Észak-Magyarország, 1996. augusztus (52. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-01 / 179. szám

1996, Augusztus 1., Csütörtök Sport ÉSZAK-Magyarország 19 Diósgyőri FC: kettőből kettő Tornyi DFC-kupamérlege: két mérkőzés, két győzelem Fotó: VJ. Labdarúgó toborzó Miskolc (ÉM> - Az PC ELÁN női labdarúgó egyesület a labdarúgást nem csak nézni szerető lányok, asszonyok számára játékos tobor- zőt lűrdet. A kiválasztásra ma le­bet jelentkezni 16.15-től Miskolcon, a Szentpéteri kapui Honvéd Sport­telepen, Katona Imre vezetőedző­nél. A toborzóra indulókat arra ké- n a klub vezetése, hogy felszerelést 'ágyenek magukkal. Focista kerestetik Miskolc (ÉM) - A Borsod Volán SE labdarúgó szakosztálya, az 1980 január 1. után született fiúk részére toborzót tart augusztus 5- én (hétfőn) 14 órától. A játékoski­választó helyszíne a miskolci, Népkerti Sporttelep. A BVSE arra béri az érdeklődőket, hogy alsó sze­relést (nadrágot, cipőt) hozzanak Ragukkal. Kasza az ÓFC elnöke Ózd (ÉM) - Új elnöke van az NB III Tisza csoportjában szereplő Óz­ni FC labdarúgó csapatának. A tisztséget a jövőben az eddigi veze- téedző, Kasza János tölti be. ALSZ-hírek Miskolc (ÉM) - Az Amatőr Labda­rugó Szövetség által szervezett Nyári Kupában, az elmúlt hétvé­gén az elődöntőket játszották. Az Eredmények: Alsózsolca - Szendrő- Jád 2-0, Büttös - Bükkzsérc 3-2. A helyosztókat augusztus 4-én (va­sárnap) rendezik az MVSC sportte­lepén (Miskolc, Csokonai u.) az alábbiak szerint: f*2 első helyért: Alsózsolca - Büt- «8,14 óra. ** harmadik helyért: Bükkzsérc - Lzendrőlád, 16 óra. ^ helyezettek pénzdíjban részesül­jek, míg a döntő győztese - a pénz­díjon túl - elnyeri a Bal-Center ^rtbolt által felajánlott kupát. i * Áz Amatőr Labdarúgók Szövetsége ezüton értesíti az ALSZ megyei baj­nokságában indulási jogot szerzett pápátok résztvevőit, hogy a ligaér­tekezlettel egybekötött sorsolás au­gusztus 7-én (szerdán) 16 órakor lesz Miskolcon, a Széchenyi út 103. pUtt található Megyei Sporthivatal tanác8termében. döntetlen ^üzincbarcika (ÉM) - Tegnap Újabb edzőmérkózést játszott a Ka- ttncbarcikai FC NB II -es labdarúgó ?®apata. Hazai pályán döntetlent ■Játszották a Tiszaújváros NB Ill-as gardája ellen. Kazincbarcikai SC - liszaújvárosi SC 0-0. Kazincbarci- 5,®; Kiss (Fülöp) - Sztahon (Salló), óldeák, Szabó Zs. (Szaniszló), Mo­gyoródi (Hanász), Harnócz, Gál 'Lukács), Körösi, Implom, Reme- 5^ar> Farkas T. (Szőke). Tiszaújvá- °.S: Bán (Kiss) - Szűcs, Virág (Ko- ft®cs), Keserű, Nyeste, Molnár, Pipó lomori), Lente, Gulácsi (Járai), Bordás, Loós. Folgár kikapott Novgorod (MTI) - Nem sikerült futatnia jó szereplését Polgár Ju­tnak a novgorodi nemzetközi o^kktornán. Az OTP Sport Plusz ' L versenyzője ugyanis a kilence- Jt*> utolsó előtti fordulóban a 42. Epésben vereséget szenvedett az i |án Vaszilij Ivancsuktól, így ált \ersenyben a negyedik helyen *■ Az élcsoport: Topalov (bolgár) •o pont, Ivancsuk 5, Short (angol) ■5, Polgár Judit, Gelfand (fehér­jei és Kramnyik (orosz) 4-4. Büntetett az UEFA Genf (MTI) - Az Európai Labdarú­gó szövetség (UEFA) szigorú biinte- M8 ft z?b°tt