Észak-Magyarország, 1996. augusztus (52. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-21 / 194. szám

1996, Augusztus 21«, Szerda i. Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 13 Kár volt Molnárt elküldeni Az egykori DFC-s játékos gólja döntött a Tiszakécske javára Megalakult a Dél-borsodi körzet Miskolc (ÉM) - A Borsod-Abaúj- Zemplén Megyei Labdarúgó Szö­vetség immár hat körzeti bajnok­ságból „táplálkozik”, hiszen az el­múlt héten a mezőkövesdi- és a me- zőesáti körzeti bajnokság egybeol­vadásával megalakult a Dél-borso­di körzeti bajnokság. A kövesdi körzetből hét csapat: Bogács, Bükkzsérc, Cserépfalu, Sály, Szo- molya, Mezőnagymihály és Tárd a tagja az új körzetnek, míg a csáti körzetből Ároktő, Hejőbába, Nagy- csécs, Sajószöged és Tiszakeszi ne­vezett. A mezőkövesdi központú Dél-borsodi körzet ma délután 16 órától az MSE sportpályáján tartja alakuló ülését. Itt megválasztják az elnökséget, a játékvezetői bizott­ságot és a fegyelmi bizottságot, va­lamint megtartják a bajnokság sor­solását. Simóka harmadik, a csapat második Kalmar (MTI) - Jól kezdtek a ma­gyarok a kalmari junior női öttusa világbajnokságon. Az egyéni ver­senyben Simóka Bea a harmadik helyen végzett. A Simóka Bea, Kul­csár Ágnes, Vörös Zsuzsa összetét­elű csapat ezt a teljesítményt is túl­szárnyalta, Oroszország mögött a második lett. Junior női egyéni, világbajnok­ság: 1. Jelizaveta Szuvorova (Oro­szország) 5641 pont, 2. Barbara 01- tarjow (Németország) 5472, 3. Si­móka Bea 5383, ...11. Kulcsár Ág­nes 5111, 14. Vörös Zuszsa 5080, 24. Parties Katalin 4772. Csapatban: 1. Oroszország (Szu­vorova, Muhortova, Zaborova), 2. Magyarország (Simóka Bea, Kulcsár Ágnes, Vörös Zsuzsa), 3. Lengyelország (Boenisz, Gólján, Saracen). A magyar válogatott tornagyőztes Dunaújváros (MTI) — A Dunaferr Kupa nemzetközi férfi kézilabda-tor­na második napján, vasárnap a helyosztókat rendezték meg Dunaúj­városban. A tornát az alakulgató magyar válogatott nyerte. A döntő­ben: Magyarország - Fotex VSE 22- 19 . A torna végeredménye: 1. Ma­gyarország, 2. Fotex VSE, 3. Celje, 4. Dunaferr SE, 5. Elektromos, 6. Áda. Kazincbarcika (ÉM-BCS) - Nem sikerült a vegyészváros csapatának az első hazai mér­kőzésen a győzelem, a jó erők­ből álló KCFC-Hajdúszoboszló együttese kulturált, szervezett játékkal megszerezte mindhá­rom bajnoki pontot. Kazincbarcikai SC - KCFC- Hajdűszoboszló 1-2 (0-1). -Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Vad (Lánczos, Vámos) KBSC: Fülöp - Sztahon - Földe­ák, Implom - Takács, Harnócz, Körösi, Szaniszló - Remenár, Gál, Farkas. Edző: Kálmán Vilmos. KCFC: Vadon - Usmajev - Szent- miklósi, Kondás, Szilágyi - Balázs, Fekete, Kulcsár, Medvid - Ulvecz- ki, Cipf. Edző: Eich László. Csere: Usmajev helyett Kiss Cs. a 45. percben, Szentmiklósi helyett Kacsándi a 60. percben, Takács helyett Mogyoródi a 66. percben, Implom helyett Hanász a 69. perc­ben, Kulcsár helyett Molnár a 71. percben. Sárga. lap: Szaniszló a 7. percben , Körösi a 37. percben , Szilágyi a 49. percben, Ulveczki a 86. perc­ben . Gólszerző: Ulveczki a 10. percben (0-1), Ulveczki az 53. percben (0-2), Parkas a 61. percben (1-2). Jók: Földeák, Szaniszló, Farkas ül. Usmajev, Medvid, Ulveczki. 