Észak-Magyarország, 1996. szeptember (52. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-16 / 216. szám

1996. Szeptember 16., Hétfő Sport A Hétvége Sportja 13 Ezernézőnként egy gól a megyei rangadón A Diósgyőr eggyel jobb volt: Kazincbarcikai SC - Diósgyőri FC 2-3 —.-a iigl • ^ ♦* %; : !Í^ * ^ % •'* K» i [Kft * . ||||yft Hfe c: C-Cv '■/,•■ c ■■ ■ ■ ■•ú :v':.;-' ■:■'■:-■ ■:'■ ■-:/■/ .... ■ !: é .................................................... ' ...........'................. R uskó (középen) ezen lövését Fülöp hárította, ám ugyanez kétszer nem sikerült neki, hiszen a DFC játékosa két gólt szerzett Fotó: Vajda János Berecz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - A szom­szédvárak mérkőzésen szép számú közönség előtt a nagyra- törőbb terveket szövögető Diós­győri FC gólgazdag mérkőzé­sen egy góllal megérdemelten győzött a Kazincbarcikai SC el­len. Kazincbarcikai SC - Diósgyőri PC 2-3 (1-1) Kazincbarcika, 5000 néző. Vezette: Lettrich (Láncos, Márta). KBSC: Fülöp - Sztahon - Takács, Földeák, Szabó Zs. - Lukács, Har- nócz, Körösi, Szaniszló - Mogyoródi, Parkas T. Edző: Kálmán Vilmos. RFC: Rácz - Dzsinovics - Földvári, Nagy S., Farkas A. - Varga, Chi- fatcu, Buliga - Tóth Gy., Kotula, Ruskó. Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Mogyoródi helyett Remenár a 72., Ruskó helyett Kiser a 73., Tóth Gy. helyett Bozó a 79. percben. Sárga lap: Földvári a 35., Körösi a 46., Kotula a 82. percben. Gólszerző: Mogyoródi a 12. (1-0), Ruskó a 44. (1-1), Ruskó a 70. (1-2), Tóth Gy. a 75. (1-3), Szabó Zs. a 83. Percben (2-3). dók: Fülöp, Lukács, Mogyoródi, ill. Nagy S., Tóth Gy., Ruskó. 12. perc: Körösi ugratta ki a jobb szélen Mogyoródit. A passzra Rácz ts startolt, aki elérte ugyan a labdát, de nem tudott tisztázni, testéről visszapattant a játékszer a fiatal csatár elé, aki 10 méterről kissé ki­sodródva a kapu közepébe lőtt, 1-0. 25. perc: Szaniszló a bal oldalon Földvári és Nagy S. mellett is elvit­te a labdát, majd a 16-os vonaláról a rövid sarkot célozta meg, de Rácz vetődve védett. “2. perc: A jobb oldalon Chiratcu derült helyzetbe, ám remekül is­merte fel, hogy Kotula még jobb po­rcióban várja az átadást, így visszagurította a labdát az apró termetű DFC-játékosnak, aki egy csel és egy állítás után a felső lécét találta telibe. •19. perc: A jobb szélen Földvári fu­tott el remekül, majd az alapvonal­ból középre adott. A rövid saroknál Ruskó jó ütemben teljesen egyedül érkezett a beadásra, és a bal alsó lurkót vette célba, de perdítését fülöp parádés mozdulattal szöglet­be mentette. 40. perc: A 16-os vonalánál Tóth fejjel csúsztatott meg egy be­jteást, amely a jobb oldalon Vargá­hoz került. A középpályás a bal al­so sarok irányába lőtt, de gólba tar- 0 labdáját Fülöp szép védéssel szögletre tenyereit®. Perc: A jobbösszekötő helyén a kaputól 18 méterre Tóth Gy. emelte át a labdát a hazai védelmen, a kiug­ró Ruskó - másodszorra - megszelí­dítette az átadást, majd 10 méterről középről a kapu közepébe lőtt, 1-1. 62. perc: Kotula-Tóth Gy. volt a labda útja, utóbbi az alapvonalról élesen középre adott. Ruskó a rövid saroknál érkezett a beadásra, s 4 méterről néhány centiméterrel a bal kapufa mellé stukkolta labdát. 70. perc: Chiratcu ívelt fel egy lab­dát Tóth Gy. fejére, aki ismét átfe­jelte azt a barcikai védőkön. Az átadásra Ruskó menetrendszerűen érkezett, s eltolta a labdát a kifutó Fülöp mellett, majd 1 méterről az üresen maradt kapuba lőtt, 1-2. 