÁSA *•' íT 1. Kisvárda 5 2 1 18- 6 17 2. Tiszújváros Ili fi ÓI 20-10 17 3. Nyírbátor 4 4­15- 5 16 4. Demecser 4 3 1 15- 8 15 5. B.-lórántháza 5 _ 3 16-11 15 6. Ózdi FC 5 Pl 3 1 10-14 15 7. Miskolci VSC 3 2 3 14-15 11 8. Borsod Volán 3 2 3 9-10 11 9. Mádi KSE 3 1 4 14-12 10 10. Mezőkövesd 3 1 4 . 14-14 10 11. Rakamaz 2 3 3 9- 9 9 12. Szikszó 1 4 3 11-13 • 7 13. Nagykálló 2 1 5 12-19 7 14. B.újváros 2 í 5 11-19 l 7 15. Karcag 1 3 4 14-21 6 16. Mátészalka 1 Hl 11 8-24 Ifi Jáger a földön ülve szerzi csapata első gólját az MVSC - Balmazújvá­ros (3-0) mérkőzésen Fotók: Farkas Maya