Észak-Magyarország, 1996. május (52. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-13 / 111. szám

1996, Május 13., Hétfő Sport ESZAK'Magyarország 11 Bikatorpanás New York (MTI) - Két mérkőzés­sel folytatódott a rájátszás az észak­amerikai profi kosárlabda bajnok­ságban (NBA). A New York Knicks és a Chicago Bulls a Keleti-főcso- portban, míg az Utah Jazz és a San Antonio Spurs nyugaton játszotta le az elődöntős párharc harmadik mérkőzését. New York-ban megtor­pantak a Bikák, elszenvedték ráját­szásbeli első vereségüket. A Utah Jazz a hazai pálya előnyét kihasz­nálva fölényes győzelemmel került lépéselőnybe San Antonio-i vetély- társával szemben. A Chicago Bulls vezéregyénisége Michael Jordan 46 Pontot szórt, de New Yorkban ez is csak hosszabbításhoz volt elegendő. John Starks 30 pontos kosártermé­se, valamint Patrick Ewing 22 pont­ja és 13 lepattanó-gyűjtése ezúttal többet ért, mint „Air Jordan” pro­dukciója. Salt Lake City-ben Karl Malone (32 pont) és Jeff Hornacek 117) volt a főszereplő, kettejük telje­sítménye adta meg az alaphangot a sikeres Jazz-előadáshoz. Eredmé­nyek: Keleti-főcsoport, elődöntő: New York Knicks - Chicago Bulls 102:99 - hosszabbítás után. A pár­harcban 2-1-re a Chicago Bulls ve­zet. Nyugati-főcsoport, elődöntő: Utah Jazz - San Antonio Spurs 105:75. A Utah Jazz 2-1-re vezet. Az Auxerre a bajnok Párizs (MTI) - Az Auxerre első al­kalommal nyerte meg az élvonalbe­li francia labdarúgó bajnokságot, uiiután a 37. fordulóban 1-1-es dön­tetlent ért el a Guingamp otthoná­ban. Ezzel a pontszerzéssel ugyanis behozhatatlan előnyre tett szert ül­dözőivel szemben. Eredmények: Montpellier - Le Havre 2-0, Mona­co-Strasbourg 5-1, Lille-Lyon 2-1, Gueugnon - Rennes 1-0, Nan­tes - Metz 1-0, Guingamp - Auxer- re 1-1, Saint-Étienne - Martigues 2-2, Bastia - Nice 1-2, Bordeaux - Paris St. Germain 2-2, Cannes - Lens 5-2. Az állás: 1. Auxerre 69 Pont, 2. Paris St. Germain 65 (60-35), 3. Monaco 65 (61-37). —Fori ® GENF — A svájci labdarúgó baj­nokság 13. fordulójában: Aarau - Grasshopper 0-0, Servette - Luzern 3-4, Neuchatel - Basel 1-1, Sión - St. Gallen 3-1. Az élcsoport állása: 1- Grasshopper 51 pont, 2. Sión 44, 3. Neuchatel 42. • MOSZKVA - Az orosz labdarúgó kupa döntőjében: Lók. Moszkva - Szpartak Moszkva 3-2 (2-2). G.: Ko- szolapov (10., 43. - mindkettőt 11- esből), Drozdov (85.), illetve Lipko (22.), Nyikiforov (30. - 11-esből). • BECS - Az osztrák labdarúgó­bajnokság 33. fordulójában: Vor­wärts Steyr - Rapid Wien 2-3, Aust­ria Wien - FC Tirol Innsbruck 1-0, SV Ried - Linzer ASK 1-0, Sturm Graz - SV Salzburg 2-1. Az élcso­port: 1. Rapid Wien 60 pont/31 mér­kőzés, 2. Sturm Graz 59/31, 3. FC Tn-ol Innsbruck 57/32. 55 nap után ismét győzelem! Verebes először érezhette a siker ízét a DFC kispadján A nagy csata végén a fehérmezesek örülhettek Fotó: Végh Csaba Bekecz Csaba Miskolc (ÉM) - Megszakadt a Di­ósgyőr nyolc(!) hete tartó nye­retlenségi sorozata! A piros-fe­hérek a „helyzetek mérkőzé­sén” négy perccel a találkozó vége előtt Lakatos góljával sze­rezték meg idei első hazai győ­zelmüket. Diósgyőri FC - Hajdúnánás FK 1-0 (0-0) Diósgyőr, 2000 néző. Vezette: Varga S. (Szabó J., Hidasi). DFC: Hanyecz - Farkas J., Nagy S., Farkas A., Vitelki - Varga, Sar- lai, Buliga, Bíró - Tóth, Lakatos. Edző: Verebes József. Hajdúnánás: Nagy III - Nagy I, Raducu, Vonyigás, Boros - Vígh, Kondora, Fazekas, Szemán - Ka­nál, Nagy II. Edző: Vígh Tibor. Csere: Nagy II helyett Bajusz az 53. percben, Kanál helyett Tar a 82. percben, Szemán helyett Herperger a 88. percben, Tóth helyett Pásztor a 89. percben. Sárga lap: Nagy S. a 24. percben, Raducu a 33. percben, Nagy II az 51. percben. Gólszerző: Lakatos a 86. percben, 1-0. Jók: Nagy S., Farkas A., Vitelki, Varga, Buliga, ill. Nagy III, Raducu, Szemán. 5. perc: Lakatos a jobbhátvéd posztjáról nagyszerű keresztlabdát adott a bal szélen lopakodó Bíró­nak, a középpályás átvette, majd kettőt lépett vele, s egy lövőcsel után 18 méterről ballal a jobb alsó sarokra lőtt, de Nagy III a helyén volt és kitenyerelte a gólba tartó labdát. 17. perc: Raducuval szemben sza­bálytalankodtak a diósgyőri védők, a kaputól 18 méterre. A szabadrú­gást Kanál végezte el, s a jobb felső sarok felé csavarta a labdát, amely csak centiméterekkel a kapufa mel­lett hagyta el a játékteret. 32. perc: Bíró a jobb oldalról vég­zett el a szögletrúgást, s beadása, a túloldalon érkező Nagy S.-t találta meg. aki magasra felugorva „hulló falevélként” fejelt a jobb felső irá­nyába, de a bőrgömb a felsőléc tete­jéről az alapvonalon túlra pattant. 47. perc: A bal oldalon Lakatos Tót­hoz továbbított, aki 6 méterre a ka­putól lefordult a védőjéről, lövésébe Nagy I az utolsó pillanatban még bele tudott érni és róla szögletre pattant a labda. 55. perc: Nagy S., amúgy „Pintére- sen” előre ívelte egy labdát, ami az ötösön érkező Lakatoshoz került, de a csatár közvetlen közelről sem tu­dott a hálóba találni. 56. perc: Bíró jobb oldali szöglete átszállt a hosszú oldalra, majd Vi­telki egyből visszakanyarította a labdát a jobb felső sarok irányába, ahol Nagy S. és Nagy III egyszerre ugrott fel a labdáért. A beadást a hazaiak játékosa érte el hamarabb és 3 méterről a hálóba fejelt. Ám a DFC gólörömét Varga játékvezető szakította félbe, aki kapustáma­dásért - gól helyett - kifelé ítélt sza­badrúgást. 58. perc: Bíró rúghatott újabb szög­letet, s ezúttal a rövid sarkon érke­ző Farkas A.-t játszotta meg, aki 10 méterről előrevetödve, centiméte­rekkel a hosszú sarok mellé fejelt. 76. perc: A jobb oldali szögletzászló közeléből Lakatos ívelt be középre, ahol újra Tóth emelkedett a legma­gasabbra, de ismételten a bal alsó sarok mellé fejelt. 86. perc: A hajrá utolsó perceiben góllá ért a hazaiak nyomasztó fölé­nye. Bíró sokadik szögletét végezte el a bal oldalról, s a mezőny legala­csonyabb embere, Lakatos 10 mé­terről a felső léc alsó lapjára fejelte a beadást, ahonnan a labda a gólvo­nal mögé pattant, 1-0. A szombat délutáni mérkőzést ke­vesen választották programjukul, valószínűleg azért, mert a piros-fe­hérek irtózatosan gyenge tavaszi szereplése kevesekben ébresztett leküzdhetetlen vágyat a Hajdúná­nás vendégjátékának megtekinté­sére. A pár ezer futballbarát hiá­nyát a B.-A.