Észak-Magyarország, 1996. május (52. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-28 / 123. szám

1996» MÁius 28., Kedd Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sportja 19 Sikter-siker Kassa (ÉM) - Vasárnap Kassán szlovák bajnoki Cross-Country fu­tamot remdeztek, amelyen a szom­szédos ország teljes elitje rajthoz állt. A több mint nyolcvan induló között számos magyar cross kerék­páros is próbára tette erejét, de a verseny a mieink közül kétség kívül Sikter Zsuzsának, a Kondenzgyí- kok-Marikoo-Aockley versenyzőjé­nek sikerült a legjobban, hiszen a felnőtt nők mezőnyében, a három körös viadalon az első helyet szerez­te meg. A SOTT kupán a férfiak versenyében a magyarok közül a legjobb helyezést Homonnai László érte el, aki 9. helyen végzett, míg a juniorok között Stramszky Róbert lett a legeredményesebb, aki a hete­dik helyen zárt. Sikter Zsuzsa (középen) az ered­ményhirdetéskor Torma kupagólja Brüsszel (MTI) - Torma Gábor gólt szerzett a labdarúgó Belga Kupa döntőjében! Csapata, a Cercle Bru­ges így is kikapott a helyi rivális FC Bruges-tól. A fiatal magyar csatár a mérkőzés 5. percében talált a hálóba, a. másik oldalon pedig a horvát Ma- 110 Stanic kétszer volt eredményes, tehát 2-1-es győzelmével az FC Bru­ges hódította el a Belga Kupát. Bajnok az Atletico Madrid (MTI) - Az Atletico Madrid labdarúgócsapata nyerte a spanyol bajnokságot, miután a 42., egyben utolsó fordulóban 2-0-ra legyőzte az Amacetét. 42. forduló: Atletico Mad- r*d - Albacete 2-0, Celta Vigo - Va­lencia l-l, Sporting Gijon - Teneri- A 2'^’ Zaragoza - Real Madrid 0-1, Athletic Bilbao — Rayo Vallecano "1, Sevilla - Salamanca 3-1, Valla- uolid - Betis 3-1, Racing Santander p Beal Sociedad 2-3, Espanyol - Compostela 0-0, Deportivo La Coru- na - fq Barcelona 2-2, Merida - Cviedo 3-1. A végeredmény: 1. Atle­tico Madrid 87 pont, 2. Valencia 83, u- FC Barcelona 80. Hetet, mint a mesében A televíziós meccsen 7-1-re győzött a Diósgyőr! Megyei I. osztály. Berecz Csaba Miskolc (ÉM) - A Diósgyőr ez al­kalommal megmutatta, hogy is­tenigazából számolni kell vele az NB II Keleti csoportjában! A csa­pat nagyszerű játékkal, remek helyzetkihasználással szétzilál­ta az első osztályú álmokat szö­vögető KTE együttesét, s ország­világ előtt bizonyította, hogy he­lye van a legjobbak között! Diósgyőri FC - Kecskeméti TE 7-1 (1-0) Diósgyőri stadion, 5000 néző. Vezet­te: Vágner (Ring, Tompos) DFC: Hanyecz - Pintér - Farkas J., Farkas A., Nagy S. - Varga, Kotula, Danes, Bíró - Tóth, Lakatos. Edző: Verebes József. KTE: Molnár - Márics, Balogh, Pi- sont, Bende - Laczina, Bücs, Vén - Barna Cs., Kovács, Major. Edző: Dajka László. Csere: Major helyett Farkas Z. a 27. percben, Bíró helyett Buliga a 30. percben, Lakatos helyett Kiser az 56. percben, Tóth helyett Földvári a 65. percben, Vén helyett