Észak-Magyarország, 1996. június (52. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-17 / 140. szám

1996. Június 17.» Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 15 Kiszenvedte a Kazincbarcika Ilyenkor már csak az eredmény számít: KBSC - Gödöllő 1-0 Fotó: Végh Csaba Csurgóék győzelme Budapest (MTI) - Vasárnap Buda­pesten, a Római Teniszakadémián befejeződött az 50 ezer dollár össz­díjazású, OTP Bank Ladies Open elnevezésű nemzetközi női tenisz­torna. Az egyesben belga, a páros­ban magyar siker született. Ered­mények: Egyes, döntő: Stephanie de Vilié (belga, 5.) - Noelle van Lottum (francia, 8.) 6:2, 6:2. Páros, döntő: Csurgó Virág, Köves Nóra - Ange­les Montolio, Fabiola Zuluaga (spa­nyol, kolumbiai) 5:7, 7:5, 6:2. Kisbér Rallye Kisbér (MTI) - Jókora meglepetés­sel kezdődött az országos rali baj­nokság 3. futama, hiszen Ranga László és Büki Ernő a legnagyobb titokban autót váltott. A bajnoki cím védője, iíj. Tóth János és Ger­gely Ferenc semmit sem bízott a vé­letlenre, és ha apránként, 1-2-3 má­sodpercenként is, de gyűjtögették az előnyt, az első nap 9 aszfaltos ta­lajú gyorsasági szakaszán. Az első nap végén az élmezőny valamennyi autóján futóművet cseréltek a kö­vetkező napi murvás gyorsasági szakaszokra, de a sorrend egy pilla­natig sem változott. I. Hungária Biztosító Kisbér Rallye, abszo­lút sorrendje: 1. ifj. Tóth János, Gergely Ferenc (Toyota-Celica) 1:18:58 ó, 2. Ranga László, Büki Er­nő (Subaru-Impresa) 1:01 p hát­rány, 3. Érdi Tibor, Varga István (Mazda 323 GTR) 2:01 p h, 4. Kiss Ferenc, 9. Vojcsik Ferenc, Kovács György (Ford-Sierra) 8:02 p h 10. Tú­ri Tamás, Tóth Imre (Nissan-Sunny) 8:29 p h. N-csoport, abszolút sor­rend: 1. Kiss Ferenc, Kiss Ernő, 2. Szeleczky Tamás, Penderik László, 3. Bató Zoltán, Kosztolányi Tamás. Quadriatlon Eb Dunaújváros (MTI) - Quadriat­lon Európa-bajnokság, egyben magyar országos bajnokság, végeredménye (a táv: 2.5 km úszás, 10 km kajakozás, 50 km ke­rékpár és 10 km futás, 109 induló): Férfiak: 1. Hóbor Péter (Magyar- ország) 3:07:40 ó, 2. Martin Dvorak (Csehország) 3:12:18, 3. Miroslav Podborsky (Csehország) 3:12:54. Nők: 1. Perczel Zsófia (Magyaror­szág) 3:46:41 ó, 2. Beda Bernadett (Magyarország) 3:46:55, 3. Hóbor Andrea (Magyarország) 3:51:05. Berecz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - A KBSC- nek - Deszatnik ll-esből szer­zett gócával - sikerült otthon tartania a létfontosságú három pontot, a Gödöllő elleni kiesési rangadón. Kazincbarcikai SC - Gödöllő 1-0 (1-0) Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Jenei (Birincsik, Lánczos). KBSC: Fülöp - Sztahon - Földeák, Pribék - Mogyoródi, Harnócz, Mbemba, Lukács, Deszatnik - Re- menár, Császári. Edző: Kálmán Vil­mos. Gödöllő: Nagy D. - Kiss - Somogyi, Kádár - Simon, Ivanovics, Stra- nyóczky, Kovács, Tábori - Czipper, Grezsák. Edző: Jakab Elek. Csere: Császári helyett Dolezel az 57. percben, Ivanovics helyett Tóth a 67. percben, Remenár helyett Sza- niszló a 77. percben, Czipper helyett Szász a 81. percben, Grezsák he­lyett Lévai a 81. percben, Mogyoró­di helyett Szabó a 87. percben. Sárga lap: Pribék a 3. percben, Si­mon a 25. percben, Kovács a 33. percben, Mbemba a 35. percben, Sztahon a 37. percben, Szabó a 89. percben. Kiállítva: Mbemba az 59. percben, Kiss a 82. percben. Gólszerző: Deszatnik (ll-esből) a 38. percben. Jók: Fülöp, Sztahon, Földeák, Pri­bék, Mogyoródi, ill. Czipper, Tábori, Stranyóczky. 