Észak-Magyarország, 1996. szeptember (52. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-09 / 210. szám

,1996. Szeptember 19-, Hétfő Sport ESZAK-Magyarország 13 Sakk - orosz siker a junior Eb-n Siófok (MTI) - A 11. forduló küz­delmeivel befejeződött Siófokon a ju­nior sakkozók Európa-bajnoksága. Az utolsó fordulóban az orosz Sari- jazdanov győzelemre vezette sötét bábuit, míg az addig holtversenyben első helyen álló Nisipeanu - szintén sötéttel játszva - csali fél pontot tu­dott szerezni. így a fiatal orosz sak­kozó félpontos előnnyel, 9 ponttal megszerezte az Európa-bajnoki cí­met. A magyarok közül Ruck Róbert szerepelt a legjobban, az utolsó for­dulóban szerzett fél pontjával a ha­todik helyen végzett. A többi ma­gyar- a középmezőnyben zárta a so­rozatot. A záróforduló eredményei: Dov Zifroni (izraeli) - Liviu-Dieter Nisipeanu (román) döntetlen, Maris Krakops (lett) - Andrej Sarijazda- nov (orosz) 0-1, Jonathan Parker (angol) - Ruck Róbert döntetlen, Barva Attila - Andrej Bjelozerov (orosz) döntetlen, Kovács Gábor - Gyimesi Zoltán döntetlen, Timothy Mifsud (máltai) - Szűk Balázs 0-1, Lehmann Zoltán - Dániel Hausrat (német) 0-1. A junior Európa-baj- iwkság végeredménye: 1. Andrej Sa- rijazdanov (Oroszország) 9 pont, 2. Liviu-Dieter Nisipeanu (Románia) ^•5, 3. Szergej Djacskov (Oroszor­szág) 8, 6. Ruck'Róbert 7, 13-21. Szűk Balázs és Barva Attila 6-6, 22- 26. Gyimesi Zoltán és Kovács Gábor b.5-5.5,27-34. Lehmann Zoltán 5. Fogathajtás — Lázár és Józsa a bajnok Szilvásvárad (MTI) - Szilvásvára­don vasárnap befejeződött a Ma­gyar Köztársaság 1996. évi orszá­gos fogathajtó bajnoksága, melynek első két napján az időjárás nem fo­gadta kegyeibe a hajtókát és a lova­ikat. A zárónapon viszont jó időben, de esőtől felázott talajon dőltek el a végső helyezések. - Eredmények: Kettesfogathajtók: Egyéni: 1. Lázár Zoltán (Budapesti Lovas Klub) 101.7 hibapont, 2. Szegedi Gábor (Kiskunhalasi Határőr Dózsa) 104.8, 3. Dallos Andor (Szilvásvára- di SE) 105.0, 4. Lázár Vilmos (Bu­dapesti Lovas Klub) 106.5, 5. Váczi Csaba (Szentmihályi SE) 111.3, 6. king Attila (Kálmánházi Lovas Klub) 112.6. Csapat: 1. Budapesti Lovas Klub (Lázár Zoltán, Lázár Vilmos, Fekete László) 203.7 hiba- Pont, 2. Szilvásváradi SE (Dallos fmdor, Balogh József, Boros Péter) 243.0, 3. Csongrád Megye ,A” (Ben- kő Sándor, Tóth Ferenc, Martók Nándor) 240.5. Négyesfogathajtók: Lgyéni: 1. Józsa Vendel (Lajosun­ké Gerébi Lovas Klub) 120.2 hiba- P°nt, 2. Kecskeméti László (Techno- mx SE) 124.7,3. Juhász László (Bu- gacménes Kit.) 127.0, 4. Fehér Mi­hály (Bábolna SE) 128.0, 5. Dobro- vicz József (Vecsés LK) 131.7.1. r®aPat: 1. Közép-Magyarország iLocsketnéti László, Bozsik Józsefi 459.4 hibapont, 2. Bács-Kiskun me­gye (Juhász László, Vörösmarty László) 310.9, 3. Pest megye (Dob- rovitz József, Scheik Józsefi 312.9. Amikor