Gebri a 85. percben, Kovács helyett Kopsicb a 91. percben. Sárga lap: Farkas J. a 24. percben, Márics a 35. percben, Barna a 44. percben. Kiállítva: Márics a 82. percben, Molnár a 91. percben. Gólszerző: Márics (öngól) a 30. perc­ben (1-0), Pintér (11-esből) az 51. percben (2-0), Lakatos az 55. perc­ben (3-0), Tóth Gy. a 60. percben (4-0), Kovács a 66. percben (4-1), Kotula a 74. percben (5-1), Varga a 79. percben (6-1), Pintér (11-esből) a 91. percben (7-1). Jók: az egész csapat, ill. Kovács. 10. perc: Lakatos - Danes volt a labda útja, s az akció befejezésekép­pen a középpályás 23 méterről a bal felső sarok mellé durrantott. 19. perc: Laczina adott be jobbról, a labdára Major és Hanyecz star­tolt, a kapusról kijött a labda, de hiába rúgták azt a gólba a kecske­métiek, Vágner játékvezető már korábban szabadrúgást ítélt ka­pustámadásért. 30. perc: Tóth beadása Kotula és Lakatos közé érkezett, az apró ter­metű csatár lecsapott az elveszett­nek hitt labdára, s 16 méterről ka­pura próbálta lőni. A lövésbe Márics ugyan bele tudott érni, de ezzel be­csapta kapustársát, s a labda gólba pattant, 1-0. 48. perc: Kotula lépett ki a bal ol­dalon, a 16-os sarkáról keresztbe ívelt, Tóth levette a labdát, egy iga­zítás után 13 méterről lőtt, Molnár nagy bravúrral a jobb alsó sarok elől tenyerelte ki a labdát. 51. perc: Buliga középről előre ível­te a labdát, amelyre Lakatos és Molnár is indult. A 16-oson kívül lé­vő labdát a KTE kapusa megpróbál­Az első tizenegyes előzménye, Lakatost buktatják Fotó: Vajda János ta elfejelni, de közben kézzel is hoz­záért. A szemfüles’ Lakatos lecsa­pott a labdára - Vágner játékvezető előnyszabály címén tovább engedte az akciót -, s amikor Lakatos két csel után már a 16-oson belül járt, a visszaérkező Márics és Molnár együttes erővel szabálytalanul vá­lasztotta el a labdától. 11-es! A bün­tetőt Pintér elemi erővel a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0. 55. perc: Tóth ment el a jobb olda­lon, majd a szélen az akciót kísérő Dancshoz passzolt. A középpályás elfutott a szélen, s 4 méterre az alapvonaltól középre adott, és a bal oldalon berobbanó Lakatos 6 méter­ről a léc alá fejelt, 3-0. 60. perc: A csereként beállt Kiser a kezdőkörben kétlépés után a lesha­táron álló Tóthot ugratta ki. A csa­tár a jobb oldalon elvágtázott, majd 16 méterről jobbal a hosszú alsó sa­rokba lőtt, 4-0. 66. perc: Lesgyanús helyzetben Barna középen kapott egy átadást - a közelben álló Vágner játékvezető tovább engedte az akciót - s Barna az ötösig futott teljesen tisztán, ma­jd egy lövőcsellel Hanyeczot is elfek­tette és kisodródva a jobb oldali ka­pufát találta telibe. A labda azonban a túloldalon érkező Kovácshoz pat­tant, aki közelről a hálóba pofozta a kecskemétiek szépítő gólját, 4-1. 