Észak-Magyarország, 1996. április (52. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-09 / 83. szám

8 A HÉTVÉGE SPORTTÁ zz Eredmények - Tudósítások _......... . ~~z 1996. Április 9-, Kedd N égy kettő négyszer Miskolc (EM) - A labdarúgó megyei I. osztály 21. fordulójában több pályán is gólszüretet láthattak a nézők. Négy mérkőzésen is hat gól született. Az Encs idegenbeli győzelmével egy pontra megkö­zelítette az élen álló Mezőkövesdet. Eredmények: Bőcs-"6us ............... 2-4 (2-0) B ocs, 400 néző. Vezette: Drucskó. Bocs: Regős - Kovács, Egry, Radaksz (Oláh), Tóth I., Rácz, Poczetnyik, Tímári, Koczka (Adamovics), Lukács (Kerényi), Zsiga. Edző: Odóczki Tibor. Encs: Mag-Márkus, Martis, Varga E., Orosz, Sim- kő, Csorba, Versényi, Lója, Adu, Szegedi. Edző: Farkas Gábor. G.:Zsiga, Egry, ill. Szegedi, Csorba, Adu, Lója. Jók: Zsiga, Egry, ill. Szegedi, Simkó, Orosz, Versényi. Ifi: 2-0. Red-Devils-Sáta - Abaújszántó 1-1 (1 -1) Miskolc, 100 néző. Vezette: Szelényi. Red-Devils Sáta: Fehér - Kerényi, Borsi, Borbély, Juhász, Müller, Bohán, Kriston, Harsányi, Kiss G., Csányi (Bódi). Edző: Polényi Tamás. Abaújszántó: Posta - Soltész Z., Szabó, Bállá, Konyecsnyik, Né­meth (Balázs), Gaál, Kocsis, Trubnyikov, Kocsis J., Soltész P. (Dudás). Edző: Huszák Géza. G.: Bor­bély, ill. Soltész P. Jók: Kerényi, Borsi, Borbély, Ju­hász, ill. Soltész Z. Gaál. Ifi: 2-2. Putnok - Halmaj 1 -0 (0-0) Putnok, 350 néző. Vezette: Bodnár R. Putnok: Takács - Hajnal, Lengyel, Magyari, Vin­ce, Boros, Kovács (Schweitczer), Szögedi, Sike, Kozma (Újvárosi), Váradi. Edző: Szabó János. Hal­maj: Tamás - Spák, Turnyánszky (Juhász), Mika, Köteles, Kristóf, Juhász L, Csurilla, Kecskés, Varga, Spicnriüller (Illési). Edző: Becse László. G.rSike. Ifi: 0-2. Taktaharkány - Prügy 4-2 (3-1) Taktaharkány, 300 néző. Vezette: Kormos. Taktaharkány: Kun - Nagy A., Nagy T., Tóth L., Jámbor L. (Tóth Z.), Jámbor K. (Király), Nagy F., Szatmári, Szabó, Joó, Bendik. Edző: Gyöngyösi István. Prügy: Gyurán S. - Balogh, Gyurán P., Gazdag, Szilágyi (Iván), Tóth I., Sándor L., Hideg (Varga), Vadászi (Murvai), Barcsa, Kádas. Edző: Balogh András és Erdei Sándor. G.: Nagy A. (2), Jámbor L, Szabó, ill. Szilágyi, Barcsa. Kiállítva: Ká­das. Jpk: Az egész csapat, ill. Sándor L. Ifi: 0-2. Borsodszentgyörgy - Nyékládháza 2-4 (1-3) Borsodszentgyörgy, 200 néző. Vezette: Kozdrony. Borsodszentgyörgy: Balázs - Timkó, Kiss (Kucs), Barna L. (Oravecz), Kolenicska, Papp, Vincze L., Vincze T., Németh, Szabó P., Barna G.. Edző: Ku­tasi Béla. Nyékládháza: Veréb - Máté, Horváth, Puskás, Mihalkó, Kutasi, Sípos (Szabó), Tóth, Ker­tész, Fodor, Ludányi. Edző: Serfőző József. G.: Szabó P., Barna, ill. Mihalkó, Kertész, Fodor, Tóth. Kiállítva: Vincze T. Jók: Balázs, ill. Kutasi, Kertész, Fodor. Ifi: 0-7. Tomor-Lak-Gönc 4-2 (1-1) Lak, 350 néző. Vezette: