Észak-Magyarország, 1996. június (52. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-21 / 144. szám

1996. lÚNIUS 21«, PÉNTEK Sport ÉSZAK-Magyarország 15 Kihívásos bunyó Sajószentpétcr (ÉM) - Június 22- én szombaton este 23 órától a sajó- szentpéteri Művelődési Házban ki­hívásos ökölvívó-mérkőzéseket ren­deznek gyöngyösi, sajószentpéteri és miskolci bunyósok részvételével. A hatmenetesre tervezett mérkőzé­sek között lesz egy női összecsapás is, s emellett két férfi ringcsatát láthatnak majd az érdeklődők. MVSC-arany Miskolc (ÉM) - A múlt hét végén Michalovcében a Szlovák Nagydí­jon küzdöttek az MVSC ifjú csel- gáncsosai, és remek szereplésük­nek köszönhetően a szlovák, cseh, ukrán és lengyel csapatok előtt az első helyet szerezték meg a csapat- versenyben. Az eredmények, ifi leány: 40 kg - 2. Sárközi Enikő. 53 kg - 1. Szabó Kinga. Serdülő fiú: 36 kg - 2. Bi­hari Gergely, 3. Nagy Ákos. 40 kg- 1. Szurdok János. 44 kg - 2. Bi- rinyi Levente. 48 kg - 2. Veszpré­mi Szabolcs, 4. Faragó Csaba. 53 kg - 2. Varmuzsa Ádám. 58 kg - 4. Kugler Richárd. Diák fiú: 33 kg- 1. Varmuzsa Dávid, 3. Albók Pé­ter. 36 kg - 2. Móricz Tihamér. 44 kg - 3. Máriásai Gergely. 53 kg - 1. Debreczeni Alex, 4. Kobza Gá­bor. + 64 kg - 1. Székely Péter. Minik: 27 kg - 2. Sipos Attila. 30 kg - 2. Bém István, 3. Lukács Máté. Triatlonsiker Miskolc (ÉM) - A hét végén Kecs­keméten rendezték meg az OTP Bank triatlon diákolimpia döntőjét. Megyénk versenyzői közül a II. korcsoportban Mélypataki Máté a harmadik, míg a IV. korcsoportban Kaldau Szabolcs a második helyen végzett. Megyei kézilabda Miskolc (ÉM) - A hét végén befe­jeződött a kézilabda megyei I. osz­tály küzdelemsorozata. Az eredmények: Kós DSK - Bocsi KSC 14-28 (5-17). Legjobb dobók: Kiss P. (3), Fenyvesi (3), Tóth (3), ill. Üveges (9). Felsőzsolca Russ-Te- am - MEAFC 26-27 (15-12). Ld: Nagy F. (7), Kovács A. (6), ill. Ki­rály (7), Erdélyi (6). Alsózsolcai SE - Szikszói VSE 28-19 (11-10). Ld: Smiger (7), Nagy R. (7), Labancz (6), ill. Farkas (9). Ongai SE - Mis­kolci KC 20-31 (6-13). Ld: Tóth (9), Urszin (4), ill. Macarie (6), Krizsán (5). Fiú ifi: Kós DSK - Bocs 12-16 (6-5), Kazinczy DSK - Mezőkövesd 15-9(7-5). C csoport: Németország és Csehország Zola kihagyott büntetője Kuka gólöröme Fotók: AP Budapest (MTI) - Szerdán este az angliai labdarúgó Európa- bajnokság C csoportjában is befejeződtek a küzdelmek. A negyeddöntőbe Németország és Csehország került. Olaszország - Németország 0-0 Manchester, 53 740 néző. Vezette: Goethals (belga). Olaszország: Pe- ruzzi - Mussi, Costacurta, Maidini - Carboni (Torricelli), Fuser (Di Lí- vio), Albertini, Di Matteo (Chiesa), Donadoni - Zola, Casiraghi. Né­metország: Köpke - Sammer - Freund, Strunz, Éilts, Helmer, Zie­ge - Hassler, Möller (Bode) - Klins­mann, Bobic. A 7. percben Fuser óriási bom­báját Köpke szépen védte. Két perc múlva Casiraghit Köpke elkaszál­ta, mivel a 16-oson belül tette mindezt, 11-es következett. Zola balra helyezett lövését a német ka­pus bravúrral védte! A 20. percben Peruzzi fejjel mentett Klinsmann elől. A 29. percben ismét „Klinsi” villant, fejese mellécsúszott. A 33. percben Donadoni fantasztikus ere­jű lövését a levegőben