1. perc: Kovács ugratta ki Czip- pert, aki a 16-oson belülre érve egy fölöslegeset tolt a labdán, így Szta­hon közbe tudott lépni és szögletre mentett. 18. perc: Három a a kettő ellen in­dult kapura a Barcika, középen Re­menár vitte fel a labdát, a bal olda­lon Deszatnik üresen várta az áta­dást, de Remenár inkább a jobb ol­dalon érkező Császárit választotta, aki egy igazítás után alig lőtt a ka­pu fölé. 21. perc: Remenár végezett el sza­badrúgást, a bal oldalon a partvonal közelében, labdája elcsavarodott a középen tömörülök háta mögött, azonban a jobb oldalon érkezett Lu­kács, de az ötösön belülről leadott Egy hazai támadás a sok közül lövése méterekkel a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. 38. perc: Mbemba a bal oldalon cse­lezgetett, majd középre adott, ahol, a gödöllői védelem kézzel hárított. A játékvezető a büntetőpontra muta­tott. A 11-est Deszatnik a kapu jobb felső sarkába lőtte, 1-0. 49. perc: Mogyoródi a középpályá­ról indult be, három védő között ka­pura húzott, majd a kifutó kapus mellett is elvitte a labdát, ám a jobb oldalról éles szögből a rövid sarokra leadott lövését a visszaérkező védők szögletre mentették. A sarokrúgást Deszatnik - a jobb oldalról - a rövid sarkon érkező Remenárhoz ívelte, akinek fejesét a gólvonalról fejelték ki a védők. 59. perc: Mbemba kakaskodott a félpályánál Simonnal, s végül egy fejelő mozdulattal küldte a gyepre a vendégjátékost a középpályás. A já­tékvezető azonnal kiállította a ma­gáról megfeledkezett játékost. 68. perc: Tábori a bal oldalról sza­badrúgást végzett el, ami a 16-oson belül álló Grezsákhoz érkezett. A csatár ballal levette a labdát, majd amikor lőtt volna a földbe „gyalulták”. A játékvezető 11-es he­lyett továbbot intett... 82. perc: Kiss a kezdőkörben csú­nyán combon rúgta Dolezelt, akkor amikor a közelben sem volt a labda. A játékvezető a partjelző beintése alapján kiállította a gödöllői játé­kost. Furcsán kezdődött a mérkőzés ugyanis a vendégek vehemens ro­hamokkal lepték meg a barcikaia- kat, s úgy tűnt, mintha a Gödöllő játszott volna hazai pályán. Az iramra a találkozó elején nem lehe­tett panasz, mert a lendületes ven­dégjáték nagyobb erőbedobásra késztette Kálmán Vilmos csapatát. A 38. percben ismét egy szabályta­lanság következett, amelyből meg­szerezte a vezetést a KBSC. Ekkor a 10 perce szitáló esőben a gól után a nap is kisütött... A második játékrész elején a hazai­ak eldönthették volna a mérkőzést, hiszen egy percen belül két óriási gólhelyzetet is kihagytak. A két csa­pat mintha be lett volna oltva góllö­vés ellen, mert a számtalan kísérlet egyik oldalon sem hozott ered­ményt. Az 59. percben Mbemba fö­lösleges szabálytalansága nehéz helyzetbe hozta a Barcikát, és ah­ogy ez várható volt, a Gödöllő vette át a kezdeményezést. A vendégek mestere kettős cserével próbálta frissíteni a hajrára csapatát, ám amikor Kiss szabálytalansága ré­vén ismét egyenlő lett a létszám, a hazai érzelmű nézők megkönnyebb­ültek. KALMAN