8. perc: Gál a saját térfelén ka­pott jó labdát, egy testcsellel be­csapta a rátámadó védőt, majd szép passzal hozta játékba a bal oldalon Reinenárt. A szélső a 16- °sig sprintéit, majd bevárta a rö­vid oldalon érkező Körösit, aki egy csel után 10 méterről a hosszú sa­rok mellé gurított. j­Berecz Csaba Tiszakécske (ÉM) - Második mérkőzésen sem tudott nyerni a nem titkoltan az NB 1-be igyekvő Diósgyőri FC labdarú­gó csapata. Ä TV-s rangadó mérkőzésen a Tiszakécske egy döntetlen színezetű mérkőzé­sen, a tavaly Diósgyőrből „eltanácsolt” Molnár góljával legyőzte nagymúltú ellenfelét. Tiszakécsltei FC - Diósgyőri FC 2-1 (1-1). Tiszakécske, 2000 néző. Vezette: Tóth S. (Sóthy, Makai). Tiszakécske: Nagy Zs. - Schultz, Barna, Sipos, Hegedűs - Czipper, Molnár, Mike, Bessermann - Balia, Török. Edző: Szurgent Lajos. DFC: Rácz - Dzsinovics - Farkas J., Farkas A. - Varga, Kiser, Nagy S., Danes, Buliga - Kotula, Ruskó. Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Bállá helyett Szántó az 57. percben, Czipper helyett Maczkó a 74. percben, Mike helyett Csernák a 78. percben, Nagy S. helyett Bozó a 87. percben. Sárga lap: Sipos a 28. percben (be­lerúgott Dancsba), Schultz az 54. percben (Kotulát vágta fel), Danes a 67. percben (Mikét vágta fel), Farkas J. a 73. percben (Szántót húzta vissza), Bessermann a 82. percben (Farkas J.-t vágta fel), Dzsinovics a 86. percben (Maczkót buktatta). Gólszerző: Czipper a 42. percben (1-0), Kotula a 43. percben (1-1), Molnár a 77. percben (2-1). Jók: Bessermann, Barna ill. Kotula. 4. perc: A lesre játszó vendégvéde­lem óriási hibát követett el, három hazai játékos egyszerre indult a sa­ját térfeléről - így lesről szó sem le­hetett. Bessermann középen sprin­téit a labdával, ám az abszolút gól­helyzetben lévő játékos a kapujából kétségbeesetten kiinduló Rácz mel­lett elgurította a labdát. 6. perc: Kotula iramodott meg a jobb oldalon, majd az ötös sarkáról próbálkozott lövéssel, de Nagy Zs. másodszorra megfogta az éles szög­ből leadott „suhintást”. 16. perc: Molnár a jobb oldalról vég­zett szögletrúgást, a labdát rövidre mentették a védők, s az a második Kotula, a gólszerző hullámban érkező Barnához került, aki 22 méterről egyből lőtt, ám lapos lövése egy méterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. 22. perc: Bállá futotta le a jobb ol­dalon Fakas A.-t, majd 23 méterről jobbal lőtt - Rácz kapus kezébe. 25. perc: Czipper a jobb oldalon Tö­rököt szöktette, aki az ötös magassá­gáig futott a passzal, majd középre adott a berobbanó Baliához, aki 8 méterről nagy helyzetben a bal ka­pufa mellé lőtte a labdát. 30. perc: Kiser 24 méterről leadott lövése alaposan meglepte Nagy Zs.-t, akinek a testéről a mezőnybe vágódott vissza a labda. 31. perc: Buliga bal oldali beadá­sát Ruskó fejelte, de az pontosan Kotula elé esett, a DFC támadója nem teketóriázott egy igazítás után 10 méterről lőtt, bombája a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. 40. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DFC a hazai kaputól 19 méterre. A labdát Buliga rúgta el, és az ismét a felső lécről pattant a mezőnybe. 