Nyitrai. Tomor-Lak: Drótos-Mikó, Ladányi, Göndör, Bar- barics, Tőszegi, Mogyoró I. (Tóth), Kemény (Ta­kács), Kádas (Mogyoró II.), Szalóczi, Kótai N. Edző:Szilvái Attila. Gönc: Tóth -Kupcsó (Léport), Kutasi, Farkas (Nagy R.), Tóth, Csontos)., Dankó, Spisák, Burka, Csontos Cs., Nagy (Molnár). Edző: Puskás László. G.:Szalóczi (2), Tószegi, Kádas, ill. Dankó (2). Kiállítva: Tóth (Gönc). Jók: Mikó, Tő­szegi, Tóth, Szalóczi, Kótai, ill. Csontos J., Dankó. Ifi: 0-0. Siegel SÉ — Sátoraljaújhely 1-2 (0-1) Felsőzsolca, 400 néző. Vezette: Ducsai. Siegel SE-Fe!sőzsolca: Cservenyák - Kalmár, Koj- -sza (Óvári), Szobóczki Z., Gonda L, Planéta, Lip- paí; Molnár, Rácz (Bodnár), Bém, Koncvald (Si- monyi). Edző: Óvári Zsolt. Sátoraljaújhely: Balázs - Juhász, Krenyitzky, Barna, Demeter, Dókusz, Pásztor, Varga, Bordás, Tokár, Takács. Edző: Sza­kái Miklós. C..''Szobóczki Z., ill. Juhász, Tokár. Jók: senki, illetve az egész csapat. Ifi: 0-4. Sárospatak - Mezőkövesd 2-1 (0-1) Sárospatak, 400 néző. Vezette: Petus. Sárospatak: Frikker - Pauleczki, Demkovics, Bó­di, Rák, Hanuder, Beimli, Podhurszki, Egyed (Vachter), Sikorszki (Bajnok), Szedlák. Edző: Zsófi József. Mezőkövesd: Póta - Baranyi, Horváth, Nagy, Bodnár, Himmer (Pelyhe), Papp, Sugár, Szentidai (Pribéli), Újj, Bádea. Edző: Újvárosi László. G.: Szedlák, Podhurszki, ill. Papp. Jók: Rák, Podhurszki, Demkovics, ill. Újj, Papp, Bod­nár. Ifi: 0-I. Edelény ~ Karcsa 4-0 (2-9) Edelény, 300 néző. Vezette: Geró II. Edelény: Hossó - Vanyó, Lengyel (Karótkai), Be­de, Lipták, Simon, Rákos, Szlifka, Miskolci N. (Pe­tő), Tiszóczki, Zilahi (Rencsicsovszki). Edző: Kocsi József. Karcsa: Varga - Váradi, Baba, Bányászki, Orosz (Kocsi), Kelemen, Móré, Nagy, Dudás, Ko­vács, Katócs. Edző: Kocsmárszki Gusztáv. G.: Lengyel (2), Pető, Rákos. Kiállítva: Dudás. Jók: Lengyel, Bede, Szlifka, illetve Kelemen, Katócs. Ifi: 5-0.. . . . .. ................. Á LLÁS A 21, FORDULÓ UTÁN ’ PB§ 1. Mezőkövesd 12 6 3 48-16 42' 2 (Encs 12 5 4 46-19 41 3. Sárospatak 11 7 3 35-20 40 4. Abaújszántó 10 8 3 38-20 38 5. Siegel SE 10 7 4 36-25 37 6, Edelény 10 6 5 .33-22 36 7. Tomor-Lak 9 8 4 39-32 35 8, Putnok 9 6 6 25-23 33 9. S.újhely 9 5 7 36-27 32 10/Halmaj 8 . 3 ' 10 25-32 27 11., Nyéklárlh. 7 5 9 30-27 26 12.‘ Bocs 5 7 9 33-34 22 13, Prügy 6 4 11 35-48 22 14. B.szentgy. 6 2 13 23-40 20 15. Red Devil's 5 5 11 17-34 20 16. Karcsa 3 8 10 24-44 17 17. T.barkány 4 3 14 24-60 15 18. Gönc 2 7 12 21-45 13 Bajnok a BÉM Miskolc (ÉM) - Szombaton Debre­cenbe látogatott a BÉM NB III-as asztalitenisz csapata. A tét nagy volt, hiszen a hazaiak csak egy ponttal voltak lemaradva a vendé­gek mögött, és a következő, utolsó fordulóban a BÉM szabadnapos lesz, így ez a mérkőzés döntötte el a bajnokság sorsát. Eredmény: Deb­recen - BÉM 3-15. Gy.: Holló (4), Gulybán (4), Harik (4), Adriányi (2) és a Harik-Holló