ki az azerbajdzsáni tau6 .Baku együttesének két já- osára, valamint a klub trénerére, tá + ^ulhallista azért kapott eltil- ’ ITlert a bolgár Lokomotiv Szófia UEFA Kupa-selejtezőkön Portszerűtlenül viselkedtek. Ajidin si6' ??rov ót, míg csapattársa, Rá­ki11 , usev négy mérkőzésen nem U^hat. A csapat edzője, Asif Aliev mérkőzésen nem ülhet a kispad- **• ®ert inzultúlta a játékvezetőt BERttcz Csaba Gergelyiugornya (ÉM) - Máso­dik Magyar Kupa mérkőzését is megnyerte az NB Il-es Diósgyő­ri FC. A szenvedő alany - a Selypi Kinizsi után - ezúttal a szabolcsi gergelyugornyai Ti- szamenti SE megyei II. osztá­lyú csapata volt. Tiszamenti SE - Diósgyőri FC 2-5 (2-3) Gergelyiugornya, 700 néző. Vezette: Sápi. TSE: Viltás András - Sebestyén, Halhai, Barnucz - Viltás Attila, Rajzinger, Turturján, Nagy Zs. - Kozma, Ilasik. Edző: Tóth Szilárd. Diósgyőr: Czeglédy - Dzsinovics - Farkas A., Danes, Nagy S. - Tábo­ri, Kiser, Chiratcu, Buliga — Kotu- la, Ruskó. Ezdő: Tornyi Barnabás. Csere: Kotula helyett Tóth Gy. a 45., Nagy Zs. helyett Újvári a 45., Chiratcu helyett Tóth D. az 55., Kozma helyett Bíró a 73., Kiser he­lyett Varga a 80., Ilasik helyett Tá- ri a 82. percben. Sárga lap: Viltás Attila a 36., Tur- turján a 79., Tábori a 83. percben. Kiállítás: Viltás Attila a 80. perc­ben, Sebestyén a 86. percben. Jók: Turturján, ill. Danes, Kiser, Chiratcu, Kotula. 20. perc: Farkas A. 20 méterről a jobbösszekötő helyéről lövésre szánta el magát. Bombájába egy pi­cit beleértek a hazai védők, de ez sem menti fel a TSE kapusát, aki a lába között a hálóba guruló labdát minden valószínűséggel nagypapa korában is emlegetni fogja, 0-1. 31. perc: Kiser ugyancsak a jobb­összekötő helyéről a bal oldalon ki­ugró Ruskóhoz továbbított. A bal­szélső szorongatott helyzetben lefe­jelte a labdát az érkező Tábori elé, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-2. 38. perc: Kotula remekül ment el a jobb oldalon, kötényt adott védőjé­nek, majd - miután megkerülte - mintaszerűen adott be középre, és a létramagasságba emelkedő Kiser szép gólt fejelt a jobb felső sarokba, 0- 3. 41. perc: Barnucz a vonalban álló DFC-védelemmel szemben úgy döntött, egyedül próbálkozik. Első­re még elakadt labdája a védőfal­ban, ám visszapattant elé, s már csak Czeglédyvel állt szemben, ám elsőre ismét hibázott, de a kapusról kipattanó labdát másodszorra már 10 méterről az üres kapuba lőtte, 1- 3. 43. perc: Kozma ugrott ki középen, a diósgyőri védők csak a hátát néz­ték, így a gergelyugornyai csatár pár lépés után a kifutó Czeglédy lá­bai között 12 méterről a kapu köze­pébe lőtt, 2-3. 50. perc: Chiratcu ment el a jobb oldalon, aztán amikor a 16-oson be­Molnár István Pálháza (ÉM) - A Magyar Kupa második fordulójában először lépett pályára a Pálháza me­gyei I. osztályú csapata, hiszen a Vác elleni találkozót az élvo­nalbeli gárda kérésére elha­lasztották. A tegnapi ellenfél az NB III-as REAC volt, amely győzelemmel távozott me­gyénkből. Pálháza - Rákospalotai EAC 2-3 (2-1) Pálháza, 700 néző. Vezette: Lőrincz (Ficze, Resán) Pálháza: Kol - Tokár, Hajdú, Tóth, Fábián - Barna, Kovács