Észak-Magyarország, 1996. május (52. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-06 / 105. szám

1996. Május 6., Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sportia 11 Vegyesarany Pozsony (MTI) - A Pozsonyban zajló asztalitenisz Európa-bajhok- ság vegyespáros döntőjében: Vlagyi­mir Szamszonov, Tóth Krisztina (fe­hérorosz, magyar) - Kalinikos Creanga, Otília Badescu (görög, ro­mán) 2:1 (-19, 9,11). Négy továbbjutó Budapest (MTI) - Ötvenszázalé­kos mérleget könyvelhettek el a ma­gyar salakmotorosok a vasárnap megrendezett egyéni világbajnoki erőpróbákon: négyen ugyanis to­vábbjutottak, négyen pedig búcsúra kényszerültek. Az olaszországi Te- renzanóból Adorján Zoltán (első he­lyezettként) és a miskolci Bencze Zsolt (hetedikként), a németországi Pfaffenhofenből Tihanyi Sándor (ugyancsak hetedikként), míg a len­gyelországi Ostrowból Hell Csaba (nyolcadikként) lépett tovább a har­madik fordulóba. Akiknek nem si­került kiharcolniuk a továbbjutást: Hajdú Zoltán, Nagy Róbert, Csillik Róbert és Magosi Norbert. Nehéz csoportban Atlanta (MTI) - Nem fogadta ke­gyeibe Fortuna istenasszony a ma­gyar olimpiai labdarúgó-válogatot­tat, amely résztvevője lesz az atlan­tai nyári ötkarikás játékoknak. A vasárnap megtartott sorsoláson ugyanis a piros-fehér-zöld színek képviselői talán a legnehezebb cso­portba, a brazilok, a nigériaiak és a Japánok mellé kerültek. A magya­rok csoportmérkőzései így következ­nek: július 21., Orlando: Magyaror­szág - Nigéria, július 23., Miami: Magyarország - Brazília, július 25., Orlando: Magyarország - Japán. A kvartettekből az első két helyezet­tek jutnak a legjobb nyolc közé. A sorsolás végeredménye Vasárnap délutáni gólínség Labdarúgás, NB lí, Kelet: Kazincbarcikai SC - Tiszavasvári 0-0 A nagy visszatérő, Deszatnik Péter (jobbra) sem tudott betalálni a Tiszavasvári kapujába Fotó: Dobos Klára Berecz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - Nem sike­rült „felindulni” a KBSC-nek a bajnoki tabellán, ugyanis a Ti­szavasvári elleni mérkőzésen nem született gól, pedig a dön­tetlennel véget ért találkozó igazából egyik csapat számára sem kedvező. Kazincbarcikai SC - Tiszavasá- ri ASE 0-0 Kazincbarcika, 800 néző. Vezette: Herbály (Vámos, Mezei). KBSC: Fülöp - Földeák, Sztahon, Pribék - Szabó I, Mbemba, Har- nócz, Szaniszló - Remenár, Dolezel, Deszatnik. Edző: Kálmán Vilmos. Tiszavasvári: Szabó - Havelant, Fige, Szűcs, Lente - Kurilco, Szar­ka, Fecsku, Bohács - Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Kurilco helyett Pitács a 61. percben, Rosu helyett Dencsuk a 66. percben, Dolezel helyett Császá­ri a 79. percben. Sárga lap: Fige a 12. percben, Ha­velant a 63. percben, Mbemba a 70. percben. Jók: Fülöp, Földeák, Szaniszló, Harnócz, ill. Szűcs, Szarka, Bohács. 