Észak-Magyarország, 1996. május (52. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-14 / 112. szám

1996. Mátus 14«, Kedd Sport ES ZAK-M agyarország 15 Asztalitenisz Miskolc (ÉM) - Szép győzelemmel fejezte be a Borsodi Kinizsi NB I/B- een szereplő asztalitenisz-csapata a eajnokság küzdelmeit: Borsodi Ki­nizsi - Szolnoki Tisza 10-1. Gy.: Szabó (3), Kovács (2), Géczi (2), Te­mesvári és a Kovács-Szabó, Géczi-Temesvári pár. Pólósdöntetlen Miskolc (ÉM) - A vízilabda NB I/B- “en szereplő Miskolci Vízművek csapata hazai környezetben döntet­lent ért el a Cegléd gárdája ellen. Miskolci Vízművek - Cegléd 10-10 <2-4, 5-2, 2-3, 1-1). G.: Batta (4), Tóth Tamás (2), Tóth Tibor, Né­meth Z., Németh G., Hatvani. Jók: Tóth Tamás (a mezőny legjobbja), Tóth Tibor, Németh Z., Batta. A miskolciak bárom kulcsjátékosuk nélkül is jól játszottak, és közel áll- tak a két pont megszerzéséhez. Intrachem Kupa Miskolc (ÉM) - Intraehem Kupa néven férfi páros teniszversenyt j^ndeztek Miskolcon a Junior SC Győri kapui teniszpályáin. A ver- ^nyt a Dobrosi-Krusnyiczki kettős nyerte, a Oaulisinec-Gajdos pái-os előtt. A harmadik helyet a Tuza-Ágoston duó szerezte meg. Varga az új elnök bánhorváti (ÉM) - A Bánhorváti Megyei II. osztályú labdarúgócsa­patának elnöki posztján változás történt. A tisztséget eddig betöltő Mátyás Józsefet az „elnöki székben” "anga Gábor váltotta fel. Ózdi tenisz Ózd (ÉM) - Ózd Kupa ’96 néven ki­kelt ifjúsági és felnőtt másodosz­tályú teniszversenyt rendeztek Óz- a°n. A péntektől vasárnapig tartó rendezvényen a következő eredme- nyek születtek: Kiemelt ifjúsági fiú, egyéni (18 évesek): 1. Kiss (Bp. Epí- wk), 2. Dán (Mátra SE), 3. Búza (UTE), Harnádi (Ózd). Kiemelt ifju- fiú páros (18 évesek): 1. Dán-Buza (Mátra , SE-ÚTE), 2. Kiss-Tasonyi (Bp. Építők-Ózd), 3. Pintér-Hernádi (III. kér TVE-Ozd), ósemlye-Birinyi (Eger SE). Máso­dosztályú felnőtt férfi egyes: 1. Biri- "yi (Eger SE), 2. Dán (Mátra SE), 3. Hernádi (Ózd), Pintér (III. kér •VE). Serdülő fiú (14 évesek): 1. “Űzik (Eger SE),, 2. Hetényi (Eger HE), 3. Záhonyi (Ózd). „Megőrizzük a veretlenségünket” Miskolc (ÉM - PA) - A hétvégi bajnoki fordulóban fölényes győzelmet aratott hazai pályán, hazai közönség előtt a Miskolci Honvéd Kórház NB I/B-ben éllo­vas kézilabdacsapata, így már két fordulóval a bajnokság befe­jezése előtt megszerezték az aranyérmet. A Jászberény elle­ni mérkőzésről beszélgettünk Szolga Miklóssal, a csapat edző­jével. □ Gondolom nehezebb mérkőzésre számítottak, hiszen a vendégegyüt­tes az élmezőny tagja. • Amikor mi még az NB II-ben let­tünk aranyérmesek, akkor ez a Jászberény már az NB I/B-ben bronzérmes volt. Most is jól szere­pelnek, megint csak ók a harmadik hely várományosai. Az őszi két „pontvesztésünk’' közül az egyik ép­pen Jászberényben történt, egy na­gyon nehéz mérkőzésen „ik­szeltünk”. Ismertük a játékosállo­mányukat, és azt, hogy mire képe­sek. Kicsit, tartottunk tehát a mér­kőzéstől, hiszen sok minden eldől­hetett, eldőlt szombaton. □ A lányokon nem lehetett felfedezni az idegesség jeleit. • Gyakorlatilag a bajnokság már a mérkőzés előtt eldőlt, hiszen szá­munkra a három mérkőzésből egyetlen pont is elég lett volna az üdvösséghez. Persze nekünk nem az egy pont megszerzése volt a cé­lunk, így nagyon készültünk a hét­közi edzéseken. A „szokásos” fizikai megterhelés mellett most nagyobb hangsúlyt fektettünk a „lelki” rá­hangolódásra is. Erre azért