Vilmos: - Kiszenved­tük... JAKAB Elek: - Nem voltak egyen­lő feltételek! Egy ilyen fontos mérkő­zésre ilyen játékvezetőt küldenek? Ahány gól, annyi piros lap Hatvanban 3-2 arányban diadalmaskodott a Diósgyőri FC Frits Agnes Hatvan (ÉM) - Forró hangula­túvá változott a hűvöskés hat­van délután, hiszen nemcsak gólból, de piros lapból is hár­mat számolhattak a nézők a Hatvan Diósgyőri FC NB lies labdarúgómérkőzésen. FC Hatvan - Diósgyőri FC 2-3 (0-2) Hatvan, 3000 néző. Vezette: Már­ton (Hajdó, Vida). FC Hatvan: Nagy I. - Károly - Nagy Gy., Szabados, - Varga A., Lénárt, Tuifel, Nahóczky, Fekete - Gephardt, Rácz. Edző: Bolla Zol­tán. DFC: Hanyecz - Pintér - Farkas J., Vámosi, Nagy S. - Kiser, Danes, Bíró, Varga S. - Lakatos, Tóth Gy. Edző: Verebes József. Csere: Bíró helyett Földvári a 16. percben, Tóth helyett Kotula a 37. percben, Varga helyett Tábori a 60. percben, Fekete helyett And- rássy a 66. percben, Rácz helyett Nagylaki a 80. percben. Sárga lap: Nahóczky a 13. perc­ben, Nagy Gy. a 24. percben, Pin­tér a 25. percben, Nagy S. A 78. percben, Ki ser a 79. percben. Kiállítva: Danes (rúgásért) a 13. percben, Nahóczky (rúgásért) az 50. percben, Tuifel (Farkas J. buk­tatásáért) az 53. percben, Farkas J. (letalpalta Ráczot) az 59. perc­ben, Szabados (rálépett a földön fekvő Kotulára) a 67. percben. Gólszerzők: Lakatos a 8. percben (0-1), Vámosi a 21. percben (0-2), Andrássy a 68. percben (1-2), Ki­ser a 82. percben (1-3), Károly a 91. percben (2-3). Jók: Nagy I., Varga A., Rácz, ill. Hanyecz (a mezőny legjobbja), Pintér. 6. perc: A hazai Varga A. húzott el a jobb oldalon, Nagy S. ment ve­le. Úgy tűnt, simán a védőé lesz a labda, ő azonban túlkomplikálta a dolgot, és mivel a kifutó Hanyecz sem szerezhette meg a labdát, így Vargának sikerült beadnia, közé­pen azonban Pintér tisztázott. 8. perc: Bíró végzett el szögletet a bal oldalról. Középen Lakatos sen­kitől sem zavartatva a kapuba fe­jelt, 0-1. 13. perc: Lénárt ugrott ki közé­pen, Danes szorosan a nyomában. A diósgyőri a 16-osnál érte utol a hazai játékost. Márton szerint a szerelés piros lapot ért. A megítélt szabadrúgást Rácz végezte el, Ha­nyecz bravúrral ütötte ki a kapu jobb sarkába tartó labdát. 21. perc: 21 méterről szabadrú­gást végezhetett el a DFC. Pintér Vánmosihoz passzolt, aki könnyedén rágta el a labdát. A né- zőkk a lelátóról, Nagy kapus a gól­vonalról kísérte szemével a lab­dát, amely a kaopu jobb oldalában landolt, 0-2. 23. perc: Lénárt szöglete után Rácz az ötösről fejelt centiméte­rekkel a kapu fölé. 27. perc: Varga A. végzett el bedo­bást a DFC 16-osával egyvonal- ban. A labda az ötösön álló Ráchoz jutott, aki óriási erővel lőtt a kapu fölé. 47. perc: Nahóczky 17 méterről ellőtt szabadrúgását ütötte ki a gólvonalról Hanyecz - vélekedett Márton. A hazaiak szerinrt a gól­vonal mögül. Márton játékvezető szava győzött a túlerő ellen, szög­lettel folytatódott a játék. Az ese­tet követően kis időre állt a játék, ugyanis a játékvezető a vendégka­pu mögé rendezőket kért. 50. perc: 17 méterről szabadrú­gást lőtt Vámosi. Először a sorfal­ba lőtt, másodjára nagy erővel mintegy fél méterrel a kaopu fölé lőtt. 62. perc: Ismét Hanyecz jobb keze volt a nyerő, Szabados beadása után Rácz célozta meg a kaput, de a vendégek portása biztosan hárí­tott. 64. perc: Szabados fejese után a labda ismét Hanyecz jobb kezével találkozott, és mint annyiszor, megint a kapus győzött. 