75. perc: Kiserrel szemben sza­bálytalankodtak a kaputól 18 mé­terre. A szabadrúgáshoz letett lab­da mögé ketten álltak, Tóth Gy. és Buliga. A vendégek edzője hiába ordított Tóthnak, hogy hagyja a labdát Buligának, az addig két gól­passzt adott játékos nekifutott a pontrúgásnak, és a sorfal mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1-3. 77. perc: Lukács a jobb oldalon Re- menárt ugratta ki, aki óriási gólhely­zetbe került, ám 14 méterről leadott lövését Rácz bravúrral hárította. 82. perc: Remenár a jobb oldalról Harnóczhoz passzolt, a középpá­lyás 16 méterről senkitől sem za­vartatva gyatrán találta el a lab­dát, így az Ráczé lett. 83. perc: A bal oldalon szögletet végzett el a KBSC. A beadás az ötö­sön belülre érkezett, Rácz a nagy tumultus miatt nem tudott közbe­avatkozni. A kavarodásban legha­marabb Szabó Zs. eszmélt, s 10 mé­terről a lábak között laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 2-3. 86. perc: A középpályánál Kiser szerzett egy labdát, a jobb oldalon Vargát szöktette, aki elfutott, és Bozó fejére ívelt. Azonban a csere­ként beállt játékos 5 méterről nagy helyzetben a kapu mellé fejelt. NB I-es nézőszámokat felülmúló közönség a két szurkolótábor han­gos biztatása fogadta a csapatokat. Az első tíz percben a párok hamar egymásra találtak, gyorsan kide­rült, hogy ezen a napon lőnek kire kell vigyáznia. A vendégegyüttes lépett fel kezdeményezően, de egyik csapat sem rontott neki a másiknak. A DFC mezőnyjátéka a hazaiak 16-osáig tartott, ahol a KBSC védői jól verték vissza a pró­bálkozásokat, s a középpályás sor gyors játéba hozásával igyekeztek eljutni Rácz kapujáig. Ez a 12. percben sikerült is, hiszen a talál­kozó első helyzetét az ifjúsági válo­gatott Mogyoródi kihasználta, és átvette a vezetést a Barcika. Ezu­tán újabb tucat percet követően a DFC a találkozó folyamán Ruskó révén először veszélyeztetett. Ezt követően felgyorsultak az esemé­nyek, itt is-ott is helyzetek alakul­tak ki. Az utolsó tíz percben egyre többször bakizott a hazai védelem, s levegőben lógott a DFC egyenlítő gólja, ám ekkor Fülöp két esteben is nagy bravúrral mentette meg csapatót a góltól. Azt a csapatot, amely vezetése birtokában látható­an a kontrákra építve nem tudta támadásba dobni a két ékét. A Di­ósgyőr a félidő utolsó előtti percé­ben lélektanilag a legjobbkor ledol­gozta hátrányát, és Ruskó révén ki­egyenlített. A második játékrészben az át­adási hibák sokasága gátolta a fo­lyamatos összjátékot, s ebben a „csatában” a Barcika volt a nyerő, hiszen két-három passz után szinte mindig piros mezes játékoshoz pat­tant a labda. A játék ekkor a KBSC 16-osa és a félpálya között zajlott, különösebb DFC-helyzet nélkül. A csapatok az első félidőhöz hasonló­an, az első negyedórában nem ké­nyeztették el a nézőket a helyzetek kialakításával. A DFC nagyobb erőket mozgósított a vezető gól megszerzése érdekében, ami a 70. percben eredményre vezetett, hi­szen Ruskó, aki remekül helyezke­dett ezen a mérkőzésen - megsze­rezte második gólját. Újabb öt perc elteltével, a mezőny egyik legjobb játékosa, Tóth Gy. - két gólpassza után - maga is feliratkozott a gól­szerzők közé, s ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés. Azonban a Barcika nem