Észak-Magyarország, 1996. július (52. évfolyam, 152-178. szám)

1996-07-01 / 152. szám

1996» iuLius 1., Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 13 DFC - Parmalat 2-2 = Diósgyőr ősztől NB II A döntetlennel a Parmalat maradt az első osztályban Varga (jobbra) elől Mitring öleli magához a labdát Strandröplabda Balatonalmádi (MTI) - A bala­tonalmádi Samsung Monitor Kupa országos strandröplabda nagydíj eredményei: Férfiak: Vigaszági döntő: Koch Róbert, Zirigh Balázs - Forgó Nándor, Schildkraut Krisztián 11-6. Döntő: Koch Ró­bert, Zirigh Balázs - Budai Balázs, Koperdák László 15-5. A torna vég­eredménye: 1. Koch, Zirigh, 2. Bu­dai, Koperdák, 3. Forgó, Schildkra­ut. A Westel-ranglista állása: 1. Koch, Zirigh 64 pont, 2. Budai, Ko­perdák 56, 3. Gubik János, Vejtey Miklós 50, 4. Forgó, Schildkraut 40. Nők: A 3. helyért: Bárdi Gyön­gyi, Danada Judit - Brecher Zsu­zsa, Dambendzet Nathalie 11-5. Döntő: Nyári Virág, Sztankó Éva - Bóta Enikő, Fésűs Erzsébet 15-7. A RC Cola ranglista állása: 1. Nyá­ri, Sztankó 64 pont, 2. Bóta, Fésűs 64, 3. Ancsin Ildikó, Grózer Anikó 36, 4. Brecher, Dambendzet 34. Görkorcsolya Róma (MTI) - Európai Görkorcso­lyázó Napokat tartottak a hét vé­gén Róma belvárosában. Az esemé­nyen négy földrészről hatezer profi és amatőr versenyző vett részt, s szombaton valamennyiüket megál­dotta II. János Pál pápa a Szent Pé­ter Bazilika előtti téren. A résztve­vők nemenként három távon (4, 23 és 42 lem) mérték össze tudásukat, a magyarok közül a legjobb ered­mény Simon Flóra nevéhez fűződik, aki a nők 42 km-es számában ki­lencedikként ért célba. A magyarok eredményei: Nők: 23 km: 29. Ka- szala Tamara; 42 km: 9. Simon Fló­ra. Férfiak: 23 km: 21. Illés Ákos, 22. Nagy András, 31. Szántó Kor­nél; 42 km: 17. Francia István. íjászezüst Kranjska Gora (MTI) - Povázsan János ezüstérmet szerzett a szlové­niai Kranjska Gorában megrende­zett terepíjász-világbajnokságon. A Pilisi DSE versenyzője a csigás ka­tegóriában állhatott a dobogó má­sodik fokára. Eredmények: Férfi­ak: Csupaszíj: 1. Rensco van Wees (Hollandia). Klasszikus íj: 1. And­rea Parenti (Olaszország). Csigás íj: 1. Jeff Button (Egyesült Álla­mok), 2. Povázsan János (Magya­rország), 3. Stéphane Dardenne (Franciaország). Nők: Csupaszíj: 1. Odile Boussiére (Franciaország), 2. Trish Lovell (Nagy-Britannia). Klasszikus íj: 1. Carole Ferriou (Franciaország). Csigás ij: 1. Petra Ericsson (Svédország). UEFA-Intertotó Budapest (MTI) - Szombaton a második forduló mérkőzéseivel folytatódott az UEFA-Intertotó Kupa. Eredmények: 1. csoport: VfB Stuttgart (német)- Aalborg (dán) 0-1 (0-1), Hapoel Haifa (izraeli) - Cliftonville (észak­ír) 1-1 2. csoport: Djurgaardens (svéd) - Apollon Limassol (ciprusi) 8-0 3. csoport: FC Köbenhavn (dán) - Örebro (svéd) 2-2 (1-1), Keflavik (izlandi) - Branik Maribor (szlo­vén) 0-0 4. csoport: Conwy United (walesi)- Charleroi (belga) 0-0, Silkeborg (dán) - Zaglebie Lubin (len­gyel) 0-0 5. csoport: Nantes (francia) - FB Kaunas (litván) 3-1, Lilleström (norvég) - Sligo Rovers (ír) 4-0 (1-0) 6. csoport: Luzern (svájci) - Ha- poel Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (0-0) 7. csoport: Antalya (török) - Basel (svájci) 2-5, Sahtyor Donyeck (uk­rán) - Ataka-Aura Minszk (fehér­orosz) 1-2 8. csoport: Kaucuk Opava (cseh) - Kamaz Naberezsnije Celni (orosz) 1-2 (0-0), LKS Lodz (lengyel) - Szpartak Várna (bolgár) 1-1 (1-1) 8- csoport: Daugava (lett) - Spar- (ok Trnava (szlovák) 0-6, Karlsru­he (német) - Universitatea Craio­va (román) 1-0 (0-0) 10- csoport: Narva Trans (észt) - Groningen (holland) 1-4 !!