10. perc: Deszatnik balról az alap­vonal közeléből visszagurított Har- nóczhoz, aki 16 méterről jobbal a bal kapufára lőtte a labdát. A játék­szer Szűcs elé pattant, de a védő csak belepiszkálni tudott, s így Re­menár került helyzetbe, de a közép­pályás is a kapufát találta el, ezút­tal a változatosság kedvéért a jobb oldalit. 20. perc: Szaniszló jobb oldali szög­lete négy vasvári védő között is megtalálta Pribéket, aki alig fejelt a kapu fölé. 21. perc: A túloldalon Kurilco szin­tén a jobb oldalról végzett el szöglet­rúgást. Labdája a hosszú oldalon a legmagasabbra ugró Szűcsöt találta meg, akinek a jobb felső sarokba tartó fejesét a gólvonalon álló Földe­ák fejelte ki a mezőnybe. 29. perc: Sztahon „tévesztett színt” és a kapujától 20 méterre álló Bo- hácshoz passzolt. A középpályás két lépés után ballal kapura durran- tott, de Fülöp biztosan ölelte magá­hoz a bal alsó sarokra tartó lövést. 31. perc: Remenár a bal oldalról a túloldalra ívelt egy labdát, amiért Szabó és Pribék az ötösön kívül együtt ugrott fel. A beadást a kapus nem tudta megkaparintani és az a barcikai játékoshoz pattant, de mi­közben Pribék gólba küldte a lab­dát, a játékvezető némi meglepetés­re kifelé ítélt szabadrúgást - kapus- támadásért. 41. perc: Formás vendégakció per­gett végig a hazai térfélen, aminek befejezéseképpen Bohács leheletfi- noman Lente elé sarkalt, áld egyből kapura küldte a bőrgömböt, de Fü­löp ezúttal is a helyén volt. 42. perc: Szarka rövid időn belül második szögletét végezhette el. a hosszú oldalra csavart labdájára is­mét Szűcs emelkedett a legmaga­sabbra és ha csak centiméterekkel, is de a jobb kapufa mellé fejelt. 60. perc: Mbemba végzett el sza­badrúgást balközépról, 25 méterről, de ballábas lövése a felső léc felett hagyta el a játékteret. 72. perc: Dencsuk a félpályáról in­dult meg a barcikai kapu felé, majd két védőt is lerázott, megáról, ám 18 méterről leadott lövése már nem volt olyan szép, mint a szólója és .az erőtlen lövőkísérlete Fülöp kezében halt el. 85. perc: Erdei 22 méterről lőtt ka­pura, s bal alsó sarokra tartó labdá­ját Fülöp csak másodszorra tudta megkaparintani a góléhesen berob­banó Pitács elől. A találkozó előtt mindkét szakveze­tő csapata győzelmeinek növekedé­sét várta a mérkőzéstől. Az össze­csapás elején a hazai játékosokon lehetett inkább érezni, hogy megfo­gadták mesterük győzelmi ukázait. A KBSC viharosan kezdett, minél előbb szerette volna a Vasvári háló­jában táncoltatni a labdát. Talán éppen ezért a találkozó első nagy - s mint utóbb kiderült egyben a mér­kőzés legnagyobb - helyzete a tize­dik percben a hazaiak előtt adódott. A kettős kapufa még nagyobb erő­bedobásra sarkalta a hazaikat, míg a vendégek számára a „duplaléc” ébresztőleg hatott. Innentől kezdve kemény és szikrázó párharcok jelle­mezték a találkozót, amelyen a