is sziik­A kézilabdás lányok tapsa nemcsak a közönségnek, hanem az edzőnek, Szolga Miklósnak (kis kép) is kijárt Fotók: Dobos Klára és Vajda lános ség volt., mert már a múlt héten a jánoshalmai mérkőzésen eldőlhe­tett volna a bajnoki cím sorsa, de a sors úgy hozta, hogy hazai pályára maradt a döntés joga. □ Amely döntés elég egyértelmű volt. • Nagyon magabiztosan játszva si­került legyőznünk ellenfelünket. Már a mérkőzés elején igyekeztünk döntésre vinni a dolgot. Hamar je­lentős előnyre tettünk szert, amit a vendégek már nem tudtak ledolgoz­ni. A találkozó befejezéséig folya­matos nőtt a két csapat közötti kü­lönbség, a mi javunkra. Amikor már biztos volt a győzelem, a lányok igen látványos megoldásokkal, a közön­séget szórakoztatva játszottak és nyertek. □ Még két, mérkőzés van hátra. • Kétszer megyünk idegenbe, Nyír­egyházára es Vácra. Az aranyérem megszerzése után most már az a tét a csapat számára, hogy megőrizzük a veretlenségünket a bajnokság vé­géig. Én hízom benne, hogy ez sike­rül is. □ Mi a titka ennek a sorozatnak? • Nagyon jól együtt van a gárda, ha valaki nem a legjobb formáját hozza a meccsen, vagy nem tudott játsza­ni, a többiek gond nélkül „elbírták” ezt.. Még jobban hajtották egymást és a sikerek nem is maradtak el. NB II: ellenfél nélkül maradt a Tábori Miskolc (ÉM) - Ezen a hétvégén is folytatódtak az NB H-es baj­nokságok küzdelmei. Az ered­mények: KÉZILABDA: Mezőkövesdi KC - Ozdvidéki BKC 27-21 (16-11). Mezőkövesd, NB II férfi. A legjobb dobók: Pásztor (8), Fügedi (7), ill. Horváth (6), Var­ga (3), Bencze (3), Stáb (3). Jók: a legjobb dobók, ill. senki. A megyei házirangadót magabiztosan nyer­ték a hazaiak, akik végig jobban akarták a győzelmet. Hajdúnánás - Sárospataki TC 16-15 (10-10). Hajdúnánás, NB II férfi. A vendégek legjobb dobói: Oláh (4), Nagyházi (4). Jók: senki. A múlt heti bravúr után ezúttal nem ment a játék a Sárospataknak. Balmazújvárosi MINEX KC - Ózd-Brodeco 19-16 (10-6). Bal­mazújváros, NB II női. Az ózdiak legjobb dobói: Bolyki (6), Paulo- vicsné (4). Jó: Árvái. Szükségbírók­kal lejátszott mérkőzésen megszo­rongatta az Ózd a bajnokaspiráns hazaiakat. Miskolci VSC - Putnoki VSE 10-13 (5-8). Miskolc. NB II női. A legjobb dobók: Németh (6), ill. Holló (5), Tábori (4). Jók: a legjobb dobók. A nagy akarattal küzdő Miskolciak csak megnehezíteni tudták a putno­ki gárda dolgát. KOSÁRLABDA: Nyíregyháza - Mezőcsáti DSE 45-53 (22-22). Nyíregyháza, NB II női. A pontdobók: Nagy (23/18), Varga (14/12), Szűcs (8/6), Bajor (4), Kormos (4). ^ISSZAPILIANTÓ Cserekérdés - kérdéscsere Miskolc, Hajdúszoboszló (EM - BCS) - A két borsodi másod- osztályú labdarúgó-együttes - az eredmények tükrében - si­keres hétvégét tudhat maga nyögött, hiszen a Diósgyőri FC közel két hónap után ismét győztesen hagyhatta el a já­tékteret (DFC-Hajdúnánás 4*0), míg a Kazincbarcikai SC értékes pontot vihetett haza a Hajdúszoboszlói kirándulásá­ról (KCFC-Hajdúszoboszló - KBSC 1-1). Az eredmények mellett volt egy apróság, ami mindkét, pályán kérdéseket vetett a fel a lelátókon helyet foglalókban. Á DFC mérkőzésén sokáig gólnél­küliségre álltak a csapatok, s a hajrá tíz perce is 0-0-al indult. A vendégek edzője először az 53. Percben nyúlt á frissítés eszközé­hez, s az addig gyengén muzsikáló csatárt, a „nagy középső”, azaz Nagy II helyett Bajuszt küldte já­tékba, s így a folytatásra még két cserelehetősége maradt. Aztán