pár. Ézzel a győze­lemmel az utolsó forduló eredmé­nyeitől függetlenül a BÉM meg­nyerte a bajnokságot és felkerült az NB II-be. MEAFC-fiaskó Miskolc (ÉM) - A férfi kosárlabda NB I. rájátszásában a 21-22. he­lyért vívott páros mérkőzés vissza­vágóján, Veszprémben szenvedett vereséget a MÉAFC gárdája. Veszprémi Egyetem-Csopak Rt. - MEAFC 83-57 (48-21). V: Bendly, Kovács J. MEAFC: Fejes (6), Ádám (13/6), Borosnyai (12), Szőke (14), Bene (1). Csere: Jávorszki, Vitális (1), Tóth (7), Sneider (3). Edző: Mi­ien Vukicsevics és Kovács Péter. Jelentős előnye tudatában maga­biztosan kezdett a Veszprém, míg a miskolciak sokat hibáztak, és a tá­madásaik befejezései is pontatla­nok voltak. A tizedik percben már 20-11-re vezetett a hazai csapat. A veszprémi Véh és Pisch remekelt, aminek eredménye a jelentős hazai előny lett. A második félidőben a MEAFC játékosai felszabadultab­ban játszottak, és mindenki a pá­lyára lépett. A MEAFC gárdája a bajnokságot a 22. helyen zárta. Szerencsi fradisták Szerencs (ÉM) - Április 11-én, csü­törtökön a szerencsi labdarúgócsa­pat vendége lesz a Ferencvárosi TC három labdarúgója, Vincze Ottó, Lisztes Krisztián és Simon Tibor. Velük tart még a csapat gyúrója, Bodnár József valamint Détári La­jos is. A tervek szerint 16 órától a vendégek részt vesznek a szerencsi­ek edzésén (a bekecsi pályán), majd 17 órától az újra átadott FIRÉ-klub- ban váljak a focirajongók kérdéseit, majd autogramot osztanak. „Labdarúgás, NB Dl, Tisza-csoport Mád, Miskolc, Nyíregyháza, Ózd (ÉM - BG) - Közel százszázalékosra sikeredett a borsodi csapatok hétvé­gi szereplése a labdarúgó NB III Ti- sza-csoportjának 18. fordulójában. A borsodi házirangadón a Tiszaújvá- ros a BÉVSC otthonában nyert, a Mád és az Ózd hazai pályán győ­zött, a Szikszó és a Miskolci VSC pe­dig idegenben diadalmaskodott. Eredmények: BÉVSC - Tiszaújváros 1-3 (0-1). Mis­kolc, népkerti sporttelep, 300 néző. Vezette: Ficze (Resan, Bodnár Z.). BÉVSC: Kerényi - Fenyvesi (Birke), Mező, Pós - Drótos, Agárdi (Nagy Zs.), Bodnár S., Szabó V., - Farkas, Kovács (Almási), Szabó J. Edző: De­meter István. Tiszaújváros: Bán - Göndör, Vámo­si; Virágh, Paulovics- Nyeste, Nagy, Balázsi - Molnár (Czövek), Mészáros (Gulyás), Bordás (Boross). Edző:Szép Imre. Kiállítva: Drótos (51. p.), ill. Göndör (55. p.), mindkettő második sárga lap miatt. Jók: Paulovics, Molnár, Bordás, ill. senki. Az első perctől a vendégek uralták a játékot, a volánosok jobbára csak az­zal foglalkoztak, hogy kitereljék ti­zenhatosukról a labdát. A 7. percben Vámosi zúgó kapufája jelentette az első említésre méltó eseményt, majd a 33. percben góllá érett a tiszaújvá- rosi fölény. Bordás jobb oldali szög­letét Molnár fejjel csúsztatta a kapu elé, és a berobbanó Göndör három lépésről perdített a léc alá (0-1). A második félidő 51. percében Drótos mehetett egy