dur­vaságokat szerencsére kiiktatták a csapatok. A félidő közepére megélénkült a mérkőzés, a kapuk felváltva forog­tak veszélyben, de abszolút gólhely­zet egyik csapat előtt sem adódott a remekül felépített védőfalaknak kö­szönhetően. A második játékrészre mindkét egy litte s„e 1 gyen gü It” és jobbára a két tizenhatos között folyt a játsza­dozás. Ebben az időszakban nagyon sok átadási hiba „züllesztette” a színvonalat a túlbiztosított védel­mek csatájában. A hazaiak többet próbálkoztak, de a támadásaik so­rán állandó létszámfölénnyel talál­ták magukat szemben, ami ellen nem tudtak mit kezdeni. Kockáztat­ni egyik gárda sem mert, s bár az iram a közepes felett volt, sajnos a nézők nem nagyon élvezték a játé­kot, hiszen hiányoztak a helyzetek, miképpen a találkozón végig hiány­zott a játék sava-borsa: a gól is. KÁLMÁN Vilmos: - Küzdelmes mérkőzésen reális eredmény szü­letett. SZIKSZAI Lajos: - Ezen a találko­zón fontos lett volna számunkra a győzelem, de most egy olyan mécs­esét játszottunk, amelyen a döntet­len a reális eredmény. Pataki Tamás az igazi Mágus Hódmezővásárhelyi Astra-VFC - Diósgyőri FC 3-2 Hódmezővásárhely (ÉM) - Ta. vasszal továbbra is nyeretlen a Diósgyőri FC, hiszen tegnap délután Hódmezővásárhelyen 3-2 arányú vereséget szenved­tek vendéglátóiktól. Hódmezővásárhelyi VFC - Di­ósgyőri FC 3-2 (2-0). Hódmezővásárhely, 1200 néző. Vezette: Lánczos (Birincsik, Jenei). HVFC: Soós - Sípos, Luczás, Gar- di, Talmácsi - Bánfi, Fazekas, Varga, Győri, Mucsi - Bozó. Ed,ző: Pataki Tamás. DFC: Hanyecz - Földvári, Farkas A., Danes, Nagy S. - Varga, Tábo­ri, Buliga, Vitelki - Bíró, Lakatos. Edző: Verebes József. Csere: Buliga helyett Sarlai a 46. percben, Vitelki helyett Tóth a 82. percben, Győri helyett Szűcs a 73. percben, Bánfi helyett Balogh a 90. percben. Sárga lap: Mucsi a 14. percben, Tábori a 29. percben, Győri a 40. percben, Sarlai a 66. percben, Nagy a 72. percben, Vitelki a 77. percben. Kiállítva: Danes 17. perc. 10. perc: Talmácsi 20 méteres szabadrúgása alig kerülte el a bal felső sarkot. 15. perc: Bozó futott el a félpályá­ról, kijátszotta a védőket, majd a kimozduló Hanyeczet is, és az üres kapu közepébe gurított, 1-0. 17. perc: Danes a vendégek kapi­tánya utolsó emberként gáncsolta Bozót, a játékvezető piros lappal jutalmazta” alakítását. 18. perc: Mucsi 17 m-ről leadott szabadrúgását Hanyecz csak kiüt­ni tudta, de a védők hárítottak. 25. perc: Bozó ugrott ki a diósgyő­ri védők közül, társai azonban nem tudták követni, így lövés- szerű beadását Hanyecz védte. 27. perc: Farkas léc alá tartó feje­sét tolta bravúrral szögletre Soós. 29. perc: Lakatos lövése után is­mét a hazai kapuvédő bravúrjára volt szükség. 31. perc: Lakatos 18 m-es szabad­rúgása a kapufán csattant. 