42. perc: Egy hosszú indítás után a jobb oldalon Czipper kapott lab­dát a felezővonal környékén, majd megiramodott a diósgyőri kapu fe­lé, a keresztező Dzsinovics sem érte utol a játékost, így a kécskei 10 mé­terről, éles szögből a kivetődő Rácz mellett a hosszú sarokba lőtt. 1-0. 43. perc: Kiser a jobbösszekötő he­lyén Kotulát dobta játékba. A szél­ső sorra cselezte ki a rátámadó vé­dőket, aztán amikor a harmadik „pandúr” is kilépett rá 16 méterről ellőtte a labdát, amely a jobb alsó sarokban akadt meg. 1-1. 52. perc: A DFC támadott, a ven­dég védelem röviden szabadított fel, a labda a 16-os vonalán álló Kotulá- hoz került. A csatár a bal lábáról egy esernyő csellel a jobb lábára tet­te át a labdát, majd kapásból lőtt - néhány centiméterrel a felső léc fölé. 77. perc: A vendég védők mögé ke­rült Bessermann kapott remek lab­dát a bal oldalon. A DFC védelem csak szemmel kísérte az akciót, a gólhelyzetbe került játékos önzetle­nül a középen érkező Molnárhoz passzolt, s az egykori diósgyőri kö­zéppályás 8 méteiTől a kapu köze­pébe passzolt. 2-1. 80. perc: Ruskót állították meg sza­badrúgást érően. A pontrúgást Nagy S. végezte el, ám 24 méteres lövését Nagy Zs. szögletre tenyerelte. Nem panaszkodhattak a játékosok kánikulai hőségre a mérkőzés ideje alatt, s matiné meccs ide vagy oda szép számú nézőközönség gyűlt ösz- sze az NB II Keleti csoportjának rangadójára. A találkozó első percei­ben a hazaiak voltak aktívabbak, s bár huszáros rohamokat nem lát­tunk tőlük a találkozó elején (sem), mezőnyfölényt annál inkább. A fél­idő hajrá góljaival úgy vonulhattak pihenőre a csapatok, mintha el sem kezdődött volna a mérkőzés, hiszen előny egyik oldalon sem volt. A második játékrészben a fehér mezes vendégek játszottak fölény­ben, ám említésre méltó helyzete­ket nem tudtak kialakítani a véde­kező kécskei csapattal szemben. A döntetlen szag már javában teijen- gett a levegőben, amikor a 77. perc­ben a lassú vendég védelmet ismét átjátszották és csiki-csuki helyzet­ből - az egykori diósgyőri Molnár talált a hálóba. SZURGENT Lajos: - Alakuló csa­patunkkal jó játékkal, jó eredményt értünk el egy jó Diósgyőr ellen. TORNYI Barnabás: - A mai játé­kunk ennyire volt elég. Sajnálom, hogy nem sikerült pontot szerez­nünk. Dolgozunk tovább, s hiszünk abban, hogy ez hamarosan az ered­ményekben is jelentkezik majd. sza védekezni, továbbra is bátran építették akcióikat. A félidő haj­rájában a remek csatárerényeket felvonultató Ulveczki révén to­vább növelhette volna előnyét a vendég együttes - az azonban nem sikerült és a játék képét hű­en kifejező eredménnyel vonul­tak az öltözőbe. A második félidő elején a KBSC nagy lendülettel kezdett, s komoly erőfeszítéseket tett az egyenlítő gól megszerzésére. De a vendég véde­lem állta a hazai támadásokat, s jobb csapat révén megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. KALMAN Vilmos: - Rutinosabb, jobb játékosokkal rendelkezik a Kaba, de mi is jócskán „besegítet­tünk” a győzelmükbe. EICH László: - A kétgólos veze­tésünk után érthetetlen módon visszaálltak védekezni a játékosa­im. A KBSC szépítő gólját követő­en a levegőben lógott a döntetlen deffenzív játékunk núatt. Az NB II Keleti csoportjának továb­bi redményei: Salgótaijáni BTC - Hajdúnánási FK 1-0, Kecskeméti SC-RSC - Kecskeméti TE 0-2, Ti- szafüred-Ivecosped - Kiskundorozs­mai ESK 1-1, FC Hatvan - FC Egcr-Egertej 5-0, Tiszavasvári ASE -Szolnoki MÁV SE 3-1. A KELETI CSOPORT Ál JLÁSA: 1. Tiszakécske 2­­4-1 6 2. Kecskeméti TE 2­­3-0 6 3. Kaba 2­­3-16 4. Tiszavasvári 1 1­3-1 4 5.' FC Hatván T ~ 1 5-1 3 6. Hajdúnánási FK 1­1 2-1 3 7. SBTC 1­HJ 1-0 3 8. Szolnok 1­1 3-4 3 9. Kiskundoiozsma­2­2-2 2 10. DFC­1 1 1-2 1 Tiszafüred 1 1 1-2 1 12. KSC-RSC­1 1 1-3 1 13. Nyíregyházi FC­­1 1-2 0 14. K.barcikai SC­­2 1-4 0 15, FC Eger-Egeitéi “ 2 0-7 0 KBSC mérleg: kettőből semmi Első hazai mérkőzésén is kikapott a Barcika *mmm* Farkas T. (balra) lába lövésre lendül és néhány pillanattal később szépít a Kazincbarcika Fotók: Bujdos Tibor 10. perc: Szilágyi futott el a bal oldalon és jó labdát adott a hosz- szú oldalon álló Balázsnak. A KCFC játékosa igazított egyet a labdán, majd 12 méterről jobb láb­bal a felső lécét találta telibe. A ki­pattanó labdával nem volt szeren­cséjük a barcikaiaknak, Íriszen az Ulveczki elé került, s a vendég csatár 10 méterről a kapu közepé­be bombázott, 0-1. 53. perc: Egy felszabadító rúgás az egyedül elől álló Ulveczkihez pattant - Implom levegősen fogta az emberét, így csak a hátát lát­hatta, valamint azt, hogy Ulveczki egy leheletfinom csellel átjátszotta Sztahont, majd a kiinduló Fülöp fölött 14 méterről a bal felső sa­rokba perdített, 0-2. 61. perc: Harnócz a bal oldalon Farkast hozta játékba, a csatár le­csapott a labdára, majd három lé­pés után 12 méterről éles szögből jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 1-2. 63. perc: Ulveczki ment el a bal oldalon, majd a 16-os vonalánál bokából Cipf elé továbbított, ám ő nem érte el a labdát és már Fülöp is elvetődött. A gólba tartó labdát az utolsó pillanatban a KBSC há­lóőre egy reflexmozdulattal „visz- szataposta” a mezőnybe. 80. perc: Szaniszló a vendégtérfél közepéről indult el, s 20 méterről a balösszekötő helyéről lőtt, de Va­don szögletre tenyerelte a labdát. A TV által közvetített NB I-es baj­noki mérkőzés miatt, igencsak csa­ládias hangulatban kezdődött a mérkőzés. A két csapat az első per­cektől kezdődően nyíltan játszott, s úgy tűnt, hogy mindketten a győze­lemre törekednek. Az első helyze­tekre sem kellett sokáig várni, amelyek közül a KBSC kihagyta, míg a KCFC berúgta első adódó lehetőségét. A vendégek a meg­szerzett gól után sem álltak vis­Totó, 33. Hét 1. Ferencváros - Kispest 5-2 1 2. Békéscsaba - Győr 4-0 1 3. Debrecen - III. kér. TVE 4-0 1 4. Pécs - Siófok 2-0 1 5. Bochum - Duisburg 1-0 1 6. Freiburg - Bremen 3-2 1 7. Leverkusen - Dortmund 4-2 1 8. 1860 München - Hamburg 2-1 1 9. Rostock - Karlsruhe 2-2 X 10. VfB Stuttgart - Schalke 04 4-0 1 1 i. Kaiserslautern - Jena 2-0 1 12. Leipzig - Wolfsburg 0-2 2 13. Essen - Uerdingen 1-2 2 +1. Düsseldorf -1. FC Köln 0-3 2 Totónyeremények: 13 plusz egy találatos szelvény 8 darab, nyereményük egyenként 2 293 865 forint, 13 találatos szelvény 11 da­rab, nyereményük egyenként 183 389 forint, 12 találatos szelvény 540 darab, nyeremé­nyük egyenként 4839 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 409 forintot, a 10 ta­lálatos szelvényekre egyenként 107 forintot fizetnek. Góltotó: 4 találatos szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nettó