szabálytalanság után idő előtt zuhanyozni. szabadrúgás­hoz letett labdát Molnár átlépte, Vá­mosi viszont 19 méterről a jobb felső sarokba ívelt (0-2). A szép számmal jelenlévő tiszaúj- városi szurkolók a 70. perc táján kö­vetelni kezdték a csapatukban játszó Mészáros lecserélését. A szőke csatár ezt úgy kontrázta meg, hogy a 75. percben Bárdos bal oldali begurítását négy méterről pofozta a hálóba (0-3), majd kikocogott az oldalvonalhoz és Göndör (Tiszaújváros) vezető gólja a BÉV SC hálójában szóbelileg is kifejezte méltatlankodá­sát a városából érkezett drukkerek­nek. Ezután már kiengedett a Tiszaúj­város. Ezt a 83. percben Farkas hasz­nálta ki, átkígyózott a védőkön és öt méterről a kifutó Bán mellett helye­zett a jobb sarokba (1 -3). DEMETER István: - Minden csapat­részben felülmúlt minket a Tiszaúj­város, megérdemelten nyertek. SZÉP Imre: - Látványos, jó játékkal arattunk magabiztos győzelmet. Nyírbátor- Szikszó - Szatev 1-3 (1-1). Nyírbátor, 400 néző. Vezette: Tóth. Szikszó-Szatev: Molnár - Me­zei, Balázs (Bódi, Krompák), Kövi, Budai, Szűcs, Koszta, Bodnár, Báli, Mida, Kotula. Edző: Kőrössy Pál. A gólok története: 34. perc: Lőrincz be­adását Varga közelről juttatta a háló­ba, 1-0. 40. perc: Körös, a hazaiak kapusa a 16-oson kívül szabálytalan­kodott, amiért kiállították. Ugyaneb­ben a percben Budai 20 méterről lőtt a hosszú sarokba, 1-1. 48. perc: Koszta 18 méterről lőtt a bal sarokba, 1-2. 69. perc: Kotula futott el a bal ol­dalon, majd góllal fejezte be az akci­ót, 1-3. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak játéka minden elkép­zelést nélkülözött. Jók: Budai, Kosz­ta, Kotula. Ifi: 2-1. Mádi SE - Baktalórántháza 2-0 (1 -0). Mád, 1200 néző. Vezette: Jancsó. Mád: Kiss - Olajos, Paksi, Haraszin, Varga, Kobolák, Csizmadia (Vidin- czei), Balogh, Turbucz (Furka) Nagy Zs., Stun (Nagy L.). Edző: Hauberger Pál. A gólok története: 25. perc: Egy hazai kontratámadás végén Turbucz labdáját Nagy Zs. 15 méterről a háló­ba vágta, 1-0. 75. perc: Nagy Zs. szögletét Paksi fejelte a kapu bal ol­dalába, 2-0. Nagy akarással a he­lyenként jól játszó Mád megérdemel­ten nyert. Jók: Paksi, Haraszin, Tur­bucz NagyZs., Balogh. Ifi: 1-4. Vámospércs - MVSC 2-4 (1-2). Vá- mospércs, 300 néző. Vezette: Lő­rincz. MVSC: Rus - Szakos (Mihalovszki), Schnek, Csiszár, Szabó Zs., - Zlato- gorszky (Igó), Koppány, Bocsó (Szent- iványi) - Osztapcsuk, Jáger, Lehócz- ki. Edző: Földesi Károly. A gólok tör­ténete: 4. perc: A kitörő Lehóczkit a 16-oson belül buktatták. A büntetőt Osztapcsuk értékesítette, 0-1. 34. perc: Zlatogorszky remek labdáját Lehóczki 7 méterről továbbította a hálóba, 0-2. 40. perc: Hazai szabad­rúgásból Berecz szépített, 1-2. 52. perc: Ismét Zlatogorszky adott jó lab­dát, amit Osztapcsuk 17 méterről rú­gott a hálóba, 1-3. 80. perc: Szenti- ványi jobb oldali beadását Lehóczki értékesítette, 1-4. 