oyolc perccel a találkozó vége előtt, a nagy hazai nyomás köze­pette idő- és erőnyerés céljából a csapat másik csatárát is az öltöző­be küldte., akit egy középpályással váltott fel. Együttesén azonban ez sem segített , hiszen Verebes edző számítása szerint a Diósgyőr a ti­zenötödik helyzetét gólra váltotta, s a 66. percben egycsapásra romba döntötte a nánási álmokat. A hát­ralévő időben azonban történt még érdekesség, hiszen a vendé­Csere ide, csere oda, a diósgyőri szurkolók végre hazai győzelemnek örülhettek a hétvégén Fotó: Végh Csaba gek trénere, Vígh Tibor a 88. perc­ben kihasználta harmadik cserele­hetőségét is - vajon miért? -, hi­szen az emiatt eltelt idővel a piros­fehérek malmára hajtotta a vizet. Százból kilencvenkilencen ezt tet­ték volna, de vajon százból hányán cseréltek volna abban a helyzet­ben, mint amikor Vígh Tibor ki­használta harmadik cseréjét? A KBSC meccsén a kék-sárgák az idegenben szinte kötelező véde­kező taktikát alkalmazták - az el­ső félidőben hiba nélkül, hiszen a mérkőző felek 0-0-al vonultak pi­henőre. A második játékrészben a hazaiaknak tíz perc kellett a gól­hoz, amit a Barcika rövid időn be­lül egalizált, s ezután ismét az el­ső félidőben bevált védekező foly­tatta. A hajrá utolsó tíz percének 1-1-es állással és egy-egy kihasz­nált cserelehetőséggel vágt ak neki a csapatok. A hazaiak természe­tesen szerették volna maguk javá­ra fordítani a mérkőzést és min­den erejüket mozgósították a győztes gól megszerzésének érde­kében. A Barcika védekezett és védekezett, s bizony ekkor jól jött volna egy kis szünet. A lelátón he­lyet foglaló néhány kék-sárga szimpatizáns bekiabálásival arca buzdította Kálmán Vilmost, a KBSC mesterét hogy nyúljon a cserékhez, hiszen az ezzel eltelt idővel „szusszanhat" egyet a csa­pat.. Százból kilencvenkilencen biztos, hogy cseréltek volna, am a vendégek ezt nem tették meg. Va­jon miért? A találkozó végeredményben jól „sült el” a KBSC szempontjá­ból, mert. értékes pontot vihettek haza Sztahonék. De vajon nem-e lett volna jobb, s „idegnyug­tatóbb”, ha a két cserelehetőségét is kihasználja a vendég csapat? Hiszen ezzel rendkívül értékes másodperceket nyerhettek volna a rázós hajrában... HCM-rájátszás - az ötödik helyét Budapest (MTI) - Egy héttel az Európa-baj- nokság után a válogatott asztaliteniszezők ha­zai tétmérkőzésen álltak asztalhoz, hiszen va­sárnap megkezdődött a Julius Meinl Kupáért zajló csapatbajnokság rájátszása a legjobb négy közé jutásért. A Klubcsapatok Szuper Li­gájában szerepelt három-három férfi és női együtteshez csatlakozott a bajnoki alapsza­kasz legjobb triója. A férfiak küzdelmeiben részt vett a HCM SC gárdája is, akik az alap­szakaszban a második helyen végeztek. A két csoportba sorsolt hat-hat együttes mérte össze erejét. Eredmények: Férfiak: A csoport: Kiskunfélegyházi Credo AC- NASS-BVSC 10-7, NASS-BVSC - Győri Elektromos 10-1, Kiskunfélegyházi Credo AC- Győri Elektromos 10-2. A csoport végered­ménye: 1. Kiskunfélegyházi Credo AC, 2. NASS-BVSC, 3. Győri Elektromos. B csoport: Postás SE - LRI-Malév SC 9-9, Pos­tás SE - HCM SC 10-1 (Gy.: Baji), LRI-Malév SC - HCM SC 10-0. A csoport végeredménye: 1. Postás SE, 2. LRI-Malév SC, 3. HCM SC. Megjegyzés: az első hely sorsát a jobb játszma­arány döntötte el a Postás SE javára. A csoportmérkőzések után kialakult az elő­döntők és a helyosztók párosítása. Szerdán a következő párosításban állnak asztalhoz