nyere­mény összege 2 579 956 forint, 3 találatos szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nettó nyeremény összege 250 966 forint. Bajnokverés Miskolc (EM) - A Bundesliga élvonalában szenvedtek az előző bajnokság élmezőnyének focicsapatai. A nyitányon a bajnok dortmundi- ak kiadós vereségbe szaladta bele a Leverku­sen otthonában. A Schalke gárdája még rosszabbul járt: őket a stuttgartiak páliolták el. A Mönchengladbach együttese is csak vergő­dött hazai pályán az újonc Bielefeld ellenében, akiknél a főszerepet az örökifjú, 41 éves kapus, Uli Stein játszotta parádés védései sorozatával. Leverkusenben a Törökországból hazatért Christoph Daum gondoskodott arról, hogy a sárga-feketéket megleckéztessék. Sergio és Kirsten már a 7. percben kétgólos előnyt szer­zett csapatának, ám a dortmundiak ezt még ki tudták egyenlíteni, Lambert és Tanko talá­latai révén. Fach és Rydlewicz góljaira azon­ban nem tudtak már válaszolni a vendégek. A stuttgarti gólfesztivál szerzői : Elbert, Hag- ner, Balakov és Bobic. A bajorok Rizzitelli és Basler góljaival fordították meg Hamburgban a mérkőzés állását. Kisebb meglepetésnek számít a Bremen freiburgi veresége és a Köln düsseldorfi győzelme. 1. forduló: St. Pauli - Bayern München 1- 2 , Mönchengladbach - Bielefeld 0-0, Bo­chum - Duisburg 1-1, Leverkusen - Dort­mund 4-2, Stuttgart - Schalke 04 4-0 , Rostock - Karlsruhe 2-2, Freiburg - Bre­men 3-2, 1860 München - Hamburg 2-1, Düsseldorf - Köln 0-3. Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - Péntektől hétfőig tartott az első osztály 2. fordulója, amely valóságos gólözönt hozott, hiszen a kilenc mérkőzésen összesen 40 gól született, s ez mérkőzésen­kénti 4,44-cs átlagnak felel meg. Videoton FCF - Vác FC-Samsung 6-2 (2-0). Székesfehérvár, 6 000 néző. G.: Takács (3), Pető (2), Korsós ill. Répási, Nagy T. Ferencváros - Kispest-Honvéd FC 5-2 (3-1). Üllői út, 9 000 néző. G.: Miruta (2), Ni- csenko (2), Arany ill. Ghinda, Piroska. DVSC-Epona - III. kér. TVE 4-0 (0-0). Deb­recen, 7 000 néző. G.: Sándor T. (2), Madar T., Madar Cs. Békéscsabai EFC - Győri ETO FC 4-0 (2-0). Békéscsaba, 5 000 néző. G.: Kulcsár, Puskás, Szabados, Kasik. Pécsi MFC - Siófoki Bányász SE 2-0 (1-0). Pécs, 3 000 néző. G.: Tököli (2). Haladás VFC - Csepel SC 1-1 (0-0). Szom­bathely, 7 000 néző. G.: Fehér ill. Nagy T. Újpesti TE - Zalaegerszegi TE FC 5-0 (1-0). Megyeri út, 4 000 néző. G.: Szanyó (2), Zombori, Babati, Herczeg. BVSC - Innstadt Stadler FC 4-1 (2-0). Szó- nyi út, 1 000 néző. G.: Bükszegi, Satnici, Fűzi, Dragoner (öngól) ill. Bidders. Vasas Casino Vigadó - MTK FC 1-2 (0-2). Fáy utca, 5000 néző. G.: Farkasházy, Kenesei ül. Váczi. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. Újpesti TE 2 2- !­8-2 6 2. Békéscsabai EFC 2 2­­6-1 6 3. Ferencvárosi TC 2 2­. 8-4 6 4. MTK FC 2 2­­4-1 6 5. BVSC 2 1 1­5-2 4 6. Haladás VFC 2 1 1­2-1 4 7. Videoton FCF 2 1 1 6-4 3 8. DVSC-Epona 2 1­1 5-3 3 9. Pécsi MFC 2 1­1 2-2 3 10. Győri ETO FC 2 1­1 3-5 3 11. ZTE FC 2 1­1 2-5 3 12. Csepel SC 2­2 _ 2-2 2 13. Vasas CV 2 f: ­1 1 2-3 1 14. Kispest-Honvéd 2­1 1 3-6 1 15. Siófoki Bányász 2­­2 2-5 0 16. Stadler FC 2­­2 2-6 0 17. III. kér. TVE 2­- j 2 2-7 0 Vác FC-Samsung 2­­2 2-7 0 ^■K