• «söpört: Strasbourg (francia) - Kocaeli (török) 1-1, CSZKA Szófia (bolgár) - Hibernians (máltai) 4-1 (1-0) 12. csoport: Kolheti Poti (grúz) - genuin (jugoszláv) 2-3, Dinamo Bucuresti (román) - Jaro (finn) 2-0 (1-0) Berecz Csaba, Pásztor Attila Miskolc (ÉM) - Tegnap délután lejátszották a labdarúgó NB I- ért vívott osztályozok vissza­vágó mérkőzéseit. A Diósgyőr a Fehérvár ’96-ot fogadta. Áz NB I-es tagságról a hosszabbítás döntött - a Fehérvár javára. Diósgyőri FC - Fehérvár Par­malat ’96 FC 2-2 (2-1, 2-1, 2-2) Diósgyőr, 15 000 néző. Vezette: Puhl (Bozóky, Jenei). DFC: Hanyecz - Pintér - Vámosi, Farkas J. - Varga, Kiser, Danes, Buliga, Bíró - Tóth Gy., Kotula. Edző: Verebes József. Parmalat: Mitring - Lőrincz, Mo­nyé, Bekő - Zimmermann, Dulics, Miruta, Dvéri, Korsós - Takács, Horváth. Edző: Csongrádi Ferenc. Csere: Bíró helyett Tóth D., Buliga helyett a Tábori, Danes helyett Sarlai (mindhárom a 75. percben), Lőrincz Helyett Donát (101. perc­ben), Horváth helyett Bognár (a 115. percben), Korsós helyett Szá­lai (a 118. percben). Sárga lap: Lőrincz a 3. percben (utánrúgásért), Vámosi a 27. perc­ben (akasztásért), Danes a 38. perc­ben (rossz ütemű becsúszó szerelé­sért), Dvéri a 85. percben (reklamá­lásért), Varga a 112. percben (visszahúzásért). Gólszerzők: Horváth a 17. percben (1-0), Tóth Gy. a 22. percben (1-1), Kotula a 35. percben (2-1), Takács a 95. percben (2-2). Jók: Hanyecz, Buliga, Kotula ill. Miring, Dvéri, Korsós. 7. perc: Korsós óriási erejű lövését Hanyecz bravúrral szögletre tolta. A sarokrúgás után a veszélyesen kanyarodó labdát ijklözte ki a háló­őr, amit Monyé kapásból a kapura rúgott. Farkas a gólvonalról vágta ki a bőrgolyót. 14. perc: Varga becselezte magát a fehérvári tizenhatoson belülre, be­adását azonban kivágták a védők. 17. perc: Gyors támadást vezetett a Parmalat. Dvéri futott el a bal szélen beívelését Takács tovább­csúsztatta, a labda Horváth elé ke­rült, aki 11 méterről a jobb alsó sa­rokba gurított, 0-1. 22. perc: Kiser küzdött meg a lab­dáért, Buligához passzolt, aki nagyszerű ütemben ugratta ki Tóthot. A csatár 12 méterről a te­hetetlen Mitring mellett kapu kö­zepébe helyezett, 1-1. 26. perc: Varga beadását Mitring merész kivetődéssel „szedte fel” Tóth elől. 30. perc: Takács húzott el a bal ol­dalon, nagyszerű labdát adott kö­zépre, az érkező Miriuta elől Ha­nyecz lábbal tisztázott. 31. perc: Tóth 17 méterről célozta meg a kaput, a jobb alsó sarokba tartó lövést Mitring hárította. 35. perc: Varga átlépett egy lab­dát, ami így az érkező Tóth elé ke­rült. A csatár Kotulához továbbí­tott, aki egyből lőtt, labdáját Mit­ring csak kiütni tudta. Kavarodás után ismét a diósgyőri játékos elé került a labda és másodszorra nem hibázott. 14 méteres lövésébe Mit­ring csak beleérni tudott, de a lab­da a kapuba hullott, 2-1. 37. perc: Varga sokadszor cselezte ki őrzőjét, az ötös sarkáról kisod­ródva külsővel kapura csavarta a labdát, de Mitring a helyén volt. 41. perc: Kotula remek labdával indította Kisert, aki 17 méterről óriási erejű lövést küldött a fehér­vári kapura. „Air Mitring” a levegő­ben úszva óriási bravúrral a kapu fölé tornázta a bőrgolyót. 