-Z. Megyei Társadalom- biztosítási igazgatóság ellenőrei próbálták meg pótolni, akik lefog­lalták a mérkőzés bevételét... A különös intermezzóról a pályán lévő játékosok nem sokat tudtak, s hazaiak a „pénztelenség” ellenére egyre-másra alakították ki a hely­zeteket a vendégek kapuja előtt. Az első játékrészben legtöbbször Vitel­ki elfutásai után alakultak ki lehe­tőségek, de a helyzetbe került DFC- labdarúgók „hozták a formájukat” és kihagyták a kínálkozó ziccereket. A vendégek láthatóan nem a győze­lemre játszottak, hiszen ugyanazt a taktikát választották, amit a leg­több csapat Diósgyőrben, jól meg­szervezett védelemmel a döntetlen­ből kiindulva átadták a kezdemé­nyezést a hazaiaknak, s támadá­sokról eleve lemondtak. így aztán nem is hatott meglepetésként, hogy a Hajdúnánás az első félidőben mindössze egyszeri!) tette tisztele­tét a Hanyecz kapuja előtt. A DFC a kezdeményező első harminc perc után már nemigen tudott a kapu előtt helyzeteiken kialakítani, s ek­kor csak néhány átlövési kísérletre futotta az erőből. A szünet után ismét vehemens ha­zai rohamok következtek, ami kis híján góllá érett, hiszen Nagy S. - véleményünk szerint teljesen sza­bályos - találatát a játékvezető ér­vénytelenítette. Ez a szituáció hosszú percekre visszavetette a hazaiakat, akiknek nyomasztó mezőnyfölénye közel húsz percen keresztül nem eredmé­nyezett újabb komoly helyzetet. A találkozó utolsó negyedóráját meg­pörgette a hazai gárda, s a vendé­gek pusztán védekezésre összponto­sító taktikája négy perccel a vége előtt csődöt mondott. Lakatos „haj­szálon múlt” gólja teljesen meg­érdemelt három pontot eredménye­zett a mérkőzést végigtámadó DFC- nek, míg a Hajdúnánás együttese a saját maga öngyilkos taktikájának áldozta lett. VEREBES József: - Megszámol­tam a gólhelyzeteket a mérkőzésen, és a lehetőségeink közül a ti­zenötödikéül) sikerült értékesíte­nünk. Az első félidő utolsó tíz percét leszámítva nagyon jól játszott a csa­pat és teljesen megérdemelten nyertünk. VÍGH Tibor: - Sajnálom, hogy öt perccel a vége előtt elkerülhető gólt kaptunk, s ez megfosztott minket a bravúros pontszerzéstől. Mbemba mentette meg az egyik pontot KCFC-Hajdúszoboszló - Kazincbarcikai SC 1-1 (0-0) Berecz Csaba Hajdúszoboszló (ÉM) - Egy ponttal elégedettek lettek vol­na a forduló előtt a kazincbar­cikai focisták. Álmuk valóra vált, hiszen a Debrecenbe iga­zolt Plókai Mihályt nélkülöző najdúszoboszlóiak végül nem »írtak a KBSC-vel. KCFC-Hajdúszoboszló - Ki zincbarcikai SC 1-1 (0-0) Hajdúszoboszló, 1000 néző. Veze te: Győr (László, Fazekas). KCFC: Vadon - Usmajev - Szén miklósi, Ternován — Kiss Cs., Kői dás, Gráczi, Fekete A., Czipf Nagy Cs., Stancu. Edző: Eic László. KBSC: Fülöp - Sztahon Szabó I., Földeák - Remenár, Ha nócz, Mbemba, Szaniszló, Pribék Csipke, Deszatnik. Edző: Kálmá Vilmos. Csere: Nagy Cs. helye Kovács N. az 55. percben, Csip! helyett Mogyoródi a 72. percbei Sárga lap: Fekete A. a 22. per ben, Mbemba a 33. percben, U niajev a 34. percben, Kovács N. 79. percben. Gólszerző: Fekete l az 55. percben, 1-0, Mbemba (1 esből) a 68. percben. Jók: Term ván, Fekete A., Stancu, ill. Fülöp, Sztahon, Szaniszló, Mbemba. Csipke. 8. perc: Az első barcikai kontra Mbembától indult, aki Csipkéhez továbbított a bal oldalra. A csatár egy testcsellel becsapta őrzőjét, majd élesen keresztbe lőtt, de a túloldalon érkező Remenár né­hány centiméterrel lemaradt. 55. perc: Középen, a kaputól 18 méterre ajándék szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. A pontrúgást Fekete A. végezte el, s jobbal a ka­pu bal felső sarkába csavarta a labdát, 1-0. 