adta olcsón a bőrét, s megpróbálta lefaragni a hátrányt. Meg is volt erre a lehetőségük a ha­zaiaknak, azonban ezeket nem tud­ták realizálni. A 83. percben Szabó Zs. által csak szépíteni tudtak a vendéglátók, az ekkor már bravúr­nak számító döntetlen elérése azon­ban nem jött össze, és a végig fö­lényben játszó DFC megérdemelten nyerte meg egy góllal a mérkőzést. KÁLMÁN Vilmos: - Csapatom az első félidőben azt játszotta, amit kértem tőle. A második játékrész­ben számomra érthetetlen okok mi­att pontatlanná vált a játékunk, s ezzel felhoztuk ellenfelünket. A ve­reség ellenére úgy érzem, nem val­lottunk szégyent. TORNYI Barnabás: - Az ered­mény jobb volt, mint a játék... A mérkőzés előtt szándékosan nem vettem le a csapat válláról az esé­lyesség terhét, hiszen a nagyobb feladatokra készülve ilyen helyze­tekben is hozni kell magát a csa­patnak. A Keleti csoport további eredmé­nyei: SBTC - FC Eger 2-1, KSC- RSC - Tiszavasvári 0-0, KCFC- Hajdúszoboszló - Nyíregyházi FC 1-2, Hajdúnánás - Kiskundorozs- ma 0-0, Tiszafüred - Szolnoki MÁV 0-1, FC Hatvan - Tiszakécske 1-3. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Szolnok 6 4 1 1 6­4 13 2. Tiszakécske 6 4­2 10­7 12 3. Diósgyőr 6 3 2 1 10­6 11 4. Nyíregyháza 5 3 1 1 8­3 10 5. Kecskeméti TE 5 3 1 1 7­3 10 6. Kaba 5 2 2 1 4­3 8 7. Salgótarján 5 2 2 1 3­3 8 8. Tiszavasvári 6 2 2 2 6­7 8 9. KSC-RSC 6 1 4 1 5­6 7 0. Hajdúnánás 5 1 3 1 2­1 6 1. Kazincbarcika 6 1 2 3 8-1 11 5 2. Tiszafüred 6 1 2 3 3­7 5 3. Kiskundorozsmaü 4 1 4­5 4 4. FC Hatvan 6 1­5 7­8 3 S. FC Eger 6­2 4 3-12 2 Részletek az író hamarosan megjelenő könyvéből FUTBALLBÉLI ASSZONYSÁGOK Stadler Mari a bajnoki szezonnyitó kez­detére már hollywoodi színvonalon tün­dököl. Akármelyik világsztár megirigyel­hetné a cuccait. És még jól is áll neki a kantáros miniszoknya meg a combközé- P'B érő könnyű, szellős csizma. Se a mérkőzés előtt, se a szünetben nern. megy be az öltözőbe. Es ha most valaki azt gondolná róla, hogy ő kész csoda a magyar futballban, 32 téved. Mert például én találkoztam htar ilyen futballbéli asszonysággal má­sutt is. Debrecen, Löki, Vaczlavik Ferencné. Ica. Könnyebb sorsot adott neki a végze­tt Neki nem kellett győztes csapat pré- jdiumát előteremteni. Még szerencséje Stadler Marinak, hogy a csapat csak rit- Kan győz. Vaczlavik Ica meg csak olyan m gan futball-lady volt. Es nem is rossz p ■ cl°oan. Mint fodrász, ő ondolálta a í KUla-lanyok haját. Sikula György a Hr u-Uihar megyei pártbizottság első titk ■ 2°- En igen derék embernek isme : . ,ot' Persze, aki a futballt szereti, s ő i a;.?2 rossz ember nem lehel. Nél mi ,i u lea keze alá. És hogy eközbt m'rol beszélgettek? ec*z°' gyúró, védő, csatár, m nesztett játékos, új igazolás. “'2°"Y megesett, hogy amit k S , h?jöblftés közben, az másn; P b'Zottsági határozat lett. Hála Iste nek. Mert Vaczlavik Ica mindig jót, oko­sat, figyelemre méltót mondott. Többet tudott a futballról, mint az egész MLSZ- elnökség. Ideszámítva az amatőr liga teljes vezetőségét is. A Lokinál odáig fajult a helyzet, hogy Icát kihívta egyik-másik futball-po- tentát az edzésekre is, főként ha próba­játékos érkezett. Amikor Hosszúpályiból a két Plókai- gyerek jött, Ica őket is megtekintette. És alig negyedórával később már szólt is. „Jöhet! Mind a kettő!" Az egyikből NB ll­es gólkirály lett Kábán, a DVSC-s évei után. Azóta