a három gól is kevés... Akár tízet is lőhettek volna a hazaiak: DFC - Tiszafüred 3-0 Fotó: Bujdos Tibor Berecz Csaba Miskolc (ÉM) - A bajnokság ötö­dik fordulójában második győ­zelmét szerezte meg a Diósgyő­ri FC labdarúgócsapata az újonc Tiszafüred ellenében. A piros-fehérek háromgólos győ­zelme azonban nem lehet fiesz- ta forrása, hiszen a helyzetki­használással ezen a találkozón is problémák voltak. Diósgyőri FC - Tiszafüredi VSE 3-0 (1-0) Diósgyőri-stadion, 2000 néző. Ve­zette: Marcsók (Herbály, Győr). DFC: Rácz - Dzsinovics - Földvári T., Farkas A. - Kiser, Nagy S., Chi- ratcu, Buliga - Tóth Gy., Kotula, Ruskó. Edző: Tornyi Barnabás. TVSE: Gál - Földvári Cs. - Porko­láb, Görbe, Kaszonyi - Nagy A., Csillag, Kalló, Bernáth - Tóth T., Bese. Edző: Albert Csaba. Csere: Kalló helyett Nagy L. a 61., Kiser helyett Tábori a 66., Tóth Gy. helyett Varga a 73., Porkoláb he­lyett Borbély a 80., Chiratcu he­lyett Tóth D. a 83., Csillag helyett Tóth A. a 85. percben. Sárga lap: Kaszonyi a 39., Dzsino­vics a 78., Buliga a 79. percben. Kiállítva: Kaszonyi az 50. percben. Gólszerző: Farkas A. a 7. percben, Chiratcu (11-esből) a 49. percben, Tóth Gy. A 70. percben. Jók: Farkas A., Buliga, Tóth Gy., ill. Gál, Földvári Cs. 1. perc: Kiser a jobb oldalon Tóth Gy.-t ugratta ki, a csatár betört a 16-oson belülre, majd jobb lábbal a jobb kapufát találta el. A kipattanó labdát a bal oldalról Buliga kanya- rította vissza, Tóth Gy. tovább csúsztatta a hosszú oldalon a kapu­tól 2 méterre álló Nagy S. fejére, akinek léc alá tartó „stukáját” Gál szögletre tenyerelte. 7. perc: Buliga jobb oldali szögleté­nél Nagy S. emelkedett a legmaga­sabbra, ám fejese a felső lécen csat­tant. A kapufáról lecsorgó labdát Farkas A. találta meg a leghama­rabb, s középről 6 méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0. 20. perc: A felezővonal jobb oldalá­nál Chiratcu szerzett egy labdát. A létszámfölényben lévő DFC meg- mamodott, a labdát vivő játékost nem támadta senki, így Chiratcu 20 méterről nagy bombát küldött Gál kapujára, de azt a hálóőr hárí­totta. 30. perc: Buliga a balösszekötő he­lyéről a 16-oson álló Kotulához pasz- szolt, a csatár Kiserrel kényszerítő­zött, de a visszakapott labdára Gál kapus is indult, ám azt mégis az apró termetű diósgyőri játékos érte el, de a kapuson átemelt labda a háló tetejére pattant. 34. perc: Buliga jobb oldali szögle­te Nagy S. fejéről „lecsorgott”, a rö­vid saroknál álló Kotulához pat­tant, aki 8 méterről egyből lőtt, de Chiratcu 11-es gólja púpozza a hálót az önfeláldozóan közbevetődő Por­kolábról szögletre pattant a labda. 44. perc: Chiratcu a vendég térfél közepéről két csel és egy botlás után a jobbösszekötő helyén Tóth Gy.