57. perc: Harnócz 20 méterről vállalkozott lövésre, de a léc alá tartó bombáját Vadon hárította. 68. perc: Csipke húzogatta a jobb oldalon két védő között a labdát az alapvonal közelében, aztán hirte­len összeesett. A játékvezető meg­lepetésre 11-est ítélt! A büntető­nek Mbemba futott neki, s a bal felső sarokba lőtt, 1-1. 73. perc: Mbemba középen ugrott ki, becsapta Usmajevet, majd a bal oldalon 8 méterről senkitől sem zavartatva a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki. 82. perc: Czipf a 16-os jobb oldali sarkáról indult el, befelé húzott, majd középről, 18 méterről jobbal óriási lövést eresztett el, amely fej­magasságban suhant el a bal ka­pufa mellett. A találkozó elején támadólag fellé­pő hazai együttest és óvatosan kezdő vendégcsapatot láthattak a nézők. Ha ezt a játékot pontozásra játszanék, az első húsz perc után a hazaiak jelentős előnyre tettek volna szere. Ebben az időszakban a szoboszlóiak négy-öt nagy hely­zetet is elhibáztak. A második félidő ismét hazai fölénnyel kezdődött, tíz perc eltel­tével a játékvezető ajándék sza­badrúgásából vezetést szerzett a KCFC. Innentől kezdve egy kicsit sürgősebb lett a barcikaiaknak, s közel negyedóra után Győr játék­vezető ismét főszereplővé lépett elé, s a másik oldalon is elhelye­zett egy ajándékot. Ezt a ziccert a Kazincbarcika gólra váltotta, s is­mét visszahúzódott a kapuja elé, bár Mbemba révén akár a győzel­met is megszerezhették volna, a vendégek végül elégedettek lehet­tek az egyik ponttal. EICH László: - Azért vesztet­tünk két pontot, mert gólt csak pontrúgásból tudtunk szerezni, s a helyzeteinket kihagytuk. KÁLMÁN Vilmos: - Úgy érzem, hogy nagyon jó mérkőzésen, fe­gyelmezett játékkal megérdemel­ten vittük haza az egyik pontot. További eredmények: Salgótarjáni BTC - Kecskeméti SC-RSC 3-0, Nyíregyházi FC - FC Hatvan 1-1, Tiszakécske - Kecskeméti TE 3-1, III. kér. TVE - FC Eger-Egertej 2-0, Tiszavasvári ASE - Hódmező­vásárhelyi Astra-VFC 1-0, Gödöl- lő-Naszálytej - FC Sényő 3-1. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. III. kér. 16 5 3 52-16 53 2. T.kécske 13 6 5 44-22 45 3. T.vasvári 13 6 5 35-17 45 4. Kaba ' 1.3 6 5 36-21 45 5. Diósgyőr 12 8 4 40-18 44 6. KTE 13 4 7 30-25 43 7. Ny.háza 12 3 9 38-26 39 8. S.tarján 9 9 6 27-19 36 9. H.nánás 9 7 8 28-22 34 10. Eger 7 6 11 31-33 27 11. Hatvan 7 5 12 24-36 26 12. KBSC 5 8 11 28-31 23 13. Gödöllő 6 5 13 20-45 23 14. Sényő 5 6 13 24-49 21 15. KRSC 4 6 14 23-36 18 16. Hödmezőv.*2 2 20 10-74 5 * 3 büntetőpont levonva Totó, 19. Hét 1. Debrecen - Kispest 2-1 1 2. Zalaegerszeg - Győr 3-0 1 3. 1860 München - Dortmund 2-2 X 4. 1. FC Köln - Bremen 1-2 2 5. Atalanta - Padova 3-0 1 6. Bari - Juventus 2-2 X 7. Cagliari - Parma 2-0 1 8. Milan -Cremonese 7-1 1 9. Napoli - Udinese 2-1 1 10. Piacenza - Fiorentina 0-1 2 11. Roma - Internazionale 1-0 1 12. Torino - Lazio 0-2 2 13. Vicenza - Sampdoria 2-2 X +1 BVSC-Vác 1-0 1 Ruhr-vidéki ünnep Miskolc (ÉM - B.Gy.) - Az utolsó előtti fordu­lóban eldőlt a bajnoki cím sorsa: a Dortmund labdarúgócsapata megvédte trónját. Nem si­került a bajoroknak letaszítaniuk őket onnan. Igaz ehhez a másik Ruhr-vidéki