32. perc: Bozó ugrott ki a jobb ol­dalon, lefutotta a védőket és 12 in­ról kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-0. 40. perc: Sipos beadása után Bozó a kapusba rúgta a labdát. 48. perc: Varga szabálytalanko­dott a 16-oson belül, a 11-est Nagy lőtte a jobb sarokra, de Soós bra­vúrral hárított. 59. perc: Varga lövését Soós ki­ütötte, de a büntetőt hibázó Nagy ezúttal pótolta a mulasztását, 2-1. 63. perc: Jobboldali szögletrúgás után Győri fejesét védte bravúrral Hanyecz. 70. perc: Győri ugrott ki egyedül a félpályánál rávezette a kapura a labdát, de Hanyecz hárított. 74. perc: A vendégek ellen ráadá­sakor egy lepattanó labdára Laka­tos csapott rá, és közelről a hálóba lőtt, 2-2, 76. perc: Gardi került jó helyzet­be, de lövése kapu fölé ment. 90. perc: Bozó ment el a jobb olda­lon, beadását Sipos közelről a jobb sarokba lőtt, 3-2. Pataki Tamás az ígérte, hogy a ne­hézségek ellenére nem adják meg magukat a bajnokaspiráns Diós­győrnek. Ez nemcsak szólam volt, bizonyítja, hogy a csapat az első perctől kezdve támadólag lépett fel. Az első negyedóra végén esett Astra gól lehetett volna akár vé­letlen is, valószínű Diósgyőr is így gondolta. Bozó második találata azonban alighanem gondolkodásra késztet­te Verebes mestert is. A második játékrész közepén Győri eldönt- hette volna a mérkőzést, de hibá­zott. Már mindenki elkönyvelte si­kerként a döntetlent a nézőtéren, amikor egy remek kontra révén óriási bravúrt végrehajtva Dávid legyőzte Góliátot! PATAKI Tamás: - Kétgólos veze­tésünk után megkegyelmeztünk a Diósgyőrnek. Régen volt ilyen szép délutánja lelkes közönsé­günknek. VEREBES József: - Gyengén álltunk fel, ettől függetlenül nagy védelmi hibák után kaptuk a gólo­kat. Még nem érett meg a gárda az NB I-re. További eredmények: KSC-RSC - Nyíregyháza 0-1, Kecskeméti TE - III. kér TVE 0-2, FC Eger - Sal­gótarjáni BTC 0-0, Hajdúnánás FC - Gödöllő 3-1. FC Hatvan - KCFC-Hajdúszoboszló 0-0, FC Sé- nyő - Tiszakécskei FC 1-1. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. III. kér. 15 5 3 50­•16 50 2. Kaba 13 '5 5 .IS­-20 44 KTE 13 4 6 IS­-22 43 4. T.kécske 12 6 5 ÁL-21 42 5. T.yasvári 12 6 5 34­■17 42 6. Diósgyőr 11 8 4 39­-18 4L 7. Ny.háza 12 2 9 37-25 38 8. H.nánás 9 7 7) 28­-21 34 9. S.tarján 8 9 6 24­-19 33 10 : Eger ■7: 6 10 3L-31 27 11 . Hatvan 7 4 12 23­-35 25 12. . KBSC 5 7. 1! 27.-30 22 13 .Sényő 5 6 12 23­•46 21 14 . Gödöllő 5 5 13 17­•44 20 15 . KRSC 4 6 13 23­■33 18 16 , Hódmv.