87. perc: A rosszul felállított sorfal mellett ismét Berecz talált a hálóba, 2-4. 93. perc: Rus Be­recz büntetőjét hárította. Jók: Miha­lovszki, Osztapcsuk, Csiszár, Le­hóczki. Ifi: 0-1. Ózdi FC - Hajdúböszörmény 2-1 (2-0). 0zd,^800 néző. Vezette: Flo- moniczki. Ózdi FC: Erdős - Takács, Kertész, Implom, Magyar, Agócs, Gál, Majtényi, Makrai (Füleki), Kony­ha, Farkas. Edző: Kasza János. A gó­lok története: 13. perc: Implom hú­zott el a bal oldalon, beadását Mak­rai 10 méterről előrevetődve a bal al­só sarokba fejelte, 1-0. 34. perc: Far­kas szerzett meg egy elveszettnek hitt labdát, majd a kapu felé törve több védőt átjátszott, és 10 méterről a ka­pu bal oldalába bombázott, 2-0. 48. perc: Egy jobb oldali beadás egyedül találta Szabót, akinek közeli lövése először kipattant, de az ismétlésből a léc alá bombázott, 2-1. A 78. perc­ben Kertészt (Ózd) és Szabót (Hajdú- böszörmény) kiállították. Jók: Erdős, Farkas, Gál. Ifi: 3-1. További eredmények: Rakamaz - Mátészalka 7-0, Balmazújváros-Ti­szafüred 0-3, Nagykálló - Kisvárda 2-1. A TISZA-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Tiszafüred 14 2 2 44-10 44 2. Nagykálló 12 3 3 36-19 39 3. Tiszaújv. 10 5 3 39-18 35 4. Kisvárda 8 6 4 32-23 32 5. B.újváros 9 4 5 37-18 31 6. Rakamaz 10 3 5 41-13 33 7. Mádi KSE 9 3 6 25-22 30 8. Szikszó 7 7 4 21-19 28 9. B.lóránth. 7 1 10 36-36 22 10. Ózdi FC 6 2 10 24-27 20 11. Mátészalka 6 2 10 19-36 20 12. Nyírbátor 6 2 I0 26-44 20 13. BEV SC 4 5 9 23-32 17 14. MVSC 3 7 8 15-30 16 15. H.böszörm. 3 1 14 19-35 10 16. Vámospércs 3 1 14 14-69 10 A Pécsi VSK nyerte a döntőt Harmadszor lett ezüstérmes a Diósgyőri Kosárlabda Sl< Hardmon (12) 24 pontja „csak" az ezüsthöz volt elég Fotók: Végh Csaba Berecz Csaba Pécs (ÉM) - Nem sikerült a bra­vúr a diósgyőri kosaras höl­gyeknek, akik a bajnoki döntő harmadik összecsapását is elve­szítették, s ez alkalommal is be kellett érniük az ezüstéremmel. PVSK-Dália - Diósgyőri KSK 80-72 (47-34). Pécs, városi sportcsarnok, 5000 né­ző. Vezette: Gencsev és Szlávik. PVSK-Dália: VILUTYTE (14), ANITICS (27), SZTOJKOVICS (15), Horváth (6), BALÁZS (14). Cs.: Veres (4). Edző: Rátgéber László és Fűzi Ákos. DKSK: HARDMON (24/3), MOSLEY (24), Zsolnay (2), Balogh (2), Rausch (6). Cs.: Orbán (6/6), Tasnádi (2), TAKÁCS (10/6), Hollósy (-). Edző: Király Sándor és Áron Balázsné. A döntő harmadik mérkőzésének el­ső kosarát a pécsiek szerb idegenlé­giósa, Anitics szerezte, a válasz a túloldalon rossz emlékeket elevení­tett fel, hiszen Zsolnay - a finálé el­ső mérkőzéséhez hasonlóan - két büntetőből csak egyet értékesített (2-1). Ezután nem sokkal később Balázs is elhibázott egy büntetőt, míg a Diósgyőrnél Mosley szorgos­kodott össze négy pontot (5-5). A kö­vetkező két percben a DKSK mint­ha vadgesztenyét gyűjtögetett vol­na, úgy szedte össze sorba a