68. perc: A kifutó Hanyecz nem tudta megszerezni a labdát, ami a csereként beállt Andrássy elé gu­rult, aki hat méterről az üres ka­puba lőtt, 1-2. 82. perc: Pintér szabadrúgása után Lakatoshoz került a labda. A 16-oson belül álló Kiserhez ívelt, aki egyből tüzelt, a labda pedig egy védőn megpattanva a hálóba jutott, 1-3. 91. perc: A végszót Károly mond­ta ki, aki az ötösön „talált” labdát a kapu jobb oldalába rágta, 2-3. A mérkőzéas első perceiben már forró volt a hangulat a nézőtéren. Hogy mi történt ekkor a pályán? Megkezdődött a találkozó, a csa­patok ismerkedtek egymással. A két szurkolótábor is erre „töreke­dett”, persze nem úgy, ahogy azt az illemtankönyvek előíiják. Sze­rencsére a játékosok felhívták ma­gukra a figyelmet, lekötve a nézők fölösleges energiáit. Dancsnak „túl jól” sikerált megoldania ezt a feladatot, mert még le sem telt az első negyedóra, kicsalogatta Már­ton zsebéből az első piros kártyát. Ezt követően felgyorsultak az ese­mények a pályán. Helyzet itt, helyzet ott, a nézők kapkodhatták a fejüket, mint egy látványos röp­labdamérkőzésen. Ebben az idő­szakban igazi focit láthatott a pub­likum. Aztán - mint ahogy ez megszokott - leült a mérkőzés. A második játékrészben aztán ki­derült, Márton kedvence a piros szín, valószínűleg a Búcsúszimfó­niát is megirigyelte, mert a játéko­sok (mint egykor a zenészek) egyenként vonultak az öltözőbe - köszönhetően a kiosztott temér­dek, összesen öt piros lapnak. Iz­galmas, jó iramú, fölöttébb papri­kás hangulatú mérkőzésen hely­zetek sokaságával halmozták el nézőiket a két csapatjátékosai. A félidő hajrája egyértelműen a hő­siesen küzdő hazaiaké volt, de ere­jükből csak a szépítésre futotta. Mártonnak ugyan voltak megkér­dőjelezhető ítéletei, de mentségére szóljon, hogy mindkét hátrányára és előnyére is tévedett. BOLLA Zoltán: - Csodálatosan küzdő nyolc emberemnek sok min­dennel szemben kellett csatáznia. VEREBES József: - Ezért jöt­tünk, győztünk. További eredmények: Hódmezővá­sárhelyi Astra-VFC - Kecskeméti TE 0-7, Tiszavasvári Alkaloida SE -Tiszakécskei FC 1-2, Nyíregyhá­zi FC - Salgótarjáni BTC 0-3, Kecskeméti SC-RSC - Hajdúná­nási FC 2-1, Eger FC - Sényő 2-2, Kaba - III. kér. TVE 1-3. A KRFT« CSOPORT ÁLLÁSA 1. III. kér* 19 6 4 63-21 60 2. Diósgyőr 16 9 4 58-23 5? 3. Kaba 17 6 6 55-30 57 4. Tiszakécskei7 6 6 50-2757 5. KTE 17 4 8 43-34 55 6. T.vasvári 14 7 8 43-30 49 7. Nyfregvh. 13 4 12 47-39 43 8. Salgótarján 1110 8 35-27.4.3 9. Hajdúnánási0 9 10 .34-29 .39 10. Hatvan 9 7 13 34-41 34 11. Eger 710 12 37-40 31 12. KBSC 6 9 14 31-37 27 13. KRSC 7 6 16 29-41 27 14. Sényő 6 8 15 31-60 26 15. Gödöllő 6 7 16 23-51 25 16. Hódmczőv * 2 2 25 13-96 5 3-3 büntetőpont levonva Totó, 24. Hét 1. Skócia-Anglia 0-2 2 2. Franciaország - Spanyolo. 