-t szöktette, a csatár az átvétel után gyatrán találta el a labdát, s 10 méterről leadott gurítása Gál zsákmánya lett. 49. perc: Buliga-Chiratcu volt a labda útja, majd Tóth Gy. kapta az átadást, s amikor már a 16-oson belül járt és lőni készült, Kaszonyi hátulról buktatta. Marcsók játék­vezető habozás nélkül 11-est ítélt, majd ,a piros lapot mutatta fel a vendégek védőjátékosának. A bün­tetőt Chiratcu félmagasan, erőből a kapu jobb oldalába lőtte, 2-0. 54. perc: Balról Buliga középen, a 16-os vonalánál álló Tóth Gy.-t hoz­ta játékba, aki kapura fordult, de lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. 58. perc: A vendégtérfél közepén letámadott a Diósgyőr, minek kö­vetkeztében a bal oldalon Ruskó teljesen egyedül húzhatott kapura. A szélső néhány lépés után ballal 18 méterről, a kifutó kapus mellett a bal kapufát találta telibe. 70. perc: Támadott a Füred, kont­rázott a DFC. Chiratcu Tóth Gy.-t próbálta meg játékba hozni a bal ol­dalon, ez egy védő hathatós közre­működésével eredményre vezetett. A hazaiak „visszatérője”, Tóth Gy. a kaputól 20 méterre lerázta védőjét, erőszakosan kilépett, majd 15 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt, 3-0. 81. perc: Bese saját 16-osán szer­zett labdát, majd úgy megiramo­dott, mintha veszett kutya kerget­né. Lefutotta a DFC védelmét, a bal oldalon Tóth T.-t szöktette, ám a csatár 18 méterről a jobb sarok mellé gurította a vendégek első va­lamirevaló helyzetét. Az első percben három gólt is sze­rezhetett volna a hazai együttes, amely szemmel láthatóan arra töre­kedett, hogy a mérkőzés elején el­döntse a vitás kérdéseket. A három korai ziccer azonban kimaradt, de nem sokkal később Farkas A. meg­nyugtató gólt szerzett a nagy fö­lényben játszó DFC-nek. A hazaiak jobbára átlövésekkel próbálkoztak, Chiratcu és Buliga révén, de ez az elképzelés nem vezetett eredmény­re. A kényelmes tempóban játsza­dozó piros-fehérek sok passzal mú­latták az időt, a szín nagyon hiány­zott a játékból. A vendégek nem vit­ték túlzásba a támadásokat, az első félidőben Rácznak egyszer kellett közbeavatkozni, amikor Porkoláb hazaadásszerű lövését ölelte mellre. A félidő közepe tájékán vérszemet kapott a Füred és tett néhány kí­sérletet az egyenlítésre. A második játékrészt a Diósgyőr ott folytatta, ahol az elsőt abba­hagyta. Sorra alakította ki a hely­zeteket, gólt azonban csak 11-esből sikerült elérni. Úgy tűnt, mintha a hazaiak be lennének oltva góllövés ellen, mert a jobbnál-jobb helyzete­ket is képtelenek voltak értékesíte­ni. A kiállítás után abszolút egyka- puzás kezdődött, a labda csak ak­kor jött át a felezővonalon, ha azt valamelyik diósgyőri játékos hátra­felé passzolta. A vendégek minden energiáját a védekezés kötötte le, ám túlzás ellen azt állítani, hogy ezt jól csinálták. A harmadik talá­latot követően - a mérkőzés 81.