74. perc: Buliga ívelt középre, ahol Kotula a védőjét „lebirkózva” kiug­rott, majd egy állítás után ballal a kapu bal oldalába lőtte a Diósgyőr ötödik gólját, 5-1. 79. perc: Kiser becsúszva csípett el egy átadást a kezdőkörben, majd Vargát dobta játékba a jobb oldalon. Az „újdonsült csatár” öles léptekkel megiramodott a kapu felé, majd a 16-oson belül Molnár mellett is el­húzta a labdát és éles szögből a 5 méterről a kapuba lőtt, 6-1. 82. perc: Márics a pálya közepén teljesen felesleges szabálytalanko­dott, s mivel már volt egy sárga lap­ja Vágner játékvezető kiállította a kecskeméti labdarúgót. 91. perc: Kiser a 16-os vonalánál Kotulát ugratta ki, akit Mólnál- ka­pus szabálytalanul választott el a labdától. Vágner játékvezető azon­nal a 11-es pontra mutatott és kiál­lította a vendégek kapusát. A bün­tetőt ismét Pintér végezte el, a ezút­tal is a jobb oldalra, de félmagasan bombázott a kapuba. 7-1. A két héttel ezelőtti stadionra rá sem lehetett ismerni, hiszen ezúttal pár ezerrel többen foglaltak helyet a lelátón, mint a DFC negatív soroza­tát megszakító Hajdúnánás elleni győzelemkor. Nem lehet tudni, hogy ennek a televíziós közvetítés vagy pedig a DFC elmúlt heti hatgólos győzelme volt az oka, mindenestre remek futballhangulatban kezdő­dött a mérkőzés. Természetesen a piros-fehérek léptek fel kezdemé- nyezőleg és az első negyedórában szüntelenül terelgették a KTE ka­puja felé a labdát. Fél órának kel­lett eltelnie ahhoz a mérkőzésből, hogy gólt láthassanak a nézők. A második játékrészben vehemens rohamokkal nyitott a hazai együt­tes, amelynek hamar meg lett az eredménye. Pintér gólja megnyug­tatóvá tette a piros-fehérek előnyét. A DFC azonban nem ült rá az ered­ményre, hanem a széleken vezetett támadásokkal egyre jobban nyomta a KTE védőfalát. A Balogh vezette hátsó alakzat hamarosan ismét ka­pitulált és a hazaiak ötpercenként rúgdosták a gólokat. A hajrá utolsó 15 perce ismét a hazaiaké volt, akik újabb három góllal terhelték meg a vendégek kapuját. VEREBES József: - A múltkor ta­lán sokan nem hitték el, hogy 15 gólhelyzetet hagytunk ki, de most mindenki láthatta, hogy a hét gólon kívül még további helyzeteink is voltak. A két csapat között osztály­különbség volt ezen a napon. DAJKA László: - Azt mondják jó mérkőzést játszottunk, aminek én nem tudok örülni, hiszen hét gólt kaptunk. Nagyon nehéz lesz felráz­ni a csapatot egy ilyen súlyos vere­ség után. Egy fejjel jobb volt a Tarján Lenkey fejese három pontot jelentett az SBTC-nek Sipkó Sándor Salgótarján (ÉM) - Pontszer­zés és egy esetleges bravúros győzelem volt a kazincbarci­kai együttes vágya a bajnoki találkozót megelőzően - ám óbból végül semmi nem lett, ugyanis a salgótarjániak egy tipikus egygólos mérkőzésen egy fejesgóllal otthon tartot­ták mind a három bajnoki pontot. Salgótarjáni BTC - Kazincbar­cikai SC 1-0 (1-0) Salgótarján, 1000 néző. Vezette: Lánczos (Márta, Buda). SBTC: Rácz - Kajli, Sági, Gyet- vai, Homann - Kecskés, Lenkey, Oláh, Stark — Bencze, Novák. Edző: Kis Károly. KBSC: Fülöp - Sztahon - Szabó Földeák - Remenár, Harnócz, Pribék, Szaniszló - Mbemba - Császári, Deszatnik. Edző: Kál­mán Vilmos. Csere: Földeák helyett Deák a 38. Percben, Bencze helyett Géczi a 60. percben, Császári helyett Mo­gyoródi a 64. percben, Stark he­lyett Forgó a 71. percben, Kecskés helyett Németh a 90. percben. Sárga lap: Homann a 27. percben, Deák a 42. percben, Mbemba a 67. percben. Gólszerző: Lenkey a 25. percben (1-0). A vendégek számára volt nagyobb a tét ezen az észak-magyarországi rangadón, hiszen tudvalévő volt, hogy egy esetleges vereséggel a barcikai csapat a kiesés szem­pontjából kimondottan kínos hely­zetbe kerülhet. A mérkőzés egy­perces gyászszünettel kezdődött: a közelmúltban elhunyt egykori SBTC-s labdarúgó, Túrán István emlékének adóztak néma felállás­sal a csapatok és a szurkolók. 25. perc: Egy balról elvégzett szögletrúgás átszállt a rossz ütem­ben kijövő Fülöp kapuson, Novák egy igazítás után középre ívelt és az üresen álló Lenkey 5 méterről a hálóba fejelt, 1-0. Feltűnő volt, hogy ezen a kimon­dottan gyenge színvonalú mérkő­zésen a vendégek mestere öngyil­kos taktikát választott: a támadá­sok lehetőségéről abszolút le­mondva bekkeltek Sztahonék... 27. perc: Fellazult a hazai véde­lem, a kitörő Remenárt Homann rántotta le a kaputól 25 méterre, ám Szaniszló szabadrúgását Rácz magabiztosan védte. 34. perc: Császári váratlan lövé­sét Rácz bravúrral mentette. 40. perc: Novák 30 méteres sza­badrúgása megpattant a földön, a labda a vetődő Fülöp „nyakáról” vágódott vissza a mezőnybe. 70. perc: Remenár szöktette De- szatnikot, ám a balszélsó hosszan vette át a labdát, így oda lett a kí­nálkozó lehetőség. Egyre többet folyt a stécé térfelén a játék, de a vendégek egyetlen ér­demleges helyzetet sem tudtak ki­dolgozni. 88. perc: Forgó nagy szólója vé­gén Novák lőtt mellé, „mu­tatványát” percekig kommentálta a hazai publikum. Nem igazolódtak be azok a jósla­tok, amik az elmúlt évekhez ha­sonló nagy- csatát várták a mérkő­zéstől. A szezon leggyengébb játé­kát produkáló hazai csapatnak azonban ez a halvány teljesítmény is elég volt a győzelemhez. A passzívan kapura veszélytelenül játszó barcikai csapaton nem lehe­tett észrevenni azt, hogy a kiesés réme fenyegetné őket. KIS Károly: - Csak a győzelem­nek örülök, de annak nagyon. KÁLMÁN Vilmos: - Továbbra is gyengélkedik csapatom, a több helyzetet kidolgozó tarjáni csapat megérdemelten nyert. További eredmények: Tiszakécs- kei FC - Kecskeméti SC-RSC 1-0 (0-0), Gödöllő Naszálytej LC - FC Eger-Egertej 1-1 (1-1), III. kér TVE - FC Hatvan 1-1 (1-0), Haj­dúnánási FC - FC Sényő 1-1 (1-1), KCFC-Hajdúszoboszló - Hódme­zővásárhely 8-2 (2-1), Nyíregyházi FC - Tiszavasvári ASE 2-3 (2-0). i. III. kér. 16 6 4 54-19 54 2. T,kecske 15 6 5 46 •22 51 3. Kaba 15 6 5 46-24 51 4. Diósgyőr 14 3 4 53­-20 50 5. T.vasvári 14 6 6 39­-21 48 6. KTE 14 4 a 32-32 46 7. Nyíregyh. 