együttes, a Schalke 04 is alaposan hozzájárult, mivel le­győzték a bőrnadrágosokat s ezzel ők is ünne­pelhettek: 1977 óta először indulhatnak az UEFA Kupában. A fekete-sárgák persze maguk is mindent megtettek a salátástál újbóli megszerzéséért. Az „oroszlánok” otthonában kétgólos vezetésre tettek szert 66 ezer szurkoló nagy bánatára. Reuter és Zorc góljait azonban Bodden nem kis meglepetésre két találatával egalizálni tudta. A Bayern München csak vergődött a Park­stadionban 71 ezer néző előtt. Az egykori bajor Olaf Thon a vendéglátókat jutatta előnyhöz, ám a szünetig ezt kiegyenlítette Kosztadinov. Már úgy tűnt, hogy marad a döntetlen, de túl a rendes játékidőn Andreas Müller megtette azt a szivességet a dotmundiaknak, hogy ne kelljen várni az utolsó fordulóig a bajnokra. Csapata ezzel részt vehet a nemzetközi kupa­küzdelmekben. A 34. forduló már csak arra ad választ, hogy a Borussia Mönchengladbach avagy a Schalke lesz-e a bronzérmes és a harmadik ki­eső (Köln, Leverkusen, Kaiserslautern) neve is kiderül. 33. forduló: 1860 München - Dortmund 2-2, Schalke 04 - Bayern München 2-1, Köln - Bremen 1-2, Karlsruhe - St.Pauli 2-2, Uerdin- gen - Mönchengladbach 0-2, Freiburg - Lever­kusen 2-1; Düsseldorf - Frankfurt 2-2, Ham­burg - Stuttgart 3-0, Kaiserslautern - Rostock 2-0. AZ ÁLLÁS: 1. Dortmund 18 11 4 73-36 65 2. Bayern M. 19 4 10 64-44 61 3. Schalke 04 13 14 6 .43-35 53 4. Mönchengl. 15 8 10 52-49 53 Labdarúgás, NB I Budapest (ÉM) - A labdarúgó NB 124. for­dulójában szombaton a Csepel elleni haz­ai győzelmével csak egy napra vette át a vezetést a táblázaton a Ferencváros, hiszen a BVSC vasárnap 1-0 arányban di­adalmaskodott a Vác felett, és visszesz- erezte első helyét. Eredmények: MTK FC - Haladás VFC 3-1 (1-1). Hungária körút, 1500 néző. Vezette: Hanacsek. G.: Kené­séi (8., 69.), Fehér (90.-öngól), ill. Negrau(21.). Zalaegerszegi TE - Győri ETO FC 3-0 (2-0). Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: Vágner. G.: Balog (20.), Sebők (44.). Lantai (86.-öngól). DVSC-Epona - Kispest-Honvéd FC 2-1 (2-1). Debrecen, 9000 néző. Vezette: Vad. G.: Sándor T. (18. — 11-esből, 45.), ill. Kovács B. (14.). Pécsi MFC - Vasas casino Vigadó 1-3 (1-1). Pécs, 5000 néző. Vezette: Márton. G.: Kovács Z. (35.), ill. Fischer (42.), Szilveszter (49.), Mó- nos (85.). Innstadt Stadler - Fehérvár Parmalat *96 FC 2-0 (1-0). Akasztó, 2500 néző. Vezette: Pil­lér. G.: Dragoner (28.), Kovács Zs. (78.). Ferencvárosi TC - Csepel SC 2-1 (1-1). Ül­lői út, 13000 néző. Vezette: Gergely. G.: Nicsen- kó (8.), Jagodics (82.) ill. Baranyi (45.). Újpesti TE - Békéscsabai FC 2-0 (1-0). Megye­ri út, 1500 néző. Vezette: Tóth. G.: Túli (24., 60.) BVSC-Dreher - Vác FC Samsung 1-0 (1-0). Szőnyi út, 4000 néző. Vezette: Puhl. G.: Mol­nár Z. (21.) Az NB I ÁLLÁSA I.BVSC 16 6 2 43-20 54 2. Ferencváros 17 2 5 45-20 53 3. Újpest 10 9 5 ' 31-20 39 4. Vasas I0 8 6 32-26 38 4. DVSC 11 5 8 35-31 38 6. Kispest 9 9 6 36-28 36 7. MTK 9 7 8 46-38 ■ 34 8. Stadler FC 7 12 5 30-27 33 9. Csepel 8 8 8 38-37 ' 32 10. Vác 7 9 7 34-32 30 11. ZTE 7 7 10 35-39 28 12. Haladás 6 6 12 22-38 24 13. Fehérvár 6 5 13 30-47 23 14. Békéscsaba 3 10 10 24-36 19 15. Győri ETO 4 7 13 24-44 19 16. Pécs* 6 2 16 22-41 17 3 büntetőpont levonva