(1) percében először veszélyeztettek a vendégek, különösebb eredmény nélkül. Összeségében a mérkőzést teljesen megérdemelten nyerte meg a hazai gárda és a gólkülönb­ség akár négyszer ekkora is lehe­tett volna. TORNYI Barnabás: - Még min­dig érzek egy nagyfokú görcsössé- get a csapatjátékában, de remé­lem, hogy ez a győzelem ebből vala­mit feloldhat. ALBERT Csaba: - Gratulálok a Diósgyőrnek, a csoport legjobb csa­patától három góllal kikapni nem szégyen. Kívánom a DFC-nek, hogy ezzel a győzelemmel induljon meg a bajnoki cím felé. Totó. 36. Hét 1. Csepel - Ferencváros 1-1 X 2. BVSC - Videoton 0-0 X 3. MTK - Újpest 2-1 1 4. Siófok-Győr 1-0 1 5. Bochum - Karlsruhe 3-1 1 6. Duisburg - Schalke 04 0-1 2 7. Leverkusen - 1860 München 3-0 1 8. Rostock - Dortmund 0-1 2 9. St. Pauli'- Bremen 0-3 2 10. Bologna - Lazio 1-0 1 11. Roma - Piacenza 3-1 1 12. Udinese- Internazionale 0-1 2 13. Parma-Napoli 3-0 1 14. Reggiana - Juventus 1-1 X Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - Szombaton illetve vasár­nap a labdarúgó NB I 5. fordulójának mérkő­zéseit játszották a csapatok. Ezek közül ki­emelkedett az MTK - ÜTE rangadó, amelyen két százszázalékos együttes csapott össze. A találkozó a hazaiak győzelmével zárult, így a mezőnyben az MTK az egyetlen olyan csapat, amelyik eddig minden mérkőzést megnyerte A forduló meglepetési közé tartozik, hogy a Vác mergszerzte első győzelmét, a Haladás pedig a Békéscsabán tudott győzni, s ezzel a harmadik helyre jött fel a tabellán. A Ferenc­város az edzőváltást követően csak egy pontot tudott elhozni a Csepelről. Az eredmények: MTK FC - Újpesti TE 2-1 (1-0). Hunágria körút, 5000 néző. G.: Halmai, Kenesei, ill. Bérczy. Innstadt Stadler FC - Vasas Casino Viga­dó 0-3 (0-1). Akasztó, 500 néző. G.: Jován, Váczi, Máriási. Békéscsabai EFC - Haladás VFC 1-3 (0-1). Békéscsaba, 3000 néző. G.: Schultz, ill. Neg- rau (2, egyet 11-esből), Tóth M. Csepel SC - Ferencvárosi TC 1-1 (1-1). Csepel, 2500 néző. G.: Baranyi, ill. Arany. Vác FC-Samsung - Pécsi MFC 5-0 (3-0). Vác, 1000 néző. G.: Kasza, Andrássy, Horváth P., Répási, Schwarcz. Kispest-Honvéd TIG FC - DVSC-Epona 1-1 (0-0). Bozsik-stadion, 2000 néző. G.: Du- becz, ill. Sándor T. Siófoki Bányász SE - Győri ETO FC 1-0 (0-0). Siófok, 2500 néző. G.: Szabó Z. Zalaegerszegi TE FC - III. kér. TVE 1-1 (1-0). Zalaegerszeg, 3000 néző. G.: Németh, ill. Szabó A. BVSC - Videoton FCF 0-0 Szőnyi út, 1500 néző. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. MTK FC 5 5 V; V—...y 12- 3 15 2. Újpesti TE 5 4­1 14- 4 12 3. Haladás VFC 5 3 2 t — /.. 7-3 11 4. DVSC-Epona 5 3 i 1 13- 5 10 5: Vasas CV 5 3 ! 