Cs., Varga, Matus - Trembulyák N., Szabó. Edző: Kol László. REAC: - Kövesfalvi - Takács B., Zentai, Nagy L., Siperi - Szabó Z., Takács, Veress, Karászi - Varró, Bencze. Edző: Hegedűs Béla. Csere: Nagy L. helyett Farkas az 57., Kovács Cs. helyett Kovács B. a 62., Trembulyák N. helyett Kovács S. a 75. percben. Jók: Fábián, Barna, Szavbó, ill. Ve­ress. 16. perc: Bencze végzett el szabad­rúgást a hazai térfél közepén, 30 méterre Kol kapujától. Lágyan kö­zépre ívelt, a labda átszállt a bazai védők feje fölött, így Veress senki­től sem zavartatva bombázhatott lülre ért, szabálytalanul állították meg. 11-es! A büntetőt Danes az el­lenkező oldalra mozduló kapus mellett a bal alsó sarokba lőtte, 2-4. 81. perc: A vendégek támadgat- tak, ám a hazai védőkről kipattant a labda. Vesztükre Danes elé, s a középpályás 16 méterről szép gólt lőtt a bal felső sarokba, 2-5. Az első félidő elején a Diósgyőr a furcsa talajú és méretű pályával is­merkedett, míg a hazaiak azt tesz­telték, mire képesek a vendégek. Az ismerkedés közben természete­sen a DFC volt a kezdeményező, a gergelyugornyai együttes jobbára a védekezéssel volt elfoglalva. A Tor- nyi-fiúk ebben az időszakban csak helyzetecskéket alakítottak ki, nem volt meglepetés, hogy az első húsz percben nem sikerült gólt elérni. Az első találat után - ami óriási potyagól volt - higgadtabban adogatták a labdát a vendégek, s csak idő kérdése volt az újabb talá­lat. Közben a Tiszamenti SE táma­dósora sem tétlenkedett, s a DFC hátsó alakzatának bal oldalát meg­húzva kétszer is abszolút gólhely­zetet alakított ki, ám ezeket elhi­bázta. Amikor a DFC harmadszor is bevette Viltás András kapuját, mindenki azt hitte, hogy eldőlt a mérkőzés... A hazai játékosok azon­ban kivételek voltak ez alól, és a kényelmeskedő diósgyőri játékosok mellett két perc alatt két gólt sze­reztek, s ezzel szorossá tették a mérkőzést. A második játékrész elején a DFC ismét tisztes távolságba került a ballal 10 méterről a hazai kapu bal oldalába, 0-1. 18. perc: Szabó „forintos” labdával ugratta ki a bal oldalon Trembu- lyákot, aki „expressz-gyorsasággal zakatolt” egyenesen Kövesfalvi ka­pujáig, majd ballal 7 méterről ele­gánsan helyezett a bal alsó sarok­ba,.1-1. 33. perc: Fábián ügyesen tálalt a mellette robogó Barna elé, aki lefu­totta a vendégvédőket, majd a még hátul lévő Takácsot „küldte el”. Ezután már nem volt nehéz dolga 5 méterről a palotaiak kapujába he­lyezni a pettyest, 2-1. 54. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a jobbösszekötő helyén Kol kapujától mintegy 28 méterre. A labda mögé Veress állt és ballal a bal „pipába” helyezett, 2-2. 67. perc: Veress mesterhármasa. Egy jobb oldali beadásra ő érkezett a legjobban, és biztosan fejelt 8 mé­terről a Pálháza kapujába, 2-3. „Nagyon szép ez a vidék, még soha­sem jártunk itt”. Mondogatták mindezt a rákospalotaiak a kezdés előtt. A hangulatuk bizakodó volt, annak ellenére, hogy az előző kupa­fordulóban vereséget szenvedtek. Zentai Lajos - aki jópár évet lehú­zott a Vasasban, majd Koreában is tett egy rövid kitérőt - a csapattár­saival arról beszélgetett, hogy