úszva tolta a mezőnybe Köpke. A 60. percben Strunzot kiállítot­ta a játékvezető, tíz emberrel foly­tatta Németország. Olasz rohamso­rozattal teltek a percek, de gól se­hol..; Arrigo Sacchi csapata nem hozta azt a győzelmet, amire szá­mított egész Itália. Oroszország - Csehország 3-3 (0-2) Liverpool, 40 000 néző, Vezette: Frisk (svéd). Oroszország: Cser- cseszov - Nyikiforov - Janovszkij, Gorlukovics - Tetradze, Hohlov, Szimutyenkov (Besztcsasztnih), Karpin, Cimbalar (Salimov) - Koli- vanov (Mosztovoj), Ragyimov. Csehország: Kouba - Kubik - Hornak, Suchoparek - Latal, Bejbl, Berger, Nemec, Nedved - Poborski, Kuka (Smicer). A továbblépésre pályázó csehek agresszív letámadással lepték meg Oleg Romancev szövetségi kapi­tány csapatát. Ä 6. percben egy bal oldali szögletet követően Suchoparek az ötösről csúsztatott fejessel vette be Csercseszov kapuját, (0-1). A 19. percben Kuka 16 m-ről szemtelenül átfejelte a labdát a rosszul kimozduló Csercseszov felett, (0-2). Az első félidő hajrájában kévé-, sen múlott, hogy a csehek nem 5-0- lal térhettek pihenőre. A 39., a 43. és a 45. percben háromszor is a ka­pufán csattant lövésük. Az oroszok számára álomszerű­én kezdődött a második félidő. A 49. percben Mosztovoj 6 m-röl a bal alsó sarokba fejelt, (1-2). Öt perccel később Tetradze néhány lépésről a kapu közepébe helyezett, (2-2). A 85. percben Besztcsasztnih 24 m-ről megcélozta a cseh kaput, és a labda a későn mozduló hálóőr mel­lett a jobb felső sarokban kötött ki, (3-2). Á csehek kétségbeesett roha­mait siker koronázta: Smicer a 89. percben 16 m-ről a lemaradó védők között a jobb alsó sarokba bombá­zott, (3-3). Csehország óriási küzde­lemben kiharcolta a negyeddöntőbe jutást. C CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Németország 2 1 - 5-0 7 2. Csehország 11 1 5-6 :4 3. Olaszország 1 I I 3-3 4 4. Oroszország - 1 2 4-8 1 (Az azonos pontszámú csapatok kö­zött az egymás elleni eredmény döntött a továbbjutásról.) A hét végén a negyeddöntőkkel folytatódik az Európa-bajnokság küzdelemsorozata: Franciaország - Hollandia június 22. 19.30 Liverpool Elődöntő: Portugália - Csehország június 23. 19.30 Birmingham június 26.16.00 Manchester Döntő: június 30. 20.00 Ix>ndon Elődöntő: Anglia- Spanyolország június 22. 16.00 London június 26. 20.30 London Németország - Horvátország június 23. 16.00 Manchester A mérkőzéseket a TV2 éló' adásban közvetíti NB n-ES SZÁMOLGATÁSOK A MEGYEI RANGADÓ ELŐTT Miskolc (ÉM - BCS) - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának színpadán vasárnap délu­tán 5 órakor, a folytatásos „thriller" utolsó felvonását láthatják a nézők. Ebben a cso­portban a csapatok a végsőkig feszítik a húrt, hiszen a „versenyes helyek" közül csak egy talált gazdára - nevezetesen a Hódmezővásárhelyi VFC labdarúgócsapata jövőre nem a másodosztályban szerepel. (Kivéve, ha valamelyik csapat visszalép, és a csong­rádiak átveszik tőlük az NB ll-ben való indulási jogot - mint ahogyan azt tavaly tették.) Talán mondani sem kell - a íutballszurko- lók úgyis kívülről tudják - hogy a hét vé­gén megyei rangadó lesz Borsodban. A Diósgyőr és a Kazincbarcika összecsapása a múltban - a két csapat helyezésétől füg­getlenül - mindig is presztízscsatának szá­mított. Most sem lesz ez másképpen, hi­szen - a ma még érvényben lévő kiírás ér­telmében - a piros-fehérek számára a va­sárnapi mérkőzésen az osztályozós hely a tét, míg a kék-sárgák ezúttal az „életben maradásért", az NB ll-es tagság meg­hosszabbításáért játszanak. Összeállítá­sunkban a két csapat végső helyezéseinek néhány lehetőségét vizsgáljuk: A DIÓSGYŐR...