1 7- 3 10 6. Ferencváros 5 3 1 1 12- 9 10 7. Videoton 5 2 2 1 9- 5 8 8. BVSC 5 2 2 1 7- 4 8 9. Győri ETO 5 2 1 2 4- 6 7 10. Békéscsaba 5 2­3 7- 6 6 11. Kispest 5 1 2 2 7-n 5 .12. III. kér 5 1 2 2 4- 8 5 13. Csepel SC 5 ■ V- ’ 4 1 4- 5 4 14. ZTEFC 5 1 1 3 4-12 4 15. Vác FC 5 1 ' ~ 4 8-11 3 16. Siófoki BSE 5 1­4 3- 9 3 17. Pécsi MFC 5 1 ~ 4 4-13 3 18. Stadler FC 5 1 4 2-11 1 Karajz Miklós Eger (ÉM) - Győzelmi remények­kel látogatott Egerbe tegnap dé­lután a Kazincbarcikai SC NB li­es labdarúgócsapata, hiszen a ha­zaiak eddig még egyetlen mérkő­zést sem nyertek a bajnokság­ban. A mérkőzésen végig a barci- kaiak diktáltak, végül mégis meg kellett elégedniük az egy ponttal. Eger - Kazincbarcikai SC 0-0 Eger, 500 néző. Vezette: Farkas (Sápi, Mezei) Eger: Bak - Kovács, Csendes, Már­ton, Aszódi - Unyatinszki, Búd, Sza­mosi, Telek - Kormos, Horváth. Edző: Vígh Tibor. KBSC: Kiss á. - Földeák, Sztahon, Szabó Zs. - Takács, Hamócz, Körösi, Lukács, Szaniszló - Remenár, Farkas T. Edző: Kálmán Vilmos.-■sere: Horváth helyett Berecz az 56., Remenár helyett Gál a 70., Telek he­lyett Csomós a 80., Lukács helyett Hanász a 83. percben. bárga lap: Horváth a 30. Csendes a 42., Farkas T. a 62., Lukács a 73. percben. Jók: Bak, ill. Szabó Zs., Harnócz, Kö­rösi. 16- perc: Az első vendégszöglet hozta meg az első helyzetecskét. Farkas T. végzett el szögletet a jobb oldalról, éle­sen bekanyarított labdája alá futott mindenki, aki a büntetőn belül helyez­Alacsony színvonal, kihagyott tizenegyes A labdarúgó NB II Keleti csoportjában: Eger - Kazincbarcika 0-0 kedett, így a bőrgolyó akadálytalanul hagyta el a játékteret a túlsó oldalon. 25. perc: Telek végzett el szögletet a jobb oldalról. Belőtt labdáját Takács a rövid saroknál a gólvonalról fejelte ki a mezőnybe. 31. perc: A többet támadó KBSC ju­tott szöglethez a jobb oldalon. Farkas T,. végezte el a sarokrúgást, amelyet Harnócz a hosszú saroknál fejelt kö­zépre, és a labda egy védő fejéről a jobb felső sarok melíett vágódott az oldalhálóba. A másik oldalról elvég­zett szögletre Szabó Zsolt érkezett a rövid saroknál, csúsztatott fejese a védőkről a 16-os vonaláig pattant ki. A felfutó Szaniszló az őt kísérő táma­dóját megelőzve 20 méterről lőtt a jobb kapufa mellé. 42. perc: Csendes szabálytalanko­dott a kapujától 30 méterre, ezért sárga lapot-, az ellenfél pedig szabad- rágást kapott. Körösi futott a labdá­nak, amelyet óriási erővel lőtt a jobb sarok irányába, de Bak kapus hatal­mas bravúrral tenyerelte a labdát szögletre. 54. perc: Lukács két szép csellel vál­tott ritmust a kezdőkörben, majd Kö­rösit indította a bal oldalon. A közép­pályás jól vette észre a leshatárról ki­robbanó Farkas Tamást, és pontos labdával ugratta ki a balösszekötő helyén a barcikai csatárt. Farkas vé­dőjével szemben előnyt szerzett, fel­nézett, de 10 méterről a kifutó kapus­ba lőtt. 55. perc: Farkas Tamás sokadik szögletét végezte el a jobb oldalról. Az élesen belőtt labdára Körösi emelke­dett a legmagasabbra, fejesét Bak ka­pus a léc alól tornázta a kapu fölé. 58. perc: Mérkőzéslabdához jutottak a barcikaiak... Remenár hosszú lab­dával indította a jobbösszekötő he­lyén felbukkanó Farkas Tamást, akit a keresztező Telek a 16-os sarkánál szabálytalanul szerelt. A játékvezető némi habozás után - megvizsgálva az eset színhelyét - a 11-es pontra mu­tatott. A leállított labdának Sztahon futott, de gyengén és pontatlanul el­végzett lövését a hazaiak kapusa könnyedén hárította. 