51. perc: Miriuta 22 méteres a ka­pu középbe tartó szabadrúgását Hanyecz magabiztosan hárította. 56. perc: Horváth nagyszerű lab­dát kapott Takácstól, a csatár az ötös jobb csücskéről az oldalhálóba lőtt. 77. perc: A bal oldalon Korsós nagyszerű labdát kapott, már csak Hanyeczcal állt szemben amikor 11 méterről a felső lécet találta el. 81. perc: Horváth hámozta át ma­gát két emberen, majd pontos lab­dát adott Dvérinek, aki 17 méterről próbálkozott. A bal alsó sarokba tartó lövését Hanyecz szögletre tor­názta. 90. perc: Varga harcolt ki egy sza­badrúgást a fehérvári kaputól 20 méterre. A labda mögé Pintér és Vámosi állt, utóbbi lövése a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe. 95. perc: Horváth a saját térfeléről kapott indítást, a csatár lövését Hanyecz óriási bravúrral a felső kapufára tolta, ám a kipattanó lab­dára Takács rajtolt a leghamarabb, és 7 méterről a kapu közepébe he­lyezett, 2-2. Í03. perc: Tóth beadását Mitring szedte fel a berobbanó Varga elől. 107. perc: Takács remek labdájá­val Dulics iramodott meg, Hanyecz jó ütemben lépett ki, és tisztázott. A Diósgyőr lendületes támadások­kal tette le a névjegyét, ám ennek ellenére a helyzetek a túloldalon adódtak. A fehérváriak két perc alatt akár három gólt is szerezhet­tek volna, de Hanyecz, Farkas J. és a DFC szerencséje megakadályozta ebben a vendégeket. A kiegyenlí­tett mezőnyjáték közepette tovább­ra is a vendégek támadtak veszé­lyesebben, s a 17. percben a negye­dik nagy gólhelyzetüket már nem tudták elhibázni. A fél lábbal már a Fradiban lévő Horváth az összesí­tésben két gólra növelte a vendé­gek előnyét. A piros-fehérek első valamirevaló támadásuk során csi- ki-csuki helyzet elé állították a vendégek védelmét, amit a hazaiak házi gólkirálya értékesített. A foly­tatásban ismét hullámzó játékot láthatott a 15 ezer néző, ám a fel- alá csapkodó „hullámok” a 16-os vonalakon kioltódtak. Az első féló­rában az eredménynél csak a játék volt kiegyenlítettebb. A mérkőzés 35. percében hozzájuk csatlakozott a stadionba kilátogatott piros-fehér publikum. Ekkor ugyanis egy hosszú hazai tűzijáték befejezése­képpen Kotula második próbálko­zása után az eredményjelző kezelő­je 2-1-re állította át a villanyújsá­got. Innentől kezdve mintha meg­táltosodott volna a Verebes legény­ség, egyre-másra vezette veszélye- sebbnél-veszélyesebb akciót. Bíró, Kiser, Vámosi és Tóth Gy. szerez­hetett volna újabb gólokat, de a Fortuna erre az időszakra átállt a Parmalathoz, vigyázta, óvta őket. A hazai közönség és a csapat egy­másra talált, együtt szárnyaltak, de csak a gólhelyzetek kialakításá­ig jutottak. A félidő végét jelző hár­mas sípszó - az utolsó negyedórára visszaesett fehérváriaknak - meg­váltásként érkezett. A második játékrészben, tulajdon­képpen tiszta lappal indultak a Fotó: Farkas Maya csapatok, hiszen az első találkozó eredménye volt olvasható az ered­ményjelzőn. A nagy tét mázsás súlyként nyomta mindkét gárdát, s emiatt mindkét oldalon a bizton­ságra helyzték a fő hangsúlyt. A másodikTélidő első negyedórájában a DFC volt a kezdeményezőbb, ám a fölényük az eredményben nem hozott változást. Ezt követően némi fordulatot vett a találkozó, s a játék színteret változatott, minek követ­keztében a diósgyőri térfélen patto­gott a labda. Ezt látva a hazaiak mestere futball