- akkor lehet bajnok, azaz első, A) ha győz, és a Kerület vereséget szenved, úgy, hogy a két csapat találko­zóin olyan különbségű győzelem, illetve vereség születik, amellyel a DFC ledol­gozza hétgólos gólkülönbségű hátrányát. (Ez a lehetőség azonban nem valószínű, hiszen hogy csak a két legszélsőségesebb esetei említsük, a DFC-nek 6-0-ra kellene győznie, ugyanekkor a Kerületnek veresé­get kellene szenvednie. A másik variáció­ban a Nyíregyházának kellene hat góllal győznie, a Diósgyőr egygólos sikerével egy időben.)- akkor lehet második, A) ha győz, de a Kerület nem kap ki. B) ha nyer és a Kerület kikap, de a pi­ros-fehérek nem érik utol gólkülönbség­ben a fővárosiakat. C) ha döntetlent játszik, és a Tisza­kécskei FC - KCFC-Hajdúszoboszló mér­kőzésen is pontosztozkodás születik, va­lamint a KTE úgy győz, hogy közben gó- laránvban nem éri utol a DFC-t. (A KTE gülaiuiiya jelen pillanatban 26 góllal rosszabbá Diósgyőrénél.) ____________­akkor lehet harmadik, A) ha kikap, és a Tiszakécske - KCFC mérkőzés nem döntetlen eredménnyel ér véget, valamint a KTE nem nyer.- akkor lehet negyedik, A) ha kikap, és a Tiszakécske - KCFC találkozó nem pontosztozkodással zárul, valamint a KTE nyer. B) ha kikap, és a Tiszakécske - KCFC mérkőzés döntetlen lesz, valamint a KTE nem nyer. akkor lehet ötödik, A) ha kikap, a KTE nyer valamint a Ti­szakécske - KCFC meccs döntetlen ered­ménnyel zárul. A KAZINCBARCIKA...- akkor lehet tizenkettedik, A) ha győz, és a KSC-RSC is győz, de a két csapat találkozóin olyan győzelmek születnek, amellyel a kecskemétiek nem dolgozzák le gólkülönbségbeli hátrányu­kat. (A kecskemétiek gólkülönbsége je­lenleg hattal rosszabb mint a Kazincbarcikáé) B) ha döntetlent játszik, és a Sényő - KSC mérkőzés is döntetlennel ér véget, valamint a Gödöllő nem nyer, illetve győzelme esetén gólarányban nem éri utol a KBSC-t. (A Gödöllő gólkülönbsége -28, míg a Barcikáé: -6.)- akkor lehet tizenharmadik, ■ A) ha győz, és a Kecsmetéti SC is megnyeri a mérkőzését úgy, hogy a kecs­kemétiek ledolgozzák gólkülönbségbeli hátrányukat. (Ehhez a KSC-nek hattal több góllal kellene győznie, mint a KBSC- nek.) B) ha döntetlenre végez, és a Sényő - KSC mérkőzés nem döntetlen eredmé­nnyel ér véget, valamint a Gödöllő úgy nyer, hogy gólarányban nem éri utol a KBSC-t. C) ha döntetlent ért el, és a Sényő - KSC meccs is egálra végződik valamint a Gödöllő úgy nyer, hogy gólarányban be­éri a Barcikát. (A Gödöllő gólkülönbsége -28, míg a KBSC-é -6.) D) ha kikap, és a Sényő - KSC talál­kozón nem születik döntetlen eredmény, valamint a Gödöllő nem nyer.- akkor lehet tizennegyedik, A) ha döntetlent játszik, és a Sényő - KSC összecsapás nem pontosztozkodás­sal zárul, valamint a Gödöllő úgy győz, hogy gólarányban utoléri a Barcikát. (Ez sem túl valószínű, a már említett gólkü- lönbségek'miatt.) ■ B) ha kikap, és a Sényő - KSC találkozó nem lesz egál valamint győz a Gödöllő.