12 4 10 42­-31 40 8. S.tarján 10 9 ■ 7 28­-21 39 9. HajdúnánáslO 8 8 30­-23 38 10. Hatvan 8 6 12 27-37 30 11. Eger 7 7 12 32­-35 28 12. KBSC 5 9 12 30­-34 24 13. Gödöllő 6 6 14 21-47 24 14. Sényő 5 7 14 26­-56 22 15. KRSC 5 6 15 25­-38 21 16. Hódme£őv.*2 22 12­•83 5' * 3 büntetőpont levonva Miskolc (ÉM) - Tegnap a 30. fordulót bonyolítot­ták le a labdarúgó megyei I. osztályban. Eredmé­nyek: Prügy t Abaújszántó 3-0 (1 -0) Prügy, 300 néző. Vezette: Drucskó. Prügy: Erdei - Tóth (Iván), Gyurán, Kádas (Mur­vai), Barcsa, Hidegh, Hornyák, Szilágyi, Balogh (Varga), Vadászi, Gazdag. Edző: Balogh András és Erdei Sándor. Abaújszántó: Posta - Soltész Z., Szabó (Trubnyikov), Balázs, Konyecsnyik, Né­meth, Kocsis B., Gaál, Erdősi, Soltész P., Bállá (Szilágy, Németh Z.). Edző: Huszák Géza. G.: Tóth, Kádas, Vadászi. Jók: Hidegh, Vadászi, Szilá­gyi, ill. Balázs. Kiállítva: Posta (25. perc). Ifi: 3-0. Red Devil's-Sáta - Tomor-iük 1 -1 (1 -0) Miskolc, 100 néző. Vezette: Molnár. Red-Devils Sáta: Fehér-Tamás, Borbély, l.ehotai, Borsi, Kiss, Juhász, Kriston, Bódi, Harsányi, Bohán (Kerékgyártó). Edző: Polényi Tamás. Tomor-Lak: Regecz - Mogyoró II, Mikó, Pékár, Barbarics, Göndör (Tóth), Kótai N., Kádas, Kemény Tőszegi (Takács), Szalóczi (Kótai Cs.). Edző: Szilvái Attila. C.: Bódi, ill. Kótai cs. Jók: Borsi, Fehér, Bódi, ill. Mikó, Kemény, Kótai N., Pékár, Barbarics, Takács. Ifi: 3-1. Siegel SF-Felsőzsolca - Putnok 2-0 (0-0) Felsőzsolca, 100 néző. Vezette: Fischer. Siegel SE-Felsó'zsolca: Kákóczki - Tóth, Gonda, Szobóczki Z. (Brahó), Planéta, Kalmár, Szobóczki A., Rácz, Óvári, Lippai, Konczvald (Kojsza). Edző: Óvári Zsolt. Putnok: Káló (Takács) - Hajnal, Len­gyel, Magyari, Vincze, Újvárosi, Váradi, Boros (Vaszily), Kovács, Kiss, Szögedi (Koznia). Edző: Szabó János. C.: Szobóczki Z., Óvári. Jók: Tóth, Szobóczki Z., Szobóczki A., Rácz, ill. Magyari, Kiss, Szögedi. líi: 6-1. Sátoraljaújhely-Encs 1-0 (0-0) Sátoraljaújhely, 500 néző. Vezette: Takács. Sátoraljaújhely: Balázs - Rozgonyi (Rusznák), Bordás, Bodnár, Repka, Pásztor, Barna, Varga, Jur- kó, Takács, Krenyitzky (Horgonyi). Edző: Szakái Miklós. Encs: Mag - Márkus, Varga B., Orosz, Var­ga E., Molnár (Martis), Csorba, Simkó, Versényi, Adu, Szegedi. Edző: Kőrössy Pál. G.: Takács. Jók: Varga, Bodnár, Bordás, Jurkó, Pásztor, ill. Orosz, Varga B. Kiállítva:Takács (64. perc). Ifi: 7-0 Nyékládháza - Karcsa 1-0 (T-0) Nyékládháza, 300 néző. Vezette: Ottó. Nyékládháza: Veréb - Máté (Fodor Z.), Horváth, Kutasi, Puskás, Cs. Szabó, Fejes, Mihalkó (Kiss), Sipos, Kertész, Tóth (Kuzma). Edző: Serfőző |ó- zsef. Karcsa: Varga-Váradi, Dakos, Hornyák, Ba­ba ). (Kocsi), Kelemen, Bányácki, Benő, Nagy, Móré, Góró (Dudás). Edző: Baba János. G.:Tóth T. Jók: Veréb, Kutasi, Sipos, Puskás, ill. az egész csa­pat. Kiállítva: Benő (70. perc). Ifi: 1-2. Taktaharkány-- Edelény - ' 3-1 (3-0) Taktaharkány, 400 néző. Vezette: Nagy S. Taktaharkány: Kun - Nagy A. (Répási), Nagy T., Nagy F., Jámbor L., Jámbor K., Bodnár A., Szatmá­ri, Nagy N., Joó, Bendik. Edző: Gyöngyösi István. Edelény: Hossó - Lengyel, Turcsik, Bede, Lipták, Simon (Karóczkai), Rákos, Pető (Lengyel), Fazekas (Tiszóczki), Szlifka, Zilahi. Edző: Kocsi József. G.: Jámbor K., Bendik, Szatmári, ill. Rákos. Jók: Nagy N., Szatmári, Bodnár, Jámbor K., Jámbor L., ill. Lengyel, Szlifka. Ifi: 2-2. Sárospatak - Bőcs 0-1 (0-0) Sárospatak, 250 néző. Vezette: Dávid. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Vachter, Dem- kovics, Bódi, Rák, Pothurszki (Egyed), Szedlák (Bajnok), Hanuder (Tarjányi), Frikker L., Panko- vics. Edző: Zsófi József. Bocs: Kovács L. - Tóth L, Poczetnyik, Rácz, Koczka (Kovács Cs.), Nyírcsák (Nagy L), Tímári, Lukács, Nagy J. (Kerényi), Egrv, Zsiga. Edző: Orlóczki Tibor. G.: Egry. Jók: Frikker L, Pauleczki, Demkovics, Rák, ill. Koczka, Po­czetnyik, Tóth I., Rácz, Nagy J. Ifi: 5-0. Mezőkövesd - Borsodszentgyörgy 2-1 (t-0) Mezőkövesd, 1300 néző. Vezette: Bárdos. Mezőkövesd: Póta - Baranyi, Horváth, Nagy, Bodnár, Sugár, Szentidai (Pribéli), Rontó, Bóta (Papp), Ujj, Pelyhe (Hajdú). Edző: László István. Borsodszentgyörgy: Balázs - Timkó, Somogyi, Barna L., Kolenicska, Varga, Vincze L., Vincze T., Oravecz, Németh Cs. (Németh P.), Barna G. (Put- noki). Edző: Utassy Béla. G.: Bodnár, Rontó, ill. Németh P. Jók: Baranyi, Bodnár, Rontó, ill. Ba­lázs, Timkó, Somogyi, Barna, Oravecz. Ifi: 13-0. Gönc-Halmaj 2-1 <1-1} Gönc, 300 néző. Vezette: Geró Ü. Gönc: Vass - Kopcsó (Majoros), Kunzó, Farkas, Kutasi, Csontos)., Dankó, Spisák, Tóth R. (Rostás), Burka (Nagy), Csontos Cs. Edző: Puskás László. Halmaj: Tamás - Turnyánszki (Spicmüller), Bitó, Mika, Kecskés, Spák, Csurilla, Parkánszki (Kristóf), Juhász I., Köteles, Varga (Bukov). Edző: Becse László. G.: Burka, Kunzó (11-esből), ill. Köteles (11-esből). lók: Vass, Kunzó, Spisák, ill. Tamás, Ju­hász L, Spák. Ifi: 3-6. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLtÁSA 1. Mezőkövesd 20 7 3 70-19 67 2. Abaújszántó, 14 9 7 54-46 51 1. Siegel SE 14 9 7 49-36 51 4. Encs 14 li: II: .58-33 49 5. Sátorújhely 14 7 9 56-40 49 6. Sárospatak 13 10 7 43-29 49 7. Tomor-Lak 12 11 7 49-42 47 8. Edelény 13 7 10 41-34 46 9. Bőcs 10 11 9 54-45 41 0. Nyékládháza 11 7 12 38-38 40 1. Halmaj 11 5 14 42-45 38 2. Putnok 10 ' 7 ■ 13 28-46 37 3. Red Devil's 9 7 14 30-44 34 4. Prügy 10 4 16 45-61 34 15. Taktaharkány 9 6 15 43-70 33 6. Gönc 6 0 15 37-57 27 (7. Karcsa 6 8 16 35-71 26 8. B.szentgyörgy 6 5 19 31-57 23