1-1 X 3. Oroszország - Németország 0-3 2 4. Százhalombatta - Paks 3-3 X 5. Tatabánya - Budafok 1-2 2 6. Dunaferr- Siófok 0-2 2 7. Balatonfüred - Kaposvár 0-1 2 8. Nagykanizsa - Keszthely 6-3 1 9. Hatvan - Diósgyőr 2-3 2 10. Kazincbarcika - Gödöllő 1-0 1 11. Tiszavasvári - Tiszakécske 1-2 2 12. Kaba-III. kér. TVE 1-3 2 13. Nyíregyháza - Salgótarján 0-3 2 14. Horvátország - Dánia 3-0 1 Hill győzött Miskolc (ÉM) - Montrealban rendezték a Forma 1-es „guruló cirkusz” újabb futamát. A hatvankilenc körös verseny végén a Williams- Renault pilótája, Damon Hill örülhetett a leg­jobban, hiszen csapattársát, a „hazai pályán” versenyző Jacques villeneuve-öt jócskán meg­előzve ellsőként haladt át a célvonalon. A ka­nadai nagydíj végeredménye: 1. Damon Hill (Wilhams-Renault), 2. Jacques Villeneuve (Williams-Renault), 3. Jean Alesi (Benetton- Renault), 4. David Coulthard McLaren-Mei’ce- des), 5. Mika Häkkinen (McLaren-Mercedes), 6. Martin Brandle (Jordan-Peugeot). A világ- bajnoki pontverseny állása: 1. Hill 53 pont, 2. Villeneuve 32, 3. Schumacher 26, 4. Alesi 21. Labdarúgó Eb Budapest (MTI) - Két mérkőzést játszottak tegnap az angliai labdarúgó Európa bajnoksá­gon. Eredmények: C-csoport Oroszország - Németország 0-3 (0-0). Man­chester, 50760 néző. Vezette: Nielsen (dán). Oroszország: Harin - Nyikiforov - Onopko, Kovtun - Tetradze, Cimbalar - Kancselszkisz, Mosztovoj, Ragyimov (Karpin)- Kolivanov, Hohlov (Szimutyenkov). Németország: Köp- ke - Sammer - Babbei - Reuter, Eilts, Hel­mer. Ziege-Hassler (Freund), Möller (Strunz) - Klinsmann, Bierhoff (Kuntz). A 4. percben Reuter ívelt a jobb oldalról kö­zépre, Möller 8 m-es fejesét a bal felső sarok elől ütötte ki Havin. Cimbalar célozta meg a német kaput a 16-osról, a labda a bal kapufá­ról pattant vissza a mezőnybe, Kolivanov fejjel ismételt, de ezt Köpke könnyedén hárította. Az 56. percben azután vezetést szerzett a német válogatott: Möller a bal oldalról remek labdát tálalt a középen üresen érkező Sammer elé, akinek 15 méteres lövése kipattant Harin- ról, a továbbfűtó Sammer pedig a hálóba to­vábbított, (0-1). A 72. percben Kovtunt a játék­vezető kiállította Eilts felrúgásáért. A 77. percben azután növelte is előnyei a Nationa­lelf. Klinsmann remekül fordult le a 16-os előtt védőjéről, majd külsővel elegánsan a jobb felső sarokba helyezett, (0-2). Az utolsó percben azután ismét Klinsmann tette fel a pontot az i- re. Az ügyetlenkedő Nyikiforovtól Kuntz sze­rezte meg a labdát, a csapatkapitány elé tá­lalt, aki nem hibázott, (0-3). Berti VOGTS: - Fejet hajtok a csapat előtt a mostani nagy győzelem után. Nem fogunk az olaszok ellen sem döntetlenre játszani. Oleg ROMANCEV: - Határtalanul csalódott vagyok. Mi minden döntő párharcot elvesztet­tünk. Hiányzott a csapat- és a küzdőszellem, s f-CSOPORl A HASA: llfgg 1. Németország 2 - ­5-0* 6 H Olaszország ;®v 1 1 ­3-3 :®3, 3. Csehország 1 - 1 2-3 3 4 Oroszország- - 2 1-5 0 D-csoport: Horvátország - Dánia 3-0 (0-0). Sheffield, 30000 néző. Vezette: Batta (francia). Horvát­ország: Ladic - Jerkan - Stimac, Bibe - Sta­nk, Járni, Prosinecki (Mladenovic), Asanovic, Boban - Vlaovic (Soldo), Suker. Dánia: Sch- meichel - J. Högh - Thomsen, Schjönberg - Helveg, B. Steen Nielsen, Rieper, M. Laudrup, Larsen, Vilfort - B. Laudrup. Gólszerzők: Su­ker (54., 89. p.), Boban (81. p.). Prosinecki (balra) Henrik Larsen (jobbra) mel­lett célozza meg a kaput a Horvátország - Dá­nia (3-0) mérkőzésen Fotó: AP