szemé­lyi hibákat. A 6. percben 11-11-es állásnál először — de nagyon rövid ideig - vezetett a piros-fehér gárda Hardmon egyke büntetőjének kö­szönhetően. Á folytatásban Anitics percei következtek, akinek vezérle­tével a vasutas csapat zsinórban hat pontot szerzett. Ä 9. perc teljes egésze a vendégeké volt, hiszen eb­ben a minutumban Hardmon, Ra­usch és Orbán is betalált - utóbbi az összecsapás első tripláját szerezte (17-20). A hárompontos DKSK- előny azonban pünkösdi királyság­nak bizonyult, hiszen Horváth és Sztojkovics rövid idő alatt egypon­tos előnnyé változtatta az addigi hátrányt (21-20). Három perccel ké­sőbb ismét Mosley volt eredményes, s a miskolci idegenlégiós tizenkette­dik pontjával - továbbra is egy ponttal vezetett a hazai együttes. 32-28-nál Takács dobott egy „majd­nem hárompontos” kosarat, amit a játékvezetők csak kétpontosnak lát­tak. A találkozó következő mozza­nata Balázs centerkosara volt, mi­nekután az addigi legnagyobb kü­lönbség alakult ki a két csapat kö­zött (39-32). Ezután Orbán pillanatai jöttek, egy percen belül két rossz három­pontos kísérletet eresztett el a DKSK játékosa. A hajrában Zsol­nay is bemutatta azt, amit Orbán, és szórt egy „homály” triplát. A ha­zaiak - a vendég „hármas kísérle­tek” ideje alatt - hangyaszorgalom­mal gyűjtögették az „apró” kétpon­tosokat és egy perccel a félidő vége előtt 45-34-re elhúztak. A második felvonást a hazaiak­nál ugyanaz az ötösfogat kezdte, mint akik az első félidőt játszották végig. A 22. percben Anitics a tizen­hetedik pontját szerezte, és ezzel a két gárda közötti differenciát is ugyanennyire állította (51-34). Két perccel később - tizenötpontos ha­zai előnynél - ismét Anitics dobott kosarat, egyre közelebb hozva ezzel a bajnoki aranyérmet csapata szá­mára. Ezután a Diósgyőr két ide­genlégiósa szárnyalni kezdett és hat perc leforgása alatt ötpontosra dolgozta le a 17 pontos mínuszt. A teljes feltámadás azonban nem akart összejönni, aminek legfőbb akadálya Horváth és Balázs volt, hiszen a kritikusnak tűnő pillana­tokban az ő kosaraikkal újra elhú­zott a Pécs (62-51). Innen még egy­szer villantak a vendégek színesbő­rű húzóemberei, Mosley és Hard­mon duplái után négypontosra ol­vadt a vasutas előny (62-58). A 32. percben a találkozó folyamán elő­ször cserélt Rátgéber edző, s ezzel némileg sikerült felráznia csapatát, hiszen újra tíz ponttal „mentek” a hazaiak (74-64). A 35. percben utol­só szalmalángként Hardmon szer­zett pontokat, majd Mosley ismét elérhető közelségbe hozta a PVSK-t (76-70). Azonban a hajrát a hazaiak bírtak jobban idegileg, s már nem tudták nem megnyertté tenni a ta­lálkozót. Az utolsó percben Pécsett kitört a bajnoki fieszta, hiszen a húsvét hétfői győzelem a PVSK har­madik bajnoki aranyérmét jelentet­te. A vendégeknek viszont ezúttal is - immár harmadszor - az ezüsté­remjutott.