73. perc: A hazai csapat eljutott az el­lenfél kapujáig... Kiss á. öklözése után Körösi szabályt,alankodott a kaputól 30 méterre. A szabadrágást a hazaiak középhátvédje, Csendes ellőtte a sor­fal mellett, de a vendégek portása a kapu közepénél vetődve hárított. 85. perc: Az utolsó ígéretes barcikai támadás... Farkas ritmusváltása után Gál, majd Hanász volt a labda útja, de az alapvonal közeléből visszafejelt labdát Körösi az 5-ös vo­nalánál lekéste, így ez a lehetőség is kimaradt. A mérkőzés első perceiben beigazoló­dott, hogy ezen a találkozón nem lehet erőteljes hazai rohamokra számítani. Az egriek megszállták a saját térfelü­ket, és elsősorban felállt védekezésből próbálták játékba hozni a csatáraikat. Kezdeményezéseikbe rengeteg hiba csúszott, mert a KBSC azonnal letá­madott. Jobbára a vendégek akarata érvényesült, de elkövették azt a hibát, hogy nem használták ki a széleket, és a felfutó középpályások még tömöreb­bé tették a kapu előtti teret, A mérkő­zés első félidejében alig akadt említés­re érdemes esemény, a játékosok egy­más hibáiból éltek. A második félidő valamelyest jobb iramú játékot hozott, egyértelmű bar­cikai fölénnyel és helyzetekkel. Tuda­tosabban próbáltak a vendégek a vé­dővonal mögé kerülni, s ezekből hely­zetekig is eljutottak. A büntető kiha­gyása ezen az erősen döntetlen-ízű mérkőzésen „luxus volt”. A találko­zón a vendégek közelebb álltak a győ­zelemhez, de a végjátékban mutatott hibáik miatt ez ismét elmaradt. A csapatok tabellán elfoglalt helyezései­nek hű tükörképe volt, amit a gyér számú közönség láthatott. VÍGH Tibor: - A vendégcsapat töb­bet kezdeményezett, csapatom csak a küzdeni tudásáért érdemel dicsére­tet. Elszórtuk a megszerzett labdáin­kat, sok gondom van még... KÁLMÁN Vilmos: - Végig mi dik­táltunk ezen a mérkőzésen, az tör­tént, amit mi akartunk, és közben naggyá tettük a hazaiak kapusát. További eredmények: Szolnoki MÁV - kecskeméti SC-RSC 0-0, Kecskeméti TE - Salgótarjáni BTC 2-0, Kábái Cukor FC-Hajdúszo- boszló - Hajdúnánási FK 0-0, Alkaloi­da SE Tiszavasvári - FC Hatvan 2-1, Nyíl-egyházi FC - Tiszakécskei FC 3-0. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Kecskeméti TE 5 3 1 1 7-310 2. Szolnoki MÁV 5 3 1 1 5-410 3. Tiszakécske 5 3-2 7- 6 9 4. Diósgyőri FC 5 2 2 1 7-4 8 5. KCFC-Hajdúsz.4 2 2-3-18 6. Nyíregyházi FC4 2 116-27 7. Tiszavasvári 5 2 1 2 6- 7 7 8. KSC-RSC 5 1 3 1 5- 6 6 9. Hajdúnánás 4 1 2 1 2- i 5 10.SBTC 4 1 2 1 1- 2 5 11. KBSC 5 1 2 2 6- 8 5 12. Tiszafüred 5 1 2 2 3- 6 5 13. FC Hatvan 5 1- 4 6-53 14. K.dorozsma 4­3 14-5 3 15. FC Eger 5 — 2 3 2-10 2 I