- akkor lehet tizenötödik, A) ha kikap, úgy hogy a Sényő - KSC meccs döntetlen lesz és a KBSC gólará­nya rosszabb lesz a Sényőénél, valamint a Gödöllő nyer. A fentiek voltak a lehetőségek, s most vizsgáljuk meg az esélyeket, kizárólag matematikai alapon: A Diósgyőr: az idei bajnokságban 14 hazai mérkőzésén 10 győzelmet szerzett, 3 döntetlent ért el (III. kér. TVE, Salgótar­jáni BTC, Tiszakécskei FC) és egy verese­get szenvedett (KCFC-Hajdúszoboszló). A Kazincbarcika: az idei bajnokság­ban 14 idegenbeli mérkőzésén még nem tudott győzni, 4-szer szerzett egy-egy pontot (KSC-RSC, III. kér. TVE, FC Eger, KCFC-Hajdúszoboszló), a többi találko­zón vesztesen hagyta el a játékteret. Diósgyőrben a KBSC eddig egyszer tudott nyerni, az 1984/85-ös bajnokság­ban, 1-0-ra. A kék-sárgák eddigi két diós­győri döntetlenjükből a legutóbbit az 1989/90-es bajnokságban szerezték, ak­kor 2-2 volt az eredmény. Öt alkalommal azonban otthon tartotta a pontokat a pi­ros-fehér együttes, legutóbb tavaly 2-1 arányban győztek. Az összesített eredménysor is a DFC mellett szól, hiszen az eddigi 17 találko­zóból 6-ot a Diósgyőr nyert, 8 mérkőzés végződött pontosztozkodással, míg a KBSC 3 alkalommal tudott győzni. INNEN FOLYTATJÁK 1. III. kér. TVE* 29 19 6 4 63-21 60 2. Diósgyőri FC 29 16 9 4 58-23 57 3. KCFC-Hajdúszoboszló 29 17 6 6 55-30 57 4. Tiszakécskei FC 29 ' 17 6 6 50-27 57 S. Kecskeméti TE 29 17 4 8 43-34 .55 6. Tiszavasvári 29 14 ■ 7 8 43-30 49 7. Nyíregyházi FC 29 13 4 12 47-39 43 8. Salgótarjáni BTC 29 11 10 8 35-27 43 9. Hajdúnánási FC 29 10 9 10 34-29 39 10. FC Hatvan 29 9 7 13 34-41 34 11. FC Eger-Egertej 29 7 10 12 37-40 31 12. Kazincbarcikai SC 29 6 9 14 31-37 27 13. Kecskeméti SC-RSC 29 7 6 16 29-41 27 14. FC Sénvő 29 6 8 15 31-60 26 15. Gödöllő I.C 29 6 7 16 23-51 25 16. Hódmezővásárhelv * 29 2 2 25 13-96 5 * jogosulatlan szerepeltetés miatt 3-3 büntetőpont levonva A 30. forduló párosításai Diósgyőri FC - Kazincbarcikai SC, III. kei TVE - Nyíregy­házi FC, Tiszakécskei FC - KCFC-Hajdúszoboszlo, Gödöllő' LC - Tiszavasvárt ASt, Kecskeméti TE - FC Eger-Egertej, FC Sényő - Kecskeméti SC-RSC, Hajdúnánási FK - FC Hatvan, Salgótarján! Bit - FÍódmezővásárhelyi VFC. _Felső Sarok Keleti blokk Balogh Attila Két éve még ámulatba ejtették a világot, most jóval kevésbé sikerült nekik. A „Kelet" mesés válogatottjairól van szó: a románokról, bolgárokról, kicsit az oroszokról. Az előbbiek az amerikai vé­be vitathatatlan sztárjai voltak mindahá- nyan - Hagitól Sztojcskovig de a hal­ványabb szerepléssel előállt szbornaja csatára, Szalenko sem hétköznapi gólpa­rádéval tette ismertté a nevét. Of már néhány hét múlva elfelejtette a focikedvelő közönség - ki tudja, hogy most a Rangers alkalmazottjai -, és félő, hogy most a balkáni sorstársakra is ha­sonló sors vár. Kiestek mind, az egykori „szocialisták", kivéve persze a cseheket, akiknek időnként tudott szokásuk, hogy beindulnak és „jönnek, jönnek...". Na meg a horvátok is tovább léptek a selej­tezőből de ők más lapra tartoznak. Szóval, betliztek az egykori „amatőrök", mondhatni, az