megint a Lokiban játszik, eredményesen. A másikból meg, szintén a DVSC-s évek után, magyar válogatott a Kispesti Honvédnál. Olyankor, a mustra alkalmával, Vaczlavik Ica egyedül ült a tribünön. Bárkitől számítva legalább húsz méter­re, hallótávolságon kívül. Nehogy befo­lyásolja őt valamelyik analfabéta vezető. Olykor a lesújtó véleményét is meg kel­lett fogalmaznia. Ilyen esetekben nemet intett a mutatóujjával, és csak ennyit szólt: „Hm, hm." De ezzel a mozdulat­tal soha nem késztetett távozásra a Loki- tól olyat, aki másutt bevált volna. Vaczlavik Ica futballügyekben, mi­ként a pápa a teológiában, csalhatatlan volt. Lehet, hogy Stadler Mari is az? Nicsenko például halovány a Fradi­ban. Pedig ő a Stadler-istálló legértéke­sebb paripája. A legnagyobb hal, akit ki­merített Sándor István hálója az ukrán állóvizekből. De most minden bizonyta­lan körülötte. Más itt, Akasztón pilinc- kázni, egészen a gólkirályságig, mint küzdeni a Göteborg ellen. Mert amit Ni­csenko ott bemutatott... Már jelezte is, hogy nem érzi jól magát a Fradiban. A Novák-stílus nem tetszik neki. jönne visz- sza. Igen ám, de a pénz! Amit az átiga­zoláskor ki-ki felvett. Ami pénzből már Akasztón sincs. Nagy összegbe kerülne a Nicsenko visszakerülése, úgyhogy ez egyelőre tárgytalan is. A Stadler-Békéscsaba... „Hej, ha Nicsenko itt játszana" - só­hajt fel mellettem egy atyafi. Dragoner igen, ő itt van a pályán. De semmi különös. Nincs szem, amely ennek a mérkőzésnek a láttán rajta akadna meg. Ellenben a 196 centis, jól fejelő lett, Bulders. Belőle még lehet itt, Akasztón prédikációs halott is. Nagy hiba volt őt egy félidőn át a kispadon aszalni. Maga a mérkőzés? Mit lehet mondani róla, hogy azért mégse éljünk vissza a vendég jogával? Enyhén szólva nem hozott tűzbe-láng- ba. Két, fiatalokkal teletűzdelt csapat. Es a mezőny legjobbja a harminchárom éves Csehi Tibor volt. Innen, a szomszé­dos faluból, Dunapatajról, a Békéscsaba színeiben. Mostanában nem is edzett, nem is alapozott... Rajta kívül ugyan kit is nézhettünk volna? Miközben egyszer sem hangzott el: „Hajrá Stadler! Hajrá Akasztó!" Ki is kapott a csapat. Lapos, unalmas, érdektelen össze­csapás volt. Mondta is Papp László, a Békéscsaba menedzsere: „Nem is volna a magyar focival túl nagy baj, ha az NB l-et NB lll-nak hívnák." Stadler Marit szemmel láthatólag jobban megviselte a vereség, mint Stad­ler lózsefet. Most aztán neki kell talpra állítani a csapatot, meg Sándor Istvánt, az edzőt is, a vereség után, a BVSC előtt. Nem lesz könnyű. Főként meg rendbe hozni Dragoner megzavart fejét. „Tönkretette ezt is az olimpia" - mondja a folyosón egy csüggedt hozzáértő. De mást is mond. Azt hadd ne írom le. A napló műfajába belefér, hogy az egy héttel később történteket is rögzít­sem... Nem hiába somfordáit a Stadler FC körül Mezey György bizalmasa, a BVSC új mindenese, Bognár György. A játéktól nemrégiben visszavonult volt válogatott majd' egy héten át sündörgött Dragoner körül. Mert ez a jóvágású hátvéd közvet­lenül azután, hogy hét közben a kószáló sejkekkel szemben a „nagy" magyar válo­gatottban is bemutatkozott, a BVSC elleni meccsen a mezőny leggyengébb emberé­nek bizonyult. A Nemzeti Sport tudósítója hármas osztályzatot adott neki. Tudjuk, mit takar egy hármas az NB l-ben. „Nem ebbe az osztályba való." Még öngólt is vétett szegény, meg­zavarodott