az el­ső mérkőzésen a csapatok: férfiak: elődöntő: Kiskunfélegyházi Credo AC - LRI-Malév SC, Nass-BVSC - Postás SE, az 5. helyért: Győii Elektromos - HCM SC. Tegáz DKK II - Szerencsi VSE 87-56 (46-22). Debrecen. NB II férfi. A szerencsiek pontdobói: Takács (18), Sörös (12), Sompiák (9), Far- mosi (6), Sándor (5), Marton (4), Majoros (2). A Szei'encsi VSE - Szolnoki TE és a DKSK-Tabori - Nagykálló mérkő- zés elmaradt, mert a vendégek nem érkeztek meg. LABDARÚGÁS: Elán FC - Szombathely 4-3 (1-1). Miskolc, NB II női. Elán: Balogh - Szajlai, Lőiincz, Szegeczki, Visegrá­di (Ivanics), Mizsér, Sipos, Hódiné (Molnár), Szomorú, Földi, Kovács (Bodnar). Edző: Katona lnne. Gól­szerzők: Hódiné (2, egyet 11-esból), Bodnár, Földi. A miskolci lányok hatalmas hajrával 1-3-ról fordítot­ták maguk javára az eredményt. Bodor Péter ismét világbajnok Budapest. (MTI) - A németoi-szági Ti-aben- Ti'arbachban megrendezett OSY-400-as mo­torcsónak világbajnokságon nagy magyar si­ker született: Bodor Péter, a Váci Vasutas SE versenyzője megvédte világelsőségét! A tíz nemzet sportolóinak részvételével le­bonyolított négyfutamos világbajnokságon még egy magyar spoi-toló a dobogoi-a állhatott, Kohut. Gáboré a bronzérem. A második helyen a szlovák Marian Jung végzett. .Totósarok. 20. Hét, I. Anglia - Maavarorszá Csank csapata csak a tisztes vereségre számít­hat... ___________ 2 . Rostock (5.) - Köln (15. A döntetlen csak a kecskéseknek felelne A bajnoki címet megőrző hazaiaknak nem okozhat gondot a közönség szórakoztatása... 4. Bayern München (2.) - Düsseldorf (12.) 1 A bajorok győzelemmel engesztelik ki hívei­ket... 5. Bremen (8.) - Schalke 04 (3.) A vendégek harcolnak a bronzéremért... 6. M.gladbach (4.) - 1860 München (9.) 1 A bronzcsatábnn még érdekeltek a hazaiak... A hamburgiak szépen búcsúznak lelkes szur­kolóiktól... lildfflMttlIIiri Í.I'II'IIJ I—1,11 A oáIvaválasztok már teljesen leeresztettek... A kikötővaiosiaknak tontosak csak a pontok... 10. Leverkusen (14.) - Kaiserslautern (16.) 12 A vörös ördögök csak győzelemmel marad­hatnak bent... 11. Bologna (4.) - Lucchese (6.) Otthonukban kiválóan teljesítenek a bologna­iak... 12. Andria (14.) - Reggiana (2.) Ellentétes érdekek, ám a remi mindkét együt- tesne^lmgadhatóemdmenv^^^^^^^^^ Az előző szezonban még élvonalbeli vendég­látók görcsösen küzdenek a kiesés elkerülé­sért._______________________________________ 13+1 Regeina (19.) - Pescara (12. Tétje ugyan nincs a találkozónak, de Itáliában ez nem azt jelenti, hogy eleve feladnák a meccseket... Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékoztatasa szerint a 19. fogadási heti TOTÓ és Góltotó nyeremé­nyei a jövedelemadó levonása után a követke­zők: TOTÓ: 13 plusz egy találatos szelvény 20 darab, nye­reményük egyenként 963 404 forint, 13 talála­tos szelvény 24 darab, nyereményük egyen­ként 329 715 forint, 12 talalatos szelvény 679 darab, nyereményük egyenként 4917 forint, II találatos szelvény 8079 darab, nvei’emé- nyük egyenként 413 forint, 10 találatos szel­vény 50 191 dai-ab, nyereményük egyenként III forint. Góltotó: 4 találatos nem volt. A következő hétre átvitt nettó halmozódó nyereményösszeg 419 904 fo- rint. 3 találatos 51 dai-ab, nyereményük egyenként 2238 forint. De nem ez volt az utolsó csere a ta­lálkozón, hiszen a hosszú böjt után győzelemre álló DFC mestere Ve­rebes József is váltott, újoncot avatva a pályára küldte Pásztort.