előzetes várakozásokhoz képest leszerepeltek. Különösen igaz ez a kapusokra: Csercseszov, Stelea, egy- szer-egyszer Mihajlov és ide tartozik azért Kouba is „kapitálisabb" hibákat el­követni... Mit mondjunk, nehéz volna igazságot tenni köztük. De nemcsak a kapusok, a mezőnyjáté­kosok is kitettek magukért. A ruszkiknak sikerült egy egész pontot összeiparkod­niuk, miközben az egész gárda jóformán világsztárok, sztárklubok játékosainak gyülekezete. A románok a majdnem világbajnoki összeállításukkal sem mentek semmire, a bolgároknak pedig csak kétszer ment viszonylag jól, de még ez is kevés. Per­sze, a komolyabb sikerhez nekik „illik” megverni a franciákat... így már csak egy csapat áll csehül a bef­űzéssel, a többiek megvalósították a tör­ténelmi sorsközösséget: ABS hiányában valódi „keleti blokkot" produkáltak... _Hét végi sportműsor PENTEK SAKK Avas Open, egyéni nemzetközi sakkverseny. Mis­kolc, Teleki Tehetséggondozó Kollégium, Selyem- rét út 1. 14.30. __________________________ SZOMBATI LABDARÚGÁS NB III, Tisza csoport: MVSC-Színpompa - Rakamaz. Miskolc, Csokonai úti sporttelep, 17.00. Mádi KSE -Tiszafüred. Mád, 17.00.Ózdi FC-Nyírbátor.Ózd, 17.00. SzikszÓTSzatev - BVSE-Damix. Szikszó, 17.00. Tiszaújváros SC - Mátészalka. Tiszaújváros, 17.00. Megyei I. osztály: Bocs - Edelény. Bőcs, 17.00. Nyéídádháza - Mezőkövesd. Nyékládháza, 17.00. Sárospatak - Karcsa. Sárospatak, 17.00. Prügy-Sátoraljaújhely. Prügy, 17.00.Taktaharkány - Encs. Taktaharkány, 17.00. Gönc - Borsodszent- györgy. Gönc, 17.00. Tomor-Lak - Halmaj. Lak, 17.00. Felsőzsolca-Siegel SE - Abaújszántó. Felső­zsolca, 17.00. Putnok - Red Devils-Sáta. Putnok, 17.00. LÖVÉSZET Megyei felnőtt, junior, ifjúsági kispuska-pisztoly baj­nokság. Miskolc, Nyírfa úti lőtér, 9.00. MODELLEZÉS Rádió-távirányítású vitorlázó modellek versenye. Miskolc, repülőtér, 10.00. ÖKÖLVÍVÁS Kihívásos női-férfi mérkőzések. Sajószentpéteri kul- túrház, 23.00. SAKK Avas Open, egyéni nemzetközi sakkverseny. Mis­kolc, Teleki Tehetséggondozó Kollégium, Selyem­rét út 19.00. TENISZ Goid Filter Kupa, férfi páros verseny. Miskolc, Győ­ri Kapu, Junior TC sporttelep, 8.30. VITORLÁZÁS 1Vv,irtás Rúna, vitorlás verseny. Málvi-tó. 10.00. VASARNA1 LABDARÚGÁS NB II, Keleti csoport: Diósgyőri FC - Kazincbarcikai SC. Diósgyőri stadion, 17.Ö0. Megyei II. osztály, Ke­leti csoport: Tiszalúc - Tiszakarád. Tiszalúc, 17.00. Erdőbénye - Hernádkércs. Erdó'bénye, 17.00. Pál- háza - Forró. Pálháza, 17.00. Hollóháza - Erdőhor­váti. Hollóháza, 17.00. Krasznokvajda - Hemádné- meti Krasznokvajda, 17.00. Bodroghalom -Tolcs- va. Bodroghalom, 17.00. Aszaló - Hejőcsaba. Asza­ló, 17.00. Szerencs - Olaszliszka. Bekecs, 17.00. Megvet II. osztály. Nyugati csoport:\/arbó- Bánhor­váti. Varbó, 17.00. Alsóvadász-Szirmabesenyö. Al­sóvadász, 17.00. Felsőnyárád - Bódvaszilas. Felső- nyárád, 17.00. GLAS-SVSE - Vatta. Sajószentpéter, 17.00. Rudabánya -Biikkábrány. Rudabánya, 17.00. Mezőcsát - MEAFC. Mezó'csát, 17.00. Sajókeresztúr -TITÁN SE. Sajókeresztúr, 17.00. SAKK Avas Open, egvéni nemzetközi sakkverseny. Mis­kolc, Teleki Tehetséggondozó Kollégium, Selyem­rét út 1., 9.00. VITORLÁZÁS Nyárfás Kupa, vitorlás verseny. Mályi-tó, 10.00. !