* 2 2 19 10­73 5 * 3 büntetőpont levonva Totó, 18. Hét 1. Békéscsaba - Debrecen 2-2 X 2. Vasas - BVSC 1-0 1 3. Győr - Ferencváros 2-5 2 4. Fehérvár - Újpest 2-2 X 5. Frankfurt - Schalke 04 0-3 2 6. Leverk. - 1860 München 2-1 1 7. Mönchengl. - Karlsruhe 1-2 2 8. Rostock - Bremen 2-1 1 9. VfB Stuttgart - Düsseldorf 2-3 2 10. Cremonese - Vicenza 1-1 X 11. Fiorentina - Roma 1-4 2 12. Padova-Cagliari 2-1 1 13. Sampdoria - Milan 3-0 1 14. Udinese - Piacenza 0-0 X Páros versenyfutás Miskolc (ÉM - B.Gy.) - Tovább tart a páros versenyfutás a Bundesligában a bajnoka cím elnyeréséért. A dortmundi gólfesztiválból egy védőjátékos, Reuter is kivette a részét, hiszen a 35. és a 79. percben is betalált a vendégek kapujába. Rajta kívül még Kohler, Heinrich és Zorc volt eredményes. A bajoroknál a főszere­pet a Rehhagelnél száműzött sportolók - Kos- tadinow és Frey - játszották. Előbbi két góljá­val döntő érdemeket szerzett. Matthaus öngólt vétett, ám az elnyúhetetlen Klinsmann ezút­tal is kivette részét a gólgyártásból. 32. fordu­ló: Dortmund - Uerdingen 5-0, Freiburg - Ka­iserslautern 0-0, Bayern München - Köln 3-2, Mönchengladbach - Karlsruhe 1-2, Stuttgart - Düsseldorf 2-3, Frankfurt - Schalke 04 0-3, Leverkusen - 1860 München 2-1, Rostock - Bremen 2-1, St.Pauli - Hamburg 1-1. Az élmezőny: 1. Dortmund 61 pont (69-34, 31 mérkőzés), 2. Bayern München 61 (61-39, 31 mérk.), 3. Mönchengladbach 50 (50-49,32). Völler (Leverkusen) gólöröme a Leverkusen - 1860 München (2-1) találkozón Fotók: AP _Labdarúgás. NB I Budapest (MTI) - A labdarúgó NB I 23. fordulójának eredményei: Győri ETO - FTC 2-5 (0-3). Győr, 15000 né­ző. Vezette: Molnár L. G.: Lazar (71.), Urbán (80.), ill. Páling(12.), Nicsenko (14., 23.), Lisz­tes (63.), Albert (69.). Csepel SC - Innstadt Stadler FC 1-0 (1-0). Csepel, 1000 néző. Vezette: Kincses. G.: Zom- bori (22.). Haladás VFC - Pécsi MFC 0-1 (0-0). Szom­bathely, 8000 nézó. Vezette: Vágner. G.: Ko­vács Z. (85.). Vasas Casino Vigadó - BVSC-Dreher 1-0 (0-0). Fáy utca, 5000 néző. Vezette: Gergely. G.: Fischer (83. - 11-esből). Fehérvár Parmalat 96 FC - Újpesti TE 2-2 (2-1). Stékesfehérvár, 8000 néző. Vezette: Var­ga S. G.: Takács (6.), Zimmermann (11.), ill. Tiefenbach (42.), Egressy (74.). Vác FC Samsung - Zalaegerszegi TE 2-1 (0-0). Vác, 1500 néző. Vezette: Varfka. G.: Ka­sza (52., 63.), ill. Németh (50.). Kispest-Honvéd FC - MTK FC 2-1 (1-0). Bo- zsik-stadion, 4000 néző. Vezette: Kiss. G.: Pló- kai (43.), Warzycha (86. - 11-esböl), ill. Zsi- vótzky (49. - 11-esből). Békéscsaba - DVSC-Epona 2-2 (1-1). Bé­késcsaba, 4500 néző. Vezette: Bede. G.: Szar­vas (43. - 11-esből), Vlaicu (74.), ill. Bagoly (4L), Pl ókai (82.). AZ NB I ÁLLASA lÉ.-róí »8 aajBflMwe» ' I. BVSC 15 6 2 42-20 51 2. Ferencváros 16 1 2 ' 5 43-19 50 3. Kispest 9 9 5 35-26 36 4. Újpest ’ 9 9 ' 5 ' 29-20 36 5. Vasas 9 8 6 29-25 35 6. Debrecen 10 5 8 33-30 35 ’ 7. Csepel 8 8 7 37-35 32 8. MTK 8 7 ■ 8 43-37 ■31 9. Vác 7 9 7 34-32 30 10. Stadler FC 6 12 5 ■ 28-27 30 11. ZTE 6 7 10 32-39 25 12. Haladás 6 6 11 21-35 24 13. Fehérvár 6 5 12 30-45 23 14. Békéscsaba 3 10 10 24-36 1 19 • 15. Győr 4 7 12 24-41 19 16. Pécs* 6 2 15 21-38 17 *3 büntetőpont levonva