mi­lyen jó lenne, ha születésnapja al­kalmából győzne a csapat. A hazai­megyei II. osztályú csapattól. A folytatásban rendkívül lassan tel­tek a percek, unalmas mezőnyjá­tékkal múlatták az időt a csapatok. A hajrában paprikássá vált a han­gulat, a két kiállítás és az újabb di­ósgyőri gól végleg eldöntötte a mér­kőzést, ám ezt a hazai szurkolók nehezen viselték, és indulataikat a játékvezetői hármason vezették le. Ez végül odáig fajult, hogy a mér­kőzés után a közepesen működő já­tékvezető rendőri kísérettel hagyta el a pályát. TÓTH Szilárd: - Féltem ettől a meccstől, hiszen tudtam, hogy a Di­ósgyőr jó csapat. A két kiállítás megpecsételte sorsunkat, de az eredményt reálisnak tartom. An­nak nagyon örülök, hogy a DFC- nek két gólt tudtunk rúgni, ez biz­tatójel a bajnokság előtt. TORNYI Barnabás: - Megint elő­rébb jutottunk egy lépéssel, nehezí­tett körülmények között - itt a pá­lya talajára gondolok. A játékosok az első félidő utolsó öt percétől elte­kintve végrehajtották a rájuk bí­zott feladatot. Ezen a mérkőzésen képet kaptam jónéhány játékos tu­dásáról. Változatlanul az a vélemé­nyem, hogy nagyon hasznosak ezek a Magyar Kupa mérkőzések a baj­nokság előtt. A csoport másik mérkőzésén: Sely­pi Kinizsi - Újpesti TE 0-3 (0-1). iüH imii 1. Diósgyőr 2- ­11-2 6 2. Újpesti TE 2- —.1 7-1 6 3. Tiszamenti SE­- 2 3-9 0 4. Selyp­- 2 0-9 0 aknái annyi változás történt a ko­rábbiakhoz képest, hogy a kezdő­csapatban helyet kapott két új iga­zolás, Varga és Barna is. Hegedűs Béla csapata úgy kezdett, ahogyan azt az idefelé vezető úton elképzelték. Aztán... átadták a te­ret a Kol-tanítványoknak. Ezzel nagyot hibáztak, mert Barna jól mozgatta csapatát, egyértelműen a hazaiak kezdeményeztek. Az ered­ményen ez meg is mutatkozott, hi­szen két szépségdíjas találattal megfordították a meccset, így ők vonulhattak előnnyel pihenőre. A folytatásban is egy támadó szel­lemű hegyközi csapat volt a pá­lyán. Helyzetek tömegét alakítot­ták ki. de rendkívül rosszul fejez­ték be azokat. Ezzel szemben a pa­lotaiaknak mindössze négy épkéz­láb helyzetük volt az egész mérkő­zésen, amelyből hármat ki is hasz­náltak. A futball igazságtalansága, hogy a lényegesen jobban játszó Pálháza vesztesen hagyta el a já­tékteret. KOL László: - Sajnos ezt a játékot gólra játsszák. A mutatott teljesít­ménnyel egyébként meg vagyok elégedve. Megyünk tovább a meg­kezdett úton. HEGEDŰS Béla: - A hazai csapat több gólhelyzetet dolgozott ki, és lé­nyegesen jobban is játszott. Szeren­csénk, hogy a csapatban akadt egy jó teljesítmény. Pálháza - negyvenöt percnyi sziporka Tovább erősít aMEAFC Miskolc (ÉM - BCS) - A MEAFC NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata a napokban három új játékossal gazdagodott, s jelen pillanatban is gőzerővel készül a szeptember 7-i bajnoki nyi­tányra. Az együttes szakosztályvezetőjétől, Sza­niszló Sándortól a következőket tudtuk meg az új szerzeményekről. A 22 éves Szupper Pé­ter az elmúlt két esztendőben a Fehérvár KC csapatát erősítette, s kisebb térdsérülése után egyre inkább visszanyeri régi formáját. A leg­inkább bedobó-irányító