pályákon ritkán látható módon - egyidőben három játékosát cserélte ki illetve le. A hazárdírozó mesteredző által re­mélt hazai feltámadás elmaradt, a középpályások szinte teljesen el­tűntek és védőként funkcionáltak. Az utolsó 10 percre ismét a hazaiak lettek kezdeményezőbbek, s meg­próbálták elkerülni a hosszabbítás kínos pillanatait. Nem így történt. A túlóra első részében öt perc eltel­tével egy könnyűnek tűnő labdát két hazai védő is elvétett, s Hor­váth remek helyzetfelismerése — igaz csak Takács ismétlését követő­en - gólt eredményezett. Ezzel vilá­gossá vált, hogy a 11-es rúgások el­maradnak, s hogy a DFC-nek két gólra van szüksége az NB I-hez. A hazaiak ennek szellemében próbál­koztak meg az eredmény megvál­toztatásával és a mindenáron való gólszerzést helyezték előtérbe. A hosszabbítás második félidejében az NB I-ért folyó harcban, a DFC más választás nem lévén egykapu- zással kezdtek. A Parmalat kontrái révén kompenzálni tudta a meddő piros mezes fölényt. Várták, várták a csodát a hazai szurkolók, de az idő múlásával kiderült, hogy ma már nincs mágia. További eredmények: Békéscsabai EFC - Rákóczi-Kaposcukor FC 5-0 (3-0). Gólszerzők: Puskás (13.), Szarvas J. (32.), Kulcsár (39.), Ko­vács (51.), Vlaicu (73.). Kiállítva: Kovács (75.), illetve Mező 89.), Matáv SC Sopron - Győri ETO FC 2-1 (1-0, 2-0, 2-1). Gólszerzők: Lukács (40. p.), Németh G. (63.), il­letve Németh G. (97. - öngól). Tiszakéeske - Pécsi MFC 0-0, 11-esekkel: 3-5. Az ősztől tehát az NB I-ben folytatja szereplését a Fehérvár ’96, a Győr, a Békéscsaba és a Pécsi MFC. VEREBES József: - A szerencsésebb csapat nyerte a párharcot. A csapatunk­ból nagyon hiányzott Lakatos, akivel valószínűleg sikerült volna kiharcolni az NB I-et. Egyébként a továbbjutás nem ezen a inéi közösen, hanem még csütörtökön eldőlt. Székesfehérváron négy nagy helyzetet hagytunk ki... A Tóth Gy. 16-oson belüli esését nem láttam teljesén tisztán, de úgy éreztem, hogy jogos lett volna büntető. Ellenfelünk a Fortunának köszönheti az NB I- es tagságát. Mi megtettük mindazt, amire képesek vagyunk, de sajnos ez ennyire volt elég.- Hogyan alakul az Ön sorsai’Megy vagy marad Diósgyőrben'1- A jövőt illetően egyelőre még semmi sem biztos. Sok minden függ attól, hogy sikerül-e anyagilag megerősíteni az egyesületet, hogy lesz-e elég pénz új játékosok igazolására. Persze az sem mellékes, hogy mi hoznak majd a jövő heti tárgyalások az elnökséggel. Egy biztos, nem a személyes igényeim fogják befolyásolni esetleges maradásomat. CSONGRÁDI Ferenc:- A futball tragédiája lett volna, ha nem maradunk az NB l-ben. Igazságtalan volt az a döntés, hogy az NB II harmadik helyezettje osztályozó! játsszon. Nem tudom, hogy kinek állt érdekében ez a döntés, de az biztos, hogy ez nélkülözte a logikát. Ilyen alapon az NB 112. és 13. he­lyezettjei az NB II negyedikjeivel is játszhattak volna és így tovább. Vagy például, ha nem a Fradi nyerte volna a bajnokságot nem vagyok benne biz­tos, hogy nem találják ki a rájátszást, amit addig játszottak volna, amíg nem a Fradi az első... TORNYI Barnabás, a DFC egykori edzője volt a Duna IV szakkomentátora, aki a mérkőzés lefújását követően óképpen foglalta össze véleményét a lá­tottakról: Erőnlétileg már csütörtökön is jobb volt a Parmalat, s ezen a mér­kőzésen is az erőnlét döntött az d javukra. A kulcspillanatokban