Dragoner. Mérföldnyire sem állt közel hozzá csatár, ő mégis be­passzolt a saját kapujába. Sándor István edző a félidőben le is hozta. Nem baj, majd visszaviszi... (Folytatjuk Következik: Krisztina királynő.) Totó. 37. Hét 1. Vasas-BVSC 2-0 1 2. Debrecen - MTK 1-4 2 3. III. kér. TVE - Siófok 3-0 1 4. Dortmund - VfB Stuttgart 1-1 X 5. Bieleleid - Leverkusen 0-1 2 6.1. FC Köln - M.filadbach 4-0 1 7. Schalke 04 - Bayern München 1-1 X 8. Hamburg - St. Pauli 3-0 1 9. Atalanta - Fiorentina 2-2 X 10. Napoli - Reggiana 1-0 1 11. Piacenza - Parma 0-0 X 12. Vicenza-Roma 0-2 2 13. Verona - Bologna 0-2 2 + 1 Győr - Kispest 2-1 1 Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - A labdarúgó NB I 6. for­dulójában folytatódott az MTK együttesének menetelése. Ä kék-fehérek ezúttal a Debrece­ni VSC gárdáját fektették kétvállra, így to­vábbra is százszázalékos teljesítménnyel ve­zetik a tabellát. Folytatta jó sorozatát a Vasas legénysége - amit a BVSC bánt míg az újonc Haladás megtorpant, elszenvedte első vereségét Székesfehérvárott. A Ferencváros megszerezte új vezetőedzőjének első győzel­mét, és az Újpesti TE is hozta a hazai mérkő­zését a gyengélkedő Vác ellen. Az eredmé­nyek: Pécsi MFC-Titán - Csepel SC 1-1 (0-0). Pécs, 1500 néző. G.: Brindas (61.), illetve Győ­ri (47. - öngól). Vasas Casino Vigadó - BVSC 2-0 (0-0). Fáy u., 3000 néző. G.: Galaschek (49.), Juhár (89.). Zalaegerszegi TE FC - Békéscsabai EFC 4-2 (3-1). Zalaegerszeg, 3000 néző. G.: Kámán (2.), Szőke (14.), Németh T. (45.), Somfalvi (77.), illetve Szabados (34.), Belvon (56.). Ferencváros - Innstadt Stadler FC 1-0 (0-0). Üllői út, 9000 néző. G.: Horváth F. (72.). Újpesti TE - Vác FC-Samsung 3-1 (1-0). Megyeri út, 6000 néző. G.: Kovács Z. (14.), Zombori (64.), Babati (73.), illetve Horváth P. (84.). Videoton FC Fehérvár - Haladás VFC 2-1 (1-1). Székesfehérvár, 8000 néző. G.: Vác- zi (44.), Korsós (55.), illetve Negrau (19.). DVSC-Epona - MTK FC 1-4 (1-1). Debre­cen, 8000 néző. G.: Ilea (40. - 11-esből), illetve Szekeres (26.), Zsivótzky (60.), Kenesei (71., 82) III. kér. TVE - Siófoki Bányász SE 3-0 (0-0). Hévízi út, 5000 néző. G.: Tóth (öngól, 52.), Novák (53.), Gyura (68.). Győri ETO FC - Kispest-Honvéd TIG FC 2-1 (1-0). Győr, 4000 néző. G.: Fodor (45. -11- esból, 54.), illetve Dubecz (76.). AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. MTK FC 6 6­16-4 18 2. Újpesti TE 6 5­1 17-5 15 3. Vasas CV 6 4 i 1 9-3 13 4. Ferencváros 6 4 i i 13-9 13 5. Videoton FC 6 3 2 i 1:1-6 11 6. Haladás VFC 6 3 2 1 8-5 11 7. DVSC-Epona 6 3 1 2 14-9 10 8. Győri ETO 6 3 1 2 6-7 10 9. BVSC 6 2 2 2 7-6 a 10. III. kér. 6 2 2 2 7-8 8 11. ZTE 6 2 1 3 8-14 7 12. Békéscsaba 6 2­4 9-10 6 13. Csepel SC 6 30 5 1 . 5-6 5 14. Kispest 6 1 2 3 8-13 5 15. Pécsi MFC 6 1 1 4 5-14 4 16. Vác FC 6 1­5 9-14 3 17. Siófok 6 i­5 3-12 3 18. Stadler FC 6­1 5 2-12 1 Szeptember 13-14-én Miskolcon rendezték meg a 6. Bükki hegyimaraton futóversenyt. Eredmények: férfiak: 10 km: 1. Tóth Tibor (Ru- da Gipsz). Félniaraton (21 097 m): 1. Domo- nyik Gábor (MEAFC). Maraton: 1. Bogár János (Encs). Maraton váltó (6x7 km): 1. MEAFC, 2. Hódmezővásárhelyi Futókör, 3. Atom Team. Nők: 10 km: 1. Rakonczai Beáta (egyesületen kívüli). Félmaraton: 1. Bokros Andrea (ME­AFC). Maraton: 1. Dobó Andrea (Budapest). Maraton váltó: 1. Száguldó Nyuszik. Heeyimaraton