szerepkörben szere­peltetett 180 centiméteres játékos Körmen­den kezdte kosaras pályafutását. A másik új szerzemény Gulyás Róbert, 24 esztendős és 206 centiméter magas. O kapos­vári nevelés és a tavalyelőtt a Bajai Honvéd­nél letöltött sorkatonai szolgálata után az el­múlt idényben egy Kaposvár környéki NB li­es együttesben játszott. Miien Vukicevic edző a centerposzton veszi számításba az ex-ka- posvári játékost, akinek jelen pillanatban még kondicióbeli lemaradása van társaival szemben, azonban a játékos nagyon igyek­szik, szeretné minél hamarabb ledolgozni a hátrányát. A harmadik újonc az egyetemista csapat­ban: Vadkerti Zsolt. A hóri-horgas center 212 centiméterre nőtt, testsúlya 90 kilogramm. A 22 éves vékony alkatú kosaras - csakúgy, mint a csapattársa Bükki Valentin - Orosz­lányban ismerkedett meg a játék alapjaival, majd legutóbb három éven keresztül a Nagy­kőrös gárdájának volt igazolt játékosa. A negyedik „érkező” nem ismeretlen a ve­zetők és a játékosok számára, hiszen a napok­ban leszerelő Szabó Zoltán egy éves katonai­dejének letöltése után tér vissza az „anya­csapatához”. Szaniszló Sándor szakosztályvezető a ko­saras berkekben felröppent egy-két pletykára is választ adott. Eszerint a csapat ásza, az irányító Ádám Béla továbbra is a MEAFC já­tékosa marad. S jelen pillanatban az sem felel meg a valóságnak, hogy a tavalyi évben a DKSK-Taboriban játszott Deák a MEAFC já­tékosa lenne. Néhány edzésen ugyan részt vett Deák, de a játékos Budapestre adott be munkahelyi pályázatot, s lehetséges, hogy emiatt lakhelyet vált. Amennyiben a beadott pályázatát nem fogadják el, akkor valószínű­leg a MEAFC színeiben szerepel az ősszel kezdődő bajnokságban. Magyar Kupa Budapest (MTI) - Tegnap újabb csoport- selejtezőket bonyolítottak le a labdarúgó Magyar Kupában. Érdekesebb eredmé­nyek: 1. csoport: Koroncó - Rákóczi Kaposcukor FC 1-4 (1-2) 2. csoport: Körmend Pumtex - HI. kér. TVE 1-8 (1-3) 3. csoport: Jutás Veszprém - Siófok 1-3 (1-2) 4. csoport: Pápai ELC - Haladás VFC 0-5 (0-2) 5. csoport: Csákvár - MTK FC 0-5 (0-1) 6. csoport: Dorog-Vasas CV 0-1 (0-0) 7. csoport: Perbál SC - Soroksári TE 0-3 (0-0) 8. csoport: Jászberény - Innstadt Stadler FC 0-3 (0-1) 9. csoport: Csabacsűd - Kecskeméti TE 0-6 (0-1) 10. csoport: Lakitelek - Szolnoki MÁV SE 0-1 (0-1), Dunaszekcső - Csepel 0-3 (0-3) 11. csoport: Hajós - Kábái Cukor FC-Hajdú- szoboszló 1-1 (0-1), Sándorfalva - Békéscsa­bai EFC 1-9 (0-5). 12. csoport: Tiszamenti SE - Diósgyőr FC 2-5 (2-3), Selypi Kinizsi - Újpesti TE 0-3 (0-1). 13. csoport: Pálháza - Rákospalotai EAC 2-3 (2-1) 14. csoport: Vecsés - Balatonfiired 3-1 (1-1), Velence-BVSC 2-2 (1-1). 15. csoport: Törökbálinti TC - Salgótarjáni BTC 2-2 (1-0), Budafoki LC - Kispest-Honvéd FC 4-3 (1-1). 16. csoport: Besenyőtelek - BKV Előre 1-1 (0-0) Poborsky a Manchesteré A cseh labdarúgó válogatott Karel Poborsky aláírta szereződését az angol Premier Lea- gue-ben szereplő Manchester Unitedhez. Az átigazolással az Európa-bajnokság legszebb gólját szerző cseh középpályás égy évre min­tegy hárommillió dollárt kap majd. Fotó:AP A.