a Pintér ve­zette védelem nem tudott hatásosan cselekedni a fehérvári támadásokkal s/emlx'ii. Nagyon sajnálom, hogy ez lelt a vége, mert ez a gárda megérde­melné az. NB i-cs szereplést. Totó. 26. Hét 1. Gaziantep - Vasas 3-2 1 2. VfB Stuttgart - Aalborg 0-1 2 3. Djurgarden - Limassol 8-0 1 4. FC Koppenhága - Örebro 2-2 X 5. Keflavik - Maribor 0-0 X 6. Conwy United - Charleroi 0-0 X 7. Silkeborg - Lubin 0-0 X 8. Luzern - Hapoel Tel-Aviv 2-0 1 9. Antalya - Basel 2-5 2 10. Lodz - Szpartak Varna 1-1 X 11. Karlsruhe - Univ. Craiova 1-0 1 12. Strasbourg - Kocaeli 1-1 X 13. Dinamo Bucuresti - FF Jaro 0-2 2 +1 Hapoel Haifa-Cliftonville 1-1 X Wimbledonból jelentik Wimbledon (MTI) - Szombaton és vasárnap folytatódtak a küzdelmek a tenisz „szent­élyében”, a wimbledoni All England Clubban. A nemhivatalos füvespályás tenisz-világbaj­nokság egyik nagy meglepetése, a német Bo­ris Becker váratlan búcsúja felett még mindig nem tért napirendre a nagyközönség. Magyar szempontból felemás hírek érkez­tek Wimbledonból. A vegyes párosoknál Kö­ves Gábor és Temesvári Ándrea már az első fordulóban búcsúra kényszerült a brit Jeremy Bates és az ausztrál Nicole Bradtke alkotta kettős jóvoltából. Időközben az ifjúságiak is elkezdték csatározásaikat. A lányoknál Guba­csi Zsófia győzelemmel mutatkozott be az olasz Guilia Casoni ellen, sikerének értékét növeli, hogy az első játszmát 6:0-ra elvesztet­te. Kiesett viszont Jancsó Miklós, aki az ar­gentin Mariono Puertával szemben maradt alul. Érdekesebb eredmények: Férfi egyes, 3. forduló: Hlasek (svájci) - Tillström (svéd) 6:4, 3:6, 7:5, 6:1; Stoltenberg (ausztrál) - Navarra (olasz) 6:2, 6:2, 6:2; Henman (brit) - Milligan (brit) 6:1, 6:3; Sampras (amerikai, 1.) - Kucera (szlovák) 6:4, 6:1, 6:7, 7:6; Stich (német, 10.)- Stolle (ausztrál) 6:3, 4:6, 6:2,6:3. Női egyes, 3. forduló: Date (japan, 12.) - Boogert (holland) 2:6, 6:4, 6:2; Hy-Boulais (kanadai) - Tauziat (francia) 6:3, 3:6, 6:4; McGrath (amerikai) - Feber (bel­ga) 7:5, 6:7, 6:2; Graf (német, 1.) - Arendt (amerikai) 6:2, 6:1; Martinez (spanyol, 3.) - McNeil (amerikai) 7:5, 7:6; Pierce (francia, 13.) - Medvegyeva (ukrán) 6:4, 6:1; Sugiyama (japán) - Huber (német, 5.) 7:6,6:1. Vegyes páros, 1. forduló: Bates, Bradtke (brit, ausztrál) - Köves Gábor, Temesvári Andrea 6:1,6:3 Ifjúságiak: Leány egyes, 1. forduló: Gubacsi Zsófia - Casoni (olasz) 0:6,6:3, 6:2 Fiú egyes, 1. forduló: Puerta (argentin) - Jancsó Miklós 6:2, 6:2 A férfi nyolcaddöntő párosítása: Pioline (francia, 16.) - Sampras (amerikai, 1.), Krajicek (holland) - Stich (német, 10.), Ivanisevic (horvát, 4.) - Rafter (ausztrál), Hlasek (svájci) - Stoltenberg (ausztrál), Hen­man (brit) - Gustafsson (svéd), Martin (ame­rikai, 13.) - Johansson (svéd), Haarhuis (hol­land) - Washington (amerikai), Radulescu (német) - Godwin (dél-afrikai) A női nyolcaddöntő párosítása: Graf (német, 1.) - Hingis (svájci, 16.), Hy-Bou- lais (kanadai) - Novotna (cseh, 6.), Martinez (spanyol, 3.) - Date (japán, 12.), Pierce (fran­cia, 13.) - Lihovceva (orosz), Wiesner (osztrák) - Frazier (amerikai), Appelmans (belga) - Sán­chez-Vicario (spanyol, 4.), Sugiyama (japán) - M.-J. Fernandez (amerikai, 9.), McGx-ath (ame­rikai) - Studenikova (szlovák). A második helyen rangsorolt Becker csukló­sérülés miatt a harmadik fordulóban kényte­len volt feladni a küzdelmet Fotó: AP